l Wijde Wereld Waalwijkse en Langsiraatse Courant BUITENLAND l ike land een brillanf BINNENLAND Onze hulp kan niet gemist worden. Kinderwetten maakten Kinderbescherming mogelijk Zondag van Christus Koning, „Uw rijk kome". UIT DE In WITTE KRUIS VLUCHTELINGENHULP IV. De vluchteling wacht op Uw sleutel. KLEUTERS IN DE GEVANGENIS Toch is het nog niet eens een volle eeuw geleden, dat in ons eigen land kinderen van 5, 8 of 9 jaar veroordeeld werden tot een gevangenisstraf van ll/i jaar, omdat zij in een winkel 'n stukje speelgoed of een paar dubbeltjes gestolen haddenEen speciale jeugdgevangenis of iets van dien aard bestond er niet. De arme peuters moesten hun straf uit zitten in een gewone gevangenis tussen volwassen veroordeelden. Wel werd in 1886 de strafwetge ving zodanig veranderd, dat kin deren beneden 10 jaar niet ver volgd konden worden. Maar nog in 1898 werden 4 a 5000 jongens en meisjes van 10 tot 16 jaar veroordeeld tot gevangenisstraf fen, variërend van enkele dagen tot vele jarenZo behandel de men in ons land in de door velen geprezen goede oude tijd de „misdadige jeugd". En wat de „armlastige" jeugd betreft de wezen, de vondelingen en de ver waarloosden zij kwamen in het gunstigste geval in gestichten of kolonies terecht. Ofzij werden in het openbaar „ge- braken. Er waren wel enkele goe de gestichten, waar alles gepro beerd werd om kinderen van ont aarde ouders op te voeden tot nuttige leden van de maatschap pij. Maar dat waren uitzonderin gen. Er werkten ook wel enige particuliere organisaties, die de den wat zij konden om het kind in nood de nodige hulp te geven, maar een wettelijke basis voor dit werk ontbrak. Totdat, als re sultaat van een algemene bewo genheid over de misdeelde jeugd in 1905 de z.g. Kinderwetten van kracht werden, die een grote om mekeer teweeg brachten in het lot van het bedreigde en ver waarloosde kind. Het is begrij pelijk, dat men er In 1955 in de kringen van de kinderbescher ming behoefte aan voelt, het 50- jarig „jubileum" van deze kin derwetten op tal van plaatsen te herdenken. 50 jaar geleden „Het kind dat honger lijdt moet gevoed worden, het zieke kind verzorgd, het lichamelijk of geestelijk gebrekkige kind geholpen, het onvoldoende aangepaste kind moet her opgevoed, het verweesde en verlaten kind een tehuis ge boden worden". Dit uittreksel uit een in 1923 opgestelde „Verklaring van de rechten van het kind" bevat voor de beschaafde mens van deze tijd niets nieuws. Wij vinden het vanzelfsprekend dat kinderen in nood zo goed moge lijk geholpen worden en wij geven onze steun aan allerlei verenigingen en instellingen, die zich het lot van die kin deren aantrekken. Ook zónder verklaring van de rechten weten wij, dat het kind recht heeft op het allerbeste wat de mensheid te bieden heeft. veild", bij voorkeur 's Zondags na de kerkdienst. Daar stonden dan op het kerkplein, op 'n ver hoging, de weeskinderen, en wie een hulpje nodig had op de boer derij of in de werkplaats of in de huishouding, kon keus maken... Ontloop die pijn van brandend maagzuur. Neem Rennies! Het zou onrechtvaardig zijn onze voorouders te verwijten dat zij dergelijke wantoestanden nog vrij lange tijd hebben laten voortbestaan. Zij hebben n.l., vooral na 1870, fel geprotesteerd, maar de mogelijkheden om deze misstanden te verbeteren, ont- een eenvoudige, maar erg sym pathieke manier om een aandeel te leveren in het werk van de kinderbescherming; het kopen van kinderpostzegels en prent- briefkaarten3 die half November verkrijgbaar zullen zijn. De toe slag, die op de zegels betaald wordt, komt óók de kinderbe scherming ten goede. En dat ve le kleintjes één grote maken, is verleden jaar gebleken, toen door de verkoop van zegels en kaarten voor het kind een bedrag van ruim 1 milliocn gulden be schikbaar kwam. Koop ook dit jaar weer post zegels en kaarten voor het kind. Koop er wat méér dan 't vorige jaar om uiting te geven aan Uw sympathie voor het