■Él ÈM&M® DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse, Courant André van Hilst opent Zelfbe dieningswinkel te W a a I w ij k. WÉG MOETEN I Piet KIerkx - Waalwijk OÜUNEN ELSHOUT NIEUWKUIJK VLIJMEN HAARSTEEG HEUSDEN Waalwijkse Delegatie naar Deerlijk. f, RESTANTEN die Uitgever (Voalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' morgen vertrekt Om kwart voor elf morgenochtend zal een Waalwijkse delegatie naar Deerlijk vertrekken om een driedaags be zoek te brengen aan deze vriendengemeente in bet West- Vlaamse. Een aantal jaren geleden legden de brandweren van beide gemeenten bet eerste contact en sindsdien is dat contact bestendigd gebleven op gemeentelijk en particu lier niveau. Voor de tweede maal bezoekt thans 'n W aal wijkse delegatie officieel deze vriendengemeente en één maal is een officiële delegatie van Deerlijk ten onzent ge weest. Maar in de loop van de laatste jaren is meermalen de brandweer geheel of gedeeltelijk op bezoek geweest in Deerlijk, en omgekeerd, terwijl ook talrijke persoonlijke vriendschappen in die jaren zijn ontstaan en nog steeds voortduren. Er is een prettige verhouding gegroeid, waarvan te hopen is, dat zij tot in lengte van jaren mag blijven voortbestaan; het is niet alleen prettig, maar het heeft ongetwijfeld ook zijn nut voor beide gemeenten. een feestelijk program. De officiële Waalwijkse dele gatie zal bestaan uit Burgemees ter en Wethouders van W aal wijk, alle hoofden van dienst, de chefs van de brandweer, een ver tegenwoordiger van Waal wij ks Belang en vertegenwoordigers van de pers. Nagenoeg allen zijn zij vergezeld van hun vrouwen. Daarnaast maakt ook de brand weer de reis mee; zij zijn de gas ten van de Deer lij kse brand weer, terwijl de Waalwijkse de legatie is uitgenodigd door „het gemeentelijk magistraat" van Deerlijk, deel te nemen aan „de Vlaamse Ommegang", die deze drie dagen in de West-Vlaamse gemeente wordt gehouden en die gepaard gaat met diverse feeste lijkheden. Het programma van dit drie daags bezoek luidt als volgt: Zaterdag 30 Juli 1955: Om kwart voor elf vertrek vanaf het Raadhuisplein; de reis wordt gemaakt in een luxe-tou ringcar van de firma Mulders- Sars. Rond 16 uur: Begroeting dei- Nederlandse afvaardiging aan de grens der provincie (te Vijve St. Elooi) door het gemeentelijk feestcomiteit van Deerlijk, 'n at- -vaardiging van de brandweer en van de KAJ. Om 16.45 uur: Begroeting dei- Nederlanders aan de grens dei- gemeente door het gemeentelijk magistraat. Optocht onder de leiding van de Koninklijke Fanfare St. Ce cilia. Om 17 uur: Officiële ontvangst ten gemeentehuize van de leden der officiële delegatie en van hun gastheren. Vanaf 21 uur: Op de koer van de gemeentelijke jongensschool: Openluchtfeest, ingericht door 't gemeentelijk centraal feestco mité. Zondag 31 Juli 1955: Om 11.15 uur: In de St. Co- Columbakerk: Gelezen H. Mis, opgeluisterd door liet O-L. Vrou we Zangkoor uit Tielt. Om 11.45 uur: Wandelconeerl door de fanfare „De Eendracht Om 13 uur: In de raadzaal van 't gemeentehuis: Officiële lunch, aangeboden door het gemeente bestuur aan de Nederlandse gas ten en hun gastheren. Na de lunch bezoek aan liet Ruitertournooi langs de Sint Amandusstraat, ingericht dooi de plaatselijke BJB-afdeling en aan de andere lokale feestelijk heden (bromfietsenkoers