mALWYK „Heer, die gij liefhebt is ziek" JfOAfc Waalwijkse en Langstraatse Courant Waarheen met de Waalwijkse Kermis BIOSCOOP-PROGRAMMA 3 Nu was toch niet de regen de schuld PP— lËpf f. >"'i if VRIJDAG 22 JULI 1955. Uitgever IVaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon TIelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO \M DEI ZUIDEN 7Se JAARGANG No. 59 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' die vooral klagen over het feit, dat de volwassenen de kermis niet meer bezoeken. Inderdaad, 's middags was het vaak heel ge zellig druk, maar waar hieven die gezellige groepen grote men sen, die 's avonds de kermis tol een feest kunnen maken? Nee, we komen volgend jaar niet meer als de kermis daar vóór niet is, verzekerden de meesten ons. Ge ziet toch wel dat er nou al een stel zijn weg gebleven? En dan de bevolking! D'r is niks meer aan zo, zeggen ze. We gaan 'ne keer mee de klein man- ne, maar ge komt er toch niet toe om zelf 'ns 'ne keer de kermis op te lopen. Vroeger als maar weer vroeger! konde 'ns gezellig de straat in lopen, overal waren mensen en overal was het gezel- Waalwijk is allerminst tevreden over de kermis 1955. We zeggen met opzet „Waalwijk", omdat de ontevredenheid niet beperkt blijft tot een bepaalde groep, tot hijvoorbeeld de middenstanders, de caféhouders of de kermisexploitan- ten, maar zich uitstrekt over geheel de bevolking, doorgc- drongen is in alle milieu's waar men de Waalwijkse ker- j mis altijd heeft gevierd als een gezellig feest van heel de bevolking. De stemming is er uitWe hebben het vaak kunnen con stateren. Men wil wel, dat was te zien aan de geweldige j drukte soms (want het is er over 't geheel genomen de gehele week werkelijk druk geweest) maar men kan niet En nu kan men tocli niet de regen de schuld geven, want we hadden 'n kermisweer zoals we dat in jaren niet hadden. 1 We hebben na de kermis van het vorig jaar hetzelfde onder werp moeten aansnijden, een voudigweg omdat de publieke opinie ons er toe dwong. Dit jaar voelen we die drang zo mogelijk nog sterker. Waar we komen of niet, horen we: Schrijf er nog 'ns over, 't is toch niks zo! En we kunnen de publieke opi nie niet voorbij gaan, we kunnen de mening van de mensen die er zeer direct bij betrokken zijn, niet naast ons neerleggen, voor al niet omdat er feiten zijn, die iedereen die er objectief tegen aankijkt, móét constateren. De gezelligheid van. vroeger jaren was weg. In de straten merkte men hitter weinig van de Waalwijkse kermis. Een groot nadeel hiervan is, dat het ver keer dat nu veilig en vlot zijn normale gang kan gaan, dat was immers een van de motieven voor de verplaatsing naar het Vredespleininderdaad zijn gang gaat en Waalwijk passeert zonder iets te merken van wat er gaande is. En vroeger zag men heel vaak reisgezelschappen, zo als die toch dagelijks onze ge meente passeren, en andere va- cantiegangers graag 'ns even uit stappen om de kermis te bezoe ken en even de specifieke gezel lige kermissfeer te ondergaan en dan duurde dat even dikwijls nog al lang en daar heeft niemand nadeel bij. Nu ligt de kermis weggedrukt in een gedeelte waar nooit een vreemdeling passeert. Vroeger zag men dikwijls ook Waalwijkse vriendenclubs en ge zelschappen, na een gezellig ma- tinée of tijdens een leuke avond in een of ander café of thuis, 'ns over de kermis lopen en zulke gezelschappen vormen de grote verdiensten van de kermisexploi tanten. Nu komt men daar niet toe, omdat de kermis zeer uit de richting ligt en te ver verwijderd is van cle oorden waar de volwas sene het vermaak zoekt. De middenstanders