mALWYK 1 Waalwijkse en Langstraatse Courant Er waren eens twee Koningskinderen De Koningin en de Prins naar Suriname. IVeder landsche Handel Maatschappij, NI BIOSCOOP-PROGRAMMA Curagao begroet Koninklijk Paar Aubade van 7500 kinderen. Dit gaal niet helemaal op voor prinses Margaret van Engeland en Peter Townsend, attaché van iie Engelse ambassade le Brus sel, want Peter Townsend is geen prins. Er zijn nog andere dingen, ciie in de romance van de legen darische twee koningskinderen niet thuishoren, doch die laten wij hier onbesproken- Wat hier wel ter zake doet is het teit, dat de pers in het algemeen in de personen van prinses Margaret en Peter Townsend een gerede aanleiding vindt om aan de incest ordinaire sensatielust der lezers te voldoen. Zonder enige eerbied voor het Engelse koningshuis en voor de diepst persoonlijke aan gelegenheden van de beide be trokkenen, worden de intimitei ten in beider levens uitgerafeld en uitgesponnen tol spannend leesvoer voor de millioenen le zers over de gehele wereld. Zelfs een dringend verzoek van het Engelse koningshuis, om de no dige discretie op te brengen, heeft geen enkel gevolg. De hoofdredacteuren, met uit zondering van de Times, blijven hun reporters sturen naar de plaatsen, waar prinses Margaret verblijft. Vooral nu Peter Town send in Engeland vertoeft en prinses Margaret heelt ontmoet, zijn de journalisten in verdub belde getalen uitgezwermd. Zij ontzien zich zelfs niet een kind van zeven jaar uit te horen om zo de wereld nieuws voor te kunnen zetten. Men vergeet hierbij al te graag dat van prinses Margaret zeer belangrijke beslissingen geëist worden, die iedere vrouw graag in alle stilte neemt. Bovendien staat zij als prinses van Engeland in een vooruitgeschoven positie en haar daad zal noodzakelijker wijs reacties uitlokken, wat die daad ook moge zijn. Voor de manier van doen der Engelse en soms ook voor een deel der Nederlandse pers kan men dan ook slechts afkeuring uiten. Zaterdag zijn in de stromende regen H. M. de Koningin en Prins Bernhard naar Suriname en de Nederlandse Antillen vertrokken om voor het eerst een officieel bezoek te brengen aan 't nieuwe deel van het Koninkrijk, dat niet langer een kolonie is. Het is een Vermoeiend en inspannend be zoek, dat nochtans vele variaties en ook voor het koninklijk paar vele interessante ervaringen me debrengt. Wij kunnen niet anders wen sen, dan dat H. H. een vruchtba re reis heeft. Zeker, aan belang stelling ontbreekt het Haar en de Prins niet, temeer daar het volk van de Antillen en van Suriname Haar reeds kent uit bezoeken, welke Zij tijdens de oorlog heeft gebracht. Zij is ook daar zeer populair. |Maar wij wensen daarom, dat het bezoek zegenrijk en vrucht baar mag zijn. wijl een geheel nieuwe vorm van samenwerking met dit gebied van overzee moet worden gevonden, nu het zelf standig geworden is en een ge heel eigen leven zal gaan leiden. Op Nederland rust de zware taak grote bijstand te verlenen, voor al aan Suriname, dat voor het grootste deel nog ontgonnen moet worden. Het gaat er niet om, dat alleen de Koningin haar sympathie met dit Rijksdeel mee terug brengt, het gaat er ook niet om, dat een paar gerenommeerde firma's be langrijke bedragen in Suriname investeren, neen, het gaal er om, dat de svmpathie van heel het Nederlandse volk 'n hand schept met het volk van de eilanden en van Suriname. En door de persoon van Hare Majesteit en van de Prins zal dit dit is onze stellige overtuiging zeer zeker slagen. MEDISCHE PROEVEN OP LEVENDE MENSEN. Centrale Raad van Duitse Joden eist berechting van kampdokter. Be Centrale Raad van Joden in Duitsland heeft er Maandag °P gewezen, dat zich onder de uit de Sovjet-Unie teruggekeerde Duitse gevangenen prof. Carl Clauberg bevindt die hoofd is ge weest van een proefafdeling van t vernietigingskamp Auschwitz, i De Centrale Raad eist, dat mis- j dadigers als prof. Clauberg, die medische proeven met levende i mensen heeft genomen, spoedig i voor een rechtbank zullen wor den geleid. Velen van degenen, die voor de proeven van Clauberg werden gebruikt, zijn later ge dood of door de proeven voor nun leven ongelukkig gebleven. I ZONDAGSDIENST. Zondag 23 October 1955. Arts Dr. v. Daal. Apotheek Nijman. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 23 October 1955. 10 uur Ds. L. Schellevis. BEZOEKREGELING IN HET ST. NICOLA AS-ZIEKENHUIS. Wij wijzen met nadruk onze lezers op de in dit nummer voor komende advertentie betreffende een nieuwe regeling voor het be zoek aan patiënten in het St. Ni- colaas-ziekenhuis. Om teleur stelling te voorkomen, zal het nodig zijn dat men deze medede ling goed leest en er in de toe komst rekening mee houdt. JAARVERGADERING CONTACTGROEP. De Contactgroep voor Handel en Industrie Waalwijk hield vo rige week Vrijdagavond in Hotel De Twee Kolommen haar jaar vergadering, waarvoor ongeveer de helft van de leden hun belang stelling toonde. Op deze verga dering bracht onder meer de voorzitter een verslag uit over liet voorbije eerste verenigings jaar, waarin een goede belang stelling had bestaan voor 't werk van de groep. Gedurende de zo mermaanden was deze interesse wel enigszins teruggelopen. De eerste vergadering van 't nieuwe winterprogramma beloofde ech ter weer heel veel goeds. Hij gaf een overzicht van het program ma in het eerste jaar en roemde in dit verband de goede samen werking tussen de groep en de ILK. Economische Hogeschool te Tilburg, zoals hij ook zeer roem de de verdienstelijke activiteit van de secretaris-penningmeester der groep, Mr. J. Hoek. Deze bracht vervolgens zijn verslag uit en hierop volgde het verslag van devkascommissie die alles accoord had bevonden. De bestuursleden, de heren J. Verschuren, J. A. Verwiel en E. Weijers werden bij enkelvoudige candidaatstelling herkozen als zodanig. De begroting voor het jaar 19551956 werd goedgekeurd door de leden, terwijl de contri butie werd bepaald op hetzelfde bedrag. En toen was men gekomen aan het laatste punt, zoals steeds Contact, waarvan de gezelligheid ditmaal werd verhoogd dooreen smakelijk soupertje, muzikaal omlijst door een bekend pianist. Het contact was van lange duur! ten neerleggen in verband met zijn benoeming tot hoofd der school elders buiten de afdeling. Er was rapport uitgebracht over het huiswerk, welk rapport een overzicht bevatte van de me- ningen van de ouders zowel als van de leerkrachten. Ook werd nog gesproken over de regeling van de contributie betaling. De voorzitter drukte er zijn spijt over uit dat de vernieu wingscursus voor 't godsdienst onderwijs zo weinig belangstel ling had. Namens de Rubber Stichting te Delft verzorgde de heer de Wijs een buitengewoon interessante filmavond, die door de aanwezi gen zeer werd gewaardeerd. KRING VAN INDUSTRIËLE ONTWERPERS. J.l. Zaterdag werd in een bij eenkomst van de Kring van In dustriële Ontwerpers te Amster dam de heer Jac. Bergmans als lid geïnstalleerd. Deze Kring is een selecte groep van ontwerpers die op het gebied van industriële vormgeving hun sporen verdiend hebben. Tijdens deze bijeenkomst sprak •de voorzitter, Ir. Kalff, leider der afdeling Industriële Vormgeving van Philips, Eindhoven, over de Tentoonstelling H. 55 te Halsing- borg en Ir. Gipsen over de 10e Triënnale te Milaan, terwijl de heer J. Penraat, die de expositie van het Bankwezen op de E 55 in Rotterdam ontwierp, een uit eenzetting gaf van de problemen hiervan. ALGEMENE VERGADERING BOERENLEENBANK op Dinsdag 25 October 1955 des avonds om 8 uur in de zaal van de heer W. Pullens (café ,,'t Vos je") te v.m. Baardwijk. De agenda luidt oTm. Opening en notulen; verslag over het boekjaar 1954 en goed keuring van de balans en verlies- en winstrekening 1954; bespre king tot bestemming van een ge deelte van de winst; verkiezing van twee leden van het bestuur wegens periodieke aftreding van de heren Willem Pullens en R. van Loon, die terstond herkies