dag- VROOM HRË˧MilM W&ALWYK woens 'jf DE MAN UIT CHICAGO -C k prijzen Kermis Reisprogram 1955 49' 86° 45' m.. REISBUREAU A. MULDERS-SARS 6 6 's-HERTOGEN BOSCH TILBURG - HELMOND van p. p. 7.— ALLEEN GELDIG WOENSDAG 6 JULI Katoenen damespullover, Ideaal voor sport en vacan- tie, in leuke zomertinten, bleu, geel, wit, rood, O 65 groen en zwart Grote partij badmutsen, goed afsluitend model, div. aardige dessins, in wit, bleu, groen, rood en geel. 4| 25 Uitzoeken Jockey rolschaatsen, met dubbele kogellagers en sleutel, verstelb. «4 Q90 voor alle maten Italiaanse gavroche, van zuivere zijde, geh. nieuwe aparte dess. Door de grote maat kan deze gavroche ook als shawltje ge- <4 7b dragen worden Prima onvermengde Java- kapok, per zak Ó50 van 1 kilo Gestreepte pyama flanel in de modernste streep- dessins, QAc 70 cm. breed Of SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE BESTELLINGEN WORDEN HIEROP NIET AANGENOMEN. Machinenaalden, m. platte kant, 6 versch. nummers. Op kaart van 6 stuks De bekende schrijfbloc, 150 vel houtvrij papier, extra grote maat, 4 20 zeer voordelige aanb. Appelmoes, van goudrelnetten, 2 grote potten y. statie Spritsroosjes, koekje, 250 gram heerlijk Poplin overhemd, in mod. donkere unitinten als bordeaux, groen, R.A.F., grijs en reebruin. Met perma stiff boord O Driedelig plastic set, best. uit: toilettas, kousenétui en make-uptasje, In div. tinten. Handig voor reis en vacantie. Compleet H 60 verpakt In doos Wij kochten een prachtige partij export schoentjes, m, open hiel en airelite rubber* zool, in div. kleuren, maten 32-35 4.25, 28-31 3.95 265 Houdt Uw tuin fris met een sterke geribde tuinslang, per meter 45' 24-27 3.35 20-32 dert minister Witte in de zomr van 1954 de afgifte der wettelijk vereiste Rijksgoedkeuring voor dat soort werken is gaan afremmen. Hij deed dit om de spanningen op de bouw markt te verminderen en om de woning- en industriebouw beter te laten vlotten. Terwille van de volkshuisvesting en de industriebouw is vooral de bouw van overheidspanden ten ach ter gebleven. Van de aangehouden aanvragen hebben er namelijk 27 betrekking op overheidsgebouwen, waaronder 11 raadhuizen, 2 pro vinciehuizen, 2 politiebureau's. 5 brandweergarages en 3 gebouwen voor gemeentewerken. Met deze werken zou een bouwsom van 36 millioen zijn gemoeid. Bij 46 ande re aanvragen (in totaal 28 millioen gulden) waren 5 bioscopen, een concertgebouw, 3 schouwburgen en een cultureel centrum. Drie en der tig aanvragen hadden betrekking op bouw en uitbreiding van zieken huizen (34 millioen) en 12 zwem baden (5,5 millioen). Voorts wach ten nog 47 aanvragen voor scholen bouw (27 millioen) op Rijksgoed keuring WILLEM VAN ORANJE COLLEGE Voor het eindexamen H.B.S. B slaagden de volgende candidaten W. Benckhuysen te Waalwijk J. Bouman te Waspik A. J. Knaap te RaamsdonksveerD. C. Schou ten te Waalwijk V. Vredenduin te Waalwijk. Afgewezen twee candidaten. „DR. VAN BEURDENSCHOOL". R.K. Middelb. Handelsavondschool. Voor het eindexamen 3-jarige Handelsavondschool slaagden heden de dames M. v. Daalen, M. Kee tels, G. Smolders, G. Verhoeven, M. v. d. Ven en S. Wilhelm te Waalwijk en A. Boezer en A. Wil- lemsz te Sprang-Capelle, en de heren G. Bergmans, C. de Bont. W. Dumoulin, G. Kampen, G. A. Kampen, P. Klerkx, A. Cock, Chr. Maas, H. Langermans, A. Nijssen, F. Passier, C. de Ronde en H. Rek te Waalwijk, P. Paans en J. Vos te Sprang-Capelle, A. v. d. Born te Waspik en H. Willems te Drunen. Afgewezen 4. MULO-EXAMENS. Te 's-Hertogenbosch slaagden voor het examen MULO B de volgende leerlingen van de „St. Michaël"-ulo alhier: J. de Vaan, Waalwijk, K. Hitters, Raamsdonksveer, N. Heuër en F. Kamp, beiden te Kaatsheuvel. Afgewezen geen. In Breda slaagden voor het MULO A-diploma: Toos van der Laan te Sprang-Capelle, Rietje Re- deker te Meeuwen en J. de Haan te Drongelen. Voor het MULO B-diploma slaag den: J. Rijken te Sprang-Capelle en L. Louwerse te Waalwijk. Zij wer den opgeleid aan de Nuts-U.L.O.