werk %der kinderbescherming, dat 50 jaar geleden, dank zij de kinderwet ten, beginnen kon. Fa. CUNEN Herenzaak WAALWIJK De kinderwetten van 1901, die in 1905 van kracht werden maak ten een eind aan de afschuwelij ke situatie, dat een kind op de zelfde wijze gestraft werd als 'n volwassene. De gevangenispoor ten werden voor goed voor de jeugd gesloten. In de plaats daar van werden straffen en maatre gelen ingevoerd, die in de eerste plaats gericht waren op het ver beteren van 't ontspoorde kind. Niet het gepleegde misdrijf, maar het kind kwam in het nieuwe strafrecht op de voorgrond te staan. Er kwamen observatiehui zen, tuchtscholen en rijksopvoe dingsgestichten, er werden spe ciale ambtenaren voor de kin derwetten aangesteld, er kwam in de grote steden kinderpolitie. En in 1922 volgde, als een nieu- we, zeer belangrijke stap, het in stellen van een nieuwe figuur: J de speciale kinderrechter. De burgerlijke kinderwet maakte 't mogelijk de ouderlijke macht aan falende vaders en moeders te ontnemen en ouders, die hun taak niet aan kunnen, hulp te I bieden. Het voogdijwezen kwam tot ontwikkeling. KINDERBESCHERMING KREEG BASIS. j Het invoeren van de kinder- i wetten betekende vooral ook dat een hechte basis werd gelegd on- der het streven van particuliere I verenigingen en instellingen. De kinderbescherming, zoals wij die nu kennen, en die voor 95% op particulier initiatief berust, kou zich gaan ontplooien. Op het ogenblik zijn er in ons land 253 voogdij-instellingen, die zich belasten met de zorg van 20.000 kinderen, die, voor welke oorzaak dan ook, niet thuis kun nen zijn en verblijven in opvoe dingsinrichtingen of in pleegge zinnen. Verder staan 18.000 kin deren onder gezinsvoogdijzij zijn voor het overgrote deel wèl thuis bij hun ouders, die in het opvoedingswerk worden bijge staan door een gezinsvoogd. Het doel van al die kinderbescher- mingsarbeid is. heropvoeding. En de voornaamste middelen zijn begrip en liefde. En twee zeer belangrijke factoren; voldoende medewerkers(sters) en voldoen de geld. KOOP POSTZEGELS VOOR HET KIND Wat dat laatste betreft: er is Uw huisapotheek VRIJDAG 28 OCTOBER 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Aateon TleSen Hoofdredacteur JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week ECHO m HET ZUIDE1 78e JAARGANG No. 87 Abonnement 19 cent per week 2.43 per kwartaal 170 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT 8. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Er zijn nog ongeveer 165.000 vluchtelingen in Oostenrijk: gelukkig heeft een groot deel van hen geen hulp meer nodig. Zij vonden niet alleen werk en een menswaardige huisvesting: zij verkregen ook de Oostenrijkse natio naliteit en raakten ingeburgerd in hun nieuwe vaderland. Na allerlei ont beringen kwam er eindelijk weer wat rust en inhoud in hun leven. Maar voor 70.000 anderen is de lijdensweg nog niet ten einde. Hun hunkering naar een klein beetje levensgeluk voor zichzelf en vooral voor hun kinde ren duurt voort. Er is een ongelofelijke moed voor nodig om te blijven hopen op een betere toekomst als elke -weg daarheen geblokkeerd blijkt door bergen moeilijkheden, die even groot en even onverzettelijk zijn als de Oostenrijkse alpen. ten worden. En evenmin mogen wij ons nu met een kwartje van de nieuwe in zameling afmaken, omdat wij verleden jaar al zoveel hebben gegeven. De hulp aan de ontheemden kón geen uitstel .ij- den; het moeras blijft zuigen, langzaam, maar onweerstaanbaar, totdat 'het zich sluiten zal boVen de mannen, vrouwen en kinderen die ten onder gingen omdat on ze hulp te laat kwam....... In krotten Van de 70.000 ongelukkigen woont on geveer de helft in de 80 officiële kam pen, die door de Oostenrijkse regering beheerd worden en waarin een zekere orde en regel heersen. Maar met orde cn regel wordt het leed niet gelenigd, dat achter de genummerde barakkendeuren geleden wordt. Toch zijn de bewoners van de officiële