De nieuwe Belastingtarieven KAATüHEU\/EL WIELRENNEN DUIVENSPORT WAALWIJK ALGEMENE BERICHTEN §r Ir „DE EFTELING" welke verlagingen komen er nu? TF* B c ■UuMuiéMUMW V MM een begrip geworden. 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 22 AUGUSTUS 1955 3 HOOGEVAART. AAA V V KLACHT TEGEN DE PEL INGETROKKEN. Door het Bondsbureau van de KNWU is medegedeeld, dat tij dens besprekingen in Den Haag is gebleken, dat de jublicaties in ,,de pers" (hier is kennelijk de Telegraaf bedoeld), welke voor de sportcommissie beledigend werden geacht, geen juiste weer gave van de feiten inhielden. Op grond hiervan is de Officier van Justitie te Amsterdam verzocht het proces tegen Kees Pellenaars geen doorgang te laten vinden. Zoals men zich herinneren zal, hebben destijds de heren Stol, De Voogd en Koot klachten wegens smaad ingediend tegen Pellenaars naar aanleiding van een publi catie van het dagblad De Tele graaf. Het artikel handelde over net conflict dat was gerezen naar aanleiding van het starten van Wagtmans en Van Est in 't kam pioenschap van Nederland ach ter motoren op 4 Juli in 't Olym pisch Stadion te Amsterdam. GEBROEDERS VAN EST WINNEN IN ETTEN. Onaantastbaar was Wim van Est gisteren in het criterium van Etten. Geen Schulte ,geen Wagt mans, geen van Breenen, Roks of Peeters, geen Briek Schotte en Gillen konden de sterke renner uit St. Willebrord benaderen. De tijdrit bracht hem al royaal op de eerste plaats. De eerste man che achter scooters bracht hij eveneens op zijn naam en in de tweede manche bracht stomme pech hem op de tweede plaats, 1 seconde achter van Breenen. Dit deed aan zijn prachtige eind overwinning niets af. Bij de amateurs was het ziin hroer Piet die de erepalm mocht wegdragen. Een tweede plaats in de tijdrit en in de wedstrijd ach ter scooters deed hem zegevieren over Adriaan Braspenninckx en Frans Hofmans, die tweede en derde werden. VAN DER PLUIJM NU WEER BESTE IN HANK. Gisteren heeft de Olyinpia- renner Leo van der Pluijm zich in Hank weer de onbetwist de sterkste getoond. Al heel gauw sprong hij in deze ronde, waar aan heel veel goede amateurs deelnamen, weg uit het peloton met van Meel en de Jager. Deze drie, aangevoerd door Leo van der Pluijm, dubbelden het hele veld, geen der andere favorieten uitgezonderd en van deze drie was de Dussenaar de sterkste. VLIJMEN. De wielerclub De Zwaluw hield haar onderlinge wedstrijden en hiervoor hestond grote belang stelling. De uitslagen waren: Amateurs: 1 G. v. Baardwijk; 2 A. v. d. Loo; M. Hagelaars; 4 L. v. d. Ven; 5 J. Leijten; 0 L. Par- doel. Nieuwelingen: 1 W. v. d. Berk; 2 H. Kuijs; 3 Fitters; 4 van Dal; 5 de Groot; 6 van Weert; 7 van Engelten; 8 de Kroon; 9 Verreijt; Adspiranten: 1 v. d. Boogaert; 10 v. Gerven; 11 Vermeulen. 2 v. d. Wiel; 3 Verhoeks. Junioren: 1 H. Briek; 2 S. v. d. Wiel. Zondag 21 Aug. reden de Vlijmense amateurs Libregts en v. d. Ven in Hank, waar de beste amateurs present waren. In het begin waren enkele renners weg met een voorsprong van 400 me ter, welke voorsprong geleidelijk groter werd. Libregts zal in het peloton en zette de achtervolging in. Na 10 ronden wist hij bij de uitlopers te komen, maar moest op 't laatst van de cours wegens defect de strijd staken. Van de Ven, die ook een goede course reed, werd in deze wedstrijd 14e, wat voor deze nieuwe amateur 'n zeer goede plaats is. WAALWIJK. P.V. DE POSTDUIF. Zondag hield bovengenoemde vereniging een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 96 km. Los 9.30 uur. Eerste duif 11.5.6. De uitslag was als volgt: J. Verheijen 1 3 8 34; Groene- veld 2 25; v. Kessel 4 