Waalwijkse en Langsiraaise Courant LEDERINSTITUUT TNO IN 1954. Uit Binnen- en Buitenland EEN TERUGBLIK EEN PLEIDOOI. INDRUKWEKKENDE BEGRAFENIS VAN J^LaldinaaH 2e KOOPT J 1/ M K m D f? 1/ LOTEN verschijnt 2 x per week Nadat vele duizenden Maandag in de Utrechtse kathedraal waren voorbijgetrokken langs het stof felijk overschot van Kardinaal de Jong, vond Dinsdagochtend de imposante 11 i tv a a r t p le ch 11 gheu De'pontificale requiemmis werd ongedragen door mgr. dr. i>. Altrin, terwijl de plechtigheden op het kerkhof verricht werden door mgr. G. Lemmens, bisschop van Roermond. Het stotielijw overschot van de Kardinaal werd van de kerk naar het kerkhui vervoerd op een open wagen, ge tooid met schitterende kransen en getrokken door de traters van het' Gregoriushuis te Utrecht. De belangstelling en deelne ming zowel bij de requiemmis als langs de weg was enorm en vol waardering voor de persoon van de overleden kardinaal, zoals ook de hulde van het koninklijk huis, de regering, van autoriteiten en instellingen van niet-katholieke ziide getuigden van de hoge waar dering voor deze godvrezende, krachtige en dappere figuur. Bij de rouwplechtigheden wa ren o.m. aanwezig de Kardinalen Griffin uit Londen en Frings uit Keulen, de Nederlandse bisschop pen de sacrista van de H. Vader mgr. Van Lierde, en de vertegen woordiger van Kardinaal an Roey, mgr. Suenes. Ook de pau selijke internutius 'mgr. Paolo Giobbe bevond zich onder hen. Van de wereldlijke autoriteiten werden opgemerkt ir. F. G. Ba ron van Tuyll van Serooskerken van Zuilen, als vertegenwoordi ger van de Koningin, de minis ter-president dr. W. Drees, de mi nisters Donker, Kernkamp, Reel, de Bruyn, Cals en van '1 hiel en de staatssecretarissen dr de W aal dr G. Veldkamp en dhr. Moor man. Tijdens de pontificale H. Mis hield de officiaal van het bisdom Utrecht, mgr. dr. J. A. Geerdinck, een lijkrede, waarin hij een le vensschets gaf van Kardinaal de Jong als mens zoals hij zich heelt doen kennen aan hen die van heer nabij zijn leven en werken hebben gevolgd. Door zijn intel lectuele aanleg en zijn grote be langstelling voor alle weten schappen, maar vooral voor de kerkgeschiedenis, welke hij twin tig jaar aan het seminarie te Rij- senburg doceerde, had hij een scherp inzicht in de diverse gees telijke stromingen, die de wereld van deze tijd beheersen stuur van de Nederlandse Kerk provincie, een opgave die door de tijdsinoeilijkheden zeer zwaar was en die nog zwaarder werd door zijn natuurlijke schuchter heid. Toch heeft deze persoon zoveel hulde gekregen omdat de tijds omstandigheden moed en dap perheid van hem vroegen. En dit bracht hij op, omdat hij er voort durend van overtuigd was, dat hij de strijd niet gezocht had, maar dat deze hem was opge drongen. Als de hoogste en heiligste goe deren van Kerk en Vaderland werden aangevallen, dan waren het nooit gevoelens van haat ol zucht tot vechten, die hem aan zetten tot verweer of tegenaanval maar de moed en de dapperheid voor de strijd die onontkoom baar was, putte hij uit het be wustzijn, dat God zelt het was, die deze deugden van hem vroeg. Aan iedere maatregel en aan edere beslissing ging vooraf een rijp overwegen van alle ter zake doende factoren en omstandighe den en hij stelde zich voor ogen alle gevolgen, die mogelijkerwij ze daaruit konden voortvloeien. Maar behalve met een scherp verstand was hij begiftigd met n teergevoelig gemoed. Door dit ziin meevoelen en me deleven met anderen wist hij al len, die met hem persoonlijk in aanraking kwamen, voor zich te winnen. Zijn uitgebreide perso- nenkennis en zijn welhaast ieil- loos geheugen maakte het hem gemakkelijk aanknopingspunten te vinden, waardoor hij steeds weer opnieuw de verbazing en... de symoathie wekte van hen die tot hem kwamen. Nog een andere eigenschap die in hem tot deugd was geworden moge hier worden vermeld. Dat was zijn dankbaarheid. Hij was erkentelijk jegens iedereen, die