R.K.C. W.S.C. Tegen DE COMBINATIE W&ALWYK SPRANG GAPELLE WASPIK RAAMSDONKSVEER Perikelen rond de Waalwijkse Haven. Opening van het Wandelpark te DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 Raamsdonksveer. Twaalf uur over een afstand van 2 K.M. meenteraad, lid van het R.K. Kerk bestuur, bestuurslid van de Oranje- Vereniging en van de R.K. Midden standsvereniging en lid van nog en kele andere commissies. Heusden verliest in hem een al gemeen geacht en gezien ingezetene die bij velen een grote ledige plaats achter laat. I DEELNAME WANDELTOCHT. Onze dorpsgenoot dhr. Wim Emmers heeft met goed gevolg de Vierdaagse Wandeltocht van de N.W.B. in Apel doorn volbracht. Hij liep mee in de 40 km. De wandelaars van Apeldoorn en Nijmegen werden Zaterdag in Tilburg ontvangen en kwamen ruim voorzien van bloemen huiswaarts. KAMPEREN. De welpen van de Padvindsgroep Jan de Rooij gaan heden naar Tilburg om enige dagen aldaar een kamp te betrek ken. De Verkenners van de Jan de Rooij- groep gaan volgende week naar Duits land. om de Duitse padvinders die vorige zomer hier een bezoek brachten, een te genbezoek te brengen. Geslaagd. Bij het dezer dagen te Rotterdam gehouden examen slaagde onze dorpsgenoot de heer P. Nieuwen- huizen Gzn, met lof voor het di ploma banketbakkerij. Tijdelijke waarneming. Doordat 't nieuw benoemde hoofd van de Prinses Wilhelmina-school aan de Loonsedijk, de heer Van Za lingen te Middelharnis, pas 1 No vember zijn nieuwe betrekking zal aanvaarden, zal tijdens de vacature de heer Eij kelenboom als waarne mend hoofd optreden. Priesterwijding. In de rectoraatskerk te Waspik- Boven ontving een van Waspiks zo nen Zondag j.L de H. Priesterwij ding door de handoplegging van Z.H. Excellentie Mgr Andreas Cre- mers, Apostolisch Vicaris van Bon- do. Deze voor Waspik zeer bijzondere plechtigheid had plaats onder zeer grote belangstelling van de bevol king. De kerk was overvol. Ook burgemeester Couwenberg was aanwezig bij de H. Wijding van de tweede uit Waspik afkomstige Pater der Ongeschoeide Carmelie- ten. 't Was Pater Thimotheus Boe laars die de hoge eer te beurt viel het H. Priesterschap te mogen ont vangen. Op het altaar zagen we naast Z.H. Excellentie Mgr Cremers de wijde ling, o.a. ook Pater Bartholdus, Pa ter Patricius als troondiaken, Pater Mariellinus als presbiter, de Paters Antonius en Servatius als ceremo- niaris, Pater Gregorius als diaken, Pater Quillemeus als subdiaken en verder enkele Fraters en accolieten. Zondag 14 Augustus a.s. zal de neomist zjjn eerste H. Mis in de Theresia-kerk opdragen en zal de Waspikse bevolking hem een war me hulde brengen. Geslaagd. Voor het U.L.O.-examen slaagde Mej. M. Wijffels. De heer A. Kemmeren Vzn behaal de het diploma M.T.S., werktuig bouwkunde. De dames J. Coesmans en E. Ver- duyn slaagden voor het examen coupeuse. Benoemirig. Als adj.-commies ter secretarie alhier, werd benoemd de heer A. Bruggeman uit Bergen op Zoom. GESLAAGD. De heer Jos van Onzenoort alhier slaagde aan de R.K. Economische Hoge school te Tilburg voor 'het candidaacs- examen sociale wetenschappen. Het was een officiële bijeenkomst wel- k- Donderdagavond op het gemeentehuis plaats vond. Btirgemeester Prinssen, benevens de wethouders en de raadsleden en vele ge nodigden gaven hier acte de presence. Een groot gebeuren stond hier te wach ten voor de groeiende, voortvarende ge meente Raamsdonk. Het was alsof een ieder er