De Echo van het Zuiden L00N-0P-IAND SPRANG-CAPEILE W&ALWYK WASPIK SPRANG BERNDUK CAPELLE KATHOLIEKE levensschool Ook nu weer het geschenkenhuis VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1955 78e JAARGANG No. 77 voor jonge arbeiders te Kaatsheuvel Slechts 8 dagen 6 TAFELMESSEN In étui 6 32 WANDLAMPJE Koper 4.25 KOP EN SCHOTEL p. stuk 1.25 Bil aankoop van 5 stukszesde CADEAU Zaterdag j.l. 17 Sept. werd te Eindhoven üe algemene jaarver gadering van hei diocees s-Hei - logenhosch gehouden, waarin de Kampioensdiploma s werden uit- i gereikt, o.a. aan de kampioen 2e Klasse B. Heren DEbK uit Kaats heuvel- Het bestuur is in zn geheel herkozen en is dus ook nu vveei ais volgt: Voorzitter de heer bat tels uit Eindhoven; secretaris de lieer Walraven, Eindhoven; pen ningmeester de heer M. Maas uii. Eindhoven; commissaris de heei P. Wouters, Waalre; en mej. A. Aarts uit Tilburg. Als secretaris competitieleider werd benoemd de heer johance te Eindhoven; voor de kring lil- burg werd in dezelfde functie ge kozen de heer J. Jansen uit Ois- terwijk. Verder werd het competitie programma bekend gemaakt. Na een aangename gedachten- wisseling, waarin o.a. gesproken werd over zaalhandbal, werd de ze belangrijke vergadering dooi de diocesane voorzitter, de heer Bartels, gesloten. Ernstig fabrieksongeval. De heer M. Abr. alhier, werk zaam op de Lederfabriek Baeten, viel Maandagmiddag bij het ver richten van werkzaamheden in een looikuip met looizuur. VV ij op het tijdstip van het ongeval niemand in zijn onmiddellijke omgeving werkzaam was, duurde het enige tijd alvorens A. op het droge was, met het gevolg dat hij blijkbaar een hoeveelheid van t venijnige vocht had binnengekre gen. Per auto werd het slachtof fer naar het St. Elisabethsgast- huis te Tilburg vervoerd, waar men het nodig achtte hem de H. Sacramenten toe te dienen. Naar we vernemen was Dins dagmiddag de toestand van A. iets beter. ZONDAGSDIENST 25 September 1965 Arts; Dr Lenglet Apotheek; Nijman. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 25 September 1955 10 uur; Ds. L. Schelle vis. Viering H. Avondmaal 5 uur: Ds. L. Schellevis. Viering en Dankzegging H. Avond maal. DE HEER A. v. d. MEIJDEN- BERG OVERLEDEN. CONCERT. Na een zeer ernstige ziekte van enkele weken is Dinsdagavond in het Sint Nicolaasziekenhuis over leden de heer Antoon van de Meijdenberg. Het bericht van zijn plotselin ge ziekte, maar in heviger mate nog het bericht van zijn overlij den, hebben werkelijke ontstel tenis gewekt in heel Waalwijk, waar de overledene zich zeer veel vrienden had gemaakt. Zijn 59-jarig, vcmrbeeldig en arbeidzaam leven, is welbesteed geweest aan activiteiten op alle terrein in dienst van de gemeen schap. In al zijn functies en werkzaamheden gaf hij zich to taal aan de taak die hem was °PWanneer wij er enkele noemen dan noemen we op de eel plaats zijn lidmaatschap van hel R K. Kerkbestuur van St. Jan en zijn lidmaatschap van het paro- chiëel zangkoor van die keik. Het vocale muziekleven in Waalwijk heeft altijd in hem een ijverig beoefenaar gehad; hij was immers ook sinds jaren de en thousiaste vice-voorzitter van de Liedertafel „Oefening e° \er" maak" en in zijn eigen koor was hii nog altijd een voortreffelnk baszanger. De overledene was voorts lid van de Gemeentelijke Instelling van Maatschappelijke zorg: hii was voorzitter van de afdeling Waalwuk van de R.K. Werkmeestersbond en van de onderafdeling de vakgroen Le derbewerking. In deze hoedanig heden kende men hem als een principieel en ijverig werker, die heel prettig