1 Waalwijkse en Langstraaise Courant RAAD VAN LOONOPZAND VOERT HUISVUILBELASTING IN BIJZONDERE ATTRACTIES GEMEENTERAAD DRUNEN es Verwarde stemming ROSAGAERDE. Rheumatische pijnen slopen Uw gestel, maar óók Uw humeur en energie. Wanhopen baat niet! INTERESSANTE PRIJSVRAGEN GEDEELTELIJKE RIOLERING EIGEN TECHNISCHE DIENST GEBOUW VOOR GEMEENTEWERKEN HUUR VOOR BUNGALOWS E.A. MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 Uitgever \faalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VM HEI ZUIDEN 78e JAARGANG No. 92 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief. Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES „ECHO" Wanneer we boven dit verslag van de gemeenteraadsvergadering van Loon op Zand, die Vrijdag werd gehouden, zetten: verwarde stemming, dan bedoelen we allerminst dat de stemming in deze ver gadering* verward zou zijn, dus minder prettig, integendeel; we hebben slechts het oog op het stemmen over de huurcommissie, die, zoals B. en W. voorstelden, zou bestaan uit de twee kamers van de woningcommissie en hier waren blijkbaar enkele leden 't niet mee eens want de heer Grootswagers vroeg stemming en toen het inder daad tot een stemming kwam,, bleek men, althans een gedeelte van de leden, er de draak mee te steken. We kunnen de uitslag moeilijk anders zien dan als een bewijs hiervan. Overigens nam de raad in de beste eensgezindheid de besluiten en deze eensgezindheid zou altijd moeten blijken voortaan, had de heer v Kuyk gezegd toen men de burgemeester huldigde bij zijn zil veren ambtsjubileum en hij herhaalde het nogmaals in deze ver gadering. Het antwoord van een der andere leden beloofde, dacht ons, toch wel iets goeds. DANKBARE VOORZITTER. Alvorens deze vergadering, waar bij de heren de Cock en v. Noye, zoals ze hadden bericht, met aan wezig konden zijn, officieel begon, verklaarde de voorzitter er behoel- te aan te hebben om de raad in zijn geheel als vertegenwoordiging van de burgerij en de raadsleden afzon derlijk hartelijk te danken voor de wijze waarop ze zijn 25-jarig ambts jubileum hadden georganiseerd en gevierd. Het zou voor zijn gezin en hem tot in lengte van dagen een niet uit te wissen herinnering blij ven. Nadat de notulen vervolgens wa ren goedgekeurd, werden de inge komen stukken voor kennisgeving aangenomen. De goedkeuring door Ged. Staten van de grondaankoop van de heer F. Mombers te tGeleen, deed de heer Grootswagers vragen wanneer dit terrein voor het pu bliek toegankelijk zou worden. De grond was nog niet getrans porteerd, antwoordde de voorzitter; zo gauw dit het geval was, zou men beginnen met het begaanbaar ma ken van de dichtgegroeide paden en het juiste aangeven van de gren zen, vooral aan de Westzijde. Er werden vervolgens aan een drietal straten namen gegeven en de heer Grootswagers informeerde in dit verband hoe de eerste straat, thans de Dr Schaepmanstraat, liep. Deze was geprojecteerd, antwoord de de voorzitter, tot aan Berndijk, maar was tot nog toe uitgevoerd tot aan de Heikant. De heer v. Kuyk vond Driestape- lenstoel, een eerder gegeven naam, geen gelukkige naam, maar de voorzitter vond deze naam heel in teressant en een naam met een his torische grond. Het voorstel tot onbewoonbaar verklaring van het pand Gasthuis straat 49, deed de heer IJpelaar vra gen of de eigenaar er een zekere vergoeding voor kreeg. Deze eige naar, aldus de voorzitter, die hier een nieuw pand ging bouwen, zou een subsidie krijgen van het rijk in de bouwkosten van deze nieuwe woning. De Organisatie-verordening Brand weer werd gewijzigd. NIEUWE WEGENWALS. En dan kwam de raad aan 't voor stel tot aanschaffing van een nieu we wegenwals, welke aanschaf no dig was omdat de oude in geen op zicht meer voldeed. Deze wals, die B. en W. op het oog hadden, was