van onder de indruk was nu het grote mmoent aanbrak dat het wandel en sportpark geopend zou worden. De gemeente Raamsdonk, welke tot dusver zon lustoord nooit heeft gekend, heeft thans een eldorado binnen haar grenzen, dat zich gerust kan meten met alle par ken in deze omgeving. Een stuk polder land met sloten en kikkers, is door de Ned. Heide Mij. omgetoverd tot een on gekend schoon park. Voorafgegaan door de Kon. Harmonie De Eendracht trok het gezelschap op naar de hoofdingang van het park aan de Wilhelminalaan. Een talrijk publiek woonde deze plechtigheid bij. De Burge meester heette allen van harte welkom en sprak zijn blijdschap uit dat het thans zo ver is dat het nieuwe wandel- en sportpark officieel kan worden geopend. Aanvankelijk was het niet de bedoeling om dit officieel te doen, doch bij nader inzien zijn het gemeentebestuur en ik tot de overtuiging gekomen, dat het gereed komen van dit park een buitengewoon belangrijke gebeurtenis is voor een ge meente als Raamsdonk, gelegën temidden van polders, vruchtbare polders welis waar, doch met een zeer groot gemis aan natuurschoon en ontspanningsgele genheden. Feitelijk bestond het bewoon de gedeelte van de gemeente alleen maar uit wegen, waarop het voor de bevolking vanwege het verkeer vaak uitermate moeilijk was zich zonder levensgevaar te begeven. In vroeger jaren echter was het nu eenmaal geen gewoonte om ook in klei nere gemeenten wat meer accomodatie en ontspanningsgelegenheden te geven. Men dacht toen waarschijnlijk, dat het platteland geen ontspanning nodig had of dat er al groen genoeg was. Gelukkig is in deze gedachtengang een belangrijke kentering ten goede gekomen. Men vindt het tegenwoordig geen luxe meer, dat er een gymnastieklokaal, een zwembad of een park komt. De toene mende industrialisatie ook van het plat teland is daar mede de oorzaak van, doch vooral ook het inzicht, dat niet al leen de grote steden van alles wat maar wenselijk is worden voorzien. In het in 1950 goedgekeurde uitbrei dingsplan werd dan ook een wandelpark opgenomen, met tennisbanen, vijver en speelgelegenheid voor kindeten. Aan de Nederlandse Heide Mij. werd opdracht gegeven om een plan te ontwerpen, waaraan zij op voortreffelijke wijze ge volg heeft gegeven. Zij heeft daarbij duidelijk doen blijken, dat zij haar ge renommeerde naam op dit gebied in alle opzichten verdiend heeft. Betrekkelijk kort na het gereedkomen van het plan werd het door de gemeen teraad verleende crediet door Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant goed gekeurd, nadat van te voren de Dienst Uitvoering van Werken (meer bekend onder de naam van D.U.W.) zo bereid willig was geweest om een zo hoog mo gelijk subsidiepercentage in de arbeids lonen toe te staan. Ik dank zowel het college van Gedeputeerde Staten als de Dienst Uitvoering Werken (die thans herdoopt is in D.A.C.W. Dienst Aan vullende Civieltechnische Werken) wel zeer hartelijk voor hun medewerking, zonder welke het niet mogelijk zou ge weest zijn om dit plan uit te voeren. Vervolgens kwam uiteraard de Ned. Heide Mij. weer aan bod, die onder ae dagelijkse leiding van de herfen Beuincr en Roenhorst, spoedig dit stuk grond hebben veranderd in het sport- en wan delpark, dat U zo dadelijk in z'n geheel kunt zien. i Het spijt me, dat de heer Eshuis, Di recteur van de Ned. Heide Mij. te Arn hem, vanavond niet aanwezig kan zijn, doch de heer de Wilde, Zuidelijk