I Wijde Wereld SI DE LEMGSTHMI HEUSDEN Waalwijkse en Langstraatse Courant Controversen. UIT DE PROVINCIE QRUNEN ELSHOUT VLIJMEN SPRANG WASPIK UIT DE MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 Uitgever tVaalwijk.se Stoomdrukkerij Au toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 78e JAARGANG No. 64 Abonnement 18 cent per week 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" ANJERACTIE 1955. Voor de rebus, welke door H. K. H. Prinses Beatrix ten behoe ve van de Anjeractie 1955 is sa mengesteld, blijkt grote belang stelling te bestaan. Uit alle delen van het land en zelfs uit het bui tenland komen de oplossingen binnen. Indien gij uw oplossing nog niet hebt ingezonden en ook in aanmerking wilt komen voor een van de prijzen, welke voor de goede oplossingen beschikbaar zijn, dient gij uw oplossing nog voor 15 Augustus a.s. in te zen den. Een blik in de lijst van de prij zen doet zien, dat U kunt mede dingen naar een auto, televisie toestellen, naaimachines, schrijf machines, retourvluchten per KLM van Amsterdam naar Pa rijs, Londen en Frankfurt, elec- trische scheerapparaten, schilde rijen, o.m. van de bekende kunstschilder Jan Sluiters en ve le andere prijzen. Stel daarom niet langer uit en zend nog heden de in uw bezit zijnde rebuskaart aan het: Prins Bernhard Fonds, Postbus 1300, Amsterdam. Mr. J. J. WINTERMANS. t In de leeftijd van 78 jaar is in I)en Haag overleden inr. J. J. Wintermans, oud-lid van de Tweede Kamer en oud-inspec teur van de landbouw. De heer Wintermans werd op 15 Maart 1877 te Duizel (N.B.) geboren. Hij studeerde aan de normaalschool te Eindhoven en was van 1895 tot 1904 onderwij zer, achtereenvolgens te Zil'k, Hoogewierde, Vessem en Woen- sel. In de twee daarop volgende jaren studeerde hij bacteriologie aan de polytechnische school te Delft. In 1906 werd bij rijkszui- velconsulent en een jaar latei- tevens secretaris van het boter- controlestation Eindhoven. In 1918, bij de eerse verkiezing van leden van de Tweede Kamer vol gens het stelsel van evenredige vertegenwoordiging, werd dhr. Wintermans gekozen tot lid van die Kamer en legde hij het rijks- i zuivelconsulentschap neer. Hij was inmiddels ook wethouder geweest van de gemeente Stra tum, waar hij toen woonachtig 1 was. Een jaar later, in 1919, be dankte hij voor de functie van secretaris van bet botercontrole- station te Eindhoven. Hij werd oen benoemd tot hoofdredaceur van het weekblad van de Noord- brabantse Christelijke Boeren bond. In 1929 werd inr. Winter mans benoemd tot inspecteur van het landbouwonderwijs, hij trad toen af als lid van de Twee de Kamer. Twee jaar later werd bij benoemd tot inspecteur van de landbouw en in 1935 volgde zijn benoeming tot waarnemend directeur-generaal van de land bouw. Gedurende zijn lidmaat schap van de Tweede Kamer heeft hij te Nijmegen het docto raal examen in de rechtsgeleerd heid afgelegd. Voorts was mr. Wintermans een der voorman nen van de drankbestrijding en is hij enige tijd redacteur-secre taris van De Katholieke School geweest. Zijn verdiensten vonden er kenning door zijn benoeming tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw en tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Groote. Het stoffelijk overschot van de overledene zal op Dinsdag 9 Au gustus te Duizel (N.B.) ter aarde worden besteld. Voetbal. Het voetbalelftal van de RKJB afd. Elshout speelde een vriend schappelijke wedstrijd tegen de RKJB te Herpt en won met 62. Uitstapje. Het parochieel kerkelijk zang koor heeft haar jaarlijks uit stapje weer