f 2QQQ«- aan prijzen Hoe U in het bezit van een prijs kunt komen? GROTE ST. NICOLAAS-ACTIE van de WAALWIJKSE MIDDENSTAND. 100N-0P-ZAND Van Loon-Schrauwers Kodiiiois HEROPENT Let op de advertentie a.s. Vrijdag in dit blad over de LAATSTE BERICHTEN Heropeningsreclame Raamsdonksveer kreeg mooi nieuw Wit Gele Kruis-gebouw. VRAGEN EN MENINGEN ONZER LEZERS 8 R Scholtens Textiel Van Oldenbeek Smelt N.V. kantoorbediende op Woensdag 9 Nov. om 3 uur Mantel-, Japon- en Cocktailstoffen Japonnen, Vesten, Pullovers, enz. een doos zakdoekjes gratis een paar Nylons gratis WAALWIJK Grotestraat 282-284 WAALWIJK 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 7 NOVEMBER 1955 7 DE ECHO UW BLAD o~o*j:2:o:~r;onr.:oin2:or2:o:20T.o:::nx>";::x5;::~on::.-:o::::::o::::::o;: Deze reclame is geldig t/m. Zaterdag 12 Nov. weest haar winkel aanzienlijk, met minstens tweemaal zoveel als de bestaande ruimte uit te breiden. In het oude gedeelte zal nu voortaan de afdeling confec tie worden ondergebracht, in het nieuwe de wel zeer uitgebreide collectie stoffen. Het interieur van de winkel biedt voor zover we nu al kun nen beoordelen, een aantrekke lijke aanblik; hel is er zeer ruim en licht en modern ingericht; er zijn heel practische toonbanken en opstanden, een stijlvolle be timmering, een royale verlich ting, kortom alles wat een zaak aantrekkelijk kan maken. Het exterieur vormt een welkome verfraaiing van de Grotestraat; twee grote etalageruiten bieden de kijklustigen volop gelegen heid het tentoongestelde te be zichtigen. l)c fraaie gevel wordt nog geaccentueerd door een sier lijke luifel, waarop in neon-ver- lichting de naam van de firma zal komen te prijken. Onder architectuur van dhr. A. van Huiten is de verbouwing uitgevoerd door de firma v. Hul- ten-v. Bladel, die ook de keurige winkelbetimmering en opstan den maakte; de fa. G. Hens en Zn. zorgde voor het verfwerk en de fa. H. v. d. Heuvel voor de verlichting; deze vaklui hebben ingoede samenwerking een re sultaat bereikt dat gezien mag worden en waarvoor Woensdag middag om 3 uur, het tijdstip van de openstelling voor het publiek, ongetwijfeld een heel grote be langstelling zal bestaan. CONTACTGROEP WAALWIJK. jó .i De leden van tie Contactgroep voor Handel en Industrie te Waalwijk worden aangespoord de contactavond te bezoeken, die Vrijdag a.s. in Hotel Verwiel ge houden zal worden. Op deze avond zal Prof. Mr. W. van der Grinten van de R.K. Economi sche Hogeschool te Tilburg spre ken over de Familie-N.V. AGENDA. Repetitie van het gehele Waal- wij ks Orkest op Donderdag om half 8 in zaal Thalia. AAA immtm HEROPENING FA. H. VAN DER LINDEN Zn. i, - t is neus van het architectenbureau Kramer uit Oosterhout niet slecht ge- Zien om reeds van het exterieur een blik vanger te maken en de oplossing, welke hierbij gebracht is, door een open front- bouw met veel gebroken etalageruimte, een lichte tint met gedeeltelijk houten bovenbetimmering, mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. En 't was Donderdag bij de heropening van het kledingmagazijn van de fa. H. v. d. Lin den en Zn. op de hoek van Hoofdstraat —Peperstraat, te zien, dat hierdoor de belangstelling van het publiek getrokken werd. Het Kaatsheuvelse winkelcentrum heeft door deze degelijke ombouw een aanwinst gekregen, die ongetwijfeld ook de vreemdeling niet ontgaan zal en de trek naar de plaats zeker zal bevorderen. Is het exterieur voor ieder die eën ver gelijking maakt met het oude pand een verrassing, het interieur is