CAPELLE WASPIK RAAMSDONXSVEER ik GEERTRUI0ENBER6 Grote vraag naar arbeidskrachten r 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JULI 1955 6 7 TOCHT OUDEN VAN DAGEN. JAARMARKT O. w. s. mei en Heusden. Precies 9 uur arriveer de het gezelschap aan de Kerkstraat, waar de Harmonie Marijke de oudjes met vrolijk marsen verwelkomde en naar de Molenstraat begeleidde. Hier werd het woord nog gevoerd door de voorzitter van het comité, die met dankbaarheid kon constateren dat de reis weer bijzon der geslaagd was en die o.m. dank bracht aan de heer Treuren van de Verkeers politie. de zuster van het Groene Kruis mej. van Thiel en de heer v. d. Schans van de E.H.B.O., wier hulp gelukkig niet nodig geweest was, en aan de auto bezitters. Hij dankte ook de Harmonie Marijke voor de muzikale medewerking b'j de ontvangst en kon ook gewagen van de dank der oudjes voor deze uit stekend geslaagde tocht. De heer Kuijs- ten richtte ook nog woorden van dank aan het adres van de Coöperatie Broe derhulp te Kaatsheuvel, door wier be langeloze medewerking de oudjes tijdens de reis een verrassing in de vorm van een zakje spritskoeken kon worden aan geboden, evenals aan de fa. André van Hilst te Waalwijk, die het gezelschap op versnaperingen enz. tracteerde. De stoet werd vervolgens ontbonden en de oudjes werden door de autobezit ters naar hun woningen gebracht waar zij zich, vermoeid maar hoogst voldaan over het genotene, spoedig ter ruste be gaven. De oudjes zullen zeker nog lang met zeer veel genoegen aan deze mooie dag terugdenken. ONGEVAL. Toen mevr. V. alhier Zaterdagavond met haar gezin een fietstochtje maakte, had zij het ongeluk zodanig van haar fiets te vallen dat zij haar rechterboven- arm brak. Per auto moest zij naar haar woning worden gebracht; na voorlopige behandeling door Dokter Winkelman, moest zij zich Zondag in het ziekenhuis te 's-Bosch onder geneeskundige behan deling stellen. Nieuwe dirigent. Tot directeur van de muziekver eniging Kunst na Arbeid" is be noemd de heer Moors te Vlijmen. Een schadepost. Een in de weide lopend paard van de landbouwer Versteeg aan de Ho ge Zandschelweg werd, naar men ons meedeelt, door de bliksem ge troffen en gedood. Geslaagd. Aan de Middelbare Technische school te 's-Hertogenbosch slaagde voor het eindexamen afd. Electro- techniek onze dorpsgenoot de heer P. Elsman. Sprang-Capelse slagers gaan met vacantie. Groepsgewijze zullen de slagers van Sprang-Capelle in de periode van 1 tot en met 13 Augustus dit jaar hun vacantie nemen. Gedurende de week van Maandag 1 tot en met Zaterdag 6 Aug. zullen in verband met deze vacantierege- ling gesloten zijn de zaken van Wed. M. Rijkers en J. Nieuwenhui- zen te Sprang en die van Ant. de Jong, Heistraat; A. H. Kerst Nieu- wevaart en D. v. d. Werken, Hoofd straat te dezer plaatse, terwijl de daaropvolgende week van Maandag 8 tot en met Zaterdag 13 Aug. de slagersbedrijven van Joh. de Jong, Wendelnesseweg en C. van Ooster hout, Heistraat alhier en die van W. Nieuwenhuizen, v. d. Duinstraat, en P. Pluimert, Oosteinde te Sprang, wegens vacantie zullen sluiten. Leden van ,,'t Rozeknopje" maakten vacantietrip. Woensdag 1.1. was de dag weer daar dat bestuur en werkende leden van de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" het traditionele jaarlijkse vacantieuitstapje maak ten. waarbij deze keer „Avifauna", Scheveningen en de „E 55" in de be langstelling stonden. Met een der nieuwste touringcars van de N.V. „Alad" uit Wijk en