DE LANGSTRAAT Chef Loonadministratie. KANTOORBEDIENDEN. M ElSJ ES D RU HEN NIEUWKUIJK HAARSTEEG SPRANG-CAPELIE GAPELLE RAAMSDONKSVEER EEN JONGSTE BEDIENDE. Aanmelding nieuwe leerlingen voor Sept 1955 R.K. Jongens U. L. 0. St. Michael LIPS N.V. - DRUNEN enkele mannelijke of vrouwelijke De Firma W. TIMMERMANS ZONEN P. DE GRUYTER ZOON N.V. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 JUNI 1955 «1 Oprechi dank WAALWIJK. Opleiding voor Mulo A en B en Middensiandsdiploma. GEVRAAGD: OP DINSDAG 21 JUNI A.S. In 1953 werd zij te 's-Bosch op nieuw landskampioen. Als koploper van de R.K. Federatie had Concor dia enigszins morele verplichtingen gekregen en zo gebeurde het, dat zij werd afgevaardigd naar het groot Intern. Concours te Kerkrade in 1954, waar zij niet alleen twee eer ste prijzen wist te behalen, doch te vens het plaatselijke prestige wist te veroveren. Het concours in Utrecht in Nov. vorig jaar vormt het sluitstuk van een reeks successen, welke Concor dia op een ongekende hoogte heeft gebracht. Tevens ligt hier het keer punt voor wat betreft de outillage. In Utrecht namelijk was het impo nerend verschillende corpsen in hun kleurrijke uniformen te zien musi ceren, al was het te horen dat Con cordia de beste was. Toch voelden de Concordia-man- nen innerlijk een zekere tekortko ming. Het klonk evenwel als een verrassing, toen in Februari van dit jaar het bestuur der harmonie mee deelde dat tot uniformering van het corps zou worden overgegaan. Utrecht had dus zijn uitwerking niet gemist. Nu werd ook de kwes tie Drumband weer urgent. Enkele idealisten namen de actie ter hand en spoedig werd de basis gelegd, toen enkele nieuwe contacten in principe hun steun verzekerden. 1 Zo is Concordia's Drumband dan gesticht als een zelfstandige vere niging, die zelf zal zorg dragen een volledig instrumentarium aan te schaffen. Toch zal beide corpsen blijven gelden, zegt spr.: 2 x 1 is 1 en dat in z'n volle betekenis. Op gulle wijze werd geofferd. Een firma gaf een „overslagtrom", een ander persoon gaf 6 bazuinen. Na allen die hebben medegewerkt aan de totstandkoming van de drum band, te hebben bedankt, richtte de spreker zich nog met 'n dankwoord tot de heer Bedaux uit Tilburg, die de jongens in twee maanden tijd „slagvaardig" wist te maken. We hopen dan ook, zegt spr., dat dhr. Bedaux straks weer klaar zal staan om de Drumband verder te bekwa men; immers het spreekt vanzelf dat deze kwalitatieif op hetzelfde ni veau zal moeten komen te staan als de harmonie. Onder geweldig ap plaus besloot de heer K. Jansen z'n toespraak. Dan had de officiële overdracht plaats. De heer E. van Hoorn, voorzitter van Concordia, memoreerde nog 'ns in het kort de moeilijkheden die overwonnen moesten worden alvo rens het definitief besluit tot uni formering en het oprichten van een Drumband kon worden overgegaan. De nieuwe tijd vraagt echter wat anders dan de oude. Spreker hoopt en vertrouwt dat de toevoer van nieuwe krachten aan de harmonie tr niet onder zal lijden, doch meent tevens dat de belangen van Con cordia bij de technische leiding van de Drumband wel in goede handen is. Met een forse mars werd dit ge deelte besloten. Tot sluitingsuur bleven allen nog gezellig bijeen in feestelijke stem ming. KOTERKE TOT OP DEN BOJEM GEPROLONGEERD. De grote revue welke ter gelegenheid van het gouden feest der Coöp. Zuivel fabriek in Drunen werd opgevoerd en welke reeds meer dan 2000 bezoekers kteeg, zal wegens de grote aanvrage en het enorm succes worden geprolongeerd. Even nadat bekend was dat deze revue ook voor het publiek