mAIWYK H VAN HEIJST WEER KAMPIOEN HEREN ENKEL B ALGEMENE BERICHTEN RELIEFDRUKWERKEN R R R 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 JULI 1955 2 het resultaat der KVP-COLLECTE. DE OUDEN VAN DAGEN OPENEN DE KERMIS. In alle opzichten geslaagd tournooi van Waalwijkse Tennisclub. RUIM EEN TON VOOR KVP-PROPAGANDA. in elke uitvoering en kleur mens de Vereniging Het Groene Kruis van Sprang-Capeile. Mej. Rijken wenst Dokter Winkelman hartelijk geluk met zijn jubileum. Het Groene Kruis 'en de arts werken voor 't zelfde doel, waar om het van zeer groot belang dat er goede doktoren zijn en dat heeft de ju bilaris nu 25 jaar getoond. Mej. Rijken wil ook iets op de geschiedenis voor uitlopen en Dokter Winkelman harte lijk feliciteren met het feit dat hij bijna 25 jaar bestuurslid van de Vereniging 't Groene Kruis is. Zij biedt de jubilaris als herinnering enkele prachtige antieke schaaltjes aan. Vervolgens wordt nog het woord ge voerd door de heer Waverijn, die in etn geestige speech de jubilaris op zijn eigen wijze feliciteerde en daarbij in het bij zonder wees op de vele punten van over eenstemming die er volgens spr. zijn tus sen het ambt van dokter en het ambt van notaris, om welke reden de heer Waverijn de jubilaris als „geachte Col lega'' meent te mogen aanspreken, al zou men in Sprang-Capeile de reden daartoe willen zoeken in het feit dat de dokter en de notaris in het publieke le ven de functie vervulleg van wethouder. Vanwege de door spr. gesignaleerde punten van overeenstemming en omdat bij een jubileum nu eenmaal cadeaux be horen te worcfen aangeboden, maar veel meer uit hoofde van spr, hoogachting voor de persoon van de jubilaris en zijn werk, biedt notaris Waverijn de jubila ris de specifieke notarisroman „Mensen 'en minuten" aan, die door de jubilaris in dank wordt aanvaard. De jubilaris dankt tot slot van het officiële gedeelte van deze avond in een keurige speech de sprekers, het feest comité en allen die hebben medegewerkt om deze dag voor hem tot een onver getelijke te maken. De jubilaris zegt dat het moeilijk is te beschrijven welke ge voelens hem in de laatste weken be stormd hebben, gevoelens welke hun hoogtepunt vonden in deze avond. Als spr. zegt dat hij dankbaar en ont roerd is door de aangeboden geschenken, dan zijn die woorden slechts een flauwe vertolking van wat de jubilaris en mevr. Winkelman gevoelen; zij zijn door deze blijken van belangstelling min of meer verpletterd. Dokter Winkelman vergelijkt dan de toestand op het gebied van de medische wetenschap van vó3r 25 jaar en thans en constateert een enorme vooruitgang. Volgens spr. is het wenselijk dat een geneesheer, wil hij de nodige frisheid van geest behouden, zich niet uitsluitend met zijn beroep bezig houdt, waarom hij de inwoners van Sprang-Capeile dan ook zeer dankbaar is voor het feit dat ze spr. benoemden als hun vertegenwoordiger in het dagelijks bestuur van de gemeente Sprang-Capeile. Wanneer de jubilaris terug ziet op de 25 jaar die voorbij gegaan zijn, dan con stateert hij dat er ook voor deze streek belangrijke resultaten zijn behaald, als sierke daling van gevallen van t.b.c. en zuigelingensterfte, enz. enz. Tot slot dankt de jubilaris nog maals de sprekers voor het gesprokene eii voor de mooie cadeaux hem aangebo den en deelt mede dat het Cabaretgezel schap Van Engelen de aanwezigen en kele uren op aangename wijze zal bezig houden. Een groot aantal belangstellenden ma ken nog van de gelegenheid