S.V. Deerlijk). Om 20O uur: Muziekconcert in de Statiestraat, verzorgd door de Kon. Fanfare St. Cecilia. Om 22 uur: Op de tramstatie langs de Hoogstraat: Prachtig vuurwerk, afgeschoten door het Huis Heytens-Deriemaecker uit Ardooie. Maandag 1 Augustus 1955: Om 9.30 uur: Aan het gemeen tehuis: vertrek voor het bezoek aan de „Tréfitehies (draadtrek- 1 kerij) Bekaert" te Zwevegem. Om 15 uur: Aan het gemeen tehuis: afreis naar de Kluisberg. In „Chalet de FEnclus": Koffie tafel. Afscheid. Wc twijfelen er geen moment aan of het verblijf van de Waal- wijkers in Deerlijk zal allerge noeglijkst worden; men gaat er heen met prachtige herinnerin gen aan heel veel vriendschap en gastvrijheid, genoten tijdens het vórige verblijf, en vast van plan, de vriendschapsbanden, die ons binden aan deze West-Vlamin gen, nauwer aan te knopen. DE OUDSTE WINKEL VAN AVEHA. Deze derde zelfbedieningswin kel, die de N.V. André van Hilst opent Dongen en Best gingen ai voor is eigenlijk de oudste van de bijna vijftig filialen waar over dit Waalwijkse levensmid- delenbedrijf beschikt. Bijna vijftig jaren geleden na melijk begon wijlen de heer An dré van Hilst, die een grossier- derij in levensmiddelen bezat, in dit pand zijn eerste kruideniers zaak. Het was het prille begin van een prachtige ontwikkeling. Een ontwikkeling waar niemand iets op zal willen afdingen en waarvan deze hernieuwde en tot zelfbedieningszaak omgebouwde winkel 'n zeer duidelijk bewijs is. Dat het een gelukkig initiatief was van de N.V. AVEHA, over te schakelen op de zelfbediening, blijkt wel uit het feit, dat men nu, in het bestek van enkele maanden, reeds de derde derge lijke zaak opent. En wat voor een zaak? ,We zijn er even voor de ope ning eens even wezen kijken, on ze ogen uit wezen kijken; want geloof ons, ook voor mannen is net vertoeven in een dergelijke winkel helemaal geen corvée, en we stellen ons voor, dat tal van mannen voortaan graag met hun vrouw zullen gaan winkelen in dergelijke zaken. W e zeiden al, de winkel is keu- rig ingericht; alles is gehouden in vriendelijke lichte kleuren, en alles gezellig en op zeer over- zichtelijke wijze tentoongesteld. Een paar afdelingen zijn er, j waar ge bediend zult worden, zo bijvoorbeeld in de afdeling koek- i jes en banket, artikelen immers j die zich niet gemakkelijk laten verpakken, omdat ze immers al tijd vers moeteri zijn en zo is het j ook met de vleeswarenafdeling natuurlijk. I Er ziin ook andere specimina van de service die AVEHA -haar klant biedt: als hij wil bijvoor- i beeld, kan hij zelf zijn koffiema len, en wil zij 'm eerst 'ns proe ven: een ander apparaat staat klaar om dit te verwezenlijken. Zo zijn er meerdere modrne snuf jes: we noemen nog de moderne electrischc vleessnijmachine, een electrischc inrichting die het mo gelijk maakt voortaan ook ijs te verkopen, we noemden al de meest moderne electrische optel- kassa's, kortom, niets is er na gelaten om deze oudste winkel tevens de meest moderne te doen zijn. Architect v. Huiten leidde de verbouwing, die werd uitgevoerd door de aannemersfirma Wil- lemsz uit Sprang-Capelle, terwijl de fa. v. Boxtel uit Tilburg voor de clectriciteit zorgde en de ei gen •schilders van AVEHA het geheel fris in de verf zetten. BINNENKORT VIJFTIGSTE WINKEL. De ontwikkeling van dit Waal wijkse bedrijf laat zich