Wi CAPELLE WASPIK VOETBALSPORT HOCKEY TAFELTENNIS 'n Kwaliteitshorloge DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAIN MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 STASSAR 88 STATIONSSTRAAT 88 I Om zich op de hoogte te stellen van deze mogelijkheden wordt er deze week een demonstratie gehouden te Sprang bij de firma C. Nieuwenhuizen. Veel is er over de te demonstreren machine ook over de radio reeds ge sproken en wij kunnen de Dames Brei sterren dan ook aanraden, hier hun licht eens te gaan opsteken. Voor verdere bij zonderheden zie men de advertentie el ders in dit blad. DE VOLKSONDERWIJSAVONDEN. Voor de Dinsdag 8 en Woensdag Nov. e.k. in de zaal Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart te houden propa ganda-feestavonden van de afd. Sprang Capelle van Volksonderwijs was voor medewerking aangezocht de Volksonder- wijsclub uit Gorinchem, welke vereniging haar medewerking ook had toegezegd. Woensdag 2 dezer ontving de voorzitter van onze plaatselijke Volksonderwijsaf deling bericht, dat één der medespelen den van de Gorkumse vereniging (de vertolker van de hoofdrol in het blijspel dat zou worden opgevoerd) door on voor z:ene omstandigheden onmogelijk op 8 en 9 November kan medewerken. In ver band hiermede moeten de Volksonder- wijsavonden tot leedwezen van het be stuur andermaal worden uitgesteld tot nader te bepalen data. PRACHTIG RESULTAAT. De Ned. Herv. Dameskrans, die eën tweetal verkoopdagen hield ten behoeve van de restauratie van het verenigings gebouw Elthato, kan hierop met genoe gen terugzien. De bruto-opbrengst be draagt naar we vernemen ongeveer f 1900. 1 MA.C.-LEDEN BOEKEN WEER SUCCESSEN. Aan de door de motor- en autoclub De Favoriet te Berlicum gehouden najaars- rit werd door enige leden van de M.AG. Marijke alhier met succes deelgenomen. De heren J. Konings alhier en J. Muis uit Waalwijk eindigden met een gelijk aantal punten op de eerste plaats. Dhr. Th. van Beek behaalde de 6e, terwijl de heer L. Cové de 8e prijs behaalde. EXCURSIE. De pas opgerichte excursieclub Sprang- Capelle maakt 1.1. Zaterdagavond haar eerste excursie en wel naar de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek te Zevenbergen. Onder leiding van een hun toegewezen gids, die op onderhoudende en bevatte lijke wijze alles uitstekend toelichtte, volgden de dames en heren het proces van de verwerking der suikerbieten van de hoop aangevoerde bieten naar de op gestapelde zakken suiker. Op de terugreis werd in hotel Jansen te Geertruidenberg even gepauzeerd en meteen vergaderd. Besloten werd eerlang nogmaals op excursie te gaan, zo moge lijk naar de Hero te Breda of wel naar de bierbrouwerij De Drie Hoefijzers, eveneens in Breda. Marijkerit schitterend geslaagd. Grote deelname uit verschillende delen van Nederland. Er was j.l. Dinsdag aan de Nieuwe vaart bij het clublokaal van de motor- en automobielclub „Marijke" een drukte van belang, welke drukte veroorzaakt werd door start en finish van de Marijkerit. Ben zeer groot aantal motor- en auto rijders uit alle delen van Nederland na men aan deze oriëntatierit deel en daar deze in de naaste omgeving werd verre den heeft ook het publiek kunnen genie ten van de talrijke puzzles, die door de organisatoren aan de rijders aangeboden werden. Speciaal op drie punten was het werkelijk een aardig gezicht, hoe uit alle mogelijke richtingen tot vlak bij de con trole werd gereden, om echter dan te stoppen, want men wist werkelijk niet meer, of men nu het stempeltje wel moest halen of maar liever het vakje blanco houden. Of hadden de heren, die de rit uitgezet hadden, hier een vergissing be gaan? Drukke en heftige gesprekken, maar ten slotte kwam het