was in de omgang- Zün sterven is on de eerste plaats voor zijn gezin een groot verlies; moee het meeleven van de Waalwükse gemeenschap de achtcrhliivcnden tot steun en troost ziin. Oók echter in het Waal wük se gemeenschapsleven heeft ziin heengaan een S3JETS ÜTJÏÏ aanmelden I SSn'dieSet" eemakkeli* bij de presidente, mej. C. v. d. Morgen Zate^"' 24 Se^tem- Moge hü nisten in vrede. Hij zal Donderdagavond ver trekken en een 10-tal dagen af wezig zijn. De onderwerpen die op dit in ternationale congres behandeld worden, zijn: le. De betekenis van de ge meentelijke onafhankelijkheid voor de ontwikkeling der Euro pese landen. 2e. De gemeente-financien in verband met behoud van de zelf standigheid der gemeenten. 3e- De taak dcr gemeenten in Europa in verband met het cul turele leven en de volksopvoe ding. SCHENKING AAN 'T MUSEUM. De heer Jan van Tilburg heeft aan het Oudheidkundig Museum voor de Schoen- en Lederindus trie alhier een 13-tal interessante exotische schoenen geschonken, die begrijpelijk in dank zun aan vaard en weldra hun plaats in museum zullen vinden. Een mooi voorbeeld ter navol ging voor degenen die histori sche of exotische schoenen ui hun bezit hebben of kunnen krij gen. Laat ook op deze middag geen tijd ve£ren ga.an.Tiid.is J. ta- r nok oo deze middag geen tijd dit nieuwe experiment, dat ongetwijfeld .iLaa ;a innn wordt I zal uitgroeien tot een wettelijke regeling doorbetaald. Dat doet de werkgever met o^at hij jou zon aardige jongen vindt, °Zr omdat hij het de moeite waard vlodt, dat je er op een middag in dc vtek nog iets bi) leert. Dit staat in een brief, die alle leer tonen van dc Levensschool te Kaatsheu vel toegestuurd kregen van de directeur dcr school, dhr. J. C. B. Annegarn. en kele dagen vóór het begin van het twee- ae cursusjaar. En daarmede is reeds enigszins het ka rakter van deze nieuwe vorm van onder- >V De9Ctoenemende industrialisatie brengt steeds meer jeugdige mensen onmiddellijk van de lagere-school-banken in het be- arljf. Het bedrijf, dat geen opvoedings instituut is, maar een geheel, dat tot doel heeftproductie. Wel is het een winstpunt, dat men in de laatste decCennia groter aandacht is Paan besteden aan de mens in bet bcdnji. Sociale voorzieningen werden getroüen, Paus Pius XI wees er op, dat de materie, de stof, weliswaar veredeld het bedrijf verlaat, maar dat de mens er veelal op achteruit is gegaan. Het is echter een feit, dat mensen in de leeftijd van 14-18 jaar nog niet als volwassen kunnen worden beschouwd. „broeien «ot waarh)k volwassen «pdeo» een blemen, waarvoor deze snel groeiende van aanvullende vorming. Het zal dan echter de Kaatsheuvelse werkgevers tot eer strekken, dat zij reeds vóór een wettelijke verplichting hieraan alle medewerking gaven. JAARVERGADERING HOCKEY-CLUB. Op Zondag 18 Sept. hield de R.K. MHC DES haar 13e jaarvergadering, die druk bezocht was en het mag gezegd worden dat deze vergadering zich aan het getal 13 in "t geheel niet gestoord heeft. Integendeel, want wanneer ooit een van de voorzitters die dc hockeyclub ge kend heeft, met voldoening een jaarover zicht mocht geven, dan was het toch dit keer voorzitter J. Reijnen Met voldoe ning stelde hij vast dat DES bezig is uit te groeien tot een grote club. Met 6 elf tallen gaat men aan de nieuwe competi tie beginnen en regelmatig komen aan meldingen voor het lidmaatschap binnen. De clubgeest is als nooit te voren en de voorzitter noemde het een perspectief biedend verschijnsel dat het aantal junio- ren-leden verre de overhand heeft. Maar het was niet alles