aflezen uit het feil, we wezen er terloops al op, dat binnenkort het vijftig ste filiaal zal worden in gebruik genomen. Er zijn namelijk plannen tot 't bouwen van vier nieuwe win- 'N UNICUM IN DE LANGSTRAAT. Donderdagmorgen opende de N.V. André van Hilst, levens- iniddelenbedriji, in Waalwijk de eerste zelfbedienings winkel. Er bestond heel grote belangstelling voor dit ge beuren, dat een unicum is voor de Langstraat. l)ie belang stelling was des te groter, omdat het niet zo maar n zeli- bedieningswinkel was, maar een wel zeer moderne, zeer gezellige zaak ook, die niet zal nalaten heel veel winke lende huismoeders, maar ook huisvaders, te trekken. Het betreft hier immers een nieuw systeem van winkelen, dat tot nog toe in onze contreien onbekend was, maar dat heel gauw zal wennen, omdat het een buitengewoon pret tig en gemakkelijk systeem is. Aan de haven staat thans een kruidenierspaleis, waar hel vo.or ieder aangenaam zal zijn te vertoeven. Aan de voorgevel is niet veel veranderd; de etalages zijn ech ter tot een minimum terugge bracht. Waarom? Wel, de win kel zelf fungeert als etalage, en vanaf de straat heeft men een heel mooi gezicht op het interi eur van de zaak, dat met de vele honderden artikelen, gezellig en keurig opgesteld, ongemeen le vendig en aantrekkelijk is. De winkel heeft twee deuren, een voor het binnen gaan en een voor het er uit gaan. Komt men de winkel binnen, dan vindt men er een mandje voor het grijpen en gewapend met dit mandje be gint mén zijn speurtocht door de bijna tweemaal zo groot gewor den zaak, langs de verlokkelijke artikelen in hun keurige verpak king. Alles staat er voor 't grij pen, alles is duidelijk voorzien van een prijs en wil men iets ko pen, men pakt eenvoudig het be geerde artikel, deponeert het in het mandje en wandelt rustig verder en men zal genoeg tegen komen op zijn weg dat graag ge kocht wil zijn. Heeft men' zijn provisiekast op deze wijze aan gevuld, dan gaat men met zijn mandje naar een van de beide electrische optelkassa's, waar rappe vingers het gekochte con troleren, het bedrag voor U op tellen en alles netjes deponeren in Uw boodschappentas. That's all, en het is buitengewoon pret tig, dat verzekeren *ve U. kels, waarvan twee zelfbedie ningswinkels in Tilburg, die dan liet totaal aantal winkels in die stad zullen brengen op twaalf, en ook een in Breda, waar dan acht filialen zullen zijn. Meer en meer gaat de N.V. An- dré van Hilst ook zelf de pro ductie van bepaalde artikelen ter hand nemen. Zo begon men eni ge tijd geleden met de vervaardi ging van limonadesiroop, pud ding, pindakaas, bakmeel enz.; men ging zelfs koffiebranden en thee mêleren en dit alles stelt de lieren van Hilst in staat hun klanten iets aan te bicden, waar zij zelf met hun capaciteiten en de inkoop van de beste grond stoffen garant voor kunnen zijn. 725 artikelen verkoopt men nu in de bijna vijftig winkels, die men overal verspreid aantreft; met 300 man personeel werkt het bedrijf, waarvan er alleen in Waalwijk al 70 werkzaam zijn. Het is geen wonder, dat de bei de heren van Hilst, waarvan er een pas terug was uit Amerika, waar hij speciaal het systeem van de super-market, van de reusachtige Amerikaanse zelfbe dieningswinkels was wezen be studeren, met trots en voldoe ning ons hun nieuwe aanwinst toonden, en tot