KAATSHEUVEL tvazz.*- I W&ALWYK Waalwijkse en Langsiraaise Courani BERNDIJK GEERTRUIDENBERG Gemeenteraad Geertruidenberg Dansschool Grijsbach ZAAL PIET VAN DUN een actie-vereniging. borst-onderzoek. DE TOCHT VAN DE OUDEN VAN DAGEN. hockey. DIT GELDT 4 DAGEN NEST SCHALEN SOEPKOPPEN SCHOTELS m/oren, decoratie 1.50 HET GESCHENKENHUIS WAALWIJK Zaal „De Twee Kolommen" yRT.IDAG 16 SEPTEMBER 1950 Uitgever W'aalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO WHET ZUIDEN 8e JAARGANG No. 75 Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 Contract-advertenties 10 cent Der m.m. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p Advertentieprijs speciaal tarief. TELEGR.-ADRES ..ECHO" OPENING R.K. HANDELS- AVONDSCHOOL. Woensdagavond half acht werd het. schooljaar 1955—1956 van de R.K. Han delsavondschool officieel geopend. Voor deze gelegenheid was het School bestuur: de Eerw. Broeder Romedius en dc heren J. v. d. Put, en A. v. dVel den. tesamen met de leraren, leerhngen en oud-leerlingen. Na een opwekkend woord van de leider van de cursus Br Romedius, waarin deze aanspoorde tot noq grotere ijver in de studie ging hij over tot de prijsuitdeling van het vorige schooljaar. Er waren n.l twee boekwer ken ter beschikking gesteld door het Cen traal bestuur van de Middenstand te Den Haag. voor d* twee best geslaagden van de groep Kaatsheuvel. De gelukk.- gen waren de jonge-dames v. d. Fut cn Marcus. Br Romedius hoopte, dat in het ko mende studiejaar een hoger pelage als 45 uit de bus zou kernen. Dit wil evenwel niet zeggen.,dat het Per^entage beneden het landelijk gemiddelde ligt. Dat was eveneens 45 Voor net mende studiejaar staan wederom twee priizen ter beschikking uitgeloofd door het bestuur van de Handelsschool. Na nodige felicitaties werd met de cursus begonnen. Kaatsheuvel ziet met belang stelling de nieuwe lijst der geslaagden .n 1956 tegemoet. „König-Bar" Zondag 18 Sept. Groot Bal Kaatsheuvels Revue Orkest Aanvang half 8 I„ vervolg op avökeUje het Maandaa 1.1. deelt het be- nummer van Maandag j. stuur van de E.H.B.O.-veremgmsSt Da- miaan ons nog mede de E-H.B.U. i verenigir-„ die zich ten doel stelt in Kaatsheuvel de trachten een vereniging op te richten die zich ten doel stelt in Kaatsheuvel d( landelijke, maar daarnaast ook de plaj- Se acües te steunen Onder landelijke acties worden verstaan de Rheuma-actie, de Kankerbestrijding enz., welke voor heen door de EHBO verzorgd werden. Onder plaatselijke acties o.a. de loten- verkoop voor de tocht van Ouden van Dagen enz. De vereniging zou dan be staan geheel uit vrijwiUigers. dle als er een beroep door een vereniging op hen gedaan wordt, deze actie verzorgen Iedereen, die hiervoor interesse heelt, wordt door deze uitgenodigd de oprich tingsvergadering. die Vrijdag 16 Sep tember in Hotel W. Smit om half acht zal gehouden worden, bij te wonen. Het bevolkingsonderzoek op longtu- berculose is in onze gemeente weer aan gevangen. De Moer en Loonopzand heb ben hun beurt reeds gehad en Vrijdag 16 September wordt in Kaatsheuvel begon- nen. In het Patronaat van Berndijk Vrij- dag van 2—5 en van 7—9 u. n.m. en verder Zaterdag 17 September van 9- 12Voorde Loonsedijk op Maandag 19 Sept. van 2—5 en van 7—9uur n-j£ Voor het resterend gedeelte van Kaats heuvel Dinsdag 20 Sept- van 2-5 en van 79 uur n.m.; Woensdag 21 Sept. IZ 912 uur v.m. van 2-5 en van 79 uur n.m.; Donderdag 22_ Septem- j rein. Vanaf 1928 was hij lid van de St. Vincentiusvereniging 'en gedurende bijna 30 jaren lid van het Kerkbestuur, on- dei drie opeenvolgende pastoors, terwijl hij daarbij reeds jaren de functie van secretaris van dit college waarneemt. Een vruchtbaar leven, dat een attentie waard is bij een 75e geboortedag. 