feeststemming wat in deze vergadering de klok sloeg. Het bestuur dat in deze vergadering vol ledig herkozen werd, kent ook grote zorgen. Hoe het b.v. 6 elftallen op een peeldveld competitie zal moeten laten f. zij uitgroeien mensen, die zelfstandig hun weg in de maatschappij kunnen vinden. £>eze jonge mensen komten echter m het bedrijf tussen volwassenen, worden geconfronteerd met allerlei problemen, waarvan zij nog geen of onvoldoende be grip hebben, en het gevaar is zeer groot, dat zij een houding aannemen, die men wel „schijnvolwassenheid" noemt. De Levensschool nu wil de jeugdige werknemers leiden bij hun overgang van school naar „grote-mensen-leven Ue school helpt hen bij het vormen van een eigen oordeel over allerlei kwesties, waarmede zij te maken krijgen, 'en waar over zij in het bedrijf horen spreken door de volwassenen om hen heen. Om concreet te zijn: de Levensschool behandelt met de jongens: de zin van de arbeid, de verhouding werkgever—werk nemer, het loon, het zakgeld, de omgang met de andere werknemers, de omgang met het andere geslacht, de houding t. o. v. de ouders enz. Verder tracht de school de jongens te leren een juiste keuze te dóen, als het gaat om de vrijetijdsbesteding. Daarom wordt gesproken over film, radio, lec tuur "enz. Bovendien beoefenen de jon gens in de Levensschool een activiteit handenarbeid die zij thuis evt. als een uitstekende 'en nuttige vrije tijdsbesteding kunnen voortzetten. Tenslotte wordt ook de lichamelijke vorming niet verwaarloosd. Vooral voor jonge jongens, die de hele week in het bedrijf een zelfde houding moeten aan nemen is een uur sport per week geen luxe te noemen. Waarom dit alles niet in de vrije tijd? zal menig lezer zich afvragen. De Levensschool is géén vakopleiding. Zij geeft de jongens wel een diploma, maar niet een diploma, dat aanstonds club zich geplaatst ziet, ziet het bestuur met vertrouwen de toekomst tegemoet; een toekomst die de RKMHC DES veel goeds belooft. TAFELTENNIS-TOURNOOI. Zondag 25 September wordt in de za len van de heer Wal Smit het grote ta- feltennis-tournooi georganiseerd door de vereniging N.V.R. 15 September jJ. sloten de inschrijvin gen en het resultaat daarvan is boven alle verwachting geweest. Niet alleen, dat het aantal inschrijvingen belangrijk groot is, doch ook de kwaliteit der spe lers wettigt de gegronde verwachting, dat er een strijd zal geleverd worden, die zeer interessant zal zijn. Oun. komen op dit tournooi uit: de spelers Schep, Schools. Zandvliet; Koenen; Driesen; van Veggel; Somers, van Vugt en nog tal van prominente figuren in de tafel tennissport. Er wordt op niet minder dan 14 tafels gespeeld, iets dat op zich zelf reeds een bezoek aan de zalen van de heer Smit waard is. Om 12 uur vangt het tournooi aan, terwijl direct na afloop de prijsuitdeling plaats vindt. Tot slot wordt een groot feesthal gegeven in de beide zalen van Hotel Smit. In de grote zaal treedt het Kaatsheuvels Revue Orkest op. versterkt met de Ziliba's en in de kleine zaal de Calidonia's. DE VOETBAL-COMPETITIE WEDSTRIJDEN EN DE „DE EFTELING". Van Desk-zijde wordt ons verzocht een klein artikeltje te schrijven in verband met het feit, dat het twee verschillende GROTESTRAAT 220 WAALWIJK /ermeerdering van verdiensten betekent. Het onderwijs is op de eerste plaats: op voedend. Algemeen vormend. En wie gaat in zijn vrije tijd naar een instituut „om nu eens fijn opgevoed te worden? Bovendi'en: het is het bedrijfsleven, dat veelal een ongunstige werking op de jon gens heeft, al is de sfeer onder de werk nemers