DE SPAR DE LANGSTRAAT Waaiwijkse en Langsiraatse Courant GROTE AGENDA D.D.D. DRUNEN ELSHOUT HAARSTEEG HEUSDEN VLIJMEN VOOR GEMEENTERAAD WAALWIJK Huid uitslag Atj!Bndi& &bï Prse-attwiozGn* Juist dat schepje maakt Uw thee lekkerder MAANDAG 24 OCTOBER 1955 Uitgever Wa«lwljkse Stoomdrukkerij Ante^n Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DC ECHO VM HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 86 Abonnement 19 cent per week 2.49 per kwartaal 2.70 franco p. o. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8, OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" A.s. Donderdagavond zal de raad van Waalwijk in openbare verga dering bijeenkomen. Hieronder volgen de agenda en prae-adviezen, voor zover die ons ter publicatie zijn toegezonden. De lange agenda bevat een groot aantal voorstellen van grondtransacties en enkele andere belangrijke voorstellen, zoals tot verbeteringen aan het zwembad „Het Hoefsven", tot handhaving van de tarieven voor gas, water en electriciteit, na de verlaging van de omzetbelasting, tot aanschaffen van een boekhoudmachine enz. Men leze zelf. 1 Vaststelling van de notulen der vergaderingen, gehouden op 21) September en 3 October 1955. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel ot vaststelling van een gewijzigde gemeenschappelijke regeling voor de vleeskeurings dienst. Raamsdonk en Waspik bij de Vlees keuringsdienst van vee en vlees te Waalwijk. De huidige gemeenschappelijke rege ling inzake de keuringsdienst van vee en vlees omvat de gemeenten Drunen, Loon- opzand, Sprang-Capelle en Waalwijk De veterinaire inspekteur van de volksge zondheid in de" inspektie Oostelijk noord- Brabant is van oordeel, dat uitbreiding van de vleeskeuringsdienst Waalwijk met de gemeenten Raamsdonk en W as- oik economisch noodzakelijk is. Deze ge meenten vormen nl. een betrekkelijk k oi ne dienst welke daardoor niet efficient kan werken. Financieel is de aansluiting in opze ai dus geregeld, dat het batig exploitatie saldo alsmede de gevormde «serves v aaróver de kring Raamsdonk beschik, en het nadelige saldo van de kring Waalwijk per 31 december a.s. over de eigen kringgemeenten resp. zullen wor den verdeeld en omgeslagen. Evenals bij de kring Waalwijk het geval is, zullen de bezittingen, welke de kring Raamsdonk heeft, blijVen toebehoren aan de gemeen ten. welke thans deze dienst vormen. 4. Voorstel tot wijziging der vlees- keuringsverordening 1927 (geen prae-advies ontvangen). 5 Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor verbetering van het zwembad. Verbeteringen Zwembad. Nu het zwemseizoen is verstreken, een seizoen, dat zich voor de gemeentelijke zweminrichting „Het Hoefsven heeft gekenmerkt door een buitengewoon druk bezoek, zijn B. en W. enige ervaringen rijker geworden. Gebleken is op de eer ste plaats, dat het gazon op drukke da- oen veel te klein is. B. en W. zijn daar om van mening, dat de gazons uitgebreid behoren te worden. Er zal daarbij aan dacht worden geschonken aan het zovec. mogelijk sparen van het natuurschoon rond het bad. Het werk kan worden uit gevoerd in G.S.'W.-verband tewerkge- stelden door de Gemeentelijke Sociale Dienst van 's-Hertogenbosch)1 en .aste van de gemeente Waalwijk komt alsdan 5 van de lonen en bovendien 1U daarvan voor administratiekosten. Op de tweede plaats is gebleken, dat btlonbevloering van het middeldiepe bas sin (maximum diepte 1,60 m.) in oeide bassins zeer noodzakelijk is. Door de voortdurende waterverversing in de bas sins vloeit de huidige zandvloer van het middeldiepe bassin geleidelijk weg naar he' diepe bassin, zodat het middeldiepe bassin allengs dieper is geworden en nog dieper zal gaan worden, indien geen af doende voorzieningen getroffen