58; Schoe- mans Jr. 5; Knippels 6 14 46 60; v. d. Meijdenberg 7; Jos Hensen 9 33; A. Schilders 10 11 15 28 38 44 62 69 76 86; G. A. Bakkers 12 39 78a; A. de Kloe 13 49 66; Spa pens 16 26 68; B. v. Riel 17 27; M. v. d. Geijn 18 24 40 54; H. Pul len 19 50 61; L. van Dongen 20; J. van Bokhoven 21 43; Wasse- lewski 22 42 47 55; J. Didden23; G. Kooijmans 29 37 73; E. Schoe- inans 30; W. Herman 31 78; Kleijssen 32; C. Bouman 35; G. Strijk 36; L. de Kloe 39; Braat 41; P. van Es 45 53; S. Boot 48; v. Spijk 52 59; Dekkers 56 70; v. Brunschot 57 82; A. v. Schaik 63 79; v. Onzenoord 64; J. Tim mermans 65; D. Blok 67; P. L. Pullens 71 81; Jan Hensen 70; L. v. d. Boogaert 74; J. Alessie '5; H. van Boxtel 77; J. van Schaik 80 83; D. v. d. Boom gaard 84. KAATSHEUVEL. De KPV hield Zondag 'n wed vlucht met jonge duiven en een met late jonge duiven vanuit Vilvoorde, waar de duiven om 9.30 uur v.m. gelost werden. In- gemand jonge duiven 231. Eerste duif 10.58.54 uur v.m. Eerste 50 prijswinnaars: 1 32 34 35 C. de Bondt; 2 16 J. v. d. Linden; 3 22 L. Mosselveld; 4 J. Cornelissen; 5 7 A. Couwen- berg; 6 H. Hesselmans; 8 31 J. Zeebrechts; 9 B. van Heesch; 10 25 50 Fr. Damen; 11 12 15 Fr. v. d. Assem; 13 30 L. v. Geel; 14 G. v. d. Linden; 17 W. Bergmans; 18 36 Dré Snoeren; 19 W. Jansen; 20 H. de Man; 21 Jan Hoeve- naars; 23 M. van Gooi; 24 G. Grootswagers; 26 G. Kemmeren; 27 47 M. Sulsters; 28 43 A. de Bie; 29 A. van Boxtel; 31 J. Zee brechts; 33 M. van Zon; 37 M. Kemmeren; 38 A. Voermans; 39 J. P. Stokkermans; 40 A. Ver- duijn; 41 Chr. van Heeswijk; 42 Gebr. Kuijs; 44 48 A. v. d. Ho ven; 45 J. P. Brouwers; 46 B. Kemmeren; 49 Th. Netten. Late jonge duiven. Ingemand 146 vogels Eerste duif 11.0.51 u. v.m. Uitslag: 1 5 A. Vermeer; boek; 4 18 34 43 46 P. Zijlmans; 2 12 L. van Geel; 3 23 M. Soeter- 6 P. Stokkermans; 7 33 39 W. Bergmans; 8 P. Adriaansen; 9 Gebr. Kuijs; 10 44 Dré Snoeren; 11 30 32 A. Zacht; 13 15 16 25 D. Mateijsen; 14 M. v. d. Velden; 17 27 G. Grootswagers; 19 47 49 J. van Riel; 20 31 A. Voermans; 21 J. Klis; 22 48 R. v. d. Assem; 24 28 J. Bergmans; 26 29 J. van Heeswijk; 31 36 38 J. Damen; 35 45 A. Pijnenburg; 37 A. Ver duin; 40 A. van Boxtel; 41 L. de Bondt; 42 J. Cornelissen. LOONOPZAND. D, P.V. De Luchtbode hield Zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 92 kin. Er werd deelgenomen met 62 dui ven, die te 9.30 bij N.O. wind ge lost werden. De uitslag was als volgt: v. Eseh-Verschuren 1 9; F. Krol 2 12; G. Vermeer 3 4; H. v. d. Linden 5; Gebr. IJpelaar 6 8 10; A. v. d. Velden 7; A. de Brou wer 11 13; Berendonk 14; A. v. d. Linden 15 16. J. Damen over- duif. Eerste duif 11.08.56, laatste 11.31.11. Overduif 11.32.23. De P.V. Nooit Gedacht hield j.I. Zaterdag een wedvlucht van uit St. Quentin. De uitslag was als volgt: Gehr. v. Os 1 8 30; C. van Til- borgh 2; H. van Zeist 3 9; S. Fa ro 4; A. Tactor 5 7; M. Netten 6 24 31; A. Ophorst 10 12; Jos Rozenbrand 11; Brouwers 13 26; Blok 14 16 17 18; J. Pols 19; G. Rozenbrand 20 21; A. Heijblom 22 25; Hommel 23; C. Rroeks27; A. Spuijbroek 28; C. Verha gen 29. Oude duivenP. van Rooij 1 M. Netten 2; Sterrenburg 3; C. Verhagen 4; S. Faro 5. Donderdag inmanden voor Noyon van 7—8.30 uur. VLIJMEN. Zondag hield de P.V. De Zwa luw een wedvlucht vanuit St. De- nis, afstand 370 km. Uitslag als volgt: M. Libregts 1 4 22: C. van Hel voort 2 23: De Laat-Parijs 3 5: Th. v. Overdijk 6 20: L. Alose- rii 7 17; C. de Laat 8: L. v. Esch 9 12; R. van Edonk 10 11; W. v. Esdonk 13: H. Mommersteeg 14 15; H. Pelders 16 18: W. v. Ra- vensteijn 19; J. Kiviets 21; J. Verschuuren 24: B. v. d. Ven 