77j KAATSHEUVEL r L00N-0P-ZAND Voor de Vrouw Fietstochten in Brabants Centrum. TENTOONSTELLING Heemkundig Genootschap Groep Loonopzand. PRETTIGE VAC AN TIE. i! 1 s 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 AUGUSTUS 1955 Deze gaven een mooi historisch beeld van de plaats. Tegen half 8 de pastoor moest het Lof doen verlieten allen zeer voldaan Bokhoven met een echt dankbare herinnering aan deze ex cursie. R. W. B. De traditionele jaarlijkse vacan- tiereis van de jeugd van R.W.B. zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 13 Augustus. Deze keer is de trip uitgestippeld naar 's Graven- hage en Scheveningen, met twee jeugdwedstrijden tegen Laakkwar tier. Het belooft een prachtreis voor de R.W.B.-jeugd te worden. Nadere gegevens hopen wij in de Echo van Vrijdag te publiceren. Voor het Nederlaagtournooi is voor Zondag 14 Augustus vastge steld: R.W.B.R.K.C. R.W.B. heeft door haar overwin ning op R.K.D.V.C. zelf de leiding. Zal R.K.C. de leiding overnemen? SCHADEPOST. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag wist een kat de vogel kooi van V. op het Westeinde binnen te sluipen en er tien ka naries kapot te bijten. Dit is geen geringe schadepost. AANRIJDINGEN. Hedenmorgen stopte op een gegeven moment een vrachtwa gen met aanhangwagen vooraan in de Stationsstraat; en daarach ter rijdende motorrijder wilde remmen, maar door de gladheid van de weg slipte hij en reed ach ter op de aanhangwagen. Het motorvoertuig werd licht be schadigd en persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Zaterdag kwamen 'n brom fiets en een motor met elkaar in hotsing in de Stationsstraat; de ze hotsing werd veroorzaakt JA AR MAR door het feit, dat de bromfietser linksom draaide zonder teken te geven. De motor reed toen tegen zijn voorwiel. Beide voertuigen werden beschadigd. Vrijdag reed een bromfiet ser met zijn schouder tegen een spiegeltje van een geparkeerd staande wagen, vervolgens raak te zijn trapper het spatbord en het gevolg hiervan was dat de bromfietser kwam te vallen en zijn rechterhand kneusde. Zondag was er op het Raad huisplein een soortement aanrij ding, toen L. P. onbesuisd met zijn fiets op het Raadhuisplein reed en met zijn schouder Mej. v. d. W. raakte, die daar stond te wachten. Zij kreeg 'n bloed uitstorting onder haar oog. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Groen kindertasje; blauwe ro zenkrans; postduif; zegelring; jon^e Duitse herder; vulpen. Verloren Negen portemonnaies; regen jas; zwembroek en handdoek; leren jas; damesvest. BELGISCHE SCHOENINDUSTRIE. Vorige week werd in een schoenfabriek te Izcgem een bij zondere premie uitbetaald voor deelneming aan de proefneming ingericht door de Belgische Dumt voor Opvoering van de Voortbrenging. Reeds in zes schoenfabrieken werden produc- tiviteitspremiën uitgereikt. I *•*..-! T w Bk Duivensport. Wedvlucht Noyon, afstand 265 km.; ingelnand 786 duiven; los tijd 7.15 uur v.m. Eerste duif 11.15.37 uur v.m. De eerste 100 prijswinnaars: 1 42 92 H. Hesselmans; 2 25 65 Fr. v. d. Assem; 3 48 A. Schrau- mers; 4 J. Vesters; 5 J. Voogd; 6 41 53 L. van Geel; 7 73 A. van Boxtel; 8 28 Jac. Ivlerkx; 9 12 17 39 J. Muizelaar; 10 59 A. de Bie; 11 W. Bergmans; 13 A. Venneer; 14 26 80 èC. Snoeren; 15 J. Rem meren; 16 H. Schoenmakers; 18 95 B. Remmeren; 19 21 Jo Ha mers; 20 W. v. d. Ven; 22 99 W. van Heiist; 23 29 56 A. Pijnen burg; 24 M. van Zon; 27 J. Cor- nelissen; 30 P. v. d. Velden; 31 58 P. Zijlmans; 32 71 J. van Don gen; 33 J. van Heeswijk; 34 62 75 G. v. d. Linden; 35 60 79 Jac. Vloemans; 36 37 55 I). Mateijsen; 40 76 J. Damen; 43 J. v. Boxtel; 44 61 H. Snoeren; 45 