Gemeenteraad Waalwijk H B„ DE LZNGSimr Waalwijkse en Langstraaise'Courant DRUNEN Ëftaiing." op weg naar 1.000.000 bezoekers per jaar. VLUMEN HAARSTEEG SPRANG ELSHOUT GEMEENTERAAD RAAMSDONK Spoedige aanleg van Provinciale Weg vraagt voorzieningen. r^ail» TOCHT OUDEN VAN DAGEN, MAANDAG 25 JULI 1955 Uitgever tfaalwijkse Stooi*drukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZB 78e JAARGANG No. 60 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. d. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Donderdag zal de raad van de ge meente Waalwijk bijeenkomen ter afhandeling van een agenda waar op o.m. een voorstel staat tot recon structie van het Vooreinde met het oog op de aansluiting aan de nieuw aan te leggen Prov. Weg, waarvan binnenkort het 1ste gedeelte zal worden aanbesteed. De prae-advie- zen bij dit en andere voorstellen, evenals de agenda, volgen hier. AGENDA 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehou den 30 Juni 1955. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van een reglement op de gemeentelijke gezondheidsdienst. 4. Voorstel inzake de verhuring van flatwoningen. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de recon structie van het Vooreinde. Aansluiting Vooreinde. Onlangs stelden B. en W. voor de besluiten tot beschikbaarstelling van credieten voor de aansluiting van de Hertog Janstraat en 't Voor einde aan de Provinciale Weg in te trekken. Deze aansluitingen dien den te worden gewijzigd overeen komstig de terzake gevoerde be sprekingen met de Prov. Waterstaat en de oorspronkelijke kostenbegro- tingen moesten worden herzien. Aanvankelijk leek het niet nodig nog op de dienst 1955 een nieuw crediet uit te trekken voor deze werken. Voor de aansluiting van 't Vooreinde aan de Prov. Weg is het echter nader gebleken wel urgent te zijn een nieuw crediet beschik baar te stellen. De nieuwe brug over 't Afwateringskanaal komt na melijk binnen enkele maanden ge reed, doch bovendien zal binnenkort de nieuwe weg vanaf Drunen tot aan het Vooreinde aangelegd wor den. De gemeente moet dan tegelijk gereed zijn met haar aansluiting via het Vooreinde aan het Hoogeinde. (In Augustus zal de aanbesteding plaats hebben van dat gedeelte van de nieuwe Prov. Weg van de over weg in Drunen tot aan het Voorein de. Red.). B. en W. hebben daarom een nieu we kostenbegroting doen opmaken van de uit te voeren werken aan 't Vooreinde. Het is nodig gebleken thans daarin te betrekken de riole ring in die straat. Momenteel is de ze gelegen achter de beide huizen rijen. Ze is van zeer minimale capa citeit. Het ligt in de bedoeling deze riolering op voldoende capaciteit te brengen en ze zodanig te doen aan leggen, dat aansluiting mogelijk is op een in de toekomst te leggen riolering langs de teen van de Win terdijk in Westelijke richting, zulks mede ten behoeve van de riolering in het Hoogeinde. Zolang deze rio lering langs de Winterdijk er nog niet is, zal het nieuwe riool in het Vooreinde in dat van het Hoogeinde lozen, zoals ook momenteel ge schiedt. De aanvankelijk ontworpen ver breding van de bestrating en 't aan leggen van de trottoirs blijven ge handhaafd. 6. Voorstel tot het verlenen der gevraagde medewerking inge volge art. 72 der lager onder wijswet 1920 voor de aanschaf fing van leermiddelen ten be hoeve van de Nuts' ulo-school. Medewerking ex art. 72 der L.O.