KAATSHEUVEL Een feestavond van onze levensschool DIPLOMA-ZWEMMEN in de Elteling L00N-0P-ZAND VOETBALSPORT WIELRENNEN De Ronde van Vlijmen R.K. MEISJE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 AUGUSTUS 1955 3 3 dierenbescherming. 13ij deze vereniging werd we derom aangifte gedaan dat een jonge bruine langharige hond, (reu) is gevonden. Inlichtingen secretariaat, Markt 11, Waalwijk, tel. 2634. AGENDA. Woensdag 3 Augustus 8 uur repetitie dameskoor Oefening en vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 7 Augustus 12 uur re petitie piannenkoor in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Ceintuur, 2 kinderjasjes, rode damesportemonnaie; een blauwe zwembroek m. handdoek; blauw kinderfietsje; zwart kralen ro zenkrans; oorbel; Lourdesme- daille; doublé halskettinkje; een kinderrijwiel, herenrijwiel, groe ne blouse. Verloren Zwarte portemonnaie; pad vindersmes hondenhalsband zwart lederen boodschappentas; kinderfietsje; portemonnaie; vul pen en -potlood in étui; zwem- kaart; damespolshorloge; grijze kindercape; bruine herenporte- monnaie met inhoud; grijs-zwar te parapluie; zwarte rijbroek en jas; bruin lederen étui met kwi tantieboekje; blauw-grijs kin derjasje; blauwe zwembroek met geruite handdoek; wit kinder schoentje; rood kinderjasje; sleutelring met sleutels; bril met doos; rode portemonnaie; da mestasje met inhoud. AAA V V 'i R. W. B. De wedstrijd voor hel neder- laagtournooi in Drunen heelt voor KWB niet het verwachte succes opgeleverd; de wedstrijd stond dan ook wel op iets lager peil dan vorige week. Drunen nam met 42 revanche. RWB 2 speelde tegen RKDVC 2 gelijk, 22, een goed resultaat. CAPELLE. WIT ZWART NIEUWS. A.s. Zondag hoopt Wit Zwart een reis te maken naar Rotter dam om te gast te zijn hij Zwart Wit en aldaar met een drietal elftallen, waaronder een vetera- nenelftal, een vriendschappelijke •wedstrijd le spelen. De Rotter dammers, die destijds een bezoek brachten aan Capelle en daar maar één overwinning wisten te behalen, n.l. op onze veteranen, zullen nu alles proberen om de volle winst te behalen. Doch het is de laak der Wit Zwarten om zich ten volle te geven en le trachten deze wedstrijden te win nen, om aldaar zeker een goede indruk achter te laten. Dit ver wachten wij ook van onze vete rayen; deze moeten zeker revan che zien te nemen. Wit Zwart, veel succes en hou de Wit Zwart kleuren hoog. Verder maken wij de suppor ters er op attent dat diegenen die mede wensen te gaan, zich kun nen opgeven bij L. de Haan lot en met Woensdagavond 3 Aug. Na deze datum en zonder opgave kan men deze reis niet meema ken. Dus supporters, geef u tij dig* op, dit voorkomt teleurstel ling. Vertrek 7.30 uur Brug Ca pelle. TOUR DE FRANCE. Eind-klassement. 1. Bobet (Fr.) 130.29.26. 2. Brankart (Belg.) 130-34.19 3. Gaul (Gem. ploeg) 130.40.56 (op 11.30). 4. Fornara (It.) 130.42.10 (op 12.44). o. Rolland (Fr.) 130.22.44 (op 13.18). 6. Geminiani (Fr.) 130.44.27 (op 15.10). J.47.39 7. Astrua (It.) 130 (op 18.13). 8. Ockers (Belg.) 130.56.39 (op 27.13). 9. Close (Belg.) 131.00.36 10. iMahé (Fr.) 131 (op 31.10). .05.53 (op 36.29). 15. Van Est (Ned.) 131.34.44 (op 1.05.18). 19, Wagtmans (Ned.) 131.39.42 (op 1.10.16). 21. Nolten (Ned.) 131.51.11 (op 1.21.45). 27. Van Breenen (Ned.) 132.19.15 (op 1.49.49). 