iets voor hem deed, of die hem op een of andere manier 'n dienst bewees. Wat kan deze mens voor ieder van ons persoonlijk nog beteke nen, al is hij overleden? En dan zou ik willen antwoorden: hij heeft ons een voorbeeld gegeven, een voorbeeld van geloof in Gods Voorzienigheid. Een van de sterkst op de voor grond tredende deugden is ge weest: zijn rotsvast geloof, dat uiteindelijk God ons leven leidt en bestuurt en dat niets ons overkomt, zonder dat God het wil of toelaat. Stellen wij dU zijn voorbeeld ons ter navolging -— aldus besloot Mgr. Geerdin-ck BESCHERMING BEVOLKING KOMT IN ACTIE. De Bescherming Bevolking zal in de week van 17 t.m. 24 Sept. blijk geven van enorme activi teit. Deze nationale B.B.-week zal demonstraties tot op heden ongekende schaal over het gehe le land te zien geven. Vrijwel geen der ingedeelde 160.00U vrij willigers zal terzijde behoeven te staan. De B.B. „is" er, daaraan mag volgens de organisatoren na volgende week geen twijfel meer bestaan. Affiches en een speciaal propagandafilmpje in de biosco pen, alsmede andere reclameme dia zullen van dit feit getuigen. Deze week zal tevens worden gebruikt om daar, waar de be zetting der corpsen nog onvol doende is, propaganda tot toetre den te maken. Over het gehele land genomen zijn de B.B.-func- ties (bij een jaarlijks verloop van pl.m. twintig pet. wegens ziekte, verhuizing, emigratie etc.) voor tweederde bezet. Buiten de grote steden ligt het bezettingspercen tage gunstiger dan in die steden zelf. Er zijn in de A-gebieden trouwens veel meer mensen nodig dan elders, zodat de werving daar ook wel langer moet duren. Om van (36 op 100 percent bezetting te komen, zal daar een „derde man"-actie worden gevoerd. El ders, waar de bezetting voldoen de is of waar zelfs een reserve aan aanmeldingen is zal men zich meer tot het demonstratieve be perken. De leiders van de stichting be vordering B.B. zijn optimistisch gestemd over het verloop van za ken. De B.B. is, zo menen zij, een levend orgaan in onze maat schappij geworden. Nu men in 't stadium van consolidatie en van hechtere organisatie is gekomen, kan in toenemende mate aan dacht worden geschonken aan kadervorming en aan het opvoe ren van bekwaamheid en paraat heid der noodwachters. Het feit dat de B.B. aanvankelijk bestemd voor oorlogstaken, ook bij ram pen in vredestijd zal kunnen in gezet worden, heeft geen moei lijkheden met de leden der orga nisatie opgeleverd. Prins Bernhard zal op 17 Sep tember om 20.25 uur tegelijker tijd voor televisie en radio een toespraak houden over het werk van de B.B. In 143 centra van l land zullen voordien de B.B.-af delingen naar bepaalde punten optrekken om deze toespraak te horen en te zien. PRINSES ARMGARD MET PRINS BERNHARD NAAR DE PAUS. Z. H. de Paus zal het komende weekeinde tegelijk met Prins Bernhard ook de moeder van de Prins, Prinses Armgard van Lip- pe-Biesterfeld, in bijzondere au diëntie ontvangen. De audiëntie zal in de morgenuren van Zater dag of Zondag verleend worden. De bezoekers worden zonder enig protocol ontvangen. Enkele leden van het gevolg zullen de Prins en de Prinses naar Castelgandoito vergezellen. Ook mgr. Damen. kerkelijk raadsheer van het Ne derlands gezantschap hij de H. Stoel, zal aanwezig zijn. VJapsn li U '- binc szli&o »- foiGi Jeeiifc STERKE TOENAME VAN WERK IN OPDRACHT. NEDERLANDER OVERLEDEN NA ROOFMOORD. De 51-jarige Nederlandse ad ministrateur A: A. Vogel, die vo rige week bij de overval van een bende op de onderneming Perna- tian in Sumatra zwaar gewond werd is in een ziekenhuis over leden. De heer Vogel, die met n jeep op weg was naar de onder neming met een bedrag van ruim honderdduizend roepias aan lo nen, werd door een bende tegen gehouden toen hij uitstapte om een boom, die de weg versperde, te verwijderen. Een van de hen deleden wierp een handgranaat naar hem. Bij een poging de gra naat terug te werpen, werd hu door het ontploffende projectiel