De huldiging van Loonopzand's burgemeester was enthousiast en welgemeend. HEUSDEN SPRANG GAPELLE 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 OCTOBER 1955 3 Na „zeven vette jaren" ,Een burgemeester van formaat" De gemeente Loon op Zand en de gehele Langstraat hebben Zaterdag morgen de Burgemeester van Loon op Zand, Mr R. J. Th. van der Heijden, bij gelegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum als burge meester een enthousiaste en welgemeende hulde bereid. 'Speciaal zijn eigen gemeente, waar hij thans zeven jaren werkzaam is. Men sprak meermalen van de „zeven vette jaren", omdat het gun stige jaren zijn geweest, omdat de omstandigheden in deze tijdsduur het regeren gemakkelijker maakten dan voorheen het geval was. Maar daarom is het niet minder verdienstelijk wanneer men die om standigheden zich in het regeren ten nutte weet te maken, wanneer men de gunstige wind vol in de zeilen kan vangen en zo een snelle en voorspoedige koers kan varen. Burgemeester v. d. Heijden heeft dit in alle opzichten gepresteerd, daaromtrent bestond bij ons geen enkele twijfel en deze zekerheid is nog gegroeid sinds we Zaterdag morgen zijn voortreffelijkheden hebben horen roemen en het vele, het buitengewoon vele dat hij in zijn huidige gemeente vooral tot stand bracht en in het licht van een enthousiaste belangstelling heb ben zien plaatsen. meester v. d. Heijden onder Uw aandacht te brengen. Wethouder Beerens sprak over de achttien jaren die de burgemeester in Drunen had doorgebracht en noemde onder meer de vestiging van de Lipsfabrieken van heel gro te betekenis voor deze gemeente; hij sprak over de bezettingstijd, toen 't offer, dat burgemeester v. d. Heij den en niet minder zijn vrouw brachten, heel velen tot grote steun is geweest. Hij sprak over de functie als se cretaris van de Kamer van Koop handel, in welke functie geen en kel Langstraats belang aan zijn aan dacht ontsnapte. En nadat zijn veel omvattende taak nog enkele jaren uitgebreid was geweest met het waarnemend burgemeesterschap van Waalwijk, werd hij in 1948 benoemd tot bur gemeester van Loon op Zand; de wethouder schilderde in het kort de toestand zoals die in de gemeente was, toen burgemeester v. d. Heij den aan het bewind kwam en dan schilderde hij in een sterk contrast hiermee het vele, dat in de zeven jaren die sindsdien waren verlopen, is tot stand gekomen in Loon op Zand. U was de man, zei hij, die De Ef- teling gestalte gaf, en hij dankte hem hiervoor namens de gemeente en namens de bevolking, wier zake lijke belangen door hem in De Ef- teling zo uitmuntend waren gezien. Bijzonder sprak hij ook over de sti mulans die de burgemeester steeds was geweest voor het onderwijs. Hem als arbeider had vooral getrof fen de spontane medewerking die de burgemeester had verleend aan de totstandkoming van de levens scholen in deze gemeente. Hij sprak verder over wat de bur gemeester deed op sociaal en cultu reel gebied. EEN BURGEMEESTER VAN FORMAAT. In U kreeg de gemeente een bur gemeester van formaat, zei de eerste wethouder en het zal niemand ver bazen dat wij Uw jubileum hebben aangegrepen om U eens hartelijk te huldigen m vervolg op de onder scheiding tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, die U onlangs door H.M. de Koningin is verleend. Door Uw werk hebt U de gemeen te zeer aan! U verplicht; dank en hulde voor alles wat U voor de ge meente deed. Ook Mevr. v. d. Heijden, betrok hij in de hulde; zij stond haar man steeds terzijde en voorzover haar gezondheid en haar gezin het toe lieten, maakte ook zij zich zeer ver dienstelijk in charitatieve organisa ties. En ook hun gezin noemde de wet houder, die tenslotte de wens uit sprak: God moge U allen zegenen voor het goede wat U voor onze ge meente hebt gedaan. Namens de raad bood hij een an tieke Chinese schaal aan uit de Mingdynastie en namens de bevol king vertegenwoordigd in de be langenverenigingen uit