zou worden opge voerd, kwamen de aanvragen voor kaar ten reeds binnen. De heropvoering zal geschieden op Dinsdag 21 Juni a.s. en voor nadere gegevens verwijzen wij naar de in ons blad voorkomende advertentie. Donderdag j.l. was het in het kader van het gouden feest een speciale dag voor de jeugd. In de avonduren woon den ruim 700 jonge boeren en boerinnen de opvoering van de revue Boterke tot op den Bojem bij. Na deze opvoering wees de heer Kamp de spelers 'en de aanwezigen nog eens op de grote betekenis van deze culturele en kunstzinnige prestatie, welke met de opvoering van deze Revue is bereikt. Spreker roemde vooral het echt Bra bantse karakter van deze revue. Het gaf op de eerste plaats weer het Brabantse geloof en Godsvertrouwen; op de twee de plaats was aldus spreker deze revue een manifestatie van hoge culturele ont wikkeling en verfijnde landelijke bescha ving. Gebleken was, aldus spreker, dat de schrijvers, W. van Delft, D. van den Brink en Niek de Rooij, een zeer fijne revue hebben geschreven, waardoor het mogelijk is geworden drie avonden van hoog kunstgenot te schenken, welke enig is in zijn soort. Spreker bracht ook nog dank aan de eerw. pater Stephanus S.O. Cist., voor het ontwerpen van de zeer kunstzinnige en originele decors. Hij dankte ook de band voor de voortreffelijke begeleiding. Het Elshouts Ensemble kreeg een flinke pluim. De heer C. Klein dankte hij voor Het instuderen van de zang, welke op een zo gevoelvolle wijze werd uitgevoerd. De heren H. Peters en D. v. d. Brink werden nog eens extra bedankt voor de grime en de dames A. Muskens, R. van wezel, B. Fitters en Tini van Huiten werden als leidsters van de dansgroepen nog eens extra bedankt. De uitvoering hiervan heeft op bijzondere wijze mede gewerkt aan het slagen van het geheel en heeft aan de kunstzinnige sfeer van het geheel een onmisbare bijdrage gele verd. Niek de Rooij, de leider van het ge heel, kreeg deze avond een ware ovatie. De heer Kamp noemde hetgeen door de heer de Rooij bereikt was een enorme Prestatie en ook Wijnant van Delft kreeg op deze avond nog eens als schrij ver, die beschikt over een speelse fan tasie en een vermogen om het levten van alle dag op kunstzinnige wijze uit te beelden en vorm te geven, een aparte hulde, vergezeld van bloemen. De heer Niek de Rooij sprak ook op aeze avond nog een kort woord. Spre ker zei er verheugd over te zijn eertijds het verzoek om de leiding van deze re- Vuc °P zich te nemen te hebben aange nomen. Het grote aantal spelers dat nog nooit een dergelijke revue had opge voerd. had spreker wel eens met zorg vervuld, maar spreker had nog nimmer m zulk eten prettige sfeer gewerkt en zulk een voortreffelijke samenwerking gezien als hier. Dinsdag gaat de revue voor het laatst; wie deze wil zien, zal, gezien de belang stelling, echter vlug moeten zijn. DE KERKWIJDING. Glorieuze intocht van Mgr. Mutsaerts. Hartelijk welkom. Zondagnamiddag hield de Bisschop van 's-Hertogenbosch, Mgr. Mutsaerts, zijn intocht in Nieuwkuijk, waar hij he den de nieuwe parochiekerk plechtig heeft geconsacreerd. Een opgetogen Nieuwkuijk was uit gelopen om de Bisschop, die krachtens zijn ambt de macht heeft om het monu mentale kerkgebouw, symbool van geloof en godsdienstzin, aan God toe te wij den, een glorieuze intocht te bereiden. Aan de grens der parochie werd Zijne Hoogw. Excellentie opgewacht door het kerkbestuur en het gemeentebestuur en al wat er in de parochie aan Katholiek verenigingsleven bloeit. Nadat eerst de leden van kerk- en ge meentebestuur aan de Bisschop waren voorgesteld, riep