klagen zeer en spreken over honderden gul dens schade; nu kan men dit wel licht met een korreltje zout moe ten nemen, maar het blijft vol komen logisch dat die er schade bij hebben en niemand zal kun nen ontkennen dat het inderdaad zo is. De caféhouders mopperen ook. Och, er zijn wel dagen ge weest dat ze het gezellig druk ge had hebben, vooral de Zaterda gen en Zondagen en dan nog spe ciaal in de avonduren. Voor een groot deel van de bevolking be perkt zich de kermis tot deze ge legenheden, voornamelijk ten minste, want iedereen loopt m n vrolijke bui wel eens over de ker mis.' Maar, zeggen verschillende café's en hotelhouders, die we spraken, we hebben dit jaar de stemming gemist. Och, ze kra men wel om een potje bier ot een borreltje, daar is het nou een maal kermis voor, maar ze kwa men zo heel op d'r gemak, daar zat geen kermisstemming in en die stemming was er ook niet in te krijgen. En vroeger kwamen ze nog wel eens met de kinderen en dat is nou helemaal afgelopen en overdag ziet ge bijna niemand lig, maar nou, d'r is toch niks te doenGe merkt toch amper dat het kermis is en onder de men sen zelf is de stemming toch ook heel anders Ge kunt het in alle toonaarden en op alle manieren horen zeg gen en dan moet ge vooral de mensen van de oude stempel 'ns horen. Voor wie is de kermis nou ei genlijk? vroeg ons een winke lier. Die is toch voor de mensen, de Waalwijkse mensen moeten er toch plezier van hebben en als het kan ook een beetje voordcel. Die moeten ze toch niet gaan ver zetten voor die vreemde auto's, die hier door komen en zo; dat die dan maar omrijden, 't Is toch feest voor óns We weten wel, er zijn natuur lijk ook argumenten tegen een terugbrengen van de kermis naar zijn oude vertrouwde plaats. Die argumenten hebben we al heel dikwijls gehoord in de raadsver gaderingen; maar het argument dat onlangs aangevoerd werd, dat het nog niet mogelijk was het al of niet slagen van het kermis- experiment te beoordelen, omdat het vorig jaar zo'n slecht weer was geweest, zal nu toch wel niet opgaan. En er zullen sterke an dere argumenten moeten komen, wil men de bezwaren die wc hierboven in een heel beknopte bloemlezing hebben onderge bracht, kunnen ontzenuwen. Het waren de bevolking en de rechtstreeks geïnteresseerden die hier spraken en we kunnen niet ontkennen dat we graag hun spreekbuis zijn geweest. verhaal van een jongeman en een meisje die van elkaar houden. De laatste wordt echter dermate door haar stiefmoeder gekoeieneerd, dat de jongen zijn geliefde meeneemt naar Rome, om haar een goede toe komst te verzekeren. Het lot is hun echter niet gunstig. De jongeman ervaart dat zijn compagnon een op lichter is en als deze compagnon dan vermoord wordt gevonden, rust alle verdenking op hem en hij wordt tot twintig jaar veroordeeld. Zij trouwen in de gevangenis en de vrouw Anna moet nu zien voor haar en haar kind de kost te ver dienen. Dringende brieven aan haar vader worden door haar stiefmoe der onderschept en zij is de wan hoop nabij; haar stiefmoeder wil haar kind bij zich nemen, op voor waarde dat 't meisje zich aanmeldt in een verbeteringsgesticht. En zij ziet geen andere weg; moeder en dochter kwijnen van verlangen naar elkaar; dan blijkt gelukkig na vijf jaar de onschuld van de man en 't zwaar geteisterd gezin wordt weer herenigd. Toegang 14 jaar. meer. DE KERMISEXPLOITANTEN ZELF. Een grote groep kermisexploi tanten zat een dag na de kermis ergens in een café. En toen ze weggingen: Nou, tot het volgend jaar, als de kermis tenminste weer op de markt is, want an ders ziet ge ons niet meer terug! Het is tekenend