- wet 1920. Het bestuur van de Nuts' ulo school wendt zich tot de raad met het verzoek, om overeenkomstig de bepalingen van art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen, teneinde het onder wijs in het vak handelskennis aan te kunnen passen aan de nieuwe exameneisen voor 't Middenstands diploma. De Inspecteur van het Lager On derwijs heeft in beginsel geen be zwaar tegen aankoop van de terza ke benodigde leermiddelen. 7. Voorstel tot aanwijzing van een gedelegeerde der gemeente in 't bestuur der Middelbare Vak school voor de Leder- en Schoenindustrie. «*»*-. 8. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed te Besoyen. 13. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder. 14. Voorstel tot verkoop bouwter rein te Besoyen. 15. Voorstel tot aankoop grond aan de Eerste Zeine. 16. Voorstel tot ontbinding van de overeenkomst met de R.K. Kerk te Baardwijk inzake erfpacht voormalige openbare school. Voormalige openbare school Baardwijk. Krachtens het besluit van 14 Juni 1923 werd aan de R.K. Kerk van Baardwijk voor het tijdvak van 1 Juli 1923 tot en met 30 Juni 1973 in erfpacht uitgegeven een Zuide lijk gedeelte, groot ongeveer 7.50 aren, van het kadastrale perceel Baardwijk sectie E 1044 (voormali ge openbare school en erf) voor de som van 50.per jaar. Aan het gebouw werd de bestemming gege ven van patronaat. Aangezien het gebouw in verval len toestand verkeerde en ook ove rigens niet langer voldeed aan re delijke eisen ten opzichte van zijn bestemming, werd door de raad tot herstel en uitbreiding besloten. Te vens werd besloten de bestaande erfpachtovereenkomst te beëindi gen op een nader te bepalen datum. Het gebouw wordt thans voor al lerlei doeleinden gebruikt (o.m. als stembureau, als vergaderlokaal en instructieruimte voor de Bescher ming Bevolking, Instituut Steun Wettig Gezag enz., voor uitvoerin gen en repetities van de harmonie, de zangvereniging, de toneelvereni ging en de gymnastiekvereniging te Baardwijk, als inentingslokaal te gen pokken en diphterie, als lokaal voor de doorlichting der bevolking en verder voor het houden van le zingen, filmvoorstellingen enz.). Tengevolge van de gewijzigde om standigheden dient de bestaande erfpachtovereenkomst met de R.K. Kerk van Baardwijk te worden be ëindigd, waarbij als datum van be ëindiging in overleg met het kerk bestuur kan worden genomen: 1 Ja nuari 1955. Met betrekking tot de verhuring van het gebouw zullen B. en W. de raad binnenkort een nader voorstel doen. 17. Nader voorstel inzake uitgifte in huurkoop van een industrie hal. 18. Voorstel tot wijziging van straatnamen. Straatnamen. Op 30 September werd door de raad vastgesteld de namen van een aantal straten, gelegen tussen de Burgemeester Verwielstraat en de Van Assendelftstraat te Besoyen. Daarbij werden o.m. vastgesteld de namen: Wittenhorststraat en Fore- stierstraat. Nadien is gebleken dat in verband met de wijze van aanleg dezer stra ten de benaming „laan" meer op haar plaats zou zijn. In verband hiermee stellen B. en W. de raad nader voor de bedoelde straten te noemen „Wittenhorst- laan" en „Forestierlaan". 