KAATSHEUVEL WIELRENNEN DUIVENSPORT BERNDIJK TOURISTEN KOPEN IN LONDEN j VOLKSCONCERT Katholieke Levensschool voor Jonge Arbeiders VOOR DE VROUW DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 AUGUSTUS 1955 STAN OCKERS WERELD KAMPIOEN. Stan Ockers is wereldkampo- oen. Gisteren heeft de 35-jarige Antwerpenaar voor liet critische forum van honderdduizenden op gewonden Italiaanse wielerken- ners en de gehele internationale sportpers zijn meesterproef af gelegd met durf, overtuiging en athletisch vermogen. Er bestaat geen zweem van twijtel over de waarde van dit kampioenschap: Ockers, die wel eens smalend de „boekhouder" wordt genoemd, omdat hij zijn wedstrijden soms met te veel overleg rijdt, heeft in Fracsati gereden zoals alleen een crack dat kan. Hij heeft alle gro ten van de wedstrijd en alle gro ten van naam, Bobet, Coppi en Kubler inbegrepen, in directe ge vechten aangepakt en verslagen en aldus een smetteloze overwin ning behaald. Een betere triom fator hadden de Italiaanse orga nisatoren, die op hun prachtig parcours de wedstrijd feilloos re gelden, zich niet kunnen wensen. KAATSHEUVEL. De 8e „kampioenen"-ronde van Kaatsheuvel. Met recht durven we de 8e ronde van Kaatsheuvel een kampioenen ronde te noemen. Mochten wij in onze uitgave van j.l. Vrijdag al en kele zeer vooraanstaande renners bekend maken, na die dag zijn nog zeker 15 renners gecontracteerd van even groot formaat, renners die- stuk voor stuk reeds vele koersen wisten te winnen en allen tot zeer voorname gegadigden gerekend kunnen worden om ook deze 8e ronde te winnen. Wat kwaliteit renners betreft steekt dan ook de komende ronde ver boven alle voor gaande uit en kunnen wij dus niet alleen een interessante wedstrijd verwachten, maar hebben wij voor al de eer om zeker 20 van de beste amateur-kopstukken aan het werk te zien. Onder deze kopstukken be vinden zich ook Arie van Wetten en van Brekel. Beiden hebben j.l. Zaterdag nog deel uitgemaakt van de Nederlandse afvaardiging naar de wereldkampioenschappen. Bei den mogen op een uitstekende cour- se terugzien en des te meer zal het Zondag een strijd worden van niet- geselecteerden tegen deze beide coureurs. In ons artikel van a.s. Vrijdag ge ven wij nog een uitvoerige beschou wing van de amateurs-course met zijn prominente deelnemers. Bij de nieuwelingen zal het al eveneens een strijd tussen koers- winnaars worden. Ook hier komen wij nog uitvoeriger op terug. De nieuwelingen starten om 1 uur voor 60 km., de amateurs om 3 uur voor 100 km. Maar voordat deze attractie weer zal aanvangen, hoopt de organisat'e nog te kunnen rekenen op de Kaats- heuvelse schoenfabrikanten. Velen zegden reeds een royale stoffelijke steun toe, velen zullen echter nog dezer dagen bezocht worden door de voorzitter, om evenals voorgaande jaren een prachtcollectie prijzen bij elkaar te krijgen. Dit is ook juist onze sterke zijde, waardoor wij kans zien o mde beste renners ge contracteerd te krijgen. Allen re kenen weer op een apart Kaats heuvels prijsie en de organisatie hóópt dat allen die hiervoor de ge legenheid hebben niet achterwege zullen blijven. U bewijst de organisatie een ont zaglijke dienst en garandeert uzelf haast zeker van een geslaagde cour- se en een jaarlijkse terugkeer er van. En mochten er nog speciale wielerenthousiasten zijn die ors nog iets extra's willen geven in de ze