In specteur, zal wel zo vriendelijk willen zijn om onze beste dank over te bren gen aan de directie. Ook hem, alsmede de heren Beumer en Roenhorst onze har telijke dank voor de uitvoering in 't alge meen, doch ook voor het snelle tempo. Ik dank ook de heren Verhoofstad, Directeur Gemeentewerken en zijn assis tent de heer Vergeer, voor hun mede werking en goede zorgen, meer speciaal voor de gebouwtjes en de Firma Wer- nink voor de aanleg van de prima ten nisbanen. Thans is dit mooie stuk werk gereed. Ruim 414 ha, dus pl.m. 43.000 m2 grond. zijn omgetoverd in een park, dat deze zomer reeds goed is kunnen uitgroeien. Het is wel interessant te vermelden, dat in het park rond 17.000 bomen, hees ters en struiken zijn geplant, die er over enkele jaren voor zullen zorgen, dat het park een wereldje op zich zelf gaat voi men en nagenoeg geheel van de buiten wereld zal zijn afgesloten. Wij zijn er trots op, dat dit mooie werk geheel voltooid is en het drukke gebruik, dat er thans reeds van gemaakt wordt, vooral op de Zondagen, toont wel heel duidelijk aan, hoe groot er de be hoefte aan is. Met de wens, dat het een steeds gro tere plaats gaat innemen in het hart van elke inwoner, verklaar is dit wandel sportpark officieel voor geopend. Hierna werd de vlag gehesen 'en speel de de Harmonie het Wilhelmus. Namens de Nederl. Heide Mij. voerde het woord Ir. J. de Wolf uit Breda. Hij vond het prettig de lofprijzingen van de Burgemeester aan te horen en bracht hiervoor zijn dank. Hij sprak de hoop uit dat dit park veel vreugde zal scheppen aan alle gemeentenaren en bood als geschenk aan een 50-tal goud karpers, 50 goudvissen en 400 kleine goudkarpers. De heer J. Koster voerde het woord namens de industrie. Hij verheugde zich over de goede samenwerking tussen in dustrie en gemeente en uitte zijn waar dering hierover, doordat de industriëlen besloten waren een geschenk aan te bie den in de vorm van gevogelte, n.l. zwa nen, ganzen, kwakers, formosa Aaiing tn Carolins. Spreker sprak tot besluit de wens uit dat men de verantwoordelijk heid voor dit stuk natuur weet te waar deren en dat de vogels hiertoe zullen bijdragen. Op zijn beurt dankte de Burgemeester voor deze gulle gaven. Speciale dank bracht hij uit aan Ir. J. de Wolf, A. Beu mer en J. Roenhorst van de Heide Mij., alsook aan de directeur van gemeente werken de heer J. Verhoofstad. Nadat het park bezichtigd was, wer den onder de nu eenmaal onmisbare li- lariteit der Veerse jeugd, de vis en de vogels te water gelaten. Op het gemeentehuis teruggekeerd, hield Burgemeester Prinssen een korte toespraak. Hij memoreerde nog even de watersnood van 1953. Ook zijn gemeen te had nogal veel schade ondervonden, doch thans is alles gelukkig hersteld. Spreker haalde een Frans spreekwoord aan: In het kwade zit ook wat goeds. Van de Zweedse geldinzameling is nog wat overgebleven. Dit vrij belang rijke bedrag is besteed voor een statie portret van H. M. de Koningin. Deze opdracht werd gegeven aan de bekende kunstschilder Bern. van Vlijmen. Hierop werd de vlag welke het schil derstuk bedekte verwijderd. Men kon een speld horen vallen gedurende de stilte die hierop volgde. Eenieder was onder de indruk van dit prachtig stuk schilder kunst, dat voor onze ogen onthuld werd. Zeer zuiver en precisieus was hier het beeld van onze Koningin weergegeven. De bewondering er over stak men niet onder stoelen of banken. De verdere avond