gehad. Met de dames der leden, het Genovevagilde en enkele genodigden werd een be zoek gebracht aan de Passiespe- lente Tegelen. Vanzelfsprekend ging men na afloop niet recht streeks naar huis. Bedevaart Kevelaer. Pelgrims, die de bedevaart naar Kevelaer willen meemaken, kunnen zich alsnog opgeven hij de broedermeester, dhr. C. Klijn. Tocht ouden van dagen. Donderdag j.l. maakten de Waspikse oudjes een uitstapje naar Overloon. Het was een bui tengewoon gezellige trip. In een allergezelligste stemming werd in Overloon de lunch gebruikt en daarna het oorlogsmuseum be zichtigd. In Moergestel kreeg het gezelschap een koffietafel aan geboden. 's Avonds zorgde de Konink lijke Harmonie Volksvlijt en Volksvermaak met een pittige mars voor een enthousiast ont haal. De oudjes uitten hun vreug de en voldoening in een ronde dans op het Marktterrein. -Burg. Couwenberg sprak alle aanwezigen toe en dankte de DE ECHO VM HEI ZUIDEN J De Geneefse Conferentie, door ons gezien als een historisch gebeuren, dat ongetwijfeld een ontspanning heeft ge bracht in de politieke wereldsituatie en dat de dreiging van een nieuwe wereld brand aanmerkelijk heeft verminderd, heeft bij lange niet alle controversen uit de wereld geholpen. We hebben hier al eerder op gewezen en niemand zal ook maar enigszins aan deze stelling willen tornen. Temeer daar de laatste dagen over tuigend bewezen hebben, dat er nog heel veel punten van verschil blijven. Boel- ganin en Eisenhower hebben alle twee belangwekkende uitspraken gedaan naar aanleiding van de resultaten der Confe rentie, die door beiden wordt gezien, als een belangrijk historisch evenement en die, zoals Boelganin zei, het begin is van het einde van de koude oorlog. Belang rijker echter is, we hebben er al meer dere malen op gewezen, de toon waar in speciaal de Russische premier thans spreekt over de geschilpunten tussen Oost en West; wanneer hij spreekt is t niet meer een opeenhoping van beschul digingen en verdachtmakingen, men gaat aan de andere zijde van het ijzeren gor dijn dat is er nog steeds meer be grip tonen voor de zienswijze der wes telijke mogendheden, men wijst niet ie dere gedachte en ieder voorstel, zonder meer van de hand, als zijnde slechts ge richt tegten de Sovjet-staat en haar satel lieten. Niet realistisch, noemde Boelganin toen hij voor de Opperste Sovjet verslag uitbracht van de conferentie, het plan van president Eisenhower voor weder zijdse luchtinspectie van eikaars gebied. Luchtfotografie, zei Boelganin, kan nooit de verwachte resultaten opleveren .om dat onze beide landen over enorme ge bieden beschikken, waar men alles zou kunnen verbergen wat men wil. En eten tweede bezwaar was, dat dit voorstel alleen betrekking had op de Sovjet-Unie en Amerika; de strijdkrach ten en militaire installaties van de an dere landen bleven buiten beschouwing. Boelganin echter huldigde Eisenhower om zijn eerlijke poging, maar hij moest het door Rusland ingediende ontwape ningsplan toch reëler noemen. Overigens verklaarde de Russische lei der volmondig en graag dat de Geneefse conferentie de internationale spanningen had help'en verminderen; dat het persoon lijk contact tussen de regeringsleiders vrucht gedragen had en dat Genève kon worden gezien als het begin van het ein de van de koude oorlog. In verschillende commentaren op Boel- ganins rede hebben we moeten lezen dat Rusland volkomen afwijzend stond tegtenover de ontwapening. Eisenhower zelf echter verklaarde op zijn we kelijkse persconferentie, het antwoord van Boelganin niet zonder meer als „neen" te