BELANGRIJK! F" L KAATSHEUVEL Waaiwijkse en Langstraaise Courani SPRANG-GAPELLE CAPELLE WASPIK Voor een wollen VEST of JUMPER PIET KLERKX - WAALWIJK het centrum van Waalwijk GEMAKKELIJK per B.B A-bus bereikbaar De grootste woninginrichting van Nederland" u V V VRIJDAG 21 OCTOBER 1955. Uitgever Waaiwijkse Stoomdrukkerij Au toon Ticlen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week \M HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 3? Abonnement 19 cent per week 2.4Ö per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO' Kurauii LUTHER-FILM. De Christelijke Verkennersgroep ,,Jan de Rooij" opende j.l. Maandagavond haar winterprogramma met de aanbieding van de Luther-film aan leden, donateurs cn belangstellenden. De zaal van de Chr. Volksbond was geheel gevuld, toen de samenkomst door de hopman de heer de Vries met gebed werd geopend. Met intense belangstelling genoot het publiek meer dan lJ/j uur van de film. die een duidelijk beeld geeft van het le ven en de strijd van de grote hervormer. De oubaas de heer Goedkoop ging aan het einde voor in dankgebed. CHR. BESTURENBOND SPRANG-CAPELLE. Het bestuur van de Chr. Besturen bond, de plaatselijke centrale der Chr Vakbeweging, kwam j.l. Dinsdagavond in vergadering bijeen, ter bespreking van hei a.s. winterwerk. Besloten werd o.m. ter voorbereiding van een te organiseren huisbezoek-propaganda op 17 Novem ber eten algemene vergadering te beleg gen. De jaarlijkse openbare propaganda- bijeenkomst werd vastgesteld op Donder dag 1 December a.s.; het ligt in de be doeling deze bijeenkomst evenals vorige jaren aantrekkelijk te maken door het brengen van declamatie en zang. V RIJHOEVE-CAPELLE. OPBRENGST COLLECTE. De collecte ten bate van de Nationale Reclassering heeft in Vrijhoeve-Capeil" en 's-Grevelduin-Capelle een bedrag van f 120.75 opgebracht. COLLECTE-OPBRENGST. Leerlingen van de Landbouwhuishoud- school collecteerden een mooi bedrag voor de tuberculosc-bcstrijding. De vorige week op initiatief van de plaatselijke vereniging Het Groene Kruis door de leerlingen van de Chr. Land- bouwhuishoudschool in de gemeente ge houden collecte ten bate van de N.Br. Ver. tot bestrijding van de T.B.C. bracht hei prachtige bedrag van f 208,45 op. Een woord van dank aan allen, die door hun gave medegewerkt hebben dit bedrag te kunnen afdragen, is hier zeker op zijn plaats en meer ip het bijzonder gaat deze dank uit naar de meisjes van de Landbouwhuishoudschool te dezer plaatse, die spontaan hun medewerking bij het collecteren verleenden ten die nu met de grootste voldoening op het schit terend resultaat van hun arbeid voor de lijdende mensheid mogen terugzien, zu'.ks nog te meer, omdat de opbrengst dezer collecte ruim f 60 meer bedraagt dan die van het vorige jaar. Hulde, meisjes! BEDANKT. De heer A. J. C. Meijer te Sprang, die ongeveer 50 jaar penningmeester van het Dept. Langstraat van de Mij. tot Nut van 't Algemeen is geweest, heeft mee t oog op zijn leeftijd hiervoor bedankt. De heer Meijer blijft evenwel zitting houden in het bestuur. GESLAAGDE VERKOOPAVONDEN De dit voorjaar onder leiding van me vrouw Trouwborst opgerichte Ned. Herv. Dameskrans hield Dinsdag 18 en Woensdag 19 dezer in het verenigings gebouw Elthato een tweetal verkoopda- gen van de door de leden vervaardigde gewone en fraaie handwerken en van dc door dames buiten de vereniging staande geschonken goederen. In de middaguren en vooral 's avonds heerste rondom ae stands met te kust en te keur uitgestalde goederen een gezellige drukte door dc velen, die een kijkje kwamen nemen. Na het kijken volgde natuurlijk in de