36. De Groot (Ned.) 132.54.24 (op 2.24.58); 41. Hinsen (Ned.) 133.05.42 (op 2.45.16). WIELERCLUB OLYMPIA. Grote stayerwedstr(jden in Waalwyk. Zondag 4 September worden er ter gelegenheid van de sport week van Ons Huis grote wieler wedstrijden gehouden. Voor de eerste maal in Neder land zullen amateurs achter zwa re motoren (350 cc) met rollen rijden in series van 20 km. Acht tien geselecteerde amateurs zul len in series van /.es elkaar be kampen. De aspiranten openen het pro gramma om 3 uur. Hierna komen de drie series van de amateurs met motorgang- making. Om half 5 starten de nieuwelingen voor 50 km, waar na de finale komt achter de mo toren. Deze dag zullen de wielersport liefhebbers in Waalwijk kunnen genieten van een interessant wie- Ierprogramma, door Oiympia ge organiseerd in samenwerking met Ons Huis. duivenspok t. HOGEVAART. v ?e ,P V- N°oit Gedacht hield Zaterdagmiddag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Mows. haa/d"JZen werden a,s vo,«t be- 'M. Netten 1 28; C. v. Tiiborgh ■7 Tactor 3 25 43 o/ b2 08; Jos Rozenbrand 4 5 32 ol; C. Verhagen 6 52 59; G. Ro zenbrand 7 65; Gebr. Rijken 8; ui ooncSeist 9 l1 S7 C H, ,)eks 10 29, S. Faro 12 37 45 55; P. van R°01J 13 48 64; W. Nicuwenhui- lo11 I I 91i 72; A" Spuibroek 15 19; A. Snaphaan 16 36; A. J ()»- horst 17 23 44 66; J. Pols 18 47; A. Brouwers 21 54 56 58; G. Ge- '1Iei},r4: Versteeg 26 27 41; A. Heiblom 30 71; M. de Jong 34; Gebr. v. Os 35 38 40 42 53; S. Ver hagen 49; M. Hommel 50 69; J Spienngs 60; J. A. Zwart 67; G. Janson 70. De prijzen van de oude duiven vanat iMons werden behaald als volgt: p. Verhagen 1 4; A. J. Op- horst 2; H. van Seist 3; M. Net ten 5 6; C. Broeks 7; J.'Spierings ïö;JMteBriokblTK 9; A Spuibro-k A.s. Vrijdagavond inmanden voor Quievrain. Maandagavond zeer belangrijke vergadering. Al ler opkomst dringend gewenst. KAATSHEUVEL. De KPV hield Zondag 'n wed vlucht met jonge duiven vanuit St. Ghislain, afstand 155 km. Lostijd 9.40 uur v.m. Ingemand 932 duiven. Eerste duif 12.17.42 uur. De eerste 100 prijswinnaars zijn 1 26 48 56 78 W. van Heijst; 2 46 J. Bergmans; 3 C. de Kort; 4 57 87 C. Labee; 5 42 A. Pijnen burg; 6 71 L. v. d. Ven; 7. A. Meeuwsen; 8 W. Hamers; 9 32 89 Jac. Klerkx; 10 12 A. de Bie; 12 J. Snoeren; 13 34 83 Jac. Vloe mans; 14 Fr. v. d. Assem; 15 28 L. van Geel; 16 A. van Boxtel; 17 61 Fr. Damen; 18 H. Pooters; 19 J. Zeebrechts; 20 M. Lensveld; 21 J. van Boxtel; 22 H. Hesscl- mans; 23 J. P. Brouwers; 24 41 35 C. van Rooij; 25 P. Dirksen; 2/ J. van Wanrooij; 29 J. Voogd; 30 J. Hamers; 31 94 J. van Riel; ,33 M. J. van Wanrooij; 35 L. Mosselveld; 36 P. Stokkermans; 37 73 100 Jos Schrauwers; 38 75 76 Chr. van Heeswijk; 39 R.Tim- mers; 40 B. Keinineren; 43 M. Brokx; 45 P. Zijlmans; 47 93 A. Couwenberg; 49 M. Damen; 50 A. v. d. Ven; 51 C. Snoeren; 52 A. Verduyn; 53 A. van Kuijk; 54 Jos Laros; 55 J. van der Linden; 58 M. van Zon; 59 A. Snoeren; 60 P. Adriaansen; 62 C. M. Snoeren; 63 W. Jansen; 64 82 J. v. Hees- wijk; 65 Fr. v. d. Linden; 66 J. v. Dongen; 67 97 J. Muizelaar; 68 A. Vermeer; 69 A. Snoeren; 70 Pooters-Ligtvoet; 73 J. Klis; 74 J. Cornelissen; 77 L. van Boxtel; 79 J. Damen; 80 Jac. "Hoeve- naars; 81 C. de Bondt; 84 B. van Heesch; 86 Jac. Floevenaars; 88 M. Ververs; 90 98 M. v. Boxtel; 91 J. van Beers; 92 P. Dirksen; 95 P. v. d. Velden; 96 Jan Vloe mans; 99 W. Kemmeren. Dax-vliegers. Van de KPV werden 62 duiven mgeinand op de grote vlucht van Dax. De duiven werden Zaterdag om 6 uur gelost. Afstand 990 km. I)e eerste duif werd gecon stateerd Zondag om 11.30.27. Zondag waren binnen: 1. J. van RjcJ 11.30.27; 2 L. Hamers 12.3.16; 3 Jo Hamers 12.55.27; 4. L. Hamers 12.57.41; 5 J. van Riel 3.11.17; 6 G. van der Linden 3.15.40; 7 C. Labee 3.15.55; 8 A. de Bie 4.16,38; 9 1) Matcijsen 5.0; 10 Jo Hamers 5.30; 11. L. Ha mers 5.30. Hierbij mogen we het 'n pres tatie noemen dat vader en zoon Hamers op deze vlucht vijf dui ven inmandden en ook reeds op Zondag deze vijf vogels consta teerden. werd een dubbel succes, financiëel en ook voor de Vlijmense renners. 