mogen interpreteren; hij zag er liever in een voorkeur voor de Rus sische ontwapeningsvoorstellen van 10 Mei j.l. Dit is een kwestie van gradatie dunkt ons, en het is duidelijk dat de Amerikaanse president, alles wil vermij den, dat de en route zijnde goede be trekkingen tussen Oost ten West een spaak in het wiel zou kunnen steken. De president overtuigde de wereld voorts, dat het Amerika volkomen ernst is met deze ontwapening, nademaal hij verklaarde, dat de V.S. binnenkort, wan neer de subcommissie voor de ontwape ning van de Verenigde Naties einde Au gustus bijeen komt, nieuwe ontwapenings voorstellen zullen indienen. Geruchten zeggten, dat de ontwapeningsexpert van Eisenhower, Stassen, een plan zou heb ben ontworpen, dat voorziet in een ver bod van atoom- en waterstofwapens-en een combinatie zou zijn van de Rus sische en Amerikaanse voorstellen. Er zijn nog tal van andere punten, die duidelijk de afstand tussen Oost en West demonstreren. Boelganin en Eisen hower hebben er beiden over gesproken. Er is onder meer de kwestie van toela ting van Communistisch China tot de V.N., waarop Rusland blijft aandringen. Hiertegenover stelde de Amerikaanse president, dat er geen sprake van kan zijn, dat Peking-China door de regering te Washington zou worden erkend, ze ker niet zo lang de V.N. Communistische China bestempelen als agressor in Korea, en de communisten in Noord-Korea blij ven. Momenteel worden er onderhandelin gen gevoerd te Genève tussen Washing ton en Peking, maar de Amerikaanse president verklaarde nadrukkelijk, dat het hier slechts besprekingen gold over burgers van bepaalde landen tussen deze landen. Wellicht zouden eventueel ook andere punten besproken kunnen worden en wanneer minister Dulles gezegd had, dat deze bespreking tussen de ambassa- deurs wellicht gevolgd zou worden door een bespreking van de ministers, men hieruit niet moest concluderen, dat er ook besprekingen mogelijk zouden zijn op hoog niveau. Communistisch China wordt door Amerika voorlopig nog onder geen enkele voorwaarde erkend, en Amerika zal geen beslissende besprekingen voe ren over de kwesties in het Verre Oos ten buiten nationalistisch China om. In het politieke spel moet men immers, naast alle vriendelijke uitlatingen en be wijzen van een streven naar toenadering, van tijd tot tijd ook kunnen en durvten zeggen waar het op staat; scherp en dui- delijk moet men de tegenstander want dat is het toch nog doen weten dat men heel graag bereid is tot toenadering, maar dat die toenadering niet steeds hoeft te betekenen een prijs geven van de eigten principes, een prijs geven van het ver dedigen van de vrije wereld, waarin ieder mens vrij is en onaangetast wordt gela ten in zijn menselijke waardigheid. Nooit natuurlijk mag men dit standpunt prijs geven, nog voor geten duizend vriende lijke Boelganins. BEROVING WAS WERKELIJKE AANLEIDING TOT MOORD. Nieuw onderzoek in zaak Drummond. De gehele week is de Parijse cri minele politie bezig geweest met de reconstructie van de drie jaar ge leden te Lurs gepleegde drievoudi ge moord op de Engelse familie Drummond. De resultaten van dit onderzoefc zijn, voor zover zij be kend zijn geworden, niet bijster meegevallen. In elk geval hebben zij geen overtuigend bewijsmate riaal opgeleverd tegen de twee le den van de familie Dominici, die door de ter dood veroordeelde Gas ton Dominici beschuldigd zijn van medeplichtigheid, namelijk zijn zoon Gustave en zijn kleinzoon Rogier Perrin. Aan de andere kant heeft de politiecommissaris Chenevier uit de nieuwe verhoren, die