50 100 C. de Bondt; 46 68 74 C. van Rooij; 47 .1. v. d. Linden; 49 69 Th. Net ten; 51 Pooters-Ligtvoet; 52 J. Snoeren; 54 86 P. Dirksen; 57 96 M. Lensveld; 58 J. Hoevenaars; 63 64 94 M. van Boxtel; 66 P. Stokkermans; 67 A. v. d. Hoven; 70 M. Sulsters; 72 Th. van Wan- rooij77 82 A. v. d. Ven; 78 M. Remmeren; 81 Jac. Hoevenaars; 83 L. Mosselveld; 84 A. Mossel veld; 85 M. Ververs; 87 W. Rem meren; 88 Jan Vloemans; 89 G. Grootzwagers; 90 A. van Boxtel; 91 Jo Hamers; 93 J. Zeebrechts; 97 A. Snoeren; 98 A. v. Wan- rooij. Onder de vele aangename ma nieren om de zomervacantie door te brengen, schijnt dit jaar een reis naar het Noorden erg in trek te zijn, meer nog dan een reis naar de Middellandse Zee of een verblijf op een rustig eiland. Soms wordt de vreugde van 't vertrek echter verduisterd door de vrees niet over een geschikte garderobe te beschikken, welke het mogelijk maakt alle omstan digheden in het juiste tenue on der het oog te zien. Door 'n der gelijke angst gedreven, stopt de onervaren vrouw koffers en kof fers vol met kleren, die ze mis schien nooit zal kunnen aantrek ken. Weinige, goed gekozen stuk ken zijn veel dienstiger om de vacantie te veraangenamen. Voor een reis naar het Noor den heeft men rekening te hou den met het klimaat en dus moet ieder stuk van de uitzet gemaakt zijn van niet al te dunne wol. Voor de reis raden wij een deux- pièces in fantasie-tweed aan. Voor de tochten in de fjorden een gemakkelijke pantalon van toile de laine of van gestreepte flanel, aangevuld met een vrij stevige jumper. Voor museum- bezoek en zwerftochten door de steden is een eenvoudige tailleur, uitgevoerd van grof geweven toile de laine, altijd aanbevelens-j waardig. Ter aanvulling van de ze kledingstukken heeft men dan nog een effen mantel nodig van zachte, warme wol, die wat kleur betreft, bij al deze ensembles moet passen, en tenslotte een ge klede japon ten gebruike bij liet diner en bij een eventuele avond in een nachtclub. Voor een verblijf in de bergen kan men dezelfde kledingstuk ken gebruiken als voor een reis naar het Noorden worden gead viseerd. Bij een verblijf van lan ge duur voegt men er nog de no dige jumpertjes en blousjes van dunne jersey aan toe en eventu eel nog een klein avondtoilet van zwarte of blauwe wol. De vacantie aan zee vereist twee badpakken: een zuiver wol len pak van klassiek model oni in te zwemmen en een fantasie^ costuum van wollen lastex om op het strand te dragen. De ideale mantel voor de zee kust is gemaakt van lichtblauwe wol, model stofjas met een klein kraagje, zakken en grote paarl- moeren knopen. Op een smalle I>antalon van dunne gabardine tan men effen of gestreepte mouwloze jersey jumpertjes dra gen, die tot de heup reiken. De tailleur, die op regendagen on misbaar is (vanzelfsprekend ge combineerd met een regenman tel), zal van heel dunne fantasie wol gemaakt zijn. Een wijde rok van dunne wol met een imprimé- motief in tere kleuren, is de juiste dracht voor aperitief en avond. Wie landelijke dreven opzoekt doet er goed aan uitvoerig ge bruik te maken van wollen po- peline in effen of imprimé, een fris en licht materiaal, dat zich uitstekend leent voor de „robes chemisiers", die de ideale dracht op het land vormen. Dezelfde stof leent zich tot wijde rokken om te dragen bij coquette blou ses van gestreept of effen flanel. De mode adviseert knielange shorts voor het land; ook hier voor is gestreept flanel ofwel toile de laine met eén fijn ruitje het geschikste materiaal. Een wit wollen tailleur is onmisbaar; zo mogelijk vult men het aan met een ruime, makkelijke man tel van dezelfde stof. Wie in de stad blijft, kiest