baar zijn; verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht we gens periodieke aftreding van de heer H. van Nooij, die terstond herkiesbaar is; rondvraag en sluiting. DANK ZIJ DE BANK AGENTSCHAP WAALWIJK Grotestraat 180. Telefoon 2941 en 2942 VERGADERING K.O.B. AFD. WAALWIJK—HEUSDEN. „Het besluit tot vorming van een tweetal nieuwe bisdommen j in ons land zal voor de Ivatholie- ke Onderwijzers Bond niet zon- j der betekenis blijven", aldus voorzitter Van der Plas op de Dinsdag j.l. in Hotel Verwiel ge- j houden ledenvergadering van de I K.O.B. afdeling Waal'wijk-Heus- den. Waar een gedeelte van het bisdom 's Hertogenbosch over zal gaan naar het bisdom Breda, zal I de afdeling Waal wij k-Heusden j ook een gevoelig verlies lijden j van 50 a 60 leden, woonachtig in Geertruidenberg en omgeving. Daaronder zijn ook een drietal j bestuursleden, terwijl de secre- i taris van de afdeling, de heer F. M. van den Broek uit Nieuwkuijk zijn functie als zodanig zal moe- j De bekende Kegelclub D.I.G. te Waalwijk heeft Dinsdag in Ilutel De Twee Kolommen haar 10-ja- rig bestaan gevierd. Ditmaal vergezelden de dames de heren, die elkaar de kampi oenstitel betwistten. Tenslotte bleek de heer H. Hendriks de beste kegelaar, hij gooide 135 hout; O. v. Roessel gooide 124 en J. Vermeer 116. Bij de dames \yist Mevr. v. Roessel-Mulders de titel van kampioene in de wacht te slepen met 32 hout! De lieer J. Trimhach wist de voor het eerst beschikbaar ge stelde wisselheker te bemachti gen met 63 hout. Er was' ook nog een diner en het is onnodig te zeggen dat de kegelaars en hun dames veel ple zier hebben gehad. MUSIS SACRUM. Angelo. v De film „Angelo", een Italiaan se film, die Vrijdag, Zaterdag en Zondag wordt vertoond, vertelt de geschiedenis van een man die, omdat hi». gedreven door uiterste nood, voedsel stal voor zich en zijn vrouw, voor vijf jaren de ge vangenis in gaat. Ondertussen sterft zijn vrouw, nadat zij een zoontje heeft gekregen. Terug uit de gevangenis ziet de man dat Angelo, het kind van z'n vrouw, niet zijn zoon is; en de film laat dan zien hoe de intense haat van de man jegens dit kind, dat zijn naam alle eer aan doet, verandert in een liefde, die on baatzuchtig genoeg is om 't kind weer af te staan, wanneer het de mogelijkheid krijgt werkelijk ge lukkig te worden. Schipper naast God. Alleen Donderdag wordt in dit theater de verfilming vertoond van Jan de Hartog's vooral in 't buitenland veel opgang gemaakt hebbend toneelstuk „Schipper naast God". Pierre Brasseur speelt de hoofdrol in dit verhaal van schipper Joris Kuiper van „De Jonge Neeltje", die n groot getal joden moet vervoeren, wier visa echter door de Duitsers zijn vervalst, zodat hij met hen als opgejaagd wild van haven tot ha ven moet. De ogen van Joris, die aan God noch gebod geloofde, gaan open en duidelijk ziet hij zijn j)licht, een plicht, die hij, als God Zijn „engel" heeft gezonden, inlost, door het dierbaarste te vernietigen dat hij bezat zijn schip. LUXOR THEATER. Barricade. In deze sensationele film, die Vrijdag, Zaterdag en Zondag ge draaid wordt, wordt het verhaal verteld van een man, die achter na gezeten en steeds meer in het nauw gedreven door de politie, zijn huis tracht te hereiken, om dat daar het bewijs te vinden is van zijn onschuld aan de moord op een mannequin, waarvan de politie hem verdenkt. Hij vindt het bewijs echter niet en het ziet er hopeloos voor hem uit; maar dan kan de werkelijke schuldige zich niet langer verbergen en de toekomst is voor de held weer stralend. Slaven der hartstocht. Deze film, die Maandag en Woensdag in Luxor „gaat", ver telt in realistische trant de tries te geschiedenis van een jong, ta lentvol kunstenaar (Daniël Ge- un) die geholpen door z'n vrouw tracht zich een goede carrière op te bouwen. Dan komt het onge luk zijn leven, in de persoon van een vroegefle studiegenote, die thans optreedt in een verderfelijk milieu, waar men verdovende middelen