toch nog goed. Aan het eind van het 71 km lange tra ject, dat voor sommige deelnemers wel 115 km lang was gewordenhoorde men unaniem: Een prachtige 'en gezellige rit zonder fouten in het schema. Ondanks de stortbui van strafpunten had niemand er spijt van de soms verre reis naar Ca pelle gemaakt te hebben. Eén der deel nemers, een hoofdbestuurslid van de Kon. Ned. Motorrijdersver. drukte dit aldus uit- „De verrukkelijkste rit van de laat ste jaren". De wedstrijdcommissie pres teerde het de bijna 2000 berekeningen, die voor het vaststellen van de uitslag gemaakt moesten worden, zo snel uit te voeren, dat de prijswinnaars nog vóór 8 uur bekend konden worden gemaakt. De prijzén werden behaald door: L. Cové Capelle 17 pt. le prijs: J. Pop- pelier Alphen aan den Rijn 26 pt. 2e: J. Hofs Eindhoven 25 pt. 3e; J. Muis Ca pelle 54 pt. 4e; J. Wouterse Eindhoven 71 pt. 5e: Th. van Beek Capelle 98 pt. 6e; J. Konings Capelle 112 pt. 7 e; H. Hoevenaren Dussen 122 pt. 8e; P. Schep 's-Gravenmoer 155 pt. 9e en Th. Horsten Tilburg 200 pt. 10e pr. Na het vaststellen van de uitslag wer den onder grote belangstelling in het clublokaal café Cové-v. d. Haart aan de Nieuwevaart de prijzén, welke zeer tot genoegen van de deelnemers waren, uit gereikt. V 1 Afd. Sprang-Capelle Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Met de lessen van de door de plaatse lijke afdeling van Plattelandsvrouwen georganiseerde cursus in handenarbeid werd vorige week Donderdag een begin gemaakt. Enkele van hen, die zich voor het volgen van deze cursus hadden op gegeven, waren niet aanwezig, hetgeen wel te betreuren is, want voor iedere jonge vrouw of meisje is eén dergelijke cursus van groot belang. Begonnen wordt met een half uur opvoedkundeles en daarna de ontspanning in de vorm van handenarbeid. A.s. Donderdagavond 7 uur worden de lessen in de Landbouw- huishoudschool vervolgd met het maken van raffia-werk, wat zeer aardig is. Voor degenen, die deze cursus, waar van de onkosten 75 ct. per avond be dragen, alsnog willen volgen, bestaat hiervoor nog de gelegenheid. Het beno digde materiaal wordt beschikbaar ge steld door het bestuur van de plaatselijke afdeling van Plattelandsvrouwen. Nodig is, dat een schaar wordt meegebracht. Voor het volgen van de lessen komen leden en dochters van leden in aanmer king. Beroepskeuze-voorlichting. Zoals wij in deze kolommen reeds eerder berichtten, is er onlangs in Waspik op initiatief van burgemees ter Couwenberg een plaatselijke af deling opgericht van de Interdio cesane Stichting Beroepskeuze voorlichting, waarvan de heren A. F. Maas en C. A. M. van Dongen, resp. het voorzitterschap en het se cretariaat op zich hebben genomen. Reeds nu kunnen wij melding .maken van de eerste activiteiten van deze plaatselijke afdeling. Op Vrijdag 11 November a.s. zal er in de zaal van hotel H. v. Iersel n.l. een oudersavond gehouden wor den, waarop het probleem der be roepskeuze zal worden besproken door de heer H. v. d. Meyden, di recteur van de Interdiocesane Stich ting Beroepskeuze-voorlichting. De omlijsting van deze avond zal door de schooljeugd verzorgd wor den. Het programma ziet er aldus uit: 1. Openingswoord door de voorzit ter van de plaatselijke afdeling der Stichting. 2. „Naar Zee", van J. J. Viotta, ge zongen door jongens van de R.K. Jongensschool. 3. „Bekedorfer", reidans, uit te voe ren door meisjes van de R.K. Meisjesschool. 4. Eerste spreekbeurt van de heer H. v. d. Meyden, met vertoning van de film „Vakman paraat". 5. Declamatie door meisjes van de R.K. Meisjesschool: a) „Stoffeltje Steven"; b) „De rechter en zijn tover- hoed". 6. „Hoe Truike genas", toneelspel in vier tafereeltjes, uit te voeren door enige jongens van de R.K. J ongensschool. 