- school te Waalwijk. NIJVERHEIDSSCHOOL. Behoudens goedkeuring van de minister van O. K. en W. is be noemd tot leraar gymnastiek aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken de heer A. de Leeuw te Zaandam, afkomstig uit Breda. Hoewel de gelegenheid tot aangifte nog steeds openstaat, heb ben zich voor de nieuwe cursus '55'56, die in October aanvangt, reeds 106 nieuwe leerlingen aan gemeld. BENOEMING. De heer A. Schaap, die vanaf de oprichting der T.B.C.-commissie met zoveel ijver en toewijding de functie van secretaris-penningmees ter heeft vervuld, heeft wegens zijn aanstaand vertrek naar Nijmegen deze functie neergelegd en in zijn plaats is benoemd mevr. L. van der Hoeven-Holthuis alhier. ONTPLOFFING Vrijdagmorgen kwart over tien werd het centrum van Waalwijk opgeschrikt door een flinke dreun. Verschrokken mensen en gissingen van allerlei aard. Het bleek dat in de opslagplaats van de firma v. d. Lee een kool- zuur-cylinder was ontploft. De scherven van de cylinder wer den over grote afstand verspreid, sloegen gaten in muren en daken, en enkele stukken kwamen zelfs in de Grotestraat terecht. De ontplof fing joeg zelfs nog enkele andere cylinders de lucht in; een er van kwam terecht in het dak van 't huis bewoond door de fam. B. Van de omliggende huizen en van de St. Petrusschool begaven het veel ruiten. Aanvankelijk was men, het geen zeer begrijpelijk is, een beetje huiverig de plaats van het onheil al te dicht te naderen. Na enige tijd bespoot de brandweer enkele an dere cylinders die verhit waren, omdat men dacht dat de hitte de oorzaak kon zijn geweest van de ontploffing. Later kon men echter constateren, dat een breuk in de cylinder de vermoedelijke oorzaak is geweest van deze ontploffing, wier gevolgen gelukkig beperkt bleven tot een niet onaanzienlijke materiële schade. Maar het had ook anders kunnen zijn. MISLEIDENDE FOTOGRAFEN. Er schijnt zoiets te bestaan als een fotografen-plaag. Tal van fotogra fen of die zich zo noemen, zwermen over het land om het eerzame volk te misleiden, met gekleurde foto's die worden aangeboden als kleu renfoto's. Deze fotografen, die werken bui ten de plaats waar hun bedrijf is gevestigd, huren ergens een lokaal tje; op straat krijgen de voorbijgan gers een z.g. waardebon in de hand gedrukt; staat er op die bon een waarde van 1.50 gedrukt, dan kan men binnen gratis een foto in wit- zwart laten maken. Staat er vijftien gulden op, dan heeft men bijzonder geluk. Van deze mensen maken de fotografen een „kleurenfoto", die inclusief de administratiekosten een waarde heeft van 18.Men heeft echter een waardebon van 15. dus men hoeft slechts 3.bij te betalen. Over enkele weken krijgt men dan een foto thuis; een waar deloos product vol waterverf en potloodkr assen. De politie staat voor een moeilijk geval. Waar begint hier de zwendel, de misleiding, en waar de lichtgelo vigheid van het publiek. De Nederlandse Vereniging van Vakfotografen is echter zeer waak zaam; al haar leden zijn gewaar schuwd, direct deze praktijken te signaleren; zij heeft zich in verbin ding gesteld met enkele Kamers van Koophandel en wil zich zelfs voor zien van het nodige documentatie materiaal, in verbinding stellen met de ministers van Justitie en Econo mische Zaken. Het publiek, ook in onze omge ving, zij gewaarschuwd. ZONNEBLOEMDAG. De dag van Onze