de tailleur als basis van naar gar derobe. Men heeft er minstens twee nodig: een van vederlichte fantasiewol, om te dragen van 's ochtends zeven tot 's avonds zes, en de andere van fijne don kerblauwe of zwarte wollen crê pe voor avondlijke gelegenheden. Voor bijzonder belangrijke avon den adviseren we een japon van dunne wol in een zeer lichte kleur, aangevuld met een brede stola van vederlichte, warme wol. In het weekeindkoffertje vinden een pantalon van lichte gabardine, een wollen blouse met grote ruiten, 'n badcostuuin, een wijde rok van bedrukte voile de laine en een royaal gedecolle teerde zwarte jersey blouse hun plaats, dat is precies genoeg voor zo'n tweedaagse vacantie. BIJ DE TERENINGEN: 1) Losse wollen mantel, uitge voerd in turquoise of geel. Ge schikt voor de reis, zowel als voor de bergen. 2) Deux-pièces van tweed, spe ciaal geschikt voor reis en ber gen. De wit-met-rose rok heeft diepe, platte plooien. Het jasje van hetzelfde materiaal, neeft boorden van ribbeltricotage in rose wol. 3) Pantalon van citroengele flanel of toile de laine, smal toe lopend, met grote, opgezette zak ken van voren. Sweater in rib beltricotage van dikke witte wol. 4) Tailleur van zeer moderne lijn met open hals en korte mou wen. De stof is een vederlicht ef fen of fantasieweefsel. 5) Diner- of klein avondtoilet van voile de laine in een heel lichte mauve tint, waarin de meest actuele neigingen van de mode tot uiting komen. te Waalwijk op Donderdag 11 Augustus a.s. lerdag XXX Er wordt nog veel te weinig aandacht geschonken aan de mooie reclame door het streek V.V.V. Brabants Centrum voor deze vacantietijd opgezet n.l. de fietstochten door Midden Brabant. Wie nog geen vast plan heeft voor zijn va- cantiedagen vindt hierin een oplossing die zeer zeker in alle opzichten zal voldoen en een variatie biedt in eigen omgeving, die voor de meesten nog niet, of maar half gekend is. We willen deze zaak, nu we nog in dö eerste dagen van de va- cantie staan even nader toelichten. Het Streek-VVV gevestigd in Tilburg, Stationstraat 29, waarbij alle plaatselijke VVV's in Midden-Brabant zijn aangeslo ten, dus ook het V.V.V. Kaatsheuvel, heeft voor de zomermaanden een actie op touw gezet, om het bezoek aan de in dit centrum gelegen plaatsen te stimuleren. Daartoe geeft het V.V.V. kaarten uit voor deze fietstochten. Deze kaarten zijn in alle plaatsen van Midden-Brabant te krijgen tegen betaling van f 1.50. Van de deelnemers wordt verlangd, dat zij vóór 15 September a.s. per fiets al deze plaat sen bezocht hebben en in elke plaats op het daarvoor op de kaart aangegeven adres een stempel op hun kaart laten zei ten. De volledig afgestempelde kaarten moeten voor 15 September op het VVV adres, Stationstraat 29 Tilburg worden ingeleverd. Tegen inlevering der kaart wordt aldaar een waardevol souvenir, een product van Brabants Edclambacht, verstrekt. De stempels op deze kaarten zijn op de aangegeven adressen op alle werkdagen te krijgen van 912 en van 25. Op Zaterdag alleen op de voor middag. De kaarten zelf zijn op dezelfde adressen te verkrijgen, m'en behoeft deze dus niet in Tilburg aan te vragen. De stempels behoeven niet in de volgorde van de lijst op deze kaarten te worden verzameld, 't Is dus doodeenvouding. De Kaatsheuvelse liefhebbers halen een kaart tegen betaling van f 1.50 bij het sigaren magazijn J. Remmeren, Hoofdstraat 67 er. krijgen daar reeds een stempel in het vakje „Kaatsheuvel Dan gaat men eer. tochtje maken. We fietsen, om te begin nen van Kaatsheuvel naar Loonopzand, waar we bij J. van Dongen, Kasteellaan 14 even binnen wippen en om een stem pelafdruk