dat nog veel meer. Licht en ruimte, practische zin en smaak, hebben hier gewedijverd om een koopruimte te scheppen, waar het reeds aangenaam is een kijkje te nemen. De moderne toonbanken met ingebouwde bloemenbak, met glazen etalagekasten in tere tinten beschilderd, de wandkasten eveneens met glas afgesloten om zodoen de het artikel niet aan het oog te ont trekken, de overzichtelijke kledingrekken, kortom de gehele winkelbetimmering ademt praktijk en vakmanschap. En voor al bij avond, als de gehele zaak in een zee van licht baadt, trekt het kleding magazijn aller aandacht en zal zeer ze ker aan de verwachtingen, die deze ver bouwing geïnspireerd heeft, beantwoor den. De firma Pepping, die het bouw werk uitvoerde, heeft als steeds eer van zijn werk; de firma Snels verzorgde op keurige wijze het schilderwerk; de firma Beekmans toonde haar vakmanschap in het aanbrengen van de verlichting, ter wijl de complete winkelbetimmering door de firma Haasdijk uit Rotterdam gele verd werd. De officiële heropening had Donderdag na de middag plaats, waar aan reeds in de voormiddag de plechtige inzegening van de zaak, door Pastoor v. d. Spijker voorafging. Wij wensen de firma het succes, dat zij zelf van deze degelijke verandering verwachten mag. TWEE NIEUWE WINKELPANDEN. Als we in verband met de woningnood beweren, dat behoefte uitbreiding eist, dan moeten we daar aanstonds aan toe voegen, dat uitbreiding ook weer be hoefte schept, n.l. om de nieuwe woning groepen ook de gelegenheid te bieden te kepen. Niet dat we de eenmaal gefun deerde winkelwijken kunnen wegdenken, want de ondervinding blijkt dagelijks, dat endanks uitbreidingen en vorming van grote woonwijken een Kalverstraat in Amsterdam, een Hinthamerstraat in Den Bosch, een Karrestraat in Breda, een Heuvelstraat in Tilburg het winkelsen- trum is en blijft. En zo zal het vierkantje Hoofdstraat, Peperstraat, Gasthuisstraat, Dr. van Beurdenstraat ook wel het win kelcentrum van Kaatsheuvel blijven, waarnaast we bij herhaling nieuwe zaken te begroeten krijgen op andere punten. Zo trok Vrijdagmiddag de opening van Het dubbel-winkelpand C. van Heesch- v. d. Heuvel als drogisterij en Gebr. van Heesch met kachels, haarden etc. in de Dr. Nofensstraat 3 en 5 de aandacht van het Kaatsheuvelse publiek. We namen in beide nieuwe zaken ook een kijkje V_n mochten alleen reeds uit de belangstelling die we in beide zaken aantroffen, con stateren, dat ze niet van cliënten versto ken zullen blijven. Gebrs. van Heesch, in en buiten de plaats reeds bekend als loodgieter, koperslager 'en smid presen teren in hun opvallend mooie showroom een keuze van kachels, haarden, cuisiniè- res voor gas, electriciteit en kolen; straalverwarmers en oliestookkachels, vaste wastafels, baden en douche-cellen 'n rijke keuze van vooraanstaande mer ken, die het in de goed verlichte, in lichte kleuren gehouden showruimte goed de den. Bij C. van Heesch-v. d. Heuvel ko- nïen we feitelijk in het rijk van Mevr. van Heesch, die als gediplomeerde dro- giste en apothekersassistente hier de scepter zwaait. Ze deed dat reeds voor de opening, want zelfs het ontwerp win kelopstand en betimmering is haar werk. We wagen ons hier niet aan een opsom ming, want we zijn verzeild geraakt in een zaak van 1001 artikelen, waar een opsomming steeds tot een tekortkoming leidt. Zoals de huis aan huis bezorgde circulaire schrijft: een drogisterij annex parfumerieën en Byoux en dan kunnen we daar nog honderde artikelentjes bij tellen, die niet