gebruikt; hieraan gaat ook de veelbelovende jongeman ten gronde, na een intense strijd van (l,e hem lief zijn, tegen dit verderfelijke kwaad. Toegang personen hoven 18 jaar. Na Zondag te Portorico scheep te zijn gegaan op Hr. Ms. Kruiser de Ruijter is het Nederlands Ko ninklijk Paar Dinsdagmorgen om 8 uur (plaatselijke tijd 1 uur Nederlandse tijd) de St. Anna- haai te iHemstad binnengeva ren. Het bezoek aan „De W est" was begonnen. Er heerste aanvankelijk de stilte van liet diepe respect van (lit volk voor zijn vorstin, maar toen de ban eenmaal verbroken as, heelt de bevolking van Cu racao Vorstin en Prins een luid gejubeld welkom bereid. Toen de Koningin voet aan wal zette, speelde de Mariniersfanfa re van het eiland het Wilhelmus en daarna werd Hare Majesteit hegroet door gouverneur Struy- en, minister-president Jonck- hecr en de commandant van de Zeemacht der Nederlandse An tillen. In de crème calèche, getrokken door de zwarte, uit Nederland overgevaren paarden, reed H. M. loen naar de residentie van de gouverneur, die haar verblijf plaats zal zijn gedurende het be zoek aan de West. 's Middags was er een rijtoer door W'illemstad in deze calèche- terwijl de klokken beierden en saluutschoten werden afgevuurd reed de Vorstin met haar ge maal, door duizenden toegejuicht naar de vergaderzaal van de Sta ten. Daar sprak zij een korte rede uit, die men de bezegeling van 't Statuut kan noemen. „Hier van daag in Uw midden te zijn, sprak de Koningin, betekent voor mijn echtgenoot en mij een waar voor recht, want het is het hij wonen van een symbolische manifesta tie van Uw zelfstandigheid, die tevens beduidt Uw volledig auto noom en gelijkwaardig in Rijks verhand samengaan met Surina me en het oude Nederland, uit vrije wil". Het nationale geschenk van de bevolking der Nederlandse An tillen was een som van 124 dui zend gulden, bijeengebracht in kleine bedragen door heel de be volking, een bedrug dat bestemd zal worden voor de houw van vier kindertehuizen oo Curasao en Aruba. En ondertussen stroomden tal loze geschenken het paleis bin nen Het waren op de eerste plaats de kinderen van Curasao, cue cle kans kregen met hun Vorstin kennis te maken. In t Fori Am sterdam glunderden vanmorgen /öUU zwarte, bruine, gele en blan ke snoetjes, toen de Koningin en de Prins in gezelschap van de gouverneur en mevrouw Struy- cken op het hordes van de staat sietrap verschenen om te luiste ren naar de aubade die de kinde ren hun vorstin onder leiding van frater Fidelius gingen bren gen. Plotseling daverden de mu ren van het oude fort van het ge luid dut 75UU jonge kelen kunnen produceren. Liedjes in het Ne derlands en in het Paniahents wisselden elkaar af en natuurlijk klonk ook het Wilhelmus op. Tenslotte kwam een groepje naar voren om bij de tonen van een spelliedje een rondedans te ma ken, en toen de Koningin hoorde dat het liedje ook haar in 't spel betrok, aarzelde ze niet om in de kring me te doen, precies zoals zij dat ook in Nederland wel deed als ze een van de prinsesjes van school kwam halen en er juist een spel werd gespeeld. Na de kinderaubade reed het koninklijk paar per auto naar 't autonomie-monument, door het bestuur van Curasao opgericht als blijvende herinnering aan het verwerven van de autonomie. Na het défilé, dat ongeveer een kwartier duurde, vertrok de Ko ningin naar het Stuyvesant-col- lege en begaf Prins Bernhard zich naar het Piscadcra om de eerste steenlegging van het Ma- riëtirbiologisch instituut te ver richten. VRIJDAG 21 OCTOBER 1955 [Jitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 85 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 - TELEGR.