Waalwijkse en Langstraatse Courant SnEsSj PASTOOR A. VAN HAAREN verlaat Antoniusparochie V V Pastoor M. LAM wordt zijn opvolger VRIJDAG 17 JUNI 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 49 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTLSTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" mmimi STERRIT BOND ZONDER NAAM AFD. KAATSHEUVEL. Ook de afd. Kaatsheuvel van de Bond Zonder Naam nam Zondag j.l. deel aan de grote sterrit naar Zand- voort. Onder de bezielende leiding van de hoofdpromotrice, Mej. C. Balvers, en haar trouwste medewer ker de heer B. Wijgerde, was het na enkele maanden onversaagd wer ken mogelijk geworden, dat Zon dagmorgen om half negen een stoet van 45 auto's met even zoveel ge lukkige vaders en moeders in de Gasthuisstraat geformeerd was. Onder begeleiding van de ver keerspolitie en nog een burgerlijke motorordonnans werd de reis ge maakt. Over Tilburg ging het naar Eo-eda, waar de grote hoofdweg al geheel bezet was met sterritrijders van andere plaatsen en tot aan Zandvoort was het één grote trek van auto's met sterrit-emblemen op voor- en achterruit. Via de Moerdijkbrug ging 'tnaar Rotterdam, waar de grote Maastun nel voor allen die hem alleen nog maar kenden van horen zeggen of lezen, weer ieders indrukwekkende verbazing wekte. Vlak voor Den Haag werd de gro te hoofdweg verlaten en ging het via Leidsendam, Lisse, Hillegom naar Zandvoort. Een prachtige rou te, rijk aan zeldzaam mooi natuur schoon. Naarmate Zandvoort echter na derde, werd ook het weer slechter, zo zelfs dat aan het strand iedereen noodgedwongen in de auto moest blijven. Zodoende kon van Zand- voort's prachtig strand en boule vard, waarop meer dan 3500 wa gens uit alle delen van ons land geparkeerd stonden, genoten wor den. Tezamen met de afd. Waalwijk ging het daarna naar Heemstede, waar in het Minerva-theater een prachtig programma geboden werd. En hier bleek pas dat de stemming onder de deelnemers geenszins te lijden had gehad van het zo slechte weer. Nederlands beste artisten presen teerden hier een programma waar in humor en kunst aaneen gescha keld was. Artisten met klindende namen, zoals Peter Piekos, Sonja Oosterman, Nicky Nobel, de Wa- ma's, Willy Rex en Nol van Dijk, de artelli's enz. Het was werkelijk een apart amu sante voorstelling met een uitgela ten publiek. Tijdens de voorstelling werden allen nog toegesproken door Pater Loop zelf. In een gloedvolle toespraak zette hij het doel van de ze dag, deze manifestatie van naas tenliefde, uiteen, en dankte ieder een die hieraan had meegewerkt en dit had mogelijk gemaakt. Hoe diens treffende en spontane woorden alle harten der aanwezigen hadden getroffen, bleek wel uit de donderende ovatie die Pater Loop begeleidde bij zijn vertrek naar een van de 9 andere zalen of tenten. Na de voorstelling vertrok de stoet weer huiswaarts via Hoofd dorp, Zuiddorp, Utrecht, Den Bosch waarna goed 10 uur Kaatsheuvel weer bereikt werd. Op de Markt werden allen nog toegesproken door de hoofdpromotrice, die nog eens extra dank bracht aan de chauf feurs en diens begeleiders, die het gepresteerd hadden deze lange stoet ongehavend en zonder mankeren na 300 km weer naar Kaatsheuvel ge loodst hadden. Zeker werden de promotricen en meisjes niet vergeten, die deze dag de moeders vervangen hadden in de diverse gezinnen. Hierna werd de stoet onthanden en konden vele vaders en moeders hun belevenissen gaan vertellen. Vele overgelukkige en uiterst vol dane ouders, die alle hun bijzon dere waardering uitspraken over de organisatie, zo perfect en vlekke- luos uitgevoerd door welhaast