kampen er altijd nog veel beter aan toe dan de overige 35.000 vluchtelingen, die huizen in de onofficiële barakken, in vochtige kelders en tochtige krotten, in wrakke schuurtjes en omge bouwde vrachtauto's en allerlei andere soorten onderkomens, waarin wij in Ne derland geen dier zouden kunnen onder brengen zonder dat de dierenbeschernvng in het geweer komti Bederf Uw vacantie niet I De duizenden Nederlanders, die dit jaar weer in Oostenrijk hun vacantie doorbrachten, hebben van al dat ver- i schrikkelijke leed niets gezien. En dat is eigenlijk maar gelukkig. Eén kwartiertje in éen barakkenkamp, één dramatisch verhaal uit de mond van een door wan- hoop en verdriet vergrauwde moeder, ééfi paar traantjes in de ogen van een men- j senschuwe en haveloze kleuter, die in i een barak werd geboren en nog nóóit echte vreugde heeft gekend, zouden een hele vacantie kunnen bederVen. Niemand misgunt een ander de genoe gens van een vacantiereis. Want een paar weken vrij en een spaarpotje vcor een buitenlandse reis zijn zo langzamer hand gaan behoren tot de algemeen er kende levensminima in ons welvarende landje. Maar is het verschil tussen wat wij als vanzelfsprekend aanvaarden en het lot van deze duizenden ontheemden niet onrechtvaardig groot? Hulp is mogelijk. Wij moeten helpen en wij kunnen hel pen, want het vluchtelingenprobleem is niet onoplosbaar. Als er vanuit de vrije wereld maar genoeg geld blijft toestro men, is er hulp mogelijk voor vrijwel alle ontheemden. Nederland heeft verleden jaar de wereld een prachtig voorbeeld gegeven. Met onze guldens worden op het ogenblik vele gezinnen verlost uit het moeras van de ellende, waarin zij 10 jaar of langer steeds dieper werden weg gezogen. Maar trots over wat verleden jaar gebeurde past ons niet, omdat er nog zovele anderen óók geholpen moe- Kinderen zonder thuis en toekomst. Er is hulp nodig voor de duizenden kinderen in de krotten en in de kampen. De jongens en meisjes van 11, 12, 13 jaar én ouder waren nog babies of kleuters toen zij met vader en moeder de vlucht moesten nemen uit het ouderlijk huis, uit hel vaderland. Zij hebben honger en kou geleden in de vluchtelingenchaos van de eerSte jaren na de oorlog. Nu zijn ze op school, of misschien in betrekking en hun leventje kent ogenschijnlijk éen normaler verloop. Maar een thuis hebben zij even min als een toekomst. In de barak of in de kazerne of in het kelderkrot delen zij met vader en moeder en met de jongere broertjes en zusjes het lot van het ver jaagd, het uitgestoten zijn Bejaarden, zieken, ontspoorden. Er is hulp nodig voor de bejaarden, die met hun kinderen en kleinkinderen méégevlucht zijn en die niets anders meer te verlangen hebben dan een rustig plekje, een eigen kamertje, waarin zij nog een paar jaar tot rust kunnen ko men voordat zij heengaan uit dit leven. Er is hulp nodig voor de velen, die nie: sterk genoeg waren om zoveel ontbering te verdragen en wier gezondheid geknakt is, maar misschien nog hersteld kan worden. Er is óók hulp nodig voor oe mensen, die moreel gebroken werden onder de last van het vluchtelingenlot, voor de ontspoorden, die graag weer het rechte pad zouden gaan, als er maar iemand was, die hen helpën wilde Er is hulp nodig; er is hulp mógelijk. Als de actie, die de Federatie voor Vluchtelingenhulp op het ogenblik voeri, een succes wordt, dan kunnen er weer enkele duizenden ontheemden worden ge holpen aan een nieuwe toekomst, aan een menswaardig bestaan. Onze sleutels, on ze guldens in de collectebus en, als er geen plaatselijke actie wordt gevoerd, onze bijdrage op giro 5100 ten name van „Vluchtelingenhulp" te 's-Graver. bage kunnen niet worden gemist. (Nadruk verboden). Je twee-delige overall mei de vele voordelen o.a. gemakkelijk aan- en uittrekken moderne coupe eenvoudiger wassen Volle garantie, ook op de rits Alsof de maag uit Uw lichaam brandt, zo'n pijn veroorzaakt overtollig maag zuur. De remedie is eenvoudig 'en af