Meer dan DUIZEND GULDEN wachten op U. DE LANGSTRAAT ELSHOUT DRUNEN 1-ijne leöeRwaRen zijn löeale caöeaux vepwieL's leöeRWARenhuis VLIJMEN HAARSTEEG SPRANG-CAPELLE CAPELLE SPRANG Drunen gaat Industrie tirrai- nen aanleggen Winkelactie DRUNEN-ELSHOUT overtreft alles. Sortering Service Kwaliteit. 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 6 VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN. öamesussen-hanöschoenen-ReisaRtikelen. GESLAAGD. Mej. Ineke Dirks slaagde dezer dagen met lof voor het examen ver pleegster. Aan het St. Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg kreeg zij haar opleiding. Onze hartelijke gelukwensen. CONCERT LIEDERTAFEL. Gaarne vestigen wij nogmaals de aandacht op het Opera-concert dat de Waalwijkse Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" morgen, Dins dagavond in Musis Sacrum zal ge ven. De solisten, die aan dit concert hun medewerking zullen verlenen zijn de bekende sopraan Anneke v. d. Graaf, de bas Arie de Rijk en de Waalwijkse tenor Rinus Hes- selberth. PATROONS-FEESTVIERING „SINT WILLIBRORD". De afdeling Waalwijk van de Ne derlandse Katholieke Bond van Werknemers(sters) in de Industrie Bedrijven „St. Willibrordus" heeft Zondag haar patroonsfeest gevierd met een toneelstuk dat gespeeld werd door de toneelvereniging „Crescendo" te Kaatsheuvel. „Cres cendo" voerde 't spel „Hof Terho- ve" op, waarmee 't in Kaatsheuvel enkele weken geleden zoveel succes geoogst heeft en waarover wij in onze kolommen reeds gesproken hebben. De belangstelling was bij zonder groot en de leden van Sint Willibrord hebben de verichtingen van de Kaatsheuvelse acteurs en ac trices zeer gewaardeerd. Het was een waardige viering van het pa troonsfeest. WEDEROM EEN 40-JARIG JUBILEUM BIJ TIMTUR. Op 12 November herdacht de heer H. v. d. Hoek, werkzaam in de onderwerkafdeling, de dag waarop hij 40 jaren geleden bij Timtur in dienst trad. De jubilaris werd met zijn zuster (de heer v. d. Hoek is niet gehuwd) in hun woning afge haald en werd in de cantine ge huldigd door zijn medearbeiders, waar hem bij monde van de heer Vermeer een schemerlamp werd aangeboden. Ook werd hij nog toegesproken door zijn chef, de heer v. Biel. Vervolgens werd hij in de met palmen versierde hal geleid, waar hij door directie en staf ontvan gen werd. Ook de Edelachtbare heer burgemeester was hierbij tegenwoordig. De directeur der N.V., de heer Ivlijberg, sprak de jubilaris toe en bracht in een geestige speech alle goede hoedanigheden naar voren en spreker stelde hem ten voorbeeld voor liet gehele per soneel. Hij bood hem de gouden Tim- tur-medaille, alsmede een bedrag onder couvert aan. Aan de zuster van de jubilaris werden bloemen aangeboden. Daarna trad de edelachtbare heer burgemeester naar voren en spelde de jubilaris onder toepas selijke woorden de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de borst. Als bijzonderheid zij hier ver meld, dat de toekenning dezer onderscheiding door H. M. de Koningin in Suriname werd ge tekend. Als derde spreker huldigde de heer Vink, secretaris van het zie kenfonds, de jubilaris, in zijn hoedanigheid van bestuurslid van het ziekenfonds, in 'n gloed volle rede. Namens het hestuur van het fonds werden sigaretten aangenomen. Zowel het uitreiken der gou den medaille door de heer Ivlij berg als het opspelden der ere medaille door de Edelachtbare heer burgemeester werd op de gevoelige plaat vastgelegd, waar na nog enige groepsfoto's wer