).je. MALWÏK 1 UIT DE PROVINCIE GESLAAGDE PLUIMVEE- EN KONIJNENTENTOONSTELLING 25 JAREN HOOFD DER NUTS-ULO SCHOOL DE DRIE ANKERS Het lijkt misschien moeilijk HERENMODES 30 jarige vereniging organiseerde IN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 NOVEMBER 1955 2 jarige soldaat B. E. van Leusden uit Vleuten en zijn 23-jarige ver loofde, mejuffrouw T. de Lange uit de Bilt, ter hoogte van het K.N.M.I. de rijksweg over om een naderende bus uit de rich ting Zeist te halen. Zij sloegen daarbij geen acht op het overige verkeer met het gevolg, dat zij werden aangereden door de auto van de heer E. M. A. Tilburg, die uit Amersfoort kwam. De sol daat overleed ter plaatse, terwijl zijn meisje gedurende het trans port naar het St. Antoniuszie- kenhuis het leven verloor. Woensdagmiddag is de 24- jarige poelier E. van Iwonen de in de buurtschap 't Loo onder de gemeente Oldebroek, in aan raking gekomen met electrische stroom toen hij een electrische aansluiting tot stand wilde bren gen in de poelierswerkplaats om naar de voetbalwedstrijd Saar- iand—Nederland te kunnen luis teren. De man was op slag door. Hij laat een vrouw en een kind achter, Een voorbijganger trof Woensdagmorgen het stoffelijk overschot aan van de 58-jarige heer G. 'S. uit Haarlem, langs de kant van de Herenweg ter hoog te van hel landgoed De Herten kamp. Men vermoedt dat de heer S. met zijn bromfiets de stoep rand geraakt heeft, uitgegleden is en met zijn hoofd terechtgeko men tegen de kant van een droge sloot. Hij brak daardoor zijn nekwervel. De 22-jarige Geert Schoc- maker is te Nieuwleusen door nog niet opgehelderde oorzaak in een bocht met zijn motorfiets over de kop geslagen. In zwaar gewonde toestand is hij bij om wonenden binnen gebracht, waar hij weldra overleed. In een ziekenhuis te Stock holm is overleden een Neder landse koopman, de heer K. H. K. Serné uit Heemstede, die Dinsdagavond bij een verkeers ongeluk te Svaerta in de buurt van Nykoebing (midden-Zwe den) ernstig gewond raakte. Hij was met een Zweedse auto in botsing gekomen en werd uit zijn wagen geslingerd. Zijn achtjarig dochtertje kreeg een shock. Zij is in een ziekenhuis opgenomen. De heer Serné, die gehuwd was met een Zweedsev rouw, was op weg naar Stockholm, om zijn schoonouders per auto naar Ne derland te brengen. Een oude man, een meisje van tien jaar en een bromfietser zijn Vrijdagavond bij verkeers ongeval ien gedood. Drie perso nen werden gewond bij een bot sing op een onbewaakte overweg in Émmen. Toen de veehouder B. Zeg waard van de smalle Klapwijk- seweg te Pijnacker af met zijn personenauto de oprijlaan van zijn boerderij wilde oprijden, werd hii daarin belemmerd door een tegenligger, die juist voor de ingang van de laan voor een passerende auto had gestopt. De lieer Zegwaard stopte op de uil wijkplaats langs de vaart en werd daar aangereden door een hem achterop komende truck met oplegger, bestuurd door M. R. uit Rijswijk. De auto van de heer Z. geraakte hierdoor te wa ter. De inzittenden, bestuurder en zijn zoontje, konden spoedig op de wal worden getrokken. De auto is door een kraanwagen van de firma Kinesis uit Delft op het droffe gebracht en bleek aan de linker achterzijde inge drukt. De oorzaak is te zoeken in een defecte rem van de truck. SOVJE.T-LEJDERS IN INDIA ONTVANGEN. De twee Russische topleiders Kroesjef en Boelganin zijn in New Delhi als vorsten begroet. oen Ac ,ezvanaet* De hoofdstad van India heeft sinds de onafhankelijkheidsver klaring in 1947 niet zo een grote toeloop meer gekend. Naar schatting hadden een millioen Indiërs zich langs de weg ge schaard om de twee Russen toe te juichen. Reeds vroeg in