HET LEERHUIS kwaliteit LEREN KLEDING VéGé Warm slapen DEKEN Pluijm«rts Vle«spaleis ORIGINAL nu ook voor kinderen GROTESTRAAT 243 N. V. WAALWIJKSE KLEDINGHANDEL „HET LEERHUIS" Gemeenteraad Heusden. DE ECHO VAN HET ZUIDEN seen lerrar Kanariepoppen maakt h«t U gemakkelijk Uw huisgenoten met de feestdagen te verrassen doet U graag in de winter de prijzen zijn verlaagd Onze kwaliteit wint de strijd 4.47 TUERLINGS-VAN MIERL0 J liet «vinnen? 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VKIjüaG 30 SEPTEMBER 1955 Wij hebben aan onze retds zeer vermaarde leren kleding thans het zeer nieuwe en geperfec tioneerde artikel SINETEX toegevoegd en bieden U dit in ons nieuwe pand Ingekomen stukken vergden ruim anderhalf uur Gastarieven verhoogd. C. A. Tactor voor f 1.25 C. P. VAN EETEN PAKKET I EEN POT ABRIKOZEN OP SAP PAKKET II EEN POT ABRIKOZEN OP SAP 2 pakketten die in de smaak zullen vallen Zorg daarom, dat een GOEDE U die warmte geeft. en U weet.... heeft een prachtcollectie 100 °/0 Wollen Dekens Half wollen Dekens Gewatteerde Dekens Handelsdrukwerk V er enigi ngsdrukwerk Familiedrukwerk Doorregen rundvlees v.a. Rollade Gehakt Buikspek Verse Worst Dik vet spek ALS RECLAME 1 kg. Rollade 500 gr. Gehakt 1.59 1.64 1.29 1.29 1.29 0.85 OOSTE1ND 61 SPRANG DAMES wij hebben voor U EXCLUSIEVE REGENMANTEL! in verschillende modellen in Poplin (Nino flex kleurecht) Tweed Poplin of Gabu Kleuren Mais - lever - korenblauw - RAF - petrol en HEREN ook voor U hebben wy een uitgebreide collectie REGENJASSEN JONGENS-REGENJASSEN GEVRAAGD een machinezwikker personeel Schoenfabriek P. Brekelmans Marktstraat 22 KAATSHEUVEL SINETEX Dinsdag 27 Sept. j.I. kwam de Raad der gemeente Heusden voltallig in open bare vergadering bijeen. Na opening door de voorzitter, de Edelachtb. Heer A. van Delft, werden de notulen van de vorige vergadering (12 Aug. 1955) vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een uit gewerkt plan van de PNEM betreffende de verbetering en uitbreiding van de straatverlichting in Heusden. Op de be groting was hiervoor destijds een bedrag van f J5.000.uitgetrokken, thans bleek echter dat de kosten f 63.000.zullen bedragen. B. en W. stelden dan ook voo; om Ged. Staten te verzoeken hiervoor een crediet beschikbaar te stellen. Op een vraag van de heer Rijke of dit plan de hele gemeente of alleen de kom Heusden betreft, antwoordde de voorzit ter dat hier alleen sprake is van 't stads gedeelte Heusden, de buitengemeenten komen later aan de beurt. De heer Van Herpt was van mening dat, nu het toch veel geld kost, beter de gehele gemeente ineens goed verzorgd zou kunnen worden. Dit zou volgens de voorzitter nog veel meer gekost hebben. Wanneer wc eerst hiervoor toestemming kunnen verkrijgen, kunnen we nadien de buitengemeenten een goede beurt geven. De heer Van Herpt vroeg zich af hoe andere gemeenten het dan wel klaar speelden, daar ziet men dikwijls zoveel licht branden. Mogelijk hebben die gemeenten van andere kapitaalsuitgaven overschotten kunnen boeken, antwoordde de voorzit ter Onze gemeente, zei spreker, heeft deze echter niet. Het voorstel van B. en W. wordt door de Raad daarop aangenomen. Verder was er een schrijven ingeko men van het raadslid Rijke, waarin hij verschillende wensten naar voren bracht en over het een en ander zijn misnoegen uitsprak, o.a. de slechts behandeling door de adviescommissie van Bouw-, Woning en Welstand te 's-Bosch; particuliere wo ningbouw; demping gracht; schilderwerk gemeentewoningen; te trage bouw van de 15 woningen te Oudheusden; aansluiting van het uitbreidingsplan Oudheusden op het gasnet; verkeersborden op gevaarlijk kruispunt SingelSterrestraat; gedempte Demer; bouw nieuwe woningen voor krotopruiming; industrieterrein, 'enz. enz. Voordat de voorzitter hierop zou ant woorden, vroeg de heer Van Herpt of het voor het vruchtbaar behandelen van al deze kwesties niet beter zou zijn, als de voorzitter hierop