7. Tweede spreekbeurt van de heer H. v. d. Meyden, met vertoning van de film „Ik word vakman". 8. Zang door jongens van de R.K.. Jongensschool: a) „Waspiks Volkslied"; b) „Afscheidsbed". 9. Sluiting. Verwacht mag worden dat vele ouders in het belang van hun kin deren op deze avond tegenwoordig zullen zijn. Ook de jongens en meis jes van de hoögëtë klassen van de Lagere School mogen deze avond bijwonen, mits zij onder geleide zijn van hun ouders. De toegang is gratis. Aanvang half acht. DE K.V.P. EN DE ANDERE POLITIEKE PARTIJEN. ,Wij stemmen toch wel op de K.V.P." Vrijdag 4 November hield de afdeling Waspik van de KVP in de zaal van ho tel van Iersel een algemene vergadering. De vergadering werd geopend door dhr. N. v. d. Rijken, voorzitter van de plaat selijke afdeling. Hij sprak een woord van welkom tot de Eerw. pater Servati- us O.C.D., tot de spreker van de avond, de heer F. Baten en tot de verdere aan wezigen, ongeveer 40 in getal. De voor zitter betreurde het dat zo weinigen be langstelling toonden voor de zaak van de K.V.P. Maar, zo zei hij, de ervaring heeft ons al geleerd, dat we voor een dergelijke bijeenkomst niet op een volle zaal moeten rekenen. Hij hoopte dat deze vergadering meer uitgelezen dan talrijk zou zijn en dat deze avond nochtans zou mogen bijdragen de belangstelling voor de K.V.P. te wekken. De candidaatstelling voor de Tweede Kamer, die vervolgens aan de orde kwam, werd zeer vlot afgewerkt. Nadat de voorzitter aan zijn plicht had voldaan door een viertal punten in verband hier mee voor te lezen, werden de hoogedel gestrenge heren van den Heuvel, van Vliet en van der Zandén, welke ook thans zitting hebben in de Tweede Ka mer, opnieuw candidaat gesteld. Voorts volgden enige 'huishoudelijke mededelingen, w.o. de kennisgeving dat op 26 Nov. a.s. in Den Bosch een Bra bantse landdag zal worden gehouden. Op deze landdag zullen Brabantse sprekers optreden en de politiek van de K.V.P. voor wat betreft haar Brabantse aspec ten belichten. O.m. zal de heer van Meel daar spreken over Het Agrarisch wel vaartsplan van Brabant, terwijl de heer van Vliet een algemeen politiek over zicht zal gevén. Onze afdeling zal op de ze landdag door 5 6 leden worden ver tegenwoordigd. Hiervoor kunnen zich nog twee leden opgeven. Doordat ook de leden van het R.K. kerkkoor voor een groot deel verstek hadden laten gaan, kon de spreker van de avond meteen beginrien met zijn voor dracht. Alvorens tot zijn eigenlijke onderwerp over te gaan spoorde hij de aanwezigen aan om bij een volgende gelegenheid hun vrouwen en dochters mee te brengen, want politiek raakt iedereen en dus ook de vrouw. Bovendien is gebleken dat de dames de beste propagandisten zijn. De causerie die de spreker hield was getiteld „De K.V.P. en de andere poli tieke partijen". Na de voorzitter te heb ben gehoord leek het de spreker raad zaam dit onderwerp te bespreken ,,in de schaduw van de reeds in zicht zijnde verkiezingen". Achtereenvolgens kwamen de volgende punten in de causerie van de heer Baten uitvoerig ter sprake: de vermoedelijke verkiezings leuze van de Partij van de Arbeid: conservatief - progressief, waarbij de P.v.d.A. het voorstelde alsof zij alleen progressief zou zijn en alle andere partijen conservatief. De spreker zette uiteen dat de K.V.P. zowel conservatief als progressief was, wat beide noodzakelijk is; de houding en enkele uitlatin- t gen van vooraanstaande mannen van de P.v.d.A. in verband met de K.N.P., de katholieke werkgemeen schap in de P.v.d.A. en de vervan ging van Kamerlid Wijffels door Ruys de Berenbroeck; het ontwerp-werkprogram van de K.V.P.; het onlangs gehouden demon stratieve K.V.P.