voor de gevoe lens die leven bij deze mensen; gevoelens die wel heel duidelijk gedemonstreerd werden door de befaamde „Ome Jaap"; gevoe lens die ook werden gedemon streerd door de eigenaars van de kramen, die vooral de eerste da gen geen raad wisten met de wolken stof die zich op hun ar tikelen legden, en die na het on weer van Dinsdag hun gelegen heid ontoegankelijk zagen ge worden door waterplassen en modderpoelen. Exploitanten, die klagen over de veel te grote ruimte, die toelaat dat het pu bliek hun etablissement op veel te grote afstand kan passeren en ZONDAGSDIENST. Zondag 24 Juli 1955. Arts: Dr. Lenglet. Apotheek: Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 24 Juli 1955. 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink van Kapelle (Z.) Bediening H. Doop. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot Th. de Ronde slaagde te Amersfoort voor het Staatsexamen Gymnasium A. Hij genoot zijn opleiding aan het Semi narie van de Eerw. Paters Capucij- nen te Oosterhout. Aan de Bossche M.T.S. zijn o.m. geslaagd voor: Onze plaatsgenote mej. Ria van Duijl, slaagde dezer dagen voor Hoofdakte A. Bouwkunde: J. F. Meesters, Haarsteeg Weg- en Waterbouwkunde: G. W. v. d. Lee, Drunen; A. M. H. A. Stalpers, Loonopzand. Werktuigbouwkunde: A. A. M. J. v. Berge-Henegouwen, Heusden; A. G. Kemers, Waspik; J. Th; M. de Munnik. Waalwijk; A. J. M. Toorians, Waalwijk. Afdeling Electrotechniek: P. Elsman, Capelle; L. J. A. van Roy, Waalwijk; J. J. Stokwielder Waalwijk. LEDERWARENVAKBEURS IN DE R.A.I. Te Amsterdam zal van 26 t.m. 29 Juli de achtste lederwarenvakbeurs. georganiseerd door de stichting „Ne derlandse Lederwarenbeurs" in de grote zaal van de R.A.I., worden ge houden. Meer dan 70 firma's heb ben ingeschreven. STEMPELFIETSTOCHTEN. In ons vorig nummer hebben we een en ander meegedeeld omtrent de in Juli en Augustus door de streek V.V.V. Brabants Centrum ge organiseerde stempelfietstochten. De navolgende plaatsen moeten worden bezocht: Boxtel, Diessen, Drunen, Esch, Goirle, Helvoirt, Heusden, Hilvarenbeek, Kaatsheu vel, Liempde. Loonopzand, Moer gestel, Oirschot, Oisterwijk, Oost-, West- en Middelbeers, Tilburg, Udenhout, Vught en Waalwijk. De volgorde kan naar eigen keu ze worden genomen. Deelnemerskaarten zijn verkrijg baar bij het secretariaat van W. 13., Grotestraat 205, tegen betaling van 1.50. SUCCESSEN VOOR JONGE BOEREN EN BOERINNEN Op de Sportdag, die Zondag j.l. door de Kring Rosmalen van de R.K.J.B. werd georganiseerd, zijn ook door de jonge boeren en boe rinnen uit onze omgeving, met na me uit Drunen, grote successen ge oogst. Zo werd bijvoorbeeld C. v. Dru nen uit Drunen eerste op de 1500 meter; J. School werd vijfde en N. v. Drunen achtste. K. v. Drunen In de schoon en vroom besloten ruimte van de Sint Tere- sia-kapel zal volgende week het dringende smeekgebed weer klinken: „Heer, die Gij liefhebt, is ziek..." of „Heer, zo Gij wilt, kunt ge mij genezen..." De Waalwijkse zieken zullen het de vrome mensen nazeg gen, die, toen Christus weldoende rond ging over deze aarde, onbeperkt geloofden in Zijn goddelijke almacht en Zijn oneindige liefde. „En Christus zei tot hem: Uw geloof heeft U gered..." Nog is Christus' almacht goddelijk en nog is Zijn liefde van alle tijden en alle eeuwigheden. En de Waalwijkse zieken zullen in Zijn onmiddellijke na- hijheid worden gebracht, wanneer op 26, 27 en 28 Juli het jaarlijkse ziekentriduum wordt gehouden. werd no. 1 in het kogelstoten en no. 2 bij de Hinkstapsprong. In het algemeen klassement be zette Drunen de eerste plaats met 811% punt. De afdeling Nieuwkuijk