al enige dagen bij de gemeente in ge bruik en voldeed heel goed. Het was heel wat goedkoper dan 't ge bruik van de oude wals, waaraan telkens voorzieningen getroffen moesten worden, zoals de voorzit ter betoogde op een vraag van de heer Elshout. De heer v. Laarhoven had zich laten vertellen dat deze nieuwe wals wat aan de lichte kant was en ook de heer IJpelaar was dit gevoe- len toegedaan. De nieuwe wals, bleek uit het ant woord van de voorzitter, woog ruim 5 ton en dat was aanmerkelijk zwaarder dan de eerste; men had hier geen wals van 10 a 12 ton no dig om een nieuwe weg mee in te walsen. Deze nieuwe zou het werk kunnen doen in één-derde van de tijd die de oude er ovej deed. De heer v. Laarhoven had het juister gevonden wanneer de we gencommissie hierbij was ingescha keld. Dit had geen zin. antwoordde de voorzitter; noch de wegencom missie noch B. en W. konden een dergelijk oordeel hierover vellen. B. en W. hadden informaties inge wonnen bij gemeenten en aanne mers en die waren onverdeeld gun stig. En nadat de herem Wennekes en Grootswagers de voorzitter waren bijgevallen en de voorzitter op een vraag van de heer Wennekes had verklaard dat de oude wals voorlo pig zou blijven staan om als het druk was eens enkele uren dienst te doen nog, maar dat er in geen geval verdere kosten aan zouden worden gemaakt, besluit de raad, zoals B. en W. voorgesteld hadden te besluiten. De gas-tarieven zouden, volgens een voorstel van B. en W., niet ver laagd worden, omdat de omzetbe lasting nu was vervallen; want hier tegenover stond een verhoogde ko- lenprijs. De heer Elshout verklaarde dan maar te zullen wachten tot de be handeling van de begroting. Het gasbedrijf, antwoordde de voorzitter, ontwikkelde zich zeer gunstig. En het was niet uitgesloten dat men in de toekomst wel eens tot verlaging van de tarieven kon overgaan, maar of dit bij de eerst volgende begroting al zou zijn, was een tweede. Het aantal grondtransacties werd hierna door de raad gesanctioneerd. Het voorstel tot toekennen van een hoger bedrag aan de heer Bij- gaart vond, zoals de voorzitter ant woordde op een vraag van de heer Wennekes, zijn oorzaak in het feit, feit dat de goedkeuring lang was weggebleven en dit was weer een gevolg van het trage werken van instanties, zoals grondkamer en prij zenbureau. De voorzitter zou, op suggestie van de heer Wennekes, nog eens onder de aandacht van de ze instanties brengen dat dit finan ciële consequenties had voor de ge meente, zoals hij trouwens al vaker had gedaan. Het voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de stichting Rosagaerde, deed de heer Grootswagers tot zijn ge noegen in het prae-advies lezen, dat het de laatste maanden steeds beter ging met de stichting. Het had dus wel geholpen, concludeerde hij, dat er een ruiltje in het bestuur had plaats gehad. Maar waarom verstrekte de ge meente nu deze rekening-courant en niet zoals eerst de Boerenleen bank. Kruschen wèl! Tienduizenden Rheumatieklijders, die eigenlijk al niet meer in genezing ge loofden. probeerden ten einde raad Kru- schen Salts envonden er baat bij. Ook U kan een Kruschen-kuur bevrij den van die slopende rheumatische on gemakken. De kleine, dagelijkse dosis Kruschen brengt en... houdt Uw bloed zuiverende organen in top-conditie. Met verjongde 'energie vervullen zij dan hun heilzame, zuiverende functie, omdat de bloedsomloop krachtig wordt gestimu leerd. Onzuiverheden krijgen geen kans meer zich vast te zetten en Uw gestel te ruïneren. Bij regelmatig gebruik van Kruschen gaat rheumatiek Uw lichaam voorbij. Het was niet, bleek uit de ant woorden van de voorzitter en de heer Wennekes, omdat de Boeren leenbank niet meer zou willen, maar omdat de gemeente toch borg zou moeten blijven en daarom zelf maar gelden in