-congres; de combinaties van de K.V.P. met andere partijen tijdens haar werk; de noodzaak in ons land van een eigen katholieke partij; het behoud van eigen stands organisaties; het verdwalen van katholieken in andere partijen dan de K.V.P. Aan het slot van zijn voordracht wees de heer Baten er nadrukkelijk op dat het niet genoeg is te (kun nen) zeggen: wij stemmen toch wel op de K.V.P., maar dat wij actief moeten zijn en dat wij moeten ge tuigen van onze principes. In dit verband is het ook van belang onze sociale plicht te zien ten opzichte van de katholieken die in andere gebieden van ons land een nume rieke minderheid vormen; zij moe ten in bet katholieke Brabant een ruggesteun voelen. Dit punt van de voordracht was voor Waspik wel bijzonder actueel, blijkens de slechte opkomst. Men meent zich voor al wat politiek is niet te hoeven interesseren. Men dient evenwel in te zien dat „in de politiek" over onze gemeenschappe lijke, en dus ook onze persoonlijke, belangen wordt beslist. Wie blijk geeft voor de zaak waarvoor de K.V.P. op de bres staat geen belang stelling te hebben, zegt met andere woorden dat hij zich voor NIETS interesseert. „Politiek" omvat ten slotte het ganse leven in al zijn fa cetten. Voor deze leerzame en vlotte cau serie bracht de voorzitter dank uit aan de spreker. Hij zei er van over tuigd te zijn dat door deze voor dracht de aanwezigen meer inzicht hebben gekregen in de politiek in het algemeen en in die van de KVP in het bijzonder. In zijn slotwoord vermeldde de voorzitter nog het feit dat bij de verkiezingen van 1952 in Waspik nog 35 stemmen waren uitgebracht op de P.v.d.A. Dat is voor Waspik te veel. Ons doel moet zijn: alle ka tholieken stemmen op de Katholie ke Volkspartij! TELEURSTELLEND SPEL IN NEDERLAND—NOORWEGEN (3—0). Inderdaad, de Nederlandse voel- balvertegenwoordigers hebben re vanche genomen op het Noorse elftal, dat in 1953 in Oslo zo overtuigend van Oranje won, met 4—U namelijk. Het Noorse elftal, waarop het „hetere" Ne derlandse voetbal thans revanche zou gaan nemen, was echter van lang zo'n goed gehalte niet als twee jaren geleden en het kostte de Nederlanders geen moeite de overwinning te behalen, en dit elftal deed er dan ook weinig moeite voor. Het Nederlandse team was wei nig meer dan een schaduw van de verbeten spelende ploeg, die het enige tijd geleden de Belgen zo erg lastig maakte. Over alle linies was Het elftal thans de mindere van het elftal van enke le weken geleden. Geen wonder was het, dat hon derden toeschouwers al geruime tijd voor het einde uit het Am sterdams stadion stroomden en niet eens meer getuigen waren van de derde goal, die Appel ze ven minuten voor 't einde scoor de. De sfeer in het stadion was mat en helemaal niet enthousi ast. Ondanks twee doelpunten was de eerste helft het ergste, waar het slecht en vaak futloos spel betrof. Men speelde rommelig; de pas ses waren alle zeer onnauwkeu rig en in de aanvang zag men el kaar soms niet te staan. Een half uur was er gespeeld toen Klaassens (ruim voldoende) naar Carlier (onvoldoende) cen terde; deze lukte het de bal goed voor te zetten, terwijl Appel het de goede Noorse doelman zo las tig maakte dat deze de bal slechts neer kon slaan; hij werd 'n gra ge prooi voor de vinnig toesprin gende Bosselaar. Zeven minuten later kwam de tweede goal. De bal kwam via Klaassens en Carlier bij Brusse- lers, die op kniehoogte de hal voor het doel bracht, waar we derom Bosselaar opspringend met de binnenkant van zijn schoen de bal langs de kansloze Noorse keeper joeg. Ook de tweede helft was niet je dat. Hoewel het Nederlandse elftal beter speelde dan voor de rust, slaagde men er aanvanke lijk niet in de overtuigènde