gebruik de jubilaris te feliciteren, waarna het en semble van Engelen met hun liedjes en schetsjes de feestelijke stemming zo mo gelijk nog verhoogde. Als aan het einde de jubilaris voor 't laatst met enkele woorden dankt voor deze dag, komt aan het applaus schier geen einde en wordt de jubilaris een ware ovatie gebracht. Het zilveren jubileum van dokter Win kelman heeft bewezen dat er een bijzon dere band is gegroeid tussen de jubila ris én zijn patiënten. Dat deze band nog vele jaren bestendigd moge blijven! GESLAAGD. Mej. Pain de Greeff alhier slaagde te Utrecht voor het exa men Röntgen-laborante. NUTS-ULO SCHOOL TE WAALWIJK. Van bovengenoemde school zijn in Breda geslaagd voor het Mulo B-diploma: J. Rijken te Sprang-Capeile, L. Louwerse te Waalwijk. Voor 't Mulo A-diploma slaag den: Toos van der Laan, C. van Tiggelen en Janny Zwart te Sprang-Capeile; Clasien v. Her wijnen, Anneke de Hoop en Jo van Heijst te Waalwijk; Rietje Redeker, Dini Colijn en J. de Haan te Eethen. PARKEREN. Eigenlijk is in de Grotestraat, althans in een gedeelte er van, het nieuwe parkeerverbod van kracht. 'Maar er blijkt nogal mis verstand te bestaan hieromtrent en dat is geen wonder. Want en kele paaltjes geven allerminst de bedoeling van de wetgever weer; de horden zijn er namelijk in de verkeerde volgorde op bevestigd. Wanneer alles normaal is en ,,de bordjes verhangen zijn" geldt er op werkdagen tussen 8 en 19 uur een algeheel parkeer verbod in de Grotestraat vanaf een eindje ten Oosten van de Wilhelminastraat tot een eindje ten Westen van de Mr. v. Cooth- straat. Op andere dagen en tij den is de oude bepaling van kracht, die aan de Zuidzijde van de Grotestraat het parkeren ver biedt. I «r1 -- ni i EEN BIJZONDERE GIDSENDAG. Op Zaterdag 2 Juli, de feestdag van Maria Visitatie, werd door de Nederlandse Gidsenbeweging de tra ditie geworden Gidsendag gehou den. Het was ditmaal een bijzon dere Gidsendag, omdat tevens het tienjarig bestaan van de Gidsenbe weging werd gevierd. Ook de Waal wij kse Gidsen en Kabouters hebben deze dag natuurlijk feestelijk ge vierd. Er was 's morgens in de kerk van St. Jan een H. Mis, die werd opge dragen door de aalmoezenier van het district, de Hoogeerw. Zeergel. Heer Dr. B., van den Hurk. Bij de ze H. Mis waren bijna alle gidsen en kabouters van het District de Langstraat aanwezig. Daarna trokken alle meisjes naar 't Raadhuisplein waar een vlag- genparade was. De margrieten, het symbool van de dienstbaarheid en de eerbaarheid, werden gewijd door de aalmoezenier en aan alle gidsen en kabouters uitgereikt. De hele dag zouden zij deze bloem trots dragen, tot zij werd verbrand op het avondlijke kampvuur. Een heel bijzondere gebeurtenis was ook de uitreiking van de eer ste klas-insignes aan de Waalwijk- se Gidsen Lies Kooien, Corrie van Bladel en Truus Hurkmans. Het waren de eerst gidsen uit heel het district, die dit insigne mochten dragen. Deze plechtigheden werden geleid door de districts-commissaresse, Mevrouw van Loon. In de middaguren was er voor de Kabouters een spel in de bossen, terwijl de Gidsen deelnamen aan het grote nationale Gidsenspel. dat via een uitzending van de K.R.O. werd geleid. En 's avonds was er een kamp-, vuur een schoon besluit van een dag die niet nagelaten heeft heel veel indruk te maken op de meis jes die bij deze beweging .zijn aan gesloten en hun te maken tot be tere Gidsen en Kabouters. CONCERT ST. CRISPIJN. Een prachtige zeldzame zomer avond, een uitstekend