5000 toeschouwers In de voorlaatste ronde is Li bregts weer 20 meter weg, maar toen de laatste ronde inging, was alles weer bijeen en moest de sprint de beslissing brengen. Eerste werd A. van 't Hof; 2e werd Wolfs; 3 L. de Bruin; 4 I.. v. d. Brandt; 5 H. v. d. Broek: 6 L. Libregts; 7 G. Koven; 8 G. Verhoeven; 9 Teunissen; 10 Gel derman; 11 Pardoel12 Rullen: 13 G. van Baardwijk; 14 G. Stoop Made; 15 G. v. d. Hout; in 2 uur 43 min. 10 sec. Het peleton vcJg- de op 1 min. 47 sec. Na afloop werden de winnaars gehuldigd door de voorzitter van 't comité. Van 't Hof en Wolfs kregen bloemen en reden een ereronde. De ronde van Vlijmen is schit terend geslaagd. De Vlijmense renners hadden bijzonder succes evenals de organisatoren, de v.v. Vlijmense Boys, die hierdoor fi nancieel zijn vooruitgegaan. In café H. Boom werden de prijzen uitgereikt. •:s AANRIJDINGEN- Toen Donderdag de bestuurder A. P. van een personenauto nabij de Ford-ga rage te veel naar links uit moest wij ken voor het naderende verkeer werd de wielrijder Ph. v. Th. te Sprang-Ca- pelle klem gereden tussen deze wagen ten een geparkeerd staande wagen. De wielrijder werd geschept en liep inwen dige kneuzingen op. Dr. van Rooy ver leende de eerste hulp, waarna de wiel rijder naar huis kon worden vervoerd. Toen de wielrijder J. v. L. te Waalwijk de dam bij zijn woonhuis in de Grotestraat in draaide passeerde de wiel- rijdster J. E. J. en er ontstond een bot sing. De wielrijdster liep een bloeduit storting op aan het been en werd, na door Dr. van Rooy behandeld te zijn, per taxi naar haar huis vervoerd. Nadat Woensdag j.l. de eerste diplo ma's van Schoolzwemmen werden uitge reikt en mocht gesproken worden van ten groot succes bij deze eerste gelegen heid de school als zodanig in te schake len, werd Zaterdagavond gelegenheid geboden tot het afleggen van het exa men voor de diploma's van de Kon. Ned. Zwembond, volgens de eisen hiervoor gesteld door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De eisen houden in: te water gaan van de bassin- rand met sprong voorwaarts, onmiddel lijk gevolgd door 125 meter zwemmen, waarvan de eerste 75 meter met de schoolslag moeten worden afgelegd en de laatste 50 meter met de enkelvoudige rugslag (armen passief, handen onder water, eventueel actief ter bewaring der balans. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts ge strekt, gevolgd door 1 minuut water trappen met de vingers boVen water, ge volgd door eenmaal draaien om de leng te-as in verticale stand met vrij gebruik van de armen. Voor dit A-diploma slaagden de dames: Riet v. Laarhoven, Ria van Laarhoven, Rikie Cruetz, Cor- rie Wouters, Lenie van Lier, Jo van Es, Lineke Zwaans, Lia Vloemans, Sjaantje van der Linden, Tinie Brent, Mien Sul- sters. Greet Dirks, Jo de Vries, Nelly van Es, Beppie van den Hoven, Christa v. d. Hoven, Betsie Frederiks, Tinnie Kroot, Annemieke de Jong, Ria Mathijs- sen, Gonnie van Lier, Theodora Kessel, Marlet van Boxtel en Elly van Boxtel. En de heren: Marie Maas, Kees Too- rians, Paul Mosselveld, Jos- van Boxtel, Jan Mes, Jan Grootswagers, Jan v. Rie! en Hans Vesters. i De eisen voor het diploma B als ge- j oefend zwemmer houden in: Gekleed te J water gaan met sprong vanaf een hoog- te van circa 1 meter boven de water spiegel, onmiddellijk gevolgd door 75 meter zwemmen, waarvan de eerste 50 meter met de schoolslag moet worden afgelegd en de laatste 25 meter met de enkelvoudige rugslag en armen passief, handen onder water, eventueel actief ter bewaring van de balans. Te water gaan Van de bassinrand met startsprong cn duik r onmiddellijk gevolgd door 100 meter zwemmen met de schoolslag, waar van de eerste 7 meter onder water, in aansluiting daarop 50 