worden, hetgeen een niet gering te schatten gevaar oplevert voor degenen, die van het mid deldiepe bassin gebruik maken in de ver onderstelling, dat dit bassin slechts een maximum diepte heeft van 1,60 meter, terwijl het bassin in feite een veel grotere diepte heeft. Tenslotte is gebleken, dat aanscnai- finq noodzakelijk is van een onderwater- stofzuiger. Deze is speciaal nodig voor het kinderbad en wel om het inwaaienae zand en de algen op te slorpen. Andere proeven om dit doel te bereiken hebben gefaald. Een krediet ook voor dit doel is daarom dringend noodzakelijk. B. en W. wijzen er op, dat het bad ■wel steeds een nadelig saldo zal blijven opleveren. Door de thans voorgesteiue werken worden de lasten weder ver zwaard, doch daarteg'enover zal door de betere akkomodatie het bezoek toe nemen en zullen dus ook de ontvangsten stijgen. Dit is in het afgelopen seizoen duidelijk gebleken. De baten voor 195? waren naar de opbrengst in 1951 geraamd op f 10,500. Door de allengs verbeterde outillage was het bezoek ech ter zodanig (ook uit omliggende gemeen ten), dat de opbrengst in werkelijkneid bijna f 19,000 is geworden. B. en W. zijn echter van mening, dat voor onze industriële gemeente uit een oogpunt van volkshygiëne èn voor noodzakelijke rekreatie deze instelling op een behoorlijk peil moet worden ge bracht en gehouden. 6. Hernieuwd voorstel inzake de bouw van 8 winkelwoningen. Omzetting woningwetbouw 8 winkelwo ningen St. Antoniusparochie in premiebouw. In de vergadering van 30 juni jl. is een krediet gevoteerd t.b.v. de bouw van een achttal winkelwoningen aan de zuid zijde van de Pastoor Kuypersstraaf, waarvan de exploitatie sluitend zou wor den verkregen d.m.v. een jaarlijkse rijks bijdrage op de voet van de ..Beschikking bijdragen woningwetbouw 1950". Thans deelt de Provinciale Direktie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting te 's-Hertogenbosch mede, dat de aanneem- som voor deze bouw f 68,000 hoger ligt dan de door de minister van wederop bouw en volkshuisvesting vastgestelde zgn. kurveprijs per m3 inhoud der wo ning. Teneinde niettemin de bedoelde woning- buow te kunnen realiseren hebben B. en W. gemeend met geringe wijziging van het oorspronkelijke bouwplan te moeten voorstellen de uitvoering van het plan te doen geschieden op basis van do Premie- 'en Bijdrageregeling woningbouw 1953 in plaats van berustende op zgn. woningwetbouw. De winkels mogen in. dit geval geen di rekte toegang of verbinding hebben met het woongedeelte. De huren van 7 v/inkelwoningen zullen als gevolg van de omzetting in premiebouw een verhoging moeten ondergaan tot f 26,50 per week en de huur van 1 winkelwoning tot f 4/ per week. 7. Voorstel tot toekenning van pre- miën voor woningverbetering (geen prae-advies ontvangen). 8. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van vier woningen (geen prae-advies ontvangen). 9. Voorstel tot overname van een weggedeelte in eigendom, be heer en onderhoud. Overname weg. Op 1 April 1953 werd door de raad besloten tot overname in eigendom, be heer en onderhoud van het Oostelijk ge deelte van de Elzenweg te Besoijen, zulks in verband met een noodzakelijke verharding van dat weggedeelte wegens de bestemming der aangrenzende lande rijen tot industrieterrein. De noodzakelijkheid is thans ontstaan, ook de terreinen, gelegen ten Zuiden van het Westelijk gedeelte van de Elzenweg (lot aan de Sprangseweg) in het uitbrei dingsplan der gemeente te betrekken, het geen tot gevolg heeft dat ook dit ge deelte van de Elzenweg moet worden gereconstrueerd. Met het dagelijks bestuur van het be trokken waterschap is in beginsel over eengekomen, dat de overdracht zal ge schieden onder gelijke voorwaarden al ten aanzien van