concert ei"1/.0.112?. Waal wij kse harmonie at Lnspyn, dat het publiek door \Y aal wij ks Belang werd aange boden, dat toch waren zovele I actoren om een druk bezoek te verwachten. Maar dit was alles behalve het geval, velen schitter- reP, opk ditmaal door afwezig heid, blijk gevende van weinig interesse. Vie fr ,^eweest zijn zullen ge noten hebben van de goede mu ziek die St. Crispijn ons voor zette in de heerlijke avond. Wij hebben met grote belangstelling de voortdurende vorderingen ge hoord die wij telkens opnieuw constateren. ij kregen de con coursnummers van 't vorig iaar maar ook die voor 't a.s. con cours te horen en geloven dat ook deze een goede helofte in houden. Kortom 't was 'n mooi concert, waarvoor alle hulde aan hplïnJ;? fjl.recteur> die veel meer belangstelling verdienden. Sf-upni -n ide- afde,in#en van de Matenkieskring Heusden der Ka- Volkspartij is gisteren aan de kerken gecollecteerd voor L kvd'TS-Verschuurfonds van de KV P, het propagandafonds. vvot-w2^ C£ fCi j dle gehouden O ^rini w er van de aclie O ob, bracht in het hele land ruim 102 duizend gulden oj. Aan dit resultaat hebben ook de af delingen in de Langstraat mee gewerkt. De afdeling Waalwijk collec- ifn» n bijeen; de afde ling Drunen 153.85; afdeling f 37°02- /h65'1m rfde,Ülg Hank f 9' fA afde,Tnk' Haarsteeg J 23.35, afdeling Herpt 20. afdeling Dussen 14.40; afdeling Nieuwkuyk 23.07. Er is dus een totaal bedrag binnen gekomen van 670.18 '»aar "erby dient te worden op gemerkt dat de afdelingen Was pik en Vlijmen wel hebben gecol- m*£r nog Seen tijd ge had hebben het geld te tellen, zo dat het totale bedrag nog hoger zal worden. BROMFIETSCLUB. Gisteren, Zondag 3 Juli, zijn verschillende Berini-rijders naar Khenen getogen om aan de Beri- ni-sterrit deel te nemen. Zij heb ben een prachtige dag gehad, waar het prachtige weer ook het zijne toe bijdroeg. Er zijn verschillende behendig heidswedstrijden geweest, waar van er twee prijzen zijn gewon nen door onze Waal wij kse brom- lietsers. Nu is het plan opgevat om tot t oprichten van 'n b'rom- ïetsclub te koinen, waarvan elke bromfietser lid kan worden. i; Ppnderdag om 9 uur n.m. wordt hierover de eerste verga dering gehouden in café de Haan Hoogeinde te Waalwijk. Ieder die een bromfiets heeft en interesse heeft om lid te wor den, wordt verwacht. BALDADIGHEID. De politie is er op attent ge maakt dat bij de nieuwbouw van de fabriek van de fa. J. Vesters door baldadige jongelui een 10- Bij deze delen wij U mede, dat met het oog op de vacantie van ons personeel, ons bedrijf zal GESLOTEN zijn op 15 en 16 JULI en op 12 en 13 AUGUSTUS a.s. Wij vertrouwen dat U hiermee rekening zult willen houden. Hoogachtend, Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen De Echo van het Zuiden. tal buizen met een stuk ijzer zijn stukgeslagen. Weer een ergerlij ke vorm van baldadigheid, zoals we die de laatste tijd herhaalde lijk hebben moeten constateren. De politie zal in dit geval een nauwgezet onderzoek instellen en de juiste maatregelen nemen. Zij zal zich niet moeten onthouden van streng optreden tegen deze vernielers van bouwwerken, lan taarns, tuinen enz. Zoals ze al enkele jaren heb ben gedaan, zullen de leden van de afdeling Waalwijk van de Ned. R.K. Bond van Bejaarden Zater dag 9 Juli a.s. de kermis gaan openen. Zij organiseren dan een avond in de grote zaal van de Gecroonde Leersse en bieden le den, donateurs en andere belang stellenden een keurig gevarieerd programma. Aan