werd in gezellig samenzijn door gebracht. De schippers Joore van de 100 ton metende „Vier Gezusters" en van de 110 ton metende „Drie Gebroeders", die wij Zaterdagmorgen toe valligerwijs spraken, waren allerminst te spreken over de toestand van de Waalwijkse haven. Twaalf uur hadden ze het afgelopen etmaal nodig gehad om met nun schepen van het begin van de havenvaart in de haven te komen, een afstand van nog geen 2 uur. Neen, erg veel goeds hadden ze niet te vertellen van onze haven Vrijdagmiddag om 3 uur was het gemartel, zoals de schippers 't ver tellen, begonnen. Hun met zand en grint geladen schepen boorden aan het begin van de havenvaart de modder in en de krachtige motoren waren niet in staat de weerstand van deze modder te overwinnen. En ze bleven wachten, zoals ze dit al zo vaak gedaan hadden, zich ergerend over het verlies van hun kostbare tijd. In de nacht van Vrijdag op Za terdag is het hen met veel moeite gelukt alle obstakels te overwinnen en met veel „kunst en vliegwerk" kwamen ze eindelijk aan de lig plaats aan, 12 uur later. Ook weer niet op de eigenlijke ligplaats; het lossen van het zand en grint op de daarvoor aangewezen plaats is al lang niet meer mogelijk, niet alleen doordat er sinds lang geen aanleg- palen meer staan, maar vooral van wege het feit dat de schepen niet dicht genoeg bij de kade kunnen komen om hun lading te lossen. Bij de beschoorde loswallen is de toestand niet veel beter, maar toch is het gemakkelijk voor de schip pers daar te lossen. „We draaien onze motoren totaal kapot als we onze schroeven door die modder moeten laten trekken" zeiden de schippers. „En dan spre ken we nog maar niet van de stank die de modder verspreidt". Schepen tot 500 ton??!! In de Nederlandse Schippers Al manak staat de haven van Waalwijk aangegeven als zijnde in staat om schepen tot 500 ton en met een lengte van 50 meter te verwerken. Een 100-tons schip heeft echter vaak de grootste moeite om de ha ven te bereiken. Het is absoluut geen ongewoon schouwspel, wan neer we op een goeie dag 'n vracht auto van de zand- en grintrijders voor de schepen zien „gespannen" om te proberen de schepen en hun lading naar de losplaats te brengen. Het gebeurt zelfs meermalen dat twee vrachtwagens daarvoor nodig zijn. Toch geeft de Schippers-AImanak aan, dat ieder anderhalf jaar gebag gerd wordt. „Liever niet naar Waalwijk". „Als het eens een keer erg druk is en de aannemers in Waalwijk hebben veel zand en grint nodig", aldus schipper Joore, „dan kost het de grootste moeite om andere schip pers te charteren, die ons een hand je helpen. Als ze helemaal niets te doen hebben, dan gaan ze er wel eens toe over zich te wagen in „de modder van Waalwijk", maar nooit met plezier. Neen, ik liever niet naar Waalwijk, is hun antwoord dan. Daarbij schrikken ze ook te rug van het havengeld, dat, vol gens de schippers hier in Waalwijk bijzonder hoog is. Zij vergelijken in dit verband Waalwijk met Tilburg, waar een zeer geoutilleerde haven is en het havengeld aanmerkelijk lager. „We hebben er al eens over nagedacht om een premie te vragen aan de gemeente Waalwijk als wij met pnze schepen Waalwijk aan doen", zegt een van de gebroeders J oore. Materiaal voor de woningbouw. „Als er eens een paar weken geen zand en grint aangevoerd werd door onze schepen, dan zou dit minder aangename gevolgen voor de wo- Vrijdagavond is de teerling geworpen. Waalwijk-centrum zal blijven voetballen met twee derde-klassers. De clubs W.S.C. en R.K.C. hielden beiden die avorid een ledenver gadering streng gesloten, waar over het voorstel van de beide bestu ren, om de beide clubs een combinatie te doen aangaan, zou worden gestemd. Het resultaat was; 136 W.S.C.