zeer hoge contract-kosten, dan houden wij ons gaarne aanbevolen. Want u weet het allen „onzze ronde is vrij, d.w.z. voor iedereen vrij toegankelijk". Wij moeten er dus uitsluitend door de Kaatsheuvelse steun van komen. Wij rekenen dan ook weer op al len met de nodige dank bij voor baat. VLIJMEN. De wielerclub De Zwaluw alhier hield haar laatste rit van de zomer competitie om de K.I.H. trofee. De uitslag is als volgt Amateurs1 Hagelaars, 2 v. d. Loo, 3 v. Baardwijk, 4 Pardoel, 5 v. d. Ven, 6 Leijtens, 7 v. Gils. Nieuwelingen 1 v. d. Broek, die zijn derde overwinning boekte, 2 Fitters, 3 v. Dal, 4 v. Gerwen, 5 H. Kuijs, 6 de Groot, 7 v. Engelen, 8 de Kroon, 9 Vermeulen, 10 v. Reijt, 11 Fr. v. Weert. Aspiranten 1 v. d. Bogaert, 2 v. d. Wiel, 3 Verhoeven. Junioren 1 Briek, 2 v. d. Wiel. Club-kampioenschappen. De wielrenners die deelnemen aan de club-kampioenschappen van Nederland, moeten zich opgeven bij de heren v. Dal en Stolzenbach. Be langstellenden die de reis wensen mee te maken, moeten zich even eens opgeven. Programma van Zondag. De nieuweling van Dal nam deel aan de ronde van Uden en werd 12e. De amateur v. d. Ven startte ook in Uden en kwam met het peleton binnen. Krein Post werd winnaar In Tilburg startten Libregts en G. v. Baardwijk. Libregts was in grote vorm, maar door een valpartij ontging hem de overwinning doch hij werd nog 12e. v. Baardwijk zat in het peleton. P. de Jong uit Made werd winnaar. V V café-restaurant „De Steenbak ker" op de Horst. De voorzitter, de heer J. Bee- rens, opende deze vergadering met de chr. groet en vervolgens werden vlot enkele punten van 1 de agenda afgewerkt. Het jaar verslag van de secretaresse en het financiëel overzicht van de penningmeesteresse kregen beide een waarderend woord van de voorzitter. Verder werden reis kosten besproken en een steun- bonnenactie overwogen. Het bestuur trad in z'n geheel af, maar was herkiesbaar. Daar er maar een candidaat voor een bestuursfunctie was, werd het huidige bestuur met algemene stemmen herkozen. De diverse functies zijn enigszins gewijzigd. De heer J. Beerens is thans voor zitter, Piet v. Wezel vice-voorz., Anny Klis, secretaresse, Ria van Wezel, penningmeesteresse en de heer B. v. d. Plas commissaris en leider der damesafdeling. Vervolgens sprak de geestelij ke adviseur, de WelEerw. Heer v. d. Heijden, een hartig woordje tot de leden en noemde de sport niet alleen een lichamelijke vor ming, maar deze droeg er tevens toe bij de geestelijke vorming verder te ontwikkelen. Ook bracht spr. ter sprake de medische sportkeuring, waaraan ten spoedigste zal worden deel genomen. Verder werd nog een elftallen- commissie gevormd, waarin bui ten de aanvoerder, aanvoerster, trainer en voorzitter na stem ming de heer Sjef de Kort en mei. Hermien v. d. Ven zitting zullen hebben. Met de rondvraag werd deze eerste algemene jaarvergadering besloten. Handbalvereniging DESK. Zaterdagavond hield de Hand balvereniging DESK haar eerste algemene jaarvergadering in het Agenda. Maandag 8 uur repetitie Kon. Erk Harm Harm. „Apollo". Dinsdag 8 uur repetitie R.K. Kerk koor St. Jan. Woensdag 8 uur repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur Apollo-Theater „Stad zonder Wet". Toeg. 14 jaar. Donderdag 7.30 uur repetitie Da meskoor „Bel Canto". Donderdag 8.30 uur repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. Een