hij heeft afgenomen en uit een nauwkeurige reconstructie van 't misdrijf steeds meer de indruk gekregen dat het drama zich niet kan hebben afge speeld op de wijze, die Gaston Do minici in zijn aanvankelijke beken tenis heeft beschreven. Ook het mo tief dat de ter dood veroordeelde patriarch van de boerderij La Gran de Terre heeft opgegeven voor de misdaad, wordt steeds onaanneme lijker. Als de politie op het ogenblik van iets overtuigd is, dan is dat op de eerste plaats dat de drievoudige moord niet door een man alleen ge pleegd kan zijn en op de tweede plaats, dat de beroving van de Brit se toeristen de werkelijke aanlei ding tot de moord moet zijn ge weest. Daarop duidt althans het feit, dat het kamp van de familie Drummond volkomen overhoop is gehaald en doorzocht, voordat het misdrijf werd ontdekt. BRANDSTOFTEKORT: UITGANGSPUNT VAN ATOOMGESPREK. In Genève begint vandaag de grootste atoomconferentie in de we reldgeschiedenis. Het is tevens de eerste officiële conferentie, waar Oost en West samen zullen spreken over het vreedzaam gebruik van atoomenergie. Meer dan 1800 afge vaardigden en 800 waarnemers uit 66 landen zijn tijdens dit weekeinde naar Genève gekomen. Van de con ferentie, die tot 21 Augustus zal du ren, worden belangrijke ontwikke lingen verwacht. Naar verluidt zal vandaag, op de eerste dag, de langzame uitputting van 's werelds voorraad aan brand stoffen ter sprake komen. Engelse geleerden hebben een rapport op gesteld, waaruit blijkt dat de hui dige brandstoffenvoorraden bij het huidige stijgend gebruik slechts vol doende zullen zijn voor een periode van honderd tot tweehonderd jaar. De snelle ontwikkeling van de atoomwetenschap en de practische toepassing ervan zijn daarom van het allergrootste belang. TWEE MISDADIGERS UIT LEEUWARDEN ONTSNAPT. De politie in het gehele land maakt jacht op twee gevangenen, die in de vroege morgen van Zon dag uit de strafgevangenis in Leeu warden zijn ontsnapt. Een van hen is de 29-jarige Chris J. Blanken uit Bodegraven, die 18 December 1953 tot levenslang veroordeeld werd wegens de moord op de Woerdense agent A. van Eek op 14 November 1952. De politie, die jacht op het tweetal maakt, heeft de waarschu wing gekregen dat deze gezochte „zeer gevaarlijk" is. De gedetineer de, die met Blanken de vlucht nam, is de 30-jarige Herman Houben uit Maastricht. VRIJGELATEN AMERIKANEN OVER CHINA. Kolonel John Arnold de oudste officier van de elf vrijgelaten Ame rikaanse vliegers heeft verteld hoe de Chinese communisten hen onder martelingen hadden gedwon gen een verklaring te ondertekenen. „Middelen om je te dwingen, waar van een beschaafd mens eenvoudig geen idee heeft" zei hij. De verkla ring hield in, dat Arnold's bommen werper^ mogelijk in China terecht was gekomen toen de machine in de Koreaanse oorlog in Januari 1953 was neergeschoten. „Maar we wa ren nooit boven hun vervloekt Chi na geweest", riep een andere piloot. ZUID-KOREA STELT ULTIMATUM. Zes Zuidkoreanen zijn gewond tijdens demonstraties tegen de neu trale commissie, die in Zuid-Korea het naleven van de waoenstilstands- bepalmgen controleert. De gewon den liepen bij een poging om een verblijf van de neutrale commissie in Seoel te bestormen, in de bajo netten van de Amerikaanse M.P.'s. De ongeregeldheden volgden op een officiële verklaring, dat de Zuid- koreaanse regering een ultimatum had gezonden aan het hoofdkwar tier van de missie in Pan Moen Jor, waarin geëist werd dat alle leden van de commissie Zuid-Korea vóór Zaterdag zouden verlaten. FRANS KABINET BESLUIT TOT COMPROMIS