19. Wijziging begroting 1955. De gemeenteraad van Raamsdonk kwam Vrijdagavond half 8 in openbare verga dering bijeen. Goedgekeurd werd het raadsbesluit tot onteigening van gronden voor de aanleg van een zwembad. De raad hechte ook zijn goedkeuring aan het crediet voor op hoging van het industrie-terrein. Het ambtenaren-reglement onderging een 5e wijziging. Dit werd z.h.st. aangenomen, met de aantekening dat de heer Vermeer er tegen was. Ook de Salarisverordening '55 werd vastgesteld. De raad hechtte de goedkeuring aan het voorstel tot het aan gaan van een gemeenschappelijke rege ling „streekarchivariaat in de kring Oos terhout". Deze regeling is reeds vanaf 1950 in voorbereiding. Het omvat de ge meenten Geertruid'enberg, Raamsdonk, Terheijden en Teteringen, met het doel de deskundige verzorging van de ge meente-archieven. De kosten hiervoor bedragen per jaar f 700. De R.K. Meisjesschool voor L.O. te Raamsdonk (dorp) kreeg een crediet van f 1584.65 voor de aanschaffing van meubelen. Het bestuur der R.K. Jongens- Ulo-school te R'veer kreeg f 5766 voor het maken van e'en terrein-afscheiding en voor bestrating van de speelplaats. Ook de slagers zullen voortaan van de vacantie kunnen genieten. Een verzoek van de slagers uit onze gemeente, waar uit bleek dat van de 11 slagers er 5 voor een hele week waren, 3 voor 3 dagen en 2 tegen elke vorm van vacantie, gaf geen aanleiding tot discussie: de raad gaf er zonder meer haar goedkeu ring aan. Een trekker manschappenwagen en een motorspuit zullen worden aange kocht voor de brandweer. Hiermede is eefi bedrag gemoeid van f 30.000. Het raadsbesluit van 13 Mei werd in getrokken en een nieuwe huurkoopover eenkomst aangegaan met de Gebr. de Man voor de bouw van een industrie hal aan de Julianalaan, met een looptijd van 15 tot 20 jaar tegen 4 Aan het Omschoor en de Julianalaan werden 'eni ge percelen grond aangekocht. Voor de aanleg van een gedeelte van het Omschoor en Julianalaan werd een crediet verleend. Ook het wederopbouw- plan voor de omgeving van de R.K. Kerk te R'veer werd vastgesteld. De rekeningen van de keuringsdienst voor vee en vlees, van de gemeente en van de gemeentelijke instelling voor Maatschappelijk hulpbetoon over 1953 werden aangeboden. De commissie van onderzoek bestaat uit de heren van Woerden, Rodenburg en Verschuren. Hiermede was men ook aan het einde van de 15 punten tellende agenda en kon de voorzitter om 10 over 8 de vergade- ring sluiten. LlEgZffllüïïHES 9. Voorstel tot aankoop grond ten Zuiden van de Eerste Zeine. 10. Voorstel tot aankoop grond tus sen de Eerste en Tweede Zeine. 11. Voorstel tot aankoop van een strookje grond aan de Eerste Zeine. 12. Voorstel tot aankoop grond ten Noorden van de Winterdijk. ZILVEREN JUBILEUM. Deze week herdacht de Eerw. Zuster Maria in het het St. Jacobusgesticht te Drunen de dag dat zij 25 jaar geleden in het klooster trad van J.M.J. Zuster Maria Is mom'enteel werkzaam in het gasthuis van de ouden van dagen, mannen-afdeling, waar zij in hoog aan zien staat. Het feest was dan ook schit terend geslaagd. De oudjes werden ver rast op een tractatie en de Harmonie Beatrix bracht een klinkende serenade. JUDO-SPORT. Voor de Blauwe band 5e graad slaag de te Waalwijk onze dorpsgenoot L. de Gouw. De heer de Gouw werd opge leid aan de Judo-sportschool te Tilburg. Het examen stond onder auspiciën van de Ned. Jiu Jitsu en Judo-bond. NOTARIS SCHREURS 25 JAAR NOTARIS. Notaris H. L. M. Schreurs was Vrij dag j.l. 25 jaar notaris. Hoewel de zil- vere jubilaris deze dag dit feest niet wil de vieren, is deze dag toch niet onge merkt voorbij gegaan. De Broederschap van Notariss'en zond in de ochtenduren een felicitatie, terwijl de collega's uit de omliggende gemeen ten