verzoeken; we gaan door naar Udenhout, waar het adres bij het Ge meentehuis is; dan verder naar Oister- wijk, om onze kaart te tonen op het VVV-kantoor op de Lind 57; dan ver volgen we onze rout* over Helvoirt, waar we terecht kunnen bij het Ge meentehuis, om verder te fietsen naar Vught, waar eveneens op het Gemeen tehuis het afstempeladres is. Als we wat gerust hebben kunnen we langs het Ka naal naar Drunen, waar we op het Po litiebureau onze kaart laten afstempelen; even doorwippen naar Heusden iis voor een jongeman, of sportieve jongedame maar tikken. Als ge er op tijd bent kunt ge er ook op het gemeentehuis terecht. Over Waalwijk, waar de Politie U helpt gaat ge terug naar Kaatsheuvel.. Is de tocht te lang, dan bekort ge hem. Ge bent aan niets gebonden, dan de de be paling, dat ge alle genoemde plaatsen be zoekt, overal een stempel vraagt en uw kaart volgestempeld vóór 15 September inlevert. Om U een kijk te geven op deze opdracht noemen we hier in alphabeti- sche volgorde de plaatsen die bezocht moeten worden: Boxtel, Diessen, Drunen, Esch, Goirle, Helvoirt, Heusden, Hilva- renbeek, Kaatsheuvel, Liemde, Loon op Zand, Moergestel, Oirschot. Oisterwijk, Oost-, West- en Middenbeers, Tilburg. Udenhout, Vught en Waalwijk. Wel moet ge er natuurlijk op letten, dat ge in de voorgeschreven uren op de stem- pelplaatsen uw kaart aanbiedt, anders komt ge mogelijk voor gesloten deur.. Nu naar Jan Remmeren om een kaart. Een nuttige 'en aangename vacantiepas- sering! GESLAAGD. Voor het Middenstands-examen, ge houden te Tilburg, slaagden o.m. mej. S. Peters en de heer D. Zwaans, die hun opleiding genoten bij de heer W. Peters, leraar Handelswetenschappen M.O. te Kaatsheuvel. BEDEVAART ROERMOND. Dinsdag vertrekt weer de jaarlijkse Belevaart naar O.L. Vrouw in 't Zancj te Roermond. Dit jaar wordt de bede tocht gehouden tot intentie van het Be houd van de Christelijke geest in de huis gezinnen. Om 6 uur wordt de dag in gezet met een H. Mis in de parochie St. Jan om de zegen van God over de be devaart af te smeken. Om 7 uur wordt afgereisd met autocars geleverd door v. Dijk's Reisbureau uit Den Bosch. In Roermond aangekomen wordt aaö de Barière de processie opgesteld om naar de Kapel van O.L.Vr. te trekken, waar om 11 uur de Hoogmis aanvangt, verzorgd door Volkszang. In de namid dag wordt om 2 uur de Plechtige Kruis weg gehouden, en om 4 uur de Sacra mentsprocessie, beide in het park bij het klooster der Paters Redemptoristen. Om half zeven wordt de terugtocht aan vaard met evenals op de heenreis een korte onderbreking te Leende. Een kleine 200 pelgrims hebben zich voor deze be devaart opgegeVen. KAATSHEUVELSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN 1955. Op de banen van het Natuurpark „De Efteling" worden op 27 en 28 Augustus en 3 en 4 September a.s. weer de wed strijden gespeeld om het kampioenschap tennissen van Kaatsheuvel. De wedstrij den staan open voor leden van in Kaats heuvel of Loon op Zand gevestigde clubs of voor in Kaatsheuvel en Locn op Zand woonachtige personen, een 'en ander ter beoordeling van de commissie. De inschrijving sluit op Maandag 22 Au gustus. De wedstrijden, ook de finales worden gespeeld om twee gewonnen sets, voor dames en heren enkel en dub bel en gemengd dubbelspel. V.V.V. KAATSHEUVEL. Vrijdag passeerde voor Notaris van Baar te Kaatsheuvel de Stichtings-acte van het V.V.V. Kaatsheuvel, zodat van- at heden deze vereniging officieel met haar werk kan aanvangen. Tot goed be-* grip moeten we nogmaals opmerken, dat het V.V.V. Kaatsheuvel zijn werkzaam heden niet uitsluitend bepaalt op het Vreemdelingenverkeer, doch dat de sta