die trots en die voldoening is alle reden, dat zal iedereen beamen, die eenmaal dit levensmiddelenpaleis aan de haven heeft bezocht. De winkel was nog niet geo- oend; maar hij durfde toch al binnen te komen die eerste klant, een kleine man, in een smoeze lige overall, een kwartje trots in zijn knuist geklemd. Een ijsco van een dubbeltje moest ie heb ben en de heren van Hilst heb ben hem zelf bediend! Hij moge gevolgd worden door duizenden anderen. Originele MUTSAERTS KINDERWAGENS met 75°/0 50°/0 - 35°/0 en 25°/0 korting. NU SLECHTS 49.- 25% korting Buitenkansje 85.- 25% korting 357o korting éénmaal voor 55.- GROTESTRAAT 222 TELEFOON 2512 1 Zweefvliegtuig geland. Maandagmiddag goed half vijf landde in het Bosscheveld nabij ca fé B. Oremans een zweefvliegtuig. Dit niet alledaags gebeuren trok grote belangstelling. De politie was spoedig ter plaatse en regelde de zaak; aanstonds werd overgegaan tot het demonteren van het toestel. De bestuurder hiervan was de heer J. T. W. Hekking, wonende te Arn hem, die meedeelde dat die middag 19 toestellen opgestegen waren van Teriet bij Arnhem, van de K.N. V.V.L. Bij verschillende vluchten worden punten toegekend en de gene die de grootste afstand aflegt is winnaar van deze interessante zweefvliegtuigsport. Het toestel, de P.H. 155, weegt leeg 178 kg. en het maximus-gewicht bedraagt 280 kg. De jeugdige vlieger Hekking vloog vanaf Arnhem via Tiel en Zaltbom- mel op een hoogte van 1600 meter naar Vlijmen, over een afstand van 60 km. Wegens de buien moest de bestuurder met zijn zweefvliegtuig een landing maken; na enkele ma len te hebben rondgecirkeld, zette hij op een weiland het toestel aan de grond, 's Avonds werd het toe stel opgehaald. Geslaagd. Op het te 's-Hertogenbosch ge houden examen slaagden onze dorpsgenoten Mej. Ria v. d. Ven en Mej. v. Kuijk voor Steno-typiste. Zij genoten hun opleiding bij de Eerwaarde Zusters alhier. Brand bij Zaalberg. Woensdagavond om kwart over 11 loeide de sirene; er was brand uit gebroken in een opslagplaats .van wol enz. bij Zaalberg's Deken-fa briek. De brandweer van Vlijmen was spoedig ter plaatse en wist uit breiding van de brand te voorko men. Wielrennen. Woensdag 27 Juli hield de Wie lerclub „De Zwaluw" haar weke lijkse trainingsrit te Vlijmen. Bij de amateurs was de uitslag als volgt: 1. Hagelaars; 2. Pasdaal; 3. v. Baardwijk; 4. Toeback; 5. Parijs. Nieuwelingen: 1. B. v. d. Ven; 2. v. Gerwen; 3. v. Dal; 4. Kuijs; 5. v. d. Berk; 6. Fitters; 7. de Groot; 8. v. Engelen; 9. v. d. Reijt. „De Zwaluw". Zondag wedvlucht van „De Zwa luw" vanuit Christian (België); af stand 165 km. Inkorven Vrijdag avond van 7 tot 8 uur. Dus allen op tijd. VRIJDAG 29 JULI 1953 DE ECHO HEI ZUIDEN 781 JAARGANG No. 61 Engels model Kinderwagen met hoge spaakwielen Kleur crème 154.- Luxe model Mutsaerts wagen lichtgrijs, met chroomspat borden en gallon versiering', WINKELPRIJS 182.50 AL DEZE MUTSAERTS KINDERWAGENS ZIJN GEËTALEERD Opvouwbare Mutsaerts wagen kleur crème van 141.50 Slechts één exemplaar Sportlef model lichtblauwe Mutsaertswagen halfhoge spaakwielen 169.50 Moole lichtgrijze wagen model Betty" Catalogusprijs 157.50 Iets beschadigd Licht lopende wagen kleur d. blauw met chroom spatborden en versiering 145.