-ADRES „ECHO' VERGADERING R.K. MIDDENSTAND. Gisteravond heeft de R.K. Midden stand afdeling Waalwijk in café van thuis in de kluis Een rekening-courant bij de N.H.M. schept een band met de bank. Daarmee raakt U ook thuis in de kluis. Geen zorgen meer om Uw polissen, contrac ten, diploma's enz. Dergelijke stukken, maar b.v. ook gesloten koffers, kunnen veilig worden opgeborgen in een safe inrichting van de N.H.M. Laat U eens door ons voorlichten over het grote nut van een contact met de bank. Meer dan 130 kantoren in binnen- en buitenland Zitdag te Sprang-Capelle, tel. 2160 Bracht een algemene ledenvergadering gehouden waarop o.m. de St. Nicolaas- actie is besproken, zoals die is ontwor pen door het actiecomité. Omtrent de Dr. van Beurdenclub wer den ook mededelingen gedaan. Het vorig jaar is de afdeling gestart met deze club. De deelname echter was voor eén afdeling als Waalwijk te klein en het bestuur heeft toen actie gevoerd voor een grot?r aantal cursisten. Een gedeelte van de leden werd uitgenoaigd op een bijzondere bijeenkomst, die Maan dag J.l. gehouden werd in het bijzijn van de Hoogeerw. Heer Adviseur. Op deze bijeenkomst gaven zien 32 personen op, terwijl later nog 6 personen zich opgavten, zodat men nu kan starten met een getal van bijna 40 deelnemer.-. De cursus omvat 10 lessen, die alle ge geven worden door Pater Adam. Een nader en uitgebreider verslag van deze vergadering vindt U in ons vol gend nummer. WIJZIGING ROUTE LIJN 22. Zoals uit een in dit blad voorkomende advertentie blijkt heeft de directie eer BBA, om tegemoet te komen aan ver langens in Middensttandskring'en, de on langs gewijzigde route van de dienst 22 's-BoschLage Zwaluwe, weer veran derd. De bussen komend van de richting Geertruidenberg zullen met ingang van aanstaande Zondag als volgt rijden Westeinde Besoijensestraat Floris V-laan Burgemeester van der Klokkenlaan Station Parallelweg Wilhelminastraat Grotestraat Hoekeindc Laageinde Min. Loeff- straat Hoogeinde en omgekeerd. 'De halte op de Parallelweg bij de Put straat komt te vervallen; nu zal er een halte komen in de Wilhelminastraat, tus sen Vredesplein en Grotestraat. THEO VAN DER PAS NAM AFSCHEID. Theo van der Pas, de bekende pianist, had misschien beter ten afscheid van het Waalwijks Kunstkring Publiek als laatste werk in zijn recital van Dinsdag Chopin s Elude in E groot, opus 10 nummero 3 kunnen spelen. Een etude, t'en onrechte vaak overgoten met een huilerige „iri.s- tesse", maar waarin een toon van wee moedig heimwee toch onmiskenbaar is. En eèn zekere weemoed is inhaerent aan h"t weten, dat we deze vermaarde piano virtuoos nooit meer op het Waalwijkse podium zullen zien. Hij bande echter alle weemoed uit, toen £hij tenslotte als toegift „Moment Musical'' van Frans Schubert speelde en wie zal ontkennen, dat ook dit zeer toe passelijk was een laatste moment van muzikale schoonheid, een ogenblik zoals hij er talloos vele aan tallozen heeft ge geven in zijn loopbaan van concert pianist, een loopbaan waaraan nu een einde gaat komen, al zal hij de „holde Kunst" blijven di'enen, want wie eenmaal aan haar is verknocht, kan niet anders dan tot het einde trouw zijn. En Theo van der Pas is verknocht aan de muziek met al de trouw van een ietwat roman tisch minnaar. Een zekere romantiek is onmiskenbaar ia zijn voorkeur voor en zijn interpreta tie van bepaalde werken. We zouden niet zo zeer Mozart willen noemen, van wie hij de Sonate in Es gr. t. speelde, maar wel bijvoorbeeld Ber nard van den Sigtenhorst Meyer, wiens tableaux van oude kastelen toch wel een teveel hadden van romantische kleuren; r.iet zo zeer Maurice Ravel, wiens prach tige Sonatine enigszins vreemd is aan de speelwijze van Theo van der Pas, maar wel de Ballade in B. klein, waarin Franz Liszt heeft getracht alle gemoedsgestel tenissen samen te brengen en die een virtuoos prachtige kansen biedt zijn vaardigheid te tonen, 'en Theo van der Pas toonde deze dan ook in de volie maat. Na de pauze speelde hij enkel werken van Frédéric Chopin. Chopin heeft geen geheimen voor van der Pas; de scheidende pianist doorgrondt de zin van al deze werken, hij kent de intentie waarmee de Pools-Franse com ponist zijn heimwee verklankte en hij weet deze muziek een unieke, volkomen