ook goed. Het is redelijk, dat dit zelfde bedrijf de jongens ook de gelegen heid geeft de nadelen van dit vroegtij dig „volwassen-doen" op te heffen. Bovendien zal ook uiteindelijk het be drijf er de vruchten van plukken, als de werknemers gevormde mensen zijn, met gezonde opvattingen over de moderne problemen, over hun houding tot de werkgever, een juist begrip van hun ta ken, plichten en dechten. De jongen komt in het bedrijf tussen een hoeveel- T" "rwk-veld in ,De Ef- heid goederen en gereedschappen, dat hij W Wie zijn Efteling-lidmaat- denkt: „Hier is zoveel materiaal, dat ik teVng, of niet tiidia instanties zijn: De Efteling 'en de Voet balclub Desk. Eén zaak is in deze de moeilijkheid, nl. dat het Desk-voetbalterrein in dc Ef teling ligt, waarvan het logisch gevolg is, dat men lid van De Efteling moet zijn om het voetbalveld te kunnen betreden. En is men lid, dan moet men voor het bijwonen van de voetbalwedstrijd, even als overal elders, nog een belastingkaart je betalen. Om met dit belastingkaartje de toe gang te passeren, moet men behalve dit kaartje, ook zijn lidmaatschapkaart van „De Efteling" tonen. Men moet dat doen 'als men het sprookjesbos of de speeltuin gaat bezoeken, doch ook als men het voetbalveld wil betreden. Dit is geen bepaling, die het Desk-bestuur gemaakt heeft, doch die gewoon voortvloeit uit „iet zuinig hoef te zijn". Of erger: ,,Het ta ÜS den en evenzeer het publiek, dat niet ge baat is met strubbelingen bij de ingang is toch maar van de baas, en die heeft geld genoeg, want hij rijdt in een auto' Als de Levensschool deze en dergelijke meningen kan corrigeren, is dit voor het bedrijf van rechtstreeks belang. Het is dan ook zeer verheugenswaar- dig, dat de industrie te Kaatsheuvel niet alieen modern is in economisch en tech nisch opzicht, maar dat de vele werk gevers blijkbaar ook ten volle hun ver antwoordelijkheid verstaan t.o.v. de in hun bedrijf werkzame jeugdige arbeiders. De 105 leerlingen, die de Levensschool thans telt, komen uit 55 verschillende be drijven, waarvan 'enkele ook buiten Kaatsheuvel. Al deze werkgevers schen- Maarssen, waar in de parochiekerk van het H. Hart, waar eens Dr. Ariëns zijn zegenrijk parochie-werk verrichtte, en waar thans Mgr. Janssén, de directeur van de Nederlandse Katholieke Actie, zijn pastoraat vervult, om 9 uur de Hoogmis gezongen werd. Op zeer ver- d.enstelijke wijze en naar de woorden van de Hoogeerw. Pastoor zeer stich tend en verzorgd werden de Grego riaanse gezangen van de Zondag, onder leiding van dc heer P. Valk en de vier stemmige Missa Festiva van Ph. Loots onder leiding van de directeur Jan Tuer- lings, uitgevoerd. Nog voor de Mis werd de zangers door Mgr. Janssen in Con cordia een heerlijke kop koffie aangebo den, terwijl na de Mis ontbeten werd in de mooie Harmoniezaal van Maassen. Daarop ging het terug naar Utrecht, waar verschillende bezienswaardigheden werden bezichtigd onder leiding van de heer Tuerlings Jr., die daarbij blijk gaf de Bisschopstad tot in de finesses te kennen. Zelfs de Dom werd beklommen, waarbij de oudste van het gezelschap, die de 68 reeds gepasseerd is, niet ach ter bleef. Via de Bilt, ging het over het mili taire vliegveld van Soesterberg, Soest, Soestdijk en Baarn naar Hilversum, waar een kort bezoek aan de harddraverijen voor de meesten een novum was. Slechts kort kon dit bezoek duren, doch nog lang genoeg om de heer Bergmans gelegenheid te bieden even met de toto mee te spe len en eén prijsje in dc wacht te slepen. Even een frisse dronk en het ging ver der met een