zwaargewond. Niettemin wist hij met de chauffeur en het grootste deel van het geld te ontkomen. In een ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondingen. ECHTPAAR VERONGELUKT. Bij een auto-ongeluk op de- Rijksstraatweg Leeuwarden-Gro - ningen zijn bij Hardegarijp de /U- In 193(3 werd hij belast met 't be- zijn lijkrede. TREKKING: 25 SEPTEMBER 1955 We ontvingen het jaarverslag 1954 van liet Lederinstituut TNO te Waalwijk en ontlenen, tcrwil- le van onze lezers, daaraan graag enkele gegevens. De steeds groei ende samenwerking tussen in dustrie en instituut maakte het wenselijk het aantal vertegen woordigers van de industrie in het bestuur van het Instituut ml te breiden. Op voorstel van de betrokken Federaties werden daarom de heren M. A. Elshoul (schoenindustrie) en A. W. Pelckmans (lederindustrie) in 'l bestuur opgenomen. De heer A. Sabel (drijfriemen- industrie) bedankte als lid van de Commissie van Bijstand. In zijn plaats werd C. O. Spanjer drij friemenindustricbereid ge vonden in deze commissie zitting te nemen. Op voorstel van dc Federatie werd A. J. Wennekcs tot lid van dc Commissie van Bijstand benoemd in dc plaats van de heer Elshoul, die in hel bestuur was opgenomen. Gedurende het jaar 1954, zegt het rapport, werd de gang van zaken gekenmerkt door 'n sterke toename van dc hoeveelheid „werk in opdracht". Uit vorige jaarverslagen blijkt een toename van het werk op zich niets bij zonders, blijkt het zieh parallel met het steeds toenemende ver trouwen in liet Instituut te ont wikkelen. Maar bet buitengewo ne is, dat 't werk zieh in dc al gelopen jaren bijzonder sterk heeft ontwikkeld, ondanks de vele moeilijkheden die werden ondervonden van de bouw van de uitbreiding van de vakschool. Als een van de oorzaken van deze bijzondere ontwikkeling wordt genoemd het werk van de „verbindingsman". Per 1 Janu ari 1954 is deze in dienst getre den, na een inwerktijd is hij in de loop van het jaar begonnen met ziin bezoeken aan de Indus trie en reeds hij dc eerste bezoe ken bleek dat de industrie grote belangstelling had voor deze vorm van voorlichting en ver baasd stond over dc duidelijke voordelen die door een toepas sing van de resultaten van het speurwerk konden worden ver kregen. Tiet verslag maakt dan onder scheid tussen het z.g. „vrije" speurwerk en „werk in op dracht"; door de sterke toename van de hoeveelheid werk in op dracht hccÜ het instituut alle krachten moeten inspannen om ook het vrije speurwerk bevredi gende voortgang te doen vinden. Bij dit vrije speurwerk zijn ver schillende belangrijke opdrach ten in behandeling en het is een van de eerste opgaven van het Instituut dit speurwerk in een behoorlijk tempo te doen vorde ren. Daarin is men ook dit jaar geslaagd. Het werk in opdracht kan on derverdeeld worden in speurwerk in opdracht, adviezen en keu ringen. •Dc uitgebrachte adviezen had den voor een veel groter percen tage dan vorige jaren de vorm van bezoeken aan verschillende bedrijven met het doel dc in die bedrijven voorkomende moeilijk heden door liet zorgvuldig na gaan van de daar toegepaste werkwijzen op te heffen. De uit gebrachte adviezen zijn dan ook, wanneer zij in totaal hekeken worden, van zeer verschillende aard en grootte, zodat het eigen lijk geen zin heeft het aantal dai in 1954 werd uitgebracht (166) met dat van 1953 (188) te verge lijken. Over het keuringswerk dient te worden opgemerkt, dat het aantal ingezonden keuringsmon sters in 1954 zeer duidelijk toege nomen is (1034); het vorige jaar was dit getal 850. Ook deze toe name kan gedeeltelijk worden verklaard door het werk van dc verbindingsman. Door zijn be zoeken werden verschillende be drijven er toe gebracht een min of meer regelmatige bedrijfscon- trole te gaan toepassen en dit kwam direct naar voren in het aantal ingezonden monsters. Er wordt wel steeds gewezen op het feit, dat het instituut dergelijke keuringen alleen uivoert om de bedrijven