zelf hun gelukwensen kwamen aan bieden. Ook B. èn W. alsmede verschil lende notabelen uit de geme'ente kwamen de jubilaris op deze dag geluk wensen, terwijl bloemen en gelukstelegrammen de gehele dag binnen vloeiden. In de avond uren brachten de Harmonieën Beatrix en Volharding beide een serenade, waarbij wederzijds hartelijke woorden werden gesproken. DIPLOMA-UITREIKING. Vrijdagavond had aan de Gemeente lijke Vakschool voor Schoenmakers al- Vrijdag om 8 uur in het nieuwe lokaal van de meisjesschool een bijeenkomst worden gehouden van de ouders der leer lingen die de school gaan verlaten. PAARDENSPORT. Op het concours hippique te Raams donk behaalde de rijvereniging de vol gende prijzen: e'en eerste prijs voor het achttal, en voor individuele dressuur twee tweede prijzen, n.l. A. v. d. Brandt en A. Pullens: twee derde prijzen n.l. C. Pelders en Joh. v. Dommelen. Bovendien nog een vijfde prijs voor stoelendans voor C. Pulles. Tesam'en een mooi succes. COLLECTE VOOR DE KERK. De huis aan huis-collecte voor herstel werkzaamheden aan de kerk heeft de afgelopen maand f 199 opgebracht. De collecte voor de missies van de abdij van Berne bracht ruim f 150 op. WIELRENNEN. Zondag 24 Juli namen enkele nieuwe lingen deel aan de Ronde van Veltho- ven; in verband met de aankomst van do Ronde van de Kempen werd 40 km gereden. B. v. d. Ven uit Vlijmen was hier de sterkste en wist alleen de finish te bereiken: van Dal werd 6e. B. v. d. Ven reed de 40 km in 56 min., en pakte 5 premies, wat een mooie prestatie genoemd kan worden. In Tilburg reden ook 'enkele nieuwe lingen uit Vlijmen, waar Kiviets bijna voor succes zorgde: hij werd in de sprint geklopt en werd tweede: van Engelen werd 15e; de overige Vlijmense renners kwamen in het peleton binnen. De amateur Tinie Wolfs reed in de Ronde van de Kempen, maar had spoe dig pech en moest opgeven. K.A.B. AFD. VLIJMEN. De leden van de K.A.B. afd. Vlijmen kunn'en Zaterdag 13, Zondag 14 en Maandag 15 Aug. naar de Retraitte te Vught; deze datums zijn gekozen om zo weinig mogelijk te behoeven te verletten. UITSTAPJE REISVERENIGING. Zondag maakte de Reisvereniging ge vestigd in café Oremans, een uitstapje. De leden waren allen zeer voldaan over deze mooie reis. WIELRENNEN. Gloriedag van de Vlijmense renners. De amateur Fr. Libregts reeds Zon dag in de 16e ronde van Achtmaal en behaalde de bloemen. Enkele ronden voor het einde wist Libregts met West dorp uit de kopgroep van 6 renners weg te springen. Het werd een felle sprint, waarin Libregts zegevoerde. De uitslag werd: 1 Fr. Liebregts Vlijmen; 2 J. West dorp 's-Heerenbroek; 3 A. Braspenning Zundert; 4 A. Roks Sprundel; 5 Th. Wychen Goes; 6 Fr. Hofmans Etten; 7 Stevens Dussen; 8 J. van Oosterhout Oudenbosch; 9 J. Rovers Eeten: 10 G. van Baardwijk Vlijmen. Dit succes van Libregts werd in Vlij men spoedig bekend gemaakt en de Past. van Akenstraat had spoedig een ereboog gemaakt 'en de jeugd uit de buurt was weer present om een kleine zanghulde te brengen. C. Coensen zorgde weer voor een hartelijke toespraak en feliciteerde Libregts met dit mooie succes. Al deze overwinningen geven de Vlijmense ren ners moed om Zondag in eigen plaats een gooi te do'enzowel bij de Nieuwe lingen als bij de Amateurs, naar de over winning. Allen succes. hier de diploma-uitreiking plaats aan de leerlingen welke met goed gevolg de drie jarige dagcursus hebben gevolgd. De di