't Ziet er heus niet aanlokkelijk uit, /at het weer betreft van de laatste da gen. En toch staat voor Zaterdag a.s. de tocht van de Ouden van Dagen van Kaatsheuvel op het programma. Spon taan hebben zich weer een 80-tal auto bezitters bereid verklaard om hun wa gen voor deze gelegenheid ter beschik king te stellen. Om kwart over een worden de deel nemers in de Hoofdstraat, richting Oost verwacht. Op de rechterzijde van het trottoir, te beginnen tegenover de woning van Dr. Raaymakers, staan de volgnum mers der auto's aangegeven. Voorop rijdt het comité, dan volgen drie auto bussen en daarachter de lange stoet van particuliere wagens. De oudjes, voorzo ver zij in auto's rijden, worden aan huis afgehaald. De reizigers voor de bussen hebben een oproep ontvangen om tijdig present te zijn op de aangegeven plaats, waar zij moeten instappen. We richten nog een heel dringend verzoek tot alle deelnemers om precies op tijd aanwezig te zijn, want het is onverantwoordelijk, als niet kan afgereden worden, omdat mogelijk gewacht moet worden op één laatkomer. Alle zorgen zijn genomfen, om de tocht goed te doen verlopen, waarbij het comité rekent op de bekende medewerking, zowel van chauffeurs als van de deelnemers. De plaatselijke politie en de verkeerspolitie uit Tilburg hebben als- steeds hun gewaardeerde hulp toege zegd. De stoet wordt om zeven uur weer thuis verwacht, waarbij weer gerekend wordt op de spontane belangstelling van de burgerij en de medewerking van de muziekgezelschappen. In Hotel bnut volgt na aankomst de trekking der lo terij, die gehouden wordt om de onkos ten te dekken. Tot onze spijt moeten we opmerken, dat de verkoop der loten niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat het comité er van mocht verwachten. Er zijn nog loten verkrijgbaar en we menen te mogen verwachten, dat Kaatsheuvel dit sympathieke werk zal blijven steunen met dezelfde loyaliteit, waarmede het reeds vijf opeenvolgende jaren de tocht van onze „Oudjes" heeft mogelijk gemaakt. CONCERT IN DE EFTEL1NG. Zaterdag 17 September a.s. zal om 8 uur bij het restaurant in De Efteling een strijden, om 18,30 uur, wordt a.s. Zon dag in Hotel Smit de jaarvergadering ge houden, waarvoor aan de leden reeds een convocatie is toegezonden. m i iM AGENDA, Vrijdag 7.30 uur nam. Oprichtingsver gadering in Hotel Smit van de Actie vereniging. Zaterdag 1.30 uur nam. Tocht van de Ouden van Dagen. Zaterdag 7 uur nam. Thuiskomst van de tocht van Ouden van Dagen. Zaterdag 8 uur nam. Bioscoopvoor stelling Apollo Theater. Zondag 6 uur nam. en 8.30 uur nam. Bioscoopvoorstelling Apollo-Theater. Zondag 7.30 uur nam. Bal zaal P. v. Dun, Kaatsh. Revue Orkest. Maandag 8 uur nam. repetitie Kon. Erk. Harm. Apolle. ren A. Snoeren, T. Zeebrechts, J. Damen en G. Lensveld zitting in het bestuur. Hierbij mag vermeld worden dat de voor zitter zijn taak had volbracht, maar zich weer herkiesbaar stelde; met algemene stemmen mocht hij zijn functie handha ven, waarvoor hij de vergadering be dankte. Met nog enkele punten behan deld te hebben kwam de rondvraag. Ve len maakte hier gebruik van; alle vragen werden door de voorzitter naar vermo gen beantwoord. Daarna sloot de voor zitter deze gezellige maar pittige verga dering. AGENDA. Vrijdag 16 Sept. 8.30 uur repetitie voor het R.K. Zangkoor St. Cecilia. Zondag 18 Sept. 11.30—12.30 u. Lees bibliotheek. Ongeval. In de vroege morgenuren van Donderdag j.l. vond om circa 6 30 uur een ongeval plaats op de hoek van de Sweensstraat en Berndijkse- straat, dat veroorzaakt werd door een hond. die vlak voor het wiel van een bromfietsrijder uit Ooster hout liep. Hierdoor kwam de be stuurder zo ernstig te vallen, dat di rect medische hulp nodig bleek. De heer H. Glaudemans, die een E.H. B.O.