meter enkelvou dige rugslag met de handen gekruist over de borst. Te water gaan van de bassinrand met rechtstandige sprong voorwaarts ge strekt, gevolgd door 1 minuut water- trappen met de handen en polsen boven water. Voor dit diploma slaagden de da mes: Annelies Span, Ria Luyten, Elisa beth Maas, Anneke Dekkers, Willy Be- rens, Ingrid Valk: de heren: A. A. J. de Kcrt, Gerardus Maas, Hans Huybrechts, Antoon de Kort, Willem v. d. Velden 'en Marie Maas. Als jury fungeerden de heren Bascijn uit Tilburg en de heer C. Vervoort te Kaatsheuvel. GESLAAGD. Voor de akte van bekwaamheid tct het geven van huis- en schoolonderwijs in handenarbeid slaagden de Eindhoven de Eerw. Broeder Orontius, hoofd der St. Bernardusschool en de heer C. Lau- rijsen alhier. 25-JARIG DIENSTJUBILEUM. Zaterdag j.l. herdacht de heer Th. Zee- bregts, Berndijksestraat 13, de dag, dat hij voor 25 jaren bij de firma v. d. Lin den-Sprangers in dienst getreden was. Het gehele personeel kreeg Zaterdag vrij met de uitnodiging om half 10 pre eent te zijn. De jubilaris was met zijn echtgenote aanwezig, toen de firmant, de heer v. d. Linden de bijeenkomst opende met -een felicitatie aan de jubilaris, waarbij hij de hoop uitsprak, dat de heer Z. nog vele jaren als chef zijn beste krachten aan de zaak zou geven en twee prachtige cadeaux als aandenken aan bood. De heer van Best bood namens het gehele personeel een mooi doublé pols horloge aan, terwijl de echtgenote van de jubilaris een prachtig bloemstuk ontving. Ook van enkele afnemers mocht de ju bilaris mooie bloemstukken in ontvangst nemen. De jubilaris dankte voor de gelukwen sen en de prachtige cadeaux hem en zijn vrouw door de firma en het personeel aangeboden. Hierna zaten allen aan een goed verzorgde feestdis aan en werden nog een paar gezellige uren doorgebracht. Aan het slot bracht de jubilaris ander maal dank, ook namens zijn vrouw, voor de heerlijke dag hem bereid, om dan in huiselijke kring de feestviering voort le zetten. GUNNING. Het bouwen van een landarbeiderswo ning aan de Akkerstraat te Kaatsheuvel, onder architectuur van de heer Hub. Prins, voor de heer J. Kuijpers, Akker straat alhier, is gegund aan de aannemers firma Aertsen te Oosterhout. UITSLAG AANBESTEDING. Vrijdag j.l. vond een onderhandse aan besteding plaats voor het bouwen van een fabriekshal en een ketelhuis voor P. H. Vloemans Schoenfabriek N.V. al hier, onder architectuur van de heer Hub. Prins. De uitslag is als volgt Fa. S. J. Pepping Kaatsheuvel f 125.400 Fa. Fr. Couwenberg, Waalwijk f 121.300 Fa. Pellikaan Tilburg f-116.900 Fa. J. Leijten Raamsdonk f 116.485 Gunning volgt. SUCCESSEN VAN ONZE JONGE BOERINNEN. De Jonge Boerinnenbond heeft Zondag j.l. op de Sportdag in het Stadion te Til burg grote successen behaald. Onze meisjes werden eerste in het Algemeen klassement B met 195pt. en legden daardoor beslag op de beker. In Volks dansen bezetten zij de 4de plaats, waar mede ze eveneens een ereprijs wonnen. Een mooi succes voor onze actieve jenge boerinnen! JAARVERGADERING K.N.B.B. District Kaatsheuvel. Maandagavond houdt 't district Kaats heuvel van de Kon. Ned. Biljartbond in uphonia zijn eerste jaarvergadering. Voor een jaar terug als zelfstandig district opgericht, mag Kaatsheuvel met trots op deze eerste levensperiode terug zien. Er heerst activiteit en sportgeest in de ze afdeling, die weer geleid heeft tot grote successen, zowel in de onderlinge competitie, dan in de wedstrijden om de kampioenschappen met de andere distric ten. BORST-ONDERZOEK. Geheel Kaatsheuvel en Loonopzand krijgt weer opnieuw de gelegenheid zich met doorlichting aan een borstonderzoek te onderwerpen. Het moge ieder voldoen de bekend