ploma-uitreiking welke geschiedde door de E.A. heer Burgemeester Snels werd vergezeld van e'en tentoonstelling van werkstukken van de leerlingen. Deze ten toonstelling gaf een goed beeld van de vorderingen der leerlingen 'en Burge meester Snels had in zijn algemeen voor woord dan ook niets dan lof voor hetgeen op de school werd gepresteerd en spoor de leraren, leerlingen en commissie van toezicht aan, op de ingeslagen weg voort te gaan. Burgemeester 'Snels wees ook uitvoe rig op de noodzakelijkheid van goed vak onderwijs en spoorde de leerlingen, wel ke de school gingen verlaten aan, door te gaan met studerén en zich verder in het vak te bekwamen. In verband met de fraaie werkstukken welke waren gele verd, besloot men aan de eerste drie ge diplomeerden, naast het diploma, ook nog een prijs uit te reiken. De diploma's werden uitgereikt aan: 1 Jan Klomp te Drunen: zeer goed, met lof; 2 Gerard v. d. Wiel, Drunen, zeer goed; 3 H. van Drunen, Drunen, goed; 4 H. Bouwerik, Vught, goed; 5 G. de Munnik, Drun'en, goed: 6 P. Verdijk, Drunen, goed: 7 F. Zwanenburg, Nuland, goed: 8 P. Koks, Drunen, Vrij goed. Ook werd nog het woord gevoerd door de heer Rechters, directeur der Vakschool, terwijl namens de leerlingen P Koks aan de leraren dank bracht voor het genoten onderwijs, terwijl hij zijn woorden vergezeld deed gaan van en kele dozen sigaren. Wij vinden in 't bekende maand blad „Verkeer en tourisme" het vol gende artikel: Wie een duidelijk bewijs wenst, dat de toeristische belangstelling van heden evenzeer e'en ontwikkelingsgang, een groei naar bepaalde vormen heeft onder gaan vergeleken bij voorheen, ziet dit op een boeiende wijze uitgedrukt in een mo dern recreatie-oord als „De Efteling" te Kaatsheuvel. „De Efteling" boekte in 1954 het imponerende aantal van 600.000 be zoekers, een cijfer, dat alleen door de zeer grote toeristische instellin gen wordt bereikt (of betef-f kan worden bereikt). Overigens is „De Efteling" bezig een toeristisch re cord te vestigen, want bij het ter perse gaan van dit nummer werden in het park al ruim 120 000 bezoe kers, méér ontvangen dan in 1954 op dezelfde datum. Er bestaat o.i. een redelijke kans, dat dit jaar een aantal van 800.000 bezoekers en. als het zo doorgaat, in 1956 een aantal van één millioen bezoekers zal wor den bereikt. Uitgaande van de gedachte, dat dit alles een oorzaak moet hebben, zijn we eens op bezoek gegaan bij Bob Venmans, de publiciteitsmana'- ger van „De Efteling". De heer Ven mans behoort stellig tot de jonge ren in zijn beroep, hetgeen niet wegneemt, dat hij zijn propaganda op een uitmuntende wijze weet te voeren. Wij hebben de heer Ven mans eens gevraagd, waaraan de enorme belangstelling voor „De Ef teling" te danken is en wij laten hem hieronder gaarne aan 't woord, temeer omdat zijn antwoord aan duidelijkheid niets te wensen over laat. „Om mij nu tot „De Efteling" te bepalen: zelden is een instelling in enkele jaren ze tot bloei gekomen als dit ontspanningspark. maar ook: zelden werd een recreatie-oord, dat jaarlijks honderdduizenden bezoe kers trekt uit alle delen van Euro pa, zó klein begonnen. De opzet im mers was bescheiden. Het gemeen tebestuur van een klein Brabants dorp was zich bewust van een te kort aan recreatiegelegenheid voor de vaak kinderrijke gezinnen in De Langstraat. Aan de jeugd van deze streek, misschien zelfs aan de jeugd van héél Brabant een goede ont