- HET VIERDE PRINSENKIND. Door de Stichting Het Vierde Prinsen kind zullen uit Drunen en Elshout ook dit jaar een 5-tal kinderen naar een va- cantieoord worden uitgezonden. Zoals bekend is de Stichting Het Vierde Prin senkind in Nederland belast met de ver zorging van kinderen van Oorlogsslacht offers. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de heer J. Elshout slaagde te Eindhoven voor het examen Hoofdakte B. GEBRANDSCHILDERD RAAM GESCHONKEN. Door de fa. de Bont, aannemers uit Nieuwkuijk, welke in Drunen de kerk bouwde, is aan de kerk van Drunen een gebrandschilderd raam geschonken. Dit raam, waarin wordt voorgesteld de H. Lambertus, Patroon der parochie, za' vorden aangebracht in het zij-transcept. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling t.z.t. in de zijtranscepten nog meerdere gebrandschilderde ramen aan te brengen, waarop de Nederlandse heili gen worden voorgesteld. ZOND AG-ARTSENDIENST. Dienst Dr. v .d. Wouw. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de A.V.O. bracht in Drunen en Elshout f 120.78 op. De Vierdaagse Ce Nijmegen. Vlaggenparade in het Goffert Stadion te Nijmegen, op de dag, voor afgaande aan de Vierdaagse. geheel is een aanwinst voor Drunen. Wij willen de heer Assman met zijn fraaie nieuwe zaak van harte geluk wen sen en veel succes voor de toekomst. GESLAAGD. Voor hoofdakte B slaagde de heer H. Nas, onderwijzer aan de R.K. Jongens school. Het diploma Nederlandse Handelscor respondentie behaalde de heer L. Pulles Wzn. en het MULO-diploma mej. Jon. Klijn Jac.d. O.L.V. SCHUTS. A.s. Zondag 11.30 uur algemene ver gadering van de O.L.Vr. Schuts in café Klerks. Behalve de gewone agendapun ten zal er ook gesproken worden over een nieuwe hoofdman. ONGEVAL. Waarschijnlijk tengevolge van het slechte zicht tijdens een geweldige stort bui, kwam een bromfietser in botsing met een vrachtwagen van de fa. P. v. N. De fietser bekwam een lichte hersen schudding. TENNISCLUB. In de nabijheid van de voormalige Steegerf is men momenteel bezig met de aanleg van twee prima tennisbanen, wel ke op 14 Augustus zullen worden ge opend. Men is in Drunen heden dan ook bezig met de oprichting van een tennis club. Liefhebbers voor deze sport, zowel dames als heren, kunnen zich opgeven bij de heer A. J. Vernooij, Grotestraat 65, alhier, waar ook alle gewenste in lichtingen kunnen worden bekomen. De opening van deze nieuwe boven genoemde tennisbanen zal op die dag vergezeld gaan van tennisdemonstraties. OPENING. De heer M. Assman opende deze week aan het Raadhuisplein als eerste een nieuwe zaak. Het gold hier de Kap salon „Figaro", welke als eerste zaken- pand aan het Raadhuisplein is verrezen. De algehele overplaatsing van deze zaak vanuit een noodgebouw naar een geheel nieuw pand, heeft de heer Assman aan gegrepen om zijn gehele zaak te moder niseren en naar de eisten des tijds in te richten. Na de werkelijk fraaie etalage bezich tigd te hebben komt men in een voor vertrek, dat is ingericht als winkel voor de verkoop van parfumeriën etc. Links is dan de ruime damessalon, welke met de nieuwe apperaturen en bijzonder fraaie inrichting buitengewoon voldoet. De he rensalon, welke achter de winkel is ge legen is soberder, maar bijzonder smaak vol ingericht. Naast de bijzonder fraaie en gezellige inrichting is ook natuurlijk gestreeft naar een practische inrichting, waarin men bijzonder is geslaagd. Het