de vier „dorpen" een zilveren sigaren doos. UIT DE RAAD. Nadat de ere-wijn was geschon ken en er getoast was op het wel zijn van de jubilaris en zijn gezin, sprak het raadslid de heer S. de Cock, namens zijn fractie en hij noemde de burgemeester de centra le, de drijvende kracht, die zijn ge meente een bekendheid had gege ven, zoals weinig plaatsen in zo korte tijd te beurt valt. Hij noemde prachtige resultaten waarvan de grenzen het normale ver over schrijden en dankte hem voor de manier waarop hij de raadsvergade ring steeds leidde. Ook de heer v. Kuyk voerde het woord, als raadslid, die de minder heid vertegenwoordigde. Hij hoopte dat de verdeeldheid in de raad vanaf dit moment tot het verleden zou behoren; de minder heid was tot nog toe steeds stief moederlijk behandeld; men had niets te zeggen in de wethouders benoeming bijvoorbeeld; men mocht mee stemmen, maar de keuze was van te voren al bepaald. Dat moest niet meer zo zijn, wenste de heer v. Kuyk. En hij dankte de burgemeester voor de voortreffelijke, correcte manier waarop deze de vergaderin gen leidde en sprak openhartige woorden over hoe het was toen de DE DAG BEGON MET GOD. De parochiekerk St. Joseph vier de feest, want de eerste burger van Kaatsheuvel, parochiaan van deze kerk, begon daar de viering van zijn 25-jarig ambtsjubileum met een plechtige H. Mis van dankbaarheid. Stijlvol was de mooie kerk versierd, stijlvol zoals het gehele feest was. Stijlvol was ook de H. Dienst, op- gedagen door Pastoor de Klijn en geassisteerd door de vier pastoors der andere parochies. Het koor zette zijn beste beentje voor en zong on der leiding van de heer Berzeveld de drie-stemmige H. Mis van Pe- rosi op verdienstelijke wijze. Er was zeer veel belangstelling. Behalve 't voltallige personeel van gemeente, gemeentewerken, gemeentebedrij ven en Efteling, waren ook veel particulieren opgekomen om de H. Mis bij te wonen. Na in de pastorie het ontbijt ge noten te hebben, werd de jubilaris met zijn familie door wethouder Beerens om half twaalf afgehaald en in de panoramazaal van de Efte ling binnengeleid, die geheel met genodigden, waaronder zeer vele officiële personen, gevuld was. HARTELIJKE WOORDEN EN RIJKE GESCHENKEN. Het zal ons niet doenlijk blijken, te vertolken alles wat op deze hul digingsbijeenkomst in de feestelijke bovenzaal van het Efteling-restau- rant is geschied en gezegd. Er is heel veel gezegd en in alle woorden hebben we een hartelijke waarde ring horen doorklinken voor 't vele dat de zilveren magistraat tot stand bracht, een grote dankbaarheid die vaak gestalte kreeg in rijke geschen ken. De ruime lichte zaal was gans ge vuld met enkele honderden belang stellenden, waaronder waren de Heren Geestelijken van de gemeen te, waaronder alle Pastoors 's mor gens in de St. Jozefkerk hun assis tentie hadden verleend, toen daar de Zeereerw. Heer Pastoor de Klijn een plechtige H. Mis celebreerde; er waren voorts tientallen burgemees ters uit de wijde omtrek; er was de voorzitter en bestuursleden, van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Noordelijk Noord-Brabant, de voorzitter, Moderator, directeur en oud-directeur van het Dr Moller- college te Waalwijk, bestuursleden van het Middenstandsborgstellings- fonds. er was het voltallig personeel van gemeente en Efteling en ook een groot aantal familieleden van de jubilaris, die met zijn echtgenote plaats nam aan de tafel waarom heen de gemeenteraad was gezeten. VERBAZINGWEKKENDE ACTIVITEIT. Wethouder J. Beerens, die deze f eestelij ke huldigingsbij eenkomst presideerde, was de eerste van een lange rij van sprekers en hij ver klaarde dat men dit zilveren jubi leum graag aangegrepen had als een unieke gelegenheid om hulde en dank te brengen aan hem, die deze in zo ruime mate verdiende en tevens om de drager van 't hoogste gezag in de gemeente de waarde ring en eer te geven die dit gezag toekwam. De heer Beerens wierp een