spanningsmogelijkheid te bieden, ziedaar de droom van dit gemeente bestuur. Op zichzelf een groots plan, maar bescheiden in verhouding tot de afmetingen die „De Efteling" thans letterlijk en als begrip heeft aangenomen. Hoe met een voetbal en een hockeyveld, met een thee huis en een speeltuin in een behoef te werd voorzien, bleek uit de dui zenden gezinnen, die in hun vrije uren naar „De Efteling" trokken. Dit gaf dan ook de moed om voort te gaan. Engelse siertuinen werden aangelegd in harmonie met 't land schap, grote vijvers werden bevolkt met allerlei soorten watervogels, kano- en roeivijvers werden gegra ven, het grootste Café-Restaurant van Nederland werd opgetrokken en de bekende Nederlandse illustra tor Anton Pieck ontwierp een sprookjesbos, dat in Europa zijn weerga niet vindt. En niet alleen ONGEVAL. Toen Zondagnamiddag de heer C. v. d. Wiel zich in gezelschap van zijn zoon naar het viswater in de polder begaf, kwam hij op een gegeven ogenblik zo ongelukkig met zijn rijwiel te vallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. De direct ontboden geneesheer Dr. Verhoeven uit Vlijmen, die spoedig ter plaatse was, constateerde een zware hersenschudding; nadat ter plaatse de getroffene van het H. Oliesel was voorzien, werd hij naar het ziekenhuis in Den Bosch overge bracht. CONCERT. Zaterdagavond gaf de harmonie St. Cecilia een openluchtconcert aan dé In- laagdijk alhier, waarvoor veel belang stelling bestond. Het ligt in de bedoeling van de Har monie om van tijd tot tijd in iedere buurt zo n concert te verzorgen. Indien de weersomstandigheden zulks toelaten zal binnenkort in De Hoeve weer een concert worden gegeven. van buiten de provinciale grenzen, neen, ook van buiten de landsgren zen kwamen nu de bezoekers, niet meer bij tienduizenden, maar bij honderdduizenden. De toegangswe gen moesten verbreed worden en reusachtige parkeerterreinen moes ten worden aangelegd om de gewel dige stroom toeristen te kunnen verwerken. De uitbreiding van het park hield gelijke tred met de gestage gj-oei van het bezoekersaantal, of omge keerd, naarmate het aantal bezoe kers toenam werd uitbreiding nood - zakelijk. Hoe het ook zij, er ont stond een wisselwerking, die m.i. voor een gezondé groei onontbeer lijk is. Zonder deze wisselwerking zou „De Efteling" op een gegeven moment statisch gebleven zijn, in plaats van de dynamische ontwik keling vol te houden die blijkt, niet alleen uit de voltooiing van het hy permoderne zwembad, uit de aan leg van een groot kinderspoor-em- placement en een ponnymanége of uit de uitbreidingen in het sprook jesbosch en in de speeltuin, maar die evenzeer blijkt uit de stijgende curve van de bezoekers-statistiek: in 1953—400.000, in 1954—600.000, in 1955het is nog niet met zekerheid te zeggen, maar tot nu toe heeft deze stijgende lijn zich on der dezelfde hoek verlengd en over 800.000 bezoekers zouden wij niet meer verwonderd zijn. Een derge lijke ontwikkeling is verklaarbaar, wanneer wij twee factoren in aan merking nemen. Op de eerste plaats zou het aantal bezoekers uit ons ei gen land reeds sterk zijn teruggelo pen, wanneer niet een zeer groot, percentage regelmatig opnieuw naar „De Efteling" kwam. De goed ge troffen combinatie van verschillen de vormen van ontspanning, die de vrijheid laat er passief te ondergaan of aan andere actief deel te nemen, blijkt een grote aantrekkingskracht uit te oefenen op het