DE LSNGSIIMT Waalwijkse en Langsiraaise Courani Raad van Loon op Zand. ELSHOUT VLIJMEN 400.000 voor Rioleringsplan. f 13.000 voor Nood-U.L.O.-school. Drijf die Rheumatische Pijnen uit Uw leden. MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 78e JAARGANG No. 68 Contract-advertenties 10 cent per m.m. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs speciaal tarief. BureauxGROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" De raad van Loon op Zand krijgt in zijn vergadering van Dinsdag aanstaande een lijvige agenda te behandelen^ waarop een aantal be langrijke punten voorkomen. Zo is er een voorstel van B. en W. tot beschikbaar stellen van een crediet van 400.000.— voor de aanleg van een hoofdriool met be malingsinstallatie te Kaatsheuvel en voor de mechanische installatie van het gemaal. In verband hiermee zal de straatbelasting voor de gebouwde eigendommen verhoogd worden van 6% tot 16%, zoals B. en W. zich voorstellen. Verder is er een voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet van pl.m. 14.000 voor de bouw van een 3- of 4-klassige nood-ULO- school. Deze U.L.O.-school begint voorlopig in het patron'aat van de parochie St Jan met een 50-tal leerlingen, verdeeld over een le en 2e klas. AGENDA. 1. Vaststelling openstaande notu len. 2. Ingekomen stukken; a. mededeling wordt gedaan van de navolgende wijzigingen bij het personeel van gemeente werken: benoemingen: A. C. v. Amelsvoord tot tuin man; M. L. A. v. Bergen tot arbei der; C. J. Dingemans tot arbeider; H. A. E. Huybrechts tot hulp- kolkenzuiger; J. C. Kroot tot arbeider; N. A. v. Kuijk tot arbeider; H. J. Mathijssen tot straat- veger; E. A. v. Noije tot chauffeur; P. G. A. Wintermans tot trac tor-chauffeur, ontslag: A. Th. Segeren als voorwer- 3. Voorstel tot wijziging van de „Bouwcredietregeling 1954 voor de gemeente Loon op Zand". Prae-advies: Tot nu toe gold in de bouwcre dietregeling als maximale nV-prijs, die bij de uitvoering van die rege ling als aanneemsom in aanmerking wordt genomen, een bedrag van 45.—. De ervaring heeft geleerd dat dit bedrag in vele gevallen te laag is voor de financiering van de bouw van eigen-woningen, hetgeen voor B. en W. aanleiding was deze kwes tie nader te bezien. Gelet op de gestegen bouwkosten zijn B. en W. van mening, dat in normale gevallen de maximum grens behoort te worden gesteld op 50.per m3. In bijzondere gevallen zou tot 60.per m3 kunnen worden ge gaan. 4. Voorstel tot het doen van ver schillende grondtransacties. Prae-advies: Voorstel tot verkoop van een bouwterrein aan de Prinses Irene- straat aan A. v. Boxtel, Wilhelmina- plein 4 te Kaatsheuvel. In de vergadering van. 19 April 1955 werd besloten om aan A. van Boxtel, Wilhelminaplein 4 te Kaats heuvel, een bouwterrein, gelegen aan de Prinses Irenestraat, te ver kopen. In deze vergadering werd beslo ten 24 m' langs de straat te ver kopen, doch thans geeft v. Boxtel de voorkeur aan een straatbreedte van het bouwterrein van 30 m'. Voorstel tot aankoop van enkele perceeltjes grond met de daarop staande woningen Berndijksestraat 26, 28, 30, 39 en Huygenstraat 29, 31 en 33 van de erven J. J. v. Amels- voort. Ten behoeve van de uitvoering van het uitbreidingsplan in de om geving van1 de Berndijk, is het no dig dat de gemeente de beschikking krijgt over de oercelen: L nummer 332, groot -.26.70 ha, met de daarop staande woningen Berndijksestraat 26, 28 en 30; L nummer 180, groot -.20.20 ha., met de daarop staande woning Berndijksestraat 39 en L nummer 244, groot -.07.45 ha., met de daarop staande woningen Huy genstraat 29, 31 en 33. Met wijlen J. J. v. Amelsvoort, eigenaar van genoemde percelen, werd op 22 Juli j.l. een voorlopige koopacte opgemaakt, waarbij be doelde percelen werden verkocht voor de prijs van f 13.500. Voorstel tot aankoop van de per celen, sectie L nummers 4 en 12 van A. H. de Langen te St Michielsges tel. Ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan in de om geving van Crispijnstraat, is het no dig dat de gemeente de beschikking krijgt over de percelen, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie L nummers 4 en 12, totaal groot -.67.000 ha., eigendom van A. H. de Langen, Mgr Hermuslaan 15 te St Michielsgestel.' De eigenaar is bereid deze perce len aan de gemeente te verkopen voor de totaal-prijs van 3.000. Voorstel tot aankoop en pachtvrij maken van gronden van A. J. de Jong, Crispijnstraat 20 te Kaatsheu vel. Ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan in de om geving van de Crispijnstraat en de Berndijksestraat te Kaatsheuvel, is het nodig dat de gemeente de be schikking krijgt over het perceel, kadastraal bekend: gemeente Loon op Zand, sectie L nummer 184, groot -.61.67 ha., met de daarop staande woning Berndijksestraat 37, eigendom van A. de Jong, Crispijn straat 20 te Kaatsheuvel. De eigenaar is bereid de woning met het bijbehorende erf te verko pen voor de prijs van 3.000. welke prijs B. en W. alleszins re delijk voorkomt. Het als landbouwgrond in gebruik zijnde resterende gedeelte van meergenoemd perceel, wenst de Jong te verkopen voor de prijs van 2.945.mits hem als vergoeding voor bedrijf s- en gewasschade een bedrag wordt toegekend van 1.855.- gulden. De Jong heeft verklaard er mee in te stemmen dat de pacht van de woning Crispijnstraat 20 met de daarbij behorende gebouwen, erf en landbouwgrond, onlangs door de raad aangekocht van de erven Mej. Teurlings, met ingang van 1 Nov. 1955 wordt beëindigd en ter be schikking komt van de gemeente. Hieraan heeft de Jong de volgende voorwaarden verbonden: a. als vergoeding der schade welke voor hem door het tussentijds be ëindigen van de pacht ontstaat, wordt hem toegekend een bedrag van ƒ2.200.—; b. na 1 November 1955 kan hij te gen een vergoeding van 3. per vveek de woning, het erf en de bijgebouwen blijven gebrui ken totdat hij andere woonruim te tot zijn beschikking heeft, doch uiterlijk tot 1 November '56. Voorstel tot het aankopen van woningen in de Crispijnstraat en de Jirandsesteeg. Het is 13. en \V. wederom ge lukt met een drietal eigenaars voorlopig accoord te bereiken over de aankoop van woningen, welke in verhand met de uitvoe ring van het uitbreidingsplan te zijner tijd zullen moeten verdwij nen. De volgende eigenaars zijn bereid hun woningen aan deze gemeente te verkopen: 1- M. Jacobs alhier wil verko pen zijn woning Crispijnstraat 10 met de daarbij behorende grond groot -.03.50 ha., voor de prijs van 2500. 2. De Wed. M. Brekelmans al hier wil verkopen haar woning Crispijnstraat 3 met de daarbij behorende grond groot -,07.75 ha. voor de prijs van 2500. 