doende: Rennies. Die helpen dadelijk. Gewoon, zonder water of wat ook, op de tong laten smelten, 't Kan niet mis sen, de brand is gedoofd! Eet onbe vreesd waar U trek in hebt, maar steeds Rennies bij de hand! KINDERWETTEN BRACHTEN OMMEKEER. Alhier verkrijgbaar bij TIEN JAAR VERENIGDE NATIES. Maandag is op vele plaatsen in den lande het tienjarig bestaan der Verenigde Naties herdacht. Drie sprekers hebben Maandagavond in de Ridderzaal te Den Haag vele aspecten belicht van de' Ver enigde Naties gedurende de tién jaren van haar bestaan. Het waren prof. A. Anema, prof. dr J. Tinbergen en dr C. L. Patijn. De herdenkingsavond stond onder auspiciën van de V.I.R.O., welks voorzitter, mr A. M. Joekes, de vele aan wezigen onder wie minister-president dr W. Drees, met een korte rede verwel komde. Een kwartet onder leiding van Edvar D. Röntgen verleende aan deze plechtige bijeenkomst muzikale luister. Maastricht herdacht het tweede lus trum van de V.N. met een plechtige zit ting in de Dominicanerkerk. In Tilburg werd Maandagavond een bijeenkomst be legd onder auspiciën van de Academi sche Senaat der Economische Hoge school. In Amsterdam kwamen talrijke autoriteiten bijeen in het Koninklijk In stituut voor dé Tropen alwaar o.a. mi nister Mansholt een rede hield. PREMIER DIEM ERKEND STAATSHOOFD VAN VIETNAM. Bao Dai heeft afgedaan als Staats hoofd van Zuid Vietnam. Hij wordt als Staatshoofd opgevolgd door Premier Ngo Dinh Diem, die bij het Zondag ge houden referendum een klinkende over winning heeft behaald. Diem heeft j.l. Woensdag, in tegenwoordigheid van ka binet, diplomatieke corps en duizenden Vietnamezen, de Republiek uitgeroepen. Frankrijk zal Diem als nieuw Staats hoofd erkennen. Het Franse besluit be tekent een scherpe wending in de Franse politiek, want tot dusverre steunde Frankrijk de vroegere keizer Bao Dai. Ook is hij door Amerika reeds erkend. Diem is een van Azië's meest uitge sproken tegenstanders van het commu nisme. l POLITIEKE OMMEZWAAI. EL GLAWI NU VóóR EX-SULTAN No. 1. Parijs heeft met stomme verbazing ken nis genomen van de nieuwe verklaring van de pasja van Marrakesj, El Glawi, die plotseling totaal van politieke mening veranderd blijkt te zijn en nu de terug keer op de troon van ex-sultan Moham med Ben Joessef heeft geëist. El Glawi is een van de aanstichters geweest van de staatsgreep van augustus 1953, waardoor Ben Joessef van de troon werd gestoten en naar Madagascar in ballingschap werd gezonden. Hij was tot voor kort ook een van de vurigste aanhangers van sultan Mohammed Ben Arafa, die in plaats van Ben Joessef de troon had beklommen en inmiddels eveneens van het politieke to neel is verdwenen. i Deze politieke reuzenzwaai komt de moeilijke Marokkaanse situatie, temidden van de moeizame pogingén van de nieu we formateur in Rabat, Ben Slimane, die zich geplaatst ziet voor éen weigering van de Istiklal in zijn kabinet zitting te nemen, nog ingewikkelder maken. Het is moeilijk te achterhalen wat de geheime bedoeling is van de pasja van Marrakesj met deze onverwachte verandering van standpunt. Doch in regeringskringen zit men er min of meer mee in het nauw, want daar is men tot nu toe uitgegaan van 't axioma dat Ben Joessef in geer: geval op de troon zou mogen terugkeren. KONINKLIJKE REIS DOOR DE WEST. De tocht van het koninklijk paar vam Aruba naar de bovenwindse eilanden- nam Zondag geruime tijd in beslag om dat de afstand tussen beide eilanden groepen ruim 500 mijl bedraagt. Heel St. Maarten was uitgelopen om van de aankomst getuige te zijn en onder hen die koningin en prins zo hartelijk begroetten bevonden er zich velen die hun woonplaats hebben op het Franse deel van het eiland of zelfs op de om liggende Engelse eilanden. Maandagmorgen werd Saba bereikt. Met roeiboten werden dc bezoekers naar de Fortbaai gebracht. Na de begroeting volgde een korte icndrit over het eiland. Onderweg was i herhaalde malen gestopt om van het uit- I zicht