de morgen wa ren honderdduizenden naar New Delhi gestroomd, dat versierd was met vlaggen en slagzinnen in het Russisch en het Hindoes. „Lang leve de strijders voor de vrede, Boelganin en Nehroe", stond er op, of „Russen en In diërs zijn broeders". De Heer M. C. Goudberg werd hartelijk gehuldigd JA AR MARKT FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden door: PIKE NORTON WILL'S 5). Ze woog de voor- en nadelen, die verbonden waren aan het in de arm nemen van Peter tegen el kaar af. Wat zou hij denken? Luid en doordringend rinkelde de telefoon naast haar. Ze pakte de hoorn en zei automatisch „Milly van Zanten". „Met Roh. Zeg, moet je eens luisteren Wel vijf minuten luisterde ze ge duldig naar een omstandig ver haal van Robert over een boek, dat hij niet had en toch zo nodig eens even in moest zien. 't Kwam er op neer, dat hij vroeg of zij 't soms had. Ze kon dit bevestigen en beloofde het morgen even te brengen. Ze kwam toch vlak hij hem in de buurt. Toen Robert, tevreden gesteld, af wilde bellen, vroeg ze ineens: „Weet jij het adres van Peter Moldering, je vriend?" „Jawel, hij woont op de Rozengracht. Het nummer weet ik niet, maar „Wat toevallig! Ook op de Ro zengracht. Dan wonen we vlak bij elkaar. Afijn, bedankt zover." Ze wierp de hoorn weer op de haak en stond op. Ze liep naar het venster en ging daar naar buiten zitten kijken. o Het scheen, dat Peter Molde ring zich na de „ontmoeting" met Milly van Zanten, die in zijn vrijgezellenleven haast een uit spatting mocht heten, nog meer teruggetrokken had. Af en toe zweefde hem nog wel eens een j blond hoofdje met helblauwe o- gen en een kers-rood pruimen- mondje voor de geest, maar dat beeld schoof hij weer zo snel mo gelijk van zich af. „Wat drommel", dacht hij dan wrevelig. „Ik lijk wel een school jongen. Het ontbreekt er maar aan, dat ik versjes op haar ga schrijven." Hij begroef zich dan weer in zijn werk en schreef of zijn leven er van afhing. Met Robert had hij het nog even over de avond met Milly gehad, toen deze de volgende dag was komen vragen, hoe hij het er van af gebracht had. „Best", had hij kort gezegd. „Maar knap in het vervolg nog even je eigen zaakjes op. Dat heb ik veel liever." Nadien had hij nog eens terloops iets over haar gehoord. Ze scheen nog al succes te hebben, zoals Robert vaag op merkte. Verder werd zij niet meer aangeroerd in hun gesprek ken. Deze avond had Peter er ein delijk de brui aangegeven en stond hij op de Rozengracht even een luchtje te scheppen. Bob dartelde in het rond. Het beest scheen in hoge mate te bezitten, waar het zijn baas aan ontbrak: belangstelling voor de andere sexe. Peter floot het dier en wan delde langzaam de gracht af. Eensklaps hoorde hij boven zich een zacht gefluit en een vrou wenstem riep zijn naam. Ver baasd staarde hij omhoog, recht in een paar spottende blauwe ogen. Verward nam hij zijn hoed af. Hij wilde weer doorlopen, ma£r zo gemakkelijk kwam iemand niet van Milly af. Zij wenkte hem boven te komen en met tegenzin nam Peter de uit nodiging aan. Zo verward was hij, dat hij niet eens bemerkte, dat Bob buiten was gebleven. Boven aan de trap wachtte zij hem al op. „Hoe is het er mee?" vroeg ze lachend. „In geen tijden meer gezien?" „Best", antwoordde Peter en hij voelde hoe hij bloosde. „Rob belde me net op en za nikte over iets. Erg onbelangrijk. Maar ik heb meteen van de gele genheid gebruik gemaakt om hem te vragen naar je adres. Ik wilde je dezer dagen nog eens bezoeken of opbellen." „Wat een belangstelling" zei Peter en zijn stem klonk spot tender dan hij bedoeld had. Hij stapte haar kamer binnen en keek* belangstellend om zich heen. „Je hebt