onder deze categorie thuis te brengen zijn. Doch we behoeven ons daar niet druk over te maken, de be hoefte aan deze zaken openbaart zich in elk gezin, bij mannen en kinderen, groot en klein, om vooral de dames niet te vergeten. We stonden er genoodzaakt met de rug tegen de buitendeur, toen we er een kijkje gingen nemen en laat het c!an niet groot zijn, het zegt meer dan voldoende voor wie hieruit mag conclu deren, dat er aan kopers geen gebrek was. Ook hier door schilder v. Houten alles in lichte kleumen gehouden en door electriën de Brouwer met een stroom van licht overgoten. Onze beste wensen voor beide nieuwe zaken. Een gouden bruiloft in Rosagaerde. Rosagaerde, het kleine gemene best in Kaatsheuvel, gaat een gou den bruiloft vieren. En een van ge wicht. Het gaat hier om het echt-, paar Leon, de Kok en Anna M. v. Bakel. En kennen we mogelijk niet allen Mevr. de Kok, geheel Kaats heuvel kent de machtige grote, vriendelijke heer die een woord en een glimlach over heeft voor het kleinste kind en de eenvoudigste Kaatsheuvelse mens of bezoeker van de Efteling, de heer de Kok, een figuur waar elke kleermaker tweemaal de maat opneemt en zich dan de ogen uitwrijft of hij niet verkeerd gemeten heeft. Ongeveer twee jaren woont het echtpaar de Kok-v. Bakel in een der kleine wo ningen van het Tehuis voor Ouden van Dagen, maar er woont geen en kel echtpaar dat in de kleine ge meenschap zo algemeen bekend en geliefd is dan dit tweetal, dat van uit Loosduinen hier neerstreek en nergens anders meer zou willen wonen. Destijds was de heer de Kok tuinder, had grote kassen en waren huizen voor het kweken van drui ven, tomaten, perziken en diverse groentesoorten. Hij was een zeer be kende figuur op de grote fruit- en groenteveilingen in het Westland en was mede een der initiatiefnemers voor de export der Westland-pro- ducten op Engeland. Toen hij voor een paar jaren zijn bedrijf aan een zijner kinderen overgaf, was een kijkje in en op Rosagaerde voldoen de om hem te doen besluiten dat hij daar zijn laatste jaren wilde slijten. En hij heeft het er in alles naar vol le genoegen. Iedereen kent hem en hij kent iedereen, heeft een babbel tje en een opgeruimd woord voor jong en oud over en is de gewaar deerde vriend in het dorpje bij het natuurpark. Vaak doet hij als gids daar dienst, als vreemdelingen hem iets vragen of zijn hulp inroepen. Zijn huwelijk met Mevr de Kok bleef niet kinderloos. Niet minder dan 18 Kokjes zagen het leven; 14 werden er groot gebracht en nog 10 zullen de gouden bruiloft van vader en moeder beleven. Dit tien tal met de eventuele mannen en vrouwen en nog 66 kleinkinderen komen Zondag naar Kaatsheuvel om het grote feest der gouden brui loft te vieren. Om kwart voor negen wordt er in de St. Joseph-parochie een plechtige H. Mis van dankbaar heid opgedragen, waarna de gehele familie te gast is in de grote eetzaal van het Hoofdgebouw van Rosa gaerde. Een feest-comité, bestaande uit de heren v. Rijswijk, Gernink, v. Deijl, Didden en Molenschot, heeft het feest voorbereid en zal voor een onvergetelijke dag zorgen. Op de middag van 23 uur wordt, eveneens in het hoofdgebouw, ge legenheid gegeven voor een recep tie, waaraan zeer zeker velen zul len deelnemen. Crescendo naar Waalwijk. Het toneelgezelschap Crescendo ontving een uitnodiging om Zondag 13 November, onder auspiciën van de K A.B., in Waalwijk op te treden in de grote zaal van de heer Ko de Nijs „de Gecroonde Leersse". Het grote succes dat „Crescendo" met drie