dit programma wordt me degewerkt door de bekende bari ton de heer Jansen uit St. Oeden- rode en te tenor Richard v. Don gen uit Waalwijk, die operafrag menten ten gehore zullen bren gen. Verder werken mee de pia nist Piet Mulders, de Yellow Cowboys onder leiding van Jos Remie en de humoristen Jan v. Delft en Henk van de Muijsen- berg. Zij allen zullen ongetwij feld in staat zijn de naar ver wachting talrijke belangstellen den goed bezig te houden. Zo zal op een amusante wijze de kermis 1955 worden geopend, want als de leden van de Bond van Ouden van Dagen aan het feesten gaan, dan gaat het er heel plezant naar toe. Deze avond is voor iedereen toegankelijk; gratis voor de le den van de Bond en de donateurs en tegen een kleine vergoeding voor alle andere belangstellen den. AANRIJDING. Vrijdag was er in de Mr. van Coothstraat een kleine aanrij ding. Toen Mej. M. met haar bromfiets in zuidelijke richting reed, werd zij ingehaald door een BBA-bus. De bus hield te veel rechts en drukte Mej. M. tegen een verkeerspaaltje. Zij liep en kele schaafwonden op en de bromfiets werd licht beschadigd. De bestuurder van de bus, die er niets van had gemerkt, reed door, maar kon later door de po litie worden achterhaald. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Portemonnaie; stropdas met sierspeld; hadtas m. inhoud; re genjas; pinchertje; armbandje; zilveren vulpotlood; bruine gla cés; fietsdynamo; portemonnaie; hondje; bril in étui; stofbril en heren handschoen; bankbiljet; zadeldek; kinderarmbandje; por temonnaie. Verloren Hondje; vulpen; duimstok; step; vulpenset; hondje; regen cape; damespolshorloge; bank biljet van 2.50; zwembroek en handdoek; gouden armband; hondje; horstel met stofzuiger; twee hooivorken; zwemkaart; step; portemonnaie met inhoud; jongensjasje, ceintuur, shawl, badpak in handdoek. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren van Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur Volksmatinée Oefening en Vermaak in Musis Sacrum. AGENDA WAALWIJKS ORKEST. Woensdag a.s. in Hotel Verwiel repetitie: half 8 2e violen half 9 heel orkest. BRABANTSE BIESBOSCH. Het is vrijwel zeker dat de Bra bantse Biesbosch, het gebied dat tij dens de stormvloeden van Februa ri 1953 en December 1954 zeer ern stige schade leed en waarvan zelfs in Mei van dit jaar tijdens een vrij hoge vloed polders onderliepen, zal worden ingedijkt. Dit bleek uit de woorden die ir A. Roebroek, advi seur van Ged. Staten van Noord brabant en lid van de Eerste Ka mer sprak op de algemene verga dering die de Noordbrabantse maat schappij van landbouw Donderdag j.l. hield te Werkendam, de gemeen te, welke aan de rand van de Bies bosch ligt. Ir Roebroek verklaarde, dat de Deltawet de ministerraad is gepas seerd en vermoedelijk nog voor Kerstmis in behandeling zal komen bij de Tweede Kamer. Hij adviseer de niet op de uitslag yan de ver schillende behandelingen te wach ten, doch tot actie over te gaan en deze acties dienen volgens ir Roe broek te omvatten: het tot stand brengen van accoorden omtrent de ruilverkaveling, de verbetering van de waterkeringen, van de afwate ring en de wegen in het Noorden van de Biesbosch en de verhoging van de dijken in het Zuiden van dit gebied. Uit de woorden van ir Roebroek en uit die van ir M. de Bruijn, hoofdingenieur bij de rijkswater staat, bleek, dat de indijking van de Biesbosch een noodzakelijk gevolg is van de werken, die zullen wor den uitgevoerd in het Volkerak en het