3. P. W. de Kort alhier wil verkopen zijn woningen Brand- sesteeg nrs. 3 en 4, met de daar bij behorende grond groot -.09.60 ha. voor de prijs van 3500. Voorstel tot verkoop van grond aan de R.K. Huishoud- en Indus trieschool te Kaatsheuvel. Het bestuur der R.K. Huishoud en Industrieschool te Kaatsheuvel heeft verzocht ten behoeve van de bouw van een nieuwe school, grond te kunnen aankopen aan de Van Hees wijkstraat. De bedoeling van 't schoolbestuur is, om tevens de be schikking te krijgen over voldoende ruimte voor de noodzakelijk geach te accomodatie. De grond welke het schoolbestuur wenst, beslaat een oppervlakte van rond 1.45.00 ha. De ministeriële goedkeuring voor deze aankoop is nog niet in het bezit van het schoolbestuur, zodat dit 't voor- behoud moet maken slechts tot aan koop over te gaan voor zover deze goedkeuring wordt verkregen. Als verkoopprijs hebben B. en W. een bedrag van ƒ5.per nr becij ferd; zij vertrouwt dat het prijzen- bureau hierrnele accoord gaat. 5. Verzoeken om medewerking ex artikel 72 der Lager-Onderwijs- wet 1920. Prae-advies: Bij brief van 25 Juni 1955 heeft het bestuur van de R.K. Meisjes school „St Theresaa", Gasthuisstr. 9 te Kaatsheuvel verzocht om mede werking ex artikel 72 der lager on derwijswet 1920 vroor de aanschaf fing van bureau-les:senaars met bij behorende stoelen. De Inspecteur vain het Lager On derwijs heeft meegedeeld dat tegen de gevraagde medewerking geen bezwaar bestaat, terwijl de geraam de kosten ad 121ft. 10 de normale eisen aan het geven van lager on derwijs te stellen, niet te boven gaan. Verzoek van het bestuur der R.K. ULO-school „Pius Xv' te Kaatsheu vel om medewerking ex art. 72 der Lager-Onderwijswet .1920 voor de stichting en eerste inrichting van een bijzondere ULO-school. Bij brief van 27 Juni 1955 heeft het bestuur van de R.KJ. ULO-school „Pius X" te Kaatsheuvel medede ling gedaan van haar voornemen om ter plaatse een R.K. gemengde ulo school te stichten. Het bestuur heeft daarbij tevens verzocht om medewerking ingevol ge art. 72 der Lager-Onderwijswet 1920 voor de stichting van de school alsmede voor de inrichting van de tijdelijk als schoollokalen te bezigen ruimten en de eerste aanschaffing van de benodigde leer- en hulpmid delen. De school, die begint met een eer ste en een tweede klas, zal voorlo pig worden gehuisvest in het Pa tronaat van de parochie St Jan, doch zo spoedig als mogelijk is, worden overgebracht naar een te bouwen 3- of 4-klassige noodschool. De bij het verzoek gevoegde be grotingen geven de volgende eind cijfers aan: inrichting van voorlopi ge leslokalen 607.50 aanschaffing van school- meubelen 2.886.50 aanschaffing van leer- en hulpmiddelen ƒ9.954.57 Totaal 13.448.57 De inspecteur van het lager on derwijs heeft meegedeeld dat tegen de gevraagde medewerking geen bezwaar bestaat, terwijl de geraam de kosten, de normale eisen aan 't geven van uitgebreid lager onder wijs te stellen, niet te boven gaat. Voorts dient de raad het bedrag dat per leerling voor de exploitatie van de school zal worden beschik baar gesteld, vast te stellen. In zijn bovengenoemd advies stelt de in specteur voor om dit bedrag te be palen op 45.tot 50.iwanneer de school in exploitatie is. In nader overleg met de inspecteur van het lager-onderwijs wordt voorgesteld om het bedrag per leerling voor '55 en mogelijk voor volgende jaren, nl. zolang de lessen worden gegeven in het Patronaat, vast te stellen op J 25.—. Vanzelfsprekend bevelen B. en W. de raad gaarne aan, de stichting van deze school te bevorderen. Mét het aantal leerlingen, dat zich heeft aangemeld (ongeveer 50), mag de gevraagde medewerking verant woord worden geacht. oorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet 1920 aan 't bestuur der R.K. Meisjesschool H. Maria, v. Heeswijkstraat te Kaatsheuvel, ter aanschaffing van nieuwe leermiddelen. Tengevolge van de toename van een groot aantal leerlingen heeft het bestuur der R.K. Meis jesschool H. Maria, v. Heeswijk straat te Kaatsheuvel, gevraagd voor deze leerlingen nieuwe leermiddelen