het hier aardig ingericht", merkte hij op. Zonder erg was hij ook begonnen met haar te tutoyeren. „Vind je het aardig? Ga toch zitten. Koffie?" „Graag", ant woordde Peter. Hij keek de ka mer eens verder rond. Het viel niet te ontkennen dat ze smaak had. Enkele kleine dingetjes deugden niet, maar dat konden wel curiositeiten zijn of eigen aardigheden die haar ergens aan herinnerden. Zijn blik viel op 'n wajangpop, die er helemaal niet paste. Ze was ongemerkt weer bin nengekomen en volgde zijn blik. „Een herinnering aan m'n broer" merkte ze zacht op. „Hij stuurde die pop vanuit Indiö. Hij is daar gesneuveld." Ze schonk de koffie in en Pe ter zweeg. Dan merkte hij op „Ik ben ook in Indië geweest". „O ja?" Haar belangstelling klonk te oprecht om geveinsd te zijn. „Als oorlogscorrespondent. Ik ben er geweest van onmiddel lijk na de oorlog tot bijna aan het eind..." Je bent zeker net als Rob een geboren Amsterdam mer?" vroeg het meisje terwijl ze tegenover hem ging zitten. „Nou en of. Van kindsbeen af hier opgegroeid. Ik ken de stad op mijn duimpje en de achter buurten vooral. Dat komt ook door de oorlogstijd. Veel kame raden woonden daar of waren er ondergedoken. Het zijn beste mensen als je er mee om kunt gaan. Milly voelde hoe het gesprek in de goede richting ging, maar om de een of andere duistere re den wilde ze nog niet met hem over ha§ir plannen spreken. Hij dronk langzaam en genietend z'n koffie uit. „Ze is verdraaid goed, hoorde ze hem zeggen. „Ik heb ze zelf gezet," bekende Milly met een lach. „Dat had je zeker niet gedacht, hé?" „Nee, zeker niet antwoordde Peter. „Ze is haast even goed als die van mijn moeder vroeger. En die kon het!" In gedachten knikte Milly. „Was je aan de wandel", vroeg ze dan ineens. „Ik loop 's avonds wel eens een stukje om met Bob. Verdraaid waar is dat beest? Ze ker buiten gebleven!". „Heb je een hond? Wat voor een? Toe laat hem eens boven. Ik ben dol op honden." Peter stond op en ging naar beneden. Buiten op de stoep zat Bob en keek zijn baas verwijtend aan. „Je hebt me le lijk in de steek gelaten." zeiden de beschuldigende ogen. „Kom maar mee naar binnen, jong." Uitgelaten rende Bob de trap op. Alsof hij al jaren de weg wist stoof hij onmiddelijk Milly's ka mer binnen. Wat langzamer en ingeto gener volgde Peter. Hij vond Bob die zich al op Milly's schoot ge nesteld had en van die plaats Pe ter vergenoegd, triomferend en kwispelstaartend aanzag. (Wordt vervolgd) voor een Heer iets te kopen. Doch als U onze sortering ziet, slaagt vanzelf. Grotestraat 155 WAALWIJK Filiaalhoudster Mevr. v. d. Brand-Hens. Hei oude vertrouwde adres. OPENBAAR LICHAAM VOOR DE BIESBOS. Vraagstuk reeds vier jaar hangende. In de memorie van antwoord op zijn begroting heeft minister Beel de Tweede Kamer meegedeeld, dat de vraag of het gewenst is met het oog op de in de Bra bantse Biesbos te treffen voorzieningen, over te gaan tot de vorming van eten zelfstandig openbaar bestuurslichaam, de aandacht heeft van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant. Dit vraagstuk heeft echter reeds vier jaar de aandacht van genoemd college. Het is namelijk zo, dat het gebied van de Brabantse Biesbos valt onder vier gemeenten, wat een speciale voorziening met het oog op de Biesbos- werken wel gewenst maakt. Men zou zich kunnen voorstellen, dat de vier be langhebbende gemeenten voor de uitvoe ring der Biesboswerken en wat daarmee samenhangt een bijzondere overeenkomst 'zouden sluiten. Een andere mogelijkheid is die, waarop in de memorie van ant woord gedoeld wordt, namelijk de in stelling van een openbaar lichaam, dat dus vrij staat van de gemeenten en dat beslissingen