25; H. Oosterwaal 26. IETS ZELDZAAMS. Men deelt ons mee dat er Zater dagavond in café W. v. Beers iets heel bijzonders is gebeurd. Toen de vaste kaartploeg daar aan het kaarten was, viel er twee keer vlak achter elkaar solo slim; de gelukkigen waren P. Verharen en Jos. Donders. Vlak daarop werd er met vier azen dubbele pot gespeeld en weer de volgende gift waren er drie azen, waarmee weer dubbele pot werd gehaald. Vier zulke potjes achter elkaar is, zegt men, een grote zeldzaamheid. Wij hebben tenmin ste zelf nooit zo iets meegemaakt, maar ja, in het spel zijn we nooit gelukkig geweest BLOEDBAD IN NOOKD-AFKIKA. Op één dag 771 doden. Eén dag opstand in Frans N.- Atrika: 7/1 doden, officieel ge teld. En dit is nog niet alles. De verliezen aan levens onder de Marokkanen, die in Qued Zem ten Zuidoosten van Casablanca een progrom tegen Fransen on dernamen en daarvoor het straf- lende geweld van Vreemdelin genlegioen, parachutisten en Af rikaanse troepen onder Frans bevel kregen te verduren, zijn in deze verlieslijst nog niet opgeno men. Evenmin als de verliezen van een slag, die Zondag is be gonnen tussen Franse troepen en .Marokkanen in Koeribga een mijns tad op 120 kilometer van Casablanca. Het aantal doden onder de Ma rokkanen van Qued Zem is „aan zienlijk" en in Koeribga wordt „verbitterd gevochten", zo luid den Zondagavond de Franse of- .'9 e uitlatingen over 't Noord- Al rikaanse bloedbad van 20 Au gustus. Massale lynchpartij. In het stadje Qued-Zem heb ben zich schrikwekkende tafere len afgespeeld. Van de vroege morgen af waren daar Berbers en Arabieren uit de omliggende dorpen samengestroomd. In ge sloten groepen trokken zij naar het centrum van de stad, waar zij de zwak verdedigde gouverne mentsgebouwen bestormden en overrompelden. erscheidene daar aanwezige Europeanen werden door de op standige menigte gelyncht, waar na de muiters zich keerden tegen de Europese bevolking van de stad. INGESLOTEN MIJNWERKERS MORGEN BEVRIJD. Het is vrijwel zeker dat de drie ingesloten mijnwerkers van de kolenmijn Willem Sophia Dins dagmorgen hel daglicht weer zullen zien. I)e bedrijfsleiding Nerwacht hen tussen zes en twaalf uur te kunnen bevrijden. Zij zijn dan vier en een halve dag inge sloten geweest. Hun bevrijding zullen zij danken aan het werk van de ploegen, die met de hulp van twee Duitse Sjoorimeesters ?rn..c.en Duitse deskundige sinds njdagavond half negen onafge broken bezig zijn met het maken van een boorgat van 36 meter lengte en 60 centimeter doorsnee dat schuin omhoog loopt van de J40 meter verdieping naar de 217 nieter verdieping, waar de inge- slotenen zich bevinden. Door dit boorgat wil men de drie mannen een voor een, liggend op 'n rub ber transportband, schuin om laag trekken naar de veilige 240 meter verdieping. Bij het boren is men gestoten op een zeer harde zandsteenlaag die het werk aanzienlijk ver traagt. Niettemin verwacht men dat de ploegen, die met de boor machine werken, het doel ruim een dag eerder zullen bereiken dan de mannen, die Donderdag avond kort na de instorting be gonnen met het drijven van een steengang rond het instortings- gebied op de 217 meter verdie ping. Zij moeten voorzichtig voortgaan, omdat het gesteente niet al te best houdt. Bovendien is gebleken dat de steengang geen 30, maar 36 meter lang ge maakt moet worden. Dit werk komt naar schatting Woensdag middag gereed. ZES DODEN DOOR VERDRINKING. Tenminste zes personen, onder wie drie kinderen, zijn het afge lopen weekeinde verdronken. De Haagse reddingsbrigade heeft Zondag vier mensen moeten red den, die zich te ver in zee hadden gewaagd. De 