te mogen aanschaf fen. De inspecteur van het Lager Onderwijs heeft medegedeeld dat zijnerzijds geen bezwaar bestaat en dat de kosten van 605.48, de normale eisen, te stellen aan het geven van Lager Onderwijs, niet te hoven gaan. 6. Voorstel tot benoeming van een commissie van advies als be doeld in de Woonruimtewet '47. Prae-advies: Ingevolge het bepaalde in art. 8, eerste lid, der Woonruimtewet 1947, benoemt de raad jaarlijks een com missie die tot taak heeft B. en W. te adviseren betreffende toewijzing en eventuele vordering van woon ruimte. De commissie, wier mandaat per 1 October a.s. is beëndigd, werd ge vormd door de heren: Kamer 1 (Kaatsheuvel) J. A. Vloemans, vooi'zitter; C. Nou wens; B. van Pelt; C. van Rooij; J. Stokkermans. Kamer II (Loon op Zand) J. W. v. Noije, voorzitter; J. B. Bi-ands; W. C. Ligtenberg; J. van der Lee; Mej. C. v. Veldhoven. 7. Voox-stel tot vaststelling van be grotingswijzigingen 1955. 8. Vooi-stel tot het overdragen van het beheer en onderhoud van de Molenstraatseloop aan het wa terschap „De Zandleij" te Uden- hout. Prae-advies: Het dagelijks bestuur van het waterschap „De Zandleij", Uden- hout, berichtte dat G. S. dezer provincie genoemd bestuur er van in kennis hadden gesteld dat de waterloop, genaamd de Mo lenstraatseloop, gelegen onder deze gemeente, door bedoeld wa terschap moest worden overge nomen in beheer en onderhoud tegen een door deze gemeente te betalen tegemoetkoming. Deze tegemoetkoming is door meergenoemd bestuur vastgesteld op Ü.08 per m' per jaar, hetgeen neerkomt op 158.56 bij 'n leng te van 1982 m'. De genoemde tegemoetkoming komt B. en W. alleszins redelijk voor, wijl thans voor 't schoon maken van de waterloop, o.a. het rietvrij maken, 0.11 per m' be taald wordt. 9. Voorstel tot hiet vaststellen van de „Organisatieverordening Brandweer. Prae-advies: B. en \V. hebben een organisa tieverordening doen ontwerpen aan de hand van modellen, wel ke in andere provincies geldend zijn en aan de hand van een mo del-verordening ter beschikking gesteld door de technisch leider van de regionale brandweer. 10. Voorstel tot vei'huring van het jachtrecht voor de Noordelijke helft der drainagevelden te Loon op Zand. Prae-advies: De jachtcombinatie C. van den Hoven e.a. te Loonopzand ver zoekt bedoeld gedeelte voor het jachtrecht te kunnen huren. Dit jachtrecht werd, zonder opzeg ging van een der partijen telkens voor drie jaren verleend aan A. J. v. Rooij, landbouwer te Loon opzand. Door diens overlijden gingen diens jachtrechtaanspra- ken rechtens over op zijn erfge namen. Bedoelde erfgenamen doen af stand van hun jachtrechtaan- spraken, waardoor de gronden per 1 Juli 1955 voor de jacht zijn vrijgekomen. Daar alleen genoemde combi natie voor dit complex ter groot te van 9.49 ha. belangstelling aan de dag heeft gelegd en voor het overige, jachttechnisch ge zien, deze gronden aan de overige jachtgronden der jachtcombina tie zijn toe te voegen, stellen B. en W. voor ingaande 1 Juli 1955 aan verzoekster de jacht te ver huren. Doe 'n bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Zuiver bloed, daar gaat het om als U rheumatische pijnen wilt verdrijven. Stramheid, steken, scheuten, allemaal „smartelijke bewijzen dat er met Uw bloed iets niet in orde is. Maak Uw bloedzuiverende organen weer actief. Met Kruschen! Zes minerale zouten, in Kruschen samengebracht, geVen die or ganen nieuwe energie. Dan kunnen schadelijke stoffen want die zijn het die U die verlammende pijn bezorgen zich niet ophopen of vastzetten in de gewrichten, maar