SLUITING HUISHOUD-CURSUS. In het parochiehuis had op feestelijke wijze de sluiting plaats van de 2-jarige R.K. Landbouwhuishoud-cursus. In cc namiddag kwamen de genodigden, ou ders en leerlingen in de school bijeen. De Zeereerw. heer Pastoor sprak een welkomst- en openingswoord. De heer Kamp stelde de leerlingen vragen over land- en tuinbouw, terwijl mej. van Lieshout 'en mej. Somers dit deden op huishoudelijk en naaldvak ge bied. Na deze vragen ging men over tot het uitreiken der diploma's. Na de felicitaties bedankten de leer lingen de beide leraressen en de heer Kamp voor de leerzame en prettige les sen die ze mochten ontvangen 'en boden een cadeau aan. Met voordracht en de clamatie werd deze middag onder 't ge not van een Brabantse koffietafel geslo ten. De geslaagden zijn: Ria van Beurden, Jo van Bladel, Cor v. d. Biggelaar, Truus van Delft, Cor van Drunen, Rina Fitters, Agnes de Gouw, Stien de Goey, Crisje van Herpt, Ria van Mierlo, Truus Ploegmakers en Hans de Wilt. Afgewezen werdén drie candidaten. Wedvlucht Dax. Verschillende leden van „De Zwa luw" nemen weer deel aan de grote Nationale Wedvlucht vanuit Dax. Aangezien Vlijmen de prijzen goed heeft gepakt op de fond vlucht, zijn we benieuwd naar de uitslag van de laatste fondvlucht voor Dax. Nieuw Café. Het nieuwe café van H. Boom na dert zijn voltooiing; met man en macht wordt er de laatste hand aan gelegd en men is druk bezig met 't meubilair. Het oude café is bijna afgebroken. Vermoedelijk zal Za terdag de opening van de nieuwe zaak plaats vinden. Het is een prachtige zaak, ingericht voor bal, concert en uitvoering. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN In het nummer van Maandag j.l. maakten wij melding van het feit, dat onze dorpsgenoot C. v. d. Wiel zo ern stig was komen te vallen, dat hij in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis in Den Bosch moest worden overgebracht. Medische hulp aldaar mocht niet meer baten en nog in de loop van Zondag avond is hij aan de bekomen kwetsuren overleden. Hij laat een vrouw en 6 kin deren na. Tragisch is het dat hij heden op de dag van zijn begrafenis zijn 50e verjaardag hoopte te vierten. TENTOONSTELLING. In de diverse klassen der R.K. Meis jesschool werd alhier door de Eerw. Zus ters een tentoonstelling georganiseerd. In hoofdzaak was het doel de ouders der kinderen en verdere belangstellen den een kijk te geven op hetgeen in de school wordt geleerd en gepresteerd op het gebied van naai- en borduurwerk. Velen hebben van hun belangstelling doen blijken en de prestaties der kinderen bewonderd. BEVORDERING. Aan de Nuts ULO-school alhier wer den van de le naar de 2e klas bevor derd de navolgende leerlingen: A. van As, J. Boll, A. de Graaf f, T. Jonker, G. Kastelijn, Bea Kramer, A. Poddewijn, Chr. Sprengers, N. v. d. Velden (voor waardelijk), Jannie Vos, A. Bax, R. Bouman, B. Deurlo, Chr. Hulst, H. van Loon, M. Mans, M. v. d. Pol, B. Sluij- mers, G. Smits, D. v. Tilborg (vodrw.). A. Vos, W. Zonruiter en W. v. Bergcijk. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klas werden bevorderd: A. Verbeek, R. den Adel, H. Bouman, K. Bouman, W. Kraijer, J. Lankhaar, F. Straver, G. Viveen en P. v. d. Pol. Niet bevorderd 1 leerling. De aanmelding van nieuwe leerlingen

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5