Lieve Vrouw Visitatie is de dag van de dienst baarheid en deze dag heeft het R.K. Ned. Zonnebloemwerk, dat is het Wellfare-werk voor de langdurige zieken, uitgekozen als de jaarlijkse Zonnebloemdag, de dag waarop de zieken extra# worden bedacht, en waarop het werk van de Zonne bloem bijzonder wordt geaccen tueerd. Ook in Waalwijk is deze dag ge vierd en alle zieken die door de Zonnebloem geregeld worden be zocht en van werk op het terrein der handenarbeid worden voorzien, kregen Zaterdag j.l. een bloemetje en een leuke verrassing., terwijl zij ook zovel mogelijk door de Well- fare-werksters werden bezocht. j Het Waalwijkse Zonnebloem-co- j mité is zeer tevreden over het resul- taat van de collecte, die vorige Zondagen werd gehouden. Meer dan duizend speldjes zijn er ver kocht, tegenover ongeveer 500 het vorige jaar. Dat is een mooi resul taat en bewijst dat de bevolking steeds meer waardering krijgt voor dit prachtige werk, dat die waarde ring meer dan waard is. GROOT NATIONAAL DRUMBAND-CONCOURS IN WAALWIJK. Het vijfjarig bestaan van de Ka- jotters-Drumband te Waalwijk zal op Zondag 25 September op unieke wijze worden gevierd met een groot Nationaal Drumband-Concours. Dit concours zal worden gehou den in 6 afdelingen 3e, 2e en le af deling, Afd. Uitmuntendheid, Ere- afdeling en Superieur afdeling en is verdeeld in vier secties, namelijk Tambours, Tambours en Es-bazui nen, Tambours en Bes-bazuinen en Tambours en Pijpers. Het concours zal worden geopend met een défilé voor de autoriteiten, waaraan ook kunnen deelnemen de muziekcorpsen waarvan de drum bands eventueel deel uitmaken. Er moeten twee nummers worden uitgevoerd, te weten een verplicht en een vrij nummer het verplicht nummer is voor de genoemde afde lingen resp. Fratinie-mars, Marche de Cavalerie, Mars „Mon Beppie", David-mars, Mars „Happy Day" en St. Christoffel-mars. Prachtige prijzen zijn er beschik baar gesteld, waaronder talrijke mooie bekers. Ook is er een tam- bour-maitre-prijs en een prijs voor het verst komende korps. Het zal, vertrouwen wij, een prachtige viering worden van dit eerste lustrum van de sympathieke Waalwijkse Drumband. ZEER GOED GESLAAGDE EERSTE AVONDMARKT. Vrijdag werd van 4 tot 8 uur in Waalwijk de eerste Vrijdagavond- markt gehouden. En men kan niet anders concluderen, dan dat deze markt een buitengewoon succes is geworden. We zagen nog zelden zo veel mensen bijeen. Er waren zeer veel kooplieden, (pl.m. 150) die hun kramen opsloe gen op Markt en Raadhuisplein, zelfs waren er nog die de Grote straat uitkozen als hun verkoop- terrein. En er was ook een grote toeloop van het publiek. Het goede weer en de Kaatsheuvelse kermis zullen dit zeer grote bezoek wel in de hand hebben gewerkt, maar bewe zen werd in elk geval dat het pu bliek deze eerste avond-markt graag heeft begroet en er een gretig ge bruik van heeft gemaakt. De markt bood een zeer leven dig beeld. Vooral ook omdat de ver scheidenheid van artikelen die wer- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 6) „Wonderlijk, die Hollandse kran ten", mompelde de vreemdeling. „Wat zijn ze toch knus en klein en wat is hun nieuws toch onbelang rijk, tenminste van dit soort bladen. Wacht eens, hier: Meeldam. Daar moet ik heen. Hésay, there's something in the paper about heremr. Clarenbough. Het meisje wierp een blik in de krant. „Sorry, I don't understand the dutch language and so I cannot read the paper", zei ze. De jongeman nam de krant weer op en begon aandachtig te lezen. Het meisje staakte haar verveeld rondzien, toen ze plotseling bemerk te, hoe de krant in de handen van de jongeman schokkende bewegin gen begon te maken. Ze hoorde vreemde geluiden achter het breed uitgevouwen papier. De ober kwam nieuwsgierig nabij om iets op te vangen van het in rad Amerikaans gevoerde gesprek, dat nu volgde en waarbij het meisje eerst verwon derd keek, toen ontstemd het voor hoofd fronste, heftig protesteerde, daarna glimlachte tot tenslotte bei den onder herhaalde lachbuien het gesprek voortzetten in geheimzinnig gefluister.