-post beheert in Berndijk, ver leende de eerste hulp, waarna dr Raaymakers uit Kaatsheuvel spoe dig ter plaatse was. Na de gewonde te hebben verbonden, achtte hij overbrenging naar het ziekenhuis Woensdagavond was de voltallige raad der gemeente Geertruidenberg in openbare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, burgemeester Mr J. Ch. J Faure, kwam de raad tot vaststelling van de notulen van de vorige vergade ring. De ingekomen stukken ver meldden o.m. een schrijven van de Harmonie Apollo, welke harmonie voornemens is op Zondag 25 Sept. een concert op de kiosk te geven. Een ander ingekomen stuk was een verzoek van de ambtenaren van het gemeente-secretarie tot uitke ring van de gelden die door het Mi nisterie van Maatschappelijk Werk beschikbaar waren gesteld ter be strijding van de kosten der werk zaamheden, die verricht zijn in de vorm van overwerk in verband met de Watersnood van Februari 1953. Door genoemd ministerie is, naar aanleiding van een door de gemeen te ingediende declaratie een be paald bedrag aan de gemeente over gemaakt en dit had betrekking op de werkzaamheden, verricht na 22 Februari 1953. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van B. en W. deze kwestie te behandelen in besloten J 1 T-»o V»*». icwesue It: ucuaiiucicii m te Oosterhout noodzakelijk. vergadering, doch hiertegen maak- ber van 9—12 uur v.m. en 25 en 79 uur n.m.; Vriidag 23 Sept. van >-« V m en van 2—5 en van 7—9 u. n.m.. Zaterdag 24 Sept. van 9-12 uur v.m Zondag en van 2—3 uur n.m.; Maandag 26 Stpt. van 2—5 uur en van 7—9 uur n.m., Dinsdag 27 Sept. van 9-12 uur en van 2—5 en 7—9 uur n.m.; Woens dag 28 Sept. van 9-12 uur v.m. en van 2—5 en 7—9 uur n.m.; concert worden verzorgd door de Kon- Erkende Harmonie Sophia's Vereniging ui.- Loonopzand. Het volgende programma zal worden uitgevoerd 1. Washington Grays, mars, Gratuiia 2. Les joyeuses Commesses de Windsor, Nicolai Goroyez 3. Les Préludes, Fr Liszt Pauze. 4. Czardas uit „Der Geist der Woiwoden Grossman 5 The Teddybearspicnic, Bratton 6. Espani Cani Marguina-Hanneken 7. Procession du Sardar Ivanov 8. Hops Marching Along, niars, Ton Kotter. DEN BOSCH 1—DES 1- Voor de clubs die uitkomen in de trokken persoon had een lichte her senschudding en verschillende flin ke snij wonden aan gezicht, handen en armen. Oudersavond tot oprichting van K.A.J. Zaterdagavond werd in het paro chiehuis een oudersavond gegeven voor de ouders van de jonge arbei ders Harry Glaudemans, voorzitter van de K.A.J., opende deze avond met een welkomswoord tot de aan wezigen, onder wie de Zeereerw. Heer Pastoor Rietra, Rector J. Jans- sens, de Weleerw. Heer Kapelaan v. Oort, aalmoezenier van Kaats heuvel en het bestuur'van de KAB. De secretaris, Bertus v. d. Linden, gaf een keurig verslag van de her oprichting van de K.AJ. van Bern dijk. TT Hierna nam de Zeereerw. Heer Rector J. Janssens, diocesaan aal moezenier van de K.A.J. in het bis dom 's-Hertogenbosch, het woord. Spreker benadrukte vooral de over gang van het kind van de school naar de fabriek. Op school aan vaardde het leiding, nu op de fa briek is 't in de groei naar zelfstan digheid gedurende 8 volle uren per dag zonder leiding, welke het kind broodnodig heeft. Deze zelfstandig heid zet het kind voort in z'n vrije tijd, waarvan spreker