terug blik op de ambtsperiode, de belang rijke ambtsperiode van de zilveren burgemeester, waarin zo heel veel was tot stand gekomen. We kunnen er slechts enkele fragmenten van weergeven; we hadden bovendien ai eerder gelegenheid in ons blad de grote verdiensten van Burge evenaarde werkkracht getoond, zo dat het leek alsof het Waalwijk cum annexis was (Pastoor de Klijn had zijn repliek!). De groei en bloei van Waalwijk, de geboorteplaats van de jubilaris, was te danken geweest voor een deel aan zijn arbeid. Bloemen en de oprechte belofte van cordiale collegialiteit waren de geschenken van gemeentebestuur en burgemeester. NAMENS DE COLLEGAE. burgemeester kwam en over hoe 't thans is, hoe de burgemeester zich zo verdienstelijk heeft gemaakt. De gemeente-secretaris, de heer M. v. Nieuwstadt, sprekend namens het gehele gemeentepersoneel, wil de bij alle goede eigenschappen die al genoemd waren, nog noemen de stuwende leiding, waarmee hij doordrongen was van gemeen schapszin en van de zin te streven naar het algemeen welzijn. Hij had het personeel bijgebracht, dat de functie van ieder hoe gering ook betekenis had voor het grote ge heel. Nooit ging de burgemeester de moeilijkheden uit de weg en deed het personeel er de noodzakelijk heid van inzien deze moeilijkheden aan te pakken en ze tot een oplos sing te brengen. Hij bood als geschenk aan een an tieke pul van Chinees aardewerk, eveneens uit de Ming-dynastie en sigaren, die wel geen kans zouden lopen antiek te worden. NAMENS DE KERKEN. Als oudste pastoor sprak de Zeer- eerwaarde Heer Pastoor de Klijn namens de vier kerkbesturen van de gemeente en hij wees er op hoe de burgemeester met ere de drager was geweest van. het hoogste bur gerlijk gezag; eerst in Drunen cum annexis (hiermee bedoelde de Pas toor een beetje ondeugend Waal wijk!), daarna in Loon op Zand. De tien talenten die God hem geschon ken had, had hij wel besteed in het belang van de gemeente en van kerk, maatschappij en onderwijs. Hij noemde de jubilaris een man, die de teugels niet graag uit han den gaf, een vooruitstrevend idea list, die echter ook graag de idealen van anderen steunde en die de kerkbesturen steeds had bijgestaan. Pastoor de Klijn vroeg dispensatie om nog even langer te mogen spre ken (iedere spreker immers kreeg maar vier minuten, hetgeen niet wil zeggen dat er sommigen niet wat bij namen, en zonder dispensatie te vragen, zoals mijnheer Pastoor!), want hij wilde de burgemeester ook nog toespreken als industrieel; de Efteling was immers een nieuwe in dustrie, waarvan de burgemeester de president-commissaris was. Hij prees het prachtige werk dat hier door de president was verricht eri namens de 7000 Efteling-leden, die het meest profiteerden van deze schepping van de burgemeester; bood hij een prachtige antieke staande klok aan, terwijl het ge schenk van het Efteling-bestuur be stond uit een zilveren thee-servies'. Namens de Ned. Herv. Gemeente van de Loonse Dijk sprak de Wel eerwaarde Heer Ds. Haring, die de burgemeester dankte voor de sa menwerking en de vriendschap; steeds had hij een open oor voor de noden en behoeften van deze be volkingsgroep. „ALS JOZEF" De heer J. van den Heuvel, die namens de oud-raadslederi sprak, achtte de tijd van zeven jaar, die de burgemeester in de gemeente door gebracht had, lang genoeg om zijn activiteit te leren kennen, zijn door zettingsvermogen, zijn gedurfde on dernemingsgeest. Het waren zeven vette jaren geweest, maar de heer van den Heuvel had in de burge meester ook de Jozef bemerkt, de Jozef uit Egypte, die de voorraad schuren kon openen' toen de magere jaren aanbraken. Deze zeven jaren noemde de heer van den Heuvel ook Indische jarert, die dubbel telden. Hij kon tenslotte niet nalaten op te merken, dat men het in Loon op Zand betreurde dat het feestcomité geen tijd had kunnen vinden om ook de verenigingen uit Loon op Zand de gelegenheid te geven de burgemeester, die