den gemaakt. Het gehele gezelschap begaf zich hierop naar het privé kan toor. waar diverse verfrissende dranken werden rondgediend. De jubilaris bedankte de di rectie voor het in hem gestelde vertrouwen en voor de medewer king die hij steeds in zo ruime mate van haar heeft mogen on dervinden en vooral ook voor de gouden medaille en het geldelijk geschenk. Ook de Edelachtbare heer burgemeester bedankte hij voor zijn bemoeiingen met be trekking tot de eremedaille en verzocht hem zijn dank over te willen brengen aan H. M. de Ko ningin. Ook woorden van dank werden door hem gericht tot de bedrijfsleider en zijn chefs. Na nog geruime' tiid gezellig bijeen te zijn geweest, ging het gezelschap uiteen en werd het feest door de jubilaris in huise lijke kring verder voortgezet. BROMFIETSERS. Het bestuur der Bromfietsclub „De Vrolijke Brommers" biedt haar leden enige verkeers-avonden aan. De bedoeling van deze avonden is om hen enige kennis bij te brengen betreffende verkeersborden en ver keersregels. Deze verkeers-avonden zullen ge geven worden onder leiding van de politie. ZWEMMEN. De Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbrigade W.Z.V. en R.B. heeft Zondag deelgenomen aan de Kringwedstrijden van de winter competitie, die in Breda gehouden werden. De Waalwijkers hebben zich be hoorlijk geweerd. Ad van Reijen werd eerste op de 50 meter rugslag en op de 50 meter vrije slag. De 5 x 50 meter estafette Heren leverde een derde plaats op voor de Waalwijkers Ad van Reijen, Theo Feijneman, Lauw de Leijer, Antoon v. Hees wijk en Harry Duy velaar. Ook de Dames-estafetteploeg be haalde de derde plaats. Deze ploeg bestond uit Corvy lékkers, Antoi nette van den Broek en Doortje Smolders. AGENDA. Maandag om 8 uur repetitie Dames en heren „Oefening en Vermaak" in „De Gecroonde Leersse". Dinsdag om 8 uur concert Lieder tafel „Oefening en Vermaak". So listen: A. v. d Graaf en A. de Rijk. Woensdag geen repetitie voor da meskoor „Oefening en Vermaak". Zondag om 12 uur repetitie Man nenkoor in De Twee Kolommen. Repetitie Waalwijks Orkest. Woensdagavond orri half 8 in Ho tel Verwiel de strijkers, om 9 uur het volledig orkest. AANRIJDING. Vermoedelijk misleid door de mist, is in de nacht van Zaterdag op Zondag een auto in aanraking geko men met het muurtje van de Maria kapel aan de Kloosterweg. Het muurtje werd enigszins beschadigd en men vond in de nabijheid een wieldop van een auto en glasscher ven. DIERENBESCHERMING. Bij het secretariaat Dierenbe scherming is binnengebracht een jong zwart-beige hondje, reu. De eigenaar gelieve zich ten spoe digste te melden. Inlichtingen: secretariaat, Markt 11, Waalwijk. INTERESSANTE LEZING CONTACTGROEP HANDEL EN INDUSTRIE. Vrijdagavond heeft Professor Mr W. C. L. v. d. Grinten, Hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Tilburg voor de leden van de Con tactgroep Handel en Industrie Waal- wijk, een hoogst interessante lezing gehouden over problemen, die ver band houden met de familie-N.V. Met betrekking tot dit onderwerp formuleerde de spreker de factoren waarmee men rekening dient te houden bij de keuze van de rechts vorm van een onderneming; voorts sprak hij over de voor- en nadelen die de rechtsvorm van de N.V. I biedt in vergelijking met andere rechtsvormen en belichtte een aan tal punten, welke in het bijzonder aandacht verdienen bij de structuur j van de familie-N.V. Voor deze lezing bestond van de zijde van de Contactgroep zeer veel