zijn, dat dit onderzoek zowel persoonlijk als voor de gemeenschap van hel allergrootste belang is. De kaarten ter uitnodiging zijn verzonden, doch, mo gelijk uit vergeetachtigheid, misschien uit non-chlance, zijn vele kaarfen niet ingezonden. Dringend wordt op al len een beroep gedaan, dit onmiddellijk te doen, om een regelmatig verloop van het onderzoek mogelijk te maken. GESLAAGD. De jongedames R. Vloemans en L. v. Wezel slaagden beiden voor het Mulo diploma, waarvoor zij hun opleiding ont- ving'en bij de eerw. Zusters Francisca nessen te Oirschot. EEN ONGEKEND SUCCES. Voor enkele weken werd vanaf de kansel de mededeling gedaan, dat in Kaatsheuvel, bij voldoende deelname, zou begonnen worden met een R.K. Gemeng de Mulo-school. De inschrijvingen hier voor zijn een groot succes en bewijzen, dat Kaatsheuvel en Loonopzand, deze poging om Kaatsheuvel eindelijk eens een onderwijsgelegenheid te geven, waar aan het reeds zo lang behoefte heeft, ten volle waardeert. Het aantal inschrijvin gen is reeds gestegen tot 51, in hoofd zaak voor de eerste klas. Deze week zal een aanvang worden gemaakt met de in richting van een voorlopige lesgelegen- heid, waarvoor het ruime toneel van het patronaat zal worden omgebouwd. Zoals we reeds meldden is als hoofd benoemd de heer C. Veken uit Volen- dam, die in het bezit is van de Hoofd akte, akte Duits L.O. en akte Engels L.O. en M.O., en als onderwijzer de heer J. Custers uit El, gemeente Hunsel in Limburg, in het bezit van akte handels kennis L.O., Wiskunde L.O. en M.O. DE ACHTSTE RONDE VAN KAATSHEUVEL. Mogelijk hebben velen reeds gedacht, ciat Kaatsheuvel het vorig jaar zijn laat- ste wielerronde zou gehad hebben. Hel bestuur van de Wielerclub Kaatsheuvel heeft er anders over gedacht en zeer ze ker heeft het daarbij in de geest van ge heel sportminnend Kaatsheuvel gehan deld. Ook dit jaar gaat de Ronde van Kaatsheuvel door en wel op de eerste Zondag in September, 4 September a.s.. Kaatsheuvel heeft vanaf het begin een grote trek gehad voor dit sportevene ment. De belangstelling bleef jaar aan jaar stijgen. Ook dit jaar is het weer een geheel vrije ronde, waarvan iedereen g-atis kan profiteren, doch waarbij gere kend wordt op de sportieve medewer king van de gehele burgerij, zowel ne ringdoenden en zakenmensen als de vrije burgerij. De kosten zijn niet gering en alleen met aller medewerking kan ook Na onze Huishoudschool en de Mater Amabilisschool heeft nu onze Pater For- tisschool de kans waargenomen, om aan de burgerij de resultaten te laten zien van een eerste jaar werken. Dat dit ge schiedde in een feestavond, was ten vol le verantwoord. Als dag was daar Don derdag 28 Juli voor gekozen en begrij pelijk in de grote Gildenbondszaal, waar aan de jongens ook met andere activitei ten verbonden zijn. Er bleek een grote belangstelling te bestaan voor deze avond, zowel van de zijde van de ouders der leerlingen, die nagenoeg allen waren opgekomen, als van de zijde der autori teiten, zowel geestelijke als wereldlijke. O.m. merkten we op burgemeester Mr. v. d. Heijden, wethouder Beerens, ver schillende raadsleden, twee afgevaardig den van het Mgr. Hoogveldinstituut u>t Nijmegen, de instelling, die zoveel baan brekend werk verricht op gebied van op voeding van de rijpere jeugd, de heren Handgraaf en Maurits van de Diocesane stichting voor Katholieke Levensscholen, talrijke andere genodigden en werkgevers* De heer Wennekes opende de avond met een kort woord, waarin hij de aan wezigen welkom heette en zijn verheu genis over de grote opkomst uitsprak. Alhoewel hij gaarne een nog groter aan- tal werkgevers aanwezig had gezien, wilde hij toch met nadruk zijn erkente lijkheid uitspreken