rondrit door het mooie Hil versum in de richting van het Muider- slot, dat nog even kon bezichtigd worden om een indruk te krijgen hoe reeds in de Middeleeuwen gebouwen gewrocht wer den, waarnaar we thans nog met respect opzien, 't Was vijf uur eer weer gestart kon worden naar het einddoel van de reisAmsterdam. In Café-Restaurant „De Posthoorn wachtte het gezelschap een zeer goed verzorgd diner, echter niet voordat een gezellig bitteruurtje daaraan was vooraf gegaan, waaronder de bezoekers van Dc Posthoorn met veel genoegen genoten hebben van de zangcapaciteiten van koor en solisten, 't Was er zo gezellig, dat besloten werd na afloop van „De Hol landse Nieuwe" in dezelfde zaak terug te keren om de laatste ogenblikken te slij ten. Van Snip en Snap werd genoten, al was er dan weinig van „Hollandse Nieuwe" te bespeuren. Dat „Gerard nog voor de voorstelling met zijn 1 urk even geheel Carré in bewondering bracht, zullen we maar niet verklappen. De klei ne uurtjes waren al weer aan t groter worden, toen Kaatsheuvel weer uit de dikke mist opdoemde. 't Was weer een echte ouderwetse koordag, waarover nog lang zal worden nagepraat. OPENING VERENIGING^ y Het Verenigingsjaar van onze Jonge Middenstand werd Maandag geopend met een Avondwake in de kerk van bt. Jan. Voor de buitenstaanders is dit naast de aard der programma's bijna het eni ge, waaruit het katholiek zijn der vereni ging blijkt. Daarom drukte de Moderator de leden op het hart vooral hun Katho liciteit uit te dragen in hun hele denken en doen, de „sensus catholicus te laten voorzitten, berustend op een diepe per soonlijke verhouding tot God. In het verenigingslokaal werd daarna met de traditionele jaaroverzichten. Zowel de Secretaris als de penning meester konden in hun verantwoording goede geluiden laten horen. Bijzonder bleek nu wel 'de samenhang tussen de aard der programma's en het aantal le den en dat wel in beide richtingen. Slechte programma's: weinig leden. Veel Leden: financiën voor betere pro gramma's. Het zitting-hebbende bestuur bleek in zijn geheel de leden te bevredigen, zo dat dit in het komend seizoen het door hen opgestelde programma zal uit te voe ren krijgen. De door het bestuur gedach te veranderingen bleken eveneens in goede aarde te vallen. 's Maandags om de veertien dagen wordt de vaste vergadering gehouden, beurtelings ontwikkelings- en ontspan ningsavond. Voor beide wordt de na druk gelegd op debating. Dit blijkt in de smaak te vallen en schijnt ook de groot ste vormende waarde te hebben. AGENDA. Vrijdag 8 uur nam. Apollo Theater Het Offer van de Moeder. 14 jaar. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater Het Offer van de Moeder. 14 jaar. Zondag 12 uur v.m. Hotel Smit: Aan vang Tafeltennistournooi. Zondag 8 uur nam. Hotel Smit: Tafel- tennis-feestbal. Zondag 2.30 uur nam. Voetbalwed strijd Desk IHulst I. Zaterdag 8—9 uur nam. Inmanden Na-vlucht KPV in De Sportwereld. Maandag 8 uur nam. Apollo-Theater Het Offer van de Moeder, 14 jaar. Maandag 8 uur nam. Hotel W. Smit, repetitie Kon. Erk. Harmonie Apollo en er een prettige sfeer is, is eigenlijk onnodig te zeggen, dat weten veien bij ondervinding, ue vereniging draagt dc historische naam van ,,L»c ureei J.l. Maandag hcett de biljartver. De Dreef haar eerste vriendschappelijke thuiswedstrijd gespeeld tegen „Uns Ue- noegen gevestigd in caié A. Vugts. Up Maandag /b Sept. is de revanche wedstrijd. Hieronder de uitslagen van de gespeelde wedstrijden, die door De Dreet met 84 gewonnen werden. De Dreef: car. brt. 150 20 100 26 75 20 50 23 