één persoon. Bij iedereen lag haar naam op de lippen en had men woorden van warme erkentelijkheid voor 't vele moeilijke en vaak ondankbare werk van mej. C. Balvers. Werkelijk een voorbeeldige hoofdpromotrice, aan wie een dankwoord namens alle deelnemers op zijn plaats is. Speci aal dan nog namens de 45 vaders en moeders die deze dag alle dagelijkse beslommeringen konden vergeten en die door haar werk een uitzon derlijk genotvolle dag mochten be leven. Opgedragen. Het bouwen van 32 woningen in Nieuw-Vossemeer onder architect Jan Priem te Oirschot, is onder hands opgedragen aan Aannemers bedrijf W en A. den Teuling, Wil- helminaplein 12 te Kaatsheuvel. Opening KAJ-vacantiedienst. Zaterdag 18 Juni a.s. opent de KAJ in Kaatsheuvel haar vacantie- mlichtingendienst, gevestigd in de R K. Gildenbond, aanvang 7 u n.m. vacantia is een begrip voor Ne derland. Het is een periode waarin het merendeel van ons volk zich verplaatst naar een andere streek en zelfs buiten onze grenzen. Maar het blijft een kunst om van je va eantie een ware vaeantie te maken. Hierbij wil de vaeantie-inlichtingen- dienst raad verschaffen, vooral aan hen die de weg naar de bureaux van VVV nog niet weten of zich veel liever wenden tot jongens die in lichtingen kunnen geven. De vacantie-inlichtingendienst van de KAJ, die samenwerkt met ande re jeugdgroepen en vacantiedien- sten, staat voor u open. Het is een ware service-dienst, vooral voor de jongeren, die vaak niet weten waar heen. Zij biedt u reeds een aantrek kelijk programma voor trektochten, kampen, bus-uitstapjes, fietstoch ten enz. enz. Onze vacantiedienst verstrekt u gegevens over vacantie- huizen en jeugdherbergen in bin nen- en buitenland. Eveneens kunt u toeristenkaarten op ons vacantie- inlichtingenbueau verkrijgen. Kort om, de KAJ vacantie-servicedienst bereidt voor iedereen een gegaran deerde en prettige vaeantie. K.A.J. KERMISRE1S. Evenals voorgaande jaren houdt de K.A.J. ter plaatse haar traditio nele kermisreis, de eerste dag van de kermis. Velen zullen zich nog wel herinneren de prettige daeen die ze voriee reizen mee hebben gemaakt. Waarheen we dit jaar zullen gaan, dat zal ook voor een groot gedeelte aan jullie liggen. Het bestuur heeft een programma, maar hebben jullie andere ideeën, wij nemen ze graag aan. De gebou wen van de Volkskrant, Dieren tuin Blij dorp bij Rotterdam, of eventueel Valkenburg. Woensdag 15 Juli om 7.30 n.m. in de Gildenbond houden wij daarover een belangrijke vergadering, waar voor alle Kajotters en jonge arbei ders van Kaatsheuvel dringend worden uitgenodigd. Dus ook niet- Kajotters. Laten wij allemaal pre sent zijn en medewerken voor het welslagen van deze reis. Tevens kan men opgaven doen voor het Diocesaan Landjuweel dat gehouden wordt Zondag a.s. 19 Ju ni in de veemarkthallen in 's-Her- togenbosch. Laten wij als supporters meegaan om onze favorieten aan te moedi gen. Deze dag zal iets groots wor den. Wij zullen kunnen genieten van toneel, muziek, zang en alle takken van sport. In geheel ons bis dom wordt aan de manifestatie van de K.A.J. gewerkt en dan mag ze ker de afd. Kaatsheuvel niet ach terblijven. Dus allen op naar Den Bosch. Grote belangstelling voor „De Efteling". Het seizoen is nog niet in volle gang, doch het bezoek aan het na tuurpark „De Efteling" gaat reeds boven dat van het vorig jaar uit. Daarbij is het weer nog helemaal niet dat wat voor een druk toerisme gewenst is, en toch noteert De Ef teling geregeld reeds een aantal be zoekers, dat nog met de dag stijgt. Deze week telden we dagen van niet minder dan 90 en 100 bussen, de particuliere auto's en fietsers niet meegerekend. Wat dat moet worden als eenmaal de echte vacantieweken aangebroken zijn en de zomer zijn intocht gaat doen, is nog niet te be cijferen. EERLIJK. 