over dit gebied zou moeten nemen 'en er voorzieningen treffen, tot dat het „normaal gebied" geworden is, waarna men het gebied eventueel weer bij de oude gemeenten zou kunnen onder brengen. De instelling van een dergelijk open baar bestuurslichaam dient bij de wet e geschieden. Mede uit financieel, maar vooral uit bestuurlijk oogpunt lijkt deze laatste vorm het aantrekkelijkst. On danks de reeds vier jaren durtende aan dacht van de Brabantse Gedeputeerde Staten heeft men echter nog niet veel vooruitgang ten deze gezien. Mogelijk dat aandacht ook van Regerinqszijde de ze moeilijke en moeizame kwestie op gang kan brengen. Aan Brabantse kant zal dat zeker niet betreurd worden. HET EIGENDOMSRECHT VAN BATA TE BEST. Arrest van de Hoge Raad. De Hoge Raad heeft arrest gewezen in de procedure om het eigendomsrecht van een gedeelte van het Bata-concern, n.l. van de N.V. Schoenen- ten lederwa ren fabrieken Bata te Best. Destijds sprak de Amsterdamse recht bank als haar oordeel uit, dat Jan Bata, een in Sao Paolo in Brazilië woonachti ge halfbroer van de in 1932 overleden eigenaar van het wereldconcern, zich te recht de eigenaar van het concern be schouwt en dat de minderheid der aan- I delen van de N.V. Bata te Best, zijnde 225 aandelen van f 500,— zijn eigen dom zijn. Het gerechtshof te Amsterdam heeft daarna dit vonnis bevestigd, tegen welk arrest de andere partij, een neef van Jan Bata in cassatie is gekomen. I Het Ned. Beheersinstituut, als beheer- der van het vermogen, is in cassatie voor het eerst mede gedagvaard. De advocaat-generaal, die onlangs conclusie nam in deze zaak, zei, dat dit ten on- rechte was geschied. Krachtens het be- j sluit vijandelijk vermogen moest Jan Bata 1 als vijandelijk onderdaan worden be- schouwd. Zijn vermogen was aan de j staat overgegaan. Deze had dus als voor naamste opponent tegen deze vordering gedagvaard moeten worden. Aan Jan Bata is later onder ontbindende voor waarde zijn vermogen teruggegeven. De Hoge Raad heeft thans het door het Beheersinstituut opgeworpen middel van niet-ontvankelijkheid gegrond geoor deeld, het beroep, voor zover tegen dit instituut gericht, niet-ontvankelijk ver klaard en voor het overige het beroep verworp'en. zeer dankbaar dat men deze avond had georganiseerd, tot nog toe was het hem veel meegevallen. Hij dankte de heer Poldervaart voor zijn felicitaties namens het bestuur en voor het prachtige cadeau dat een lang gekoesterde wens van hem was. Hij dankte het personeel en vond het heel prettig te vernemen, dat men zo graag aan de school werkte. Heel speciaal ook dankte hij de ouders van de leerlingen voor hun grote spon taneïteit ten hun prachtig cadeau, zoals hij ook de oud-leerlingen dankte. Voor het geschenk van de leerlingen had de heer Goudberg heel veel waar dering zoals hij zei. Uit het feit, dat het klassieke platen waren leidde hij af, dat de leerlingen als het nodig was, te ra den gingen bij de ouderen en dat was zeer prijzenswaardig. Hij wtenste hun veel succes bij hun eerste openbare optreden deze avond. En dit succes viel de leerlingen onge twijfeld ten deel, want het overige ge deelte van de avond dat zij te verzorgen hadden, viel zeer in de smaak van de aanwezigen en vervolmaakte deze huldi ging, die de heer en Mevrouw Goudberg ongetwijfeld veel goed heeft gedaan. De Pluimveevereniging Waalwijk en Omstreken organiseerde het afgelo pen week-end, bij gelegenheid van haar dertig-jarig bestaan, dat eigenlijk enkele Jaiten geleden reeds gevierd had dienen te worden, een Provinciale Pluimvee- en Konijnententoonstelling, die vooral door de kwaliteit en de variëteit van de inzendingen zeer geslaagd mag worden genoemd. Vrijdagavond is die tentoonstelling officieel door burgemeester Teijssen ge opend. Hierbij waren een groot aantal prominente figuren aanwezig, leden van het ere-comité, afgevaardigden van de Raad van Beheer en van an dere pluimvee- en konijnenverenigingen uit de provincie. In verschillende toonaarden is gewezen op het nut, het bestaansrecht van een dergelijke vereniging, als deze jubilaresse; die dit recht van bestaan vooral vind in de prachtige vreedzame vrije-tijdsbesteding die zij propa geert. Zeer velen, die zich verbonden Waalwijk, waren Vrijdagavond j. om een bijzonder feit te vieren; Goudberg op 1 November vijf-en- aan deze school. Men heeft zijn waardering, voor al kwart-eeuw voor het openbaar u aan de Protestants Christelijke je gedaan, niet onder stoelen of ban niet bij woorden alleen. Verschillende sprekers hebben de lof- trompet gestoken over deze voortreffe- j lijke onderwijsman, wiens huldiging het karakter droeg van grote hartelijkheid en spontaneïteit, zowel van de zijde van de ouders der leerlingen, van het personeel, van de oud-leerlingen, als wel van de huidige leerlingenschaar, die van deze huldigingsavond een vrolijk feest maakte. Namens het schoolbestuur sprak de heer Poldervaart, ten het waren zeer waarderende woorden die hij sprak, woorden die vergezeld gingen van een platenwisselaar als stoffelijk blijlc van deze grote waardering. De heer Pontvuyst voerde het woord namens het onderwijzend personeel, dat zoals hij verklaarde heel graag aan de Nuts-Ulo-school werkte; het aandenken van de onderwijzers was een luxe siga rendoos. Namens de ouders van de leerlingen uit Sprang getuigde de heer Braspenning in welgekozten woorden van zijn grote waardering voor het werk door de heer Goudberg aan de opvoeding van de jeugd besteed; een zeer fraaie lamp was het cadeau van deze categorie. weten aan de NUTS-ULO-school te 1. in zaal Thalia te Waalwijk bij elkaar het feit namelijk, dat de heer M. C. tv/intig jaren als hoofd verbonden was hetgeen de heer Goudberg in deze itgebreid lager onderwijs, meer speciaal ugd van Waalwijk en omgeving heeft ken gestoken, en het bleef waarachtig De heer de Rooij sprak namens de oud-leerlingen, die er enigszins bekaaid waren afgekomen, zoals het jubilerende hoofd zich later zou uitdrukken; maar ze waren ook zo moeilijk te bereiken. Har telijke woorden sprak de heer de Rooij en hij bood een geschenk onder couvert aan. Namens de leerlingen tenslotte werd een aantal gramofoonplaten van klassie kc werken aangeboden. De heer Goudberg toonde zich zeer getroffen door deze spontane huldiging en zijn dankbaarheid, verklaarde hij was heel groot. Op de eerste plaats ging die dankbaar heid uit naar God, die hem spaarde; er waren moeilijke tijden geweest, in de be zetting bijvoorbeeld, en het was ook al gebleken, dat men zich niet altijd zonder moeilijkheden in het verkeer kon bege ven. Ook voor de school waren er moei lijke ogtenblikken geweest, maar men moest de blijde boodschap blijven uit dragen en dat had men gedaan. De heer Goudberg verklaarde zich geen man voor huldigingen, maar niet temin was hij het bestuur van de school ERKENTELIJKHEID JEGENS GEMEENTEBESTUUR. De her Stokwielder opende deze bij eenkomst, die Vrijdagavond in de bo venzaal van de Gecroonde Leersse plaats had, met allen welkom te heten en te danken, degenen die hiervoor in aanmerking kwamen. Dat was op de eerste plaats burge meester Teijssen die men bereid had ge vonden de officiële opening te verrich ten, en in hem dankte de voorzitter van de jubilerende verteniging ook het ge meentebestuur, waarvan men alle steun en medewerking had mogen ondervinden, en