achtereenvolgende opvoeringen in Kaatsheuvel gehad heeft met „Hof Terhove", het boeiende toneel spel naar de roman van Marie Koe nen „De Andere" zal zeer zeker ook in Waalwijk zijn weerklank vinden. Ties wir raok. En 't was weer raak met de 6de Kaatsheuvelse Revue, Zaterdag en Zondag voor een overvolle zaal en Maandag en Dinsdag weer geheel uitverkocht. De mogelijkheid om te prolongeren is momenteel uitgeslo ten, doch Piet Borsten en het be stuur van het Revue-gezelschap kunnen content zijn met het dit jaar behaalde succes. K.J.M.V. De K.J.M.V., afdeling heren, had voor j.l. Maandag een politieke avond op haar programma staan. Als inleider trad op de heer Van Amelsvoort, die hiervoor een aan dachtig gehoor vond. Spr. schetste de betekenis van een democratische bestuursvorm en koos hiervoor als uitgangspunt de tegenstelling van democratie, zoals die gerealiseerd is in de totalitaire staat. Met tal van voorbeelden, door hem zelf verzameld tijdens contac ten met mensen uit de Oost-zone van Duitsland, gaf de heer Van Amelsvoort een duidelijk antwoord op de door hemzelf gestelde vra gen: wat blijft daar nog over van o.a. de economische en politieke vrijheid, de vrijheid in culturele ontwikkeling etc.? Met een gedachtenwisseling over de ware betekenis van democratie en o.a. de toepassing er van in ons eigen bestuursstelsel, werd de avond besloten. AGENDA. Maandag 7.30 uur nam. Revue „Ties wii raok", zaal Piet van Dun. Maandag 8 uur nam. repetitie Harm. Apollo. Dinsdag 7.30 uur nam. Jaarvergadering EHBO in de Brandweerkazerne. Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. Dinsdag 7.30 uur nam. Revue: „Ties wir raok", zaal P. van Dun. Dinsdag 8.30 uur nam. repetitie Man nenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. Woensdag 8 uur nam. Apollo Thea ter: De Drie Piraten, toegang 18 jaar. Donderdag 7.30 uur nam. Dameskoor Bel Canto. Donderdag 8.30 uur nam. repetitie Ge mengd Koor Bel Canto. BOEKENTENTOONSTELLING. Op Zaterdagavond en Zondag had in de R.K. Jongensschool de jaarlijkse boe kententoonstelling plaats. Was er voor wat aangaat de jeugd boeken een zeer rijke verscheidenheid voorhanden, de collectie voor volwasse nen, voornamelijk romans, historie, tech niek en kunstgeschiedenis, was niet zo rijk gesorteerd als voorgaande jaren. Het bezoek van het Loonse publiek was goed te noemen. TONEELAVOND K.A.B. De plaatselijke K.A.B. gaf Zondag avond in het parochiehuis een grote to neelavond, toegankelijk voor leden en donateurs van de K.A.B. met hun dames. De verzorging van deze avond was in handen van de Toneelgroep St. Trudo uit Eindhoven, die opvoerde het toneel spel in 3 bedrijven van Kees Spierings: Kruisende wegen, welk spel niet naliet een diepe indruk te maken op de talrijke aanwezigen. 1 Uitbeeldingskracht, toon en gebaren spel waren bij iedere hoofdrol uitstekend en waardig sloten de minder zware rol len zich bij de hoofdrollen aan. Dit stuk, spannend in al zijn eenvoud en daardoor zelfs sensationeel werd opgevoerd op een wijze die St. Trudo uit Eindhoven en z'n regisseur de heer W. van Geffen tot eer strekt. De goedverzorgde grime werd verzorgd door de heer Th. van Lamoen. Tussen het 2e en 3e bedrijf vervulde de heer van Bakel een korte spreekbeurt, waarin hij het ontwikkelingsprogram van de K.A.B. van deze winter belichtte. HET KONINKLIJK PAAR IN DAKAR. Het koninklijk paar met ge volg is hedenmorgen om half zeven te Dakar in Frans West- Afrika aangekomen, waarna de reis werd voortgezet naar Lissa