Burgemeester van Hout de Bisschop namens het gemeentebestuur een welkom toe. Hierna trok de stoet onder grote be langstelling door de bevlagde straat naar de nieuwe kerk, waar Zijne Excellentie verwelkomd werd door een groep bruid jes en een welkomstkoor. In het kerkgebouw verwelkomde Pas toor Becx in een gloedvolle toespraak Mgr. Mutsaerts. Dank zij de diepe gods dienstzin en offerzin der gehele parochie is dit kerkgebouw tot stand gekomen, al dus pastoor Becx. Met eenvoudige, recht uit het hart ge sproken woorden, richtte Zijne Hoogw. Excellentie zich hiérna tot de talrijke aanwezigen. Mgr. was onder de indruk van de Hartelijke ontvangst die hem be reid was, speciaal de kinderen en de bruidjes hadden zijn hart verovert. Uitvoerig wees Zijne Excellentie nog op de betekenis der kerkwijding en op de kerk als woning van God. Met het geven van de Bisschoppelijke zegen werd de plechtigheid besloten. Maandag (heden) had de consecratie der kerk plaats. De altaar-consecratie, die door de gelovigen werd gevolgd, had rond half tien plaats. Hierna werd door Zijne Excellentie een pontificale Hoogmis opgedragen. Z.H. Excellentie werd hierbij geassis teerd door pastoor F. Mommers uit Heusden, als diaken, en pastoor J. Hees akkers O. Praem. uit Vlijmen als sub diaken. Pastoor Becx was presbyter-as sistent. Troondiakens waren pater Alph, Lieven, prior van Mariënkroon en pas toor G. Versteeg O. Praem uit Elshout. Als ceremoniaris fungeerde de secretaris van het Bisdom P. Coolen 'en Kapelaan Sprekenbrink alhier. Een en ander was een luisterrijke plechtigheid en maakte op de parochia nen een diepen indruk. Eindexamens R.K. Lagere Landbouwschool. Dezer dagen had aan de R.K. La gere Landbouwschool wederom het eindexamen plaats. De voorzitter van het schoolbestuur was door bij zondere omstandigheden zeer tot zijn spijt verhinderd aanwezig te zijn. Naast de overige leden van het bestuur waren aanwezig Pastoor Versteeg uit Elshout, de heer ir. Hopstaken namens het departement van landbouw, voorzitters van NCB en RKJB uit het rayon der school en de ouders der leerlingen. Gedurende bijna twee uur wer den de candidaten ondervraagd, zo wel door de heer Kamp, directeur der school, als door de heer Hop staken over de landbouw-technische vakken, terwijl kapelaan Speken- brink, godsdienstleraar aan de school, bijzonder de kennis betref fende de katholieke maatschappij leer toeste. Ir. Hopstaken schonk eens bij zonder de aandacht aan de oplei ding door de heer Kamp aan de leerlingen gegeven. Deze week wel enigszins af van de algemeen gang bare, dat hier vooral aandacht was besteed aan de economische proble men. Spreker juichte dit ten zeerste toe. Door Pastoor Ve rsteeg te Elshout werden daarna de diploma's uitge reikt. Een toepasselijk woord en een hartelijke gelukwens aan direc teur en kapelaan Spekenbrink ver gezelden deze uitreiking. Hierna werd nog het woord ge voerd door de heer v. Drunen, de heer Kluijtmans namens de kring Den Bosch en het hoofdbestuur N.C.Z.; kapelaan Spekenbrink en de directeur. Namens de leerlingen sprak A. v. d. Wiel en namens de ouders F. v. d. Wiel. Als blijk van waardering werd dor de leerlingen een cadeau aangeboden, waarbij pater Arnoldus, die jarenlang aan de school verbonden was geweest, niet werd vergeten. Hierna zat men aan een welvoor ziene "koffieafel, verzorgd door de Boerinnenbond Nieuwkuyk. De namen der geslaagden zijn A. v. Bladel, Heusden, met lof; And. v. d. Wiel met lof; Joh. Boom, Vlijmen; J. v. d. Griendt, Hedik- huizen; J. v. Huiten, Drunen; P. v. Huiten, Drunen; M. v. Halder, Dru