ze worden afgevoerd langs natuurlijke weg. 11. Voorstel tot het afbreken van de woning Hoofdstraat 2 te Kaats heuvel. Prae-advies: De woning Hoofdstraat 2 te Kaatsheuvel belemmert aan de driesprong Hoofdstraat, Roesten- bergstraat, Mgr. Völkerstraat 't uitzicht zodanig, dat hierdoor ter plaatse een zeer gevaarlijk verkeerspunt is ontstaan. Reeds jarenlang is dit het geval en de gemeente is, met het oog op de oplossing van deze situatie, reeds in 1949 overgegaan tot aankoop van de woning Hoofdstraat 2. Het steeds toenemend verkeer maakt het niet langer verant woord te wachten met het oprui men van dit verkeersobstakel. Hiertegen kan te minder be zwaar bestaan omdat deze wo ning in een zeer slechte staat ver keert en slechts met hoge kosten weer bewoonbaar te maken is. 12. Voorstel tot het maken van een riool, het oprichten van een pompgemaal en tot het inrich ten van dit gemaal. Prae-advies: In de vergadering van 28 April 1955 stelde de raad een crediet ter beschikking tot het. bestekklaar maken van het plan tot het leggen van een hoofdriool vanaf de Markt in Wiestelijke richting tot aan de plaats in de omgeving van de Sweensstraat, waar een pompge maal zal worden opgericht. Het ligt in de bedoeling om het nieuwe riool, waarvan de lengte on geveer 17 m' is, vanaf de Markt via de Huygenstr. en verder in bouw en weilanden gelegen tussen de Berndijksestraat en de Hoofdstraat naar het ï'ioolgemaal te leggen. De kosten van uitvoering van dit plan worden geraamd op 278.000.-. In dit rioleringsplan hebben B. en W. tevens doen opnemen 't maken van een rioolgemaal in de omgeving van de Sweensstraat ter hoogte van de watertoren, welk gemaal met een mechanische installatie zal woi-den uitgevoei-d. De totale kosten hiervan, inclu sief architectenhonorarium, ver schotten en kosten dagelijks toe zicht worden geraamd op 124.000. Met de kosten van het hoofdriool te Loon op Zand ad ƒ233.500.zal in totaal 636.500.moeten worden geïnvesteei-d. Hiervan kan een be drag, gelijk aan de kosten van aan leg van een riool in een woonstraat, ten laste der aanliggende bouwper celen worden gebracht; dit bedrag kan op 130.500.woi'den gesteld. Er blijft dan voor het hoofdriool nog 505.800.te financieren. Ged. Sta ten achten in verband hiermee in voering van 'n rioolbelasting nood zakelijk. B. en W. zijn van oordeel dat deze rioolbelasting om belas ting-technische redenen beter in de straatbelasting kan worden opge vangen. Een algemene eis voor gemeen ten, welke een verhoogde bijdrage uit het gemeentefonds ontvangen is, dat straatbelasting wordt geheven van de ongebouwde eigendommen van 3% en van de gebouwde eigen dommen van 6% van de belastbare waarde, vermeld in de kadastrale leggers. Door het verhogen van de straatbelasting tot 16% van die ge bouwde eigendommen, welke aan 't riool zijn gelegen, zal voor 't hoofd riool een bedrag van rond 18 500.- j aarlij ks aan belasting worden ge heven, dit komt neer op een bijdra ge van 80% van de daarmee ge moeide kosten. Niettegenstaande de niet-onbedui- dende verzwaring van de belasting heffing, menen B. en W. dat de aan leg van dit hoofdriool niet achter wege mag worden gelaten en zij stellen voor een crediet van in to taal 402.800.ter beschikking te stellen voor de uitvoering van bo venomschreven plannen. 