belangstelling. Na de lezing ontwik kelde zich een zeer levendige ge dachten wisseling. Verloren: zakhorloge, damespols horloge, hond, portemonnaie m. in houd, jongensfiets, damesshawl, dy namo, rubber zadeldek, doublé da mespolshorloge, zwarte motorhand schoen, herenpolshorloge, herenrij wiel, cartonnen huls met tekenin gen, zwarte vulpen, schooltas met schoolbehoeften, bruine dames schoen, zwart-bont kalf; hond spa niel, doublé damespolshorloge, bel letje van een armbandje. Gevonden: 2 brillen, rood drie- wielig kinderfietsje, witte gymnas tiekschoen, rubber kussen, sigaret tenpijpje, ruit (vermoedelijk van 'n autobus), kralensnoer, rugzak, da- mesportemonnaie met inhoud, brui ne herenschoen, rozenkrans, dames rijwiel, »hond je, damesrijwiel, bood schappentas, weekend-tas. dezer dagen plaats vond 21 woningen extra. Het geldt hier een extra toewijzing voor de plaatselijke bevolking en voor de industrie. Deze 21 woningen zullen voor 1 Januari 1957 gerealiseerd moeten worden. De bouwactiviteit zal met deze toewijzing in 1956 dus nog verder kun nen worden opgevoerd. Naar wij vernemen zijn de plannen tot realisering van de 30 woningen wel ke gebouwd zullen worden in het kader van het uitbreidingsplan Kom Drunen in een vergevorderd stadium. De Stichting Lips Woningbouw heeft voor 1956 ook nog 25 woningen op het program staan, terwijl op korte termijn ook de bouw van de 4 middenstandswoningen in de Prins Bernhardstraat te verwachten is. Dit wordt voor 1956 dus altijd al 21 en 30 en 25 en 4 is 80 woningen, wel ke voornamelijk geplaatst zullen worden in het uitbreidingsplan Kom Drunen. Bij de informatieve besprekingen aan gaande het uitbreidingsplan Elshout, als mede het partieel uitbreidingsplan Dru- r.en, kwamen Vrijdagavond in de raada- sN/erleend aan de gemeente-opzichter vergadering de plannen ter tafel van het de heer Th°maS V' 4 Wiel' morgen ten gemeentehuize afscheid geno- j men. Hierbij waren aanwezig Burge- j meester Snels, de secretaris de heer P. Elshout, de gemeenteopzichter Thomas v. d. Wiel en verder secretarie-personeel. 1 Bij dit afscheid roemde Burgemeester j Snels de heer Dekkers als een plichts- getrouw en nauwgezet arbeider. 1 Met ingang van 1 December 1955 is in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ont- Tot voorwerker-opzichter werd be noemd de heer Th. van Son, na het be ëindigen der proef op 1 December 1955. BRAND. Donderdagmiddag omstreeks 5 uui brak brand uit in de schuur van de land bouwer P. Brekelmans op Giersbergen. De brandweer die vrijwel onmiddellijk ter plaatse Was, kon alleen met inspan ning van alle krachten de belendende percelen, die alle met riet gedekt waren, behouden. De schuur welke gevuld was met een grote partij ongedorste granen, alsmede talrijke landbouwwerktuigen en landbouwmachines, brandde geheel af. Onder de landbouwmachines bevond zich een dorsmachine en een maaimachi- nc, alsmede enkele wagens. De oorzaak van de brand wordt gezocht bij de mi litairen, die ter plaatse met rookbommen aan het oefenen waren. Enkele jaren geleden werd op Giers- gemeentebestuur voor de aanleg van in dustrieterreinen. In het uitbreidingsplan kom Drunen, is geen ruimte opengelaten voor de industrie. Reeds moesten aanbie dingen tot vestiging van industrie wor den afgewezen bij gebrek aan industrie terrein, zodat de plannen van het ge meentebestuur op de eerste plaats in een behoefte gaat voorzien en op de tweede plaats getuigt van de vooruitstrevend heid