Haringvliet. Als gevolg van deze werken, die binnen ongeveer acht jaar hun beslag zullen hebben gekregen, zal het gemiddelde wa terpeil rondom de Biesbosch een zodanige hoogte hebben bereikt dat de natuurlijke afwatering, waarop de meeste polders van de Biesbosch zijn aangewezen, onmogelijk zal- worden. Daarom alleen al zal men er niet aan kunnen ontkomen om de gehele Biesbosch in te dijken en enige gemalen te bouwen, welke de waterstand in het gebied op peil te kunnen houden. Ir Roebroek advi seerde de werken volgens een sche ma uit te voeren, waarbij de volle dige indijking van de Biesbosch sa men zal vallen met het gereed ko men van de werken in het Volke rak en het Haringvliet, zoals deze voorzien zijn in het Deltaplan. Van de meer dan 100 deelnemers aan het Invitatietournooi van de Waalwijkse Tennisclub, dat de afgelopen week op de banen van Hotel Verwiel is gehouden, is het niemand gelukt de al jaren met veel talent verdedigde suprematie van de heer A. v. Heijst te door breken. Ook dit jaar werd hij, naast behaalde kampioenschappen in het He ren Dubbel B en Mixed Dubbel B, weer de sterke kampioen in het Heren Enkel B en daarmee kwam hij voor een jaar weer in het bezit van de prachtige wisselbeker, door Waalwijks Belang beschikbaar gesteld. Deze zal in zijn prijzenkast prijken naast de andere grote beker van W. B., die vorig jaar definitief in zijn bezit kwam. Het is een in alle opzichten zeer prettig en sportief tournooi ge weest, dat gisteravond een even prettig slot kreeg toen tijdens een gezellig slot-bal in Hotel Verwiel de prijzen werden uitgereikt. Er is alle dagen een goede belang stelling voor deze wedstrijden ge weest, zowel van de zijde der deel nemers die uit de verre omtrek kwamen, als van de zijde van het publiek, dat meer en meer tennis- minded gaat worden, dank zij der gelijke goed georganiseerde eji goed gespeelde tournoois. Het weer heeft buiten verwach ting meegewerkt; gelukkig maar, anders zouden de organisatoren wel eens met de handen in het haar hebben gezeten en zich de hersens hebben moeten pijnigen met de vraag, hoe al die 117 partijen ge speeld te krijgen. De heer Drs Beunes, de voorzit ter van de Waalwijkse Tennisclub, wees hier gisterenavond op, toen hij het gezellige bal even onderbrak voor de officiële prijsuitreiking. Hij roemde vooral de sportieve geest en de grote deelname aan dit tournooi. En hij toonde zich heel dankbaar jegens al degenen die aan dit tour nooi hebben deelgenomen, vooral ten opzichte van de gasten uit Til burg en Sprang-Cape.Ue, die ieder jaar in groteren getale deelnemen aan het Waalwijkse. Invitatietour nooi. Maar, zei hij, wat zou het tour nooi geweest zijn zonder het harde werken van de drie dames, die het tournooi organiseerden. De heren zijn er dit jaar helemaal niet aan te pas gekomen. En zo werden de dames Mej. M. Wiesman en Mies en Zus Hof f mans hogelijk door hem geprezen, terwijl dc waardering en de dankbaarheid van het bestuur gestalte kregen in een klein geschenk. De voorzitter richtte zich ook tot de afvaardiging van Waalwijks Belang, de heren J. Timmermans, voorzitter, Jan Tie len, secretaris en J. de Kort. be stuurslid. Waalwijks Belang droeg de tennissport een goed hart toe, zei hij, en het was hem een genoe gen de heer Timmermans 't woord te kunnen geven. Die verklaarde, dat 't voor Waal wijks Belang een groot genoegen was hier aanwezig te mogen zijn en de verrichtingen te hebben mogen volgen die geleid hebben tot de