Aal burg, vertrok het gezelschap onge veer 8 u. ter plaatse en via Utrecht werd het eerste doel van de reis, 't vogel- en dierenpark „Avifauna" te Alphen aan de Rijn bereikt. Nadat hier op rustige wijze kennis geno men was van wat dit park de be zoekers te zien geeft, werd na ver sterking van de inwendige mens de reis vervolgd en Scheveningen op gezocht, waar niettegenstaande de frisse wind geruime tijd werd door gebracht en meerderen de verlei ding even pootje te baden niet kon den weerstaan. Inmiddels was het tijd geworden de reis voort te zet ten naar Rotterdam, waar het ver dere van deze uitgaansdag op de E 55 werd doorgebracht en groeps gewijze vertier werd gezocht op deze tentoonstellingsruimte en het bezoek meer speciaal de verlichting en „Unifesti" gold. Het was reeds vrij laat geworden toen het gezelschap hoogst voldaan over deze genoeglijke dag de bus opzocht voor de terugreis, en in de beste stemming bereikte men een goed uur na middernacht Capeile. Werkende leden hebben met het bestuur een gezellige uitgaansdag gehad, waarop allen zeker met het grootste genoegen zullen terugzien. Afscheid van het hoofd der Prinses Wilhelminaschool aan de Loonsedijk. Voor leerlingen, personeel en be stuur van de Chr. school aan de Loonsedijk! Prinses Wilhelmina school, was het Vrijdag een bijzon dere dag, want die dag werd af scheid genomen van de heer Hoog- straaten, die gedurende een tweetal jaren aan deze school als hoofd ver bonden is geweest en in die tijd veel en nuttig werk in het belang van het onderwijs aan de school en voor de schoolvereniging in het al gemeen heeft verricht. Alvorens afscheid te nemen van de andere kinderen, onderhield de heer Hoogstraaten, die benoemd is tot hoofd ener Chr. school te Amers foort en daar na de vacantie in functie hoopt te treden, zich in te genwoordigheid van het bestuur der schoolvereniging voor de laatste maal nog enkele ogenblikken met de meisjes en jongens die het laat ste jaar bij hem in de klas hadden gezeten en nu de school gingen ver laten en hun studie gingen voort zetten aan de H.B.S., op de MULO of wel aan andere inrichtingen van onderwijs. Nadat de rapporten en getuigschriften door het scheidende hoofd aan de kinderen waren uit gereikt, boden deze leerlingen hem onder dankzegging voor 't van hem ontvangen onderricht en met het uitspreken van de beste wensen voor de toekomst enkele cadeaux aan, waarmee de heer Hoogstraaten ten zeerste verrast was en waar voor hij zijn erkentelijkheid betuig de. Daarna was het de beurt voor de leerlingen van de eerste tot en met de vijfde klas met het onderwijzend personeel en het bestuur om af scheid van de heer Hoogstraaten te nemen. De voorzitter van de school vereniging, de heer Jac. Bossers, die mede namens de ouders der school gaande jeugd sprak, wees er op dat men de heer Hoogstraaten gaarne nog meerdere jaren aan de school verbonden had gezien, wijl hij zich tijdens zijn diensttijd aan de school had doen kennen als een uitsteken de leerkracht, voor wie geen moeite te veel was als het de belangen van de school gold en die er het zijne toe heeft bijgedragen de school de laatste twee jaar tot grotere bloei te brengen. Nadat spreker er nog op gewezen had dat men de heer Hoogstraaten, hoewel men zich met hem verblijdde over de mooie pro motie van hoofd ener plattelands- school tot hoofd van een school in de stad, met lede ogen ziet vertrek ken. bracht hij het scheidende hoofd tenslotte dank voor zijn moeizame