19-jarige Franse olieman R. M., opvarende van 't vrachtschip „Equator", is Zon dagavond in de Merwehaven te Rotterdam bij het zwemmen ver dronken. Het stoffelijk overschot is na een uur dreggen door de politie gevonden. WATERSNOOD IN AMERIKA EIST 183 DODEN. In het Noordoostelijk deel van de Verenigde Staten zijn min stens 183 mensen verdronken, toen stromen en rivieren door 'n ongekend zware regenval plotse ling buiten hun oevers traden. Velen worden nog vermist en men verwacht dat het dodencij fer zal stijgen. President Eisen hower heeft zes staten Penn sylvania. Massachusetts, Connec ticut, Zuid-Carolina, New Jersey en Rhode Island tot rampge bieden verklaard. Helicopters vliegen boven de overstroomde gebieden en redden mensen van de daken der huizen en uit de boomkruinen. Duizenden huizen zijn vernield en tienduizenden mensen zijn dakloos. MOEILIJKHEDEN MET DE TABELLEN. De voorstellen inzake belasting verlaging en huurverhoging zijn nu, zoals bekend, ook door de Eerste Kamer aangenomen, zodat niets de uitvoering meer in de weg staat. Wij hebben menige vraag gehad over dit belangrijke onderwerp, maar konden ons niet definitief uit spreken, omdat er nog geen zeker heid bestond. Thans willen wij een en ander eens nader bekijken. Menig lezer raakt met de ver schillende tabellen in de knoei. Be lasting moet betaald worden naar het inkomen. Nu bestaat het inko men niet alleen uit verdiensten uit de betrekking, maar eveneens uit kinderbijslag. Het werkgeversdeel van de premie voor de verplichte ziekenfondsverzekering is eveneens verwerkt in de coördinatietabel. Deze tabel houdt er tevens rekening mee dat er geen belasting verschul digd is over het werknemersdeel van de premie voor werkloosheid en ziektewet. In de coördinatietabel is echter NIET werwerkt de werknemersbij drage van een pensioenverzekering, zodat deze nog van het bruto-loon moet worden afgetrokken. Voor hen, die nu veel met belas tingtarieven te maken hebben, is de coördinatietabel een hele uit komst, ze behoeven niet meer zo veel te rekenen en kunnen nu de verschuldigde belasting vrijwel direct aflezen. Men begrijpt, dat deze tabel dus uitsluitend gehan teerd kan worden als het de be rekening betreft van de maand en/of weeklonen; zij geldt dus niet voor gepensionneerden en ambtenaren. Wil men uit een coördinatietabel zijn verschuldigde belasting bere kenen, dan neme men dus 't bruto loon, trekt daarvan af de verschul digde pensioenpremie en men kan weten hoeveel belasting er ingehou den moet worden. Zie hier 'n voor beeld: een werknemer, gehuwd, 2 kinderen, verdient 85.per week, hij betaalt 5% pensioenpremie 4.25). Zijn verschuldigde loonbe lasting kan hij vinden door na te gaan welk bedrag hij is verschul digd bij een inkomen van 80.75 85.— min 4.25). Dat is dus* ƒ2.83. ENKELE NIEUWIGHEDEN. Nieuw is, dat de gehuwde bejaar den (ouder dan 65 jaar) of invalide belastingplichtigen en de onge trouwde invaliden die niet met ge huwden zijn gelijkgesteld, alsook de ongehuwde bejaarden en in validen die aanspraak op kinder aftrek hebben, een extra aftrek van van 624.of 52.per maand, c.q. 12.per week op het jaar- lijks inkomen of loon zullen krij gen. (Voor 1955 dus 2/3 van deze bedragen). Nieuw is ook dat indien van een echtpaar man en vrouw beide in loondienst zijn, met ingang van 't jaar 1955 op het gezamenlijke jaar loon voor ieder een bedrag van 100.wegens kosten van verwer ving in mindering gebracht kan worden. Dit was tot nu toe éénmaal 100.