IN MAROKKO. Tijdens een stormachtige kabi netszitting heeft de Franse regering besloten een krachtige poging tc doen het gevaar van een algemene opstand in Marokko te bezweren. Premier Faure heeft zich daarbij gebaseerd op het plan van de resi dent-generaal van Marokko, Gil bert Grandval, die de regering hee't voorgesteld: 1. de tegenwoordige, Fransgezin de Marokkaanse sultan, Ben Arafa, te bewegen, vrijwillig afstand te doen van de troon en diens gezag over te dragen aan een ander or gaan; afkondiging van een aantal po litieke hervormingen in Marokko voor 20 Augustus, de datum waarop twee jaar geleden de vorige sultan is onttroond. De voorstellen zijn in studie gegeven aan een coördinatie commissie, waarin onder meer Gil bert Grandval, verscheidene minis ters, de gouverneur-generaal van Algier en de resident-generaal van Tunis zitting hebben. AUTO BOTST TEGEN BUS. Drie doden. Drie personen, een moeder met twee van haar zoons, werden op slag gedood bij een botsing tussen een auto en een bus in Nijmengen. Een andere zoon werd zwaar ge wond. Dit weekeind zijn in totaal, voor zover thans bekend, tien mensen door verkeersongelukken om het leven gekomen. Een van hen werd slachtoffer van een onbewaakte overweg: de vijfde in zes dagen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op Vrij dag 12 Augustus 1955, te 7.30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen vorige verga dering. 2. Ingekomen stukken, waaronder van Gedeputeerde Staten verschillende goed keuringen van raadsbesluiten. 3. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot toekenning van premie op de voet van de Premieregeling Wo ningverbetering 1953. 4. Voorstel tot wijziging van de ge meentelijke bouwcredietregeling. 5. Voorstel tot wijziging van de Po litieverordening der geme'ente Drunen. 6. Voorstel tot vaststelling van een .Organisatieverordening Brandweer". 7,. Voorstel tot aan- en verkoop van een strookje grond in de Stationsstraat van en aan J. A. van Drunen. 8. Voorstel tot verkoop van de nood woning Grotestraat 109a aan J. Veltman. 9. Voorstel tot vaststelling van de uitkeringsregeling over het eerste halfjaar 1955. 10. Voorstel tot hernieuwde vaststel ling van de Salarisverordening voor het gemeentepersoneel. 11. Voorstel tot wijziging van de Kindertoelageverordening. 12. Voorstel om Burgemeester en wethouders te machtigen de in het kader van het uitbreidingsplan op de Braken aangekochte gronden tijdelijk in gebruik te geven. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het aanbrengten van verbeteringen aan de Kleuterschool te Elshout. i 14. Voorstel om ontbinding te vra gen van pacht gemeentegrond. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor uitvoering riole ringsplannen. 16. Voorstel tot het indienen van een aanvrage om verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. 17. Voorstel tot voorlopige onteige ning van de in het uitbreidingsplan op de Braken liggende percelen, voorzover de ze nog geen eigendom van de gemeente zijn. 18. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1955. GESLAAGD. Voor het diploma Algemene Handels kennis (Middenstandsdiploma) slaagden uit Drunen Mej. R. Merkx en de heren A. v. d. Heijden, H. Maseland en W. van Nistelrooy. Zij genofen hun oplei ding bij de heren W. Roozen en J. van Delft. OPENING TENNISBANEN. Zaterdag was het voor de tennislief- bers in Drunen een belangrijke dag, toen twee fraaie tennisbanen, aangelegd door de fa. Lips N.V. officieel werden over gedragen aan de tennisclub De Klinkeart. De overdracht