meeste gevallen kopen en dus valt het te begrij pen, dat er beste zaken werden ge maakt. Ook in de thee- en koffiesalon was stemming, want meerderen zochi'en hier onder het genot van een kopje thee 's middags of koffie "s avonds enige ogenblikken verpozing. Het is te ver wachten, dat er voor het doel, waarvoor deze verkoopdagen belegd zijn, n.l. de verbetering en verfraaiing van het ver enigingsgebouw, een mooi bedrag za! overblijven. De dames kunnen met genoegen op haar werkzaamheden terugzien en het zal hun moed geven met deze arbeid voort te gaan. EEN ZILVEREN JUBILEUM bij' dc Plattelandsvrouwen. De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen die dit jaar het 25 jarig bestaan her denkt, werd in 1930 op initiatief van de Nationale Vrouwenraad opgericht. In dc 25 jaar van haar bestaan heeft de Bond zich ontplooid tot een krachtige vereni ging, die de doelstelling, waarmee zij in dertijd werd opgericht, n.l. de bevorde ring van de belangen, in de ruimste zin van de bevolking van het platteland, op alle mogelijke wijzen nastreeft. Begonnen met ruim 100 leden zag de Bond het ledental in de kwart-eeuw van haar bestaan, vooral in de na-oorlogse jaren, geweldig toenemen en thans be draagt dit 45000, verdeeld over meer dan 550 afdelingen over het gehele land verspreid. In deze keten van afdelingen vormt de afdeling Sprang-Capelle een schakel, evenals de landelijke organisa tie als afdeling begonnen met een klein aantal leden en langzamerhand uitge groeid tot een plaatselijke vereniging met een flink aantal leden en tot een ver eniging, welke in het gemenschapsleven in onze gemeente een vooraanstaande plaats is gaan innemen. Het bestuur van de plaatselijke afde ling tracht de doelstelling, waarmee des tijds de landelijke bond werd opgericht, welke doelstelling meer in het bijzonder betekent het leven en het wonen ten plattelande zo goed 'en zo prettig mo gelijk te maken, op eigen wijze mede te helpen verwezenlijken. Het heeft oog voor de belangen van de leden en weet. dat de plattelandsvrouw het als een be lang ziet haar eigen ontwikkeling niet te verwaarlozen, maar haar kennis te ver rijken. Met het oog hierop belegt het be stuur gedurende de wintermaanden meer dere ontwikkelingsavonden, afgewisseld met een enkele ontspanningssamenkomst. Mede worden cursussen op verschillend gebied, ook voor het enigszins aanleren van vreemde talen, georganiseerd, ter wijl voor de zomermaanden meestal één of meerdere excursies op het program ma staan. Van bestuurszijde wordt aan gestuurd op nog groter activiteit, want er is nog veel meer te bereiken, doch dan moet het bestuur kunn'en vertrouwen cp de volledige medewerking van de leden en moet getracht worden het ledental te vergroten, want hoe groter het ledental hoe groter de mogelijkheden, waarvan te profiteren valt. Bij de viering van 't zilveren jubileum van de Bond van Plattelandsvrouwen vorige week Vrijdag in de Houtrusthal- len te 's-Gravenhage was de afdeling Sprang-Capelle met een deputatie van ongeveer 20 dames vertegtenwoordigd. Deze dag betekende voor de dames niet enkel een dag van huis, neen, het Is voor hen een dag van blij feestvieren ge worden, een dag, die door zijn vele hoog tepunten en het bezoek van H.M. de Koning Juliana, bij hen in lieve herinne ring zal blijven voortlevten. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad dezer gemeente op Donderdag 27 Occo- ber 1955 om 20 uur ten gemeentehuize alhier. Agenda 1. Beëdiging nieuw raadslid; dhr. J. Akkerman, benoemd ter voorziening in de vacature van de K.A.B.-fractie, or.t staan wegens het vertrek van dhr. P. v. Spaandonk. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Vaststelling pensioensgrondslagen. 5. Begrotingswijzigingen 1955. 6. Voorstel tot wijziging van de Ge meentelijke Bouwc'redietregeling. 7. Voorstel tot wijziging van de Kin dertoelage verordening. 8. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling ex. art. 101, 5e iid der L.O. wet 1920 voor 1956 t.b.v. de Bijzondere Lagere Scholen. 9. Voorstel tot benoeming van de Commissie ex art. 8 der Woonruimtemet 1947. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet t.b.v. de Reconstruct van de Straatverlichting. 11. Voorstel tot wijziging c.q. her nieuwde vaststelling van de Verordening regelende de vergoedingen enz. van het brandweerpersoneel. 12. Voorstel tot verlening van op;ie op gemeentegrond. 13. Voorstel tot ruiling van gronden. 14. Voorstel tot reorganisatie van de Vleeskeuringsdienst. 15. Voorstel tot tegemoetkoming in vervoerkosten ex. art. 13 der L.O. wet 1920. 16. Voorstel tot wijziging van de „Organisatieverordening brandweer". 17. 'Rondvraag. K. V.P. -vergadering. Hedenavond (n.l. Vrijdag 28 Oct.) om 8 uur wordt in Hotel v. Iersel een algemene ledenvergadering ge houden van de plaatselijke K.V.P.- vereniging. Op de agenda staat o.a. de verkiezing van enkele bestuurs leden, daar men voornemens is het bestuur uit te breiden, alsmede her kiezing van de voorzitter wegens diens periodiek aftreden. Men re kent op een goede opkomst van de leden, speciaal van jonge mensen, aangezien men graag zou zien dat deze bestuursverkiezing jong bloed bracht in onze. K.V.P.-vereniging. Loterij The White Boys. De R.K Sportvereniging The Whi te Boys te Waspik heeft bij besluit van B. en W. d.d. 29 Sept. j.l., toe stemming gekregen een verloting ten eingenb ate te houden. In de acte worden vele waarde volle prijzen vermeld; we noemen o.a. een keukenuitzet, een thee-ser vies en een electrisch strijkijzer. Tracht dus een lot te bemachtigen! De trekking geschiedt 1 Jan. 1956. rnimm R.K. TONEELVERENIGING „D.V.S.V." Onze plaatselijke toneelvereniging „D.V.S.V." gaat haar toneelseizoen openen, zoals bereids was aange kondigd, met het blijspel „Welte rusten!" van de bekende schrijver A. P. Dearsly. Dit blijspel, dat bij het publiek ten zeerste in de smaak moet vallen, gezien de talrijke op voeringen die het Rotterdams To neel er van gegeven heeft (o.a. hier ter plaatse voor de Kunstkring), is een vervolg op de sprankelende comedie: „Vogel, vlieg de wereld in" van dezelfde schrijver en waar mee „D.V.S.V." zowel bij pers als publiek het vorig seizoen zeer veel succes oogstte. Al de personen ko men in dit blijspel weer terug en de rollen worden ook allen weer door dezelfde spelers bezet op één enkele uitzondering na. In het vo rige stuk leefden de toeschouwers ten zeerste mee met het wel en wee van de familie Hapgood hoe de kinderen stuk voor stuk het ou derhuis verlieten en de oude heer Billy Hapgood en zijn vrouw Mary, tenslotte besloten om in een landhuisje te gaan wonen in natuurlijk eerst even kijken bij S7 Ars/TONtuSSTf? '4 \A/A A L \A/UM Dorking, een plaatsje vol landelijke rust. Maar bij dat besluit bleek toch duidelijk dat Mama Hapgood haar vurigste wens bleef haar kinderen zo dikwijls mogelijk bij haar te heb ben, zodat zij er tenslotte, zoals ze later zelf bekende, om ging bidden. En als nu dit spel aanvangt, vinden we de familie Hapgood, althans Va der, Moeder, Ted en Dandy de aan gehuwde dochter, juist overgehuisd in het landhuisje te Dorking. Al aanstonds blijkt dat Mama Hap good niet tevreden is; het huis is te leeg, ook al is het dan klein. En dan zullen