—. Tenslotte zijn de minimum be lastbare inkomens verhoogd en wel voor een ongehuwde tot 1500. en voor een gehuwde zonder kin deren tot 2100.Verdienen deze personen dus MINDER dan de ge noemde bedragen, dan behoeven ze geen belasting te betalen. DIVERSE AFTREKPOSTEN. De belastingdienst houdt rekening met de grootte van het gezin en in dit verband zijn er enige mogelijk heden tot kinderaftrek. Kinderaftrek nL wordt gegeven voor eigen, stief- of pleegkinderen jonger dan 16 jaar. Indien deze kin deren ingeval van scheiding bij uw vroegere echtgenoot in huis zijn, maar u draagt grotendeels de on derhoudskosten, dan komen ook deze kinderen voor aftrek in aan merking. Een eenmalige aftrek krijgt men voor elk kind ouder dan 16 en jon ger dan 21 jaar als het door ziekte of gebrek in het eerstkomende jaar vermoedelijk niet in staat zal zijn een derde te verdienen van wat z'n gezonde leeftijdgenoten kunnen verdienen. Verder komen voor éénmaal ex tra kinderaftrek in aanmerking kinderen tussen 16 jaar en 27 jaar als zij studeren of opgeleid worden voor een beroep en de kosten hier van grotendeels voor uw rekening komen, met dien verstande dat men voor deze kinderen tweemaal extra aftrek krijgt als deze niet bij u thuis, maar elders woonachtig zijn. Krijgt men reeds voor 3 kinderen aftrek, hetzij rechtstreeks, dan wel wegens het dubbele of 3-voudige tarief, dan kan men nog voor EEN ander kind, ouder dan 16 jaar, doch jonger dan 21 jaar, een extra af trek krijgen. WIJZE VAN BEREKENING. Voor elke extra aftrek mag men het belastbare inkomen eerst ver minderen met 60.per maand (of 14.per week), alvorens de tabel op het normale aantal kinde ren wordt toegepast. In enkele gevallen kan men ver mindering van belasting krijgen en wel voor beroepskosten waaronder vallen contributie vakvereniging, voor vakliteratuur, voor speciale be roepskleding, voor aanschafkosten beroepsgereedschap, alsmede voor verhuiskosten als men zo spoedig mogelijk van woonplaats moet ver anderen wegens het. aanvaarden van een betrekking. Als het nodig is voor het beroep, ook kosten voor een studeervertrek ,en tenslotte in bepaalde gevallen studiekosten, maar deze laatste niet als ze ge maakt worden voor verbetering van positie. PERSOONLIJKE VERPLICHTINGEN. Onder persoonlijke verplichtin gen worden bijv. gerekend: ver plichte echtscheidingsuitkeringen, de premie voor een lijfrenteverze- UIIWdl me kering, evenals voor verzekering ontvangen. van periodieke uitkeringen bij ziek te of ongeval (ook dit laatste is nieuw). Als deze kosten apart of tezamen niet meer dan 100.bedragen, be hoeft u niets te vragen, omdat in de coördinatietabel voor i edereen al rekening is gehouden met een af trek van 100. Komt u boven de 100.en kunt u dit aantonen, dan is het toege staan het loonbedrag met 5% te verminderen en wordt het van het alsdan verkregen bedrag belasting betaald. BUITENGEWONE LASTEN. Een belastingplichtige kan voor buitengewone lasten komen te staan en hiermee houdt de belas tingsdienst eveneens rekening. Zo vallen onder deze lasten even tuele kosten van ziekte, invalidi teit, een sterfgeval en andere dergelijke uitgaven voor de be lastingplichtige zelf, uw echtge noot, kinderen, schoonzoons en dochters en kleinkinderen, alsme de voor de grootouders, ouders, broers en zusters van u en uw echtgenote. Uitgaven tot voorziening in het levensonderhoud van bovenge noemde verwanten zijn eveneens aftrekbaar, echter niet voor uw echtgenote en uw kinderen. DE MINIMUMGRENS. Voor betaling van minder loon belasting wegens buitengewone las ten, betaalt u alleen dan, als deze lasten meer dan 6% van het jaar lijkse loon (eventueel verminderd met beroepskosten en persoonlijke verplichtingen) bedragen. Voor