evenwichtige vertolking te geVen. Hij speelde de Ballade in f klein (compositorisch aanmerkelijk sterker dan die van Liszt!), de Nocturne in c klein op. 48 no. 1, de beide prachtige Etudes in E groot. op. 10 no. 3, en in a klein op. 25 nr. 11, dan volgden twee spran kelende walsen, in een transparante <-n zeer geacheveerde vertolking en tenslotte hoe kan het anders! de beroemde Polonaise in As groot op. 53; dit werk van glorieuse strijdbaarheid blijft boeien. Het talrijke publiek, dat bijna heel Musis Sacrum vulde gelukkig! was heel enthousiast en hield niet op met bij valsbetuigingen, totdat de pianist ten af scheid ons een ogenblik van intens ge nieten gaf in Schuberts Moment Musical. En het laatste wat Theo van der Pas van het Waalwijks publiek zag was een spontaan opgerezen zaal die hem en thousiast huldigde. BESTUUR VAN WONINGBOUW VERENIGING „BAARDWIJK'' HULDIGDE VOORZITTER. Het bestuur van de Woningbouwver eniging „Baardwijk" dat Maandagavond in een speciale zitting t'en huize van zijn voorzitter de heer O. Donkers was bij eengekomen, heeft die voorzitter een be scheiden maar niet minder hartelijke hul de bereid bij gelegenheid van zijn zilve ren lidmaatschap van de woningbouw vereniging. De voorzitter zelf opende deze bij eenkomst en hij herdacht in waarderende woorden de onlangs overleden vice- voorzitter de heer E. P. van Beijrien, die steeds zijn beste krachten aan de ver eniging had gegeven. En dan kreeg de secretaris de heer Thijssen het woord en hij schetste de geschiedenis en de activiteiten van de vereniging. Deze was opgericht in 1919 door de toenmalige Burgemeester van Baardwijk de Goey, de heer H. Donkers, de vader van de huidige voor2itter en o.a. ook door de heer H. Greeve, die thans ook nog deel uitmaakt van het bestuur, maar door familieomstandighe den helaas verhinderd was deze bijzon dere vergadering mee te maken. Hadden de eerste twee de grote stuw kracht gegeven bij de oprichting van de vereniging, ook de heer Greeve werd door de heer Thijssen zeer geprezen als een man, die vanaf de oprichting tot op de dag van vandaag steeds zijn grote activiteit had gegeven aan de belangen van de vereniging. Dhr. H. Donkers was in 1922 voorzit ter geworden en hij vervulde deze func tie tot 1930, toen hij zich door zijn min der wordende gezondheid gedwongen zag zijn mandaat terug te geven. In deze periode waj-en door de ver eniging 5 blokken woningen gebouwd op het Vooreinde. Als bestuurslid werd hij opgevolgd door zijn zoon de heer O. Donkers, die in 1935 de functie ging be kleden van voorzitter en deze had met evenveel ijver en ambitie als zijn vader de belangen van de bouwvereniging steeds behartigd en de woningbouw in Baardwijk is voor een groot gedeelte de vrucht geweest van zijn werken. In de eerste perioden van zijn voor zitterschap, de malaise en de oorlogsja ren, was er natuurlijk weinig te bouwen, maar na de oorlog werden er direct plannen ingediend bij het gemeentebe stuur en het gevolg was dat in 1948 in Baardwijk 28 en in 1954 18 woningen konden worden gebouwd en thans ligt he; in het voornemen van de voorzitter om zodra het partiële uitbreidingsplan Baardwijk gereed is onderhandelingen ie beginnen met het gemeentebestuur voor een verdere uitbreiding van de woning bouw in Baardwijk, deels door particu lieren, deels door de gemeente, aldus de heer Thijssen, die tenslotte als een klein blijk van de waardering der bestuurs leden voor het werk en de persoon van hun voorzitter bloemen en een boek werk overhandigde. De voorzitter toonde zich zeer erken telijk voor de woorden en het geschenk, maar vooral was hij getroffen door de wijze waarop namens het bestuur de oud-leden en bijzonder zijn vader was herdacht. En hiermede was een einde gekomen, aan de bescheiden maar hartelijke viering van dit zilveren jubileum, althans aan het officiële gedeelte er van. DIG- VIERDE 10-JARIG BESTAAN.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9