in een eerstvolgen de vergadering zijn antwoord kenbaar zou maken, daar de leden van de raad zich hierin dan ook eerst konden verdie pen. De heer Rijke zag echter liever dat nu reeds een begin gemaakt werd met de beantwoording, vooral betreffende enke le punten van zijn schrijven; 'enkele pun ten. konden gerust tot een later tijdstip verschoven worden. In antwoord op bovenvermeld schrij ven zei de voorzitter, dat het een bekend feit is, dat er in deze gemeente weinig apimo is voor particuliere woningbouw. Dat het gemeentebestuur echter weinig bouwt of schrik heeft van bouwen, was de voorzitter niet met adressant eens. Door oorlogshandelingen werden n.l. 35 woningen in onze gemeente verwoest; door het gemeentebestuur werden echter na de oorlog 103 woningen gebouwd, ex clusief de noodwoningen. Wat de slech te behandeling betreft door de advies commissie van Bouw-, Woning- en Wel standstoezicht te "s-Bosch, hierover had de voorzitter geen klagen. Op een enkele uitzondering na werden bouwaanvragen door deze commisisie steeds soepel be handeld. Wat de aanstelling van een ge- meent-architect of opzichter betreft, wa ren B. en W. van oordeel dat dit voorlo pig nog niet noodzakelijk was. De dem ping van de gracht is al een zeer oude kwestie. De voorzitter had dit ook liever gezien, niettemin, zei spr., zou dit bij de woningbouw ook vele bezwaren met zich gebracht hebben. Dat de bouw van de 15 woningen zeer traag verloopt, is de voor zitter zeer zeker bekend. Hiertegen is echter niets te doen, de aannemer be roept zich op overmacht, hij kan n.l. niet aan voldoende arbeidskrachten komen. Wat de gasvoorziening betreft voor 't uitbreidingsplan, zou de voorzitter ook liever direct beginnen met aansluiting van dat gedeelte, maar aangezien de kos ten hiervan f 65.000.bedragen, zou het nog wel enige tijd duren vooraleer hier toe kan worden overgegaan. Het plaatsen van verkeersborden bij het gevaarlijk kruispunt SingelSterre straat achtte de voorzitter niet afdoen de; het moderne verkeer in een oude stad brengt nu eenmaal z'n gevaren mee en uitkijken is een eerste vereiste. Dat de Demer niet geheel gedempt is, is noodzakelijk geacht en is zelfs eenmaal gebleken nooduitlaat van het riool te zijn. Onderhandelingen zijn reeds gaande over de aanbesteding van 16 woningen in verband met krotopruiming; er is vo lume aanwezig voor 27 woningen. Het in eigendom verkrijgen van indus trieterrein is thans in een vergevorderd stadium, de schatting van het terrein is enkele dagen geleden gebeurd; dit is eni ge maanden uitgesteld geweest door de ziekte van een der heren van de schat tingscommissie. de twee-delige overall Gemakkelijk in 't gebruik de twee-delige overall gemaakt volgens octr. no. 41727 met de vele voordelen o.a. gemakkelijk aan- en uittrekken moderne coupe eenvoudiger wassen Volle garantie, ook op de rits De heer Rijke pleitte er voor om in de toekomst geen gebruik meer te maken van de diensten van Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht te 's-Bosch en over te gaan naar de Centrale Technische Dienst de Almkerk. Volgens spreker is deze dienst veel soepeler met de goedkeuring van bouwplannen, hetwelk ook de par ticuliere woningbouw zeer zeker ten goe de zal komen; wanneer immers een bouwplan keer op keer, zelfs na wijzi ging op advies van een deVfceren der commissie zelf, wordt afgekeurd, welk laatst pas is gebeurd, gaat zo'n adspirant bij de pakken neerzitten. Spreker waren drie gevallen bekend welke niet fair door de Welstandscommissie zouden zijn be handeld. Verder zou spreker graag zien dat ter secretarie alle mogelijke mede werking zou worden verleend aan parti culiere woningbouw. De voorzitter zei dat steeds alle mo gelijke medewerking aan particuliere wo ningbouw is verleend en dit in de toe komst ook zo zal blijven. Spreker zal ook informaties inwinnen over de kosten van aansluiting bij de Centrale Technische Dienst te Almkerk. Op