tuten uitdrukkelijk spreken van het be hartigen van de belangen van de plaats in zo ruim mogelijke zin, waaruit volgt dat de werkzaamheden, die eerst uitslui tend op het terrein van een Kaatsheu vels Belang of een Kaatsheuvels Vooruit lagen, ook de taak zijn van het V.V.V. Kaatsheuvel. Nog dezelfde Vrijdagavond kwam het V.V.V. in vergadering bijeen, om een eerste bespreking te houden over het Ambtsjubileum van onze Weledelacntb. heer Burgemeester Mr. v. d. Heijden, die op 7 October a.s. de dag herdenkt dat hij een kwarteeuw het burgemeestersambt bekleedt. Natuurlijk werkt het V.V.V. in deze organisatie samen met het gemeen tebestuur en de andere verenigingen, cp wier terrein deze medewerking ligt, waarbij vanzelfsprekend ook Loon op Zand ingeschakeld wordt. Uit het VVV Kaatsheuvel zijn de heren Tuerlings, Remmeren en v. Rooij aangewezen als commissie om in contact te treden met d? andere organisatoren. UIT „DE EFTELING". Als we over „De Efteling" schrijven, moeten we voortaan werken met cijfers om van te duizelen. In de twee voorbije weken gingen bijna 110.000 betalende vreemdelingen door de Efteling-poorten. De komende weken gaat dat aantal bij enigszins behoorlijk weer nog ver daarboven uit, zodat we gerust ander maal mogen verklaren, dat „De Efte ling" het grootste attractie-oord van Ne derland is. Er waren deze week: Ameri kanen, Canadezen, Spanjaarden, Engel sen, Denen, Schotten, Duitsers, Fran sen enz. enz. En niet alleen Kaatsheuvel profiteert van dit enorme bezoek, maar heel de verre omtrek. Waalwijk 'en de Langstraat krijgen er hun deel van, en zelfs den Bosch heeft er zijn profijten van, waar ge iedere dag in „De Post zegel" en andere gelegenheden de bus sen uit het Noorden kunt aantreffen. Tilburg is voor velen een goede pleis terplaats waar de vreemdelingen uit het Zuiden winkelen en een zitje nemen. De bezoekers uit Holland en West-België pauseren veelal in de op die route ge legen tussenplaatsen, zodat ook daar nog geprofiteerd wordt van het Natuurpark met zijn wereldbekende naam. Nog enige andere cijfers? De leggende kip, heeft vanaf 15 Mei, toen ze haar eerste ei legde, reeds 80.000 eieren ge produceerd. Zijn er soms kippenhouders, die een kip hebben, die op een hogere productie kan roemen? Weet ge op hoeveel kilometer we ons spoorweg-emplacement mogen begroten? We gaan ons seizoen maar op 5'/i maand rekenen, dus in totaal 165 dagen. We nemen gemiddeld, dat de treintjes slechts 6 uren in bedrijf zijn, wat sa men ongeveer 1000 uren maakt. Elk uur rijdt een wagen vijftien keer zijn dubbel traject van totaal 800 meter, alzo 15 x 800 meter of 12.000 meter of 12 km. In het gehele seizoen dus 1000 x 12 km is 12.000 km. En dan kan iedereen con stateren, dat de 20 wagens, die het wa genpark rijk is, minstens gemiddeld zes uren geregeld bezet zijn. 't Is wel eens interessant om cijfers te zien. RECTIFICATIE. Er is een abuis geslopen in de ver melding van de nummers van de prijs winnaars van de T.B.C.-vlucht van de aan deze actie verbonden verloting. In de desbetreffende advertentie hebben we als 12e prijswinnaar vermeld no. 1971; dit moet zijn 1074. De winnaar van dit nummer kan zich melden in café De Sportwereld en krijgt tegen overlegging van dit nummer de daarop gevallen prijs uitgekeerd. Gelijk onlangs gemeld, zal de groep Loonopzand van de Heemkundige Kring Midden Langstraat op a.s. Zaterdagmid dag te 5 uur een tentoonstelling openen in de achterzaal van de heer M. van Onzenoord te Loon op Zand, welke ten toonstelling zal duren tot Maandagavond 10 uur. Het geëxposeerde zal betrekking heb ben op het volksleven van Loon op Zand of op de