A\A\fNiDA\ciMir mm DE MAN UIT CHICAGO groeiende ^IDaalwigkóe <Sacramentóproceóóie m Thans de Maria-groep VRAGEN EN MENINGEN ONZER LEZERS RADIO TELEVISIE 's-HERTOGENBOSCH VROOM DREESM TILBURG - HELMOND DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 OCTOBER. 1955 WOENSDAG 12 OCTOBER "W ClRg* -prijzen B 6 5 T E LNLet Tan™nrÖm£nhierop We zijn niet teleurgesteld in onze verwachtingen. Toen wc vorig jaar mochten schrijven over de plannen die er be stonden ten aanzien van de vernieuwing der H. Sacra mentsprocessie in de parochie van St. Jan te Waalwijk, waren we enthousiast en in ons enthousiasme uitten we de verzekering, dat de parochianen van St. Jan deze vernieu wing op hoge prijs zouden stellen en dat zij er met alle kracht aan zouden meewerken. Toen op Zondag 19 Juni Ie stralende dag van het zilveren Priesterfeest van de HoogEerw. Heer Deken Dr. 13. van den Hurk, in de middaguren de gedeeltelijk vernieuwde Sacra mentsprocessie door de straten trok, bleek dat onze enthou siaste verzekering wel degelijk een verzekering was ge weest; de parochianen van St. Jan hadden in eendrachtig samenwerken iets zeer schoons tot stand gebracht, iets schoons, dat nog schoner zal worden, want en thans durven we ons weer wagen aan een stellige verzekering zij zullen hun Sacramentsprocessie nog schoner en groot ser, nog indrukwekkender maken. Er worden in ons goede katho lieke Brabant veel processies, optochten, stoeten, ommegangen en wat dies meer zij gehouden. Soms zijn het nog de oude bede tochten, soms heeft men geheel nieuwe wegen bewandeld en uit bundige, dan weer ingetogen stoeten samengesteld, soms dra gen de processies beide kenmer ken. De Waal wij kse Sacraments processie zal in deze rij van pro cessies een geheel eigen plaats gaan innemen, een geheel eigen karakter dragen: het karakter van een godsdienstige daad, die wordt gesteld door alle deelne mers en deelneemsters, geen show, allerminst, maar een be wust en diep beleven van de H. Geheimen der Eucharistie; het karakter anderzijds van 'n boei ende katechismus, die aan allen die de stoet gadeslaan, de rijk dom laat zien van de Geloofsleer; het karakter van een vrome hul- FEUILLETON van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" Een verhaal vol verwikkelingen door T. LODEWIJK 34) „Waarom niet „Wel, ik dacht dat U als Ame rikaan, U veel meer gekrenkt zou voelen over dit bedrog, waar mee toch de goede naam, de re putatie, van een van uw stad- en landgenoten gemoeid is." „Dat is inderdaad het geval, zei Colverton ernstig. Corrie wierp een verschrikte blik op de klok. „O, ik moet naar huis. Mr. Colverton het spijt me, dat ik U al die narigheden verteld heb..." „Dat hoeft U niet te spijten, juffrouw," zei de Amerikaan, e- venals zij oprijzend uit zijn zetel. Hij greep de hein ten afscheid toegestoken hand. „Juffrouw Corrie", zei hij met vriendschappelijke vertrouwelijk heid, „zorg dat die bedroefde trek van uw gezicht verdwijnt. Doe of er niets aan de hand is. Zeg te gen uw vader, dat hij er voor zorgt, dat ik tot de genodigden behoor vanavond; trouwens.dat heeft hij me beloofd, maar nu heeft hij er misschien wel spijt „Hebt u vader dan gespro ken?" „Ik heb met hem gereisd, toen hij nog in de gelukkige onwe tendheid verkeerde van het geval Clarenbough. Maar zeg tegen hem dat ik er zal zijn en vraag hem het zaakje aan mij over te laten. Ik kan nog niet zeggen hoe, maar ik wil toch proberen er voor te zorgen dat deze zaak niet ontaardt in een schandaal en dat die mevrouw Boom en haar kor nuiten het uw vader niet moeilijk zullen maken." Corrie zag de Amerikaan ge troffen aan. „Mr Colverton", zei ze moeilijk, „u bentu bent een schat!" En toen holde ze de kamer uit. Riek wilde haar na, maar reeds hoorde ze de deur openen en weer met een bons dichtvallen. „Dat heb jij nog nooit tegen mij gezegd", lachte Colverton. „Misschien komt 't nog", ant woordde Riek geheimzinnig. „Ik de aan het H. Sacrament, dat wordt meegedragen en dat het hoogtepunt bij uitstek vormt van