DE LANGSTRAAT Waalwijkse en Langstraatse Courant HUURVERHOGING EN HUURCOMMISSIE" DEUNEN VLIJMEN HAARSTEEG RAAMSDONKSVEER m DE ZEESLANG. 'N DIERENPRAATJE. Het is al lang geleden, dat we iets hoorden van de beide detec tives uit het kippenhok: Marie Tok en Janus Kwak. Maar ja, ze j hadden de hele tijd ook niets an- ders gedaan dan maar wat kod- j dig rondstappen, zonder iets bij zonders te ontdekken. Maar toen kwam er opeens weer iets ein delijk! Eerst kwam Marie Tok. Ze holde door de kippenkooi, dat de veren om haar oren vlogen en kakelde zo luid ze maar kon: „Ik weet het zeker, ik weet het zeker Maar wat ze nou zo zeker wist, daar kwamen de anderen nog niet achter, want Marie Tok stormde met een werkelijk ver bazende snelheid langs hen heen. Maar vlak er achter kwam Janus j Kwak aangewaggeld. En hij ver klaarde hun: „Ja, ja, dat is het meest zeld zame wat ik ooit heb ontdekt. En ik heb over het algemeen toch nog niet veel ontdekt en daarom is het toch wel heel merkwaar dig dat dat nu juist mij moet overkomen, nietwaar? In de kranten heb ik er al wel over ge lezen, maar ik heb het nog nooit in werkelijkheid gezien!" Nou, de anderen werden hier niet veel wijzer van. Maar toen zei Janus Kwak: „Wij hebbende zeeslang gezien!" Op hetzelfde ogenblik kwam Marie terug. Ze had met zo'n gro te snelheid gelopen, dat ze door het hele kippenhok gevlogen was, aan de andere kant weer er uit, daar bijna door een kruiwagen overreden werd en van schrik 'n slapende eend op de staart trapte maar het maakte allemaal maar heel weinig indruk op haar. „Moet je horen", kakelde ze, „toen Janus en ik, geheel in ge dachten verzonken, gingen wan delen, zonder ergens aan te den ken, vertrouwde ik plotseling mijn eigen ogen niet, en Janus vertrouwde de zijne niet, tenmin ste in het begin, maar het was toch zo! Vlak voor ons in de dorpsvijver zagen we warempel een echte zeeslang. Nou ja, de zee is er vroeger geweest, maar de slang was er nu. Ik zeg jullie zo waar als alsals, nou ja, zowaar als ik het gezien heb, voor ons lag die zeeslang. Ze lag overigens helemaal stil, wat de zaak nog geheimzinniger maakte, oh, het is eigenlijk veel te spannend om alles ineens te kunnen vertellen." De hele kippenkooi wilde nu naar de zeeslang gaan kijken en onder luid gekrijs vloog alles naar de dorpsvijver, enraad 'ns! Daar lag die zeeslang zich werkelijk te kronkelen. Maar he lemaal stil, oei, wat was dat ge heimzinnig! En nog gevaarlijk ook! „Wat doen wij, als zij plotse ling iets begint te doen?" vroeg een kip. Ze voelde zich namelijk niet zo erg op haar gemak! „Ja", meende Janus Kwak, „ja, dandanwel ja natuur lijk, dan lopen we zo hard we kunnen. Doen jullie mee? Ja?" Hij kon er van tevoren al wel op rekenen, dat alle mee zouden doenMaar de zeeslang verroerde geen vin. Integendeel. Maar omdat ze helemaal niets deed, werd ze langzamerhand ook een klein beetje minder ge heimzinnig. „Ze slaapt natuurlijk", zei Ja nus Kwak, „maar als ze maar 'ns wakker durft te worden Maar de zeeslang werd niet wakker. Ze lag heel stil daar te slapen. En dat was na tuurlijk niet zo opwindend. „Ik denk, dat ik ze 'ns een klein stootje zal geven", zei Janus Kwak, maar hij zei het al leen maar om zich interessant voor te doen. Een klein eendje daarentegen was heel wat daj>- perder opeens gaf hij met z'n kleine pootje de griezelige zee slang een flinke schop, zo harcl dat de slang een paar keer om draaide. De dieren riepen eerst allemaal ach en weeen dan zeiden ze alleen nog maar: „Ooooh!" en gingen op hun gemak naar huis. Want het was maar een heel gewone oude tuinslang! Maar Janus