in zich reeds zo verschillend georiënteerd pu bliek. Talrijke verenigingen, groe pen scholieren en snipperdag-va- cantiegangers komen ieder jaar minstens één dag naar „De Efte ling". Op de tweede plaats is de stem van het spel, van de sport en van het sprookje ook voor buiten landers verstaanbaar en neemt het aantal toeristen van buiten de gren zen van jaar tot jaar toe. Dat do gunstige ligging van het park t.o v. België en Duitsland èn de prachti ge omgeving van bossen en duinen hiertoe nog bijdragen, behoeft geen betoog. Of ,.De Efteling" zich in de toe komst op dezelfde dynamische wijze zal blijven ontwikkelen, kan nie mand met zekerheid zeggen. Maar zelfs al zou op een gegeven moment het jaarlijks aantal bezoekers zich fixeren rond een statisch cijfer, dan nóg zou aan de oorspronkelijke doelstelling meer dan voldaan zijn. In ieder geval, het bestuur van „De Efteling" is geenszins van plan om van het park een mondaine toeris tenexploitatie te maken en blijft op het standpunt staan dat „De Efte ling" op de allereerste plaats gezon de ontspanning moet blijven bie den. En dat geeft goede hoop. Bob Venmans. VERNIEUWING DOOPBELOFTEN. In verband met de plechtige vernieu wing van de doopbeloften, zal a.s. STRAATVERLICHTING. Dezer dagen is in een groot deel van Sprang de nieuwe straatverlichting ge reed gekomen en men kan gerust zeggen dat de straatverlichting hier thans „af" is en met iedere andere gemeente kan wedijveren. De stalen masten met voor een groot deel schitterende natriumlam- pen voldoen uitstekend. Moge de straat verlichting de laatste jaren hier dan te wensen hebb'en overgelaten, met de nieuwe straatverlichting is hierin zeker op afdoende wijze verbetering gebracht. De j.l. Donderdag gehouden jaarlijkse tocht van de Ouden van Dagen mag in elk opzicht weer bijzonder geslaagd he ten. Daartoe door de medewerking van de autobezitters en het publiek in staat gesteld, kon het comité weer een reis organiseren, die de oudjes zeer veel ge noegen heeft bezorgd en waarover deze dan ook niets dan lof hebben. Om pl.m. half acht werden de oudjes aan huis afgehaald en werd de stoet aan het Westeinde opgesteld. Even over acht werd de tocht aangevangen, voorafge gaan door een begeleider van de Ver keerspolitie 'en uitgeleide gedaan door de ingezetenen, die de oudjes uitbundig toejuichten. Onder ideaal zomerweer werd in opgewekte stemming via Waal wijk en Den Bosch naar Grave gereden, waar in de tuin van de uitspanning De Nachtegaal een uurtje onder het genot van een kop koffie gezellig werd door gebracht. Verder ging het over Nijme gen naar Arnhem, alwaar een goed ver zorgd middagmaal werd gebruikt. De voorzitter van het comité de heer A. J. Kuijsten richtte aan tafel woorden van dank tot de heren chauffeurs 'en al len die hadden medegewerkt om deze tocht mogelijk te maken, waarbij hij de hoop uitsprak in de toekomst steeds weer op aller medewerking te mogen rekenen. Na de maaltijd werd een rijtoer door de stad gemaakt en werden de omstre ken van Arnhem bezocht, o.m. de Pos- bank, waar enige tijd werd vertoeft, om daarna door de natuurschoon rijke streek via Oosterbeek, Renkum, Wagening'cn, Rhenen naar Amerongen te rijden, waar de overtocht plaats vond. In Tiel werd als laatste pleisterplaats nog een uurtje aangenaam doorgebracht, waarna de thuisreis werd aanvaard via Zaltbom-

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1