rekening-courant zou verstrekken, hetgeen bovendien ook voordeliger zou zijn. Was er iets bijzonders gebeurd, moest er iets veranderd worden, vroeg de heer Elshout, omdat men nu weer geld nodig had. De beginmoeilijkheden, antwoord de de voorzitter, was men nu te bo ven. Het gesticht was bijna volledig bezet; tengevolge ook van interne maatregelen was de exploitatie thans gunstiger. Maar het zou een stichting blijven die zich zelf niet kon bedruipen, waar geld bij moest. En omdat twee-derde van de be woners mensen waren van buiten de gemeente, was het voor de ge meente moeilijk het ontbrekende aan te passen. Men trachtte daarom van een der ministeries van Maat schappelijk Werk of Volkshuisves ting een verhoogde vergoeding te krijgen. Men streefde er naar door deze verhoogde subsidie het geheel na delig saldo te doen verdwijnen, of in elk geval het exploitatietekort, dat betrekking had op de mensen van buiten Kaatsheuvel. De raad had nog steeds geen ge legenheid gehad Rosagaerde te be zichtigen, zei de heer Grootswagers, en we zouden nog wel een koffie maaltijd krijgen, was ons beloofd, zei de heer v. Kuyk. B. en W. konden de raad natuur lijk niet uitnodigen, antwoordde de voorzitter; maar als men het be stuur aanklampte, zou dat de raad zeker met open armen ontvangen. De heer Wennekes voegde hier aan toe dat binnenkort de kapel van het instituut gereed zou zijn; de inzegening hiervan was mis schien een geschikte gelegenheid om de raad te ontvangen. INVOERING HUISVUILBELASTING. Het voorstel tot invoering van een Huisvuilbelasting we ver wijzen zoals steeds voor deze en andere punten naar de prae-ad- viezen in onze vorige nummers deed de heer Grootswagers terloops opmerken, dat er steeds meer belastingen kwamen en dat dit wel tot gevolg zou hebben dat er meer ambtenaren moesten ko men, dan was men dus nog even ver. Dit was nu eenmaal, antwoord de de voorzitter, een voorwaarde die door de minister verbonden werd aan het ontvangen van een verhoogde uitkering uit het Ge meentefonds. Moest men dan niet vrezen, vroeg de heer Wennekes, dat, als men zo doorging, er toestanden zouden komen, die schadelijk waren voor de volksgezondheid en waartegen dus toch maatrege len genomen dienden te worden. Hier was de voorzitter niet bang voor. Hij meende, dat er hoogstens tien mensen zouden zijn, die hun emmers zouden te rug geven omdat ze deze belas ting niet wilden betalen. En mocht het werkelijk zo zijn, als de heer Wennekes vreesde, dan zou er zeker een einde gemaakt worden aan deze onhygiënische toestanden. Nadat de bedragen ex artikel 55 waren vastgesteld, stelde men een nieuwe gemeenschappelijke regeling inzake keuring van vee en vlees in; deze zou geen nade lige gevolgen hebben voor de ge meente, stelde de voorzitter de heer Elshout gerust. Toen werd de begroting van de gemeente 1956 en de bedrijfsbe- grotingen aangeboden en der ge woonte getrouw werd de raad in twee commissies verdeeld, naar gelang de plaats aan de verga dertafel. Een voorstel tot wijziging van de onderhavige gemeentebegro ting gleed bijkans ongemerkt on der de hamer door. Het verlenen van eervol ontslag aan Dokter Smals als gemeente geneesheer en het in dezelfde functie benoemen van Dokter de Vries, deed de heer Elshout o.m. vragen of het wel nodig was een gemeentearts te hebben en ook de heer Grootswagers stelde deze vraag. De voorzitter wees op de func ties die de gemeentearts toch nog steeds had te verrichten, zoals daar waren het dienen van ad vies aan het gemeentebestuur, de kosteloze inentingen, het gratis behandelen van de werkelijk armlastigen. STEMMING GEMEENTELIJKE INSTELLING VAN MAAT SCHAPPELIJKE ZORG. Dan was aan de orde het be noemen van twee leden van het bestuur der gemeentelijke instel ling van maatschappelijke zorg. Er