meer derheid over de weinig doortas tende Noren, die vooral in hun voorhoede zeer machteloos wa ren. in goals uit te drukken voor al ook omdat het'duel Appel Svenssen nagenoeg altijd in het voordeel van de Viking uitviel. Zeven minuten voor het einde tenslotte scoorde Apnel, die bij na geen kans meer kreeg in het Noorse doelgebied door te drin gen, met een ver scherp en hard schot de derde goal. Het publiek was niet erg en thousiast in zijn toejuichingen, toen de uitstekende Belgische ar biter Versijp het einde floot. Voetbaluitslag. Derde klasse B RKDVC—Heusden 1—3 WAALWIJK. R. W. B. RWB 4 heeft haar eerste wed strijd met 43 verloren, hoewel i zij met 30 de leiding hebben gehad. 13 November DHVRWB. Supporters voor deze reis kun nen zich tot Vrijdag melden. JULIANA-NIEUWS. Feestavond Juliana-veteranen. Zaterdagavond j.l. hielden de Juliana-veteranen hun jaarlijkse feestavond in de clubtent. Deze avond werd opgeluisterd door een humorist en accordeonnist. Tevens was er een wedstrijd met de vogelpiek voor dames; er w,erd danig strijd geleverd om de prach tig prijzen, die door verschillen de zakenmensen gratis beschik baar waren gesteld. De onderlin ge zangwedstrijd lokte menige zangeres en zanger uit om hun talenten te tonen. De eerste prijs vogelpiek was voor mej. Zwaans, de lc prijs zangwedstriid werd gewonnen door P. v. d. Mee. Het geheel sloot met cen goed ver zorgde koffietafel. Het was er heel gezellig, zodat het sluitings uur voor velen te vroeg kwam. I)oor deze avond is de onder linge vriendschap der veteranen weer versterkt. - Zondag a.s. spelen de geel zwarten thuis tegen lijstaanvoer der De Spechten uit Eindhoven. De mogelökheid bestaat dat de Juliana-luL voor het eerst in dit seizoen volledig aantreden. Wij hopen op deze wedstrijd Vrijdag a.s. nog terug te komen. DRUNEN. RKDVC 1Heusden 1. RKDVC had Zondagmiddag Heusden op bezoek en verloor deze wedstrijd met 3—1. Voor Heusden een verdiende, maar toch enigszins geflatteerde uit slag. Voor de rust hield DVC 't heft in handen en kwam herhaalde malen sterk opzetten. Na de 30e minuut wist linksbinnen J. de Wijs met een fraai schot de bal in het doel te werken. De rust ging in met de stand 10. Na de rust liet Heusden zich op cen andere wijze zien. De gasten waren technisch beter en bedreigden voortdurend het doel van DVC. Uit een toegewezen penalty werd voor Heusden het eerste doelpunt geboren. Dit was blijkbaar voor de DVC verdedi ging een morele knak. Binnen 10 minuten kwamen er nog twee doelpunten hij en met 3-1 kwam het einde. Het was een forse, doch faire wedstrijd, die onder zeer grote belangstelling werd gespeeld. SPRANG. N.E.O. NEO—WIJK, 1—1. In een slappe wedstrijd, waarin de thuisclub zich zeker niet heeft gegeven voor wat zij waard is, hebben beide elf tallen loon naar werken gekregen. Toch had deze uitslag geheel anders kunnen zijn, als de thuisclub voor de rust beter haar kansen had benut. Nu wisten zij het niet verder te brengén dan één doel punt, gescoord door de rechtsbuiten, die een kleine fout in de Wijk-verdediging met een doelpunt afstrafte. Na de rust wogen beide partijen tegen elkaar op, met de verdedigingen, die te sterk waren voor de aanvallers. Toch wist Wijk nog uit een strafschop wegens hands de partijen op gelijke voet te bren gén. I NEO 3 wist met een goede 30 zege op Good Luck 3 de leiding in haar af deling te nemen. De wedstrijd op zichzelf was zeker het aanzien waard. Van de weinige kansen die zij voor de rust kre gen wisten zij er twee op goede wijze te benutten. Na de rust kregen zij een zwa re stormloop te doorstaan, doch toen bleek Good Luck haar kruit verschoten te hebben. Met een goed doelpunt werd de stand door NEO nog tot 30 opge voerd. Wij zien verder met vertrouwen di prestaties van dit jeugdige elftal te gemoet. CAPELLE. H. N. C. Zaterdag speelde HNC 1 tegen SSC 1 en verloor deze wedstrijd met 31. De gecombineerden waren sneller, plaatsten heter en dat de score niet hoger was, is uitsluitend te danken aan 't goe de werk van de HNC verdedi ging. Het was een harde, maar sportieve wedstrijd en de beste ploeg heeft gewonnen. 