vaststelling van de prijzen. Hij toonde zich eveneens verheugd om de steeds grotere deelname, waar uit bleek dat Waalwijk ook op ten nisgebied een goede naam kreeg. Dankbaar was hij daarom de or ganisatoren en hoopte dat jaarlijks dit sportieve tournooi in een spor tieve geest doorgang zou mogen vinden. Waalwijks Belang stelde enige ja ren geleden een Wisselbeker be schikbaar voor de kampioen in het Heren Enkel B; het vorig jaar was deze beker definitief in het bezit gekomen van de heer v. Heijst; graag echter had Waalwijks Belang een nieuwe beker beschikbaar ge steld, waarvan de voorzitter hoopte dat er steeds in sportieve strijd om zou worden gestreden en dat hem een langer leven beschoren zou zijn dan de vorige. Hij reikte dan de beker uit aan de heer A. v. Heijst, die hij harte lijk gelukwenste met dit herhaald resultaat. Voorzitter Drs Beunes reikte ver volgens de andere prijzen uit, na de voorzitter van Waalwijks Belang hartelijk te hebben bedankt. DE UITSLAGEN. De prijzen werden in dit tournooi als volgt behaald: Heren Enkel B 1. A. v. Heijst 2. F. Borrowicz Heren Dubbel B 1. A. v. Hei.ist-F. Borrowicz 2. J. van Iersel en J. Roelofs Heijrmans Dames Enkel B 1. Mevrouw Pelikaan 2. Mej. A. de Veer Dames Dubbel B 1. Mevr. Westendorp-Mej. Hor sten 2. Dames de Veer Gemengd Dubbel B 1. Mej. Elbers-A. v. Heijst 2. De heer en mevr. Pelikaan Heren Enkel C 1. A. Schilders 2. N. Smulders Heren Dubbel C 1. S. Dancewicz-M. de Rooy 2. A. Schilders-D. Pulles Dames Enkel C 1. Mej. Stassen 2. Mevr. Dancewicz Dames Dubbel C 1. Mevr. Maris - Mevr. Dance wicz 2. Mej. Stassen - Mej. Hoffmans Gemengd Dubbel C 1. Mevr. Westendorp, Hr de Vries 2. Mevr. Dancewicz, Hr v. Over steeg. I)e KVP-collecte op de pleinen en aan de uitgangen der katho lieke kerken in Nederland heeft Zondag 't bedrag van 102.759.52 opgebracht. Dit is een gemiddel de van iets minder dan 'n kwar tje per lid. De actie was een on derdeel van de propaganda, die ten bate van 't verkiezingsfonds der KVP wordt gevoerd. ENORME VERSTERKING VAN SOVJET-LUCHTMACHT. Met een spectaculair vertoon van onbekende en bekende ma chines werd Zondag in Moskou de dag der Sovjet-luchtmacht ge vierd. Het is de grootste en meest verrassende luchtshow geworden die sinds de oorlog boven de Rus sische hoofdstad werd opgevoerd. De grootste sensatie was het voorvlicgcn van 'n nieuw straal vliegtuig met twee motoren. Het is klaarblijkelijk bestemd om troepen te vervoeren, maar werd aangekondigd als lijntoestel, dat binnenkort wordt ingezet voor het burgerverkeer tussen Mos kou en Peking. Het vliegtuig lijkt veel op de Britse „Cornet". De stal der straaljagers blijkt te zijn uitgebreid met een volkomen nieuwe aanwinst van een super snelle machine, die twee straal motoren heeft en in alle weers omstandigheden kan opereren. De beruchte Mig-17 heeft verbe teringen ondergaan. Deze eenmo- torige jager schijnt nu in staat te zijn in horizontale vlucht snel ler dan het geluid te vliegen en het te kunnen opnemen nie de Franse „Super-Mystère" Cn de ^Amerikaanse „Super-Sabre'1 BOUWBEDRIJF STELT ERECODE IN. I)e Stichting Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft besloten tot 't invoeren van een erecode. Voorl aan zijn alle handelingen straf baardie in strijd zijn met eerlij, ke concurrentie en goede trouiv Daartoe behoort het aanwenden van pogingen tot beïnvloeding van mogelijke opdrachtgevers door middel van giften of belof ten. Enkele malen is zo getracht een aanbesteed