bon. Het was Zaterdag een bijzondere dag voor de afdeling Raamsdonksveer van het Wit Gele Kruis, toen Dr C. Mol, lid van de Tweede Kamer 'en voorzitter van de Prov. Noord-Brabantse Bond van het Wit Gele Kruis het fraaie nieuwe wijk- gebouw in de Boterpolder opende. Er was veel belangstelling voor dit gebeuren, dat Zaterdagmiddag plaats vond, in tegenwoordigheid van o.m. Pas toor Bekkers, Mr. Th. Heere, lid van Gedeputeerde Staten, het college van B. en W., heren raadsleden, heren dokto ren, het bestuur van de Prov. Bond, af gevaardigden van zusterverenigingen en andere organisaties. De voorzitter van de plaatselijke af deling, de heer van Gerwen, verwelkom de de vele aanwezigen en wees er op hoeveel er veranderd is in de bijna 40 jaren dat de vereniging thans bestaat. De zorgelijke vereniging van vroeger, is uitgegroeid tot een onmisbare instelling, een gezondheidsdienst zonder welke Raamsdonksveer voortaan ondenkbaar was. Het had de vereniging tot nog toe echter aan een goed wijkgebouw ontbro ken; thans was dit tot stand gekomen dank zij de gelukkige samenwerking van Gemeentebestuur. Provinciale Bond, So ciaal Charitatief Centrum, de led'en van de vereniging en andere plaatselijke ver enigingen en organisaties. De leden van de vereniging brachten een bouwsom bijeen van f 12.000. Allen die aan de tot standkoming van dit nieuwe gebouw hadden meegewerkt, werden door de voorzitter heel hartelijk bedankt. Speciaal Burgemeester J. Prinss'en, we gens ziekte verhinderd aanwezig te zijn, werd hartelijk bedankt en voor zijn vele moeiten en werk voor de tot stand ko ming van dit gebouw had het bestuur gemeend hem te moeten benoemen tot erelid van de vereniging. Pastoor Bekkers, de geestelijke advi seur van het Wit Gele Kruis in Raams donksveer verrichtte toen de plechtige in zegening, waarna Dr. C. Mol het wijk gebouw officieel zou openen. Hij wenste de vereniging van harte geluk en kon de verheugende mededeling doen dat er uit de bui tenlandse gift voor watersnoodge meenten een flink bedrag disponi bel kon worden gesteld voor dit wijkgebouw, zodat een grote finan ciële zorg van het gemeentebestuur zal kunnen word enafgewend. Het nieuwe gebouw kon in toe nemende mate een zegen zijn voor Raamsdonksveer. Het consultatie bureau voor zuigelingen zou moeten uitgroeien tot een consultatiebu reau voor kleuters, terwijl ook het zo belangrijke werk ten behoeve van de geestelijke volksgezondheid kan worden aangepakt. Er zal, deel de hij mee, te zijner tijd een bureau voor geestelijke volksgezondheid komen, in het kader van de decen tralisatie van het in Roosendaal in voorbereiding zijnde Medisch Op voedkundig Bureau. Dan onthulde Dr Mol een in de hal aangebrachte gedenksteen, waarop de zinvolle Latijnse spreuk Coniunctim aedificare, coniunctim servare samen bouwen, samen houen stond gebeiteld. Er werden nog gelukwensen ge uit door wethouder G. Nollen na mens het gemeentebestuur, door de schoolarts Dr Stibbe, door Dr Pos namens het Groene Kruis en de heer Klein namens de afd. Raams- donk; deze laatste spreker moest constateren dat de dochter de moe der had voorbijgestreefd, maar hij hoopte niettemin dat men ook in Raamsdonk spoedig 'n nieuw wijk gebouw kon stichten. GELUK EN PECH. Boven Bonn sprong een Engel se straaljagerpiloot uit z'n vlieg tuig, dat defect was geraakt. Het valscherm weigerde, maar de pi loot kwam in een hoorn te land; zonder één schram! Toen hij uil de boom klom, viel hij en brak zijn enkel Op 24 November a.s. hopen