't Was zeven jaar geleden, dat de heer v. Huiten, toen wonende op de Hil, bij werkzaamheden in de tuin zijn gouden ring verloor. Dezer dagen vond de te genwoordige bewoner van het pand, de heer v. Boxtel, bij het spitten in de tuin een ring met de initialen v. H., waar mede de eerlijke vinder de eigenaar een verrassing bezorgde. BILJARTSPORT. Nog steeds is het Nederlaagtournooi bij de biljartclub T.O.K. in Café Netten in volle gang. Zaterdag j.l. was er de biljartclub „Juliana" uit Baardwijk op bezoek, die uitkwam in de B-klasse, en daarin 4 winstpunten wist te behalen, waarvan H. Rombouts met een moyenne van 2.25 en de Jong met een gemiddelde van 2.95, terwijl Corstanje en Slaats met respectievelijk 3.50 en 2,75 hun partij verloren, doch zeker niet oneervol. Op Zaterdag 18 Juni komt Altijd Raak uit Kaatsheuvel op bezoek, waarvan verwacht mag worden, dat zij goed par tij zullen geven. Op Maandag 20 Juni volgt H.K.H. uit Waalwijk, de club van Ouwerkerk die in de Waalwijkse Bond een zeer ge, vreesde tegenstander is, en volgens ver wachtingen wel in staat zal zijn een be ker te bemachtigen. STICHTING 1940—1945. Allen, die actief deelgenomen hebben aan de geldinzameling voor de Stichting 19401945 de vorig emaand gehouden, zijn door het plaatselijk comité uitgeno digd op ««o »lofvergad«ring, die Zater dag 18 Juni in de zaal van Café Piet van Dun zal worden gehouden. Na de bekendmaking van de resultaten van de gevoerde actie, volgt voor deze medewerkers een gezellige avond met at tracties en baL Het plaatselijk comité vertrouwt, dat niemand van de mede werkers op deze avond zal ontbreken. Vanzelfsprekend zijn de vrouwen, man nen en verloofden van deze medewerkers ook op deze avond hartelijk welkom. De toegezonden uitnodiging dient als bewijs van toegang. Mocht hierbij iemand ver geten zijn, dan kan hij of zij zich aan de kassa melden. K. J. M. V. ivir. Hans Velu ais spreker. ivlr. i lans Velu had in de kringen van de K.J.M.V. een grote taam als spreker ei propagandist, leder lid zal echter moeten getuigen, dat die taam overtrot- ren is op ae bijeenkomst van de K. J. Bfi. V. van Maandag j.l. in Hotel Smit. Up zijn geheel eigen, onnavolgbare wijze, hieid ivir. Velu zijn betoog voor een voltallige K.J.M.V., uitgebreid met enkele oude leden. Met zijn Xlue de pa roles en zijn gebarenspel, met zijn geen moment verzwakkende humor en de ac tualiteit van het besprokene, wist hij het genoor intens te boeien niet alleen, maar ook te overtuigen en mee te slepen in zijn enthousiasme. Spreker schetste de problematiek eigen aan de jeugd van 18 tot 25, gevolg van d*. groei naar de volwassenheid. Wat zijn de kenmerken der volwassenheid; welke eisen stelt zij; hoe moet de groei ernaar plaats vinden. Via deze redene ring en de constatering van enerzijds de zucht naar kameraadschap en anderzijds het slechte onderwijs voor de midden moot van de jeugd, die van het mense lijk brein een magazijn maakt inplaats van een werkplaats, kwam hij tot de noodzakelijkheid van een vereniging voor het onathankelijke deel van deze jeugd: een vereniging met een eigen leven, ka rakter en taak. Vooral op het gebied van het geloofs leven ging de heer Velu diep op de kwestie in en wist hij zijn gehoor scherp te boeien. De opmerkingen, welke Mr. Hans Ve lu daarna nog maakte over de verhou ding tot het meisje, de verkering en het huwelijk waren zo subtiel ten daarbij zo tot de kern doordringend, dat ze het ge hoor direct troffen. Spreker deed nog diverse ideeën aan de hand, om de afdeling, die haar lieha melijke groei-periode nu te boven is, ook geestelijk te brengen tot volwassenheid. Er zijn nog enthousiaste plannen voor een bezoek van een week, met heel de K.J.M.V.