stap in de goede richting DINSDAGAVOND 30 AUGUSTUS van 78.30 uur gelegenheid tot AANMELDING VAN LEERLINGEN VOOR 1IET le LEERJAAR, dat 13 Sep tember a.s. aanvangt. R.K. Varkensfonds „Steunt elkander". Bovengenoemd fonds verga derde Zondag j.l. in het clublo kaal bij de wed. van Dinteren. Het voornaamste punt van de agenda was wel de causerie dooi de heer Zijlmans, veearts uit Ca- pelle, die de opvoeding, ziekten en dergelijke „varkentjes"-belan- gen besprak. Pater Donders. Pater Donders, de eerste pries ter onzer parochie, is deze mor gen vertrokken naar Parijs, waar hij een half jaar zal studeren aan de Alliance Francaise voor de Franse taal. Daarna zal hij voor een zeer kort verblijf in Berndijk terugkeren, om dan naar de mis sie in Frans-Afrika te vei-trekken. Niet alleen Parisiennes en Ame rikaanse vrouwen kopen in Lon den, ook de toeristen uit Nieuw- Zeeland, Australië en Canada hebben ontdekt, dat de Londen- se confectionnairs sublieme En gelse wollen materialen verwer ken tot prachtige confectie en dat de prijzen van deze Engelse confectie laag zijn! Nauw is de samenwerking tussen de Engelse confectionnair en de Engelse haute-couture ontwerper. CHARLES CREED, een der 12 leden van de Engelse haute-cou- turc-vereniging, creëerde voor Chadwick and Hill de gehele na jaarscollectie. De firma Chad wick and Hill verwerkt uitslui tend zuiver wollen Yorkshire- j weefsels. „Creed Casuals" noemt j men deze kleding van deze fir ma. Het is klassieke kleding, welke door een fantasie of door het materiaal tot de zoals Creed zelf zegt „nieuwe klas sieke kleding behoort, welke het gehele jaar door kan worden ge dragen". Er is veel vraag naar deze En gelse klassieke kleding. De goede confectiemagazijnen, waar eerste klas Engelse confectie wordt ver kocht, hebben regelmatig bezoek van Parisiennes. Een compliment voor de ontwerpers en de stof- fenfabrikanten. Misschien ook een aanwijzing, dat Frankrijk duur is en EngelandZeker goedkoper en men is er minstens even goed gesorteerd als in de Franse confectiemagazijnen. Het „ceintuurloze tijdperk" is aangebroken. De Engelse ont werpers komen de vrouwen te gemoet met het in Frankrijk ont worpen silhouette. Is er toch een ceintuur aanwezig, dan wordt deze zo laag mogelijk aange bracht. Dit is vooral het geval bij de Creed Casuals, die voor het grootste deel in drie tinten wor- den gebracht, n.l.: helder blauw, fel rood en hard geel. Hoe laag de Engelse prijzen op het ogenblik liggen, kunnen we zien aan ontwerpen van ATRI- MA (een der beste confectiehui- zen). Atrima-japonnen zijn ver krijgbaar vanaf vijf guineas f 55.en zijn vervaardigd van de beste Engelse wollen stoffen. RIMA, hetzelfde genre als Atri- ina en Chadwick and Hill, is mis schien iets duurder, maar heeft ook prachtige deux-pièces vanaf 75.Bij JERSEY ORIGI NALS vinden we een zeer mooie wollen jersey cocktailjapon van af ongeveer 130. Wollen jersey, alle soorten tweed van de zwaarste inantel- tweeds tot de fijnste lichtgewicht kwaliteiten iangharige wollen fleece, wollen crêpes en geruite stoffen (vooral Schotse ruiten), zijn belangrijk in het Engelse modebeeld. Buitenlandse stoffen worden bijna niet verwerkt. Het devies is: Goed en Goedkoop, en dit devies is zó verwezenlijkt, dat zelfs de Parisienne tijdens haar vacantie in Londen graag Engel se wollen kleding zal willen ko pen. BIJ DE TEKENINGEN: Geel is één der nieuwe winter- tinten. DELBURY (Alexon) legt gelijk de meeste Engelse ont werpers het accent op of rond de heupen. Goudgele zuiver wol len fleece is het materiaal van deze practische mantel. Sweaterlün en geplooide rok ken laten zich uitnemend combi neren. Dit Atrima-ontwerp is uit gevoerd in beige/gele lichtge wicht jersey. Ook het middelste model is van Atrima en gemaakt van ha- zelnootkleurige geribde wollen jersey. Ook hier is de taille lang en slechts vaag aangegeven. De V-hals en de manchetten kregen een witte piqué garnering. Hals lijnen kunnen zowel hoog als laag zijn. De doorgeknoopte japon be hoort tot de „Creed Casuals'. „Nieuw-klassiek", zoals Creed deze ontwerpen noemt. Speciaal gecreëerd voor Chadwick and Hill en vervaardigd van zuiver wollen Yorkshire flanel. De ja pon, welke tot lang in de herfst zonder mantel kan worden ge dragen en die op koude zomer dagen uitkomst biedt. Jersey Originals is verant woordelijk voor de laatste japon, gemaakt van lichtgewicht wollen jersey met tweed-effect. WAALWIJK. Nederlaag-tournooi r.W.B.Veerse Boys 05. Hoewel zeker niet verwacht na de reeds behaalde resultaten, is dit de eerste nederlaag geworden en laten wij er aanstonds aan toevoe gen volkomen verdiend. De verde diging van R.W.B.welke in de drie voorgaande wedstrijden slechts 2 doelpunten had doorgelaten en haar deugdelijkheid had bewezen, werd om onverklaarbare redenen gewij zigd. De buitenspel-taktiek kwam nu lang niet zo goed tot zijn recht, waardoor Veerse Boys veel kansen kreeg. Met kunst en vliegwerk kon onze doelman tot de rust de tegen stand tot 0—1 beperken. Het gehele elftal maakte een rommelige in druk, vooral onze doelman had een moeilijke taak, waarvan hij zich. gezien de omstandigheden, goed heeft gekweten. Het verwonderde echter niemand dat er meerdere doelpunten kwamen. De snelle Veer se Boys-ploeg heeft hier goed van geprofiteerd, het werd 05. Wij vertrouwen dat dit een goede les geweest is. Zondag 4 Sept. begint de compe titie met de wedstrijd RWB—WSC VLIJMEN. Vlijmense Boys 1— Wilhelmina- Comb. 26. Zondag speelden de Vlijmense Boys een vriendschannelijke wed strijd tegen een Wilhelmina-comb. uit 'Den Bosch. De strijd was in het begin reeds spannend. Beide par tijen doelpuntt enreeds in het be gin. Tot de rust gingen beide par tijen doelpuntten reeds in het be- helmina beschikte over betere schutters en met de rust was het 3i voor Wilhelmina. Na de rust kwam Wilhelmina iets meer in de aanval, wat in doelpunten werd uitgedrukt. Eindstand 62. Junioren AJunioren B 31. De Boys Junioren speelden een onderlinge wedstrijd, welke werd beslist in het voordeel van de gro ten. Boys Junioren won met 31. LOONOPZAND. „De Luchtbode". De postduivenvereniging „De Luchtbode", gevestigd bij de heer M. van Onzenoord alhier, hield Zondag een wedvlucht vanuit Vlis- singen. De uitslag was als volgt M. Maas 1, 25 K. v. Esch 2, 18 Fr. Krol 3 H. v. d. Ven 4 Guot- ziers 5, 17, 24 C. v. d. Ven 6 M. Abrahams 7, 22 A. Verschuren 8, 15, 30 Valk 9, 26 A. Spapens 10, 19, 23 A. v. d. Velden 11, 28 M. v. Onzenoord 12 M. Vera 13 G. IJpelaar 14 Jos v. Dongen 16 P. v. d. Velden 20 L. Weytmans 21 A. J. v. Dongen 27 L. v. d. Meren- donk 29 H. Erouwer 31. C. IJpe laar overduif. M. Abrahams serie 3. VLIJMEN. De Zwaluw. Zondag werd door de Postduiven vereniging De Zwaluw