de toeschouwers gaan meemaken op welk een verrassende wijze het gebed van moeder Mary wordt verhoord, als later onver wacht arriveren haar oudste zoon Arthur met een vriend uit Afrika, haar dochter Myra met haar man (de sproetkop) en nog wat later de andere dochter Phyllis met haar man en haar kind. Op een derge lijke invasie is het huisje met zijn ene woonkamer en één slaapkamer zonder zolder niet berekend Men begrijpt dan ook dat hier conflicten moeten ontstaan over slapen, eten en veel andere dingen, en daar de kinderen Hapgood over 't algemeen niet'op hun. mondje zijn gevallen, is het begrijpelijk dat hier zich zeer komische verwikkelingen gaan voordoen, die zelfs de anders zo kalme vader Hapgood boven het hoofd groeien en de bezoekers zo doende aan dit stuk een genoeglij ke avond kunnen beleven. Overigens is dit blijspel heus geen gemakkelijke opgave voor de „D.V. S.V."-ers en we zijn benieuwd of de diverse rollen nu niet iets te veel zullen vergen van enkele spelers en speelsters. Zal Lientje v. Ertrijk b.v. haar glans kunnen behouden vam haar vorige mooie creatie van Myra Hapgood naast haar partner P. de Brouwer in zijn rol van „de Sproetkop", waarin hij vorig sei zoen ook zo'n opmerkelijke presta tie leverde? En zo is het feitelijk met alle rollen gesteld, want o.i. is dit stuk aanmerkelijk moeilijker dan het vorige. D.V.S.V. zal voor 't eerst in haar nieuwe „home", de zaal Musis Sa crum, optreden en we zijn benieuwd of ook dit nog van invloed zal zijn op het spel; mogelijk dat de lui zich nog wat onwennig voelen in hun nieuwe omgeving. De uitvoeringen hebben plaats op Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s., de eerste twee avonden voor de leden van de K.A.B. en Woensdag avond voor donateurs en publiek. Op 5 November a.s. zal D.V.S.V. dit stuk ook nog spelen in Oudenbosch, daartoe uitgenodigd door de toneel vereniging van de KA.B. aldaar, die ook een tegenbezoek brengt aan Waalwijk. Maar hierover later meer. Wij wensen nu de D.V.S.V.-ers bij voorbaat succes toe met „Welterus ten!" Voor verdere bijzonderheden raadplege men programma's en af fiches. Dank zij medewerking van de B.B.A., is met ingang van MAANDAG a.s. Bezoekers voor onze toonzalen gelieven als volgt te reizen vanaf station Lage Zwaluwe per B.B.A. lijn 22 tot halte WILHELMINASTRAAT Waalwijk tegenover onze toonzalen (uurdienst); vanaf station Den Bosch per B.B.A. lijn 22 tot halte WILHELMINASTRAAT Waalwijk tegenover onze toonzalen (uurdienst); vanaf station Tilburg per B.B A. lijn 36 tot halte MARKT Waalwijk uurdienst). GEEN FILIALEN IN WAALWIJK toonzalen en fabriek ALLÉÉN Grotestraat 299 Tel. 2513 (K 4160) Tel. 2513 (K 4160) LET OP: VOOR P.I.T. OP PAD. De jaarlijkse landelijke P.I.T.-colIecfe staat weer voor de deur. Wij verwachten dat ook dit jaar velen voor het P.I.T. op pad zullen gaan niet een intekenlijst en/of collectebus. De opbrengst moet blijven stijgen, om dat er voor onze jonge mannen en vrou wen in uniform nog veel gedaan moet worden. In Nederland wachten vele gar nizoenen op een militair tehuis. Er moei b.v. nog een dergelijk oord komen in De Lier, Schaarsberg'en, Rozenburg en Val kenburg. In het afgelopen jaar gingen de deuren van een prot. militair tehuis open in Appingedam, Maastricht en Harskamp. De inrichting ervan kostte handenvol geld, want de Kon. Ned. Mil. Bond Pro Rege één der samenwerken- acn in het Protestants Interkerkelijk Thuisfront gaat uit van de stelregel, dat de jongemannen die voor ons hun dienstplicht vervullen, een aantrekkelijke omgeving moet worden geboden. In Nieuw-Guinea werd het prot. mili tair