arbeid in dienst van school en ver eniging. De heer Bossers eindigde met de wens, dat het de heer Hoog straaten en de zijnen in zijn nieuwe standplaats goed mag gaan en dat zijn onderwijs ook in Amersfoort rijke vruchten mag afwerpen. De heer Eykelenboom, die na mens het personeel sprak, dankte# de heer Hoogstraaten, die voor hen niet alleen een goede chef, doch ook een beste vriend is geweest, voor de prettige en collegiale samenwerking en hij wenste hem toe dat het hem en zijn vrouw en kinderen in Amersfoort goed mag gaan. Door een tweetal leerlingen werd 't schei dende hoofd tenslotte verrast met een cadeau, een pendule, aangebo den namens de kinderen van de le tot en met de 5e klas, het onderwij zend personeel en het bestuur, waarna men hem gezamenlijk toe zong Psalm 121 vs. 1 en 4. De heer Hoogstraaten zei dat deze onverwachte huldiging hem diep geroerd had en bewogen dankte hij voor de waarderende woorden tot hem gericht en voor de waardevol le prachtige cadeaux hem aangebo den, welke geschenken het bewijs vormden van de hartelijke genegen heid welke men het vertrekkende hoofd toedroeg en de grote waar dering welke er voor hem leeft. Nadat nog het „Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen" was gezon gen, werd deze afscheidsbijeen komst door de heer Hoogstraaten met dankgebed gesloten. De tocht voor de WaspHkse Ouden van Dagen is vastgesteld op Donderdag 4 Augustus a.s. Zij zullen een uitstapje maken naar Overloon. BENOEMING. De heer A. Berkelmans is per t Sep tember a.s. benoemd als onderwijzer aan de R.K. Jongensschool te Gertruidenberg. GESLAAGD. De heer P. de Groot slaagde voor het Ulo-examen. 'Hij genoot zijn opleiding aan de R.K. Ulo-school te Raamsdonks- veer. GESLAAGD. Bij de in Den Haag afgenomen staats examens voor muziek slaagde voor pia no L.O. Mej. Riet Weterings. Voor het lingerie-examen slaagden de volgende leerlingen van de 8e klas der St. Theresia-school: Jo Berende, Rfa 'Be rende, Willy Bressers, Ria Keyzers, An- ny Oome, Adri Oome, Door Kieboom, Jo v. d. Kieboom, Mien Schippers, Cor Verschuren en Anny Zijlmans. Gemeenteraad. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenber? op Donderdag 28 Juli 1955, 's avonds om half 8 in het gemeentehuis al hier. Te behandelen zaken: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Aanvraag van het bestuur der R.K. Meisjesschool tot het be schikbaarstellen van gelden voor de aanschaffing van school meubelen voor het voortgezet lager onderwijs met bijbehoren de begrotingswijziging. 3. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Jongensschool tot het beschikbaarstellen van gelden voor de aanschaffing van school- meubelen voor de inrichting van het nieuwe leslokaal, met bijbe horende begrotingswijziging. 4. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Jongensschool tot het beschikbaarstellen van gelden voor de aanschaffing van leer middelen en 't vernieuwen van een deel der waterleiding met bijbehorende begrotingswijzi ging., 5. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Meisjesschool tot het beschikbaarstellen van gelden voor de uitbreiding van de V.G. L.O.-school met bijbehorende begrotingswijziging. 6. Aanvraag van het bestuur van de R.K. Meisjesschool tot 't toe kennen van een voorschot op de vergoeding voor vakonderwijs (nuttige handwerken). 7. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling streekarchiva- riaat. 8. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening betreffende de organisatie en 't beheer van de gemeentelijke brandweer. 9. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van subsidie aan de Interkerkelijke stichting voor gezinsverzorging van de Herv. en Gereformeerde inwoners van deze gemeente. 10. Voorstel van B. en W. tot aan koop van ieen gedeelte van het perceel Sectie B nr. 880, gelegen aan de Bierstraat en tot intrek king van het raadsbesluit d.d. 25 Mei 1955, met bijbehorende be grotingswijziging. 11. Voorstel van B. en W. tot aan schaffing van een roltrommel- vuilnisauto en uniforme vuilnis emmers, met bijbehorende be grotingswijziging. 12. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten. 13. Wijzigingen gemeentebegroting. 14. Wijzigingen begroting Stedelijke Godshuizen, reinigingsrechten. 15. Reclames Hondenbelasting en OOK IN HET TWEEDE KWARTAAL 1955 in het rayon van het Gew Arbeids bureau Waalwijk Het direct beschikbari: aanbod van mannelijke werkkrachten liep in het tweede kwartaal 1955 in het rayon van het Arbeidsbureau Waalwijk nog verder terug dan in het eerste kwartaal; het getal daalde van 288 op het laatst van Maart tot 112. Deze daling 'is vrijwel in zijn gchöel tde te schrijven aan sei zoensomstandigheden en deed zich daar om bijna uitsluitend voor in de bouw nijverheid en de landbouw. In de industriële bedrijfsklassen is het aanbod reeds geruime tijd zo gering, dat een verdere vermindering zo goed als on mogelijk is. In vergelijking met de situ atie per uit. Juni 1954 is een verminde ring van het direct beschikbare aanbod waar te nemen van 189 tot 112, dus met 77. Voor een belangrijk deel is dit te verklaren uit het feit, dat in het land- bouwrayon van dit gewest sindsdien een aantal arbeiders elders werk vond, bij voorbeeld in Zuid-Holland. Voorts bracht de aanhoudende hoog conjunctuur lenige structurele verbete ring (uitbouw van bedrijven) en ook nog een geringe vermindering, gespreid over alle bedrijfsklassen, omdat iedereen die nog tot enige prestatie in staat is, inge schakeld werd. Van 't huidige aanbod zijn nog slechts 16 arbeiders tewerkgesteld op Aanvul lende Werkgelegenheidsobjecten; in ver gelijking met het vorige kwartaal een daling dus van 24. De thans daar te werkgestelden kunnen niet aan dit werk worden onttrokken. De geregistreerde vraag daalde van het le op het 2e kwartal van 1241 op 1138, oftewel met 103; een gevolg van het voldoen in de behoefte aan seizoen arbeiders in de landbouw. De geregis treerde behoefte voor de industriële be drijven bleef over het geheel genomen vrijwel gelijk. Bij de bouwnijverheid en het kantoorjsersoneel steeg de vraag nog. In het rayon van het Gewestelijk Ar beidsbureau Waalwijk was de vraag van het mannelijk beroepspersoneel na tuurlijk het allergrootst in de Leder- en Schoenindustrie; hier was een vraag ge registreerd van 767 tegenover een aan bod van 13; de metaalindustrie liet een vraag zien van ,155 tegen een aanbod van 6. De bouwnijverheid kende een vraag van 87, waartegenover een aanbod stond van 27. De tekorten in de sector leder kunnen als volgt onder worden verdeeld: pl.m. 350 jeugdige arbeidskrachten, 300 vak arbeiders en 150 ongeschoolden. Aange zien het onmogelijk is dit tekort uit eigen streek aan te vullen, zal m'en moeten overgaan tot aantrekking van onge schoolde arbeiders uit de overschotge- bieden. Een andere mogelijkheid is niet meer aanwezig, temeer daar ook de aan trekking van Ambonezen uit het woon oord Vught niet meer te verwezenlijken