hieruit concludeerde hij, dat de ver eniging en haar doel de sympathie had van het hoogste gezag in de gemeente. Hij dankte de heren van het ere-co mité voor hun financiële en morele steun, de leden van het tentoonstellingscomité vooral de secretaris-penningmeester van de vereniging de heer Mandjes, die zo veel voor de totstandkoming van deze tentoonstelling had gedaan, de leden van net werkcomité, Dr den Hartog uit den Bosch, de gedelegeerde van de Raad van Beheer, de afgevaardigden van de ver schillende verenigingen uit de provincie. Sprekend over de expositie zelf, zei de heer Stokwielder, dat de vereniging wel meer inzendingen had verwacht, maar de kwaliteit van de inzendingen ten de va riëteit maakten heel veel goed. Hij hoopte dat deze tentoonstelling, ve len, en vooral jongeren tot de vereniging zou brengen. WAARDERING VAN HET GE MEENTEBESTUUR. Burgemeester Teijssen sprak over het zeer te loven doel van deze vereniging, een doel, dat zich verder uitstrekt dan de sport zonder meer. De verteniging wil de immers ook liefde aankweken voor het dier, en die liefde bracht mee een zekere huiselijkheid en dat was in deze tijd vooral, zeer waardevol. Namens het gemeentebestuur getuigde de burgemeester graag van zijn waarde ring voor wat deze vereniging in dc loop van de jaren had verricht, op het ge bied van vrije-tijdsbesteding, een maat schappelijke factor die niet verwaarloosd mocht worden. Door middel van deze tentoonstelling, die geen plaatselijk, geen regionaal, maar een provinciaal karakter droeg, had men gemeend ook al de anderen die niet tot de vereniging behoorden in de gelegen heid te stellen kennis te maken met deze sport. Ge moogt trots zijn op deze tentoon stelling, aldus de burgemeester en het ge meentebestuur heeft U graag alle mede werking gegeven. Hij betuigde zijn respect voor de or ganisatoren en met de hoop, dat deze expositie meer liefde zou kweken voor deze mooie sport, en gevolgd zou wor den door een tentoonstelling die nog groter zou zijn en een nog grotere in zending zou kennen, verklaarde hij ze voor geopend. NAMENS RAAD VAN BEHEER. Dr den Hartog bracht de gelukwen sen over van de Raad van Beheer, het federatief lichaam, dat de belangen van alle dergelijke verenigingten behartigt. De Raad van Beheer verklaarde hij ia buitengewoon dankbaar, wanneer er ver enigingen zijn als de Uwe, die zo grote activiteit tonen en zo n goede stemming kweken; deze vergemakkelijken ons werk een werk, dat zoveel goeds in zich houdt. Hij noemde deze sport een vrije-tijds besteding bij uitnemendheid en daarom deed het hem een genoegen, dat de voor zitter het gemetentebestuur zo geprezen had en vooral dat de burgemeester de vereniging de steun van het gemeente bestuur had toegezegd. Meer dan ooit was een liefhebberij, zoals die hier beoefend werd, nodig. Dit v/as geen liefhebberij waarin men zich liet vermaken, maar waarmee men zich zelf vermaakte en verrijkte met een gro te liefde voor de natuur. En bij de men sen, zal ondanks een vermechanisering, een grote behoefte blijven, enig contact met de natuur te houden. Dit was een liefhebberij die in elk huis en in elke hof kon worden beoefend en daarom speet het hem, dat er gemeentebesturen waren, die niet alle medewerking gaven, misschien door een gebrek aan inzicht in de betekenis van deze liefhebberij. In grotere steden werden de mensen ge dwongen hun dieren op te ruimen, of was er bij voorbaat al geen gelegenheid ze te houden. In deze geest sprak de gedelegeerde, aie tenslotte zijn beste wensen uitsprak voor het slagen van de tentoonstelling. Alle genodigden begaven zich toten r.aar de grote zaal, waar zij in