voorbeelden aanhaalde. Het is dokter Poels in Limburg geweest die inzag dat er voor de jeugd wat gedaan moest worden en hij richtte De Jonge Werkman op. De jonge arbeider in Belgie die priester werd en zijn vader be loofde dat hij zijn leven zou wijden aan de arbeiders, Mgr Cardijn, richt te een der raadsleden bezwaar. Het geval „besloten of openbare verga dering" werd in stemming gebracht, waarna met 7 tegen 4 stemmen het onderwerp in openbare vergadering werd behandeld. geslepen, 5 dig. 3 25 Grotestraat 220 - Waalwijk B. en W. hadden op het verzoek van de ambtenaren afwijzend be schikt, de raadsleden kregen nu de gelegenheid er zich over uit te spre ken. Verschillende raadsleden kon den de zienswijze van B. en W. de len, andere weer meenden dat dit geld toekwam aan de ambtenaren en alzo evenredig verdeeld zou moeten worden onder die personen, die er aanspraak op konden maken Er volgde weer een stemming voor of tegen het besluit van B. en W. deze gelden niet te verdelen onder de ambtenaren, welke stemming eindigde met 5 stemmen voor en 6 tegen dit voorstel. Met 6 tegen 5 stemmen werd vervolgens ook be sloten het gehele bedrag uit te be talen aan de personen naar verhou- van de verrichte werkzaam- vrachtauto, met bijbehorende be grotingswijziging. Er zal een crediet beschikbaar worden gesteld van 13.500.—. Het voorstel tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling voor de Keuringsdienst, voor de Vlees keuringskring Breda en tot vast stelling van een Vleeskeuringsver ordening voor de gemeente Geer truidenberg, werd door de raad eveneens aangenomen. Niemand had ook bezwaren tegen het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een Monumenten verordening in de gemeente Geer truidenberg, evenmin als tegen het voorstel tot instelling van een ge meentelijk grondbedrijf en tot het vaststellen van een verordening op het beheer van het grondbedrijf. Daar was voorts een voorstel van B. en W. tot wijziging van 't raads besluit tot verhuring van het vis water der gemeente Geertruiden berg. De heer Venus was van oor deel dat het bedrag van 50.wel iets aan de hoge kant was en wilde daarom voorstellen 25.huur te vragen. Dit voorstel werd door ver schillende raadsleden gesteund, waarna .'t aldus werd aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. tot het verstrekken van een aanvullend crediet aan de Geertruidenbergse Bouwvereniging voor de bouw van 41 woningwetwoningen met bijbe horende begrotingswijziging, lichtte de voorzitter toe dat dit aanvullend crediet nodig was in verband met de verhoging van de curveprijzen. Men gaat met dit voorstel accoord, doch het is voor de heer Schot aan leiding er bij B. en W. op aan te dringen dat er meer toezicht wordt uitgeoefend bij de bouw van de wo ningen in de gemeente. De woning Wilhelminaplein 11 zal onderhands door de gemeente wor den verkocht. De raad sprak zich eerst uit over het in principe al dan niet verkopen van de woning en vervolgens over het feit dat dit on derhands zal geschieden. De boek waarde van de woning bedraagt 12.000.de opbrengst er van zal dus ook 12.000.