is. wegens gebrek aan aanbod. Ook wat betreft de metaalnijverheid is de werkgelegenheid in eigen gewest steeds groter geworden door de aanhou dende gunstige conjunctuur. De vraag van 155 betreft Vakarbeiders, jeugdigen, maar ook ongeschoolden. In zeer geringe mate kon in het afgelopen kwartaal wor den voldaan aan de vraag naar onge schoolde arbeidskrachten' door interge- westelijke bemiddeling (gewest 's-Bosch), maar ook deze mogelijkheid is vrijwel uitgeput. In de algemene daling van het aan bod bleef ook het aanbod van vrouwen niet achter en dit werd dan ook tot de helft teruggebracht, n.l. van 14 op 7. De grote vraag waaraan niet is te vol doen nam weer iets toe. Het grote tekort heeft voor ongeveer 90 betrekking op de schoen- en lederwarenindustrie. De industrie in het gewest van het arbeidsbureau vraagt 515 vrouwen, hier van kunnen er 446 in de sector leder worden geplaatst; het aanbod van 7 is hier de druppel op de gloeiende plaat. GEOGRAFISCHE SPREIDING. Van de 113 openstaande aanvragen om mannelijk beroepspersoneel hebben ei 817 betrekking op het rayon Waal wijk, 319 op het rayon Dongen en geen enkele op het rayon Almkerk. Het di rect beschikbare aanbod in in het rayon Almkerk 71, in Dongen 10 en in Waal wijk 31. Duidelijk blijkt hieruit het structuur verschil tussen de beide industriële ra yons en het agrarische rayon. Dit ver schil openbaart zich ieder kwartaal, het zij in het aanbod, hetzij, zoals nu in de vraag. De daling van het aanbod in het afgelopen kwartaal is het grootst ge weest in het rayon Almkerk, maar ook de daling in het rayon Dongen is, gezien het reeds geringe aanbod op het einde van de vorige verslagperiode, zeer groot te noemen. De geregistreerde aanvraag die reëel te noemen in, demonstreert duidelijk de grote werkgelegenheid in dit gewest. Daar echter ook de werkgelegenheid in de omliggende gebieden zeer groot is (o.a. Rotterdam en Heusden) is geble ken, dat er zelfs sprake is van terugzui- ging en aantrekking van arbeiders uit dit gewest naar genoemde gebieden. Aan aanbod van vrouwelijke arbeids krachten dat quantitatief weinig beteke nis had is in het afgeloj>en kwartaal nog gehalveerd. Dit betreft alle rayons, of schoon er in de werkgelegenheid een groot verschil is. In het rayon Almkerk overtreft namelijk het zeer geringe aan bod de vraag, hetgeen toch wel duidelijk het gebrek aan werkgelegenheid voor vrouwen aldaar naar voren doet komen. In de rayons Waalwijk en Dongen in de vraag weer iets toegenomen en bedraagt nu 515 (149 in Dongen en 366 in Waal wijk). Aan deze vraag is echter niet te voldoen en m'en zal dus gedwongen zijn dit tekort voor een deel nog steeds door huisarbeid op te vangen. V&ALWïïn GESLAAGD. Voor het te Tilburg gehouden examen Associatie Boekhouden slaagde dezer dagen onze plaats genoot de heer Ignace Bergman. De heer J. Quik slaagde te Amersfoort voor het Staatsexa men Gymnasium B. Mej. H. Quik slaagde voor het praktijkexamen Nederlandse Handelscorrespondentie. Dr. VAN BEURDENSCHOOL. R.K. Middelbare Handelsavond school, Waalwijk. Geslaagd voor het praktijkdi ploma Nederlands Mej. J. Quik; voor het praktijkdiploma Engels J. Korthout; voor het praktijk diploma boekhouden A. Verbo- ven, Th. v. d. Pluijm, P. v. d. Griendt en H. Verhoeven. INTERNATIONALE STER- TOCHT VOOR MOTORBOTEN. Voor de derde keer sinds 1936 wordt de Internationale Ster- tocht voor Motorboten in Neder land gehouden, georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Motorbootclub, waarvan