45 24 50 27 42 20 44 20 48 23 50 24 60 27 A. Snoeren W. Laros A. Oróenendaal C. van rioxtel C. Hoevenaars L. Groenendaal Ons Genoegen J. Vugts A Voogd Hendriks M. Laros J. van Kuljk R.K. HANDBALBOND DiOCEEB s-Jöuauil. AFSCHEID Z.E.H. PASTOOR. Zondag 25/9 neemt onze parochie af scheid van Pastoor Schoenmakers. Bij dit afscheid zal een groots opgezet défilé plaats hebben, waaraan alle verenigingen van Loonopzand met hun vaandels zul len deelnemen. Om dit défilé ordelijk vlot te doen verlopen, worden de verenigingen ver zocht o mhalf 12 precies aanwezig te zijn in de v. Rijckevorselstraat. Precies om kwart voor 12 wordt er afgemarcheerd naar het Oranjeplein, waar de scheidende herder het blijvend aandenken van de parochie wordt aatige- boden. Direct hierna volgt het défilé. CHR. VERKENNERSGROEP „JAN DE ROOIJ". Zojuist hebben wij uit vertrouwbare bi on het bericht ontvangen dat de zo welbekende ingezetene van onze ge meente. Prof. Dropveter, geboren Stop- hoest, voor de zoveelste maal dreigbrie ven heeft ontvangen. In het bericht stond dat hij zal komen om de prof. zijn uit vinding (het maken van de vitamine C- bom) afhandig te maken. De privé de tective van de heer Dropveter, de heer Zoekum onderzoekt reeds waar deze brieven vandaan komen en wie ze heeft verzonden. Wij vragen ook alle Verkenners van dc Jan de Rooijgroep op- a.s. Zaterdag middag paraat te zijn. Wethouders van Sprang-Capelle des na middags van half drie tot drie uur ten huize van Dr Wintcrwerp aan de Ju- lianalaan en van kwart over drie tot kwart voor vier in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang gelegenheid bestaan tot kosteloze inenting 'en herln- euting tegen pokken. BEVOLKINGSONDERZOEK. In de periode van 21 tot en met 28 October e.k. zal. naar men ons mede deelt, in de gemeente Sprang-Capelle an dermaal een bevolkingsonderzoek op tu berculose plaats vinden. GROOT CONCERT O.K.K. Het ligt in het voornemen van de Chr. Gemengde Zangvereniging O.K.K. op 1 October in samenwerking met het Chr. Gem. Koor Geertruidenberg een concert te geven ten bate van de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier. Het te bieden programma is van zeer hoog gehalte en zal zowel de muziek kenner als de muziekminnaar ten zeerste bevredigen. Ook zullen enige goede ama teursolisten aan dit concert hun mede werking verlenen. Allen zijn het leerlin gen van Antoinette Blom, welke ook dc leiding zal hebben bij dit concert. Het programma omvat enige kleinere koorwerkjes van J. S. Bach, Fragmenten uit Elias van Mendelssohn, een gedeelte uit dc Krönungsmesse van Mozart en de Chorphantasie van Beethoven Deze koorwerken worden afgewisseld met soli eu kwartetten. We hopen en vertrouwen dan ook dat de vele muziekbeoefenaars van Waspik dit concert zullen bijwonen, alsmede velen die O.KX. willen steunen in hun zware taak om het culturele peil te verhogen, tot bloei van gemeente en vereniging. In ons volgend nummer ko men wij uitvoeriger terug op programma en solisten. HANDBOOGSCHUTTERIJ. Op 11 en 18 Sept. j.l. werden in Was pik persoonlijke districtskampioenschap pen gehouden voor handboogschutters. Deze kampioenschappen werden geor ganiseerd door de Waspikse handboog- schutterij Eensgezindheid. De uitslagen waren als volgt: Erc-afdeling: 1 J- Vereijsten 447 pt. met 50 pijlen, 2 C. Jansen 437 pt. Afdeling A: 1 Jac. Vermeulen 417; 2 Th. Theeuwes 415; 3 A. van Dongen 412; 4 W. van Elshout 411 pt. Afdeling B 1 A. Verwijmeren 380; 2 C. van Dongen 368; 3 H. Gennissen 364; 4 H. van Bokhoven 356. Afdeling C: 1 M. Aarden 321; 