— worden. Tijdens de rondvraag informeert de heer Jansen hoe het zit met de nieuwe jachthaven, waarop de voor zitter moet antwoorden dat van de desbetreffende commissie nog geen adviezen zijn binnengekomen, doch hem is wel bekend dat de Spoorha- ven niet bruikbaar is voor dit doel. De heer Hartong heeft, in ver band met de vlotte afwikkeling tot verkrijging van een bouwvergun ning, een compliment voor de be treffende instanties. ieder naar zijn aanleg. Bovendien is tus sen de blinden onderling een sterk» vriendschapsband gelegd. D» thans 60- jarige en gllerwege bekende organisatie der blinden geeft door middel van zijn Brailledrukkerij, enkele belangrijke tljd- schriften voor zijn leden uit. Bij dc Ned. j Blinden Bond zijn ruim 1000 blinden asn- gesloten. i Laten allen die zien kunnen, zich met de blinde medeburgers verheugen over j dit schone jubileum van de Ned. Blinden Bond. Ook in onze gemeente en wel op Don derdag 22 Sept. a.s., om 20 uur, in de Ned. Herv. Kerk aan de Haven, zal »®n Jubileumuitvoering worden gegeven. Een mooi feestelijk programma zal worden aangeboden, waaraan medewer- I king zal worden verleend door het Kerk koor der Ned. Herv. Kerk en dc heer H. Nieuwkoop, organist. Vertoond zullen worden de beide indrukwekkende films van de Ned. Blin den Bond, nl. „Sport en spel door blin de kinderen", en „Een van Ons". De bekende bondspropagandist de heer Joh. van den Berg, zal een korte herdenkings rede houden. Mogen ook in onze gemeente, gelijk overal in ons land, zeer velen willen de len in de dankbaarheid en vreugde van onze blinde landgenoten. De entree is voor eenleder vrij; er zal alleen bij de uitgang der kerk een collecte worden ge houden, zodat eigenlijk wel «enieder kan komen. VOLKSCONCERTEN IN BAARDWIJK EN BESOYEN. De Harmonie „St. Jan" en de bei de Gemengde Zangverenigingen „Tot Bloei der Toonkunst" en ,.Am- phion", reso. gevestigd in Baardwijk en Besoyen, zijn overeengekomen gezamenlijk een tweetal volkscon certen te geven. Het ligt in de bedoeling de ver plaatsbare kiosk van de gemeente achtereenvolgens te doen plaatsen op het z.g. V 1-terrein aan 't Laag einde en op de speelplaats van de R.K. Meisjesschool te Besoyen. Het concert in Baardwijk zal a.s. Zaterdagavond 17 Sept., en het concert in. Besoyen op Zaterdag avond 24 Sept. worden gegeven. De muzieknummers van de Har monie „St..Jan", onder leiding van de heer J. Mol. zullen worden af gewisseld met een 8-tal zangnum mers, die deels door de gezamen lijke koren en deels door de afzon derlijke zangverenigingen van Baardwijk en Besoyen zullen wor den uitgevoerd, onder leiding van de heer F. Wilmont. Laten we hopen dat 't weer gun stig is, zodat velen van dit gevari eerde muziek- en zangconcert zul len kunnen genieten ding heden. Het besluit zou echter niet te de K.A.J. op, waarvan de^metho- j genomen zijn indien niet een der raadsleden in de veronderstelling hoofdbond van de K.N.H.B. begint a.s. g 18 September de competitie weer. Voor onze plaatselijke promotie- klasser betekent dit dat de strijd moet v orden aangebonden tegen den Bosch. Het is begrijpelijk dat aan het begin ,n de competitie weinig kan worden zegd omtrent de verwachtingen, vooral Voor de Loonsedijk geschiedt het on- au tengevolge van de langdurige zomer Voorde wlon wcini vriendschappelijke wedstrijden konden worden gespeeld. Vorig jaar ein- derzoek in de Openbare Lagere school en voor het resterend gedeeUe van Kaats heuvel in de zaal van de Gildenbond^ De oproepkaart moet worden meege bracht. Voor een goed verloop is nood zakelijk, dat ieder zich aan de op de kaart aangegeven tijd houdt. PIET ELBERS WORDT 75 JAAR. d'qde DES ongeveer in het midden van de ranglijst hetgeen gezien de sterke be zetting voor de pas gepromoveerde dub zeker een goed succes mocht worden genoemd. Deze zomer is men onder leiding van Balemans van de waar naar de Sergeant-Majoor 7a. - as aaat een onzer notabelen K.M.A. begonrien met conditie-training, xlin /Verjaardag vieren, een feit dat die ongetwijfeld haar vruchten zal ai- we niet van eenleder kunnen