te genieten. Een défilé van school kinderen, verenigingen en bevolkings groepen besloot dit deel van het bezoek en tegen de middag (16,45 Ned. tijd) scheepten koningin en prins zich weer in om naar St. Eustatius te varen. Rustdagen. Tegen half negen was St. Maarren weer bereikt cn daarmee was in feite een einde gekomen aan het bezoek aan de Antillen. Tot Donderdag bleef het ko ninklijk paar op St. Maarten rust hou den. Speciaal niervoor is bet „Little Boy" hotel geoouwd. Hierna werd pei vliegtuig naar Suriname gereisd. SCHERPE VERWIJTEN IN DE KAMER. „De overheidsuitgaven nemen onrust barend toe. Het aantal ambtenaren stijgt veel te sterk, det budgct-rccht van de StatSen-Generaai wordt ondergraven' Dit zijn dc voornaamste klachten, cue zeer vele leden van de Tweede Kamer uiten in het voorlopig verslag op de al gemene financiële beschouwingen inzake de nieuwe rijksbegroting. De afgelopen jaren worden de ramingen, die in de millioeneanota worden opgesteld, steeJs belangrijker overschreden. Wat heeft iiet nog voor nut de begrotingscijfers te be spreken, zo idagcn dc Kamerleden? Dit jaar i955 zal waarschijnlijk rond 1/ percent meer worden uitgegeven dan was geraarad. PRODUCTSCHAP VOOR ZUIVEL. VVD zi'et Je ver rijksbureau. De twee grootste groepen in dc Tweede Kamer dc Katholieke Volks partij en de Partij van de Arbeid, die samen een meerderheid hebben, als alle afgevaardigde® aanwezig zijn ver klaarden zich Dinsdagavond bereid het regeringsvoorstel te aanvaarden, waar door een productschap voor zuivel bij wet wordt ingesteld nu de bedrijfsgenc- ten het zelf niet eens konden worden. Het is de eerste maal, dat iets derge lijks gebeurt en het debat was dus van belang voor de toekomst van de Pu bliekrechtelijke Bedrijfs-Organisatie. Eer, groot deel van de Kamer vond het erg bezwaarlijk, dan dc overheid gaat in grijpen en was er tegen. De VVD zag liever een rijksbureau. UITSPRAAK IN ZAAK- ANNEKE BEEKMAN. Vier verdachten veroordeeld tot zwaardere straffen. De Amsterdamse rechtbank heeft vier van de zes verdachten in de zaak An neke Beekman veroordeeld tot stra'.fcn, die twee maanden "hoger zijn dan de gc- ciste. Zo kreeg de ex-pleegmoeder van Anneke, mevrouw L.-van M. acht maan den, met bevel tot onmiddellijke gevan- gennériling. De rechtbnnk overwoog, dat de vrouw vaak naar België gaat en zij zou zich dus aan de .straf kunnen ont trekken. Haar voortvluchtige zuster kreeg éen jaar gevangenisstraf. Zodra zij gevonden wordt, staat de gevangenb- deur voor haar open. Ernstige inbreuk op de rei'htsordc. De vroegere pater Aman, tegen wie twee maanden was geëist, iverd veroor- deeld tot vier maanden mei aftrek. De j bejaarde moeder-overste van het kloos- ter te Valmeer in België, die iNederland- se is, werd conform de eis to.1, een halt jaar veroordeeld. Teneinde haar uitleve ring te kunnen bewerkstellig en werd haar onmiddellijke gevangenneming ge last. EX-PLEEGMOEDER VAN ANNEKE BEEKMAN IS VOORTVLUCHTIG. Hoger beroep tegen zw'arc straf. De advocaat van- de vrctcgere pleeg moeder van Anneke Beekm an, mevr. G. M L.-van M., mr. Nederve«;n, zal noger beroep aantekenen tegen het vonnis van de Amsterdamse rechtbank, waarbij rij tot acht maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Inmiddels is mevrouw L., tegen wie een bevel tot onmiddellijke ge vangenneming was uitgevaardigd, on vindbaar. De politie, die direct na dc uitspraak op de hoogte was gesteld, vond haar niet op het adres in Maastricht, waar zij de laatste tijd woonde en even min'op een aan de justitie bekend adres in België. m VOORRANG OP ZEBHASTREPEN VOOR DE VOETGANGERS. Het Nederlands Instituut voor de Pu blieke Opinie heeft 'aan v«-le ma.onen uit hec Nederlandse publiek de -volgende vraag gesteld: ,,In hét bu|tenlan)d vtfndt (Geen vroom praatje) Op de feestdag van Christus Koning komen wij allen opnieuw in aanraking met de grote waarheid, die Christus op liet historische moment, dat hij voor