-afdeling, aan een soortgelijke vereniging in Duitsland. BEDEVAART BEAURAING. Op Zondag 10 Juli a.s. vertrekt we derom vanuit Kaatsheuvel de jaarlijkse bedevaart naar Beauraing o.l.v. de Pa ters Assumptionisten uit Halsteren. Bij gelegenheid van deze bedevaart is ook een driedaagse Ziekenbedevaart te Beau raing aanwezig n.l. op 9, 10 en 11 Juli. Vijf zieken uit Kaatsheuvel en Loonop- zand nemen hieraan deel als prachtig resultaat van de verloting die de Paters hier en in Loonopzond gehouden heb ben bij gelegenheid van de filmavonden in de afgelopen winter. Langs deze weg dankten de Paters nog maals hartelijk, namens de zieken, allen, die tot het slagen van de loterij hebben meegewerkt en prijzen daarvoor hebben beschikbaar gesteld. Zij, die aan de bedevaart van 10 Juli wensen deel te nemen, kunnen zich voor 20 Juli aanmelden bij H. v. d. Ven, Hoofdstraat 16, Kaatsheuvel. Wie zich niet tijdig aangeeft, kan slechts rekenen op een gelegenheid voor zover ar nog plaats over is. CONCERT IN DE EFTELING. i Het eerst volgend Volksconcert, dat enze harmonieën geven zal geboden worden in het Natuurpark „De Efteling" en wel op Zaterdag 25 Juni, inplaats van Zondag 26 Juni. Dit concert wordt aan geboden door de harmonie Apollo. HET ZILVEREN FEEST VAN DESK Er wordt met naarstigheid gewerkt aan de voorbereiding van de viering van het zilveren feest van onze R.K.V.V. Desk. j Naar wij vernemen is er buiten het bestuur een actie gaande om de jubile rende vereniging op die dag eten veras sing te bezorgen, die spreken zal van de sympathie, welke Kaatsheuvel terecht zijn grote voetbalvereniging toedraagt, i Verwacht wordt dat daarnaast de ver loting welke georganiseerd wordt voor de volle 100 zal slagen. De recette, welke deze verloting hoopt op te leve- ren is bedoeld om de kosten te dekken van de materiaalvernieuwing, die steeds j een zorgekind van een grote vereniging blijft. NAAR HET DRUMBAND- CONCOURS. De drumband van Apollo is nauwe- I lijks gelauwerd van haar eerste concours thuisgekomen, of ons wordt medegedeeld, dat die van het Kon. Muz. Gez. Eupho nia met dezelfde plannen Zondag weer deelneemt aan het grote drumband con cours van Taxandria te Oisterwijk, waar deze band het vorig jaar de hoogste lau weren oogstte. Euphonia komt daar uit in de 1ste afdeling. Ook de band van de harmonie St. Jan schreef nog ter elf der ure op dit concours in. Wij wensen de deelnemers weer alle succes. V.V.V. KAATSHEUVEL. Ongetwijfeld is er met belangstelling naar uitgezien hoe zich de omzetting van de oniangs opgerichte vereniging Kaats heuvel Vooruit tot 'n vereniging V.V.V. Kaatsheuvel zou ontwikkelen. Na enige wekten van voorbereiding, waarbij advies gevraagd werd bij bevoegde instanties, lieett deze omvorming haar beslag ge kregen, en is men kunnen overgaan tot de oprichting van een V.V.V. Kaatsheu vel, een stichting, welke echter naast de behartiging van het vreemdelingenver keer, ais taak op zich zal nemen ook de belangen van de Kaatsheuvelse Gemeen schap in de ruimste zin des woords te dienen. Om tot dit doel te kunnen ko men werd het aantal zitting hebbende le den uitgebreid met een achttal personen, door het destijds gekozen voorlopig be stuur aangezocht uit de verschillende groeperingen der burgerij. En tot genoe gen mocht het voorlopig bestuur consta