deelgeno men aan de grote derbyvlucht Or leans. De eerste duif werd gecon stateerd om ongeveer 15.30 door Th. v. Overdijk. Jos Kuiis 15.32, Cor v. Heivoort 15.45, D. Stupers 16.09. Dit waren de vroegste duiven. Het was een traag verloop. Vele duiven ontbraken 's avonds nog op het hok. MUTATIES. Tot onderwijzer aan de St. Bernardus- school is benoemd de Eerw. Br. Parens, die de leiding van de V.G.L.O. klas is opgedragen en de eerw. Broeder Victor, die in de vacature van Br. Franciscus treedt. lOns bericht van vorige week Vrijdag moeten we aanvullen met de kennisge ving, dat de Eerw. Broeder I ertius. Overste van het klooster St. Bonifacius de leiding heeft gekregen van de St. Jansschool, een opdracht die zeer zeker de sympathie draagt van de gehele Kaatsheuvelse burgerij die deze uitste kende paedagoog reeds jaren kent en waardeert. NAAR 'T CONCOURS. Aansluitend op een advertentie voor komend in het nummer van heden, mo gen we mededelen, dat het onlangs op gerichte mannenkoor Semper Vivens, ge huisvest in Café-Restaurant 't Hoventje Zondag 4 September deelneemt aan het grote concours te Geertruidenberg in de vierde afdeling Mannenkoren, met als verplicht werk „Aan den Biere van Theo v. d. Bijl en als vrij nummer „Ge bed'' van M. v. Weber. Vrijdagavond zal het koor deze beide concourswerken in een slotrepetitie, die voor iedere'en toegankelijk is in de zaak van de heer G. v. d. Hoven laten horen. Ongetwijfeld zal er veel belangstelling voor deze uitvoering bestaan. Wij wen sen „Semper Vivens" alle succes bij haar eerste concours-optreden. Vermoedelijk zal het koor omstreeks vijf uur in Geertruidenberg moeten op treden. TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag werden de jaarlijkse wed strijden ingezet om het Tenniskampioen schap van Kaatsheuvel op de schitteren-^ de banen van het Natuurpark De Efte- ling. Buiten een enkele stoornisbui kor^ onder prachtig weer reeds een groot ge deelte van het programma worden afge werkt, zodat we thans reeds de kwart finales van Heren enkel en dubbel en de halve finales van Dames enkel, dames, dubbel en Gemengd dubbel kunnen me dedelen. ir Dames 'enkel: Mej. Nijkamp sl. Serva Snoeren 63: 60. Dames dubbel: mej. S. Snoeren en M. v. d. Hoven sl. mej. N. Snoeren en E. Dekkers 46; 64; 64. Heren enkel: H. van Nieuwstadt sl. L. van Heesch 62; 64; W. Birzak sl. M. van Nieuwstad 62; 64. Heren dubbel: Hoynck v. Papendrecht en H. van Nieuwstad sl. J. Bienert en T Smit 36; 61; 61. J. Schellekens en J. Kemmerten sl. J. Reynen en A. Janssens 62: 63. M. van Nieuwstad en A. Schalken sl. L. Schraauwers en L. van Heesch 61: 6-2. Gemengd dubbel: Jo Reijnen en J. Schellekens sl. A. van Hoorn en J. van Hoorn 75; 36: 63. Zaterdag en Zondag word'en de wed strijden voortgezet. HONDENSPORT. De heer J. v. d. Kaa, de bekende Kaatsheuvelse dresseur en gerenomeerde pakwerker voor de wedstrijden om het certificaat Politiehond van de K.N.P.V. wist in Moergestel voor de zoveelste maal een certificaat in lof te behalen en is nu voor de vijfde maal aangewezen om mede te dingen om het Landskam pioenschap 1955, waarvoor de zeven beste honden van Nederland zijn uitge zocht. GEWESTELIJKE SOCIALE CURSUS. De afdeling Kaatsheuvel van de K. A. B., overtuigd, dat in de naaste toekomst mannen nodig zijn, die de nodige be kwaamheid bezitten om in de vele kwesties, die de maatschappij