Pi- latus stond en over Zijn zending werd ondervraagd, heeft uitgesproken: (tMijn Rijk is niet van deze wereld", Hoe is het dan mogelijk, dat de wer kelijkheid van een Rijk, dat niet van deze wereld is, ons zoveel last, moeite, offers feu zelfs het martelaarschap kan bezor gen? De samenhang is niet zo moeilijk te begrijpen als het wel kan lijken. Want omwille van het Koninkrijk, dat niet van deze wereld is, dat echter in zijn volle verwezenlijking aan het eind van ieder leven staat en aan het eind van deze aarde, dat Koninkrijk wordt reeds in be ginsel tijdens het leven in ons gevestigd. VVij hebben tot taak het te beschermen in onszelf en in anderen; wij hebben de wereld zó te maken, dat voor ieder eea gunstig klimaat ontstaat, waarin hij kan opgaan naar het Koninkrijk, nadat hij met de wereld zal hebben afgedaan. De taak van ons leven is dus niets an ders dan de opgang naar het Koninkrijk. En het is goed, dat wij tenminste eens in het jaar ons goed voor ogen stellen, dat in dat Koninkrijk van later, maar ook over alle inspanningen om dat Koninkrijk nu te bewaren en te vervolmaken. Eén heerst, n.l. de Koning zelf, die Christus Op andere dagen van het jaar geden ken wij Hem ook. Wij noemen Hem dan de Verlosser, de Heer, de Meester of de Zaligmaker. Het zijn allemaal aspecten, waaronder wij Hem zien. Maar triomfan telijk en allesbeheersend zien wij Hem op deze laatste Zondag van October als dc Koning. Zijn Koningschap is er een van uit zonderlijke betekenis, een voor de wereld rond ons vreemde en onaanvaardbare taak. Want in het Rijk van onze Koning kan alleen de Liefde heersen, later maar ook nu. Het is een kracht en binding, die voor de wereld van heden een vreemd en onnatuurlijk verschijnsel is, éen phe- nomeen, waaraan men niet wenst te ge loven. En zouden wij het ons niet dienen af te vragen durven wij er zelf wel aan geloven? Wanneer wij opreent de wereld rondzien en tellen hoevelVn christenen zij telt, katholieken en pro testanten, die gezamenlijk aan de Koning van het Rijk der Liefde geloven, wat hebben wij dan gedurende 1955 jaren tot stand gebracht in deze wereld. Wij moeten eerlijk bekennen dat het klimaat allesbehalve geschikt is om éen voorbe reiding te vormen op het Rijk hierna maals. Humanisme en Communisme, die heersen, maar geen christendom, geen liefde. De feestdag van Christus Koning heeft daarom, naar de bedoeling van dc Kerk geen andere zin, dan dat wij on-: op deze zondag weer eens goed er van doordringen, dat Christus een Ko ning van Liefde is, die ons met een po sitieve zending in de wereld heeft ge plaatst. En als wij dan dagelijks bidden „Uw Rijk kome", dan hebben wij de daad aan onze vrome wénsen toe te voegen en on ze bijdrage te leveren, op welke plaa.s wij ook staan, in huis, in de winkel, in de fabriek of op het kantoor, opdat het bevel van Christus niet een praatje op de preekstoel blijve, maar een levende werkelijkheid worde. PAUL VERSTEEGHE. horen Wille Kruispoeders. Hoofd- en kiespijn, zenuw- of rheumatische pijnen wor den er direct mee bedwon gen. Oofc in labielen cochef-vorm men in steden met druk verkeer over steekplaatsen voor voetgangers. Die over steekplaatsen zijn met witte strepen op de weg aangegeven. Wanneer het pu bliek op die plaatsen oversteekt heeft het voorrang op elk verkeer. Ook het snelverkeer, de auto's, moeten dan stoppen. Zoudt u ervoor of ertegen zijn dat dergelijke oversteekplaatsen ook in ons land werden aangebracht?" De overgrote meerderheid van de man nen, en wel liefst 85 pet., is voor het in voeren van dit soort oversteekplaats'cn. Slechts 1 pet. is er tegen, 4 pet. spreekt hierover geen mening uit. Elke categorie weggebruikers is er voer, het meest de fietsers, bromfietsers «n voetgangers. Maar ook automobilisten, motorrijders en voerlieden van paard-en- wagen zijn in meerderheid voor het in voeren van oversteekplaatsen voor voet gangers.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1