op dit gebied. Het plan dat door B. en W. aan de raad werd ontvouwd, omvat de aanleg van een weg ten Zuiden van de spoor lijn vanaf de Stationsstraat in westelijke richting tot aan de Eindstraat. Verder is ook een weg geprojecteerd ten oosten van de fabriek van L. van Drunen in de Grotestraat in noordelijke richting, wel ke dan weer aansluiting zal geven op bcvengenoemde weg ten zuiden van de spoorlijn. Kom NU rustig kiezen uit ONZE VERBLUFFENDE ST. NICOLAASSORTERING i GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. R. v. Sluisveld slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het vakdiploma Consumptie-ijs-bereiding. Proficiat. TAFELTENNIS. Het eerste team van de tafeltennisclub De Smashers speelde tegen N. Despair I uit 's-Bosch, 4; Smashers IIRota I Possum, 82; Smashers IIIGladiato ren 's-Bosch, 64. EEN OPZIENBARENDE RECHTSPRAAK. A.s. Vrijdag 18 Nov. komt üe Z.E. Pater H. de Greeve naar Elshout en zal in het parochiehuis e'en solospel geven var. het Mariaspel: „Een opzienbarende rechtspraak". Zoals op talrijke ar.derc plaatsen zal Pater de Greeve ook hier veel belangstelling trekken. Aanvang acht uur precies. ONTSPANNINGSAVOND. Voor de leden van Elshout Vooruit werd de tweede ontspanningsavond ge organiseerd De aanwezigen hebben eerst volop genoten van de klucht „De Huistyran, van Godfr. Bomans. Tijdens de pauze waagden velen een kans op de vele waardevolle prijzen van het rad van avontuur. Daarna gingen de stoelen aan de kant en bracht het eigen orkestje de stemming er in en kwamen vooral de jongere leden volop aan hun trekken. R.K.J.B. In Café G. van Ooijen hield de R.K. J. B. afd. Elshout een algemene vergade ring. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Muskens, bijzonder welkom, de nieuw benoemde afgevaar digde van de N.C.B- de heer A. Pulles Hzn. en bracht dank aan de scheidende afgevaardigde de heer Adr. Muskens. Daarna vond de prijsuitreiking plaats van de gewassenwedstrijd. Aan de aard- appelkostprijsberekeningswedstrijd nam'en 14 leden deel; J. Pulles 77 pt. Ie prijs, J. Robben 76 pt. 2e prijs; A. Pulles 75 pt. 3e prijs; H. van Balen en W. Klijn 74j/2 pt, 4e en 5e prijs; Sjef Muskens 73 punten 6e prijs. Ter versteviging van de kas hadden de leden aardappelen geteeld; per lid 125 potrs. Hoogste opbrengst Gebr. Klijn Jz. 27 V/2 kg.; J. van Logten 2e met 264J^ kg.; A. Pulles 3e met 206]^ kg.; A. Kol- mans 4e met 203 kg.; H. van Huiten 5e i niet 192 kg.; G. van Huiten 6e met 175 kg. De gemiddelde opbrëngst per lid be droeg 150 kg. Totaal 3450 kg. Besloten werd deze winter een stal- wedstrijd te organiseren en ook deel te nemen aan de kringstalwedstrijd en kringtuinbouwgewassenwedstrijd. Gegadigden voor de retraite kunnen zich nog opgeven tot 1 Dec. Aan de ver gadering had men een kleine feestavond gekoppeld. Zang en declamatie wissel den elkaar af, waarbij vooral de hertn M. Smits, H. van Huiten, J. van Logfen en G. van Huiten zich onderscheidden. De declamaties stonden onder leiding van de technische adviseur de heer D. van den Brink. Geruime tijd bleef men nog gezellig bij een en zoals gewoonlijk kwam het slui tingsuur te vroeg. Langs de weg vanaf de Grotestraat in noordelijke richting zijn de industrieter reinen geprojecteerd. Dit plan heeft verschillende voordelen. De industrieterreinen komen nl. geogra fisch zeer gunstig te liggen. De weg ten zuiden van de spoorlijn zal straks nl. di rect aansluiting geven op de nieuwe grote verkeersweg. Verder