ook daar zeer werd gewaardeerd, te huldigen. Voor het gemeentebestuur van Drunen, zei burgemeester Snels, die vervolgens aan het woord kwam, was er zeker reden zijn dankbaar heid te betuigen bij dit jubileum. Achttien van de 25 jaar had burge meester v. d. Heijden in Drunen doorgebracht, in weerwil van de vaak heel moeilijke omstandighe den had hij kans gezien Drunen te maken tot een gemeente van een zekere allure, die is uitgegroeid tot een meer industrialiserende ge meente; en waar de tuinbouw ook een hoge vlucht had genomen on der zijn beleid. Hij richtte zich ook tot Mevr. v. d. Heijden, die zich in de moeilijke ja ren geschraagd wist door alle Dru- nenaren. Er waren bloemen voor Mevrouw en een tinnen pul met in scriptie als geschenk voor de jubi laris. Burgemeester Teijssen van Waal wijk ontleende zijn recht van spre ken op deze bijeenkomst aan de zeer bijzondere omstandigheid, dat bur gemeester v. d. Heijden van 5 De cember tot 1 Juni 1946 was belast geweest met de waarneming van 't burgemeestersambt in Waalwijk. Het gemeentebestuur van Waalwijk bewaarde de beste herinneringen op de wijze waarop burgemeester v. d. Heijden deze taak had uitgevoerd, een wijze, die niet te evenaren, noch te overtreffen was. Hij was begonnen met de orde te scheppen; hij had drijfkracht gegeven aan het gemeentelijk apparaat en een onge- Burgemeester A. Smit van Sprang Capelle mocht spreken namens de collegae uit de Langstraat, nu col lega v. d. Heijden in het zonnetje werd gezet (dat hebben burgemees ters wel eens nodig, zei hij.) Hij bracht naar voren hoe gezien burgemeester van der Heijden on der z'n ambtgenoten was en allengs werd burgemeester Smit persoonlij ker, toen hij kwam te spreken over de bezetting, toen de gevangenis schap van burgemeester v. d. Heij den de anderen een steun en stimu lans was. Persoonlijk had burge meester Smit heel veel te danken aan burgemeester van der Heijden, van wie hij zich herinnerde dat hij eens zei: Ze kunnen ons hoogstens doodschieten en dan zijn we bij Onze Lieve Heer, waar we uitein delijk toch hopen te komen. Uit dit geloofsvertrouwen, dat al les zag sub specie aeternitatis, in het licht van de eeuwigheid, putte burgemeester van der Heijden de kracht voor al zijn werken. Een antiek bord, een antiek tin nen peperbus en beker waren de geschenken van de collega's uit de Langstraat; alweer antiek, merkte burgemeester Smit nog op, maar laat dit dan in tegenstelling zijn tot Uw eigen jeugdige persoonlijkheid. Wat een ideale Raad zou U heb ben, wanneer daar ook niet meer dan vier minuten gesproken werd, zei burgemeester Baron van Voorst tot Voorst, de burgemeester van Tilburg, die namens de collega's uit deze kring sprak; en het feit, dat er al weer een burgemeester te spre ken stond, zei Tilburgs burgemees ter, is een bewijs van de veelzijdig heid van Uw persoonlijkheid. Dan wilde wethouder Beerens 't woord geven aan Mevrouw Smul ders de burgemeesteresse van Oost- West- en Middelbeers; maar blijk baar was dit een vergissing, want Mevrouw Smulders zei zich niet te hebben aangemeld als zodanig. Ze deed het liever intiemer! zei ze. Overste Ruygrok sprak vervol gens namens de Rijkspolitie, hoe wel hij wel wist, dat de huidige vorm van de Loonopzandse politie de burgemeester niet erg bekoorde, dankte hij hem toch zeer voor de medewerking namens het per soonlijk en namens het personeel van de posten Loonopzand en Kaatsheuvel. Tenslotte was het de heer Salet, de directeur van de Efteling, die namens het personeel van het Na tuurpark sprak; allen vonden het een grote eer in d£ Efteling te mo gen werken en waren blij om liet schitterend resultaat, dat onder lei ding van de burgemeester was be haald. Een antieke fruitschaal uit de 16e eeuw was hun geschenk. De heer Tielen bood later persoon zijn felicitaties aan namens het Hoofdbestuur van O. M. O. te Til burg en het Dr Moller-college te Waalwijk, waar ook hier blijkbaar