Kwak en Marie Kip zeiden: „Als wij de zeeslang niet ont dekt hadden dan hadden jul lie er niet achter kunnen komen dat het helemaal geen zeeslang wasnietwaar?" WET VOOR PRODUCTSCHAP ZUIVEL AANVAARD. Dang zij de steun van het rooms-rode blok in de Tweede Kamer is Woensdagmiddag met 40 tegen 25 stemmen het rege ringsvoorstel aangenomen, waar door bij wet een Productschap voor Zuivel zal worden ingesteld, ondanks de omstandigheid, dat de organisaties van arbeiders en van werkgevers het daarover niet volledig eens konden wor den. Behalve de Kath. Volkspar tij en de Partij van de Arbeid was geen enkele groep voor. VRIJDAG 28 OCTOBER 1955 Uitgever ffaalwUkM Stoomdrukkerij AntMi TJelen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x oer week DE ECHO HET ZUIDEN 78e JAARGANG No. 87 Abonnement 19 cent per week 2.4B ner kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 1ft cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Na veel wikken en wegen, zelfs na een kabinetscrisis, is de huur van woonhui- zei. met ingang van 1 September j.L ver hoogd. Deze huurverhoging is 5 van de huur op 31 Augustus 1955. Zij geldt au tomatisch voor de volgende woningen a. Een woning die voor 27 December 1940 is gebouwd. b. Een woning die tussen 27 Decem ber 1940 en 5 Mei 1945 is gebouwd en waarvan de huur op grond van het Be sluit bijzondere huurprijzen nader is vast gesteld. Voor woningen die na de oorlog zijn gebouwd, geldt de huurverhoging dus niet automatisch. Ook de huur van gebouwen die geen woonhuizen zijn, gaat niet zonder meer met 5 omhoog. Voor deze gebouwen, dat zijn dus winkelpanden, pakhuizen, werkplaatsen, fabrieken e.d., geldt een maximum huurprijs, die thans 5 hoger is dan de huur per 31 Augustus 1955 De huurder en de verhuurder van een za- kenpand moeten dus bij overeenkomst de nieuwe huur nader vaststellen, waar- mand van de commissie mag deelnemen aan de behandeling van verzoeken waar bij zijn onpartijdigheid in het gedrang kan komen. Dit kan o.a. het geval ziin als het verzoek betrekking heeft op een huis dat aan het commissielid zelf of aan zijn familie of vrienden behoort. Het verzoek om een beslissing moer voor elke woning afzonderlijk in twee voud bij de gemeente-secretarie worden ingediend. Wordt het door de huurder ingediend, dan moet deze daarvoor van een bepaald formulier gebruik maken. Bii het indienen van het verzoek moet f 5 worden betaald. Een exemplaar van het verzoek wordt aan de andere partij, dus aan de eigenaar gezonden. Ook hier ge beurt er dus niets achter de rug van de eigenaar om. Deze kan binnen een maand nadat het afschrift van het verzoek aan hem is gezonden, een verweerschrift in dienen bij burgemeester en wethouders of bij de huurcommissie. Hierin kan hij dus het achterwege blijven van het on derhoud verdedigen. Wordt dit verweer schrift niet op tijd of helemaal niet inge zonden, dan wordt het verzoek van de bij zij de maximum grens van 105 van 1 huurder zonder meer toegewezen. Iemand 1 J:. f f inn oon t;i>r7nplf van die een afschrift van een verzoek van zijn huurder ontvangt, kan deze kwestie dus niet op de lange baan schuiven. Hij moet direct antwoorden. Als wel tijdig een verweerschrift wordt ingediend, dan wordt door B. en W. of door de huurcommissie een onderzoek in gesteld, waarna zo spoedig mogelijk de op het huurcontract, beslissing volgt. Het is voor de huurder dat het ver- de vorige huur in acht moeten nemen. Deze nadere overeenkomst kan alleen worden gemaakt bij aflopen van het lo pende huurcontract. Heeft dus iemand een winkelpand gehuurd voor de periode 1 Juli 1955 tot 1 Juli 