voor de grote mede werking, welke de werkgevers in dit eerste cursusjaar aan de school gegeven hebben. Vervolgens gaf de heer Annegarn, de Directeur van de Levensschool, een kort overzicht van het te bieden programma, waarbij hij er de aandacht op vestigde, dat geïmproviseerd toneel ook van het publiek improvisatie 'en fantasie vraagt. Wat aan costuums en decor ontbreekt, zal door de fantasie van de aanwezigen moeten worden aangevuld. In vlot tempo werden de diverse on derdelen van het programma afgewerkt. In de twee voor de pauze op het to neel gebrachte spelletjes bleek, dat de jongens reeds aardig op elkaar inge speeld waren en het was een genoegen hun spontane reacties te beluisteren. De declamaties verdienen eën extra woord van lof. In de pauze werden door de heer An negarn de prijzen uitgereikt aan de win naars van de tijdens de laatste lesmidda gen gemaakte oriëntatieritten. Een kleine gymnastiekdemonstratie door een aantal jongens van de Levens school viel zeer in de smaak, om het élan en enthousiasme waarmede gewerkt werd. Het volgend nummer van het program ma was een proefles voor de in de zaal aanwezige leerlingen, gegeven door de heer Annegarn. Hierbij werd gebruik ge maakt van een projectie -apparaat. Hoe wel de hierbij gesproken woorden recht streeks gericht waren aan de in de zaal aanwezige leerlingen, bleek toch duidelijk de bedoeling om de andere aanwezigen een beeld te geven van de tijdens de les sen gevolgde methode. Alleen het laatste nummer van het programma verliep minJer vlot dan ge wenst cn verwacht werd. De jongens kwamen niet voldoende ,Jos" en er werd voor de grote zaal wat te onduidelijk gesproken en daardoor was het verhaal voor de aanwezigen niet gemakkelijk te volgen. i Samenvattend mogen we echter zeg gen, dat op deze avond wel gebleken is, aal in het eerste cursusjaar reeds uit stekende resultaten met de jongens be reikt zijn. Er is reeds een band gegroeid tussen jongens en docenten van de school, een eerste voorwaarde voor vruchtbaar werken, demonstreerde zich op een avond als deze door de prettige sfeer, waarin alles verliep, de correcte houding der jongens in de zaal en de samen wer king tussen alle medewerkenden. Moge deze avond er toe bijdragen, dat rog vele leerlingen, jongens tot en met 17 jaar, zich bij de Levensschool aan melden, tot zegen niet alleen van hen zelf, maar uiteindelijk van belang voor de gehele gemeenschap van Kaatsheuvel eu Loonopzand. deze ronde weer een succes worden. Het bestuur rekent daarop en verwacht, dat de actie, die hiervoor ingezet wordt ro yaal en spontaan gesteund zal worden, dan wacht Kaatsheuvel op 4 September weer een mooie sportdag. WIT GELE KRUIS. Zr. E. de Laat, wijkverpleegster van het Wit Gele Kruis alhier, behaalde vo rige week op het te Tilburg gehouden examen het diploma „Aantekening Wijk verpleging". BENOEMD. Mej. Sjaan Elshout is benoemd tct leidster der Mater Amabilisschool te Dongen. GESLAAGD. Te Tilburg slaagde voor het diploma sociale Gezinsverzorgster Mej. Toos Elshout. Mej. Gerry Robben slaagde voor liet diploma Kantoorstenografie van de Ned. R.K. Bond „Groote" schrijvers St. Gene- sius. TENTOONSTELLING OP DE MARIASCHOOL. Zoals gewoonlijk werd ook nu weer het schooljaar besloten met 'n handwerk- teutoonstelling van de werken en werk jes, die in het afgelopen jaar door de leerlingen zijn gemaakt. Men kreeg 'n aardig idee van de vor deringen der kinderen als men de school doorliep. In klas I, de kleine mutsjes, tasjes en tafelkleedjes, waaraan de peu ters de techniek van breien, haken en borduren geleerd hebben. (Met hoeveel moeite!) En dan ieder jaar de grotere stukken tot in klas VI, waarin werkelijk formidabele