van de jonge Boerinnen werd bij de Vrije Oefening 5e geklasseerd met 80 V2 punt en bij de dansoefeningen wer den de dames uit NieuwkuijiC 4e met 40 punten. In het algemeen klassement be zetten de dames uit Nieuwkuijk de 5e plaats met 284 punten; Drunen werd 7e met 282 punten en Haar steeg 12e met 273 punten. Musis Sacrum. BESMEURDE LIEFDE. De film Besmeurde Liefde, die van Vrijdag tot en met Zondag in Musis wordt vertoond, verteU het verhaal van een jonge vrouw Clare Shepperd (Linda Darnell) die ach tervolgd wordt door een gangster Cappy (Jack Palance) die opdracht heeft het meisje te doden omdat zij bezwarende getuigenissen tegen een collega van hem kan afleggen. Het meisje komt in contact met bokser Russ Lambert (Robert Mit- chum) en beiden gaan op aanraden van een vriend een tochtje maken met een kabelbaan; hij om t avon tuurtje, zij om haar achtervolger te ontvluchten. Hierin slaagt zij niet, integendeel, deze weet haar te dwingen terug te keren zonder Kuss. Deze laatste echter komt hem weer op het spoor en dan gebeurt het dat een kabel van de baan breekt en de inzittenden, waaronder de drie waar het om gaat, weinig anders kunnen doen dan wachten tot ook de ande re kabel breekt. Russ slaagt er echter in de rotsen met een touw te bereiken en hij haalt hulp; wanneer de gangster al leen met Clare wil verdwijnen, ont staat er een verwoed gevecht, dat in het voordeel van de bokser en het meisje wordt beslist. Toegang 18 jaar. DE FATALE MINUUT. Maandag en Woensdag kan men in dit theater de film „De Fatale Minuut" gaan zien, die een proces behandelt van een huisknecht die verdacht wordt zijn nieuwe patroon te hebben vermoord. Zijn vrouw El len en de jonge advocaat Doug doen alles om de onschuld, van de ver dachte te bewijzen; het lukt hun aanvankelijk niet en de huisknecht wordt ter dood veroordeeld. Doug speurt ijverig naar de werkelijke schuldige, vindt die, en dwingt hem zelfs een bekentenis af, maar de rechtbank verklaart deze minder normaal en het beroep is verwor pen. Alles keert zich nu tegen Doug en Ellen, die samen de stad willen verlaten; zo ver komt het niet, want op 't allerlaatste moment krijgen zij het overtuigende bewijs in han den. Luxor-Theater. HET OFFER VAN EEN MOEDER. Vrijdag tot en met Zondag wordt in Luxor een Italiaanse film ver toond, waarin o.m. de hoofdrollen worden vertolkt door Amedeo Naz- zari en Yvonne Sanson. Het is het HET VIJFDE TRIDUUM. Voor de vijfde maal zullen de langdurige zieken troost en kracht komen putten uit deze driedaagse geestelijke oefening. Het is niet te zeggen, wat de vruchten zijn geweest van dit ziekentriduum, dat thans voor de vijfde keer zijn zegenrijke in vloed op de zieken zal gaan uit oefenen. Niet te zeggen is het, hoe groot de troost en de sterkte zijn geweest die de zieken hieruit hebben geput. Dit zijn de geeste lijke waarden van deze godsdien stige oefeningen en die laten zich niet meten, enkel slechts hun hui veringwekkende grootheid ver moeden. We mogen de zieken onder Gods beste vrienden rekenen wanneer we in de H. Schrift le zen van de wonderen van Jezus, dan zien we vooral, hoe hij naar de zieken ging en de lichamelijk gebrekkigen, hoe Hij die de troost bracht van de genezing, maar vooral ook de grote troost van het geloof en het vertrou wen in Hem. Zij staan God hijzonder 11a en God zal hen graag zien komen naar Zijn huis, in Zijn onmiddel lijke en waarachtige tegenwoor digheid. De zieken missen zeer (ie aanwezigheid hij het gemeen schappelijk gebed van de kerk; kers en nog anderen, die de zie ken in alles terwille zullen zijn. De geestelijke