de processie; daarom moet men de processie eigenlijk ook steeds blijven zien als een schone en vrome inleiding op de grootse slotplechtigheid op het Raadhuis plein, waar alle gelovigen wor den verondersteld aan deel te zullen nemen. We hebben in Juni de gedeel telijk hernieuwde processie zien trekken, en duizenden met ons; men heeft de twee prachtige nieuwe groepen gezien, de Sacra- mentsgroep en de Lijdensgroep, en ieder die de meisjes zag en hoorde, is getroffen door hun in getogenheid, door de religieuze bezieling ook, waarmee zij een voortdurende hulde brachten aan de Christus Eucharisticus. Men mag bg een zodanige pro cessie niet van succes spreken; we mogen wel echter zonder voorbehoud zeggen dat de H. Sa cramentsprocessie zeer veel in druk heeft gemaakt op de dui zenden die er getuigen van wa ren. Dat het een schone manifes tatie was van liefde voor het H. Sacrament, en dat degenen die aan deze manifestatie deelnamen iets van hun bezieling en hun be vind ook wel een beetje dat zij gelijk hqeft. Je hebt ons allebei geweldig geholpenJim." „Ja, ik offer m'n eigenbelang op het altaar der mensenliefde", vond mr Colverton pathetisch, „want met al die grappen ben ik m'n secretaresse ook nog kwijt". „Hoezo?" „Die schijnt vroeger, ja, 't kan raar lopen in de wereld, met die zelfde zogenaamde Clarenbough verloofd te zijn geweest. Ze kre gen ruzie. Ze is alleraardigst, maar een beetje moederlijk-ba zig, weet je. En dat is juist wat hij nodig heeft, want hij is nogal eens onbesuisd en doet dan gek ke dingen. Trouwens, het bewijs is geleverd. Hij wilde zich door haar niets laten zeggen. Ze gin gen uit elkaar. Nu vonden ze el kaar in Kwardam. En vanmor gen vond ik een briefje, dat ze hem achterna is. Ik ben er van overtuigd, dat hij op het ogenblik de wind van voren krijgt en ik kan maar één ding hopen, dat hij het van haar aanneemt. {Maar in middelszit ik zonder." „Dat is lastig", meende Riek. „Weet jij zo gauw 'n nieuwe?" „Waar zou ik die vandaan moeten halen?" wogenheid hebben overgedragen op de duizenden. En dat is heel schoon en heel goed. Het Comité voor deze processie is ondertussen al ijverig aan het beraadslagen in welke vorm de rocessie het volgend jaar uitge reid zal worden. We vernemen, dat men reeds besloten heeft thans een grote Maria-groep gereed te maken, die het volqcnd jaar mee zal trekken. De plannen die ge maakt zijn, laten ons een prach tige, stijlvolle en vooral indruk wekkende groep vermoeden. De II. Maagd zal worden uitgebeeld als de Christusdraagsterzij zal gaan in de krans van twaalf sterren, zoals het vrome volk haar graag afbeeldt. Zij zal wor den gevolgd door een grote groep in schone costumes geklede meisjes, die het Magnificat zin gen, zoals Joost van den Vondel dit onvergetelijk mooi herdicht te. De gehele groep zal meer dan 60 meisjes omvatten. IEDER WERKTE EN WERKT MEE. Er zullen er zeer velen zijn die in de processie, zoals zij ieder jaar door Waal wij ks straten zal gaan trekken (wij vragen ons af: verdient dit initiatief geen gro tere uitbreiding, een uitbreiding over de vier Waalwijkse paro chies, zodat het één stralende hulde van heel Katholiek Waal wijk wordt aan het Allerheilig ste, gelijk dat bijvoorbeeld in Til burg, Den Bosch, Bergenopzoom en tal van andere plaatsen zo schoon en spontaan is verwezen lijkt?!) iets van zichzelf herken nen. De medewerking die de or ganisatoren hebben ondervon den, is immers zeer groot en prachtig geweest. Velen hebhen hun ambitie, hun moeite en hun tijd gegeven aan de vervaardi ging van de costumes, aan de vervaardiging van het schoeisel en dit volkomen belangeloos. En dat is juist het mooie van een dergelijke processie, dat de hele katholieke gemeenschap er aan meewerkt, hetzij als deelneem ster of deelnemer, hetzij men helpt bij de vervaardiging van de luisterrijke costumes en andere requisieten. Zo'n openlijke mani festatie van trouw aan de Eucha ristische Christus krijgt dan het karakter van een spontane mas sale hulde, waarbij niemand