onmiddellijke omgeving. Zo zal er aanwezig zijn een vrij grote verzame ling Praehistorische vondsten uit onze streek, waaronder uiterst zeldzame. Ver der Folklore en Volksgebruiken, Genealo gie en Heraldiek van Loonse families, ambacht, handschriften e.ra.a., terwijl ter aanvulling aanwezig zal zijn gildezilver van onze drie Loonse gilden, benevens een klein gedeelte uit de mooie verza meling van Broeder Aquillas Wouters, een der beste Praehistoriekenners van Nederland, die over dit onderwerp reeds verschillende publikaties het licht deed zien 'en een kleine verzameling van het Rijks Oudheidkundig Bodemonderzoek, door deze instelling voor dit doel bereid willig afgestaan. Het doel der tentoonstelling is, om in bredere kring meer interesse en liefde aan te kweken voor eigen Heem (ge boortestreek). EERVOL ONTSLAG VAN PASTOOR SCHOENMAKERS. Op Vrijdag 4 Augustus j.l. werd door Zijne Excellentie Mgr. Mutsaerts aan Pastoor H. Schoenmakers, op diens ver zoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als pastoor van de parochie van St. Jans Onthoofding te Loonopzand. Onder de H. Mis van 8 uur deelde de pastoor hieromtrent aan de parochie een en ander mede. De gezondheidstoestand van de pas toor liet de laatste tijd wel wat te wen sen over en al hoojjfce hij dat na een flin ke periode van rust zijn herstel wel zou volgen, is de pastoor van oordeel ge worden dat hij het parochiebelang hoger moet stellen dan het individueel belang en meende hij dat het in het belang is van zijn parochie wanneer hij zijn ont slag zou aanvragen. In dit verband bracht de pastoor dank aan zijn kapelaan, die hem tijdens zijn ziekte op zo voortreffelijke wijze heeft vervangen en tot steun is geweest. Er zijn echter, zo zeide de pastoor, aange legenheden die de parochianen liever af handelen met hun pastoor. Pastoor H. Schotnmakers kwam in Mei 1933 in de parochie van Loonop zand, en vond er al spoedig handen vol werk. De kerk stond er financieel niet zo schitterend voor. welke toestand de nieuwe pastoor al spoedig wist te ver beteren en weldra geheel op te heffen. Een van zijn eerste zorgen ging ver der uit naar de schoolvrije jeugd, waar voor hij de voormalige openbare school wist machtig te worden en in een pa rochiehuis wist te herscheppen, zoals er in ons Bisdom waarschijnlijk slechts wei nigen te vinden zijn. Jeugdverenigingen voor jongens en meisjes werden opge richt en hadden tot aan de tweede we reldoorlog alhier e'en bloeiend bestaan. Zowel de Maria-Congregatie als de H. Familie kwamen door de ijver van pastoor Schoenmakers tot zeer hoge bloei en 't was tengevolge van de oor log en de dientengevolge niet ten gunste van het godsdienstig leven gewijzigde tijdsomstandigheden dat hierin verande ring kwam in minder gunstige zin. Door de pastoor werd in de parochie opgericht de vereniging der Eerewacht. die vele leden telt. Ook de Missienaai- kring heeft de pastoor tot oprichter en propagandist. Bij dit alles ijverde pastoor Schoen makers voor de verfraaiing van zijn kerkgebouw. Eerst voorgoed kwam deze ijver tot uiting toen de kerk in de bevrij dingsdagen van 1944 door oorlogshande lingen dermate voor de eredienst onbruik baar was, dat grondig herstel noodzake lijk bleek. Reeds e'en half jaar na de bevrijding, toen men op de meeste andere plaatsen nog vergaderde over herstellingsplannen, was de deerlijk gehavende Loonse kerk en toren reeds zover hersteld dat zij kon worden ingebruik gesteld. Enige jaren na de oorlog wist pastoor Schoenmakers de uit 1394 daterende kerk geplaatst te krijgen op de lijst van Rijks- l« ES

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5