een vraag van de heer Geerlings of B. en W. bevoegd zijn een plan door Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht afgekeurd nog goed te keuren, antwoord de de voorzitter dat B. en W. inderdaad de bevoegdheid hebben om van het ad vies van de adviescommissie van Bouw-, Woning- en Welstand af te wijken. Omtrent de gasvoorziening in Oud heusden vroeg de heer van Herpt waar om dit niet in het uitbreidingsplan werd opgenomen. De gasfabriek, zei de voor zitter, was toen het uitbreidingsplan werd opgemaakt nog een particulier bedrijf; deze fabriek is pas sinds korte tijd door dc gemeente aangekocht en nadien aan gesloten op het mijngasdistributienet. De heer Verschuur meende dat men om gelden voor de gasleiding los te maken, zich toch kan beroepen op het opge drongen uitbreidingsplan, zover van de kern verwijderd, doordat men de wallen niet mag slechten. Spreker stelde voor een beroep te doen op de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten; deze ver eniging heeft al eens meer geholpen; de ze gasaffaire kunnen zij misschi'en weer oplossen. De voorzitter zei reeds een be roep op deze vereniging gedaan te heb ben, doch wil dit nog wel eens herhalen. De heer Rijke vroeg of het niet mo gelijk zou zijn aan de bewoners van de nieuwe woningen in het uitbreidingsplan voorlopig butagascomforen te verlenen. Deze mensen, zei spreker, hebben meestal een com foor voor mijngas en het over schakelen op butagas brengt voor hen hoge kosten mede. Deze kwestie zou de voorzitter bespreken met de directeur van het gasdistributiebedrijf. Wat de woningbouw in Oudheusden betrof (15 woningen) vermoedde de heer te Vruchte dat door B. en W. niet ge noeg geinformeerd is naar de aannemer hiervan. Spreker als leek zijnde, wist al direct toen hij hoorde wie de aannemer was, dat deze 15 woningen niet binnen 't jaar zouden gereedkomen. De voor zitter zei dat critiek achteraf gemakkelijk te leveren is, maar wat de gunning be treft, het gemeentebestuur was toenter tijd blij dat zij deze woningen hadden kunnen besteden (met de geldelijke steun van de scheepswerf); dat de bouw zo lang zou duren, heeft men toen niet in gezien. Van enige bewoners van gemeentewo- ningen aan de Singel was een gezamen lijk schrijven ingekomen, waarmede deze zich beklaagden over het niet aanwezig zijn van een zinkputje bij hun woning voor vuil water en afvoer van het water uit de goten. Door de opzichter van Bouwtoezicht is hiernaar in opdracht van het gemeentebestuur een onderzoek inge steld, waaruit bleek dat het wel doenlijk is hierin alsnog te voorzien. De kosten hiervan zijn geraamd op 750 a 800 gul den. De Raad gaf hieraan zijn goedkeu ring. i Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van W. van Delft te Elshout welke een perceel grond w'enste te kopen van de gemeente, welk perceel hij thans van de gemeente in pacht heeft (gelegen aan de Zeedijk). Dit perceel houdt de ge meente in eigendom voor een eventuele ruil bij onteigening. Punt 4. Op voorstel van B. en iW. besloot de raad tot aanvraag over te gaan van verhoging van de algemene uitkering uit het Gemeentefonds tot een totaalbedrag van f 3.545.000; hierin is o.a. opgenomen de uitbreiding van het gasnet voor Oudheusden, Herpt ten He- dikhuizen. i 1 Punt 5. Nadat de heer Roza als rap porteur van de commissie van onderzoek een verslag hierover had uitgebracht, werden de rekeningen Armbesturen 1954 door de raad goedgekeurd. Punt 6. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van grond aan De Haan en In groten getale is het publiek opgekomen om getuige - te zijn van de ontmoeting tussen de twee rivalen. Is het niet verwonderlijk, dat een simpele aankon-'- diging in het plaatselijk nieuwsblad voldoende was om zo'n belangstelling te wekken? Wel een bewijs hoe intensief deze krant wordt gelezen. Zowel het nieuws als de advertenties worden van A-Z gespeld, want de inhoud van het plaatselijk nieuwsblad is voor de lezers de spiegel van alle gebeurtenissen uit de wijde omtrek. BW" van oNSGfflBtUWM'gSXLAIè) WIL MIN NUTS MISSEN Oerlemans, scheepswerf N.V. alhier, werd door de raad goedgekeurd, maar niet voordat hierover uitvoerig was ge- discuseerd. De Haan en Oerlemans wil den n.l. een strook grond huren of ko pen van de gemeente, gelegten over het voetpad dat naast de machinehallen van de werf loopt, om daarop fietsenrekken te plaatsen. B. en W., advies hierover ingewonnen hebbende, stelden nu echter voor deze strook grond te verkopen met inbegrip van het voetpad en de bomen welke daarnaast geplaatst zijn, onder die voorwaarden, dat een nieuw voetpad wordt aangelegd grtenzende aan de strook grond welke door de scheepswerf zou worden aangekocht, op kosten van scheepswerf. Daar de heer Rijke het be zwaarlijk vond om de scheepswerf de kosten van aanleg van een nieuw voet pad te laten betalen (7500 gulden), voor al daar deze niet om het bestaande voet pad gevraagd heeft, stelde de heer van Herpt voor de kosten gezamenlijk te de len, de gemeente de helft en De Haan en Oerlemans de helft. Bij gehouden rondvraag bleken alle leden van de raad het met de heer van 'Herpt eens te zijn, en werd aldus besloten. De grond moet opbrengen f 1 per m2 en de bomen f 2.50 per stuk. Punt 7. Een accountantsonderzoek heeft uitgewezen dat het gemeentelijk gasbedrijf in 1954 over 8 maanden een verlies heeft geleden van f 4000. Dit verlies zal over 1955 bedragen f 6000. B. ten W. stelden daarom voor de gas tarieven met ingang van de verbruiks- maand November met 2 cent per m3 te verhogen. De^ heer Geerlings vroeg of bij aankoop van het gasstation dan niet overal rekening mee was gehouden, hij vond het jammer dat de gastarieven ver hoogd moeten worden, vooral daar al door verschillende inwoners gasgeysers waren aangeschaft, welke natuurlijk niet op verhoging van de gasprijs gerekend hadden. De voorzitter zei dat bij aankoop van het gasbedrijf overal zoveel mogelijk re kening mee was gehouden, doch de af schrijvingen van gebouwen e.d. drukken zwaarder dan men had vermoed. De raad gaf zijn goedkeuring aan de verho ging van het gastarief, zodat het gas voortaan 23 ct. per m3 zal gaan kosten. Tenslotte gaf de voorzitter nog een opsomming van diegenen die volgens de nieuwe verordening voor vergoeding reis kosten schoolgaande kinderen wel of niet in aanmerking komen. Daarna volgde sluiting. Op Maandag 3 October a.s. hoopt de heer' de dag te herdenken dat htf 50 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. Adrianus Oerlemans en Zonen te Vrqhoeve-Capelle. Vrghoeve-Capelle, Sept. 1055 Raadhuisstr. 114 4 ZONDAG 2 OCTOBER a.s. koopt de firma Am(js Alleen le broed ultgerulde mankanaries f 7.- Ook zebra's en parkieten Vogels te bezorgen van 10—11 uur by Grotestraat 273 Waalwyk Spaar nu reeds wekelijks voor Uw feestdranken. (550 gram) ter waarde van f 1.70 (Statiegeld 7 x 20 cent f 1.40) 1 grol» fes YéGé-advocaal f 3.65 1 lies Cortina vermouth f 1.75 1 lies Beaujolais rode Bourgogne f 3.90 1 fles Mariposa rood o( wil f 1.50 1 lies Chateau Lagrange rode Bord. f 2.75 1 lies Mislella rood ol wit f 2.50 1 lies La Gravette witte Bordeaux f 3.90 1 (les King John Aperitief f 2.10 1 grote fles VéGé advocaat f 3.65 1 lias VéGé-limonadesiroop f 1.35 1 fles Franse landwijn rood of wit f 1.90 f 12.85 f 16.10 met 257 geldzegels met 322 geldzegels 10% korting 10% korting Bovendien OR A TiS Bovendien G R A TIS (550 gram) ter waarde van f 1.70 (Statiegeld 6 x 20 cent f 1.20) Vraag Uw VéGé-kruidenier vandaag nog om de speciale folder met spaarkaart in het BETERE GENRE Waalwij k*e Stoomdrukkerij An toon Tielen - Waalwijk 500 gram Auto-coats - sportmodel - lang model in poplin - gab& loden en whipcord lang en kort model - poplin en loden Langeschijfstraat 63 - 63a TILBURG en voor de Onderwerk-afdeling en voor de sngderij

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6