van een vergissing sprake was. GROTE DANKBAARHEID. gemeentebestuur zo'n grote belang stelling had. Ook ik betreur het, al dus de burgemeester, dat het prac- tisch niet mogelyk was, de dag zo in te delen, dat ook Loonopzand aan de hulde kon deelnemen. Hij dankte Burgemeester Snels van Drunen („zeer dikwijls speelt Drunen mij nog door het hoofd"), Burgemeester Teijssen („de dank voor mijn bescheiden werk is zeer overdreven, dat neemt niet weg dat ik het graag heb gedaan"), burge meester Smit ((„Erg moeilijk was het mijn gevoelens voor U in het openbaar te vertolken, dat kan ik beter onder vier ogen doen") en de collega's uit de Langstraat, burge meester Van Voorst tot Voorst en de collega's uit de Kring Tilburg, Overste Ruygrok („een teer punt is de politie, maar toch dank ik U voor de wijze waarop U het mij mogelijk maakt met de Rijkspolitie samen te werken") en tenslotte de heer Salet en het Efteling-perso- neel („over het algemeen worden mijn bemerkingen gewillig en be grijpend aanhoord en dat maakt de samenwerking zo prettig"). En tenslotte dankte wethouder Beerens de burgemeester, die zich heel geduldig als lijdend voorwerp bad gedragen. En toen werd alle aanwezigen de gelegenheid gegeven burgemeester Van der Heijden en mevrouw per soonlijk de hand te drukken en be oeden in het restaurant enige ver versingen te consumeren. EENSCHITTEREND GESLAAGD Juist klokslag 3 uur stond de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging uit Loon op Zand, als de meeste rech ten hebbend, als nummer één voor de jubilerende burgemeester, met zijn familie en het feestcomité op de kiosk staande, zijn serenade bren gen. Er was zeer grote belangstel ling op de Markt voor deze open bare huldiging van de feesteling. Achtereenvolgens presenteerden zich de harmonie St. Jan, de harm. Apollo, de harmonie Concordia, de Fanfare St. Joachim en de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Euphonia, ieder staande voor de kiosk een mars spelend. Na Euphonia stelden de vier gilden St. Hubertus, St. Ambrosius, St. Crispijn en St. Jan zich op met hunne drapeaux en vaandels en er volgde een vendel demonstratie van ongeveer een kwartier, die, gezien de aandacht waarmee ze gevolgd werd, wel de interesse van de kijkers had. Een verrassing was het slot van deze goed geslaagde hulde, toen de drum band, de Tirolers van St. Bernardus in keurig costuum, met heuse echte drumbandtrommen kwamen opge marcheerd om met meer variatie dan hun grote broers de burgemees ter en het publiek te tonen, waar toe zij in hun kort bestaan van slechts enkele maanden reeds in staat zijn. Zeer begrijpelijk hadden de jongens het grootste succes van de dag. DE BURGERIJ GAAT DE JUBILARIS HULDIGEN. Het is heel erg moeilijk, begon burgemeester Vari der Heijden zijn danjkwoord, de juiste woorden te vinden, om U allen te danken voor deze hulde. Ik ben altijd een beetje bang van een dergelijke hulde, omdat men er zo gemakkelijk toe komt iemands verdiensten uit te meten boven de juiste maat. Ik wil niet trachten dit nu uit te zoeken. Uit de wijze waarop ik ben gehuldigd en uit de vele geschenken meen ik te mogen concluderen, dat de hulde van harte gemeend is. Ik ben zeer dankbaar en deze dag, bijzorider deze bijeenkomst, zal ik tot het einde van mijn leven blijven gedenken. Dan dankte hij alle sprekers per soonlijk; wethouder Beerens, die zo'n hele opsomming had gegeven; de burgemeester wilde aannemen dat dit allemaal gebeurd was, maar dit hadden de mensen gedaan die met hem hadden samengewerkt en daarom dankte hij op de eerste plaats degenen die hem steeds had den gesteund. Hij dankte de heren de Cock en van Kuijk, de raadsleden, zijn dank jegens de heer de Cock was er niet minder om, wanneer hij zich bij zonder verheugd toonde over de woorden van de heer van Kuijk, die sprak over het herstellen van de eenheid; hij vertrouwde, dat diens woorden inderdaad bewaar heid werden. De