SPORT. Tour de France KAATSHEUVEL DE EFTELING" DON QUICHOT IN OISTERWIJK iedetee*top een unicum in Nederland DUIVENSPORT 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 25 JU LI 1955 7 lodewijk verwoerd. LET OP COLORADOKEVERS. De politie vestigt er de aan dacht op dat in verschillende velden Coloradokevers zijn ge signaleerd. Deze moeten onmid dellijk ofwel door spuiten ofwel door vangen worden verwijderd. De maatregelen die anders geno men worden, zijn zeer streng. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: diverse portemonnaies met inhoud; portefeuille met inh.; zilveren armband; regenbroek; bril in etui; step; haarlint; kindertasje; gouden armband met wapentjes; zwembroek m. baddoek; zonnebril; gehaakte dameshandschoen; onder- zoekapparaat in etui (vermoedelijk van dokter); Lipssleutel. Verloren: enkele portemonnaies; polshorloge; regenbroek; actetas m. inhoud; damesvest; zwembroek en baddoek; gouden vijfje; bolderwa gen; zwembroek; actetas met boe ken; gehaakte dameshandschoen; double damesarmbandhorloge; muts en baddoek; zwembroek. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie da meskoor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. HARTVEROVEREND DIVERTISSEMENT. Ge moet geen groots toneel verwachten, wanneer ge op een zomerse Zondagmiddag naar het Oisterwfjkse Natuurtheater 't mooiste en beste van Nederland nemen we aangaat, om te zien naar het blijspel van Pieter Lan- gendfjk ,,Don Quichot op de brui- lomt van Kamacho". Groots toneel was ook de be doeling niet van de 16-jarige Pieter Langendjjk en nog minder van de Oisterwykse amateurspe lers, geregisseerd door Kees van lersel en aangevuld met enkele talenten van het beroepstoneel. Kees van lersel schreef in het programma het woord „divertis sement" en hiermee is èn 't stuk èn de vertolking er van het best getypeerd. De zon overgoot Zondagmid dag mild en goud het Oisterwijk- se natuurtheater en maakte de kleuren heel levendig, de wind speelde met de bomen, die daar altijd hun ruisen een schoon be geleiden doen zijn van de opklin kende stemmen en die de geboei de toeschouwer koele schaduw brengen. Er was een feestelijke stem ming, niet alleen omdat het voor de 40e keer was dat in dit thea ter een speelseizoen veelbelovend werd geopend, niet alleen ook omdat de zomerse Zondagmid dag zo weldoend was, maar ook omdat men wist iets heel feeste lijks te zien te krijgen, iets op gewekts, omdat men wist dat de ze Zondagmiddag een feest ging worden, voor oog en oor, en ook, ja toch, ook voor de geest, want de faam van het stuk en van de herschepping vooral was deze première voorafgegaan. We zijn er als toneelrecensent heenge gaan, maar deze houding hebben we heel spoedig maar afgelegd, zoals we onze jas aflegden, om dat de zomerzon al te veel warm te er onder verzamelde. Het ging immers niet zozeer toneel worden; veel meer 'n kijk spel, vooral na de verpozing, een kleurenfeest, een feest van blij bewegen en gul lachen. Doelbewust heeft de regie hier naar gestreefd; schreef men niet in het programma: „met deze voorstelling wordt een poging ge daan om „Don Quichot" door benadering vanuit de fantasie zo te transporteren dat liet spring levend divertissement wordt voor mensen van deze tijd." Hel doel dat men zich stelde, is volkomen bereikt; de mensen het theater zat propvol ge noten zichtbaar en hoorbaar van dit divertissement. De criticus in ons kon echter niet nalaten, af en toe op te mer ken, dat er van Langendijk soms weinig te bespeuren viel, zoals hij, voor de pauze vooral, er ook niet langs kon een kleine notitie te maken in zijn critisch brein, dat de regie er niet altijd in slaag de het gehele speelplan vol te spelen; dat de pogingen daartoe maar al te vaak slechts pogingen hieven; al