tehuis te Hollandia-Haven uitge breid. Met de bouw van een tehuis te Biak wordt weldra begonnen. Te Mano- kwari is een militair tehuis ingericht. Het vorig jaar te Aruba (Ned. Antillen) ge opend tehuis blijkt alweer te klein te zijn In Suriname kregen onze mannen een goed gelegen ten ingericht militair tehuis te Paramaribo. Vraag niet wat dit alles kost! De geestelijke verzorging van onze Strijdkrachten kon worden uitgebreid. Er kwamen méér vloot- en legerpredikantcn. Zij moeten bijbels, goede boeken en lec tuur kunnen blijven uitdelen. Voor al deze arbeid wordt vanwege hel P.I.T. van het Nederlandse volk een gave gevraagd in de week van 17 t.m. 22 October a.s. De depren van de prot. militaire tehuizten staan voor elke mili tair open. Laat dan elke Nederlander de P I.T.-collecte goed bedenken. En mochten er zijn, die geen collec tant tegenkomen of die iets^ tegen een straatcollecte hebben, dan is er ook voor hen het gironummer van het P.I.T.: 5163. Utrecht. COMITÉ UNIFORMERING ST. CRISPIJN. Woensdagavond heeft de burge meester namens het comité van aanbeveling ten gemeentehuize het Werk-comité geïnstalleerd, dat ge vormd is op initiatief van genoemd comité, om zo spoedig mogelijk te komen tot uniformering der leden der Waaiwijkse harmonie St. Cris- pijn. Hij heette de aanwezigen welkom en het verheugde hem zeer dat alle heren, uit alle geledingen onzer samenleving, zich zonder uit zondering spontaan beschikbaar hadden gesteld .om in het comité zitting te nemen. Hij zag daarin een goed voorteken voor het spoedig be reiken van het gestelde doel. Het zou e.en bewijs zijn voor de waar dering der prestaties der harmonie, twee jaar na elkaar, maar tevens zou er voorzien worden in een te kort, n.l., het bleek overal dat een harmonie zonder uniform eigenlijk uit de tijd is. Hij wenste het comité alle succes en gaf de leiding over aan de heer Jos. J. Klijberg, voor zitter van het Werk-comité, die de burgemeester dank zegde voor z'n woorden en ook voor de toezegging dat het comité steeds een beroep zou kunnen doen op de mede-inia- tiefnemers, de burgemeester en de heer Tielen. Het comité zette zich direct aan het werk om de wijze te bespreken waarop men 't best en het prettigst het gestelde doel kan bereiken. Ver- schillehde methoden werden onder de loupe genomen en men zal daar van spoedig meer zien en horen. EEN VRAAG! In ons vorige nummer konden we vol trots gewag maken van de nieu we aanwinst van de gemeentelijke brandweer: de prachtige nieuwe Geesink-ladder, met tal van moge lijkheden en volgens de nieuwste principes gebouwd. We waren zeer verbaasd echter toen we Donderdagmorgen enkele mannen van de Gemeentelijke Lichtbedrijven bezig zagen aan de verlichte wijzers van de klok in de raadhuisgevel. Die klok is niet te bereiken met de gewone rijdende uitschuifladder van deze bedrijven. Met een touw hadden ze daarom aan de top van deze ladder nog een klein laddertje vastgemaakt. We hebben, eerlijk gezegd, ons hart een beetje vastgehouden toen we de electricien daar boven bezig zagen op dit kleine laddertje, dat doorboog als de top van een vis hengel en we vroegen ons af: Waar blijft nu die prachtige Geesink- ladder? Hiermee kon men toch het risico voor deze mensen aanmerke lijk verkleinen! GOEDKEURING UITBREIDINGSPLAN. We vernemen dat Ged. Staten van Noord-Brabant hun goedkeu ring hebben gegeven aan het par tieel uitbreidingsplan in onderdelen voor een gedeelte van de St. Anto- niusparochie. O.O.G. SPEELT „DE TIJGER". Wij vernemen dat de toneelver eniging O.O.G. op 26 en 27 Novem ber haar eerste winteruitvoeringen zal geven in de grote zaal van de Gecroonde Leersse. Zij zal opvoeren „De Tijger" van Somerset Maugham. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Robertus J. M., zv. H. Vrijhoeven-v. d. Putten; Adrianus S. A. M., zv. A. Grootswagers-IJpe- laar; Martinus J. H., zv. J. H. van Riel-de Brouwer; Adriana en Jaco- ba, dochters van J. Kuijsten-van Oversteeg; Martina, dv. J. W. van Boven-Le Fébre de Móntigny; Jo hanna M. E., dv. A. J. v. Geenen- Slaats. Overleden: Hendriena M. Mus- kens, 76 j., wed. van J. van den Heuvel. Huw.-aangiftenA. C. A. Verhoe ven 25 j. te Heusden en M. A. van den Hoven 23 j. te Waalwijk; C. A. M. IJpelaar 23 j. en C. J. Trimbach 24 j., beiden te Waalwijk; C. J. P. Koot 25 j. te Breda en A. G. J. Klerx 27 j. te Waalwijk. Gehuwd: C. W. M. v. Gorcum 30 j. en A. M. van den Nieuwenhuij- zen 26 j., beiden te Waalwijk; A. C. Demmers 22 j. te Waalwijk en J. M. v. Laarhoven 20 j. te Tilburg; J. M. Kurvers 25 j. te Voorburg en J. M Lommers 28 j. te Waalwijk. Ingekomen: J. H. W. Kees van Geleen; J. Noordervliet vkn Leiden; J. A. Akkermans en gezin van 's Gravenmoer; J. M. Winkel en ge zin van Heusden; L. C. A. van der Sanden en gezin van Vlijmen; J. L. A. J. Smolders van Apeldoorn. Vertrokken: N. Valstar naar Den Haag; J. H. v. Loon naar Amster dam; A. C. Demmers naar Escombe (Z.-Afrika); M. A. Kleijn naar Raamsdonk; C. J. Lehman de Lehnsfeld naar Vlijmen; J. de Rooij naar Vlijmen; P. J. A. v. d. Rijken naar Tilburg. H. P. te W. Wij menen dat met Uw Ingezonden Stukje geen enkel algemeen belang is gediend en dat het uitsluitend persoonlijk is be doeld. We zullen het dus terzijde moeten leggen.Red. AAA m DIAMANTEN BRUILOFT. Mogen we tegenwoordig bij herhaling een gouden echtpaar bejubelen, diaman ten bruiloften blijven nog zeldzaamheden. Dc v. Heeswijkstraat valt echter de vol gende week dit zeldzaam feit ten deel. Gerardus Molenschot en Gertruida v. d. Akker herdenken Vrijdag 28 October de heugelijke dag, dat ze elkaar voor 60 jaren voor het altaar trouw zworen. Zes tig jaren hebben ze lief en leed samen gedeeld. Zware zorgzame jaren hebb?n ze doorgebracht in stage werkzaamheid en vlijt om zich door het leven te wor stelen. Gerard was een echte Kaatsheu- velse jongen, geboren op 11 Aug. 1873; hij leerde Gertruida kennen, die 21 Aug. van hetzelfde jaar geboren was in Vught, toen ze met haar tweede moeder op de Heikant kwam wonen, met als heel na tuurlijk gevolg, dat ze beiden op 28 Oc tober 1896 in het huwelijksbootje stapten. Hun eerste onderkomen vonden ze bij moeder op de Heikant, waar thans Kcos van Woensel zijn bedrijf heeft. De kleintjes kwamen in regelmatige volgorde. Gezond, maar niet weelde rig kwamen ze allen, uitge sloten een, dat O.L.H. tot zich riep, groot. Al gauw moest uitgezien worden naar meer ruimte en achtereenvolgens woonde het steeds groeiende gezin op de Hil, op het Gehucht, op de achterste Hei kant, waar nu Sprangers woont, in de Telefoonstraat, weer op de Heikant en nu in de v. Heeswijkstraat. Dat vader Molenschot hard moest werken voor de kost, behoeven we niet te vertellen. Toen zijn oudste al mee naar de fabriek ging, brachten vader en zoon samen f 8.per week thuis. Er moest dus thuis gesjouwd en gezwoegd worden om al die monden open te hou den. Een paar varkens, een geit, wat kippen 'en een paar konijntjes werden jaarlijks gehouden en de slootkant en dt bossen hielpen om deze veestapel in goe den doen te krijgen om, wat bij de sla ger niet kon gekocht worden in de kuip en op tafel te krijgen. Dat dit in de slechte jaren heel wat moeite en opof fering kostte laat zich verstaan. Doch met Gods hulp