verzorging van het triduüm is evenals vorige ja ren weer in de bekwame handen gelegd van de ZeerEerw. Heer VVitlox van het Klein-seminarie; die zal de oefeningen en diensten leiden en de zieken dichter bren gen nog bij Onze Lieve Heer. HELP MEE. Ge zult ongetwijfeld overtuigd zijn van de schoonheid en de vruchtbaarheid van dit zieken- apostolaat; ge zult heel veel waardering hebben voor het vele werk, dat de Eerw. Zusters en de andere dames en heren verrich ten voor de zieken. Ge zult er echter ook van overtuigd zijn dat een dergelijke driedaagse verzor ging grote kosten met zich mee brengt. U kunt de taak van de organisatoren aanmerkelijk ver lichten, U kunt helpen de ver zorging van de zieken zo goed mogelijk te doen zijn. A.s. Zondag of volgende week Zondag zullen in de vier Waal wijkse kerken collecten worden gehouden voor 't Ziekentriduum. We hoeven U natuurlijk niet aan te sporen, royaal deze collecte te gedenken. Realiseer U enkele ogenblikken wat dit triduum weer voor onze zieken gaat bete kenen, en gij, die van God een TT Vf;". kenen, en gij, die van God een zij missen zeei de 11- - s, j «r0ecie gezondheid hebt gekregen, lsimrtan llllUTAnPn 1 nooit kunnen bijwonen. Het ziekentriduum heft dit ge mis voor enkele dagen op en zal hun voor de rest van het jaar de middelen wijzen, waarmee hun leven van zieke toch zo vrucht baar en zo goed mogelijk kan worden gemaakt. Dat de zieken te kunnen geven is iets heel moois en het is daar om geen wonder dat ieder jaar weer iedereen zo spontaan en zo graag meewerkt aan de organi satie van het triduum. Onder leiding van de heer A. van Stokkum heeft men deze driedaagse ziekenoefening voor bereid en die voorbereiding vraagt heel wat. De zieken moe ten immers vervoerd worden, tweemaal per dag; zij moeten overdag ook naar het lichaam heel goed worden verzorgd. Want behalve een geestelijke oefening is het triduum ook een welkome afwisseling in het leven van de zieke. Het mag hem aan niets ontbreken. Door een aantal Waalwijkse autobezitters worden 's morgens de 70 zieken die zich hebben op gegeven, gehaald en naar het St. 'Teresiagesticht gebracht, waar een speciaal verblijf voor lien is ingericht. Daar zullen zij de tijd dat zij niet in de kapel zijn, door brengen, daar zal goed voor hen worden gezorgd, daar zullen ze fijn eten, op tijd hun bakske. krij gen, hun sigaar en hun versna pering. De zieken worden ver zorgd door de Eerw. Zusters van het' St. Teresiagesticht, maar er zijn ook dames en heren van het Rode Kruis, er zijn ook voortrek- kunt en zult Uw dankbaarheid tonen door een milde gave te of feren voor de zieken, Zijn liefste vrienden. COMPETITIE-INDELING VAN HET BETAALD VOETBAL. Hoofdklasse start op 28 Aug. Het demissionnaire bestuur van de sectie betaald voetbal heeft, gezien de motie van ver trouwen, die bij acclamatie is aangenomen in de bemiddel ings- bijeenkomst van afgevaardigden van de algemene vergadering voor het betaalde voetbal, welke te Utrecht vorige week Donder dag werd gehouden, besloten de leiding van de sectie betaald voetbal weder op zich te nemen. Inzake de competitie-indeling en de daaraan verbonden promo tie en degradatie welke ter stond werd ter hand genomen en waarbij enerzijds voor zover mo gelijk met de wensen van de ver gadering van het betaald voetbal werd rekening gehouden en an derzijds aan het principe van het sectiebestuur zo weinig mogelijk afbreuk werd gedaan werd 't navolgende besloten: De instelling van twee hoofd klassen A en B van ieder 18 clubs en van drie eerste klassen A, B en C, waarvan A en B be staande uit ieder 14 clubs (t.w. 19 