elk kind waarvoor aftrek wordt genoten, wordt de 6% met een half verminderd. Bij 2 kin deren wordt het percentage dus ge bracht op 5% enz. Als man en vrouw beide in loon dienst zijn, krijgen zij na afloop van het jaar een aanslag in de inkom stenbelasting, omdat de loonbelas ting van 2 lage inkomens lager is dan van één groot inkomen. Van zelfsprekend wordt de door beide betaalde loonbelasting van de aan slag in de inkomstenbelasting afge trokken. BIJVERDIENSTEN. Heeft men zelf bijverdiensten of heeft de echtgenote bijverdien sten, die tezamen meer bedragen dan 200.per jaar, dan krijgt men eveneens een aanslag in de inkomstenbelasting. Men moet hierbij ook rekening houden met eventuele gekweekte rente van kapitaal, al is dit bedrag niet groot, toch kan het de oorzaak zijn van een aanslag. Gesteld dat de echtgenote 180. per jaar bijverdient en u aan rente van het spaarbankboekje ƒ30.— gekweekt hebt, dan komt men daardoor boven de ƒ200.— en vervalt men in de inkomsten belasting. Hiermee hebben wij de voor naamste bepalingen opgesomd, zodat u met deze gegevens dus rekening kunt houden en zelf uw gevolgtrekkingen kunt maken. Wij willen er tenslotte nog op wijzen dat men VERPLICHT is een aangifte-formulier te vragen als men bijverdiensten heeft, d.w.z. dat men er zich niet op kan beroe pen geen aangifte te hebben gedaan omdat men geen aangiftebiljet heeft Was voor enkele jaren „Kaatsheuvel" nog niet te vinden op de meeste land kaarten, momenteel is er mogelijk nie mand meer te vinden in ons eigen land en heel ver daar buiten, die de naam Kaatsheuvel niet kent en niet zonder de minste moeite weet te vinden. We mo gen verder gaan en we bewer'en, zonder overdrijving, dat ,,De Efteling" en dat is toch Kaatsheuvel, een begrip geworden is. De „Linie" schreef enkele weken ge leden over een Mammouth-Efteling in Amerika en het Nieuwsblad van het Zuiden in Tilburg noemde in zijn num mer van Donderdag j.I. het „Disneyland" van Walt Disney een Amerikaanse „Ef teling". En het plaatsje Anaheim, waar deze bekende Amerikaan zijn park, in navol ging van de „Efteling" heeft gebouwd nog minder bekend dan Kaatsheuvel, komt thans met dikke letter voor op elke kaart 'en elke atlas van de „bescheiden" Amerikanen. We mogen bij herhaling de „Nieuwe Wereld" als grootste initiatief nemer op alle gebied roemen, nu is het echter het ongekende „Kaatsheuvel" dat hier een primeur geschapen heeft, waar aan een Walt Disney een voorbeeld heeft genomen. En staat Kaatsheuvel met grote letter op onze atlassen en landkaarten vermeld? Wordt het geen tijd, dat ook deze her zien worden en dat de schoenenstad, daarop met zijn kleine kabouter en zijn tot „wekroep" geworden aanwijzing „kleine boodschatp" een plaats krijgt? Ondanks onze bescheidenheid zijn wij een bekendheid geworden, die tot voor beeld strekt. De initiatiefnemers mogen hierin hun grootste voldoening vinden van het werk, dat zeer velen van onze eigen ingezeten'en fantastisch en ge waagd noemden. WIJNFEEST. Het Wijnfeest, dat de heer W. Smit in het gepasseerde weekend in zijn in richting organiseerde, is opnieuw een succes geworden, 't Zag er zowel binnen als buiten in de Apollo-compartimenten aardig en gezellig uit en het is er twee dagen achtereen gezellig 'en amusant ge weest. Het heeft er vooral niet aan be langstelling ontbroken en we mogen ge rust zeggen, dat het Kaatsheuvels Revue Orkest, daarin het leeuwendeel gehad heeft. Er was stemming en sfeer, die trok en tot blijven inviteerde. Ook de Ziliba's, de jodelzangeres Olga Lowina en de conferencier Fred. Kemp, droegen er het hunne toe bij om de pret gaande te houden. 