-ers stemden tegen deze com binatie, 15 voor en 4 briefjes waren blanco. Bij R.K.C. lagen de feiten heel anders: 119 waren er voor, 11 er tegen en één stem was blanco. De beslissing is gevallen: geen combinatie dus van beide zwakke verenigingen! tot één sterke vereniging, maar een blijven voortbe staan van beide verenigingen, zo goed en zo kwaad als dat gaat; of het meer kwaad dan goed zal zijn, zal de toekomst leren; wij denken van wel. „Iemand die geen zand in zijn ogen heeft", zei burgemeester Teijs- sen, toen we hem naar zijn mening vroegen, Ziet, dat het zo niet kan". Dat is duidelijk! „Het spijt me zeer, dat de combinatie niet tot stand is gekomen", zei de heer J. Spijkerman, de voorzitter van W.S.C., enthousiast voorstander van de combinatie; „want ik ben sterk de mening toe gedaan dat er iets goeds uit geboren kon worden". „We hebben gevochten om een combinatie tot stand te brengen", verklaarde de heer C. Dekkers, de voorzitter van R.K.C.; „jammer genoeg zijn wij er niet in geslaagd. Ik daifk het bestuur van W.S.C., dat er met man en macht aan gewerkt heeft" Er was in de straten van Waal- vvijk een grote belangstelling voor dit gebeuren. We hebben in ons vo rig nummer al de mening weerge geven van het Waalwijkse voetbal publiek; dat was sterk voor 't for meren van één goede vereniging en duidelijk bleek ons deze mening Vrijdagavond weer, toen we die peilden. Het kon zich wel eens wre ken, nu men zich ook van deze me ning niets heeft aangetrokken, al thans van bepaalde zijde. En wel op een dusdanige manier, die de heer Spijkerman deed ver klaren dat het hem zeer pijnlijk had getroffen dat zijn leden zich niets aangetrokken hadden van zijn, in derdaad prachtig en enthousiast be toog, maar dat men van tevoren al stemming kweekte en zei: Men kan zeggen wat men wil, we stemmen tegen. Dat de leden zich niet heb ben willen verwaardigen de me ning van hun voorzitter te overwe gen en de argumenten die hij naar voren bracht te bestuderen. Ik heb gewezen, vertelde ons de heer Spijkerman na de vergadering, op het algemeen belang voor Waal wijk; wij zouden een grote vereni ging kunnen krijgen op deze ma nier, die ons een goed figuur deed maken naar buiten en waar Waal wijk zeer mee gediend zou zijn. Ik heb er op gewezen dat het gemeen tebestuur het op hoge prijs zou stellen wanneer er één goede ver eniging kwam, ook met het oog op het aan te leggen gemeentelijke sportpark. Ik heb gezegd dat de ge meenschap er zeer mee gediend zou zijn enz. enz. De leden die zelfs oud-leden van ver buiten Waalwijk hadden laten overkomen om stemming te maken zeiden dat men een ver eniging die 50 jaren bestond, niet mocht prijsgeven. Hiertegenover stelde de voorzitter o.m. dat er zo veel comité's waren voor de viering van dit feest en dat er nog niets was gebeurd. Enfin, het mocht niet baten. WSC blijft W.S.C.! Wat is Uw mening over deze uit slag, vroegen we de voorzitter van W.S.C. „Ik kan niet anders zeggen dan dat het me zeer spijt dat de combinatie niet tot stand komt. Want ik ben sterk de mening toege daan dat er iets goeds uit geboren kon worden voor de sport in het al gemeen en