vermelden, werpen. a?eftiff Wr Piet Eibers, kerk- van de zijde van de club verzekert, na «.ut betreft Tan'en se- eniae weken inspelen op behoorlijke re- uit en men heeft de beschikking over een gi®ot aantal bekwame, goed geoefende, en wat vooral belangrijk is, jonge en enthousiaste spelers. Het staat vast dat het verjongde elftal zich in Den Boec geducht zal weren. Het eerste dameselftal moet in Roo sendaal de strijd aanbinden met Pelikaan, geen gemakkelijke tegenstander. Wan neer evenwel gespeeld wordt zoals Zon dag j.l. op het tournooi van Liberty staan de kansen goed. Voor de overige 4 elftallen, die uit komen in de onderafdeling, begint de competitie op Zondag 2 October a.s. Na afloop van bovengenoemde wed- cretaris van het Kerkbestuur In het Loons Hoekje geboren, kwam de heer Eibers in Kaatsheuvel als boekhouder van de Firma M. van Beurden. Enige jaren later werd hij met zijn broers uit Waalwijk mede-op richter van de Lederfabriek ,£>e Kroon waarvan hij later directeur werd. Vele jaren leidde hij dit bekende bedrijf met een zeer actief zakeninzicht. Vooral de crisisjaren, die elk bedrijf zwaar drukten wist hij met veel succes te doorworste len. Hieronder moeten we vooral wijzen op de periodes 1914-1918 en de tijd der Duitse bezetting, toen een z.g. ••yer' waiter" de lakens kwam uitdelen. Doch ook naast het zakelijke leven had hij tijd voor de instellingen op charitatief ter- de na de oorlog in Nederland is overgenomen. Die methode; zien, oordelen en handelen wordt thans wetenschappelijk bevestigd door vooraanstaande professoren. De K.A.J. is een levensschool voor de jonge arbeider, waar hij onder lei ding van de aalmoezenier zichzelf vormt tot een degelijke jongeman voor kerk en maatschappij. Spreker benadrukte dat de K.A.J. thans de volle sympathie geniet van de ker kelijke en wereldlijke overheid. Aal moezenier Janssens deed een beroep op de ouders om hun kind te stimu leren, lid van de K.A.J. te worden en de bijeenkomsten trouw bij te wonen. Na deze denderende redevoering volgde pauze met een tractatie, waarna de grote Lourdes-film werd vertoond, waarvoor de nodige aan dacht niet ontbrak. Daarna sloot de Weleerw. Kapelaan Swinkels deze waardevolle avond en in dit slui- tingswoordje vroeg ook deze de vol le medewerking van de ouders. Ledenvergadering RKVV Berkdijk. De voorzitter dhr. Snoeren opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen welkom. Spreker gaf een korte uit eenzetting over het wel en wee van de vereniging in het afgelopen jaar. Hij be treurde het ten zeerste dat er geen kam pioenen uit de bus waren gekomen, doch was wel tevreden over de goede voor uitzichten. Dhr. Zeebrechts gaf een keurig jaar verslag, eveneens de penningmeester dhr, G. Netten, die de financiën besprak, waarover allen tevreden waren. De elf talcommissie trad af; besloten werd een commissie van vijf personen te vormen. Dc heren M. van Boxtel, C. Bijnen, W. Dingemans, Th. van Wanrooij en G. v. d. Linden werden hiervoor aangesteld. Vier bestuursleden traden af. doch drie stelden zich weer herkiesbaar. Met een meerderheid van stemmen kregen de he- was geweest dat het voorstel was: gedeeltelijke uitbetaling. Een zestal voorstellen van B. en W. werden hamerstukken. Aller eerst het voorstel om aan de heer A. G. Renniers, overeenkomstig zijn verzoek, eervol ontslag te verlenen als gemeente-opzichter; het voorstel tot uitgifte in opstal en erfpacht aan de N.V. Tankfa- briek van een gedeelte van het per ceel sectie B 2048; het voorstel tot aankoop varf een Concert Het Brabants Orkest. Op uitnodiging van de N.V. P.N.E.M. zal Het Brabants Orkest op Donderdag 29 September in de Cantine van de Donge-Centrale een concert verzorgen, met solistische medewerking van de cellist Arpad Szomoru. De volgende werken zullen wor den uitgevoerd: 1. Beethoven: Eerste Symphonie. Schubert: Ouverture „Die Zau- berharfe". Dvorak: Cello-concert in b. kl. t. op. 104. Op deze werken zal een toelich ting worden gegeven. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦O*** Heden Vrydag 18 September beginnen de nieuwe lessen Beginners 7 uur, gevorderden 8.30 uur Men kan nog inschrijven voor beide cursussen. 2. 3. ZONDAGSDIENST 18 September 1955 Arts: Dr v. Daal Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 18 September 1955 10 uur: Ds. L. Schellevis. Voorbereiding H. Avondmaal. BEGRAFENIS E. P. VAN BEIJNEN. Donderdagmorgen is het stoffelijk over schot van wijlen de heer E. P. van Beij- nen in zijn parochiekerk van de H. Cle mens ten grave gedragen. Zeer velen hebben hem op de gang naar de laatste rustplaats begeleid. Het stoffelijk overschot werd gedragen door de collectanten van de St. Clemenskerk, waarvan de overledene kerkmeester was, en werd onmiddellijk gevolgd door de heren van de St. Vlncentiusconferentie, waarvan de overledene eveneens lid was. Temidden van de velen die de baar volgden zagen we ook o.m. het bestuur van de Bakkersvertniging, waaraan, evenals aan zovele andere verenigingen, de overledene zijn beste krachten heeft gegeven. De Zeereerw. Heer Pastoor A. v. d. Brekel celebreerde met assistentie de plechtige H. Mis van Requiem. 60 JAAR BLIN DENORGAN 1SATIE. 1955 Is voor de Ned. Blinden Bond een belangrijk jaar. In Mei 1895 kwamen enkele blinden in Den Haag bijeen 'en besloten een organi satie van lotgenoten op te richten. 60 Jaren zijn sedert dien voorbij gegaan en de Bond kan terugzien op een vrucht baar verleden. 60 Jaar geleden nog, verkeerden de meeste blinden hier te lande in kommer volle omstandigheden. Blind 'en arm en diep afhankelijk, dat was het lot van de mees ten. Mede door de strijd en de activiteit van de Ned. Blinden Bond is er gelukkig zeer veel veranderd en is het vandaag bijna vanzelfsprekend dat ook de blinden deelnemen aan de arbeid, een- WIJNFEEST. De heer Steenbergen-Kroot zal in zijn café „De Galgenwicl dal. sinds de Kermis nog grotere be kendheid kreeg als Wienercafé, a.s. Zaterdag en Zondag wijn avonden organiseren als sluiting van het Wienercafé. Velen die tijdens de kermis en daarna in de prachtige zomermaanden dit bekende café hebben bezocht en er genoeglijke uren hebben door gebracht, zullen ongetwijfeld ook dit week-end weer van de partij zijn, om enkele glazen wijn te consumeren. Bovendien heelt iedere bezoeker kans op een zeei aardige attractie. HERFST-MODESHOW. Zoals in ons vorig nummer en ook thans weer per advertentie is aangekondigd, zal de fa. Cunen volgende week Donderdag J- Ssntember in zaal I halia een Herfst-modeshow organiseren. Deze shows die de laatste jaren een zeer grote bekendheid heb ben gekregen, werden in het re cente verleden zo druk bezocht, dat men thans ook een middag- show heeft ingelast. Iedere be langstellende heeft dus de kans op haar gemak de show te be zichtigen. Zoals andere jaren zal ook thans de fa. van der Sanden de hoeden van de mannequins ver- zoröcn» Voor nadere bijzonderheden verwijzen we onze lezeressen naar een in dit blad staande ad vertentie. VERKEERSONGEVALLEN. Zondag j.l. had er op 't kruis punt Parallelweg-Putstraat een aanrijding plaats tussen een wa gen bestuurd door P- de k. uit

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1