mALWYK BOEKBESPREKING Waalwijks Orkest geeft Concert I N.V. A. J. DE KORT NAM NIEUWE MACHINEHAL IN GEBRUIK. BIOSCOOP-PROGRAMMA ü8* 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 25 NOVEMBER 1955 2 Geleidelijk aan heeft men het nieuwe gedeelte in gebruik geno men; dat is gegaan zonder één dag verlet, zonder dat men één paar schoenen minder produceer de; dat moet een knap staaltje van organiseren zijn geweest. Nu is de nieuwe hal volledig in gebruik, en nu, zeggen de héren de Kort, is het haast onbegrijpe lijk, hoe men vroeger heeft kun nen werken. Men zou de machi nes nooit meer in het oude gedeel te kunnen krijgen. band te krijgen tussen de mu ziek, de tekst en de handeling. Deze ouverture is een z.g. Franse ouverture, waarin de be wegingen langzaam-sncl-lang- zaam zijn, in tegenstelling tot de Italiaanse, waar de volgorde is: snel-langzaam-snel. Het Concert voor viool en ho bo in d. kl. t. van J. S. Bach is het volgende programma-onderdeel we horen dan het Waal wij ks Or kest en de solisten Kees van Schaik, viool, en Arthur Mcrsel, hobo, beiden leden van Het Bra bants Orkest. Dit dubbelconcert voor viool en hobo is ook wel bekend als dubbelconcert voor twee klavie ren, maar daR is het in een an dere toonsoort gezet. De bezetting, waarin het werk a.s. Dinsdag wordt gespeeld, is de oorspronkelijke en, mag men zeggen, ook de meest aantrekke lijke, vooral om het prachtig contrasterend timbre van de bei de solo-instrumenten. Een werk dat iedereen zeer zal kunnen ge nieten. Dan is de beurt aan het Bra bants Strijkkwartet, dit ensem ble, gevormd uit: Pierre Jetteur, le viool, Jan Plinsinga, 2e viool (de dirigent van het Waal wij ks Orkest). Dick Vos, altviool en Arpad Szomoru, is een voortzet ting van het bekende Gagliano- kwartet, waarvan de thans naar bet Gelders Orkest teruggekeer de Simon Kooke de leider was. Het Brabants Strijkkwartet speelt het Strijkkwartet op. 77 no. 2 van J. Haydn, een van de mooiste, maar ook een van de moeiliikste kamermuziekwerken van deze grote meester, en Scher zo uit het 2e Strijkkwartet van A. Borodin. In beide werken zal ongetwijfeld te genieten zijn van een precieus musiceren, het en semble is. samengesteld uit zeer begaafde musici. Na de pauze is het weer de beurt aan het Waal wij ks Orkest, dat de Symphonie no. 5 in Bes gr. t. van F. Schubert zal spelen. Als we ons goed herinneren, zal dit de eerste keer zijn dat het Waalwijks Orkest een hele sym phonie uitvoert, een bewijs voor liet ver gevorderd zijn van het gezelschap. Weliswaar schreef Schubert dit werk slechts voor een kleine bezetting, maar dit houdt helemaal niet in, dat bet een gemakkelijk, misschien iet wat onbeduidend werk zou zijn; integendeel, tal van grote orkes ten hebben deze vijfde symphonie steeds op hun repertoire, en dit geestige humoristische werk stelt meer dan normale eisen aan de uitvoerenden. Het ziet er naar uit dat de vertolking van dit werk enigszins de meesterproef, of wilt U het wat minder de gezellenproef gaat worden voor het Waalwijks Orkest. We hopen, dat er velen zijn die dit concert, dat veel goeds be looft, zullen gaan horen. Het Waalwijks Orkest is het waard gesteund te worden door de be langstelling, de daadwerkelyke belangstelling van de Waalwijk- se bevolking, want het ensemble is in de korte tijd van zijn be staan geworden tot een zeer te waarderen bezit, waar men zui nig op moet zijn, en dat men met grote, belangstellende zorg moet omgeven. man ontsnapt uit de inrichting en neemt de vrouwelijke arts die hem behandelde, met zich, om dat zij te veel van hem te weten is gekomen. De politie wordt er mee gemoeid en het blijkt dat de man als chauffeur in dienst was van een smokkelcomplot, dat al les op alles zet om