teren, dat allen op wie een beroep ge daan is om medewerking te verlenen, aar. dit verzoek beantwoord hebben, zo dat het algemeen bestuur, zoals het to tale ledental in de statuten genoemd wordt, thans bestaat uit de leden des tijds gekozten: de heren M. v. Nieuwstadt en J. Reynen voor de gemeente, de he ren J. Kemmeren, A. Schalken, J. Soet- houdt voor de harmonieën, de heer J. Tuerlings voor pers en propaganda, de heer P. Borsten voor cultuur, de heer C. van Rooij voor de N.C.B. en de heer jac. Stokkermans voor de K.A.B, verder aangevuld met de heren A. Ververs en A van Riel voor de Werkgevers, L. Schrauwers en C. van Boxtel voor de Middenstand, Hoynck van Pap'endrecht voor de Jeugdraad, Saler voor de Ef teling, A. v. Er voor de sport en G. v. d. Hoven voor de Café- en Restaurant bedrijven. De vergadering Dinsdagavond in Eu phonia gehouden, werd geleid door de heer Tuerlings. voorzitter van het voor lopig bestuur. Na een welkom en dank voor de be reidwilligheid zitting te willen nemen werd het concept statuten behandeld en geheel goedgekeurd, waarna werd over gegaan tot de benoeming van een defi nitief bestuur, dat als dagelijks bestuur met de leiding der zakten belast is. Ge kozen werden de heer J. T uerlings als voorzitter; de heer M. van Nieuwstad als vice-voorzitter; de heer J. Reynen als 1ste secretaris, de heer J. Kemmeren als 2de secretaris, de heer A. Ververs als penningmeester. Dat het terrein van de werkzaamhe den van de stichting met deze omzetting grote uitbreiding heeft gekregen zal iedereen begrijpen. In het drukke steeds stijgende vreemdelingenbezoek aan „De Efteling" heeft de V.V.V. Kaatsheuvel een aanknopingspunt, dat elke andere gemeente haar benijden kan, doch dat een activiteit zal vragen, die de mede werking van het gehele algemene bestuur opeist. Een allereerste actiepunt is zeer zeker het streven naar uitbreiding van logiesmogelijkheden, terwijl daarnaast getracht zal moeten worden om het gro te bezoek aan ons natuurpark, al is het maar voor een gedeelte te trekken naar hel centrum van de plaats. Dat hier een terrein open ligt ook voor het particu lier initiatief moet elke middenstander en zakenman begrijpen en op de activi teiten van deze particulieren zal het V. V. V. Kaatsheuvel moeten kunnen steu nen. Goede etalage-verzorging, versie ringen en verlichting, winkel-attracties, passend amusement etc., zijn daar de eerste middelen voor. Diverse initiatie ven, uiogeiijK in de beginne niet aue te verwezenlijken, in deze zitting geopperd, gaven blijk, dat de leden begnp toou- üen voor wat er gedaan moet worden. Hen eerste actie is de medewerkmg an het nieuwe V.V.V. aan de otempei- tietstochten-actie, die door het Uentrum V.V.V. in de maanden Juli en .Augustus wordt georganiseerd, ueze stempeniets- tochten beaoeien in alle piaatsen van het btreek V.V.V., dat alle plaatsen van Midden-Örabant omvat, een gelegenheid aan te wijzen, waar de deelnemers aan deze tocht een stempel op de hun be schikbaar gestelde kaart kunnen verkrij gen. Ueze plaats is steeds gelegen in het centrum. De heer J. Kemmeren heelt zijn pand hiervoor beschikbaar gesteld en is tevens bereid kaartten voor deelnemers beschikbaar te houden. Deelnemers, die een vol gestempelde kaart kunnen over leggen ontvangen van het Streek-VVV als beloning en herinnering een aardig aandenken, 't Is een van de attractieve acties, zoals er meer zullen volgen en die bedoelen de mensen in de plaats te brengen. Zet het V.V.V.