worden met deze nieuwe weg ook de sportterreinen ontsloten. De uitbreiding van de sport terreinen wordt gedacht in westelijke richting en zullen dan mooi aan deze nieuwe weg kunnen kom'en te liggen. B. en W. kregen van de raad mach tiging om dit plan verder te laten uit werken door de planologische dienst. bergen efen brandput geslagen, welke zijn nut bij deze brand wel heeft bewezen. Voor kort kreeg Giersbergen ook te lefoonverbinding. Ook hiervan is het nut bij deze gebeurtenis wel duidelijk op de voorgrond getreden. Zeven minuten na de brandmelding gaf de brandweer ter plaatse reeds water. Zonder een pa rate brandweer, goede communicatiemid delen en water ter plaatse, had deze brand voor Giersbergen, waar het me rendeel der huizen met riet gedekt zijn, catastrophaal kunnen worden. WINKELACTIE 1955. Vandaag startten in Drunen de win- r keiiers met de St. Nicolaas-winkelactie, „—11J:.. I.,,j. tl. .1 In het uitbreidingsplan Elshout is een j ™elke dit Jaar bijzonder flink is opgezet weg geprojecteerd ten Zuiden van de Aangaande de werkwijze der actie schre- Schanswijk te beginnen ongeveer bij de i ven w') reeds uitvoerig in ons vorig huidige Jongensschool en uitmondende j r-umm^r. In drie attractieve avonden zul- cp de \Vol£shoekstraat. Aan deze weg ^en winkeliers van Drunen en Els- zal de nieuwe Jongensschool welke er u°U* '200 aan prijzen uitgeven. Er i het volgend jaar zal moeten komen kun- ut 1200 aan prijzen uitgeven. Er is nen worden gebouwd, terwijl nog ruim- j een speciale kinder-etalagewedstrijd, te is voor pl.m. 20 woningen, welke in het kader van uitbreidingsplan Elshout zullen worden geplaatst. EERVOL ONTSLAG. Aan de gemeentearbeider in vaste dienst, dhr. C. Dekkers, werd in verband met 't bereiken van de 65-jarige leeftijd eervol ontslag verleend. Van dhr. C. Dekkers die ruim 20 jaar in dienst van de ge- me'ente is geweest, waarvan geruime tijd als los arbeider en de laatste- jaren als arbeider in vaste dienst, werd Zaterdag waarvoor ook nog eens voor f 100 aan prijzen beschikbaar is. Iedere deelnemer winkelier is kenbaar aan de raamaffiche „Deelnemer". Reeds Zondagmiddag maakten velen op hun middagwandeling een tocht langs de keurig verzorgde etalages, welke een beeld geven van de ruime sortering die de winkeliers van Drunen en Elshout bieden. WONINGBOUW. Van Ged. Staten kreeg de gemeente Drunen bij de extra toewijzing welke Jaarvergadering De Zwaluw. Zaterdag 12 Nov. hield de Post duivenvereniging De Zwaluw haar jaarvergadering in café Van den Hout (Den Braai). Om 8 uur open de de voorzitter de druk bezochte vergadering met een dankwoord voor de grote opkomst. Hierna pre sentie. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Hierna gaf de secre taris het jaaroverzicht, waaruit bleek dat het ledental was toegeno men. De penningmeester gaf ven volgens het financieel verslag met als resultaat een batig saldo. De voorzitter dankte de penning meester voor zijn zuinig beheer. Het jaarverslag van de vliegkas was eveneens gunstig. Het volgende punt was de be stuursverkiezing; aftredend waren de heren M. Libregts, J. Kiviets, L. de Laat en J. v. d. Dungen, die al len werden herkozen. In de vaca ture, ontstaan wegens het aftreden van de commissaris, de heer L. van Esch, werd benoemd A. L. v. Hei voort. De ingekomen stukken vermeld den o.m.: de agenda voor de alge mene bestuursvergadering van de B.C.C. op 17 Nov. a.s. Vlijmen zal drie afgevaardigden zenden. Hierna