moet hieraan direct worden toegevoegd, dat de regis seur op een heel amusante en dus in het spel zeer verdienstelij ke manier, het speelplan soms verplaatste naar de toeschou- wersrijen, en dat in ons critisch achterhoofd een aantal details gegrift staan, die even zovele voortreffelijke regievondsten wa ren. Maar voor de rest hebben we ons critisch bewustzijn gelaten voor wat het was en ons verlus tigt aan de vele nonsensikale si tuaties, zoals zich die in Langen- dijks spel voor doen en door de „Ghesellen van den Spele", aan gevuld met enkele beroepsacteurs en een aantal andere Oislerwijk- se amateurs, nog werden aange dikt. Men had voor de rollen van „de ridder van de droevige fi guur" Don Quichottc en van zijn schildknaap Sanche Panche twee acteurs ex professo geënga geerd: Frits Bustelaar en Broes Hartman. De eerste maakte van Cervan tes' ontsterfelijkc creatie de ste reotiepe figuur, zoals we ons die altijd voorstellen; in woord, ge baar, houding, kortom in heel zijn optreden een zeer geslaagde reproductie. Broes Hartman zette een kos telijke Sanche Panche in de are na; een lompe, grofstoffelijke ge nieter, een zwelger aan de bron nen van de materiële levensge noegens, wiens enige zorg het is, die bronnen geregeld weer te ontdekken; royaal en spontaan was dit spelen, dat vooral de la chers in het publick en wie lachte er niet om deze kostelijke dwaasheden voor zich innam. De amateurs uit dit dorp van toneelspelers vormden met deze top-figuren 'n homogene troupe, waarin ook opvallende rollen waren gegeven en met heel veel succes meestal aan Ros sinant, 't ros van Don Quichotte en Graeuwtje, de ezel van San che Panche. Een opvallende rol temidden van de ruim honderd medewer kenden speelde ook Jan Groen land, als de rijk geworden, vrek kige, lompe boer Kamacho. Het was een uitvoering die bui tengemeen verzorgd was. De costumes, ontworpen door Lau van Riet en uitgevoerd door „Atelier Joyeux" te Breda, ter wijl het schoeisel vervaardigd is door Berkelmans Schoenfabriek Delta in Oosterwijk, vormden 'n prachtig, evenwichtig, feestelijk kleurengamma; de zon verfde die kleuren nog eens zo diep, en het bonte bruiloftsfeest, met zang en dans en vrolijke boert, werd een feest ook voor de bezoekers, die hun ogen hier goede kost konden geven. Tot driemaal toe kwam heel de bonte spelerstroupe terug om het applaus van de enthousiaste toeschouwers in ontvangst te ne men, en er waren bloemen voor Bep Domstorff, die de rol van Quiteria, de bruid van Kamacho had gespeeld, en de rode anjers die het Klokkenistetje op een reusachtige zwerfsteen legde aan het slot van het spel, zullen wel bedoeld zijn voor het publiek, dat in dit hartveroverende kijkspel ook 'n verrukkelijke rol speelde. NEDERL A AG-TOURNOOI RWBRKDVC 2—0. Ondanks de hoge temperatuur is, zoals verwacht werd, de eer ste wedstrijd tegen Drunen over het algemeen spannend geweest en ook werd er vrij behoorlijk gespeeld. De proefopstelling van RWB heeft op enkele uitzonde ringen na wel voldaan; de ach terhoede was wel het sterkste deel. Met enige wijzigingen kan dit elftal nog versterkt worden. RWB is steeds wel iets gevaar lijker geweest. Meulman maakte 1uit een voorzet van links. RKDVC strandde steeds op de achterhoede en de buitenspelval. Ruststand 10. De tweede helft ging meer ge lijk op; toch forceerde RWB meerdere kansen, doch 't schot was niet zuiver, totdat vlak voor het einde weer uit een voorzet van links Meulman 20 noteer de. De wedstrijd was zeer zeker verdiend en was een stimulerend begin. CAPELLE. WIT ZWART-NIEUWS. Bij gelegenheid van het 25-ja- rig bestaan der v.v. S.D.O. te Sprang speelde Wit-Zwart jl. Za terdag een jubileumwedstrijd te gen Sparta 1 uit Vrijhoeven. Wit Zwart (met invallers) won met 4en stelde zich in