Prins Bernhard beschermheer en de heer Gerard Verwiel alhier voor zitter is. Op 27 Juli zal doyr de gemeen te I erneuzen een ontvangst wor den georganiseerd van de vele vooral Engelse en Belgische deel nemers die deze haven zullen aandoen. De volgende dag vertrekt men dan naar Rotterdam, waar men *'u'i moet aankomen. In Rotterdam zijn er diverse offici ële plechtigheden: 'n diner, aan geboden door de KNMC, een ont vangst door het gemeentebe stuur, n bezoek aan de E 55 enz. Maandag 1 Augustus vertrekt men naar Gouda, weer met diver se festiviteiten, de volgende dag naar Haarlem, waar ook weer voor een mooi programma is ge zorgd. Op Donderdag 4 Augustus vertrekt men naar Amsterdam, waar ook een ontvangst is door het gemeentebestuur, een rond vaart, een galadiner, tijdens welk diner de prijzen zullen worden uitgereikt. Op Zaterdag 6 en Zondag 7 Augustus zijn er op de Sloterplas speedbootraces om het Europees kampioenschap, Maandag d.a.v. is voor kajuitsjachten een Zui derzee regelmatigheidswedstrijd georganiseerd. De prijzen die op deze ster- tocht, de 9e Pavilion d'Or, kun nen worden behaald, zijn o.m. de Pavilion d'Or voor het verst ko mend jacht; de Ver%iel-beker voor het tweede geklassificeerde jacht, enz. enz., in totaal zijn er 14 trofee's. Dit is een jaarlijks internatio naal gebeuren op watersportge bied van grootse allure. te Waalwijk op Donderdag 28 Juli a.s. KINDSHEIDOPTOCHT IN BESOIJEN. Een keurig verzorgde kinds heidoptocht trok Zondagmiddag door de Grotestraat in de paro chie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Voorop gingen de kleine vertegenwoordigers van de volkenrassen, die door de mis sionarissen bekeerd moeten wor den: roodhuiden, negers, bruin tjes en Mongolen. We zagen het huisje van Na zareth met een ijverig spinnende Maria, een zorgvol kijkende Jo seph en Sint Janneke en het Kindje Jezus rustig keuvelend er bij. Wuivende kleine Jeruzalem- mers bereidden Jezus een zege vierende intocht in hun stad. De Koningin der Engelen troonde op een prachtige wagen. We za gen St. Elisabeth met haar hof houding en de kleine Theresia, gevolgd door rozen strooiende jonge vereersters. Don Bosco, de opvoeder der jeugd, had ook een lilaats in de stoet, evenals O. L. Vrouw van Lourdes met een bid dende Bernadette aan haar voet. We lazen: „Gaat en onderwijst alle volkeren" en „Steunt de Mis sie" en we hoefden niet te raden voor welke volkeren dit onder wijs en deze steun bedoeld was, want missiezusters en -paters van allerlei slag volgden, even als vertegenwoordigsters van on ze gekleurde broeders en zusters. De harmonie St. Crispijn luis terde 't geheel op met haar mu ziek. HOEFSTEEG. Momenteel is men doende de Hoef- steeg te Baardwijk te bestraten. Het ligt niet in de bedoeling de gehele Hoefsteeg te bestraten, maar alleen het eerste ge deelte, namelijk het pleintje voor en het stuk langs de Meisjesschool, zodat de meisjes zonder natte voeten in en uit school kunnen komen. Een goede verbe tering. i Op de nationale wedstrijden van de Nederlandse Katholieke Gymnastiekbond welke wedstrij den Zaterdag en Zondag in Den Bosch werden gehouden, behaal den de dames van OWS in klasse II de le prijs met 50024 punten en mistte met slechts 2 punten verschil de daarvoor beschikbare ereprijs. Er moest door de da mes een verplichte rhythmische- hoepel- ring- en evenwichtsbalk- oefening uitgevoerd worden. Een mooi succes voor leider en vereniging. Aalmoezenier G. A. van Schayck OFM