-bestuur zijn acties in, dan moet het echter op de steun van alle ingezetenen kunnen rekenen. En op tic eerste plaats moet die steun ook fi- nantieel geboden worden. Er is reeds een tarief ontworpen voor lidmaatschap, gebasseerd op de belangen, welke de betrokkenen bij een goed functionerend V.V.V. kunnen hebben. Het algemeen bestuur zal met belangstelling toezien, hoe de burgerij op deze actie zal reage ren. I Daarvan zal hoofdzakelijk afhangen of de Stichting vruchtbaar werk zal kun nen verrichten en ook de steun van de gemeente hierbij zal waardig zijn. De daad is nu aan de burgerij van Kaats heuvel. OPDRACHT SCHETSPLAN GEMEENTEHUIS VERSTREKT. Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant hebben hun goedkeuring gehecht aan het besluit van de gemeenteraad, aan Ir Geenen opdracht te verstrekken, een schetsplan te maken voor een nieuw te bouwen gemeentehuis. In een vergadering van de betreffende Raadscommissie op Maandag j.l., waar bij de heer Ir Geenen ook aanwezig was, is hem deze mededeling gedaan. Omtrent de juiste plaats van het nieu we gemeentehuis is nog niets bekend. Agenda. Vrijdag van 78,30 uur n.m. In- manden wedvlucht Noyon in café De Sportwereld. Zaterdag 8 uur n.m. slotvergade ring met bal Stichting 1940'45 in café Piet van Dun. Zaterdag 8 uur n.m. nederlaag- bil jart-tournooi café Netten. Zaterdag 8 uur n.m. voorstelling Apollo theater. Zondag 12.30 uur v.m. vergade ring Anjer-commissie in Euphonia. Zondag 6 uur n.m. en 8a30 uur n.m. voorstelling Apollo theater. Maandag 7 uur n.m. Nederlaag- biljart-tournooi café Netten. Maandag 8 uur n.m. Kon. Eerk. Harm. Apollo. repetitie Gistermorgen verraste on9 het bericht dat door Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van 's-Hertogenbosch de Zeerveerw. Heer Pastoor A. van Haaren is benoemd tot rec tor van het Moederhuis der Congregatie van J. M. J. „Ma- riënburg te Den Bosch. Tot zün opvolger als Pastoor is benoemd de Zeereervv. Heer Pastoor Th^js Lam, tot heden kapelaan van de dekenale O. Lieve Vrouwe-kerk te Helmond. Het afscheid dat Pastoor van Haaren moet nemen, zal voor zün parochianen enigermate worden verzacht door het feit, dat hü een waardig opvolger krijgt in de persoon van Pastoor Lam, wiens optreden en sympathieke persoonlijk heid in wyde kringen gekend zün en gewaardeerd. van de St. Antoniusparochie werd geinstalleerd, zeer bemind weten te maken; hij was een goed en vriendelijk herder voor zyn parochianen en ook hem zal het afscheid niet licht vallen. Zijn parochianen zullen de beste herinneringen aan hem bewaren en hij ongetwijfeld aan zijn pa rochianen. We wensen hem van heler harte een schoon en vruchtbaar rectoraat toe in 's-Hertogen bosch; de wensen en gebeden van zijn parochianen van Sint Antonius zullen hem vergezel len naar de nieuwe post waarop de Bisschop hem heeft benoemd. DE NIEUWE PASTOOR. We hebben ons, zo gauw we vernamen wie er tot opvolger van Pastoor van Haaren was be- De parochianen van de St. An- noemd, direct met deze in ver- toniusparochie zullen het zeer binding gesteld, betreuren, dat hun sympathieke De Zeereerw. Heer Pastoor M. herder hen gaat verlaten. Pas- Lam stond ons heel graag te toor van Haaren heeft zich sinds W00rd. Zelf had hij ook pas het hij op 11 Juli 19a2 als Pastoor grote nieuws vernomen en veel kon hij ons nog niet vertellen natuurlijk. „Ik kan er niet bar veel van zeggen", zei hij, „hoe ik de parochianen zal vinden en de parochianen mij. Maar ik hoor, dat het erg godsdienstige mensen zijn en daar ben ik erg blij om". Wc zijn intussen de overtui ging toegedaan dat de ontmoe ting van de nieuwe pastoor met zijn parochianen volgende week reeds zal de installatic- nlechtigheid plaats vinden een uiterst