sloegen er zich deze moe dige mensen door en hun kroost groeide op en ging zelf weer gezinnen vormen, zodat er momenteel elf een kroon vor men met in totaal weer 65 kinderen. Ook hiervan zijn er reeds een tiental ge trouwd, ook weer met een nakomeling schap van 10 spruiten. De van Hees wijkstraat beleeft volgende week alzo een feest, waar een honderdtal eigen feeste lingen zijn. Een dochter is bij moeder ge bleven, terwijl een zoon in de congrega tie der Broeders van Liefde trad en mo menteel als onderwijzer zijn kracht°n geeft aan het juvenaat te Etten. Vergde het huisgezin de volle krachten van vader Molenschot, toch had hij nog tijd over om gedurtende meer dan 35 ja ren zijn medewerking te bieden in het bestuur der Coöperatieve vereniging Broederhulp. Toen de organisatie van de werkliedenbond om leden vroeg, was Gerard mede een der oprichters. Trouw lid van de H. Familie vierde Graard cr zijn zilveren, gouden en diamanten lid maatschap. Tijd voor ontspanning bleef er weinig over, doch een enkele keer kreeg vader Molenschot toch ambitie in een partijtje biljart, en dan was het bij de Steenbakker, dat hij zijn heus niet slechte partij op het groene laken ten beste gaf. De vrije natuur was echter zijn grootste genot. En nog voor zover het zijn oude benen toelaten, maakt hij met zijn vrouw de rondwandeling, langs het tiental getrouwden in Kaatsheuvel c:i als Zondag-wandeling in het vrije veld. Thans maakt de v. Heeswijkstraat met de omliggende wijken zich op het dia manten paar een feest te bereiden, c!at een uiting belooft van de sympathie, die deze oudjes gewonnen hebben, 't Wordt feest in de v. Heeswijkstraat, zoals deze wijk reeds bij herhaling bewezen heef» feest te kunnen vieren. Om half 10 be gint het met een plechtige H. Mis in de St. Jozefkerk. Om een uur wordt gere cipieerd in Café-Restaurant 't Hoventjc. Dat het daar niet aan belangstelling ont breken kan, durven we nu reeds te voor spellen. GROTE VERLOTING VOOR DE VLUCHTELINGEN. In de week van 24 tot 29 October zal in het gehele land getracht worden veel geld bijeen te brengen voor de vluchte lingen. Uit de berichten uit de diverse bladen is ongetwijfeld overduidelijk geworden, dat er heel veel geleden wordt door die mensen, die huis en haard verloren heb ben. Daarom wil de gemeente Loonopzand trachten bij deze inzameling een flinke bijdrage te leveren ter leniging in deze nood, en is er een loterij van 3000 loten opgezet, welke kan slagen met aller me dewerking. De loten kosten f 1 en geven kans op vijf prijzen, ieder ter waarde van f.100. Loot mee voor de vluchtelingen! Geeft uw sleutel. Helpt! Donderdagavond zijn propagandisten opgeroepen in de Gildenbond te Kaats heuvel 'en in de zaal van Wijtvliet te Loonopzand om de wijken te verdelen eu deze actie tot een goed resultaat te brengen. Burgemeester Mr. v. d. Heijden, voor zitter van het plaatselijk comité, rekent er op, dat spontane medewerking gebo den wordt, zowel door de propagandisten als de gehele burgerij. HOF TERHOVE. Op veelvuldig verzoek ertoont de jubilerende Toneelvereniging Crescendo Zaterdag 22 October voor de derde 'en laatste maal het boeiende drama „Hof Terhove" naar de bekende roman van Marie Krenen De Andere. Twee succes volle uitverkochte avonden met veelvul dig verzoek om een derde uitvoering hebben het bestuur doen besluiten tot een derde opvoering van dit mooie, aangrij pende toneelwerk. Wie nog prijs stelt op een genotvolle avond van goed toneel, moet zich haasten, daar ook voor deze derde uitvoering reeds vele plaatsen ge- ncm'en zijn.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1