secretaris dankte hij en in hem heel het gemeente-personeelhet antieke cadeau antiek werd in waarde verhoogd door het ouder worden was een bewijs van de waarde van 't contact tussen beide; onze wijze van samenwerking, al dus de burgemeester, is, ik mag wel zeggen, ideaal. Pastoor de Klijn dankte hij even eens; ik heb altijd graag met pas toors te doen gehad, zei hij, en dankte vervolgens ook de leden en het bestuur van de Efteling voor de zeer waardevolle geschenken. Graag heb ik steeds met U samen gewerkt, richte hij zich tot Ds Ha ring en ik geloof met vrucht. Erg geroerd was de burgemeester ook door het feit, dat de heer van de Heuvel gesproken had namens de oud-raadsleden en vooral namens het dorp Loonopzand, waarvoor het De mooie Bel Canto-zaal zag er keurig uit. Gemeentewerken had deze concertzaal omgebouwd in een ware feesthal. Vanaf het hoge pla fond hingen zware rode gordijnen neer, waartegen de rijke versiering van bloemen en planten een schit terend effect maakten. Direct om vier uur ving de recep tie aan, waarin de burgerij gelegen heid geboden werd zijn opwachting te maken. En darnkbaar en druk is daarvan gebruik gemaakt. Ander half uur duurde de stroom van ge meentenaren uit Loon op Zand, de Moer, Berndijk, Loonse Duin en Kaatsheuvel, om niet te noemen de vele officiële personen, deputaties van verenigingen en instellingen van buiten de plaats, waarmee bur gemeester v. d. Heijden op eniger lei wijze in betrekking heeft ge staan of nog staat. We zagen er nog verschillende burgemeesters, secre tarissen van de Kamers van Koop handel, gemeentenaren uit Drunen en Waalwijk, verenigingen en scholen, eerwaarde heren geestelij ken en broeders, ook eenvoudige mensen, allen met de intentie hun dankbaarheid en hulde te betonen voor het werk, dat deze grote ma gistraat heeft tot stand gebracht. Verschillende sprekers voerden nog het woord, terwijl meerdere ge schenken de schat van giften, reeds op de morgenhuldiging gepresen teerd, nog vergrootten. Dat er veel met bloemen gezegd werd, was te verwachten. Zowel de receptiezaal als de ambtswoning en de feestzaal in de Efteling waren daarmee in overvloedige mate ver sierd. Geroerd en dankbaar voor de hul de hem gebracht, een hulde die de jubilaris zelf niet gezocht heeft, doch die hem getroffen en gepakt heeft, konden we toch zijn „God dank" begrijpen toen de klok half zes sloeg en oud-minister Sassen met zijn echtgenote als laatste de lange rij gesloten had. HET SLOT VAN HET FEEST. Het slot van het grote feest werd 's avonds in de Panorama-zaal van de Efteling gevierd, waar de ge meenteraad aan de jubilaris met zijn gezin, het feestcomité, de Eer waarde Heren Pastoors en vele an dere genodigden een feestdiner aan bood, op keurige wijze geleid door wethouder Drs. de Rooij, waaronder de voorzitter van de Kamer van Koophandel uit Waalwijk, de heer Heesbeen, de burgemeester <van Drunen de heer Snels en de Zeer- eerwaarde Pater Perquin 't woord voerden om weer de andere activi teiten van de jubilaris te memore ren. STROOTTROEPEN. Ter viering van hun 10-jarig bestaan, zullen de leden van de biljartclub „De Stoottroepen morgenavond, Dinsdag 11 October, in een algemene ledenvergade ring bijeenkomen, in het clublokaal in Hotel „Concordia". R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING. In de gehouden ledenvergadering van de R.K. Middenstandsvereniging werden plannen besproken om in samenwerking met ^hr. Middenstandsvereniging weer 'n St. Nicolaas-actie te houden en bij de opening van het nieuwe stadhuis in 1956 een grote tentoonstelling te or ganiseren. Verder werden plannen ge opperd om het 10-jarig bestaan der ver eniging in 1956, op enigszins feestelijke wijze te herdenken. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures van de heer A. van Bladel (overleden) en de heer B. Bresser (be dankt) als bestuursleden gekozen de he ren v. Horen uit Herpt en v. Bladel uit Heusden. R1KCONCOURS. De uitslag van het rikconcours, ge houden in café Leijten, alhier, is als volgt1 M. Smits 87 pt.; 2 A. v. Horen 86 pt.; 3 M. Kops 80 pt.; 4 Fr. Schreu- der 71 pt.; 5 R. de .Wit 70 pt.; 6 T. Tim mermans 69 pt.; 7 J. v. Berge-Henegou- wen 69 pt.; 8 F. van Bladel 64 pt. OPENING AVONDTEKENSCHOOL. In tegenwoordigheid van Burgemees ter en Wethouders, de heer Rijke als voorzitter van het schoolbestuur, de heer Knoop, directeur, de leraren en leerlin gen, heeft Notaris Duijne, voorzitter van het Nutsdepartement Heusden, met een toepasselijk openingswoord de avondte- kenschool voor geopend verklaard. Op deze school zal les worden gegeven aan smeden-bankwerkers, schilders, bouw vakarbeiders en aan scheepstekenaars. SCHEEPSWERF HEUSDEN. De combinatie van scheepswerven waartoe ook de scheepswerf De Haan 'en Oerlemans N.V. alhier behoort, is ree is to: 1960 volgeboekt met orders. Een groot aantal schepen moet worden ge bouwd met een totaal van 420.000 ton draagvermogen. BURGERLIJKE STAND over September 1955. Geboren Hendrik Christoffel zv J v Beijnen en A Haverhals Antonetta Maria Clasina dv J L Timmermans en A H Verhoeven Petrus Johannes zv P Timmermans en H W Verhoeven Lamberta Maria dv A J de Kort en A J v Beers Willem zv C v Dal'en en E Versteeg Kuinira Arnolda dv A Weck en A de Rooij Jozefa Johanna Maria dv A J Fitters en J A Lommers Adriana Maria Helena dv P v Hooft en H J F Elissen geb. te 's-Bosch Jo hanna Cornelia Maria dv M v d Griendt en A Smetsers geb te 's-Bosch. Overleden Wilhelmina Cornelia Hak kel echtg v Hubertus Smetsers 41 j. Gehuwd Marinus Hendricus Maria Richt 23 j te Engelen en Maria Johanna Bechtold 23 j alhier Marinus Adrianus v Logten 26 j te Manternach in Luxem burg en Ardina Joanna Verhoeven 21 j alhier Arie de Bruijn 28 j en Jenneke Hendrika Deurlo 24 j beiden alhier. BEROEP. Ds. C. Streefkerk, predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, ontving dezer dagen een 'beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Bennekom. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het Reclasseringswerk vorige week gehouden, heeft in Sprang ruim f 88.opgebracht. V RIJHOE VE-CAPELLE. GOUDEN JUBILEUM. Vorige week Maandag is er een groot feest gevierd in de gemeenschap van de N.V. Adr. Oerlemans en Zn. te Vrij- hoeve-Capclle en de oorzaak van deze feestvreugde was de heer C. A. factor, voorman, die vijftig jarén in dienst v\as van de firma. In de namiddag was er een feestelijke bijeenkomst in de zaal van café v. Veen, waarheen de jubilaris per auto werd ge bracht. Daar was zijn familie, daar wa ren de directie en het personeel van kantoor en fabriek. Daar was ook Burgemeester A. Smit, die het eerste de jubilaris toesprak en zei hem al jaren te kennen als zijn buurtbewoner. De burgemeester sprak er zijn spijt over uit,-dat de vrouw van de jubilaris, die hem altijd zo'n trouwe steun was geweest deze bijzondere dag niet meer mocht beleven. En toen kon hij de verheugende me- cudeling doen dat het H. M. de Konin gin had behaagd de heer 1 actor, omdat hu steeds op zo'n verdienstelijke wijz.' zijn werk had verricht te onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Namens de directie werd het woord gevoerd door de heer L. Oerlemans, die hartelijk de trouwe jubilaris huldigde en hem dankte voor de manier waarop hij in voor- en tegenspped met de zaak had meegeleefd. Hij bood een geschenk onder couvert aan. De heer A. Oerlemans Lzn. releveer de de hechte band die er bestond tussen de familie Tactor en de N.V. De vader van de jubilaris was 53 jaar werkzaam geweest op het bedrijf en zijn broer 35 jaar. Namens het personeel complimenteerde de heer Sprangers de geridderde jubi laris 'en bood hem een ligstoel aan. En dan werd een heildronk uitge bracht op de feesteling die tenslotte ge roerd dankte voor de bijzondere manier waarop men hem had gehuldigd.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 7