prettige ontmoeting zal worden. Pastoor Lam is een zeer sym- Dathieke figuur, die vooral be kend staat als een goed organi sator. Zijn priesterlijke loopbaan is zeer rijk geschakeerd Hij werd in 1909 te Winssen in Gelderland geboren. Hij studeer de aan de beide seminaries van ons bisdom en werd in 1933 priester gewijd. Na ziin H. Wüding werd hij benoemd tot kapelaan in Millin- gen, waar hij tot 1937 bleef. Toen werd h'ij als kanelaan overge plaatst naar Üeurnc. Zijn ver blijf daar is niet van lange duur geweest. In 1939 werd hij be noemd tot reserve-aalmoezenier bij het Nederlandse leger. In Juni 1940 benoemde de Bis schop hem tot kapelaan van de parochie van Onze Lieve Vrouw te Helmond. En dat was ie tot op dit mo ment nog, maar ondertussen zijn er wel enige onderbrekingen ge weest. In 1944 achtte de Duitse bezet ter het geraden hem gevangen te zetten in het concentratie kamp Amersfoort hij is deze moeilijke tijd goed te hoven ge komen en direct na de oorlog herbegon zijn grote activiteit. Hij was mede-oprichter en hoofdbestuurslid van de Hulp- Actie Roode Kruis hij was aal moezenier van de renatricrings- dienst in binnen- en buitenland; hij werd vervolgens Garnizoens aalmoezenier in den Haag. Hij vertrok in 1946 naar Indië als plaatsvervangend Hoofdaalmoe zenier. Toen hij in 1948 uit Indonesië terugkeerde, nam hij zijn taak als kapelaan van de Onze Lieve Vrouwe-parochie in Helmond weer op. Ondertussen had hij zitting namens het Bisdom den Bosch in de R.K." Commissie voor vluchtelingenvertegenwoordigt hij de drie Zuidelijke Bisdom men in de Coördinatie- en Ad viescommissie voor de Bescher ming Bevolking. Onlangs nog studeerde hij in opdracht van de Bisschop enige tijd aan het De fensie-studiecentrum in Den Haag. Och, en zo zijn er nog wel meer dingen, zegt Pastoor Lam, maar dat is allemaal niet zo van belang voor de mensen. Vandaag zal hij voor het eerst zijn nieuwe parochie bezoeken dan zal waarschijnlijk ook de dag van de Plechtige Installatie nepaald worden. Gewoonlijk ge beurt dit op een Vrijdag, maar, zegt Pastoor Lam, als de men sen in Waalwijk het liever op Zondag hebben, dan vind ik het ook nest. We hebben hem graag heel veel succes toegewenst in zijn Parochie en we twijfelen er niet aan, of ziin nieuwe parochianen zullen hem een spontaan en har telijk welkom bereiden en zullen zich graag toevertrouwen aan de leiding van deze energieke herder. 1 hdl BENOEMING. -n Mej. H. Bataille alhier is benoemd tot secretaresse aan het Dr. Moller- College, inplaats van mej. J. van Mierlo, die als zodanig eervol ont slag heeft gevraagd en verkregen. iÈSlwBdl ENKELE MEDEDELINGEN. Het comité tot viering van het zilveren priesterjubileum van de HoogEerw. Heer Dr. B. v. d. Hurk verzoekt ons mee te delen dat het plaatsbespreken op Zondag a.s. voor de parochie-avonden in Musis Sa crum niet is zoals de programma's vermelden, van 6 uur tot half 8, maar van 11 uur tot 1 uur. De avondoefeningen van de meisjes van 17 jaar en ouder gaan morgen (Za terdag) niet door, in verband met het biechthoren en de versiering der kerk. Er wordt biechtgehoord van 5 uur tot acht uur. Er is geen lof. De bruidjes die a.s. Zondag de Deken naar de kerk begeleiden vanaf de pasto rie, vóór en na de H. Mis van 10 uur, blijven niet in de H. Mis zelf. De ouders worden verzocht de kinderen tevoren een der H. Missen te latten bijwonen. Degenen die Zondag de Hoogmis bij wonen, worden verzocht om kwart vóór tien in de kerk te zijn. Als de Deken en assistenten binnenkomen, worden direct de zegenwensen gezongen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5