niet gepromoveerde eerste klassers, 8 tweede klasse kampi oenen, plus de vereniging Hel mond, die n.l. het boogste gemid delde als niet- tweede klas kam pioen bezit) en C de overige tweede en derde klassers, dat zijn 16 clubs. De hoofdklasse A wordt gefor meerd uit de verenigingen: NAC, Eindhoven, Sparta, VVV *03, Fortuna '54, Limburgia, Ajax Excelsior, ADO, Amsterdam, EBOH, Stormvogels, HVC, DOS, Vitesse, Rigtersbleek, Noad, Ro- da Sport. Hoofdklasse B. Willem II, PSV, Scheveningen- Holland Sport, Rapid JC, MVV, SVV, De Graafschap, GVAV, Alk maar, Sportclub Enschede, Em ma, BVV, Sittardia, Elinkwijk, Feijenoord, EDO, De Volewij- ckers en DFC. Eerste klasse A. DWS, VSV, Xerxes, RBC, En- schedese Boys, NEC, AGOVV,Go Ahead, Heerenveen, Veendam, PEC, Velocitas, RCH en De Valk. Eerste klasse B. Haarlem, Hermes DVS, Blauw Wit, Longa, Zwolse Boys, Hera cles, Wageningen, Be Quick Gro ningen, Leeuwarden, Kheden, 't Gooi, ONA, Baronie, Helmond. Eerste klasse C. UVS, Fortuna Vlaardingen), Volendam, ZFC, DHC, KFC, Tu- bantia, Oldenzaal, Dosko, Hel- mondia, Wilhelmina, TOP. Zwar- temeer, Oosterparkers, Hilver sum, Zeist. Promotie en degradatie. Promotie-degradatie-regeling voor Hoofd- en Eerste klasse be taald voetbal: Aan het eind van het seizoen 1955-1956 spelen de nummers 1 en 2 van de hoofd klasse A en li een gehele compe titie 0111 het kampioenschap van Nederland. De nummers 1 tot en met 8 van de Hoofdklasse A en B worden ingedeeld in de bij de aanvang van het seizoen 1956 1957 te vormen erc-divisie. De nummers 9 spelen met de num mers 1 van de eerste klasse A, B en C een gehele competitie 0111 twee plaatsen in de te vormen ere-divisie. De overblijvende elf tallen van de competitie tussen de nummers 9 van de Hoofdklas se A en B en de nummers 1 van de Eerste klasse A, B en C wor den met de nummers 2 tot en met 5 van de Eerste klasse A en B en de nummers 2 tot en met 4 van de Eerste klasse C ingedeeld in de bij de aanvang van het sei zoen 1956-57 te vormen eerste divisie. De overige elftallen wor den ingedeeld in de bij de aan vang van het seizoen i956-57 te vormen tweede divisie. In het seizoen 1956-57 wordt derhalve gestart met: 1 Ere-divisie met 18 verenigin- gen; 2 Eerste divisies ieder met 16 verenigingen; 2 Tweede divisies ieder met 15 verenigingen. Overwogen zal worden 0111 de kampioenen van de reserveklas sen een competitie te laten spe len 0111 het kampioenschap van Nederland van de reserve klasse betaald voetbal. De aanvang van de competitie voor de Hoofdklasse A en B is bepaald op Zondag 28 Augustus 1955. De aanvang van de compe titie voor de Eerste klasse wordt nader vastgesteld. Reserve-klassen. De indeling van de reserve klassen luidt: Afdeling A. Ajax, Alkmaar, Amsterdam, Blauw Wit, DWS, 't Gooi, Hil versum, KFC, Stormvogels, Vo- lewijckers, Volendam, VSV en ZFC. Afdeling B. ADO, DHC, EDO, Excelsior, Fortuna (Vlaardingen), Haar lem, Hermes DVS, ONA, RCH, Scheveningen-Holl. Sport, SVV, UVS, Xerxes. Afdeling C. Enschcdese Boys, de Graaf schap, NEC, Oldenzaal, Rheden, Rigtersbleek, Sportclub Ensche de, Tubantia, Vitesse, Wagenin gen, HVC, Elinkwijk, DOS en Zeist. Afdeling I). Be Quick (Groningen), GVAV, Heerenveen, Leeuwarden, Oos terparkers, Veendam, Velocitas, Zwartemeer, Zwolse Boys, PEC, AGOVV, Go Ahead en Heracles. Afdeling E. Baronie, Dosko, Longa, NAC, Noad, RBC, TOP, Willem II, Em ma, Feijenoord en Sparta. Afdeling F. Fortuna '54, Limburgia, MVV, Rapid JC, Roda Sport, Sittardia, De Valk, VVV, BVV, Eindhoven, Helmond, Helmondia, PSV en Wilhelmina. iS

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5