hem aan het zwijgen te krijgen. Een thriller, die door personen boven 18 jaar met spanning zal worden gevolgd. Chaplin's Festival. Woensdag en Donderdag komt er een heel goede en oude beken de op het witte scherm van Mu sis Sacrum: de beroemde film komiek Charley Chaplin, die al mil boenen mensen over heel de wereld tranen heeft doen schrei en van het lachen. Er is veel ver anderd in de wereld van de film sinds Chaplin zijn eerste films maakte, maar het blijft een ge noegen hem van tijd tot tijd nog eens terug te zien in zijn dwaze creaties. Toegang alle leeftijden. LUXOR THEATER. Liefde als koopwaar. Onder deze titel wordt van Vrijdag tot en met Zondag in dit theater een film vertoond die het verhaal vertelt van een knappe jonge vrouw, die door een gewe tenloze vriendin wordt gechan teerd en tot onwaardige hande lingen wordt gedwongen. De jon ge vrouw, die om haar verdriet te vergeten, trouwde, heeft te weinig steun aan haar man, die zich bovendien laat misleiden door de chanteuse, maar als hem de ogen open gaan, wacht man en vrouw 'n gelukkige toekomst. Onder de hoofdrolspelers zien wc de naam Gina Lollobrigida. Toegang 18 jaar. Da bende van Marady. Maandag en Woensdag wacht de bezoekers van Luxor 'n span nende Western met Randolph Scott in de hoofdrol van post koetsbewaker, die, terwijl hij de grootste bestrijder is van een troep bandieten, door de bevol king van een Amerikaans stadje als deel uitmakend van de bende wordt gezien. Zo komt hij tussen twee vuren te zitten, maar knal lende revolvers en ijzeren vuis ten banen voor hem een weg door de moeilijkheden, die hij uiteindelijk grandioos overwint. met medewerking van QrabailtS Strijkorkest. We kunnen zeggen over de muzikale belangstelling in Waalwijk wat we willen, we kunnen vaak klagen dat de belangstelling voor muzikale uitingen zo gering is, dat bijvoorbeeld Het Brabants Orkest zich genoodzaakt heeft gezien de concerten in Waalwijk terug le brengen tot één per jaar -en dat is een schande voor 'n stad als Waal wijk ondertussen is er hier toch maar een harmonie die in heel korte tijd is opgeklommen naar de afdeling Uit muntendheid, een Liedertafel die in staat is werken als 't Requiem van Mozart uit te voeren, nog tal van andere zang- en muziekverenigingen, en ondertussen bestaat hier toch maar een orkest, het Waalwijks Orkest, dat op weg is uit te groeien tot een amateurorkest van prima gehalte. Aan belangstelling voor de actieve muziekbeoefening man keert het dus niet en deze belangstelling voert zelfs tot goe de resultaten. Wanneer nu ook de belangstelling van de bevolking als zodanig voor muzikale uitingen zich in de ze goede richting zou ontwikkelen, dan zou er helemaal geen reden zijn tot klagen. Dinsdag 29 November a.s. geeft het Waalwijks Orkest in tonen. PROGRAMMA VAN STANDING. Het is een programma van standing, dat het Waalwijks Or kest het publiek kan laten horen, een programma dat duidelijk aantoont de grote ontwikkeling van dit ensemble, dat met een prijzenswaardige ijver zich week in week uit bekwaamt en dal thans in een stadium gekomen is dat het noodzakelijke aanvulling behoeft, om grotere en meer ei sende werken te kunnen uitvoe ren. De Stichting „Vrienden van het Waalwijks Orkest", waarvan het bestuur alle, voornamelijk materiële belangen van het or kest behartigt, tracht ook de ge lederen van het orkest te verster ken. Zo hield men een aantal i maanden geleden een openbare I repetitie waarvan het gevolg was j dal zich weer enkele leden aan- j meldden, maar er bestaat behoef te aan amateur-musici, die graag hun tijd en hun ambitie zouden willen geven aan het orkest. En dat het orkest deze tijd en deze ambitie ten volle waard is, daar van kan men zich overtuigen vol gende week Dinsdag, wanneer 't orkest zijn concert geeft. Men heeft een goed program ma gekozen. Men opent met de Ouverture „Alceste" van Chr. W. v. Gluck; niet de eerste de beste, deze Duit se componist, die een grote ver nieuwende invloed heeft gehad op de opera, die er naar streefde A an de opera een meer homogeen kunstwerk te maken, niet de mu ziek te laten prevaleren, of de handeling, maar een hecht ver- Prachtige maar zeer noodzakelijke uitbreiding ZONDAGSDIENST. Zondag 27 November 1955. Arts: H. Langemeijer. Apotheek: Geers. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 27 November 1955. le Advent). 10 uur: Ds. L. Schellevis. Extra collecte voor noodlijden de kerken en personen. 18.30 uur: Ds. L. Schellevis. Jeugddienst. Onderwerp: „Het is niet alles goud, wat er blinkt". GESLAAGD. Onze plaatsgenote Mej. Th. de Bont slaagde dezer dagen te Al melo voor het examen dokters assistente. ZEEHOND IN DE BERGSE MAAS. Maandag werd nabij de veerpont bij Drongelen in de Bergse Maas 'n zeehond waargenomen. PUCK SPEELDE VOOR KUNST KRING „DOOD DOOR SCHULD Met gemeengde gevoelens zal het Kunstkringpubliek Dinsdag avond hebben zitten kijken naar het spel van Bert Kroon: „Dood door schuld", dat door het to neelgezelschap Puck voor een volle Musis Sacrum-zaal werd vertolkt. Het is een stuk waarvan men geen hoogte kan krijgen; wordt hier een probleem in gesteld en zo ja welk? Hoe wordt dit opge lost? Wal moet dat einde bete kenen? Het zijn allemaal vragen die bij je opkomen wanneer je naar dit stuk zit te kijken. Maar goed, dus enkel een ge zellig toneelstuk, toneel om liet toneel, zonder probleem, zonder moraal, zonder veel inhoud? En ook dat was het lang niet altijd, want er waren te veel on waarschijnlijkheden, te veel vals heden, te veel geschreeuw en te weinig wol. Met de pauze waren we zeer benieuwd naar het vervolg. Dat heeft de schrijver zeer zeker we ten le bereiken. Maar toen deze kunstkringavond voorbij was, bleek deze nieuwsgierigheid vol komen ongegrond, want er was niets om nieuwsgierig naar te zijn. Of was het de bedoeling van de schrijver, dat we tot na het spel benieuwd zouden blijven naar wat nu eigenlijk de bedoe ling was? Dat we met het pro bleem van de oplossing, van de „moraal" naar huis gingen? Dus toch een probleem! I)e grootste verdienste van het stuk „Dood door schuld" vinden we, dat Puck er de gelegenheid in vond te tonen tot hoe een en thousiast, tot hoe een overgege ven spel deze jonge actrices en acteurs in staat zijn. Er werd prachtig gespeeld over het algemeen, technisch prach tig, want het is heel moeilijk in houd te geven aan figuren die erg onecht blijken. Een'speler als Cas Baas hijvoorbeeld heeft dit terdege ondervonden! De meest aanvaardbare figuur uit het stuk was Max, uitnemend gespeeld door Wim van den Heu vel. In deze figuur was een con flict te hespeuren, een levensecht conflict. Voor de rest vonden we het stuk er een van gemiste kansen, want kansen gaan er in de stof die de schrijver behandelde, ze ker schuil. N.C.R.V.-UITZENDING VANUIT WAALWIJK. Voor uitzending op Woensdag 30 November van 21.40 tot 22.10 zal op Maandag 28 November in de Ned. Hervormde Kerk te v.m. Besoijen een programma worden uitgevoerd voor de NCRV-ru- briek „Ja, ik geloof en daarom zing ik", waaraan wordt meege werkt door de Christelijk Gem. Zangvereniging „Hallelujah", de bariton Kees Denik, en naar alle waarschijnlijkheid de organist Jan Ronefaas. Deze uitvoering zal Maandag avond plaats vinden van 20.30 tot 22 uur; de opnamen worden vooraf zonder publiek geregeld. Kees Denik leidt de samen zang, want het is ook de bedoe ling dat de gemeente zingt. Het koor zal enkele nummers zingen, evenals waarschijnlijk Kees De