voor de voetbalsport in het bijzonder. Dat ik het zeer toe- gejuichd zou hebben wanneer de verstandhouding in Waalwijk, spe ciaal in het centrum, er veel pretti ger door zou worden. HET OMGEKEERDE. Bij R.K.C. ervoeren we het totaal omgekeerde. Het bericht dat W.S.C. zich met grote meerderheid tegen de combinatie had uitgesproken, werd niet graag ontvangen. „We hebben gevochten, zei de heer Dekkers, om de combinatie tot stand te brengen. We zijn er jam mer genoeg niet in geslaagd. Ik spreek niettemin graag een woord van dank tot het bestuur van WSC, dat met man en macht voor de com binatie heeft gewerkt. (Het zijn de woorden van de heer Dekkers!). Deze uitslag stemt tot nadenken! Wij echter blijven als een rots in de branding staan". En toen maakte hij voor zijn le den de uitslag van hun stemming bekend: 119 voor, 11 tegen, 1 blanco. Wanneer er eventueel een beroep op ons zal worden gedaan, zei hij tot de vergadering, om samenwer king, dan zal dit beroep van W.S.C. moeten komen. Van onze kant is niets meer te verwachten. Het is ontzettend jammer dat men zo weinig begrip heeft getoond voor het gemeentebelang. CONCENTRATIE VAN PRIMAIRE BETEKENIS. Burgemeester Teijssen, die met spanning ook de uitslag van de bei de stemmingen had afgewacht en onder wiens voorzitterschap op verzoek van de beide verenigings besturen de voorbereidende be sprekingen hadden plaats gevon den, was zo vriendelijk ons even te woord te staan, om naar zijn visie op het geval te vragen. Het is van primaire betekenis, zei hij, dat er enige concentratie komt in het Waalwijkse voetbal. Het had op deze manier zo mooi gekund, op katholieke grondslag. Iemand die geen zand in zijn ogen heeft, ziet dat het zo niet kan. Van secundaire betekenis is het ge meentelijk sportpark. Dit waren de meningen van men sen die gestreden' hebben voor 't belang van Waalwijk en van de voetbalsport in Waalwijk. Onze mening is bekend. We voegen hier weinig meer aan toe, maar zien allerminst optimistisch de voetbaltoekomst van Waalwijk- Centrum tegemoet. Namens het Waalwijkse voetbal publiek graag hartelijke dank je gens degenen die zich totaal aan de voorbereiding en de jammer lijk mislukte verwezenlijking van de combinatie hebben gegeven. ningbouw van Waalwijk kunnen hebben". Zeker, er is ook elders zand en grint te krijgen, bijvoorbeeld in Den Bosch, maar dit zal de aanne mers heel wat duurder uitkomen. In deze geest praten de schippers en ook de man die het zand en het grint van de haven naar de plaats van bestemming moet brengen zit ook dikwijls met grote moeilijkhe den. Niet alleen de aanvoer van zand en grint ondervindt dikwijls grote vertraging, maar van alle goederen die per schip aangevoerd worden. We spraken daarover een van de heren Teurlings, die min stens tweemaal per week een la ding graan via de haven aange voerd moeten krijgen en dit in hun bedrijf moeten verwerken. Tijd kost geld. Het nieuwe havenplan. We spreken de belanghebbenden dan over het havenplan voor onze gemeente dat op stapel staat. Voor waar een groots plan, maar men heeft er niet zo bijster veel fidutie in. De uitvoering van dit plan kan nog lang op zich laten wachten, zegt men; veel liever zag men dat er nu maatregelen getroffen wer den die het gebruik van de tegen woordige haven betreffen. De schip pers zijn de mening toegedaan dat het gemeentebestuur niet genoeg aandacht heeft voor de haven en voor de belangen van de