werden de kampioenschappen uit gereikt; de kampioenen waren vol lof over de prachtige diploma's. Al les ging met een lof-woord aan de kampioen en men spoorde de ove rige leden aan extra hun best te doen om ook het volgend seizoen onder de gelukkigen te zijn. De nieuwe donateur, de heer J. v. Stokkum, werd met algemene stemmen aangenomen. Daarna volg de rondvraag en sluiting van deze drukbezochte en vlotte vergadering met een dankwoord van de voorzit ter aan helpers van het vliegseizoen dat goed geslaagd is. HARMONIE CONCORDIA. Tot directeur van de Harmonie Con cordia is benoemd de heer Kooijker, kos ter en organist van de parochie Vlijmen. BOEKENTENTOONSTELLING. Zondag 13 Nov. werd in de Herman jozefschool alhier een boekententoon stelling gehouden. Er was ruime keuze voor de jeugd. De belangstellng was groot. Voor 't bezichtigen van de nieu we gymnastiekzaal was eveneens grote belangstelling. Deze zal op nader te be palen datum worden geopend. KANARIEVER. VOGELLUST. Zondag 13 Nov. hield de Kanariever. Vogellust in café P. van Eggelen haar jaarlijkse tentoonstelling en hierbij bleek dat het aantal inzendingen weer groter was als de vorige jaren en dat de kwa liteit aanmerkelijk vooruit is gegaan. De uitslag van de keuring was als volgt Kampioen A, de heer A. Kiviets, aan tal punten 90; kleurpunt 46. Kampioen B, J. Wijkmans, aantal pt. 90 plus en kleur 46 plus. De overige prijswinnaars zullen wij in ons volgend nummer publiceren. Het aantal ereprijzen van de Vlijmense neringdoenden was zeer groot, ook van buiten Vlijm'cn, kwamen vele prijzen binnen, totaal 60 sluks. CARNAVALSPLANNEN. In café J. van Oijen kwamen op een avond in de afgelopen week de kasteleins en de juryleden van Carnaval bijeen ter bespreking van de viering van de Car navalsdagen in 1956. De ijverige voor zitter de heer Timmermans had nu reeds deze bijeenkomst belegd om plannen te beramen en uit te werken om het 25-jarig jubileum op grootse wijze te vieren; de bevolking moet, aldus de voorzitter, iets moois, iets aparts, iets actueels worden geboden. Verschillende aanwezigen voer den het woord 'en diverse plannen kwa men ter tafel. Gepoogd zal worden om de viering van Carnaval meer en meer ir.gang te doen vinden en de Carnavals verenigingen zullen nu reeds worden verzocht in 1956 met iets groots voor de dag te komen en de bevolking wordt verzocht door geldelijke steun de uitvoe ring van de geraamde plannen mogelijk te maken. De wens van velen, een „Prins Carna val" te bezitten, zal werkelijkheid worden en er zal nu reeds worden getracht een persoon te vinden die dit ambt geduren de enkele dagen waar wil nemen. Even tuele candidafen kunnen zich nu reeds bij het bestuur melden. De bedoeling is om 's Zondags de Prins in te halen en daarna een interland voetbalmatch te or ganiseren. De ander dagen zullen als gewoonlijk des avonds met groepenwedstrijden, die ditmaal een feestelijk karakter zullen dra gen, worden gevuld. CHR. BESTURENBOND. De Chr. Besturenbond Sprang-Capelle, de plaatselijke Christelijke vakcentrale, komt Vrijdag 18 November a.s. des avonds half acht, in het gebouw van de Chr. Volksbond in algemene vergadering bijeen ter voorbereiding van de jaarlijkse progaganda voor het Christelijk Natio naal Vakverbond. Het ligt in de bedoeling de grote pro- paganda-vergadering te hordden op Woensdag 7 December a.s. Ter omlijs ting van deze samenkomst zal ditmaal zang worden ten beste gegeven, terwijl tevens een