2e Klasse A Dames: Tempo 1Waalwijk 1 01. De Waal wij kse dames hebben in Bergen op Zoom hun krachten ge meten met het sterke Tempo-elftal. Na de begin-bully zagen we eerst enkele aanvallen van Tempo, die succesvol werden afgeslagen. Waal wijk nam toen het initiatief over en zette het Tempo-doel onder sterke druk. De keepster moest meerma len redding brengen, maar Waal wijk bleef doorzetten en Mej. Tim mermans zag kans de keepster te. passeren: 01. Waalwijk ging de rust dus in met 'n 10 voorsprong. Tempo zette alles op alles om deze achterstand in te halen, maar hun schoten stuitten steeds af op de keepster of gingen naast het doel. Opvallend was dat er over en weer tamelijk hoog gespeeld werd, want verschillende schoten van Waal wijk gingen hoog over het doel. Dit kwam mede door de toestand van het veld, wat zeer nat was. In de laatste minuten moest Waalwijk zich in de verdediging terugtrek ken om de talrijke straf corners die Tempo, onverdiend overigens, te nemen kreeg, te keren. Of' de scheidsrechter de tijd goed opgeno men had, betwijfelen we, maar on danks dat eindigde deze wedstrijd in een 10 overwinning voor Waal wijk; AGENDA WAALWIJK. Woensdag 9 Nov. 8 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Ver maak" in de Gecroonde Leersse. Zondag 13 Nov. 12 uur: repetitie dames en heren „Oefening en Ver maak" in Musis Sacrum. Waal wij kse Tafeltennisver eniging Crescendo. Het eerste team speelde op 22 October j.l. in Tilburg tegen Lu- to 3 met een invaller. Daar bij deze wedstrijd Vrouwe Fortuna verstek liet gaan, bleven heide punten in Tilburg. Eindstand 7-3. Op 26 October speelde het eer ste team, ook nu weer met een invaller, tegen Goirke. Hier wer den de punten gelijk verdeeld, eindstand 55. Hel tweede team speelde even eens op 26 October en wel in Oosterhout tegen Oosterhout 2, welke wedstrijd door Oosterhout werd gewonnen met 82. Woensdag 9 November zal het tweede team in eigen huis de strijd aanbinden tegen Taxan- dria 4. Laten we hopen dat dit team een overwinning zal kun nen hoeken. Vorige week is men klaar ge komen met de nieuwe zaalver lichting, welke door de leden is gebouwd. Ook zijn nog enkele onderdelen van de inventaris vernieuwd. Door het toenemen van het ledental zal binnenkort de inventaris uitgebreid worden. mzLwm BEZOEK VAN ST. NICOLAAS. St. Nicolaas zal ook dit jaar zijn traditionele bezoek aan on ze gemeente brengen, daartoe uitgenodigd door de R.K. Jonge Middenstand, die dit hoge bezoek od dc bekende goede wijze zal organiseren. EERSTE LUSTRUMVIERING WAALWIJKSE ZWEMCLUB. De R.K. Waalwijkse Zwemclub en Reddingsbrigade heeft Zater dagavond haar eerste lustrum gevierd in 'n uitbundig en hoogst gezellig feest in zaal Thalia. Alle leden, veel donateurs en begun stigers hebben er aan deelgeno men en zij zullen er allen zeer voldaan over zijn geweest. De voorzitter van de Zwemclub de heer Johan van de Griendt, heette bij de aanvang van de ge zelligheden allen hartelijk wel kom, speciaal de geestelijke ad viseur van de vereniging, de ZeerEerw. Heer Pastoor Verbie- sen. Hij zei het bijzonder aange naam te vinden dat zoveel ou ders van de leden op deze avond aanwezig hadden willen zijn en wenste allen een genoeglijke avond. En toen kon de eerste scène beginnen van het