schippers. Een goede haven kan een gemeente tot groot nut zijn, zeggen zij, en wij aarzelen niet om dit te beamen. GESLAAGD. Voor het dezer dagen te 's-Gravenha- ge gehouden examen Handtekenen L.O. slaagde onze plaatsgenoot de heer Ber nard Hens, student aan de Academie der R.K. Leergangen te Tilburg. Op 30 Juli slaagden te Tilburg voor de aldaar gehouden exa mens Stenografie en Machine- schrijven onderstaande candida- ten Stenografie: Mej. Gerrie Rob ben uit Kaatsheuvel. MachineschrijvenDe dames Jeanne Verdonk, An de Munnik, Anny Tausch, Anny v. Bennen, Anny Kuisten, Tim v. d. Veen, allen uit Waalwijk; Beppie Broekx uit Sprang-Capelle. De heren Antoon Blom, An- toon van Iersel, Antoon Klerkx, allen uit Waalwijk; Adri v. Wij len uit Sprang-Capelle; De Bont uit Waspik; van Aerendonk uit Drunen. Geslaagden genoten hun op leiding bij de heer L. v. d. Leur alhier. Op het te Tilburg vanwege de Ned. R.K. Bond van „Groote"- schrijvers St. Genesius gehouden examen slaagde o.m. voor ma chineschrijven Mej. Nelly van Loon. Zij genoot haar opleiding bij de Eerw. Zusters in de St. An- toniusparochie. Te 's-Hcrtogenbosch slaagden voor het U.L.O.-diploma de vol gende leerlingen van de St. Te- resia-Ulo alhier: Mies Bakkers, Ria Bakkers, Luce Bergmans, Nelly Hobbelen, Hildegard v. Leeuwen, Martha Leenheers, Jannie v. Loon, Cor- rie Priems, Riet Pullens. Els Quick, Ria Raaijmakers, Willie Schapendonk, Roos v. d. Strae- ten, Mieke Trimbach, Jeanne Verdonk, Antoinet Verhoeven en Lies van de Wiel uit Waalwijk; Nelly Aquina, Jet Peters en Diny Versteeg uit Kaatsheuvel; Annie Baeten en Marie-Louise Wijffels uit Waspik; Johanna Klijn uit Elshout en Ria Ploegmakers uit Drunen. Afgewezen 6 candidaten. Op de Internationale Vaktentoon stelling te Breda behaalde onze plaatsgenoot Tini Pulles de le prijs voor Petit-fours en de 3e prijs voor. luxe broodjes. De heer Jan v. d. Pas alhier behaalde op het te Tilburg ge houden examen 't diploma Vak bekwaamheid Schilderen. Hij genoot zijn opleiding aan de Schildersschool te Boxtel. Mej. M. Quik slaagde dezer dagen te Eindhoven voor het examen Han denarbeid, acte R. De heer Wim Veltman al hier slaagde aan de M.T.S. te 's-Hertogenbosch voor de afde ling Werktuigbouwkunde. MEDISCH SPORTBUREAU WAALWIJK EN OMSTREKEN. In Mei 1954 werden circulaires verzonden aan de belanghebben de verenigingen, welke melding maakten van de heroprichting van het Medisch Sportbureau Waalwijk en Omstreken. Enkele verenigingen hebben aan deze oproep gehoor gegeven, doch het aantal was zo gering, dat de bestaansmogelijkheid van het Bureau daarmede niet verantwoord was. Op aandringen van de beide keurende geneesheren werd het Bureau dan ook tijdelijk op non- actief gesteld, met alle gevolgen van dien. Thans echter, nu de KNVB zich achter de overige landelijke honden heeft geschaard, welke medische sportkeuring verplich ten, wordt het secretariaat over stelpt met aanvragen voor keu ringen, terwijl in werkelijkheid in het geheel niet wordt gekeurd. Om te komen tot een blijvend Medisch Sportbureau in Waal wijk, doet het bestuur nogmaals een dringend beroep op de vere nigingen en wel als volgt. Het is de bedoeling, alvorens wij over kunnen gaan tot keuren, dat een algemene vergadering wordt belegd voor alle belang hebbende verenigingen, welke genegen zijn als lid toe te treden tot het Medisch Sportbureau. Deze vergadering is nodig, om de verstandhoudingen