nen; M. Jehoel, Drunen; J. v. Kuijk Nieuwkuijk; Ant. Klein, Elshout; Th. v. d. Lee, Drunen; J. van Leij- den, Waalwijk; Fr. Nouwens, Heus den; H. Peijnenborgh, Vlijmen; C. Verschuren, Herpt; Th. de Vaan, Vlijmen en A. de Wit, Drunen. Kruisboogsport. Op de banen van het in café W. v. d. Loo gevestigd kruisboogschut- trsgezelschap Onderlinge Vriend schap hadden gisteren onder aus piciën van de Zuid-Nederlandse Kruisboogbond zif tings wedstrijden plaats, die een zeer spannend ver loop hadden. In totaal namen aan deze wedstrijden 25 schutters deel, plus 5 reserves. Uit deze 25 schut ters kwamen de 12 besten in aan merking voor de interland-ontmoe ting tegen België, die op Zondag 24 Juli a.s. in Schijndel zal plaats heb ben. Tevens was aan deze ontmoe ting het kampioenschap van de Z.N.K.B. verbonden. De titel werd behaald door de schutter A. Tegen- bosch van de vereniging Diana uit Eindhoven. Onder een toespasselijk woord speldde na afloop de voorzit ter van de Z.N.K.B., de heer W. van Engelen, de nieuwe kampioen het ereteken op de borst en verder dankte hij allen die aan het welsla gen van deze wedstrijden hun me dewerking hadden verleend. Voor de ontmoeting tegen België wisten zich te plaatsen: 1. A. Tegenbosch, Diana, Eind hoven, tevens kampioen van de Z.N.K.B., met 90 punten; 2. A. v. d. Broek, De Heidebloem, Schijndel, 89 pnt.; 3. M. Hellings, De Heide bloem, Schijndel, 88 pnt.; 4. H. Kas, Diana, Eindhoven, 88 pnt.; 5. Sj. v. Bijnen, Onderlinge VriendschaD te Haarsteeg, 87 pnt.; 6. G. Rath, Diana Eindhoven, 87 pnt.; 7. A. Berthrams Diana, Eindhoven, 87 pnt.; 8. A. van Erp, De Heidebloem, Schijndel, 87 pnt.; 9. Th. van Gestel, Onderlinge Vriendschap, Haarsteeg, 86 pnt.; 10. H. v. Kraai, De Heidebloem te Schijndel, 86 pnt.; 11. J. v. Beijnen, Rozenjacht, Vlijmen, 85 pnt.; 12. A. Donkers, Vriendenkring, Veldhoven 85 pnt.. Als reserves wisten zich te plaatsen: J. v. Tuijl, Diana, Eindho ven 85 pnt.; H. Merks, De Heide bloem, Schijndel, 85 pnt.; M. Dole- weerd, De Spruit wordt een boom, Oisterwijk, 85 pnt. UITSTAPJE. Het personeel van 't Boekhoudbureau M. M. Vos, aan de Julianalaan alhier, gaat a.s. Dinsdag 21 Juni, met hunne dames, per touringcar van Mulder-Sars uit Waalwijk, een plezierreisje maken. Het ligt in de bedoeling naar Overloon te gaan om aldaar het Oorlogsmuseum te bezichtigen en vandaar naar Nijmegen en omstreken te rijden, waar o.m. een bezoek aan de H. Landstichting gebracht zal worden. Verder gaat de reis nog naar Arnhem, ter bezichtiging van het Openluchtmuseum aldaar. Mocht het weer voor bovengenoemd programma minder gunstig zijn, dan zal de reis gaan naar Rotterdam, voor een bezoek aan de tentoonstelling E 55. CHR. VERKENNERSGROF.P „JAN DE ROOIJ". De zesde ronde van de patrouille competitie, welke bestond uit een hike- tocht, die inderdaad behoorlijk zwaar was en van de deelnemers hogal enig uithoudingsvermogen vergde, heeft de stand der patrouilles onderling danig ge wijzigd. De koploper zakte af naar de onderste plaats. De stand is nu: 1 Kieviten 110 punten; 2 en 3 Eek hoorns en Sperwers 106 puntten; 4 Spech ten 105 punten. Ook in de individuele rangschikking kwam hierdoor een wijziging. De 16 cerstgeplaatsten zijn: 1 A. Willeboordse 103 punten; 2 J. de Cloe 100; 3 A. Bras penning 95; 4 G. Gouda 91; 5 A. van Vuuren 87; 6 C. Nieuwenhuizen 86; 7 R. de Roon 83; 8 |W. Kappert 82; 9 en 10 A. Dercksen en B. v. d. Poorte 79; 11 en 12 S. Schouten ten K. van Gam- meren 78; 13 B. Hom 76: 14 H. Ver- cluijn 74; 15 en 16 N. Nieuwenhuizen en H. van Oosterhout 73 