te helpen en dat hel wenselijk is, dat in de toekomst de bedrijven zelf over een appa raat voor deze bedrijfscontrole zullen gaan beschikken, opdat zij een product van constante kwaliteit zullen kunnen leveren. Het blijkt dat de bedrijven, die over een behoorlijke bedrijfs controle beschikken, hier duide lijk voordeel van ondervinden. Óp den duur zal zodoende voor liet Lederinstituut alleen het uil- voeren van dat keuringswerk overblijven, dat dient om be staande verschillen van mening tussen Jeverancicr en ontvanger uit dc weg te ruimen, of de toe passing van nieuwe hulpstoffen mogelijk te maken. Tenslotte wijdt het verslag nog enkele regels aan de z.g. „gratis voorlichting" en geeft een op somming van dc in 1954 versche nen publicaties en een overzicht van de uitvoering van het werk program 1954-55, waaruit even eens blijkt, dat het Instituut een activiteit ontplooit die de Neder landse schoen- en lederindustrie alleen maar tot groot voordcel kan zijn. Mr. KESPER, Commissaris in Z.-Holland, gaat met burgemeester van Kerkracle als adviseur naar de Libanon. Twee Nederlanders zijn door bemiddeling van het bestuur van de Ford Foundation en meer in het bijzonder door tussenkomst van de vertegenwoordiger voor 't nabije Oosten van deze Foun dation, prof. Rowland Egger. uil- genodigd om de regering van de Libanon van advies te dienen met betrekking tot de hervor ming van bet bestuursapparaat. Het zijn de heren mr. L. A. Kes- per, commissaris der Koningin in Z.-Holland en mr. C. J. G. Becht, burgemeester van Kerk- 1 Aan laatstgenoemde zal voor het nemen van zijn aandeel in deze speciale taak een buitenge woon verlof van ten hoogste zes maanden worden verleend. De heer Kesper zal als buitengewoon adviseur van de voorzitter van de Libanese ministerraad m to taal twee jaar in dc Libanon ver blijven. Hij heelt als commissa ris der Koningin ontslag verzocht met ingang van 15 October a.s. VOORRANG VOOR VOETGANGERS. Gestreepte oversteekplaatsen, van knipperende gele waarscnu- wingslichten voorzien, zullen over ongeveer een hall jaar de voetgangers bij het oversteken voorrang geven boven het gemo toriseerde en rijwiel verkeer. Dan zal het in Nederland eindelijk zo ver zijn, dat een automobilist moet wachten als een voetgan ger de rijweg wil passeren op de daarvoor bestemde plaats. In die geest heeft de „subcom missie der centrale commissie voor de verkeersveiligheid" gewoonlijk Generale Stal van tiet Verkeer genoemd aan de mi nister van Verkeer en Water staat geadviseerd, het verkeers reglement'te wijzigen. Verwacht wordt, dat de minister de aan bevelingen van de subcommissie zal overnemen. VERKIEZINGEN 1956. KVP komt met één lijsttrekker. Overeenkomstig de reglemen ten der KVP heeft het partijbe stuur zijn eerste besluiten geno men met betrekking tot de ver kiezingen voor de Tweede Kamer die in Juni van het volgend jaar zullen worden gehouden. Het te verwachten aantal geko zen KVP-leden werd vastgesteld op 32, bij uitbreiding der Kamer tot 150 leden, op 48. Het aantal door de verkiezingsraad defini tief aan te wijzen candidaten werd bepaald op 8; bij uitbrei ding der Kamer op 12. Er zal uit gekomen worden niet vier lijsten, één lijst voor Limburg, één voor de kringen 's-Hertogenbosch en Tilburg (dus voor Noord-Bra bant), één lijst in de kringen Groningen, Leeuwarden, Assen, Zwolle, Arnhem en Njjmegen en één lijst in de kringen Utrecht, I)en Helder, Haarlem, Amster dam, Leiden, Den Haag, Rotter dam, Dordrecht en Zeeland. Alle vier de lijsten zullen dezelfde lijsttrekker hebben, te weten Prof. Mr. C. P. M. Romme. 19 KINDEREN BEDOLVEN. In Cairo zijn gisteren 12 scho len en zeker 45 huizen ingestort tengevolge van de ergste aard schokken, die de laatste 30 jaar in de Nijldelta zijn voorgekomen. Ook in Alexandrië werd schade aangericht. Negentien schoolkin deren kwamen om het leven en meer dan 60 kinderen werden ge wond. KIST GOUD VERDWENEN UIT K.L.M.