- De kellner kuchte zeer nadrukke lijk. „Blijft u vannacht hier, meneer?" vroeg hij. „Ja, dat was wel de bedoeling." „Wilt u dan even het formulier invullen. Als u mij uw paspoort geeft, zal ik het zelf voor u doen." „Ach nee, dan moet ik eerst m'n tas weer tussen al die papieren uit de wagen halen. Nee, geef maar hier." De vreemdeling haalde z'n vul pen voor de dag en vulde beide for mulieren snel en handig in. De ober las: „William Colverton, journalist; Clare Wyatt, secretares se". „Ik zal 't maar geloven", brom de hij. „Als z'n geld goed is, kan me dat paspoort niks schelen." En de fooi overtuigde hem dat dit het enige juiste standpunt was. x-x-x-x-x-x Inmiddels was mr. Clarenbough gewikkeld in een allergezelligst ge sprek met de dochter van de burge meester. Corrie had in 't eerst haar schroom voor het door haar zo wei nig beoefende Engels moeten over winnen, maar nu ze er doorheen was, ontwikkelde zich de conversa tie uitermate vlot. Clarenbough bleek een gezellige prater en al sprak hij weinig over Chicago, over New York wist hij des te meer te vertellen. Hij bleek bij zonder op de hoogte van de politiek zoals die door de UNO bedreven werd en Corrie verwonderde er zich over, dat een zakenman zo goed in al dergelijke dingen thuis was. Haar afkeer van de Amerikanen smolt langzamerhand weg, maar toch kon zij de gedachte niet van zich afzet ten, dat deze meneer Clarenbough het toch wel een beetje erg met zichzelf getroffen had endat hij voortdurend een rol speelde. Ze vroeg zich af, met de intuïtieve scherpzinnigheid die vrouwen eigen is, of die Clarenbough, die zich hier presenteerde, zich nu werkelijk ook voordeed zoals hij was Midden in het gesprek kwam de burgemeester binnen en ging er in j z'n gemakkelijke stoel bij zitten. Hij verstond het Engels beter dan hij 't sprak en vergenoegde zich derhalve met luisteren. Maar toen een pauze in 't gesprek ontstond, wendde hij zich tot zijn gast. „Ik heb al veel gehoord van jul lie Amerikaanse journalisten", zei hij glimlachend, „maar dat ze zulke speurneuzen hadden, wist ik toch niet Clarenbough keek hem verwon derd aan. „Hoe bedoelt u „Wel, zo even hoorde ik van de eigenaar van het Rode Hert, dat daar een Amerikaanse journalist met z'n secretaresse zit te lunchen, die van plan is mr Clarenbough te inverviewen over zijn belevenissen in Holland en de indrukken die hij in Meeldam heeft opgedaan." De burgemeester praatte nog een tijdje voort over de sensatiezucht van de Amerikaanse bladen en de volharding van de daaraan verbon den persridders en bemerkte daar door niet, dat zijn gast een weinig bleekjes was geworden en diens woordenstroom geheel scheen opge droogd. Maar Corrie voelde de ver andering in de sfeer aan. „U lijkt niet bijster ingenomen met het vooruitzicht van een inter view", plaagde ze. „Och", zei Clarenbough, niet zon der enige wreveligheid, „als u eens wist hoe verschrikkelijk lastig, in dringerig en onbescheiden de Ame rikaanse krantenheren zijn, zoudt u kunnen begrijpen, dat ik er nü helemaal niet bijster op gebrand den aangevoerdd, groter was dan op de Donderdagse markt. We za gen nu verschillende prima stand werkers aan het werk die de meest uiteenlopende artikelen aan de man trachtten te brengen. Er ston den van het begin tot