het bezit van een prachtige voetbal- beker, welke door de jubilerende vereniging was uitgeloofd. Ook Donderdag en Vrijdag hebben de Nederlanders zich goed geweerd in de Ronde van Frankrijk. In de etappe van Donderdag, van Albi naar Narbonne, zette Jan Nolten de aanval in, maar meteen ontwaakte heel het pelo ton, dat, aangevoerd door de Franse nationalen, Jan Nolten inliep toen deze door bandenpech werd geplaagd. Nn won de veteraan Caput de sprintzege voor de Belg de Bruy- ne met banddikte. Nol ten werd cx aequo (5 in een klein groepje. De overige Neder landers handhaafden zich in het peloton. Van Est hield de groene trui. Rolland de gele. In de etappe van Narbonne naar Ax les Thermes was 't weer Nolten die zich hei Rrijdlustig- ste toonde en de Nederlandse agressie vertegenwoordigde. Sa men met de Italiaan l'ezzi maak te hij een geslaagde solovlucht en liep bijna zes minu en uit >p het peloton; een gebrekkige derail- ieur en het feit dat de Italiaan heel zuinig zijn krachten had ge- uAzaf TOULOUSE Hf l ^TRANW>j STC.'.vDENS spaard voor de eindsprint brach ten de dappere Nederlander, in topvorm, op de tweed i plaats. Wim van Est kon legen «Ie weinig faire sprintpraktijkeu van de Belg Ockers niet op en moest zijn groene trui aan hem al slaan. In het algemeen plocgenklas- sement klom Nederland naar de 4e plaats. Na Zaterdag te hebben gerust, rustte de meute ook Zondag nog toen men van Ax les Thermes naar Toulouse reed, de badste etappe voor de Pyreneeën. Men liet het aankomen op een massale eindsprint van het hele peloton, die door de Belg van Steenbergen werd gewonnen. Wim van Est koos zich een uit stekende positie en klasseerde zich 5e, daarmee 2 punten inlo pend op de groene trui-drager Ockers; de overige Nederlanders kwammen binnen in het peloton dat dezelfde tijd noteerde als de winnaar. In het algemeen klassement heeft Rolland nog de leiding, v. Est is 7e, Wagtmans 18e. Nollen 29e, Hinsen 30e, van Brcenen 33e en de Groot 36e. In 't ploegenklassement houdt Nederland de vierde plaats. In 't puntenklassement wordt Ockers door v. Est gevolgd met een achterstand van 2 punten; 3e is Poblet, 7 punten achter v. Est en vierde Wagtmans, 13 pnt. achter Poblet. Vandaag rijden de renners de eerste Pyreneeën-etappe van Toulouse naar St. Gaudens. ^BORDEAl V V In de ouderdom van 69 jaar over leed te Blaricum de heer L. J. Ver woerd, een zeer bekende figuur in de schoen- en lederkringen. De heer Ver woerd startte als ac countant, in de oorlog van 1914 1918 was hij adviseur van de rege ring inzake kwesties van huiden en leder en werd daarna directeur van het R.H.'L. Na opheffing zette hij zijn activiteiten in deze kringen ver der, exploiteerde schoenwinkels, was betrokken in de groothandel in leder, interesseerde zich in lederfa- brieken in binnen- en buitenland. Als financiële specialiteit en orga nisator had hij in den lande in re gering en andere kringen een grote naam. Hij was de grote financiële expert van de K.N.V.B. en maakte zijn be leid het mede mogelijk dat Neder land in 1928 de Olympische Spelen te Amsterdam organiseerde. Ook was hij de man van het N.O.C-dub- beltje. Ook onze gemeente profiteerde op verschillende wijzen van zijn ga ven; zo was hii in 1925 lid der finan ciële commissie van de Internatio nale Tentoonstelling voor de Schoen- en Lederindustrie, in 1948 en in 1953 lid van het ere-comité. De regering deed, zoals we reeds zeiden, meermalen een beroep op hem, o.m in de laatste wereldoorlog weer als Directeur van het Rijks bureau voor Huiden en Leder en tot sanering van „Polynorm". Hij werd om zijn grote verdiensten voor land, handel en industrie begiftigd met de ridderorde van de Nederl. Leeuw, Officierskruis van Oranje-Nassau en Kroonorde van België. Met de heer