2 Ad Heikant 317 punten. De 4 kampioenen kregen ieder een di ploma. Verder werden nog verschillende prijzen onder de deelnemers verdeeld. Over de organisatie waren de deelne- mers allen zeer tevreden. Ook de secre taris van het district, de heer J. Oerlc- ruans moest dit beamen. Hij dankte de Waspikse schutters ook voor de harte lijke ontvangst. De voorzitter van de Waspikse schutterij, de heer Mathijssen, was uiterst voldaan over de opkomst. Hij dankte in zijn slotwoord ook de leden van Eensgezindheid voor het vele werk dat zij gedaan hebben om deze kampi oenschappen te doen slagen. Verheugend was het te kunnen consta teren dat de belangstelling bij deze kam pioenschappen groot was. Jammer ge noeg kwam deze belangstelling niet van Waspikse zijde. Toch zou deze aloude edele sport ook voor de Waspikse jon geren een zeer prettige ontspanning kun nen zijn. Vermoedelijk is deze sport bij hen niet genoegzaam bekend en zou een nadere kennismaking met de handboog ook onder de Waspikse jeugd meer lief hebberij voor de schutterij kunnen doen groeien. DRUMBAND. Zondag a.s. zal de drumband van de Koninklijke Harmonie Volksv'ijt en Volksvermaak deelnemen aan h"t con cours voor drumband te Waalwijk Zij zullen uitkomen in de tweede afdeling. VERKEERSONGEVAL. Woensdag j.l. om ongeveer half zes nam. kwam in de gevaarlijke bocht in de Benedenkerkstraat een luxe waaen met ei si motor in botsing. Gelukkig bleef het bij materiële schade. Zeer begrijpelijk gaat het Zondag a.s. bij de ontmoeting Desk—Hulst druk wor den. Door de twee eerste wedstrijden te winnen, heeft Desk goede papieren ge kregen 'en als natuurlijk gevolg wil ieder een getuige zijn van de volgende over winning, die Zondag op eigen terrein de verwachting is. In verband met deze verwachte grote drukte is de controle Zondag a.s. aanmerkelijk uitgebreid. Wie stagnatie veroorzaakt, door niet voorzien te zijn van de nodige bewijzen van toe gang, werkt de goede regeling tegen. We kunnen ons niet voorstellen, dat dit in A.s. Zaterdagavond zal alhier door de plaatselijke muziek- en zangverenigin gen een openluchtconcert worden gege ven. Een aantrekkelijk programma van muziek- en zangnummers zal worden uit gevoerd. ken hun volle medewerking aan de Le- bedoeling ligt van de Desk-suppor- vensschool. Zij geven de jongens een na middag in de week vrij met behoud van loon, om de lessen te volgen. De jongen ervaart daardoor, dat „het bedrijf iets voor hem doet". Wie beseft de waarde van deze ervaring in de moderne tijd? Uiteraard brengt deze regeling soms grote moeilijkheden in de fabriek met zich mee. vooral als er meerdere werk nemers op één middag moeten gaan. Een bewijs temeer echter, dat de opgroeiende jeugd de Kaatsheuvelse werkgevers niet onverschillig laat. Het Ministerie van Onderwijs, dat thans reeds de school subsidieert demon streert hiermede zijn belangstelling voor ters, maar dan mag en moet van hen gevergd worden, dat zij niets nalaten, om de controle zo snel en gemakkelijk mo gelijk te laten functioneren. Hieraan medewerken, is Desk de steun verlenen, die het verdient. HET ZANGKOOR OP REIS. Het Zangkoor der R.K. Parochiekerk Sc. Jan maakte Zondag j.l. zijn jaarlijks uitstapje. De goed voorbereide reis is in alle opzichten een succes geweest. Om 7 uur werd gestart in een grote nieuwe Mercedes-Benz-autocar van van Dijk's Reisbureau uit Den Bosch. Zonder op onthoud ging het via den Bosch naar VAN DE STEIGER GEVALLEN. Dinsdagmiddag viel het zoontje van de familie Broek uit de Anjerstraat alhier, tijdens het spelen bij het in