achterblijft, waaraan iedereen zijn beste krachten geeft. En zo kan iets heel schoons worden bereikt, zo kan men met niet al te royale middelen iets moois tot stand brengen. Echter zonder middelen gaat het te enen male niet, en zeker niet wanneer men zoals hier, er naar streeft werkelijk iets beel moois tot stand te brengen, iets moois en ook iets duurzaams, dat jaren een blijvend getuige vormt van de liefde van Katholiek Waalwijk voor 't H. Sacrament. Maar ook hier zal zich de be reidheid van katholiek Waalwijk demonstreren, ook op deze wijze zal de medewerking enthousiast en algemeen zijn, zoals de Hoog Eerw. Heer Deken en de Wel- Eerw. Heer (Kapelaan Wassen- berg gisteren in hun predicaties tijdens de H. Missen in de kerk van St. Jan veronderstelden en hoopten. Daarom noemen we de collecte die de komende dagen huis qan huis in de parochie zal worden gehouden, een welkome gelegenheid voor velen hun deel bij te dragen aan deze processie, die daardoor aan schoonheid en aan bezielde indrukwekkendheid zal winnen. Katholiek Waalwijk zal jaar op jaar gaan getuigen voor Chris tus op een wijze die aantoont dat er in ons goede volk nog 'n grote mate van liefde is tot en van trouw aan Christus, om Wiens Eer dit grootse werk is begonnen. En daarom zal er Zjjn Zegen op rusten. Isaac Cornelis. Johannes Gerardus Labee en H. A. v. d. POL Stationsstraat 113 - Tel. 2565 WAALWIJK buitengewoon aan, maar Jim, ik ben maar een onbeduidend meis je. Ik heb armoe gekend en hoop die nooit weer te kennen. Ik durf geen al te grote risico's te lopen." „Nu, goed", hernam Jim Col verton, „ik zal je zekerheid ge ven. Je accepteert de betrekking met een salaris van voorlopig tweehonderd dollar per maand. Je krijgt, als we eenmaal in Ame rika zijn, een half jaar proeftijd. Na dat half jaar kunnen jij zo wel als ik, zonder opgaaf van re denen, de overeenkomst annule ren. Ik geloof niet dat ik het zal doen, maar jij zou het misschien willen. In dat geval betaal ik je een zodanig bedrag voor de kos ten die je hebt moeten maken, dat je in Amerika kunt blijven en op je gemak een ander baan tje kunt zoeken, of de boot kunt nemen naar Holland terug. Je hebt dan een half jaar onschat bare ervaring opgedaan. En wat je studie betreft, die kun je daar ginds voor een groot deel voort zetten. Of „Nu... of? Is er nog een derde mogelijkheid?" (Wordt vervolgd) „Voel je er zelf niets voor?" „Wat?" Riek's verbazing was onmiskenbaar. „Luister eens Riekje beheerst de Engelse taal volkomen. Wan neer iemand met jouw intelligen tie een maand in de Staten ver toeft, weet je binnen die tijd al les af van ons eigenaardig „slang" en ken je al de termen voor het dagelijks leven „Dat is heel aardig, wanneer je er met vacantie bent, maar om er je brood te verdienen „Wanneer je moest sollicite ren, zou je misschien moeite heb ben, maar hier wordt je een be trekking aangeboden." Riek zat een ogenblik als over donderd te kijken. Dan zei ze met een ongelovige glimlach: „Maar je maakt toch maar een grapje?" „Nee, het is me ernst. Ik bied je formeel aan de plaats van Cla re te vervullen. Je zult er, als ge zegd, de eerste maand in moeten komen en aan veel moeten wen nen, maar dat heb je op 'n nieu we school ook." „Als 't je werkelijk ernst is... het lacht me wel toe. Maar nee, 't is zo onherroepelijk. Veronder stel, dat het mij tegen valt, of jou. Dan zit ik daar in Amerika als een kat in een vreemd pak huis. Of ik zou terug moeten ke ren en dat kost me nogal niks, nog daar gelaten dat ik 'n hele tijd uit mijn studie en mijn werk ben geweest. Nee mr Colverton... Jim, zal ik nu maar zeggen, dat durf ik niet aan." „Je valt me tegen", zei Colver ton teleurgesteld. „Ik dacht, dat er in jou meer spirit zat." „Omdat ik maar niet, net als de nagemaakte mr Clarenbough, me meteen hals over kop in het avontuur stort? Want- Jim, nee, schud maar niet je hoofd, een avontuur is het toch. En voor jou ook. Wat weet je van mij?" „Genoeg." „En wat weet je van mijn werk?" „Dat je het goed en met toewij