de overdracht van hei Oostelijk gedeelte van de Elzenweg heb ben gegolden (koopsom f 5 tegenover f 5 afkoopsom onderhoud), alsmede be taling door de gemeente van een bedrag var f 380 voor de wegbeplanting met opgroeiende populieren 10. Voorstel tot vaststelling van verkeersmaatregelen. V erkeersmaat regelen Op 20 April 1950 werden door B. en W. genomen i 1. een besluit tot geslotenverklaring van een weggedeelte (de omgeving van de Markt)' voor het verkeer in beide rich tingen gedurende de markten en bij ge legenheid van de kermis; 2. een besluit tot geslotenverklaring in één richting van bepaalde wegen of weggedeelten (Nieuwstraat, Raadhuis plein en gedeelte Zomerdijkseweg; 3. een voorrangsbepaling inzake het verkeer bij de spoorwegovergang Stati onsstraatSt. Antoniusstraat. Het onder 1 genoemde besluit behoeft herziening in verband met het besluit tot verplaatsing van de kermis en het besluit tot instelling van een Vrijdagavondmarkt Het onder 3 genoemde besluit zal, voor wat betreft de gesloten-verklaring in de richting Noord-Zuid van 't gedeelte van de Zoinerdijkweg, gelegen tussen de Grotestraat en de Winterdijk, voor redactiewijziging in aanmerking komen (er staat thans „de toegangsweg van de Zomerdijkweg naar de Grotestraat"). De voorrangsbepaling, hiervoren genoemd onder 3, kan zonder meer vervallten in verband met de gewijzigde verkeers situatie aldaar. 11. Voorstel tot goedkeuring wijzi ging begroting gemeentelijke instelling voor maatschappelij ke zorg. Suppl. begroting 1955 Gem. Inst. Maat schappelijke Zorg; verhoging gem. subs. Door het bestuur van de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg is aan de raad ter goedkeuring ingezonden een supplètoire-begroting voor het diensr- jaar 1955, waarin enkele ingrijpende wij zigingen zijn opgenomen, waarvan de voornaamste zijn die, welke betrekking hebben op de kosten van uitbesteding van kinderen, alsmede van gebrekkigen en maatschappelijk ongeschikten. Daar voor zijn de kosten verhoogd met resp. f 6375 en f 2200. Als gevolg echter van een en ander moest een hoger bedrag aan gemeente- subsidie worden uitgetrokken van 10.000 gulden, zodat de desbetreffende post thans komt op f 93.000. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend crediet voor aanleg centrale verwarming en kosten van eerste inrichting ten behoeve van de Christelijke kleuterschool te Besoyen. Verwarming en inrichting Prot. Chr. Kleuterschool te Besoijen. In de vergadering van 25 November 1954 stelde de raad een krediet van f 43.500 beschikbaar voor de bouw van een Protestants Christelijke Kleuterschool te Besoijen. Toten bij de inschrijving bleek dat dif bedrag niet toereikend was, vo teerde de raad een aanvullend krediet van f 25.000. i Thans is nog een bedrag uit te trek ken voor de aanleg van een centrale ver warmingsinstallatie in dit gebouw, als mede voor de eerste inrichting. Voor wat de verwarming betreft, zijn B. en W. van mening, dat een installatie met volautomatische oliestookinrichtir.g voor een dergelijk gebouw wel het meest geschikt moet worden geacht. De eerste inrichting van het gebouw zal worden toevertrouwd aan eten terza ke deskundige, zodat een verantwoord geheel zal worden verkregen. 13. Voorstel tot het verlenen der gevraagde medewerking inge volge art. 72 der lager onder wijswet 1920 voor de aanschaf fing van de benodigdheden ten behoeve van he gymnastieklo kaal der R.K. Meisjesschool te Besoyen (geen prae-advies ont vangen). 14. Voorstel tot aankoop van een strook grond aan de St. Cris- pijnstraat (geen prae-advies ontvangen). 