werk gegund te krijgen. Onlangs nog hebben de ge meente-architect en -opzichter van Schoonhoven vóór een der gelijk feit terecht gestaan. Deze erecode gaat evenwel uit van het bouwbedrijf zelf, de Federatie van landelijke organisaties van werkgevers. Het plaatsen op de verbodslijst betekent voor bou wers, dat deze geen materialen meer kunnen betrekken van bo na fide handelaren in Nederland. VIER DODEN OP DE WEG. De 40-jarige motorrijder J. v. d. Laan uit Amstelveen is Zater dagmiddag te Mijdrecht met zijn motor uit de bocht gevlogen en op slag gedood. Niemand heeft het ongeluk zien gebeuren. De verongelukte werd door voorbij gangers gevonden. In Zevenaar is Zaterdagmor gen de heer Th. V., toen hij op de fiets een voorrangsweg overstak, door een personenauto gegrepen. De man werd in de lucht geslin gerd en viel door een etalage ruit. Hij werd zo ernstig gewónd dat hij korte tijd later'overleed. Op de Lagevakseweg te Wete ringen is Vrijdagavond de 8-ja- rige J. ;Minne op de fiets door een vrachtauto overreden en gedood. In Roosteren is Zaterdagavond de heer Hendriks uit Geleen met zijn motor verongelukt, 't Slacht offer bezweek Zondag aan zijn verwondingen. Op de Langedijk nabij 't Wan delbos te Tilburg is Zondagavond een personenauto met vier inzit tenden tegen een boom gereden. Twee van hen werden respectie velijk met een nekwervelbreuk en een schedelbasisfractuur in 't Sint Elisabethsziekenhuis te Til burg opgenomen. De twee andere inzittenden werden vrij licht ge wond. KATHOLIEKE BETOGING IN LUIK VERLIEP RUSTIG. Onder het gejuich van langs het parcours opgestelde sympa thisanten en 't geknal van voet zoekers van rode herrieschop pers hebben 13.000 Belgische ka tholieken in Luik Zaterdagmid dag hun befaamde protestmars tegen de linkse schoolwetten kunnen houden. Het kwam daar bij tot enkele incidenten, maar het verloop van de demonstratie werd daar niet door gestoord. De bloemen, die het katholieke ac tie-comité bij het Luikse vrij heidsteken deponeerde, werden weggenomen en vertrapt. Voor het door de politie sterk bewaak te socialistische vergaderlokaal, de „Pooulaire", vielen na afloop der betogingen aan weerskanten enkele lichtgewonden. Een ver koper van de katholieke „Gazet de Liège" werd door de roden overrompeld. EINDE VAN HAVENSTAKING IN ENGELAND Ongeveer 7000 havenarbeiders hebben Zondagavond op een bij eenkomst te Liverpool besloten, heden Maandag, weer aan 't werk te gaan. Hierdoor begint de sta king, die zes weken lang 't werk in zes grote havenplaatsen stil heeft doen liggen, te verlopen. Later meldde men nog dat ook op een bijeenkomst van haven arbeiders te Manchester is beslo ten het werk vandaag te hervat ten. Slechts 25 van de ongeveer 600 havenarbeiders in deze bij eenkomst spraken zich tegen een hervatting van het werk uit. O Op 9 Juli a.s. hopen onze geliefde ouders Cornelia M. van Wanroojj en Maria Fr. van Wanrooij-Laroa ij ij ii i! het feit te herdenken, dat zij elkaar voor 25 jaar het H. Sacrament des Huwelijks toedienden. Om 9 uur zal tot hun intentie een plechtige H. Mis van dank baarheid worden opgedragen in de parochiekerk van St. Joseph te Kaatsheuvel. hun dankbare kinderen Mary Antoon Kaatsheuvel, Juli 1955 Jan Martin i: Receptie van 12 uur, Mgr. Völkerstraat 95 leveren wij U Prima verzorgd werk en billijke prijs Vraag ons bij gelegenheid eens prijs WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN - WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4