was een voordracht opge maakt door B. en W., waarvan de heer Grootswagers vroeg of deze bindend was, en de voorzit ter antwoordde bevestigend en verwees hem naar de door de raad zelf vastgestelde verorde- nins- U" Dan is er voor mij niets bij, zei de heer Grootswagers, waar op wethouder Beerens hem van repliek diende door op te merken dat de heer Grootswagers zelf indertijd had opgemerkt, dat er geen agrariër zitting had in dit bestuur; nu waren B. en W. toch aan dit verlangen tegemoet ge komen. En dat deed de heer Grootswa gers ook genoegen, naar hij ver klaarde, maar uit deze voor dracht kon hij toch geen keus maken. Een opmerking van de heer v. Kuijk, die opmerkte dat de heer IJpelaar thans weer geen candi- daat was gesteld, deed de heer Beerens er op wijzen, dat alle maatschappelijke groeperingen thans in het bestuur waren ver tegenwoordigd. De arbeiders door drie personen zelfs. Enfin, het kwam tot een stem ming. in de vacature C. Snoeren wa ren voorgedragen de heren C. Nouwens en C. v. Rooij. C. Nou- wens kreeg 4 stemmen, C. v. Rooij 3, 5 waren er blanco en 1 ongel dig. De heer Nouwens had dus de meerderheid van het aantal uit gebrachte stemmen en was be noemd. In de tweede vacature A. van Lier, waarvoor de voordracht luidde: A. van Lier en Jos Dan- kers, werd de heer van Lier her benoemd met 11 stemmen; twee waren er blanco. VERWARDE STEMMING. Er volgde op verzoek van de heer Grootswagers weer 'n stem ming, toen B. en W. voorstelden de twee kamers van de woning commissie ook als huuradvies commissie te doen fungeren, en hoe het er bij deze stemming toe ging, moge blijken uit de resul taten. Vloemans 8, Stokkermans 8, Nouwens 7, van Rooij 8 en van Pelt 7 (dit waren de leden van de eerste kamer der woningcom missie, die allen in de huurcom missie werden gekozen), v. Kuijk 5, IJpelaar 4, Grootswagers 3, Elshout 2, v. Laarhoven 3, Wen nekes 1, J. Damen 1, W. Damen 1, M. Damen 1, Bossers 1, J. van Wanrooij 1, Tinus van Wanrooij 1, Johannes van Wanrooij 1, Piet van Wanrooij 1, M. van Wanrooij 1, Elshout-Bossers 1. De stemming over de tweede kamer had als uitslag: Van Noye 11, van der Lee 11, Brands 8, Mej. v. Velthoven 10, Ligtenberg 10 (dit waren even eens de leden van de kamer van de woningcommissic, die ook dus in de huurcommissie werden ge kozen). De volgende heren kre gen ook nog stemmen; Broeders 1, van Lier 1, Snaphaan 1, Jan Heesbeen 1, Henk van Haar 1, jM. Vera 1, G. van Deudekom 1, C. v. vl. Broek 1, H. van Haren 1 en J. Vera 1; een briefje was blanco. DE RONDVRAAG. Bij de rondvraag vroeg de heer Bossers de aandacht voor de zandweg van de eerste naar de tweede Loonsedijk, voor de kerk- pad, voor de Cajjclsestraat en voor de twee woningen die zou den gebouwd worden aan de Loonsedijk. Ten aanzien van dit laatste hoopte men, aldus de voorzitter, binnen niet al te lange tijd de huizen te kunnen aanbesteden. De wegen in de gemeente zou den successievelijk allemaal aan de »^eurt komen. Overigens ver zocht de voorzitter de raad der gelijke vragen liever niet meer bij de rondvraag ter sprake te bren gen, maar ze schriftelijk te stel len aan B. en W., die dan a la minute een onderzoek zouden doen instellen. Nu was het dik wijls heel moeilijk direct te be grijpen wat de leden bedoelden en nog moeilijker was het direct van antwoord te dienen. De heer van der Lee vroeg wanneer de afgelegen boerderij en op het electrische net zouden worden aangesloten en de heer IJpelaar vroeg wanneer er een begin werd gemaakt met de elec- trificatie van de Hilsestraat. De voorzitter antwoordde dat voor heel de provincie een ur gentieplan werd opgesteld voor ■de onrendabele gebieden. De PNEM was in beginsel bereid ook de nog niet aangesloten gedeel ten van de gemeente in dit plan op te nemen. De heer