ding en begrip zult doen. Daarbij heb ik in mijn werk een secreta resse nodig, waarmee ik goed kan opschieten, omdat ik haar veel moet overlaten. Clare was prima. Dat kun jij ook worden wat je werk betreft en wat je persoon aangaat „Spaar me al die complimen ten!" verzocht Riek blozend. „Ik vind het een mooi voorstel, het trekt me aanhet trekt me ALLEEN GELDIG F SCHRIFTELIJKE EN TELEFONISCHE Jongenssportpullover, zuiver wol, in do moderne patentsteek gebreid. In grijs, R.A.F., groen en "^75 zwart. Voor 4 jaar Kleine stijging per maat Royale boodscliaptas, met 2 grote voortassen, van prima kwaliteit stof, in 3 aardige ruitdessins. ^95 Unieke aanbieding Plastic kraagjes, handig, modern en practisch, dames- maten met ring- AQc sluiting 98 en Meisjesmaten, met druk knoopsluiting 98 c Pantoffels, voor het gehele gezin. Kameelharen kinder-, dames- en herenpantoffels, met sterke rubber zool. 41-47 1.95 36-401.55 A 25 30-35 1.40 25-29 Breit zelf Uw warm onder goed. Jaegerwol, per knot A 30 van 100 gram Schrijfbloc, m. vloeidekblad 100 vel prima gelijmd schrijf papier, met 50 enveloppen. Dit pakket brengen QCc wij maar 1 keer voor Katoenen theedoek, prima vochtopnemend, In frisse dessins, gezoomd en ^Qc gelust. 56x63 cm. Boterhamtrommeltje, flinke maat, prima gelakt flinke maat, 95 Leverpastei, eerstekwali- teit, groot blik k A A< 200 gram Willemientjes, heerlijk koekje 250 gram „Dolly", zware meltort meisjespantalon, smalle pijp, in div. kleuren, Voor de leeftijd 2 t/m 14 jaar 75 2 jaar O Met stijging per maat Prima bedrukt keper flanel, in moderne fantasie dessins, 70 cm. breed A 45 per meter Warme gevoerde dames handschoenen, in soepele kwaliteit nappa, royaal, klas siek model, in rood, Q90 tan en zwart O Effen wollen kindertruitje met aardig fantasiedessin, lange mouw. In wit rose en bleu, maat 2 3.95 O 65 maat 1 «3 BEZOEK AAN 'T ZIEKENHUIS. Daar ik de laatste weken een bezoe ker ben van het R.K. Sint Nicolaas Zie kenhuis, wegens ziekte van een mijner huisgenoten, heb ik mij al verschillende malen geërgerd en mijzelf afgevraagd komen die mensen hier nu op ziekenbe zoek of zijn die nu gekomen om heel het Ziekenhuis op zijn kop te zetten, want het lawaai dat men hier af en toe hoort, geeft helemaal niet de indruk dat men hier met zieke mensen te doen heeft, die toch zeker op de eerste plaats rust no dig hebben; want ik heb het de laatste weken meegemaakt, dat acht, tien en meer bezoekers om zo'n zieke staan en een hels lawaai maken, dat het meer lijkt op een kermis-attractie, wat volgens mij zeker niet ten goede komt aan de meeste zieken. Of hier iets aan te doen is weet ik niet, maar ik vind het hope loos voor de zieken en in niet mindere mate voor de Zusters, die toch alles in het werk stellen om onze zieken weer gezond in de maatschappij terug te bren gen. Een bezoeker. IES. Vervuld van grote dank baarheid geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze zoon M. H. de Rooy H. C. de Rooy-Mortier Waalwijk, 3 October 1955 Hugo de Grootstraat 2. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bg mfln 50-jarig dienstjubileum bg de N.V. Adr.' Oerlemans Zn. betuig ik hiermede mijn harte lijke dank. Speciaal dank ik H.M. de Koningin, voor de mg ver leende onderscheiding, de Edel- achtb. Heer Burgemeester, de directie en het personeel der N.V. Adr. Oerlemans en Zn. en allen die deze dag voor mij tot een onvergetelijke hebben gemaakt. C. A. TACTOR. Vrijh.-Capelle, Oct. 1955 Raadhuisstraat 103 Voor de zeer vele blijken van deelneming welke wg mochten ontvangen van Dr. de Vetten, de'Z.E. Heer Pastoor, de Eerw. Zusters, familie, vrienden, kennissen, buurtbewoners van Berndgk en van het personeel van de firma v. Dongen-Labee, bij het overlijden van onze dierbare Echtgenoot en Vader siii* echtgenoot van Cornelia Josephina van Laarhoven betuigen wij U onze oprechte dank. Wed. C. J. Labee- van Laarhoven Adrie Lia Keesje Dongen, September 3955 Kastanjestraat 9 VOOR

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6