het einde tal rijke mensen rond deze stands waar wonder-kaarten werden ver kocht en fluitjes en zelfbinders en poetsdoeken. Ook in bloemen en textiel was er een levendige han del en deze levendigheid duurde van het begin tot het einde, zodat het experiment van de eerste Waal- wijkse avondmarkt, die duurde van vier tot acht uur, meer dan geslaagd mag worden genoemd. Moeilijker is het te beoordelen of deze markt van invloed zal zijn op het bezoek aan de Waalwijkse middenstandszaken. Dat zal de tijd moeten bewijzen. Een feit is in elk geval, dat deze markt zeer velen van buiten naar Waalwijk trekt, en dat is natuurlijk nooit verkeerd, integendeel, daar moet het tenslotte voor een groot deel van komen. Zondag 10 Juli naar de Heiligdomsvaart Maastricht Maandag 11 Juli Den Haag, Scheveningen. Rotterdam Rotterdam E 55 Dinsdag 12 Juli 't Gooi, Volandam, Amsterdam Woensdag 13 Juli Zuid-Limburg Donderdag 14 Juli: Den Haag, Scheveningen, Rotterdam Ahrtal, Königswinter Luik, Spa, Co. Vrijdag 15 Juli Den Haag, Scheveningen, Rotterdam Dinant, Brussel, Antwerpen Rotterdam E 55 Zaterdag 16 Juli Rotterdam E 55 Arnhem, Apeldoorn, Veluwe Monschau, Roerdalsperre 7*^ 6.00 4.oo 7.00 8.50 6.00 12.75 10.00 6.00 10.00 4.00) 4.00 7,00 11.50 Maandag en Dinsdag 11 en 12 Juli 2 dagen Königswinter, Ahrtal, alles inbegr. 44.50 Vrijdag en Zaterdag 15 en 16 Juli 2 dagen Cochem, Moesel, Rijn en Ahr 46.00 MEERDAAGSE REIZEN-PASPOORT VERPLICHT. TIJDIGE OPGAVE GEWENST. STATIONSSTRAAT 95 TEL. 2051 ben een van die heren te ontvan gen. Mocht hij zich hier vervoegen, weest u dan zo vriendelijk en maak hem duidelijk, dat ik hier voor m'n pleizier ben en dat een interview mijns inziens zeer beslist niet tot m'n vacantiegenoegens behoort." „Ja, maar, als die man nu speci aal er voor gekomen is", protesteer de de burgemeester, die een beetje internationale reclame voor zijn ge meente en wellicht voor zijn per soon helemaal nog niet zo gek vond, „dan kunt u toch maar niet zonder meer „niet thuis" geven „Die vent is hier natuurlijk toe vallig in de buurt verdwaald", ant woordde Clarenbough. „Geloof nu maar niet, dat hij speciaal uit de Staten naar Meeldam is gekomen om een onbetekenend zakenman te interviewen." „Nuonbetekenendvlei de Dikkenburg. „Och burgemeester, zakenmensen zoals ik groeien in Amerika aan de bomen. Ik ben nog lang geen Ford of Rockefeller." Op dat ogenblik werd er gebeld en even later kwam het dienstmeis je binnen met een hoogrode kleur. „Daar is een meneer, zeker een Fransman of zoiets, want ik kan 'm altemet niet verstaan!" „Laat mij maar even gaan!" Cor rie was al opgewipt en door de deur verdwenen. Clarenbough en de bur gemeester keken elkaar aan. „Dat zal 'm zijn", zei de Ameri kaan. „Als ze hem nu in vredesnaam maar niet binnen laat." Maar Corrie was in de hal reed» in discussie met de bezoeker, die ze in haar beste Engels (en ze had nog maar kort tevoren praktijk gehad!) te woord stond. „Ik ben Colverton van de Chicago Sun", zei de bezoeker, en ik had ge hoord dat mr Clarenbough van de Clarenbough Chain Stores hier lo geerde. Dat hij hier feestelijk ont vangen was, omdat hij uit deze stad afkomstig is. Is dat zo „Ja, dat hebt u wel goed gehoord" stemde Corrie toe. „Ik zou graag mr Clarenbough persoonlijk een paar vragen stellen"' ging de bezoeker voort. „U wilde hem interviewen, als ik u goed begrijp „Ja", glimlachte de ander, „daar komt het wel op neer." „Dan spijt het me erg voor u, me neer, maar mr Clarenbough is hier met vacantie", antwoordde Corrie, „en hij voelt er helemaal niet voor om thans geïnterviewd te worden!" „Hoe weet u dat (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2