1956, dan kan de verhuurder pas per 1 Juli 11956 een ho gere huur vragen. De huurder zal zich immers beroepen waarin tot 1 Juli 1956 een zekere huur is overeengekomen. Is er geen huurcon tract, dan is het plaatselijk gebruik be slissend. Als het dus in de plaats or in de streek waar het onroerend goed is gelegen, gebruik is dat van Mei tot Mei wordt gehuurd, dan kan de verhuurder eerst per 1 Mei 1956 de hogere huur vragen. Verder geldt de huurverhoging ook niet voor onbewoonbaar verklaarde wo ningen. De huurprijs hiervan blijft gelijk aan die per 31 Augustus 1955. Nu kan het voorkomen dat in een zekere stra3t of wijk een rij huizen staat die eigenlijk voor onbewoonbaarverklaring in aan merking zouden komen. Maar in verband met de bepalingen die daarvoor gelden, is deze onbewoonbaarverklaring niet ge wenst. Hoewel de huurder dus een huis bewoont waarop terecht nogal het ern en ander aan te merken is, zou hij toch de 5 huurverhoging moeten betalen. Om deze onbillijkheid weg te nemen is in de Huurwet een artikel opgenomen, krachtens hetwelk de Minister van We- deropbouw en Volkshuisvesting de bepa- i ling dat de huur van onbewoonbaar ver- j klaarde woningen niet wordt verhoogd, ook van toepassing kan verklaren voor andere woningen, n.l. als die naar zijn oordeel ongeschikt zijn ter bewoning en j niet door het aanbrengen van verbete ringen in bewoonbare staat kunnen wor den gebracht. Dit herinnert ons aan de verplichting van de ijprhuurder om het onroerend goed zodanig te onderhouden, dat het ge schikt is tot het gebruik waarvoor het verhuurd is. Bij de behandeling in de Tweede Kamer van de laatste huurver hoging, is door sommigen gepleit voor het opnemen in de wet van een onder houdsverplichting voor de verhuurder. Zou de verhuurder deze verplichting niet nakomen, dan zou hij ook geen recht hebben op de 5 huurverhoging. Aan dit verlangen is echter niet voldaan, om dat in het Burgerlijk Wetboek, dat de overeenkomsten van huur en verhuur regelt, ook reeds is voorgeschreven ciat de verhuurder verplicht is het verhuur de te onderhouden. Toch is in de Huurwet thans een be paling opgenomen die er voor zorgt dat de verhuurder niet kan volstaan met de huurverhogingen te incasseren, zonder iets aan het huis te doen. Deze bepaling geldt alleen voor woningen, dus niet voor zakenpanden e.d. De huurder van een woning waarvoor de huurverhoging automatisch geldt, kan verzoeken om te beslissen dat die we ning als gevolq van verwaarlozing, wel ke aan de verhuurder is te wijten, Ken nelijk niet voldoet aan de eisen, die daar aan in verband met instandhouding en be-woonbaarheid redelijkerwijze kunnen worden gesteld en dat op grond daarvan gedurende de tijd dat de woning in dere toestand verkeert, de huurverhoging var. 5 per 1 Seotember 1955 niet zal plaats hebben. Deze beslissing wordt ge nomen door burgemeester en wethouders van de gemeente waarin de woning is gelegen. Behalve de huurder, heeft ook deqene die krachtens huurbeschermtng het oenot van een woning heeft het recht de hiervoor genoemde beslissing te vra gen. Tn grotere gemeenten, die door de Kroon ziin aangewezen, is er voor deze beslissingen een speciale commissie in het lev>n geroeoen. de z.g. huurcommis sie. Deze commissies worden door de gemeenteraad ingesteld. Zij bestaan uit een voorzitter 'en een aantal vice-voorzit- ters en leden. Dit aantal wordt door de gemeenteraad vastgesteld. De commissie heeft verder een secretarie-ambtenaar als secretaris. De voorzitter, de vice-voor- zitters en de leden worden benoemd door de gemeenteraad. Zij treden om de drie jaar allen