kledingstukken gemaakt zijn. Wat iedereen opviel en ook zeer gewaar deerd werd, was de bruikbaarheid van de gemaakte voorwerpen. „Vroeger breiden we één katoenen sok, die van geen kan ten aan de menselijke voet pastte", was 'n opmerking die men vaak hoorde van tevreden moeders. Ook de schriften, fantasierijk versierd met plaatsjes en tekeningen, werden be wonderd. In 't algemeen was men zeer voldaan over wat de kinderen geleerd en gemaakt hadden. Dat de school op behoorlijk peil staat blijkt ook wel uit het feit, dat alle candidaten voor de toe latingsexamens voor H.B.S., M.M.S. en Ulo-school geslaagd zijn. Ieder was dus terecht tevreden: ouders, onderwijzeressen en leerlingen. ERNSTIGE AANRIJDING. Vrijdagavond te ongeveer 9 uur had op de Provinciale weg tussen Loon op Zand en Waalwijk, ter hoogte van de Lederwarenfabriek der firma Dekkers een ernstige aanrijding plaats, welke naar omstandigheden nog betrekkelijk goed afliep. Op genoemd uur naderde uit de rich ting Tilburg een vrachtwagen van de firma Ketelaars, handel in bouwmate rialen aldaar, terwijl uit de tegenoverge stelde richting een luxe personenwagen merk Austin naderde. Door tot nog toe onbekende oorzaak ramde de luxe wagen in volle vaart het achtergedeelte van de vrachtwagen zo danig, dat achteras en wielen finaal on der de wagen werden uitgeduwd en en kele tientallen meters verder in de weg berm terecht kwamen. De personenauto maakte meerdere buitelingen, waarna hij danig vernield op het wegdek terecht kwam. De bestuurder van de vrachtwagen bieef ongedeerd evenals een der twee in zittende dames. De_chauffeur van de luxe wagen liep een lichte schok op plus enkele kleine verwondingen, een andere inzittende dame bekwam een ,paar lichte verwondingen aan hand en been. Per ambulancewagen van de Genees kundige Dienst werd de luxe autobe stuurder, wiens naam ons onbekend bleef, naar het St. Elisabethsgasthuis te Til burg vervoerd. De plaatselijke Rijkspolitie was on middellijk ter plaatse, regelde het aldaar zeer drukke verkeer, waarna een uitge breid onderzoek werd ingesteld. GESLAAGD. Onze dorpsgenoot de heer Corn. Cools slaagden dezer dagen voor .het examen Engelse Handelscorrespondentie. Geslaagde genoot zijn opleiding bij de heer Horsten te Tilburg. (op 4.53). Onder ideaal weer werd Zondag 31 Juli de Ronde van Vlijmen ge houden. Om één uur was het ver trek van 82 nieuwelingen, waaron der 10 Vlijmense renners. Na enke le ronden was het reeds Van de Ven die een kleine voorsprong nam en zodoende enkele premies in de wacht sleepte. Er werd in een hoog tempo gereden. In de 19e ronde had v. Engelen uit Vlijmen pech en moest opgeven; jammer, want hij draaide lustig mee. In de 30e ronde kreeg de moedige renner uit Drunen, v. d. Hoven, pech en moest opgeven. Het was opvallend hoe de Vlijmense renners als Ki- viets, Kuijs, Fitters, v. Dal, v. Weert en v. d. Ven meedraaiden. In de 38e ronde was het peloton nog steeds bijeen en toen kwam de beslissende slag; 'n premie die werd uitgeloofd, werd gewonnen door v. d. Ven, die meteen door ging. De Vlijmense renners begrepen dat het ernst was en drukten toen het tempo. Ronde na ronde werd de voorsprong van v. d. Ven groter. Nog 3 ronden te rijden; v. d. Ven liep uit tot 25 sec.; nog 2 ronden Met spanning werd door het jui chend publiek v. d. Ven aangemoe digd en de laatste ronde ging in; 29 seconden. In het peloton zaten de Vlijmense renners in de voorste ge lederen. Daar ging v. d. Ven op de finish af met 32 sec. voorsprong on der oorverdovend gejuich; 2e Kivits uit Vlijmen met 2 lengten voor sprong; 3e. L. Coehorst uit Tilburg; 4e. J. v. d. Veer uit 's-Bosch; 5e. P. Meulebroek uit Tilburg; 6e. N. v. Uden uit