-TOESTEL. Uit een KLM-toestel, op weg van Nicaragua naar Willemstad een kist baar goud verdwenen, op Curasao, is afgelopen Vrijdag De kist maakte deel uit van een zending, die bestemd was voor New York. De vermissing werd in Willemstad opgemerkt, doch het toestel had tussenlandingen gemaakt in Costarica en P:ina- ma. Bij bet oplossen van de dief stal is de hulp van „Interpol in geroepen. TELEFOON EN LUCHTPOST WORDEN GOEDKOPER. Minister Algera heeft besloten een aantal PTT-tariever: te wijzi gen. Het zullen zowel prijsverho gingen als prijsverlagingen zijn. De belangrijkste prijsverlaging zou gel den voor de telefoon. In de b-zone gaat het tarief met vier cent en in de c-zone met 8 cent per gesnrek omlaag. Het tarief voor de lucht postbladen wordt van 30 cent op 25 cent per stuk gebracht, zodat t voortaan mogelijk is corresponden tie voor alle buitenlandse bestem mingen toeslagvrij per luchtpost te verzenden wanneer men gebruik maakt van luchtpostbladen. De verhogingen komen op het volgende neer 1. Het tarief voor de pakketnost zal komen te liggen tussen 60 cent en 1,40 gulden (tot nu toe varieer de het tarief tussen 40 cent en 1,20 gulden) 2. voor giro-stortingen en voor chèques zal een uniform recht ko men van 10 cent (tot nu toe bedroeg dit recht minstens 5 cent en liep het op naarmate het om grotere bedra gen ging); 3. de prijs van chèque- en giro boekjes wordt van 1 gulden op 2 gulden gebracht. SURINAME EN ANTILLEN. UNO ONTHEFT NEDERLAND VAN INLICHTINGEN. Een Commissie van de Algemene Vergadering v. d. UNO heeft niet 7 tegen 1 stem en vijf onthoudingen een resolutie aangenomen, dat Ne derland niet langer inlichtingen be hoeft te verstrekken over Suriname en de Nederlandse Antillen. Dit Be sluit werd genomen „zonder voor uit te lopen" ot> enig standpunt, dat de Algemene Vergadering zelf zou kunnen innemen. In de resolutie, die was ingediend door de Verenigde Staten en Bra zilië, wordt met voldoening kennis genomen van de politieke vooruit gang van de volken van Suriname en de Nederlandse Antillen". jarige heer John Sipkema uit Groningen en zijn 70-jarige echt genote mevr. A. Sipkema-Foger- tij om het leven gekomen. De heer Sipkema was een bekend oud-kermisexploitant, die ook dc kermissen in Waalwijk en omge ving meermalen bezocht. RUSSEN ZWICHTTEN VOOR ADENAUER. „Ik had u toch al voorspeld, dat onze besprekingen goed zou den aflopen. Welnu, dit is ook gebeurd", zei Dinsdagavond de Sovjet-minister-president Boel- ganin na de slotzitting van de Bussisch-Duitse conferentie ui Moskou. Die goede afloop be staat volgens radio Moskou uit een akkoord om normale diplomatieke betrekkingen aan te knopen. Boelganin heeft in n toelichting verklaard dat zijn re gering de voorwaarden aanvaardt die kanselier Adenauer hiervoor heeft gesteld, namelijk: 1) Regeling van de kwestie dei- Duitse krijgsgevangenen, die na de oorlog niet zijn teruggekeerd uit Rusland. De Sovjet-regering heeft toegezegd binnenkort een begin te maken met dc repatrië ring van deze gevangenen. 2) De Westduitse regering be schouwt zich als enige gezagheb bende regering, die uit naam van heel Duitsland optreedt. 3) De grenzen van Duitsland zullen pas definitief worden vast gelegd, wanneer het vredesver drag wordt opgesteld. Hoe slecht het begin en ver loop der conferentie was, dit re sultaat is bereikt na een parti culier gesprek tussen Adenauer en Boelganin. DE ECHO geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME Het „seizoen" zit er bijna op. Het is een buitengewoon seizoen geweest, niet alleen omdat het tijdens de vacantiemaanden bijna onafgebroken goed weer is ge weest; maar ook omdat in dit seizoen velen de weg naar Waal wijk hebben gevonden. Tallozen hebben Waalwijk be zocht, tallozen uit de directe om geving, maar ook velen uit heel het land en zelfs van daar buiten. Er zijn verschillende evenemen ten geweest, die zelfs een grote mate van vertier brachten en we denken