mooie film zal worden ver toond. Als spreker hoopt op te treden de heer J. M. Harthoorn, bestuurder van de Chr. Beambfenbond. COLLECTE I. P. S. De jaarlijkse collecte ten bate van het I. P. S. (Interkerkelijk Protestants Sana torium voor het Zuiden) zal in onze ge meente gehouden worden van 21 tot en met 26 November a.s. Wij vertrouwen dat de ingezetenen de collectanten die voor dit mooie doel bij hen zullen aankloppen, zulks niet tever geefs zullen doen, maar dat eenieder naar vermogen zal bijdragen, opdat spoedig tot de bouw van een sanatorium zal kun nen worden overgegaan. JUBILEUM-AVOND NED. BLINDENBOND. In verband met het 60-jarig bestaan van de Ned. Blindenbond zal op Don derdag 8 Dec. a.s. des avonds 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond te Sprang een jubileum-avond worden ge organiseerd, waaraan zullen medewerken de heer Joh. van den Berg, propagandist van genoemde blindenbond en de heer Goedkoop, alhier. De eerste zal een pro pagandistisch woord spreken met als onderwerp „Ons 60-jarig bestaan", ter wijl de laatste enkele zangnummers met gitaarbegeleiding ten beste zal geven. Verder zullen 'enkele mooie films ver toond worden en zal er declamatie ge geven worden. De bijeenkomst zal worden geopend door Dr. H. Winkelman. ONGEVAL. Zaterdagmorgen, toen de jongeheer J. de R. uit de Loonsestraat, zijn met zand geladen vrachtauto zou aandraaien, had hij het ongeluk daarbij zij linkeronder arm te breken, zodat hij naar het zie kenhuis te Den Bosch moest worden overgebracht. Na behandeling kon hij naar huis terugkeren. voor gewas en arbeid worden gehouden, v-aarin hoopt voor te gaan Ds. C. Streefkerk. NED. HERV. KERK, Bij dc gehouden verkiezing voor ambts- dtagers bij de Ned. Herv. Kerk alhier is in de vacature ontstaan door het over lijden van de heer J. v. d. Schans tot diaken gekozen de heer J. Haverhals Jzn. Dc heer Jac. Molegraaf werd als zodanig herkozen. Tot ouderlingen werden herkozen de heren W. Spuijbroek en C. Nieuwenhui- zen. Ter uitbreiding van de kerkeraad werd tot ouderling gekozen de heer J. Pruijssers, terwijl nog een herstemming zal plaatsvinden tussen de heren C. Ha verhals en J. Bogers Hzn., GEREF. KERK, Ter vervulling van de vacatures voor ambtsdragers bij de Geref. Kerk, wegens periodieke aftreding van de heren W. Mandemakers (ouderling) en W. Si'c-n- der (diaken), zijn door de kerkeraad de volgende dubbeltallen gesteld voor ou derling de heren C. van Nes en W. Slen der en voor diaken de heren A. Bras- pmning en J. C. Varossieau. „HET OUDE IJZER". Zoals wij in ons vorig nummer reeds mededeelden brengt de Dilettantenvereni ging „Gezelligheidalhier, a.s. Zaterdag eu de daaro^yolgende Maandag, telkens des avonds om 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, het toneelspel in drie bedrijven door Hans Nasna ,,Het oude ijzer", onder regie van de heer C. Dek kers. „Het oude ijzer", is een toneelspel waarin op zeer spannende wijze het le ven een een dorpssmids-familie wordt geschilderd, die gelukkig is zolang zij met hard werken in het onderhoud voorzien. Wanneer de smid echter e'en erfenis van een gestorven broer onder zich houdt, omdat hij bang is dat 't zijn vrouw en kinderen naar het hoofd zal slaan wanneer zij in de macht van het geld zullen komen, worden deze zich van hun rijkdom bewust en wensen hun schat ook zelf te beheren. Van dat „be heren" komt, zoals de vader had voor zien, echtèr bitter weinig terecht en het duurt dan ook