Oss; 7e. J. v. d. Wetering uit Heesch; 8e. A. v. Gooi uit Don gen; 9e. T. Korver uit Oosterbeek; 10e. A. v. Goch uit 'sJBoscH; 11e. Kuys uit Vlijmen; 13e v. Dal uit Vlijmen; 15e. Fitters uit Vlijmen. De voorzitter van het comité hul digde v. d. Ven en Kiviets met het grote succes, n.l. de eerste en twee de plaats. Beiden iwerden 'in de bloemetjes gezet en reden een ere- ronde. Hier hebben de Vlijmense renners laten zien wat door onderlinge sa menwerking werd bereikt: de mooie overwinning. Dit succes van v. d. Ven met twee overwinningen in twee weken-, mag zeker geroemd worden. Tijd van winnaar, 60 km.: 1.42.23. Hierna kwamen de amateurs. Het startschot werd gegeven door burgemeester v. d. Hout, die de ren ners toesprak en hoopte op een sportieve strijd. Met genoegen werd het suces van de nieuwelingen naar voren gebracht en spoorde hij de renners aan de goede verstandhou ding te bewaren; successen waren dan niet uitgesloten. Na de kampioen van de amateurs extra te hebben verwelkomd, gin gen om 3 uur 95 amateurs weg. In de vijfde ronde werd er reeds een premie beschikbaar gesteld door expediteur H. Boom, die door Gijs Pouw werd gewonnen. Het gemeen tebestuur gaf een premie voor de renner die een ronde uit liep, ter waarde van 25 gulden; deze werd meteen verhoogd door de organisa toren van de Ronde van 's-Bosch met 10 gulden, 10.door de Spar- winkel v. Ham, 5.door de Kroom Kleermakers alhier, H Boom deed er nog 25.bij en daar wa ren dan 75 gulden voor het uitlopen van een ronde. Na 12 ronden waren reeds door het hoge tempo vele ren ners van het strijdtoneel verdwe nen. Een premie van de schooljeugd van Vlijmen die in Waalwijk naar de H.B.S. gaat, was weer voor C. Kay- er, die weer meteen door ging. Nu sprong Libregts na en samen gingen deze renners enkele ronden alleen door, maar beiden vonden het nog te vroeg en lieten het peloton weer bij komen. Het was opvallend hoe Geldermans premie op premie won. De Vlijmense renners Wolfs, Libregts, Parijs en van Baard wijk reden goed mee, maar Parijs kreeg in de 30e ronde pech en gaf op. In de 31e ronde gingen Kleijn en Post alleen op kop; het publiek dacht dat de beslissing kwam. maar ook dezen moesten na 3 ronden hun voorsprong afgeven. In de negenendertigste ronde waren nog 31 renners in de strijd; elke ronde een uitvaller. De premies volgen ronde op ronde, waardoor het tempo hoog blijft. In de 50e ronde viel de beslissende slag; acht renners sprongen weg. waaronder de favorieten Wolfs, Li bregts en v. Baardwijk; het peloton reed ook zeer goed. In de 53e ronde 22 sec. voorsprong; in de 55e ronde 7 renners op kop, ook de 57e ronde nog; in de 58ste ronde kwam Kleijn Post ten val en moest de strijd sta ken; 59e ronde: uit het peloton vluchtte P. de Bruin en in de 60e ronde zat hij bij de uitlopers, die 30 seconden voorsprong on het peloton hadden; 64e ronde: kopgroep weer uit 7 renners, waaronder nog steeds onze plaatselijke favorieten Li bregts en Wolfs; v. Engeland viel af; nog 19 renners waren in de strijd. In de 66e ronde was de voor sprong van de kopgroep meer dan een minuut; 68e ronde 1 uur 8 sec., langzaam groeit de voorsprong, maar een ronde uitlopen zal niet worden bereikt. Verhoeven uit Til burg waagt een sprong uit het pelo ton naar de kopgroep en dit levert hem 3 premies op ter waarde van ƒ10.want de premie van 75 werd in 7 premies verdeeld. 77ste ronde nog steeds dezelfde strijdpremie voor Wolfs. 78ste ronde: Libregts waagt 'n kans, gaat alleen weg, maar de sterke koj)groep haalt hem terug. BIEDT ZICH AAN: voor dag of dag en nacht. Brieven onder No. 7225 aan bureau Jan Tuerlings te Kaats heuvel.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5