15. Voorstel tot aankoop van een tweetal stukjes grond tussen de Eerste en Tweede Zeine (geen prae-advies ontvangen). Doe er gerust nog een schepje opl Dan krijgt U pittige, lekkere verkwik kende thee. „Duur", zegt U, „zoveel thee". Helemaal niet. Sparklanten kun nen er gerust een schepje op doen. Want De Spar geeft zoveel schepjes gra tis door altijd 10°/o korting op thee. ZtirtTANOIGI KIUIOINIK» 16. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder ten Oosten van de Groensteeg (geen prae-advies ontvangen) 17. Voorstel tot aankoop grondstro- ken in de buitenpolder voor dijkverzwaring (geen prae-ad vies ontvangen). 18. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder nabij de Ooster- havenkade (intrekking vorig besluit en vaststelling nieuw) (geen prae-advies ontvangen). 19. Voorstel tot aankoop grond in de buitenpolder voor uitvoering diverse werken (geen prae-ad vies ontvangen), 20. Voorstel tot aankoop van een stukje grond ten Zuiden van het Laageinde te Baardwijk (geen prae-advies ontvangen). 21. Voorstel tot aankoop en ver koop van bouwterrein aan de Hugo Verrieststraat (geen prae- advies ontvangen). 22. Voorstel tot verkoop bouwter rein aan de Burgemeester van Grotenhuisstraat (geen prae- advies ontvangen). 23. Voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 30 Juni 1955 tot verkoop van een bouwter rein aan de Akkerlaan (geen prae-advies ontvangen). 24. Voorstel tot verkoop bouwter rein ten Westen van de Kerk straat (geen prae-advies ont vangen). 25. Voorstel tot 't huren van grond voor de aanleg van een speel tuin in de St. Antonius-parochie (geen prae-advies ontvangen). 26. Voorstel tot het verlenen van delegatie aan burgemeester en wethouders inzake het verhuren der autoboxen aan het Hertog Jan-park (geen prae-advies ont vangen). 27. Voorstel inzake waarborging betaling rente en aflossing hy pothecaire geldleningen voor particuliere woningbouw (geen prae-advies ontvangen). 28. Voorstel tot het aangaan van rekening-courantovereenkomsten voor 1956 (geen prae-advies ont vangen). 29. Voorstel tot wijziging der tarie ven voor gas, water en electri citeit. Tarieven gas en electriciteit in ver- band met wijziging omzetbelasting. Uit de wijziging van de wet op de omzetbelasting vloeit voort, dat de verbruikers van gas en stroom kun nen terugvorderen van de bedrijven hetgeen in de door hen over perio den na 1 September 1955 betaalde rechten is begrepen wegens achter^ af gebleken te veel geheven omzet belasting. Indien geen kostprijsver- hogende factoren aanwezig waren, zou kunnen worden overwogen deze omzetbelasting vanaf 1 September j.l. te restitueren. Er zijn echter wèl zodanige factoren aanwezig, name lijk de volgende. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep In de poriën door. zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Op de eerste plaats zijn de kolen- prijzen sedert 1 Januari 1955 be langrijk gestegen, voorts zijn er loonsverhogingen geweest, zijn de onderhoudskosten gestegen en heb ben de nieuwe investfringen mede een ongunstige invloed gehad op de algemene kostprijs. Verder merken B. en W. nog op, dat per 1 Juli '55 de gastarieven zijn verlaagd, welke verlaging wel niet met het oog op de wijziging der omzetbelasting is ingevoerd, doch niettemin een, la gere opbrengst tot gevolg heeft ge had, welke ongeveer overeenkomt met het bedrag dat wegens omzet belasting minder verschuldigd is. Uit globale becijferingen in. het prae-advies volgt, dat de genoemde factoren een grotere kostprijsver- hogende werking hebben dan de verlaging tengevolige van het weg vallen van de omzetbelasting op levert. Handhaving van de voor 1 Sept. geldende tarieven is dus alleszins gemotiveerd. 30. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor aanschaf fing van een boekhoud-kwitan- tiemachine. Prae-advies nr. 215. Aanschaffing kwitantiemachine en mechanisering administratie. Ten kantore van de Centrale Ad ministratie der Gemeentebedrijven werd in 1949 voor het vervaardigen van de verbruikskwitanties een ge revideerde Burroughs' kwitantie machine aangeschaft voor de pri;s van 8382.Deze machine, van 't bouwjaar 1933, maakt sinds enige tijd willekeurige fouten in de tel werken, met als gevolg verlies van de bedrijfszekerheid en belangrijk tijdsverlies in verband met het op sporen der fouten. Naast de noodzakelijke aanschaf fing van een nieuwe kwitantiema chine vraagt de mechanisering van de boekhouding der bedrijven om een oplossing. Door de toenemende omvang van de werkzaamheden worden aan de administratie hoge eisen gesteld, maar ook de crediet- bewaking, de kostprijsberekening en de verslaglegging vragen de aan dacht. Deze kunnen alleen dan tot hun recht komen, indien de boe kingsstukken sneller worden ver werkt, waardoor de benodigde cij fers op kortere termijn ter beschik king komen. Dit kan, zonder uit breiding der bestaande personeels bezetting, verwezennlijkt worden door de op hand bewerking inge stelde boekhouding te mechanise ren. Nu toch een nieuwe kwitantie machine moet worden aangeschaft, kan het best thans tegelijk voor de mechanisering de meest efficiënte oplossing worden gezocht. Bij de bestudering van dit pro bleem hebben B. en W. als oplossing gekozen de aanschaffing van een gecombineerde kwitantie-boekhoud machine. Na voorlichting door de Directeur van de Rijkskantoormachinecentra- le en informaties bij diverse over heidsbedrijven, is de keuze gevallen op een „Astra" boekingsmachint model 63. Volgens ingekomen offerte bedra gen de aanschaffingskosten der ma chine, benevens 4 bewerkingslinea- len, 3 kaartenkasten, 2 roltafels en eerste aanschaf drukwerk 22.000.-, na aftrek van 5% overheidskorting. 31. Wijziging begroting 1955. winteruitvoering in het Patronaat. Op gevoerd werd: „Er was voor haar geen plaats", toneelspel in drie bedrijven door Louis Lockefeer, onder regie van Jan Nicols. De openning geschiedde door ka pelaan Hendriks, adviseur, die een inlei dend woord sprak over de grootse plan nen om het Patronaat zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Reeds is er met man ën macht aan gewerkt, maar steeds zijn er nog tekortkomingen die verbeterd moeten worden. Hierna nam het spel een aanvang. Er werd wederom hoogstaand spel te zien gegeven; Fritz Pfeffer door M. Ni- cols werd voortreffelijk gespeeld; hier naast moet zeker genoemd worden Hans Hofer door Mary Meesters; zijn spel en uitbeelding waren voortreffelijk. Ook Rudolf Woll door Jan Verbunt en Jan Koopmans door de Vaan werden goed en vlot gespeeld, ondanks de korte tijd van instuderen. Ook de rol van Ka- rel door Berkelmans werd uitnemend weergegeven. Ook de dames mogen in een adem ge noemd worden: Klara door mej. v. Buul, Lize door Rieka Kuijs en Contessa Ma ria Rosette door mej. van Bokhoven. De regisseur J. Nicols komt zeker een woord van lof toe, evenals Mary Mees ters voor de decors, hieraan: was veel aandacht besteed. Een geslaagde uitvoe ring, die Maandag 24 en Dinsdag 25 Oc tober wordt herhaald. DE ZWALUW. Zatrdag hield het bestuur en feest comité van de Zwaluw een vergadering in café van den Hout. De bedoeling was een agenda vast te stellen voor de jaar vergadering, die de eerste Zaterdag in November zou worden gehouden. Het bestuur stelde vast op Zaterdag 17 en Zondag 18 December een onderlinge ten toonstelling te houden. Enkele punten werden vastgesteld om op de B.C.C.