geschiedde door een der directeuren der N.V. de heer G. Lips. De heer Lips wees er in dit verband op, hoezeer het de N.V. ter harte gaat dat het personeel zich na gedane-arbeid kan ontspannen, een ontspanning welke wij vooral in deze tijd zozeer behoeven. Spr. vond het eten zeer prettige taak de ten nisbanen te kunnen overdragen en sprak de hoop uit dat zij de tennissport in het algemeen in Drunen zou bevorderen. De heer de Bruin, voorzitter der ten nisclub De Klinkeart dankte namens de club de directie voor deze bijzondere geste; speciaal dankte spreker ook de SBBF en de heer Vernooy, welke zo hard gewerkt hebben om de tennisbanen daar te stellen. Spreker sprak ook de hoop uit dat de club weldra versterkt zou worden met verschillende liefheb bers uit Drun'en en dat het sportieve ele ment dat elke sport moet beheersen ook hier de boventoon zal voeren. De aangekondigde tennisdemonstraties konden door bijzondere omstandigheden niet doorgaan. De clubleden openden daarom zelf de baan maar met enkele partijtjes tennis, welke zeer de belang stelling hadden van de talrijke aanwe zigen. KAMPEREN IN DRUNEN. Dat Drunen als vacantieoord in trek is blijkt dit jaar weer wel uit de talrijke kampeerders die in en nabij de Drunten- se Duinen hun tenten hebben opgericht. Diverse jeugdverenigingen, clubs en par ticulieren hebben hier hun tenten opge- slaan. Uit Dordrecht en Alblasserdam is zelfs een heel tentenkamp overgekomen, welk kamp al enkele weken door diverse groepen uit die gemeenten wordt bevolkt. In de komende dagen zullen ook pl.m. 200 jongens van Don Bosco uit Eindho ven komen bivakkeren, terwijl nog tal van andere kleinere groepen in de ko mende weken aanvrage tot kamperen hebben ingediend en verkregen. Uit alles blijkt dat Drunen bij de vacantie- gangers steeds meer in trek komt en dat het gemeentebestuur met de oprichting van een kampeercentrum een buitenge woon goede daad stelde. SPEELTUIN. De Kinderspeeltuin in Drunen, van de Stichting Kinderdorp, geniet vooral in deze vacantietijd een zeer bijzondere be langstelling. Nog kort geleden is de speeltuin uitgebreid met een fraaie glij baan, waardoor met golf ten familiewip en talrijke andere attracties het geheel werd gecompleteerd. Er zijn ook banken aangebracht, zodat de kinderren onder het toeziend oog van moeder en begeleiders naar hartelust kunnen spelen. Ook vele kinderen uit de omliggende gemeenten komen in deze speeltuin een middagje doorbrengen. De openingstijd in deze vacantiemaand is van 9.30 v.m. tot 7 uur n.m., uitgezonderd 's Maan dagsmorgens. KINDER-VACANTIEREIS. Door enkele winkeliers alhier wordt deze zomer weer een actie gevoerd om aan kinderen een vacantiereis aan te bieden. Dit jaar zullen de kinderen vanaf de eerste klas de reis mogen meemaken. Naar wij vernemen bestaat er voor deze winkelactie veel belangstelling. ONGEVAL. Zaterdagvoormiddag ongeveer half 10 kwam een bromfietsberijder uit Kaats heuvel van de richting Haarsteeg en reed ter hoogte van Slagerij van de Ven alhier tegen een vrachtwagen van de B.B.A. Hij kwam ten val en brak zijn been en liep verder nog 'enkele verwon dingen op. Dr. Verhoeven was spoedig ter plaatse en met behulp van enkele EHBO-leden werd een noodverband ge legd. Hij achte overbrenging naar het ziekenhuis in den Bosch noodzakelijk. De politie stelde een onderzoek in. OPENING NIEUW CAFÉ. Vrijdagmiddag om 4 uur opende Bur gemeester van Hout het nieuwe café van de heer H. Boom. De Burgemeester deed dit met genoegen, want deze prachtige zaak was weer eten mooie aanwinst voor het