cabaret, dat de „Confetti's" uit Delft gin gen verzorgen. Ze hebben succes gehad, de leden van dit gezel schap, want op bijzonder origi nele manier wisten zij hun schet sen te brengen. Een gezellig or kestje omlijstte de liédjes en toen rond een uur of elf het ca baret afgelopen was, gingen de stoelen aan de kant en verzorgde dit orkest de dansmuziek. In de loop van de avond be reikten het bestuur van de jubi lerende vereniging nog enkele gelukwensen en telegrammen van zusterverenigingen en een van 't districtsbestuur van de Koninkl. Nederl. Zwembond. VINDT DE SINT BIJ TRAGISCH ONGELUK. 7-Jarig; jongetje het slachtoffer. Vrijdagmorgen werd Waalwijk opgeschrikt door het droevige be richt van een dodelijk ongeluk, dat het leven kostte aan de 7-jarige C. J. de Rooij uit de Eerste Zeine. De jonge stak van achter een aan de Noordzijde van de Grotestraat te Besoyen geparkeerde wagen plotse ling de weg over en liep recht onder een bestelwagen van de firma B. uit Wijk en Aalburg, bestuurd door D., die een aanrijding onmogelijk kon vermijden. De jongen kreeg 'n voor- en achterwiel over de borst. In zeer zorgwekkende toestand werd hij bij de familie H. binnen gedragen. Geneeskundige hulp, die spoedig aanwezig was, mocht niet meer baten; na een half uur over leed de jongen aan zijn verwondin gen. KANARIES VOOR ZUID-AMERIKA. Uit Cuba, Zuid-Amerika, ont ving de heer Jos Brok dezer da gen een schrijven in het Spaans yan een aldaar wonende kanarie fokker met de vraag of de heer Brok genegen was een tweetal kanaries te verkopen tegen een nader overeen te komen aantal dollars. Bedoeld werden hier de twee kanaries, die hij zelf heeft gekweekt en waarmee de heer Brok in Januari van dit jaar op de grote wereldtentoonstelling te Parijs de derde prijs won. AANRIJDING. Vrijdag is er in de le Zeine een auto geslipt, die, eenmaal van de rechte weg af zijnde, een paal van de openbare straatverlichting ramde. De schade aan de wagen was groter dan aan de lantaarn paal. VERNIELINGEN. In de le Zeine was de jeugd bezig met het afbreken van een in aanbouw zijnde woning. Toen de politie die men gewaarschuwd had, kvyam kijken, hadden de jongelui hun afbrekend werk al gestaakt en waren verdwenen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: Duitse herder; aantal rode en groene ringen; een paar bruine wanten; 2 schachten van bont laarzen; een beige glacé dames handschoen; een zwart kinder- laksxhoentje; een Lips-sleutel Verloren: Diverse soorten en kleuren handschoenen; rood damesrij wiel; witte das; zilveren rozen krans; rood kerkboek; door met onderdelen van een waterpomp; zadeldekje; groen-rode meisies- muts; fietstas; sjaal; rode por- temonnaie; 'n plat chroom horloge. VAN LOON-SCHRAUWERS MODEHUIS HEROPENT. Het zal Woensdag a.s. 'n heel belangrijke dag worden in de ge schiedenis van v. Loon-Schrau- wers Modehuis. Het is nog niet zo'n hele lange geschiedenis; een geschiedenis van slechts zeven jaar, maar in die zeven jaar is bewezen, dat de zaak van de heer en mevrouw van Loon op een zeer zakelijk-verstandige manier is geleid niet alleen, maar dat de ze zaak ook ingang heeft gevon den hij het kopend publiek van Waalwijk en verre omgeving. Want nadat de fa. Van Loon- Schrauwers haar vleugels verder uitsloeg en in Dongen een filiaal vestigde, zal men overmorgen Woensdag 9 November de be staande zaak in Waalwijk in aanzienlijk verfraaide en vergro te vorm kunnen heropenen. Het zal dan precies zeven jaar gele den zijn, dat de winkel in Waal wijk werd begonnen; een korte, maar rijke geschiedenis. Door het er bij betrekken van een daarnaast gelegen woonhuis, is de fa. Van Loon in staat ge-

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2