- vergadering voor te stellen. Besloten werd om op de vergadering voor te stellen enkele kampiötenen in te laten zenden op de Kampioenendag te Tilburg. COLLECTE. De opbrengst van 'de collecte in alle H. Missen op Zondag 15 October voor hei Mgr. van Kesselfonds heeft opge- biacht ruim f 1800. AANRIJDINGEN. Vrijdagmorgen had in de Grotestraat ter hoogte van L. van Sluisveld een aan rijding plaats. De luxe wagten van de fa. Oerlemans uit Waspik, komende uit de richting Waalwijk, wilde ter plaatse de vuilniswagen passeren. Door een opko mende tegenligger moest hij afremmen en werd toen aan de achterzijde aange reden door een vrachtwagen van de fa. Holleman uit Breda. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Het bleet beperkt tot materiële schade. Om pl.m. 11.30 uur had evteneens in de Grotestraat ter hoogte van de Wed. Sambeek een aanrijding plaats. Een trek ker met oplegger met melktank, komende van de richting Den Bosch, wilde aldaar een boerenkar passeren; toen hij een te genligger bemerkte en remde, ging de oplegger aan het schuiven. De bestel wagen van de fa. P. Klerkx uit Waal wijk die al het trottoir opgereden was, werd nog ernstig beschadigd. Persoon- lüke ongelukken deden zich niet voor. WERKMEESTERSBOND. De R.K. Werkmeestersbond alhier hield in café van Delft een algemene ledenvergadering. Een afgevaardigde die de vergadering van de afd. Schoen- en Leder had bijgewoond, bracht verslag uit. Op deze vergadering werd ook be sloten dit jaar weer een feestavond te organiseren. Ook gaven deze avond zich verschillende leden op voor de retraite welke binnenkort zal worden gehouden. BALAVOND. In de Harmoniezaal van café Gez. Elshout houdt de Kon. Erk. Harmonie De. Volharding a.s. Zondag t.b.v. haar instrumentenfonds een balavond. WINKELIERSVERENIGING. De R.K. Winkeliersvereniging Drunen Elshout houdt hedenavond in Hotel Vissers een ledenvergadering ter bespre king van de St. Nicolaas-winkelactie. BENOEMING. Met ingang van 1 Jan. 1956 is de heer J. van Delft, onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier, benoemd tot leraar aan de Michaël Ulo-school te Waalwijk. KINDERZEGELS. Door de leerlingen der vijfde klas van de Jongensschool van de Meisjes school is aan kinderzegels en kaarten verkocht voor eten bedrag van f 495. VORMINGSAVOND. A.s. Vrijdag om precies acht uur zal de tweede vormingsavond gehouden worden voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar. Pater Celestinus uit EÏen Bosch zal spreken over: Jeugd in nood. MARIA-CONGREGATIE. A.s. Woensdag zullen in een plechtig lof de dames van Balen en Vermeulen gehuldigd worden en gedecoreerd met de gouden medaille, daar zij dan de dag vieren dat zij 50 jaren lid zijn van de Maria-congregatie. Na het lof gezel lige bijeenkomst van de Congreganisten in het parochiehuis. TAFELTENNIS. Het tweede team van de tafeltennis club De Smashers speelde tegen: Pnem III uit Den Bosch, uitslag 37; Smas hers IV contra Hartog II Oss, 82; Smashers III contra Victoria '51 III uit Haarsteeg, 82. Het damesteam wist van Rival II uit Dinther te winnen met 6—4. BEGIN VAN BRAND. Waarschijnlijk door het achteloos weg- verpen van een brandende sigaret is een begin van brand ontstaan in het Opvang centrum St. Norbertus. De vrij willige brandweer die dadelijk met groot mate riaal aanwezig was, wist echter met schuimblusapparaten ten emmers water de brand te beperken. Direct ook was de bedrijfsbrandweer van de Lips-fabrieken aanwezig. Een ramp is voorkomen als men bedenkt dat behalve 150 bewoners in het Norbertusgesticht ook nog een klas van de Jongensschool is ondergebracht. BEKROOND. Op de Centrale Fokveedag te Breda behaalde Lucia 62-760563 R.v.J. de eer ste prijs; prod. M als vaars 5765 kg meik 4,24 vet 353 dagen; schot 6083 kg melk 4,29 vet 318 dagen. Fokker: W. Klijn-van Gils. INSPECTIE VEE. Door Inspecteur Booyink werd de jaarlijkse inspectie gehouden voor koeien ter inschrijving in het NRS. Ingeschreven werden