nieuwe centrum van Vlijmen. Des avonds kwamen de buurtbewoners en verdere genodigden. Met muziek en voor dracht werd de avond gezellig doorge bracht. Vlijmens Mannenkoor bracht een sere nade en de heer Boom bracht dank voor deze aardige attentie, overhandigde de penningmeester een gesloten couvert en fenkele consumpties werden aangeboden. Zaterdag werd de zaai geopend met een bal en was in zeer korte tijd tjokvol. Er heerste een gezellige stemming. Zon dag was er nog gelegenheid tot dansen en wederom was er grote belangstelling. Zaterdagavond bracht de Harmonie Concordia ook een serenade en wederom liet de heer Boo mzich niet onbetuigd; een gesloten couvert werd de penning meester overhandigd. Deze prachtige zaak is ongetwijfeld een aanwinst voor Vlijmen. KERMIS TE VLIJMEN. De Kermis te Vlijmen zal dit jaar ge houden worden 20. 21, 22 en 23 Aug. Veel grote attracties zullen een plaats krijgen op het prachtige plein. Zaterdag a.s. worden in verschillende café s de kermispotten gedeeld met een feestavond voor de leden. DE ZWALUW. De maandvergadering van de Zwa luw werd Zaterdag 6 Aug. gehouden in café van den Hout (de Braai). De op komst was groot toen de voorzitter om 8 uur allen verwelkomde. Na de opening werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen, die onveranderd met een kleine opmerking van A. v. Helvoirt, werden goedgekeurd. Daarna werden door de secretaris de ingekomen stukken voorgelezen, waar onder mededelingen van de grote wed vlucht wegens het 75-jarig bestaan van ae Kaatsheuvelse Postduivenver, vanuit Orleans. Verder werd besloten de on derlinge wedvluchten onder het regle ment van de B.C.C. te laten vallen. Een nieuw lid werd aangenomen; do nateur van Vugt werd werkend lid. De rondvraag bracht weinig nieuws; de voorzitter beantwoordde allen bevredi gend, waarna hij deze vlotte vergadering sloot. i GESLAAGD. Onze stadgenoot de heer M. Donkers slaagde te Breda voor het Staatsexamen Onderwijzer. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemetente Heusden op Vrijdag 12 Augustus 1955 des avonds 8 uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen vergadering 27 Juni jL 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek van de Nuts ULO- schoolcommissie om beschikbaarstelling gelden voor eerste inrichting nieuwe leer jaar. 5. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot voorlopige vaststelling uitgaven openbaar gewoon lager onder wijs en van de uitkeringen, der voor ver goeding in aanmerking komende uitgaven en het verschil tuss'en uitkering en en ver goedingen voor het bijz. gewoon- en bijz. voortgezet lager onderwijs over 1954. 6. Voorstel van Burgemeester en wet houders tot aankoop van het perceel ka dastraal bekend sectie A nr 95. 7. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot wijziging van de salaris verordening personeel gemeente in ver band met circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken van 3 Juni 1955. 8. Benoeming van een lid van het College van Regenten der Godshuizen van Heusden (vacature Bouman). 9. Aanbieding gemeente- en bedrijfs- begrotingen 1956. 10. Sluiting. CHR. BEDRIJFSGROEPEN CENTRALE AFD. SPRANG De leden van de Afdeling Sprang van de Chr. Bedrijfsgroepen Centrale komten Dinsdag 9 Augustus a.s. des avonds om 8 uur in het gebouw van dc Chr. Volks bond in vergadering bijeen. De agenda vermeldt naast de gewone punten o.m.: „Het nieuwe ontslagrecht" door de heer C. Braspenning, en Mededelingen inzake de reis op 15 Augustus a.s.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3