teoeliik af en zijn dan terstond v-eer benoembaar. Aan de behandeling van een verzoek behoeft niet de voltallige commissie te pas te komen; de commissie beraadslaagt over efcn verzoek n.l. met de voorzitter of een vice-voorzitter en twee leden. Nie- van groot belang te weten, zoek alleen wordt ingewilligd op de gronden die hij zelf daarvoor heeft aan gevoerd. Motiveert hij zijn verzoek dus door te wijzen op een lek dak, maar blijkt bij het onderzoek dat het dak dicht is. dan wordt het verzoek niet toegewe zen, zelfs al zou de ambtenaar bij het onderzoek geconstateerd hebben dat de familie bijna door de vloer gaat. Het verzoek moet dus gemotiveerd worden met alle grieven die men heeft. Wordt het verzoek ingewilligd, dar: betaalt de huurder dus geen 5 huur verhoging en ontvangt hij ook zijn f 5 terug. De beslissing wordt aan beide partijen toegezonden. Bij inwilliging van het ver zoek wordt ook een exemplaar van de beslissing gezonden aan de huuradvies-" commissie en aan de Inspecteur der Be lastingen. Bij het nemen van hun beslis singen moeten burgemeester en wethou ders c.q. de huurcommissie zich houden aan de richtlijnen die door de Minister zijn gegeven. Daarin is o.a. voorgeschre ven dat moet worden nagegaan of de al gemene toestand, waarin de woning als gevolg van verwaarlozing verkeert, zo danig is, dat de instandhouding en be woonbaarheid in ernstige mate word n geschaad. Er zal dus het een en ander aan de woning moeten mankeren voor er kans is dat een verzoek wordt ingewil ligd. Dat is trouwens ook de bedoeling, want het gaat om sprekende uitzonde ringsgevallen. Verder hebben alleen serieuze huur ders kans van slagen, want als de toe stand van de woning een gevolg is vsn ruwe bewoning, slordigheid, onreinheid enz. van de huurder, wordt het verzoek afgewezen. Heeft de huurcommissie een maal beslist dat de verhuurder geen recht op huurverhoging heeft, dan wil dat niet zeggen dat dit nu altijd zo moet blijven. Als de verhuurder het ach'er- stallige onderhoud alsnog laat uitvoeren en de woning weer normaal voor bewo ning geschikt is, kan hij éen verzoek indienen om te beslissen dat aan de toe stand van verwaarlozing een einde is gekomen, zodat hij van zijn huurder de verhoogde huur kan vorderen. De huurcommissies zullen het ons in tussen niet euvel duiden als wij hun weinig werk toewensen, terwijl wij de huurders en verhuurders adviseren hun onderhoudskwesties zelf op vreedzame wijze te regelen. De huurder zal daarbij rekening moeten houden met het feit dat de „onderhoudszeden" in de jaren na de oorlog sterk veranderd zijn. Hij kan op grond van de huurverhogingen niet van de verhuurder vragen dat deze nu ook op vooroorlogse wijze voor het onaer- houd zorgt. Zo is het thans vrijwel over al gebruikelijk, dat het vernieuwen van het behang voor rekening van de huur.ier komt, terwijl dit vroeger voor reken'ng van de verhuurder kwam. Deze eenmaal gevormde gewoonte blijft gehandhaafd. Verder mag een huurder nooit op eigen initiatief onderhoudswerk voor re kening van de verhuurder uitvoeren. Daarvoor heeft hij een machtiging no dig van de kantonrechter, die dan bo vendien nog uitdrukkelijk moet bepalen welk deel van de gemaakte kosten door de huurder op de huur in mindering mag word'en gebracht. (Nadruk verboden). WINKELACTIE IN DRUNEN. Driemaal f 400 aan prijzen. De winkeliersvereniging Drunen-Els- hout besprak deze week de St. Nicolaas- Winkelactie, welke men voornemens is te houden in de maand November. De voorzitter de heer v. Oosterhout opende deze vergadering met een alge meen welkomstwoord, waarna de sec-e- taris een