beroeren leiding te geven, heeft alles in het werk gesteld om hierin de zo hoog nodige vorming aan te bieden. Door intensief en hard werken is er het bestuur in ge slaagd voor Kaatsheuvel en omgeving een driejarige vormingscursus te verkrij gen, ieder van 40 lesweken van vier uren, die gegeven zal worden op Vrij dagavond en Zaterdagmiddag. In zijn inleidingswoord zette de heer Copp'ens Vrijdagavond de belangrijkheid en hoge noodzakelijkheid van deze cursus uiteen met het gevolg, dat zich reeds staande de bijeenkomst een veertiental deelne mers opgaven, waarnaast nog meerdere anderen zich hebben aangemeld uit Kaats heuvel en omgeving, zodat kon besloten worden, dat reeds zeer spoedig deze ge westelijke sociale cursus kan geopend worden. De lessen omvatten: Godsdienst leer, Sociologie, Economie, Bedrijfsleer, Staatshuishoudkunde, algemene ontwik keling. De lessen worden gegeven door leraren met M.O. bevoegdheden. Als een verheugend feit mogen we melden, dat het volksconcert, door de Kon. Erk. Harmonie Apollo Zaterdag j.l. gegeven, door de maatregelen daarvoor getroften, een groot succes geweest is. Het weer werkte uitstekend mede, het programma was populair en attractief en \-er waren maatregelen getroffen, die het beluisteren van dit concert tot een waar genot maakte. Daar was op de eerste plaats de uitstekende verkeersre geling, onder bekwame leiding van Groepscommandant v. Braakhoven, die alle geruismakend verkeer op 'en bij de Markt voorkwam en daarnaast de keu rige geluidsinstallatie, die het concert in zijn geheel aankondigde en elk nummer met een kort verklarend woord inleidde en daardoor de aandacht van het grote publiek op de uit te voeren werken ves tigde. Met Bisselinks mar6 Naar d'Efteling, werd het concert ingezet, waarna Kapel meester Molenschot „La Forza del Des- tlno" van Verdi, de meest populair* componist van de laatste tijd, op uitste kende wijze liet vertolken. Dan volgde de Madeliefjeswals, wederom van de oud-Apollo directeur, een aangenaam en bekoorlijk Harmoniewerkje. De uitvoering van de Coppelia Suite in een arr. van de heer Bisselink, stelde wel de grootste eisten aan het goed muci- serend corps voor deze avond. Onder de pauze trad het mannenkooi „Semper Vivens" met de beide concours- nummers op, waarmede het op Zondag 4 September a.s. op het concours te Geertruidenberg in de vierde afdeling deelneemt. Niet onverdienstelijk werden beide nummers door het jeugdige koor onder leiding van de heer v. d. Linden gegeven. i 1 I Taxandria, weer van de heer Bisselink. was het eerste keurig uitgevoerde num mer na de pauze, gevolgd door het be kende Cortege de Ballet, een werk, dal het steeds nog met groot succes doet. De medewerking van Apollo's drum band werd wel de grootste attractie van de avond. Eerst kreeg het publiek de be- kende „Manoeuvre mars" van v. Stenz te horen, maar nog meer sloeg de compo sitie van de heer Bisselink „Onze Tap toe" met zijn bekende melodiën, verlucht met het zware drumband geroffel in. 't Was een mooi concert met een al zijdige verzorging, die tot genot stemt. Nog iets minder beweging van het jon gere geslacht en we komen tot een per fectie op onze buitenconcerten. Mgr. Volkers traat 8 - Kaatsheuvel Aanmelden in het Handwerklokaal van de school, gelegen achter café De Gildenbond.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5