G. van Oyen: Anna b, 76 pt. R.; Nelly b. 76 pt. S.; P. van Huiten: Berta 2 b., 77 pt. R., Bet je 8 b, 77 pt. S; Bontje 4 b, 78 pt. R.; W. Kluijn Jr., Bem- ma 2 b, 77 pt. S.; Jetje 71 b, 77 pt., S., Jetje 73 b, 76 pt., S. G. Pulles: Rooje 12 b, 77 pt., S.: Rika 10 b, 79 pt. ,S.; Jetje 8 b, 76 pt., S.; Rika 9 b. 77 pt., S.; Sara 25 b, 78 pt., S.; Wed. A. Muskens: Door- tje 10 b, c, 75 pt. S.; Jetje 7 b, 80 pt. S.; C. van Herpt: Euterpe 4 b, 76 pt., R.; L. Robbers: Jetje 8 b, 78 pt., S.; W. Mus kens: Annie b, 78 pt., R.; Ria b, 76 pt., R.; Ansje b, 76 pt., R. N. Knippels: Ce res 2 b, c en 75 pt. R.; Gebr. Buijs: Dora 50 b, c en 75 pt., S.; Dora 51 b, 76 pt., S Johanna 30 b, 76 pt., S: Johanna 32 b, 77 pt. S.: J. v. d. Stark: Lizetti 10 b, 77 pt.. S.; Fientje 4 b, 76 pt. S.; Joh. v. d. Staak: Corry 3 bc en 75 pt., S.: Janet- te 3 b, 76 pt. S.; Corry 4 b, 77 pt. S. MOEDERDAG BOERINNEN. Door omstandigheden enigszins ver laat, heeft de boerinnenbond St. Berna- dette op een avond in de afgelopen week in café Siegers de jaarlijkse viering van Moederdag gehouden. Deze jaarlijkse bijeenkomst werd door de voorzitster mej. van Engelen-de Kort met de Chr. groet geopend, waarna zij allen hartelijk welkom heette in het bij - zender de geestelijk adviseur pastoor Serrarens. Allereerst werd een kleine huishoude lijke agenda afgewerkt; zo werd besloten om een Lourdes-spaaractie in te stellen, waarvan het doel is het volgend jaar enkele leden in staat te stellen éen reis naar Maria's genadeoord te maken. In de komende wintermaanden zullen enkele cursussen worden gegeven, o.a. in keken en breien; de voorzitster spoorde alle leden aan zich voor een van deze cursussen op te geven. Hierna hield de geestelijk adviseur een kernachtige toespraak, waarin hij de hoge waarde van het moederschap be lichtte. Met een tractatie en opvoering van enkele toneelstukjes door leden van de eigen Vereniging, werd deze jaarlijkse bijeenkomst gesloten. JUBILEUM. Zaterdag j.l. herdacht onze dorpsge noot de heer Frans Walk de dag dat hij 40 jaren onafgebroken in dienst was bij de firma Gebr. van Beurden, Fruit- en Groenhandel alhier. Door de firmanten werd hij op die dag op hartelijke wijze gehuldigd en werd hem een prachtig cadeau aangeboden. Van de gelegenheid tot feliciteren werd een druk gebruik gemaakt, terwijl vele schriftelijke felicitaties en een aantal prachtige bloemstukken waren binnenge komen. In het bijzijn van zijn familieleden werd het feest verder in de huiselijke kring voortgezet. KAARTCONCOURS. Door de alhier bestaande kaartclub zal in de komende wintermaanden een groot kat- en rikconcours worden geor ganiseerd. Dank zij de medewerking van de caféhouders zijn er naast de dagprij zen ook prijzen voor de eindwinnaars ter beschikking gesteld. Het concours zal enkele maanden du ren en om de beurt zal in iedere café worden gekaart. Binnen enkele weken zal dit concours een aanvang nemen. UITVOERING UTILE DULCI. Op Zondag 23 Oct. gaf de R.K. To neelvereniging Utile Dulci haar eerste GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 27 oktober 1955 des avonds acht uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen vergadering 27 sept. '55. 3. Ingekomen stukken. 4. Verzoek Stichting Het Nationale Rheumafonds om een éénmalige subsidie. 5. Voorstel van Burgemeester en wethouders tot vaststelling verordening op de heffing van opcenten op de hoofd som der grondbelasting met ingang van het belastingjaar 1956. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop perc. kad. be kend gemeente Herpt Sectie B 1008 en tot het beschikbaar stellen van crediet nodig voor de aankoop ten de ontsluiting Van het terrein. 7. Sluiting.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1