13. Aanbieding gemeentei'ekening met bijbehorende bedrijfsreke- ningen over het dienstjaar 1953 en benoeming van een commis sie tot onderzoek dier rekenin gen. Prae-advies: De genieenterekening sluit: a. gewone dienst inkomsten 2.447.994.45 uitgaven 2.422.342.38 batig slot b. kapitaaldienst inkomsten uitgaven 25.652.07 7.292.768.38 8.713.731.16 nadelig slot 1.420.962.78 De navolgende rekeningen le verden over 1952 een nadelig slot op tot de daarachter vermel de bedragen: drainagevelden 7.566.16 gasbedrijf 6.748.38 woningbedrijf 68.992.35 B. en W. stellen voor een com missie tot onderzoek van deze rekeningen te benoemen. 14. Voorstel tot het bouwen van 60 woningwetwoningen. Prae-advies: Van de Hoofdingenieur-Directeur van de Wederopbouw en Volkshuis vesting in de provincie Noord-Bra bant, ontvingen B. en W. het be richt dat het deze gemeente is toe gestaan om, teneinde de mogelijk heden om tot de bouw van woning wetwoningen te geraken te vergi'o- ten, reeds thans de helft van 't con tingent woningen voor 1956, te doen realiseren. B. en W. maken van deze aanbie ding een danlkbaar gebruik, ï-eden waai-om zij de raad voorstellen te besluiten tot de bouw van de helft van dit jaai'contingent. Volgens administratie mogen nog 45 woningwetwoningen worden ge bouwd, terwijl blijkens mededeling van de directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau nog 15 migratie woningen ten behoeve van de aan trekking van 15 gehuwde arbeids krachten uit de arbeidsoverschot- gebieden kunnen worden opgericht. B. en W. hebben gemeend deze woningen te doen bouwen langs de nieuwe straten in het Westelijk ge deelte van Kaatsheuvel ter opvul ling van de bebouwing tussen Kaats heuvel en Berndijk. 15. Voorstel tot het nemen van een principiële beslissing inzake in voering van baatbelasting in verband met de aanleg van stra ten. Prae-advies: In verband met het voornemen om over te gaan tot verharding van bestaan de straten, waaraan reeds is gebouwd, hebben B. en W. overwogen in hoeverre invoering van een baatbelasting noodza kelijk is. Zoals bekend, worden bij aanleg van nieuwe straten de bouwstroken door de gemeente verkocht met bijberekening van de kosten van straataanleg. Dit systeem gaat niet op bij verhar ding van bestaande straten waaraan reeds js gebouwd, zoals b.v. de Heikant ën de Berndijksestraat. De aan deze stra ten gelegen bouwterreinen zijn voor het grootste gedeelte in handen van parti culieren. Teneinde te voorkomen dat de ze eigenaren profiteren van de waarde stijging dezer percelen welke stijging slechts een gevolg is van de verharding en de verdere voorzieningen welke de geme'ente aanbrengt zouden wij hier voor een baatbelasting willen invoeren, waardoor een bijdrage in deze kosten in 30 jaren van de eigenaren wordt gehe ven. B. en W. zouden echter onderscheid willen maken tussen de percelen welke bebouwd zijn vóórdat er sprake was van een uitbreidingsplan en die welke na vaststelling van het eerste uitbreidings plan dus na 1937 zijn tot stand gebracht voorzover op de betrokken weg of straat toen het uitbreidingsplan be trekking had. Voor eerst genoemde groep achten B. en W. het niet billijk dat een baatbelas ting voor de gebouwde eigendommen ten volle wordt geheven, wijl de betrok ken eigenaren van de veronderstelling kunnen zijn uitgegaan dat ter plaatse geen verhard wegdek zou worden aan gebracht. Voor deze gebouwde eigen dommen zou de belasting tot bijvoorbeeld 25 dienen te worden verminderd en eerst wanneer door een ingrijpende ver bouwing (bijvoorbeeld 30 van de v/aarde van t pand), een bebouwd per ceel wordt verbeterd, zouden wij dit wel volledig in de baatbelasting willen be trekken. De overige percelen zouden zodanig moeten worden belast, dat 80 van de kosten van straataanleg in 30 jaren wor den terugontvangen. De