in de Maas verdronken. Gistermiddag om ongeveer half zes, heeft zich in de Bergse Maas achter Waalwijk een ernstig verdrinkingsgeval voorgedaan, dat het leven kostte aan de 39-jarige Fransiscaner Pater Bonaven- tura, G. A. van Schayck, die aalmoeze nier was bij de LSK in Nijmegen. Aalmoezenier van Schayck was 's mor gens na zijn heerbroer, evene'ens Francis caan, te Megen te hebben opgehaald, met zijn auto naar zijn zuster in Til burg gegaan om daar de dag door te brengen. In de middaguren maakte men met de auto een ritje, en in de buurt van de Maas gekomen, wilde de zwager van aalmoezenier van Schayck een duik ne men in de Maas; ze gingien in het tweede weiland links van de p>ont. De zwager óic. de zwemkunst meester was ging in het water en toen wilde ook aalmoeze- niet van Schayck zich wat verfrissen; maar nauwelijks had hij zich te water begeven, of hij werd vermoedelijk door de sterke stroom gegrep>en en dreef weg. Hij kon niet zwemmen. Pogingen van zijn heerbroer, die hem zijn koord toe wierp, noch van zijn zwager, die hem nog even kon grijpen, noch van een jongen die vaak naar hem dook ën de bodem afzocht, konden niet meer baten. Zijn heerbroer gaf hem vanaf de kant rog de absolutie. Ogenblikkelijk is men met het dreggen begonnen, tot hedenmorgen zonder resul taat. BUURTVERENIGING Beatrix-, Schotse-, Canadese, Engelse, Poolse- en Victoriastraat. Hedenavond om half 9 worden de be woners van bovengenoemde straten ver wacht op een vergadering in café van Bracht. Naast het verslag van de deelname aan de optocht 'en diverse toelichtingen, zal het voorstel ter tafel komen, tot oprich ting van een permanente buurtvereni ging. Het is dus van groot belang dat de be woners acte de presence geven, daar het contributiestelsel enz. kan worden be sproken, als tot r>ermanente vorming wordt overgegaan. Het comité verwacht dan ook, dat de buurtbewoners, die zo prachtig en eens gezind meewerkten aan de viering van de nationale bevrijdingsdag, ter vergadering kom'en. ZWEMWEDSTRIJDEN. In het gemeentelijk zwambad t Hoefsven" is Zondagmiddag WAT IS ZELFBEDIENING? Het woord zegt het U bedient zichzelf. Heeft de winkelier het er dan niet meer voor over zijn klanten te helpen? Natuur lijk wel, hij vindt het alleen maar erg dat hij dat niet kan doen, zoals het be! hoort vlug en gemakkelijk. Vooral op drukke uren moet hij de klanten laten w-achten. Bij het zelfbedieningssysteem hoeft de klant niet op haar beurt te wachten. Dit is vooral zo belangrijk, omdat tegen woordig in deze jachtige tijd de mensen meer haast hebben dan vroeger. Het zelf bed ienings-systeem heeft ook nog een ander voordeel. De klant kan net zo vlug of langzaam winkelen'als ze verkiest. Er is niemand die op haar wacht. Er is ook geen bediende, die haar maar gauw gauw afhelpt, omdat anderen ook geholpen moeten worden. Verder is een zelfbedieningswinkel zo ingericht, dat de klant alle artikelen van dichtbij kan bekijken. De klant zelf loopt langs de overzichtelijke uitgestalde wand vakken en kan ongedwongen en zon der dat haar iets wordt opgedrongen - haar eigen keus doen. Omdat de klant door de gehele zaak kar lopen, krijgt zij het gehele assorti ment artikelen te zien en kan zodoende niets vergeten. Alle artikelen zijn keurig verpakt en kant en klaar om zo mee te nemen. Daar bij komt nog dat elk artikel is geprijsd, w-at niet alléén prettig is bij het kopen, maar ook gemakkelijk bij het afrekenen en thuis om alles nog eens na te zien. Misschien