grote bewondering gingen langs de kooien, waarin dieren van uitzonderlijke kwali teiten waren geëxposeerd, en na hen, zijn de twee volgende dagen nog heel veel anderen over deze tentoonstelling gegaan. te Waalwijk op Donderdag 24 November a.s. SPREEKUUR INSPECTEUR L.O. De Inspecteur van het L.O. in de Inspectie Waalwijk is op 23 dezer verhinderd spreekuur te houden. Het spreekuur wordt verschoven naar 30 November a.s. Het daarop volgend spreekuur is op 14 Decem ber e.k. UITVAART EN BEGRAFENIS PASTOOR L. SANDERS. Donderdagmorgen is in de paro chiekerk van St. Petrus te Vught de plechtige H. Requiemmis opgedra gen voor de zielerust van wijlen pastoor L. A Sanders. Woensdag avond waren door mgr H. Eras de metten gezongen. De plechtige Re quiemmis werd, na het zingen van de lauden, opgedragen door de hoogeerw. heer Ign. Broekman, de ken van Boxtel, met assistentie van kapelaan J. Heerkens en de Vught- se missionaris pater C. van Oers; ceremoniaris was kapelaan J. Mus- kens. De grote St. Petruskerk, die pas toor Sanders nog dit jaar zo fraai heeft laten restaureren, kon de vele gelovigen nauwelijks bevatten, zó groot was de belangstelling. Aan wezig waren talrijke oud-kapelaans van de St. Petrusparochie, Vughtse priesters en pastoors en kapelaans uit het dekenaat Boxtel, het ge meentebestuur van Vught met bij na alle raadsleden, afgevaardigden van de gilden „St. Barbara" en St. Catrien" met hun zilver en vaan dels enz. Voorts o.a. mgr H. Eras, pastoor van de O.L. Vrouwe-parochie te Vught, mgr J. v. Overbeek, direc teur van het doofstommeninstituut te St. Michielsgestel en het Eerste Kamerlid mr F. Teulings. Na de H. Mis hield deken Broek man de lijkrede, die daarin de gro te verdiensten van de overleden herder uitvoerig schetste. Na de absoute volgden honderden belangstellenden pastoor Sanders naar zijn laatste rustplaats. DRS WITTE VOOR DE A.R.K.A. Donderdagavond hield voor een behoorlijk aantal leden van de AR- KA, afdeling Waalwijk en Omstre ken, die bijeen waren in zaal Tha lia, Drs Witte een lezing over ver slavingsgiften. Drs Witte, die verbonden is aan het Scheikundig Laboratorium van het Ministerie van Justitie, wist op een zeer boeiende manier te vertel len over deze giften die hij in drie groepen onderscheidde: de opwek kingsmiddelen, zoals pervitine, co caïne en koffeïne; deze waren niet direct schadelijk, maar een te -veel gebruik kon niettemin ernstige ge volgen hebben; de verdovingsmid delen, zoals opium en morfine, die fataal waren en de stoffen tenslotte die hallucinaties veroorzaakten, zo als de beruchte mirowana-sigaret- ten, die werden vervaardigd uit 't zaad van de vrouwelijke hennep- plint en waar vooral in Amerika, speciaal onder de jeugd van de middelbare school, een geweldige rage op bestond. Hij sprak over de praktijk van de handel in deze middelen, de smok kel in de havensteden en langs de Duitse grens en de bestrijding hier van. Drs Witte maakte hierbij ge bruik van lichtbeelden. Met grote interesse volgden de aanwezigen zijn uiteenzetting en er ontwikkelde zich na deze causerie een interessante gedachtenwisseling waarbij actuele kwesties, zoals het geval kardinaal Mindzenty en de dooping van wielrenners, ter sprake kwamen. De voorzitter van de A.R.K.A., de Waalwijkse gemeentesecretaris de heer N. Vlaar, die de spreker inleid de, dankte hem ook zeer hartelijk, en dit dankwoord was ongetwijfeld alle aanwezigen uit het hart gegre pen. DE A.V.R.O. TROK AAN DE BEL. Voor een stampvol Musis Sacrum heeft de A.V.R.O. Donderdag een tournée-avond verzorgd onder de titel „De A.V.R.O. trekt aan de bel",

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2