aanbouw zimde huis aldaar, van de steiger 'en brak zijn onderarm. AGENDA. Vrijdag 23 Sept. 8.30 uur repetitie v. h. parochiële zangkoor St. Cecilia. Zondag 25 Sept. 11.30 uur repetitie v. dt drumband St. Jan. 11.3012.30 uur Leesbibliotheek. HARMONIE ST. JAN VOOR DE K.R.O. 8 October a.s. zal de Kon. Erk. Har monie St. Jan optreden voor de Katho lieke Radio Omroep in Hilversum, de K.R.O. „DE DREEF". Biljartvereniging opgericht. In café N. Groenendaal is een biljart vereniging opgericht; er gaven zich 17 leden op. Besloten werd aan te sluiten bij de Kaatsheuvelse Biljartbond en met drie viertallen uit te komen in de com petitie. Dat het bij klaas echt gezellig is VERENIGING VAN PLATTELANDSMEISJES. Op de een dezer dagen onder leiding van mej. C. van der Schans gehouden vergadering van de plaatselijke vereni cing van Plattelandsmeisjes werd mede gedeeld, dat volgende week Donderdag avond een begin zal worden gemaakt met het leren van volksdansjes. Met het oog „OEFENING EN VERMAAK" VERLIEST ZIJN VOORZITTER. Na een kortstondige ziekte over leed Dinsdag jl. de heer A. v. d. Meijdenberg. sinds ruim 40 jaar lid der Liedertafel, waarvan meerdere jaren bestuurslid en sinds kort voorzitter. De vereniging verliest in hem één harer beste krachten als zanger, als lid en als bestuurder. Als ras-echte zanger was hij door zijn gedegen muziekkennis 'n hech te steun voor het koor, als trouw lid en voorvechter voor „Oefening en Vermaak" een voorbeeld voor al len, terwijl hij in zijn periode als bestuurder en voorzitter zich heeft doen kennen als een bekwaam en bezadigd leider, die steeds op de bres stond om de belangen van de Liedertafel te verdedigen. „Oefening en Vermaak" is hem daarvoor grote dank verschuldigd. Een „hij ruste in vrede" zij hem toegewenst door alle leden. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING De heer P. Buykx, tot voor kort hoofdbestuurslid van de R.K. Fa- brieksarbeidersbond en tevoren vrij gestelde van de afdeling Lederbe werkers en bestuurslid der K.A.B. alhier, die enige tijd geleden met z'n gezin naar Australië is geëmi greerd, is door Z.H. de Paus onder- scheiden met de ere-medaille „Pro Ecclesia et Pontifice". Deze onderscheiding is hem dezer dagen door de Hoogeerw. Heer De ken naar z'n nieuw vaderland na gezonden. Wij bieden hem van hieruit gaar ne onze gelukwensen. wel bi] de secretaresse mej. Nieuwen^ stoffclRU overschot van willen de heer v. d. Menden- bers worden beeraven: z n vrien den van ..Oefemna en Vermaak en het parochieel zanekoor zui len hem naar zijn laatste rust plaats drasen. Men schrijft ons: huizen. Hc* ligt In de bedoeling een cur sus Engels te organiseren en een cursus spreken in het openbaar. Voor deelname hieraan k<*i men zich eveneens opgeven bij één der» leden van het bestuur. INENTING EN HERINENTING. Op Dinsdag 27 Sept. 1955 zal blij kens bekendmaking van Burgemeester en BURGEMEESTER TEIJSSEN OP CONGRES NAAR ROME. Onze burgemeester zal met een aantal collega's uit den lande, o.ni. van 's-Bosch, Breda, Eind hoven, Valkenswaard e.a. te Ro me een congres bijwonen van de „Union Internationale des villes et pouvoirs locaux". VOLKSCONCERT IN BESOYEN. Zoals wij reeds eerder meldden, zal morgen, Zaterdagavond een vocaal en instrumentaal concert ge geven worden op de gemeente-kiosk die geplaatst is op de speelplaats vóór de R.K. Meisjesschool m Be soven. Het programma zal verzorgd wor den door de Harmonie „St Jan onder leiding van de heer J. Mol en de Gemengde Zangverenigingen

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9