niet lang of zowel moeder als kinderen zijn geheel in de macht van het geld gekomen, dat smelt als was voor de zon, en na verloop van tijd komen zij tenslotte weer bij man en vader terug, die hierop gewacht heeft en alles wordt weer oké. Voor het echter zover is kunnen zij die dit toneelspel gaan zien en horen vele komische momenten meemaken en genieten van een leerzaam en spannend komisch spel, dat, wij twijfelen daar niet aan, door „Gezelligheid op waardige wijze voor het voetlicht zal worden ge bracht. Verschillende speelsters en spe lers, die wij reeds van vorige opvoerin gen kennen, staan ons daar borg voor. DANKDIENST NED. HER. KERK. A.s. Donderdagavond om half acht zal in de Ned, Herv. Kerk alhier dankuur SCHITTERENDE OPBRENGST. Met verschillende nagekomen bijdra gen is het totaal-bedrag van de in de Ned. Herv. Kerk tijdens de dankstond voor het gewas gehouden extra-collecte ruim f 955 geworden. GESLAAGD. Bij het dezer dagen gehouden examen slaagde voor het diploma kraamverzorg ster Mej. Truus Straver, leerling-kraam verzorgster bij het te dezer plaatse ge vestigde kraamcentrum der Prov. Noord- Brab. Ver. „Het Groene Kruis". GOUDEN HUWELIJKSFEEST. De echtelieden Dalmeijer-Sprangers, wonende aan de Heistraat bij 't Bruggetje, hopen Dinsdag 15 Nov. a.s. de dag te herdenken, waarop zij 50 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. Het is de wens van de jubilarissen dit feest in in tieme familiekring te vieren. DANKDAG VOOR 'T GEWAS. De jaarlijkse dankdag voor 't gewas wordt in de Ned. Herv. Kerk aan de Loonsedijk Woensdag 16 Nov. e.k. ge houden. In de die dag te houden kerk diensten, 's morgéns tien uur en 's avonds half 8, hoopt de plaatselijke predikant, ds. Haring, voor te gaan. VOOR HET KERSTFEEST. Met de kinderen van de Ned. Herv. Zondagschool zal dit jaar weer als ge woonlijk het Kerstfeest worden gevierd. Leidsters en leiders zijn met het voorbe reidend werk voor de organisatie van dit feest begonnen en zullen eerstdaags bij de gemeenteleden weer de gebruikelijke collecte voor dit doel houden. ONTSPANNINGSAVOND. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen organi seert Donderdag 24 Nov. a.s. in de zaal van mevr. Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart een ontspanningsavond, waarop de film „Met de Ned. Spoorwe gen door Europa" zal worden vertoond. INTERESSANTE NUTSAVOND. Het programma van het dep{. Lang straat van de Mij. tot Nut van 't Alge meen werd Woensdagavond vervolgd met een lezing over Israël, meer in het bijzonder over de ontwikkeling van dit land in de twintigste eeuw. Deze lezing, die gehouden werd door de heer en me vrouw F. Hinlopen-Nanninga, vond in de achterzaal van hotel Verwiel te Waal wijk plaats, welke voor deze gelegenheid tot de laatste plaats bezet was. In tegen stelling met andere Nutsavonden waren dit keer zeer veel Sprang-Capelse leden or.der de aanwezigen. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de heer L. Pol dervaart, die bij de opening zijn blijd schap over de grote opkomst uitte en de aanwezigën hartelijk begroette. Na het openingswoord werd in een van begin tot eind boeiende rede door de heer en mevrouw Hinlopen op onderhou dende en bevattelijke wijze een beschrij ving van hun reis door Israël gegeven, daarbij meer de aandacht vestigende op de ontwikkeling en vooruitgang van dit land in het Midden-Oosten, vooral in de na-oorlogse jaren.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2