onze geliefde ouders M. de ManEmmers hun 25-jarig huwelijksfeest te gedenken, waarvoor op 26 Nov. de dag der feestviering eenH. Mis uit dankbaarheid zal wor den opgedragen om 9.30 uur in hun Parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorkum te Berndjjk. Hun dankbare kinderen Jan Hendrika Johanna Piet en Verloofde Johanna - Arnolda Ria Henkie WIm. Kaatsheuvel, Nov. 1955 Berkdtfksestraat 65 Geachte redactie. Met voldoening heb ik in een uwer laatste nummers gelezen dat Waalwijks Belang het initiatief gaat nemen voor de oprichting van een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer. Velen met mij zullen dit toejuichen, nu het verkeer, ook in onze gemeente, 6tecds drukker en gevaarlijker wordt. Maar toch zou ik willen vrageh of er tot zolang deze organisatie hier bestaat en zij haar activiteiten kan beginnen, niet tijdelijk reeds maatregelen kunnen geno men worden, vooral ten behoeve der kleinere kinderen. Als men dat gedoe, dat oversteken der kleinen dagelijks ziet, dan houdt men z'n hart vast en begrijpt 't niet dat er niet dagelijks meer ongelukken gebeu ren. Zo b.v. in de Stationsstraat, hoek Bernhardstraat en Julianastraat; daar is 't b.v. om 12 uur ,als juist de scholen en fabrieken uitgaan geen doorkomen aan! Is 't nu niet mogelijk dat deze kinde ren, juist op dit spitsuur in schoolver band worden overgezet, of dat daar om 12 uur een politie-agent is om de klei nen te beschermen en veilig over te loodsfen. 't Is toch maar voor tijdelijk, tot an dere maatregelen genomen kunnen wor den en voorkomen is nog altijd beter dan genezen. Mijn dank voor de plaatsing. X. O 1: BLOEDIG GEVECHT OP AMBON. Bij een verwoed gevecht tus sen Indonesische mariniers en manschappen van de mobiele brigade op Ambon zijn twee ma riniers, een soldaat en twee bur gers om het leven gekomen. Het gevecht, dat het karakter kreeg van een veldslag en drie uur duurde, zou ontstaan zijn omdat de mariniers wraak wilden ne men voor enkele kameraden die in een bioscoop afgeranseld zou den zijn. Berichten die eerst thans Dja karta hebben bereikt, meldden dat de strijd op 31 October uit brak. De mariniers landden met zwaar geschut op Ambon en l trokken naar de kazerne van de brigade, die omsingeld werd en onder vuur genomen. De solda ten wisten hen echter terug te drijven. Andere op het eiland ge legerde troepen maakten daarna een einde aan de strijd. De bevol king, die in paniek de hergen in gevlucht was, is later terugge keerd. Op Zondag 13 November a.s. hopen onze geliefde Ouders, de heer L. J, DE KOK en mevr. A. M. DE KOK—VAN BAKEL hunne 50-jarige echtvereniging te herdenken. Vol dankbaarheid aan God zal die dag 0m kwart voor negen in de Parochiekerk van St. Jozef een plechtige H. Mis worden opgedragen. Gelegenheid tot feliciteren van 2—3 uur n.m.inhet hoofdgebouw van Rosagaerde. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Kaatsheuvel, 6 November 1955 Parklaan 13. Novana damesgarnituren en onderjurken alsmede prachtige collectie Novana wollen pullovers en vesten, verder gebloemde en poppetjes keper flanel a f 1.59 p. m keperflanel a f 1.20 p. m daarvoor naar het bekende adres, natuurlijk Grotestraat 175 Waalwijk Kerkstraat 32 Waalwijk VRAAGT mannelijke of vrouwelijke Schriftelijke of mondelinge sollicitaties En brengt U een zeer uitgebreide collectie Wij willen ook de klant deze feestelijke her opening laten meevieren en geven als Bij aankoop van Bij aankoop van 25

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3