dan heel bijzonder «aan t weer uitstekend geslaagde Volks feest van Waal wij ks Belang op 15 Augustus en vooral ook aan de Sportweek, die juist achter de Deze gebeurtenissen hebben beide een grote massa volk op de been gebracht; dan was het ge zellig druk in het centrum van de stad, omdat er een bepaald iets was dat de mensen naar Waalwijk trok en dat de mensen van Waalwijk zelf op de been bracht. We zien de la«atste jaren tus sen alle mogelijke plaatsen en steden een gezonde wedijver in het bieden van alle mogelijke at tractieve evenementen, die het publiek binnen hun muren kun nen brengen, in het maken van alle mogelijke, vaak wat gechar geerde propaganda voor hun stad enz. stromen en weer wegstromen, de naam van Kaatsheuvel dragend door heel bet land en ver daar buiten. En dat kan een plaats in alle opzichten slechts ten goede ko men, dat is goed voor de indus trie, de handel en de midden standszaken, dat maakt de plaats aantrekkelijker en meer bekend ook als woongemeente. Van 'n dergelijk instituut pro fiteert ook de omgeving; we heb ben het 't afgelopen seizoen her haaldelijk mogen constateren, dat 't toeristenbezoek aan Waal wijk aanmrekelijk toeneemt, me de dank zij de Efteling, dat is zonder meer duidelijk. Talrijk zijn de gezelschappen en indivi duele vacantiegangers, die hun bezoek aan Kaatsheuvel combi neren met een verblijf, korter ol langer, om het even, in Waal wijk aanmerkelijk toeneemt, me- lcven heeft hier groteb'ks baat bij. Nog op andere manieren wordt het publiek naar Waal wijk getrokken; we hebben dat, zoals we zeiden, het voorbije sei zoen gezien bij het Volksfeest en dc Sportweek, ook bij concerten die soms gegeven werden, zoals het concert door Concordia uit Loonopzand dat onlangs zo over stelpend veel belangstelling trok. Dat zijn allemaal grote succes sen geweest, successen die ons min of meer inspireren tot een pleidooi, voor meer van derge- Soms komt men op een heel I hjke gebeurtenissen, liever zeg- lukkla idee dat met één slag 5™ wu nog voor een regelmatige '"„JL. 1 „liii. I.uit aan organisatie van dergelijke evene- de grootst mogelnke buit aan toeristen binnenhaalt; we den ken heel bijzonder bier aan het gelukkige idee van De Efteling in Kaatsheuveldit bleef niet bij een gelukkig idee, maar men zorgde voor een mogelijk nog Ge lukkigere uitwerking, een nog attractiever realisering, en het gevolg is dat thans vele honderd duizenden naar Kaatsheuvel organis: inenten. Men zou, als het goed was, in Waalwijk moeten komen tot een organiseren van evenementen die op geregelde tijden in het seizoen het publiek trekken. We zien bijvoorbeeld in onze verbeelding al hetgeen ons de voorbije Sportweek te bieden had, uitgespreid over een heel seizoen, vRTJDAG 16 SEPTEMBER 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tlelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad DE ECHO \M HET ZUIDEN Contract-advertenties 10 cent per m.m. Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p Advertentiepriis speciaal tarief. Bureaux GROTESTBAAT 205. WAALWIJK - TEL. 2621 - Dr var, BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL - TEL. 2002. OPGERICHT 1878 - TELEGR.-ADRES „ECHO" ie Duizenden mèt U hebben last van over- tcllig maagzuur en pijnlijke zuurbrand. Daarom dragen zij steeds b'' zich. Rennies helpen altijd dadelijk. Bij de eerste aanwijzing dat er in uw maag iets „mis" gaat, laat U rustig écn of twee Rennies op de tong smelten. Onopvallend zonder water of wa ook. Direct verdwijnt de pijn. Lo kunt U weer onbevreesd alles eten wat U lust. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. B ILEUM JOTTERS MB AND Zend 6 postzegels 10 cent en Uw lot komt franco thuis aan SECRETARIAAT DRUMBAND, Thorbeckelaan 28, WAALWIJK. Hoofdprijs: Solex of Radio of Wasmachine (naar keuze.) Goedgekeurd bjj besluit v. B. W. v. Waalwijk no. 4555 d.d. 29 Juli'55 rUS U V 1

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9