L. Verwoerd is een hoogst bekwaam actief zakenman, een groot organisator en financier, een uitzonderlijke figuur van ons heen gegaan. Hij ruste in vrede. GESLAAGD. Voor het te Eindhoven gehouden examen Handenarbeid, Acte r, slaagden de dames G. Bos, A Cou- wenberg te Waalwijk en A. v. Beur den, thans wonende te 's-Bosch. R.K. TONEELVERENIGING „D.V.S.V." Vele toneelliefhebbers zullen zich on getwijfeld nog herinneren het opmerke lijk succes dat D.V.S.V. het voorbije seizoen mocht boeken met haar opvoe ringen van „Vogel vlieg de wereld in... een toneelwerk van de bekende schrijver A P Dearsly. Pers zowel als publiek waren over dit stuk en de opvoeringen ten zeerste voldaan, en het is daarom begrijpelijk dat D.V.S.V. voor het nieu we seizoen haar keuze nogmaals het gaan naar een stuk van Dearsly, met name het blijspel „Wel te rusten" in drie bedrij ven, in de vertaling van Gerard Ke kers. En het zeer bijzondere hiervan is dat dit stuk een zuiver vervolg in op Vogel vlieg de wereld in en alle per sonen zullen dus weer in dezelfde rol len ten tonele verschijnen. Voor het overige komen wij later op dit stuk terug, al willen we nu nog wel even melden dat „Wel te rusten' nog geregeld op het repertoire van het be roepstoneel voorkomt en er gaat haast geen week voorbij of „Het Rotterdams Toneel'' komt er een paar avonden mee op de planken, wel een bewijs dat dit blijspel het uitstekend doet. De Rotter dammers speelden het trouWens het vo rig seizoen hier voor de kunstkring. Dan valt er als verder D.V.S.V.- nicuws te melden dat aan deze club door Gedeputeerde Staten van Noordbrabant honderd gulden subsidie is toegekend voor haar opvoering van „Het circus van de goede God", waarmede D.V.S.V. eveneens groot succes had. En dan als allerlaatste nieuws kunnen wij vermelden dat onder goedkeuring van het bestuur van de K.A.B., D.V.S.V. een overeenkomst heeft aangegaan met dhr. Boers, de directeur van Musis Sacrum, 'en vanaf heden voortaan uit sluitend het toneel van dit theater gaat bespelen. Om te voorkomen dat er verkeerde gevolgtrekkingen worden gemaqkt wil t bestuur van D.V.S.V. er met nadruk op wijzen dat zij onderafdeling van de K. A. B. zijn en blijven en dus uit den aard der zaak ook de uitvoeringen voor de leden van de K.A.B. voortaan in Musis Sacrum gegevtn zullen worden. Intussen staan er bij D.V.S.V. nog meer grote plannen op stapel en wij hopen dat de K.A.B. club een succesvol seizöen te gemoet gaat. SPRANG-CAPELLE. De P.V. Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. v. Tilborgh, hield j.l. Zaterdag 16 dezer een wedvlucht vanaf Putte met jonge duiven. De prijzen werden als volgt behaald: C. v. Tilborgh 1, 23, 43; C. Ver hagen 2, 9, 26, 53; P. Verhagen 3. 4, 27: A. J. Ophorst 5, 25, 49; W. Nieu- wenhuizen 6, 10, 11, 19; Gebr. v. Os 7, 12, 33, 38; J. Pols 8, 37; G. Rosen- brandt 13, 21, 42, 46; H. v. Zeist 14, 24, 28, 52; A. Brouwers 15, 18; G. Janson 16, 32, 36. 51; P. v. Rooy 17, 29, 50, 56; A. Spuibroek 20, 40, 41, 44, 55; G. Genen 22, 35, 39; C. Broets 31,; S. Faro 30, 45; C. M. de Jong 34, 47, 48; P. Rijken 54. As. Vrijdagavond inkorven voor Vilvoorde van 7 tot 8.30 uur. Oude duiven vanaf Putte: P. Ver hagen 1, 2, 3. Uitslag Limoges: Gebr. v. Os 1 C. Broets 2, 5; A. Haverhals 3; C v. Tilborgh 4; J. Pols 6. Een grote serie interessante vliegtuigplaatjes op de binnendoosjes van Croydon is een „extra" voor de geregelde roker van deze prima Virginia: !??ETAP'-e TGUlQ'JSf.-SIGAUÏtNS-25.JULI 254!<M0fi.