ongebouwde percelen kunnen zolang ze onbebouwd blijven belangrijk lager worden aange slagen: zodra zon perceel bebouwd wordt, zal de volledige aanslag moeten worden betaald. Gaarne zouden B. en W. de princi piële beslissing van de raad omtrent het bovenstaande vernemen. NIEUWSGIERIG PAARD. Een wel eigenaardige vernieling ver oorzaakte het paard van de landbouwer Th. B. Het wist op een gegeven mo ment uit de stal te ontsnappen, stak dwars de weg over en ging bij de heer C. P. met zijn kop door de ruiten. Zijn nieuwsgierigheid was toen blijkbaar be vredigd, want rustig liet het zich toen weer op stal zetten. O.L.V.S. In de algemene vergadering van de O.L.Vr. Schuts, werd tot nieuwe hoofd man gekozen de heer Chr. Klerks. Driemaal moest hiervoor gestemd wor den. Zijn grootste tegencandidaat was de heer G. v. d. Wiel, de zoon van de onlangs overleden hoofdman J. v. d. Wiel, de heroprichter en vurige verde diger van de schutsbelangen. Door de Gildeheer de Z.E. heer pas toor G. Versteeg, werd de nieuw geko zen hoofdman geïnstalleerd en bekleed met de tekenen zijner waardigheid. Ook werd op deze vergadering het programma van de a.s. Statiedag, die medio September zal gehouden worden, besproken. VAN KAMP TERUG. Sterk gebruind en geheel opgefrist zijn de Verkenners weer thuis gekomen. Acht dagen hebben zij genoten van de vrijheid in Gods natuur in de prachtige omgeving Van Nuland. \De Welp'en hebben niet gebivakeerd, maar de leidsters hebben toch voor een paar leuke dagen gezorgd. TONEELVERENIGING AMICITIA. Bovengenoemde vereniging heeft voor haar eerste winteruitvoering in studie genomen: „Het lied van alle tijden", Ro mance ten tijde van de Franse revolutie, gecostumeerd spel in drie bedrijven. GESLAAGD. Voor het diploma onder Rijkstoezicht gediplomeerd Schoenhersteller A, slaag de onze dorpsgenoot de heer A. v. d. Geld. Tevens behaalde hij het diploma Algemene Handelskennis. Autotocht öudexi vaii Dagen. Evenals voorgaande jaren maak ten Woensdag j.l. de Ouden van Da gen weer hun jaarlijks uitstapje, dat, dank zij de ideale weersomstan digheden, wel zeer bijzonder ge slaagd mag woi-den genoemd. Om half één 's middags werd met h)et ophalen begonnen en toen men hiermee gereed was, zette de lange stoet auto's zich in beweging en ging het naar Oisterwijk, waar een bezoek werd gebracht aan Rommel dam. Na bezichtiging van deze mi niatuurstad en het gebruik van een verversing, werd een rondrit door mooi Oisterwijk gemaakt, waarna 't via Oirschot naar Eindhoven ging, waar een bezoek aam het Vogel- en Dierenpark Animali op het pro gramma stond. Bij aankomst aldaar werd eerst overgegaan tot het ver sterken van de inwendige mens en vanzelfsprekend lieten de oudjes 't zich goed smaken. Na een korte rustperiode werd het park bezich tigd. Om 7 uur werd weer ingestapt en ging het naar Boxtel, waar nog even een café werd bezocht. Bij de thuiskomst stond in de Priemsteeg de harmonie gereed en ging het met muziek naar café M. Achten, waar reeds een Brabantse koffietafel stond te wachten en een aantal serveersters zorgde er voor dat het de oudjes aan niets ontbrak. Hoofdonderwijzer v. d. Plas bracht in welgekozen woorden allei-eerst dank aan de eigenaars van de luxe auto's, die zij gratis ter beschikking hadden gesteld, hij dankte vervol gens het comité voor de wijze waar op zij alles had klaargespeeld, en in zijn dankwoord betrok hij tevens de organisatoren van de sportdag, de harmonie voor haar medewer king en verder allen die door een

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1