v. Laarhoven bracht ter sprake de kwestie van de huur in de Mgr. Volkerstraat, die al weer verhoogd was, evenals de huur van sommige krotwonin gen. Men handelde, antwoordde de voorzitter, ingevolge de ministe- riële richtlijnen; dan konden door de gemeente bezwaren tegen de huurverhoging naar voren ge- i bracht worden en werden die ontvankelijk verklaard, dan kre- j gen de huurders het te veel be taalde weer terug. NAAR EEN EENHEID. Nadat de heer van Kuijk de aandacht had gevraagd voor een lichtpunt op de Bernse Hoef, haakte hij in op hetgeen hij ge zegd had bij het jubileum van de burgemeester, namelijk te trach ten vanaf dat moment de ver deeldheid in de raad weg te wer ken. Nu was er echter, naar hij j had vernomen, dezer dagen weer I een fractievergadering geweest, waarvan de andere groepering niets bekend was. Was men ver geten wat hij had gezegd toen, of Iwas men bang de anderen ook te vragen. Destijds hadden zij bij Ook in de kolomrflen van ons blad zal de prettige Sinterklaassfeer niet achterwege blijven. Die sfeer wordt ook nu al steeds meer merkbaar in vele advertenties, waarin allerlei zaken wijzen op hun voortreffelijke artikelen, die bij uitstek geschikt zijn om te dienen als Sint Nicolaas-cadeaux. En dit zal de komende weken nog toenemen natuurlijk. Echter ook op andere manieren zal Sint Nicolaas en de sfeer die zijn verschijnen ieder jaar omgeeft, in ons blad doordringen. Er zal speciale Sinterklaascopie zijn in onze redactionele kolom men en er zullen ook enkele in ons blad verschijnen. In ons volgend nummer vindt men een prijsvraag voor de kinderen, die van Sint Nicolaas misschien wel een mooi leesboek kunnen krijgen wanneer zij die prijsvraag goed oplossen. Voor al onze lezers organiseren wij een bijzondere wedstrijd in het nummer van 25 November. We zullen over de advertentie-pagina's een aantal afwijkende letters zetten. Deze letters moeten bijeengezocht worden en daar mee moet men een zin vormen. En daar gaat het om. Het is dus zaak dat men alle advertenties een voor een goed nakijkt (dat is trouwens altijd heel nuttig!), met de beschikbare letters vormt men een op het Sint Nicolaasfeest toepasselijke zin en die zin moet men aan ons bureau inzenden vóór 2 December. Dan kunnen we op surprise-avond, in het nummer van 5 Decem ber, de gelukkige prijswinnaars bekend maken. Inderdaad gelukkige, want er zijn aardige prijsjes te verdienen; le prijs: 25.2e prijs 15.3e prijs 5.4e prijs 2.50;, 5e prijs f 2.50. LET DUS OP! OP DE 25e NOVEMBER KOMT HET! die fractie aan de deur gelegen als een jonge hond; ze hadden wel niet gejankt, maar toch dui delijk hun wens te kennen gege ven. Men kon geen knievallen bl(jven doen. Als muziek klonken my Uw woorden in de oren, zei de voor zitter; maar, merkte hy op, als er geen verdeeldheid in de raad meer is, dan heeft het ook geen zin nog fracties aan te houden en fractievergaderingen te hou den. Dan zouden de vyftien leden eerst vergaderen zonder voorzit ter en dan met voorzitter; dat was een staatkundig monstrum. De heer van Kuyk haalde nog het voorbeeld aan van de KVP en KNP, hier betrof het toch ook twee rechtse groeperingen, van de ene waarvan een lid een voor aanstaande functie had bekleed in de andere party. De voorzitter achtte dit echter geen punt voor de openbare ver gadering, waarover hy zich uit zou moeten spreken. De heer Wennekes tenslotte wees er op dat de heer de Cock verhinderd was deze vergadering bij te wonen en ook de fractie vergadering niet had kunnen meemaken; daarin lag misschien de oorzaak, zei hy tot de heer v. Kuyk, dat er geen contact is ge weest. Meer wilde hy er niet van zeggen. En hiermee was men gekomen aan het einde van de openbare vergadering, die dan ook door de voorzitter gesloten werd. De raad der gemeente Drunen kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen ten gemeentehuize. De raad was voltallig. Aangaande de notulen merkte de heer van Sprang op, dat niet was opgenomen dat de voorzitter had gezegd dat over 2 jaar, als in Elshout voldoende armslag zou zijn met woonruimte, de heer Lom- mers de noodwoning welke achter zijn huis staat zou kunnen kopen. De voor zitter merkte op dat de notulen in ieder geval wel weergeven, dat de voorzitter In deze geest had gesproken. De heer v. Sprang zag toch liever ook in de notu len het tijdslemiet opgenomen van VA of 2 jaar dat door de voorzitter was ge noemd. Bij de ingekomen stukken deed de voorzitter mededeling van het feit dat Drunen van Ged. Staten een extra bouw volume voor 21 woningen heeft toege wezen gekregen. TeVens bracht de voorzitter bijzonder lof aan de vrijwillige brandweer, welke juist de avond tevoren zo kordaat was opgetreden bij de brand op Giersbergen, waardoor een ware ramp is voorkomen. Aangaande de ingekomen stukken en mededelingen, merkte de heer v. Sprang op, dat gezien de mogelijkheden tot wo ningbouw welke er nu liggen, het ge meentebestuur vooral diligent moet zijn met het in gebruik nem'en van gronden om i de woningen te kunnen plaatsen. Ge- I zorgd moet worden dat steeds gronden I beschikbaar zijn en dat wegen zullen zijn aangelegd, waardoor de grond bouwrijp zal zijn gemaakt. Voor grond die men in 1957 nodig heeft, moet men zorgen dat hij in 1956 reeds beschik baar is. I De heer Ploegmakers pleitte voor de I nodige soepelheid om te voorkomen dat goede cultuurgrond onnodig braak zou komen te liggen. De heer van Sprang was ook voor soepelheid, maar het mag de gemeente geen stuk grond kosten en het uitbreidingsplan noch de woning bouw mogen er door gestagneerd worden. De heer v. d. Veer bepleitte ook dat het gemeentebestuur alle aandacht zou schenken aan de woningbouw, die voor- j rang dient te hebben op alles. De voorzitter deelde mede dat dit al les steeds de volle aandacht heeft van hei gemeentebestuur. Aan de orde was verder het voorstel van B. en W. tot toekenning van premie op voet van premieregeling woningver betering. Het gold hier drie gevallen, n.l. van C. Spee Grotestraat, Elshout Grote straat en A. van Drunen Grotestraat. Het totale gemeentelijke aandeel bedroeg f 1633.34. De raad keurde dit goed. Ook werd goedgekeurd het voorstel tot beschikbaar stellen van gelden t.b.v. de bijzondere R.K. Jongensschool te Dru nen, voor aankoop van meubilair en leermiddelen voor een bedrag van f 1223,16. Aan de orde was verder het voorstel tot a. intrekking van de gemeenschappe lijke regeling inzake de keuringsdienst van vee en vlees; b. vaststelling van een nieuwe ge meenschappelijke regeling. De nieuwe regeling hield in dat Raamsdonk en Waspik bij de Kring Waalwijk zullen zijn aangesloten len om dus ook deze gemeenten in de gemeen schappelijke regeling te betrekken. De voorstellen tot wijziging van de Kindertoelage-verordening alsmede het voorstel tot wijziging van het Ambtena renreglement gingen vlot onder de hamer door. Het eerste punt was uitsluitend een administratieve wijziging; het tweede punt had betrekking op uitkeringen aan ambtenaren bij dienstjubilea. Het voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling voor de bijzondere scholen voor 1956 werd ook goedge keurd. Het praeadvies vermeldde hier over het volgende Ingevolge de bepalingen van de L.O. wet 1920 moet vóór 1 December van elk jaar de jaarlijkse verrekening plaats hebben van de aan de schoolbesturen uitgekeerde vergoeding per leerling over het afgelopen jaar. Het voorschot, dat ieder kwartaal aan de schoolbesturen wordt uitgekeerd, is gebaseerd op het aantal ingeschreven leerlingen per 31 De-

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 5