(::?:fcefrkefxlpgem snelheid 42km pu. j 18?ETAPPE STGA'JOENS-f-.IU -26JULI 205KM 0fficie:!fc^ekendegem.snelteid 32kmp.u. Laudinp oran Bouloqne 8aleslra .ouvie I injns larmemezan Berg-etappe A Berg Etappeplaats Vliegend? controle O Ravitaillering Aubtcq'JP' I7l0m Kt5fn Aspin K89m ftrteau VCierp Antignac Luchori Tourmalet 2il3m SPANJE Tourmdipr Aubisque 171 Peyresourde l563P Aspin K89m 2ll3m StGauden: Toulouse 17e etappe lËop.Vpr l9eETAPPÉ RAU-B0RDEAUX-27JUU 195 KM Officieel beretwide gemiddelde snelheid «0km.p.u. 20eET. BOr,OEAUX-POITIERS-28JULI 243KM. Officieel bekende gemiddelde snelheid 36km.p.u. POITIERS Cencay Civray Ru f fee igre LaChapelle Angoulême Va?uil-Giqef Monfmoreau Chatais LaRoche-Chalai oufras FRANKR Nog te rijden ibourne Porfefs Cerons Langon Bazas Roquefoi SfGein Aire sur Adour Ulcnqueffe Ashs SPAN, pëüvriic.. O Vlieg?ndeconfrol: (©)Et-p-- s ©Ravitaillering IIGm Poirie. Bordeaux' I9eetappe 20e etappe AAA I# We schreven het al meermalen en 't wordt voortdurend herhaald door wie het bezoeken: „Het Huisgezin" schreef het weer in zijn nummer van Vrijdag 22 Juli: Want „De Efteling" we mogen aat als Brabandern gerust met een beetje trots zeggen dat is als natuurschoon- recreatie-oord, als vermaakcentrum en als schilderachtige sprookjeswereld een unicum in Nederland. Nationaal is de reep reeds doorgedrongen tot in de meest afgelegen streken van ons land en ook internationaal groeit de belangstel ling met elk seizoen. De Efteling is als ontspanningsoord een oase voor jong en cud. Fijne smaak en uitstekende organi satie hebben hier de rijkdom aan natuur schoon weten te verbinden aan veelzij dige recreatie-mogelijkheden, omkranst door een guirlande van sprookjes, die het geheel een uiterst beschaafde, artis tiek zeer verzorgde sfeer geven. Zo schreef Het Huisgezin juist één dag vóór dat weer éen in elk opzicht verantwoord attractieplekje zijn volma king kreeg. Geen jeugdrecreatieoord mo gelijk zonder een speeltuin. Men moet met kinderen uit geweest zijn, mogelijk een gehele dag om hen te laten genieten van alles wat hun hartje begeert, als ge huiswaarts wilt keren en ge hebt nog geen speeltuin bezichtigd, dan heeft er iets ontbroken aan hun „volle" genoe gen. En daarom is het zo uitstekend ge zien, dat geen geen kosten gespaard werden om hier alle mogelijkheden te bieden, die slechts denkbaar zijn in het kinderverlangen. Daarom dit jaar weer die in de klein ste onderdelen geperfectioneerde „oud- Hollandse" draaimolen, waarvan tijdens de Kaatsheuvelse kermisdagen de vroe gere eigenaar de heer Oudjes per plex stond, toen hij zag. wat een Anton Pieck en een Peter Reijnders van die oude molen gemaakt hadden, een at tractie van voor honderd jaren terug in alle onderdelen tot de kleinste bijzonder heden „antiek" gemaakt. Daarom dat unieke spoorweg-emplace ment, dat zijn weerga nergens vindt en een attractie is, waarvoor en dat steeds kosteloos aparte toegangsbe wijzen moeten verstrekt worden, om aan ieder de gelegenheid te bieden aan de beurt te komen. Daarom die echte snoepwinkel met zijn flessen zuurtjes en toverballen, zijn lekstelen en snoepbuiltjes, ondergebracht in een antiek snoephuisje onder de bena ming „In den hoorn des overvloeds". Daarom, ook weer als nieuwe attractie „dt fantastische kip", die onder echt ge kakel haar ei legt, gevuld met heerlijke versnaperingen en een verrassing. En daarom nu weer ter completering van deze noviteiten, vlak daarvoor het waterfontein, dat in de immer dorstige kelen van de duizenden spelende kinde ren uit de bek van twee witte ganzen, in de arm gedragen van een fris boerenmeisje, helder water spuit. Die kinderdorst te lessen op een „ver antwoorde" hygiënische wijze was reeds lang een vraagstuk van de twee ideeën- mannen van „De Efteling". Doch An ton Pieck was geen sprookjes-idealist en Peter Reijnders geen fantast, als daar niet een oplossing voor gevonden zou worden. En die oplossing is gevonden, uitgevoerd en Zaterdagavond in een in tieme „Efteling-kermis" geopend. 