denkt de klant dat in een zelfbedieningszaak er nu geen personeel meer is om haar voor te lichten. Het te gendeel is echter waar. Doordat het per soneel nu niet gebonden is aan de toon bank is het te alten tijde 'beschikbaar om de klanten inlichtingen te verstrekken, advies te geven, diensten te bewijzen. Is de klant klaar met haar aankopen, dan begeeft zij zich naar de uitgang waar sp>eciaal opgeleide cassières klaar staan om vlug en accuraat af te rekenen en de gekochte artikelen vanuit het mandje over te pakken in de eigen tas. Een belangrijk voordeel van een zelf bedieningszaak is ook het „vrije entree". De klant loopt de zaak in, maar is ge heel vrij rond te lopen, de artikelen in handen te nemen, zonder enige verplich ting iets te kopen. Winkelende mannen. De praktijk heeft geleerd, dat vooral mannen zich in e'en Zelfbedieningszaak od hun gemak voelen. Dat is ook logies. Zakelijk als ze nu eenmaal zijn, waar deren zij vooral, dat ze niet hoeven te wachten, dat ze hun eigen gang kunnen gaan, dat ze kunnen opschieten, dat ze niets hoeven te vragen. De klant in een zelfbedi'eningswinkel Hoeft niet te wachten; Kan naar verkiezing vlug of lang zaam winketen; Ziet alle artikelen van dichtbij. Ziet direct wat ieder artikel kost; Kan ongedwongen Jiaar eigen keuze doen; Krijgt alle artikelen verpakt: Kan niets vergeten; Kan desgewenst voorgelicht worden door vakkundig personeel. n vriendschappelijke tweekamp gehouden tussen de Waahviikse Zwemvereniging „WZV en RB" en de Zwemvereniging BRB uit Den Bosch. De wisselprijs, be staande uit 'n miniatuur spring- RdS 'j kwam in handen van BKB, die voor de totaal gemaak te tijden 228 minuten en 33 sec. voor zich had laten afdrukken, terwijl ZV en RB eindigde met een totaal van 244 min. 14 sel. De gespecificeerde uitslagen volgen hier: 50 m. vrije slag heren: 1 A. v. Rijen W 33; 2 T. Fiine- miin W 35; 3 C. v. Gestel B 36. o() m. schoolslag dames: 1 A Stikkers B 46; 2 Z. Leen- heers W 46; 3 D. v. d. Zande B 4o»D. 50 m. vrije slag jongens: 1 L. de Lijer W 36; 2 A. Adri- aanse B 37; 3 P. v. Bracht W 37.5. 50 in. schoolslag heren: 1 J. Mosmüller B 41: 2 A. van Rijen W 41.3; 3 J. Hoek/D Maas tricht B 43. 50 m. rugslag dames: 1 A. v. d. Broek W 46; 2 A. Stikkers B 48; 3 E. Beukers B 50. 25 m. schoolslag meisjes: 1 L. Klompenhouwer' B 21.3; 2 N. Verhoofstad W 23.2; 3 L. Fijneman W 23.3. 50 m. vrije slag dames: 1 A. Stikkers B 39.5; 2 T. Beu kers B 40; 3 M. Blom B 41. 50 m. rugslag jongens: 1 H. Verdonk B 44; 2 Damen B 51; 3 A. de Bont W 52. 50 m. rugslag heren: 1 T. Fijneman W 42; 2 J. Mos- muller B 44; 3 G. v. Gestel B 45. 25 m. vrije slag meisjes: 1 L. Klompenhouwer B 16; 2 B. v. d. Sande B 23. 25 m. schoolslag meisjes; 1 L. Klompenhouwer B'21; 2. J. v. d. Wiel W 23; 3 L. Fijneman W 28. 25 m. rugslag meisjes: 1 L. Klompenhouwer B 23.6; 2 B. van der Zande B 25: 3 L. Draaisma B 35. 50 m. schoolslag jongens: 1 H. Damen B 46; 2 W. de Bont W 47; 3 Loosbroek B 48. 3 x 50 m. estafette vrije slag heren: WZV I m. 46; BRB II 1 m. 55; BRB III 1 m. 59. 3 x 50 m. estafette vrije slag dames: BRB 1 2 m. 14; BRB II 2 m. 18; WZV III 2 x 35. Polo dames: BRB-WZV 4—0. Polo jongens aspiranten. WZV—BRB 0—3. Polo heren: WZV—BRB 0—3. AANRIJDING. Vrijdagmiddag reed een vracht wagen met aanhangwagen, bestuurd door D. v. R. uit Doorn, bij 't ach teruitrijden tegen de stilstaande personenauto van C. S. uit Waal wijk. Er was lichte schade.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2