kort verslag gaf van de alge mene stand van zaken. Practisch alle winkeliers van Drurien en Elshout heb ben zich in de Winkeliersvereniging ge organiseerd. Sprekende over de actie zelf deelde de secretaris mede dat er voor de prijsvraag voor een goed en origineel ontwerp zeven inzendingen waren bin nengekomen. De inzenders wier namen niet bekend gemaakt zullen worden, zal een dankbetuiging worden toegestuurd met eventueel verder omschreven redenen waarom hun ontwerp niet kan worden gebruikt. Het eigenlijke doel van de auie is het kopen in eigen plaats, vooral in de St. Nicoiaastijd, te stimuleren, om hier door bij de betreffende deelnemers dc omzet te verhogen. De secretaris welke op verzoek van de vergadering voorle zing deed van de ingezonden ontwerpen, deelde bij deze voorlezing mede, waar door het bestuur zich bij de keuze had laten leiden. Het ontwerp moet op de eerste plaats eenvoudig zijn van opzet, een grote plaats openlaten voor goede en doeltref fende reclame en de verkoop stimuleren. Aan een ontwerp, dat echter moest wc: den afgewezen, had het bestuur bijzon dere aandacht geschonken. De ontwerpei- stelde voor een driedaagse middenstands show of markt te houden in het dorps huis. Het bestuur vond dit een uitstekend idee, maar achtte dit meer geschikt op een andere tijd, b.v. bij de opening van het Kampeercentrum of het Raadhuis plein. Tenslotte had het bestuur uit twee ontwerpen, welke ook bijzondere aan dacht hadden gehad, er een gemaakt en na veel heen en weer praten tussen be stuur 'en leden kwam men deze avond tot de volgende beslissingen. Voor St. Nicolaas zal een 14-daagse winkelactie worden gevoerd, waaraan al le aangesloten winkeliers kunnen deelne men. Door een keurig uitgevoerd raam- affice zal de deelnemer kenbaar zijn. Er zullen goed uitgevoerde zegelvellen worden uitgegeven, waarop slagzinnen voorkom'en, welke door het publiek ech ter nog volledig zullen moeten worden gemaakt. Op deze zegelvellen zullen tien zegels kunnen worden geplakt. Bij aan koop voor f 1 zal door de deelnemende winkelier een zegel worden verstrekt. De zegelvellen, voorzien van 10 zegels en voorzfen van naam en adres van de inzender en met de volledig gemaakte slagzin, zullen meedingen op de attrac tieve avonden, welke er drie tijdens deze actie zullen worden gehouden en waar op totaal voor f 400 aan prijzen in de vorm van waardebonnen uit de bus zal rollen. Ook zal nog een kinderwed- striid worden georganiseerd, waarvoor f 100 aan prijzen beschikbaar werd ge steld. Het bestuur zal de plannen verder uit werken en wij hopen op een en ander nog nader terug te komen. KLAPROOSCOLLECTE 1956. Getallen zijn lang niet altijd droge cij ferreeksen, zeker niet als zij iets onthul len over de omvang van een uniek en liefderijk werk. Nederland verricht nl. een uniek werk door ieder jaar weer hon derden bezoekers van geallieerde oor logsgraven hartelijk en gastvrij te ont vangen. Wij hebben die eretaak op ons genomen en wij zullen haar blijven ver vullen met de vanzelfsprekende hartelijk heid 'en gastvrijheid die wij in het ver leden hebben betoond. Sedert de bevrijding ontving het Ne derlands Oorlogsgraven Comité dat in deze als vertegenwoordiger van het ge hele Nederlandse volk optreedt, ruim veertienduizend bezoekers uit alle delen van de wereld. Dat dit bezoek steeds stijgende is gebleven, bewijzen de vol gende getallen in 1952 ontving het co mité 1719 bezoekers, in 1953 waren liet er 1589 en in het vorige jaar kwamen niet minder dan 2793 geallieerde naoe- siaanden naar ons land. En nog wachten vele duizenden op de gelegenheid om