't Was een week-end, waarover de heer Smit ongetwijfeld tevreden mag zijn. VOLKSCONCERT. Zondag gaf de Harmonie St. Jan uit Berndijk op de Markt zijn tweede Volks concert. Over belangstelling was niet te klagen, doch de grote drukte, die op en rond het plein heerste, maakte het noch voor de directie, noch voor de execu tanten gemakkelijk om met volle aan dacht te luisteren of te muciseren. Vooral de bromfietsers storen bij voortduring op zeer hinderlijke wijze het aangenaam be luisteren van de uitvoering. Daarbij wordt ook veel last ondervonden van de drukte van het busvervoer van de B. B. A., dat op dagen als Zondag j.I. zeer hinderlijk mag genoemd worden. Wij zijn voorstander van het geven van ge regelde volksconcerten, doch kunnen ons indenken, dat het ondankbaar is, als de aandacht bij herhaling wordt afgeleid door storingen, die het onmogelijk maken zowel om te musiceren, als om te luiste ren. Hierin moet naar een oplossing ge zocht worden. TAFELTENNISTOURNOOI. De competitie van de Tafeltennis sport ligt ook weer in 't naaste ver schiet. De tafeltennisclub N.V.R. heeft echter gemeend nog voor de aanvang van dit jaarlijks sportgebeuren een groot tournooi te organiseren, waarvoor het toestemming heeft verkregen en waar voor 25 September a.s. het grote Apollo Theater beschikbaar gesteld is. In deze zaal zal tegelijk op 15 tafels kunnen ge speeld worden, zodat het tournooi kan opengesteld worden voor alle clubs uit Brabant. Met een groot bal zal dit sport evenement gesloten worden, waarvoor twee orkesten zijn geëngageerd. EEN FILMOPNAME. In opdracht van het gemeentebestuur van de stad Tilburg wordt een film van ongeveer 40 minuten van de stad Til burg door de Filmmaatschappij Nijenhof uil 's-Hage vervaardigd, waarin o.m. ook de Kon. Harm. Orpheus medewerkt. De film zal de titel dragen: „Harmonie en Gemeenschap" en bedoelt een beeld te geven van deze industriestad op elk ter rein. Om echter een verantwoordelijke opname van dit gedeelte te krijgen, waarin Orpheus zijn medewerking moet geven, beschikt Tilburg over geen en kele zaal, waarin eën accoustiek heerst, als de Apollozaal in Kaatsheuvel, zodat besloten werd dit muzikaal gedeelte daarin op te nemen. De technische staf van de filmmaatschappij Nijenhof ver zekerde ons, dat de beste studio niet op een meer geperfectioneérde accoustiek kan roemen. En zodoende was Orpheus Donderdagavond opgesteld in het Apol lo-Theater, waar de maatschappij Nijen hof van de befaamde Sabeldans en de Siciliaanse Vesper getracht heeft een op name te maken, die in de Tilburg-film zal verwerkt worden. Wij hebben een paar uren deze opname medegemaakt 'en kun nen er alleen maar van zeggen, dat hier voor enorm veel van de executanten en de directie gevraagd wordt en dat elk onderdeel een oefening eist, waarvoor een overgave gevergd wordt, die onze Kaatsheuvelse executanten, tot voorbeeld zou kunnen strekken. Kaatsheuvel 'en speciaal de heer Smit, mag er intussen een eer in stellen, dat zijn inrichting hiervoor gekozen is, bo ven de beste zaal die een stad als Til burg bieden kan. R.K. HANDELSAVONDSCHOOL. Op Maandag 12 September a.s. be gint weer een nieuwe cursus van de R.K. Handelsavondschool te Kaatsheuvel ter verkrijging van het diploma Middenstand of Vestigingswet. Tot Woensdag 31 Aug- kan men zich op het klooster der Eerw. Broeders van Liefde voor deze cursus opgeven. Naast voor bovengenoemde diploma's staat de opleiding ook voor meerdere andere examens van Handels wetenschappen en boekhouden open.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3