't Was heel eenvoudig geweest, twee stralen water te doen spuiten van uit een hoogte ter lessing van de dorstige kelen, doch zo n inrichting, niet strokend met de sfeer van „De Efteling kon na tuurlijk geen genade vinden in de ogen van het duo, dat tot in elke kleinigheid „verantwoord" werk wil leveren. Daar bij moest de installatie bestand zijn te gen weer- en tijdsinvloeden en daarom is cr gezocht 'en geëxperimenteerd tot men kwam tot het ontwerpen van een beeld bouwwerk van een substantie van glas- wil en Polysterharz (plastic), waarvan beeldhouwer v. Eijl uit Enschede een leuk meisje met wijd rokje boetseerde, zoals boven geschreven, twee witte gan zen in de armen dragend, die een helder straaltje water uit de snavel spuiten. (De heer van Rijn maakte uit hetzelfde materiaal reeds „Hans" bij het peper koekhuisje, de haan boven de leggende kip en een embleempje bij het spoorweg emplacement). Op een artistiek kolom metje staat het fonteintje opgesteld, rond om geplaveid met „antieke" keien, waar over het overtollige water wegstroomt, zonder een slijkerige boel te maken. Alles bijeen weer een stukje kunstwerk, zoals ons Natuurpark al zo vele rijk is. De Efteling directie heeft deze gelegen heid gebruikt om 't personeel haar waar dering te doen blijken voor het zware werk, dat het Seizoen vooral dit jaar weer van allen vraagt, en voor de toe wijding, die daarbij opnieuw weer ge* toond wordt. Allen waren op de officiële opening Zaterdagavond om 9 uur met hun huisgenoten en vrienden genodigd. De omgeving van het fonteintje, het 6noephuisje, de leggende kip en de draai molen was met lampions verlicht en knusjes opgestelde stoelen rond een dans- vloertje gaf het geheel het beeld van 'n kermesse d'été hier in de sfeer van een echte Efteling kermis. Directeur Salet nodigde de voorzitter van de Stichting, burgemeester van der Heijden uit het fontein te onthullen en de voorzitter voldeed aan dat verzoek na 'enige hartelijke woorden van dank aan het personeel voor hun toewijdingsvolle werk, aan de ontwerpers voor de uitvoe ring van hun nieuw idee en de beeldhou wer voor de vervaardiging. Dan nodig de hij allen uit een heerlijk glas op de bloei van het Natuurpark te drinken, waaraan natuurlijk met graagte werd ge volg gegeven. De draaimolen zette een leuk wijsje in en Anton Pieck en Peter Reijnders schaamden zich niet, om als eerste een paard te bestijgen en een rondje mede te draaien, 't Werd een echte avond in Efteling-sfeer, waarvan door allen genoten werd. Even later verscheen de accordeonist Spapens, die dc danslustigen tot een dansje nodigde op het vloertje voor het fontein. In het snoephuisje trokken de feeën kopers van lekstokken en zuurtjes, echt zoals op n heuse kermis. Tot middernacht duurde de pret, ondanks het feit dat, de tempe ratuur enige graden hoger lekkerder zou zijn geweest. HET BELLEND LEGIOEN OP DE EFTELING. De laatste dag van de elfde driedaag se fietstocht door de Bossche V.V.V. ge organiseerd, voerde als eerste rustpunt naar „De Efteling". Zeer zeker het ge zelligste verpozingsplekje, dat de organi sator Jan Bruens in zijn programma had gekozen. Het dankbaar en opgetogen j „bellend legioen zoals de bijna 1500 i deelnemers op hun fietstocht genoemd werden, heeft dan ook een dankbaar ge- i bruik gemaakt van deze unieke rustgele- genheid. Om goed half elf kwamen de voorposten reeds binnen. Alles was uit- stekend geregeld. De deelnemers hadden vrij entree en maakten gretig gebruik niet alleen van de gelegenheid even uit te blazen, doch vooral ook van de kans het Natuurpark in al zijn schoon heid en zijn rijke attractie te bezichtigen. Er werd gerust 'en geteerd, er werd ge draaid en gezweefd, er werd gezwom men en gekanood, gepicknickt en ge-

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3