ten op zichte van de verenigingen en 't Medisch Sportbureau te bepalen. Op deze vergadering zal een spreker aanwezig zijn van de Landelijke Federatie van Medi sche Sportbureaux, welke het be lang van de sportkeuring zal uit eenzetten. De verenigingen, welke zich op deze vergadering vertegenwoor digd willen zien, gelieven zich voor 5 Augustus 1955 op te geven aan het Secretariaat van het Me disch Sportbureau, Grotestraat 27a te Waalwijk. Data, plaats en uur van deze vergadering zal aan de opgege ven verenigingen nog nader he kend gemaakt worden. TURNDEMONSTRATIE „KUNST EN KRACHT". Begunstigd door prachtig en gelukkig niet te warm zomer weer heeft de turndemonstratie van „Kunst en Kracht" gisteren een zeer geslaagd verloop gehad. Na een turnmars door Baard wijk, die langs de gehele route veel belangstelling trok, begon nen te circa 4.30 uur n.m. de de monstraties op de ruime speel plaats van de St. Cleinensschool in de Baardwijksestraat, die zich voor dit doel wel bij uitstek leent. De publieke belangstelling overtrot verre de verwaentingen. De circa 150 zitplaatsen die men voor de ouders gereserveerd had bleken op geen stukken na vol doende, zodat velen met 'n staan plaats genoegen moesten nemen. Bij een volgende demonstratie zal het bestuur goed doen voor een veel groter aantal stoelen te zorgen. Het zeer uitgebreide program ma werd in een vlot tempo, zon der enige onderbreking, afge werkt. Alle leden en aspiranten, zowel van de dames- als van de herenafdelingen kregen gelegen heid hun kunnen aan brug, rek, ringen, paard en evenwichtsbalk ot in vrije en knotsoefeningen te tonen. Verschillende kranige prestaties ontlokten herhaalde- hjk een vyelverdiend applaus van het publiek, dat met grote aan dacht de verrichtingen volgde. Speciaal het lraaie hrugwerken van de heren, de keurige verrich tingen van de dames aan de rin gen en van de dames-junioren op de evenwichtsbalk, de fraaie knotsoelening, alsmede het meer sensationele nummer grondgym- nastiek en paardspringen van de heren- en jongensafdelingen had den veel succes. Binnen 2 uur was 't gehele uit gebreide programma afgewerkt, dank zij het vlot en ordelijk ver loop. „Kunst en Kracht" mag met voldoening terugzien op de ze geslaagde demonstratie, die ongetvyijfeld vele ouders opnieuw overtuigd zal hebben van t grote nut van deze mooie sport voor een gezonde lichamelijke ontwik keling van de jeugd. JUDO-CLUB WAALWIJK. Onderstaande heren werden resp. op 5 en 19 Juli in het sportlokaal bij G. Ou- werkerk, Antoniusstraat 136, examen afgenomen door de sportleraar G van Unen Zwart band 3e Dan., aangesloten bij de Ned. Jino Jitsy en Judo-Bond. Voor de Blauwe band 2e Kyn graad slaagden de heren P. v. d. Meijdenberg en L. de Gouw. Voor de Oranje band 4e Kyn. graad slaagde de heren L. H. Lobortte, A. v. d. Schans, J. L. Wijk- mans, H. Wijkmans en H. Meijer. Voor de Gele band 5e Kyn. graad slaagden de heren J. Span, Ivo Pulles, C. van Seist, A. H. J. Schoondermark, P. Kipping, J. Mans, J. van Kuijk en J. Couv/enberg. De Judo-lessen beginnen weer op 23 Augustus; zij die lid wensen te worden, kunnen zich aan boven vermeld adres opgeven of Baardwijksestraat 58. Bij de viering van het 25-jarig bestaan van de Gymn. Ver. Ons Huis geeft de Judo Club Waalwijk een demonstratie, die plaats vindt op 6 Sept. a.s. in de Gecroonde Leersse, des avonds 8 uur.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 4