het graf van hun betreurde dode te bezoe ken. Want meer dan 30.000 geallieerde oorlogsgraven liggen er in ons land, dat betekent dat er ruim 60.000 directe na bestaanden zijn. Hoezeer Nederland doordrongen is van zijn plicht ten opzichte van die duizenden nabestaanden, blijkt wel hieruit dat met het klimmen der jaren en dus het groter worden van de afstand tot de gebeur tenissen die ons tot dit menslievend werk hebben geïnspireerd, de opbrengst van de Kiaprooscollecten een voortdurend stij gende lijn vertoont. Was die opbrengst in 1952 door de slechte weersomstand- digheden niet zo hoog als in voorafgaan de jaren, n.l. f 104,495,41, in 1953 was ze gestegen tot f 141,561,02, terwijl het resultaat van 1954 de f 145.000 aanzien lijk overschreed. Op 12 November a.s. zal blijken oac het Nederlandse volk niet minder vrij gevig en edelmoedig is dan in een der vorige jaren. raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen. 1Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een twee tal stukjes grond, elk groot 469 m2 van de heer H. P. van de Wiel alhier. On- senoortsestraat no. 14, benodigd ter uil voering van het uitbreidingsplan „Dc Vliedberg". 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van een strook grond ter grootte van circa 89 m2 van dc heer C. Diepstraten, Wolput 2 alhier, ten behoeve van de verbreding van de Karrestraat. 4. Voorstel van Burgemeester <*n Wethouders tot aankoop van een per ceel land, gelegen aan de Burgemeester van der Venstraat, ter grootte van 0,94,50 ha, met daarop staande woning van de heer J. S. van Wagenberg, wo nende alhier, Wolput no. 39, ten behoe ve van de volkshuisvesting. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een tweetal percelen land, gelegen in de z.g. „Acht Zaligheden", totaal groot 0,18,15 ha van de heer H. Achten, Haarsteegsestraat 37 alhier ten behoeve van de dienst ge meentewerken. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van het pand, piaatselijk gemerkt Prinses Julianastraat no. 36 (oude pastorie) van de Parochie van de H. Joannes Geboorte te Vlijmen. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders, tot toewijzing aan de heer J. Luijben, architect, wonende alhier Prins Bernhardlaan no. 4 van een per ceel bouwterrein, ter grootte van pt m. 634 m2, gelegen aan de Zuid-Oosthoek van het Plein. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het beschikbaarstellcn van gelden voor de bouw van 12 wo ningwetwoningen in de Ekelaarlaan en het aanvragen en aanvaarden van een zo hoog mogelijke jaarlijkse Rijksbijdrage in het exploitatieverlies. 9. Voorstel van Burgemeester 'en Wethouders tot het voeren van een rechtsgeding tot onteigening van de bij raadsbesluit van 29 Maart 1955 aange wezen percelen, gelegen in het plan „De Vliedberg". 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouder^ tot beschikbaarstelling van het nodige crediet voor de verharding van de weg op „Het Hof" onder Nieuv- kuyk. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders a. tot toekenning van een vergoeding aan een ingezetene dezer gemeente in de reiskosten van één zijner kinderen, die de B.L.O.-school te Waalwijk bezoekt. b. om afwijzend te beschikken op een dergelijk verzoek van een ingezetene de zer gemeente, wiens kind het onderwijs aan een Ulo-school te 's-Hertogenbosch volgt. 12. Voorstel van Burgemeester er. Wethouders tot het garanderen van ren te en aflossing van een door G. van Gestel, alhier, Meester Prinsenstraat no. 19 met een door de Stichting „Hypc- theekfonds" te Eindhoven te sluiten geldlening. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ge meente-begroting 1955. 14. Voorstel van Burgemeester er. Wethouders tot benoeming van een lid öer commissie tot wering van schoolver zuim in de vacature, ontstaan door hef vertrek van de Weleerw. Heer J. C. Mommers. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op Vrijdag 28 October 1955 des nam. 6,30 uur (precies) ttn TONEEL. Het dameskoor Levensvreugd zal bin nenkort weer van zich doen horen door het geven van een grote uitvoering met medewerking van het Haarsteegs Kinder koor. Het heeft n.l. in studie genomen de moeilijke doch prachtige operette in vier bedrijven: „Sneeuwwitje". De regie be rust bij de heer Th. van der Heijden, terwijl het muzikale gedeelte in handen is van de heer Koenraad. E.H.B.O. Zondag j.l. hadden in de cantine van de Kon. Lederfabrieken te Oisterwijk de finales plaats om de kampioenschappen van Noord-Brabant, Senioren en Junioren der E.H.B.O. Aan deze finales werd door de afd. Haarsteeg met een senioren en een junioren-ploeg deelgenomen en deze wisten daar mooie resultaten te boeken. In de afd. senioren wisten de Haar- steegse dames de 2e prijs te behalen met 280 punten. In de afd. junioren wisten zij met 218 punten eveneens beslag te leggen op de 2e prijs. Dit mag zeker een prachtig resultaat worden genoemd. OPENING WIT-GELE KRUIS GEBOUW. Op Zaterdag 5 November a.s. zal om half drie 's middags de plechtige inzege ning en officiële opening plaats hebben van het nieuwe wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis. De plechtige inzegening zal gesch'eden door de Zeereerw. Heer J. Bekkers. Pas toor van Raamsdonksveer en adviseur van het Wit-Gele Kruis en de officiële opening door de Hoogedelgestr. Heer Chr. J. M. Mol, Lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal en Voorzit ter van de Provinciale Noord-Brabantse Bond van „Het Wit-Gele Kruis' Copyright P I B Bo» 6 Copenhogen Op Zondag 6 November is er om 10 unr in de parochiekerk van Raamsdonks veer een Plechtige H. Mis van dankbaar heid, terwijl op die dag van half vier tot half zes en van 7 tot 9 uur, evenals op Maandag en Dinsdag van 7 tot 9 uur gelegenheid bestaat voor leden én be langstellenden het nieuwe wijkgebouw te bezichtigen. Bij deze feestelijke gelegenheid stelt het bestuur van het Wit-Gele Kruis voor alle kinderen die in de week van 5 t.m. 1? November 1955 in Raamsdonksveer geboren worden eén baby-set beschik baar. 11 KNOTS-BOEM. Onder deze kernachtige titel bracht Veerse Boys een revue voor het voet licht die haar naam ook alle eer aandeel. Drie speelavonden was de zaal „Kunst min" volledig uitverkocht. Ook deze der de revue is geschreven door onze dorps genoot Herman Stassar, die een revue voorschotelde, waarin de jubilerende 3e klasser de boventoon voerde, doch ook de andere takken van sport werden niet vergeten. De twee komieken G. Kamp en L. Bouwens als Yellow'en Black (geel, zwart) de kleuren van Veerse Boys, zorgden voor de Veerse humor, waar mede de hele revue doorspekt was. Enkele tapdansen werden uitgevoerd, welke ingestudeerd waren door de au teur. Ook de Veerse lovely's mochten met hun Rumba ballet veel bijval oog sten. Alles bij elkaar genomen was het wederom een' geslaagde revue, de jubile rende Veerse Boys waardig. GUNNING R.K. KERK. Het bouwen van de R.K. Kerk voor de parochie Maria ten Hemelopneming is gegund voor éen bedrag van f 686,900 aan de fa. Joh. Weterings alhier. GESLAAGD. Op het te Den Haag gehouden exa men voor het vakdiploma Grond-, wa ter - en wegen bouwkunde slaagde onze plaatsgenoot de heer A. Blom.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5