punten. PROGRAMMA ORANJEVER. „WILHELMINA". In verband met de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard op Woensdag 29 dezer organiseert de Oranjevereniging Wilhelmina Zaterdag 25 Juni e.k. eten Oranjefeest, dat 's namiddags 2 uur ge opend wordt met volksspelen op het ter rein van de heer G. A. Stam aan de Nieuwevaart. Deze spelen omvatten zak- lopen voor personen van 14 jaar en ouder; paren kruien voor personen van 14 jaar en ouder; mastklimmen voor jon gens van 14 jaar en ouder; hardlopten voor personen van 14 jaar en ouder en stoelendans voor dames van 14 jaar en ouder. Om half vijf wordt de wielerronde van Capelle over 20 ronden van 700 m voor de 5e maal verreden op het be kende parcours aan de Nieuwevaart. In tegenstelling met anders is deelname dit jaar alleen opengesteld voor inwoners der gemeente Sprang-Capelle. 's Avonds van 8 uur tot half elf geeft de Kon. Harmonie Pieter Aafjes uit Cu- lemborg, onder leiding van de kapel meester Jac. van Dillen een concert op het feestterrein. Tevoren hoopt deze ver eniging van 6.45 tot 7.30 uur een wan deling met muziek door een gedeelte van de gemeente te maken. De festiviteiten worden besloten met een groots vuurwerk, omvattende 50 nummers met verrassend slot, af te ste ken op het feestterrein van 11.30 tot 11,45 uur. Om de hoge kosten aan het organi seren dezer feestelijkheden verbonden, hebben ouders, leden der vereniging zijn de, met kinderen beneden 15 jaar, op vertoon der ledenkaart vrije toegang; personen van 15 jaar en ouder 50 cent. Niet-leden entree f 1.kinderen van niet-leden 25 cent. y MOOIE OPBRENGST. Een in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk ten behoeve van de kerk voogdij gehouden bijzondere collecte bracht f 340.79 op. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R.K. Kleuterschool is per 1 Sept. a.s. be noemd Mej. J. Smits uit Made. Geslaagd. Voor kraamverzorgster slaagde in „Moederheil" te Breda Mej. Anny Snijders. Afscheid dr v. d. Werf Op 16 Juli a.s. zal dr v. d. Werf hoofd van de Vleeskeuringsdienst, Kring Raamsdonk, ten gemeente huize een officiëel afscheid worden aangeboden wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. aan de Autobezitters, Chauffeurs, leden Ver keerspolitie, leden Rode Kruis, directie Ford- Garage, Monteurs en allen die anderszins hebben meegewerkt aan de grootse wijze waarop Waalwijk heeft kunnen deelnemen aan de ..Sterrit van de Naastenliefde" PI. Directe Medewerkers van de ..BOND ZONDER NAAM". aan het Broederklooster Grotestraat 198 b s avonds na 5 uur, uitgezonderd tussen 7 en 8. VRAAGT Vereist Praktijkdiploma Boekhouden, liefst aange vuld met M. B. A. volledig op de hoogte van sociale wetgeving, belastingen en tarifiëring ervaring als loonadministrateur geschiktheid om leiding te geven min. leeftijd 25 jaar. Brieven met foto aan Afdeling Personeelszaken. Boekhoudbureau M. M. VOS Julianalaan 10 SPRANG-CAPELLE. ASSURANTIËN WAALWIJK vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelding, liefst schriftelijk aan het adres der Firma, GROTESTRAAT 341, WAALWIJK. Gebouw „NOORD-BRABAND". te 's HERTOGENBOSCH VRAAGT VOOR HAAR PAKAFDELINGEN Loonvan 14 t/ru 23 jaar van f 17,50 tot f35.50, plus reisgeldvergoeding. Aanmelden dagelijks van 911 uur, alsmede 's Maan dags en 's Woensdagsavonds van 78 uur bij de Personeelsafdeling, Visstraat te 's Hertogenbosch. Q Voor het geven van inlichtingen houden wy zitting in h»jt vergaderzaaltje van café „Het Bruggetje" te Sj»rang-Capellef 's avonds van 7 tot 8 uur.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3