nik. Dis. D. Schouten, directeur van de Prot. Chr. HRS te Waal- f wijk, zal het openings- en slot woord spreken. KERSTORATORIUM. Naar wij vernemen hoopt het Ned. Herv. Kerkkoor aan de Ha ven o]) Zondag 18 December 1955 het Kerstoratorium „Christus Geboorte" van R. Beintema uit te voeren. Medewerking wordt verleend door de bekende sopraan Dini Uyterschoul en de bas Reinier Barendse. Aan het orgel Jeanne van Heijst, aan de piano Jeanne Schoondermark. Het geheel staat onder leiding van de bekwame dirigent de heer H. Nieuwkoop. Op veler verzoek wordt dit prachtig oratorium voor dc twöe- de maal uitgevoerd. 35-JARIGE JUBILARIS BIJ TIMTUR. Op 22 November herdacht de lieer H. Janson, intuiger, de dag waarop hij 35 jaar geleden hij Timtur in dienst trad. Nadat de jubilaris met zijn vrouw van zijn woning was af gehaald, had oin half elf in de cantine de huldiging plaats door zijn mede-arbeiders. Namens de ze werd de jubilaris toegespro ken door de heer P. v. Zutphen en hij mocht een mooi tafelkleed in ontvangst nemen, terwijl aan zijn vrouw bloemen werden aan geboden. Om elf uur werden de jubila ris en ziin vrouw op het privé- kantoor ontvangen door directie en staf. De heer Klijherg sprak de jubilaris toe en prees hem om zijn grote ijver en arbeidszin. Hij bood hem het gouden armband horloge aan, alsmede een he.drag onder couvert. Zijn echtgenote werd wederom in de bloemen ge zet. Daarna werden verfrissende dranken rondgediend en bleef 't gezelschap nog enige tijd gezel lig hijeen. Aan het einde van de huldiging bedankte de jubilaris de heer Klijherg voor het prachtige hor loge en de mooie gratificatie en sprak woorden van dank tot de andere directieleden voor de van hen ontvangen medewerking. Het feest werd verder in hui selijke kring gevierd. O OG. SPEELT „DE TIJGER". A.s. Zaterdag en Zondag 2(5 en 27 November zal de Waalwijkse toneelvereniging OOG in de Ge- croonde Leersse voor 't voetlicht brengen het toneelstuk „De Tij ger", de toneelbewerking door Ladislaus Fodor van een novelle van W. Somerset-Maughan. De opvoering van dit realisti sche stuk is alleen toegankelijk voor personen hoven 18 jaar. SINT NICOLAAS BEsZOEKT DE BUURT VICTORIESTRAAT, CANADESESTRAAT, ENZ. A.s. Zondag zal St. Nicolaas op uitnodiging van de Buurtvereni ging Victoriestraat, Canadesestr. enz. enz. een bezoek brengen aan die huurt. Om half twee zal de Heilige Man per auto arriveren op de hoek CanadesestraatPa rallelweg, waar hij begroet wördt door het bestuur van de buurt vereniging. Op zijn schimmel zal hij dan 'n rondrit maken door alle straten van de huurt, voorafgegaan dooi de KAJ-drumband; en na deze rondrit begeeft St." Nicolaas zich naar zaal Thalia, waar hij de kindoren van 4 tot en met 7 jaar, die in deze buurt woonachtig zijn, zal ontvangen. De kinderen worden er getracteerd en kunnen genieten van een film. Hierna is het de beurt aan de kinderen van 8 tot en met 14 jaar; deze kunnen niet door St. Nicolaas worden ontvangen; de Heilige Man kan in verhand met zijn ontzettend drukke werk zaamheden niet langer temidden van deze buurtvereniging ver toeven. Ook die grotere jongens en meisjes worden echter getrac teerd en kunnen ook genieten van een filmvoorstelling. MUSIS SACRUM. Misdadige hersens. Vrijdag tot en met Zondag wordt in dit theater de film met genoemde titel vertoond. Zij vertelt het verhaal van een man, die wegens een ongeluk aan geheugenverlies lijdt en gevaar lijk is voor zijn omgeving. Deze MEER DAN DE HELFT GROTER. De oude fabriek van A. en J. de Kort bestond voorheen uit lange vrij smalle pijpen die haaks op elkaar stonden. De daartussen gelegen ruimte heeft men be nut voor deze uitbreiding. De snel stijgende productie vroeg hier om; de laatste twee jaren, verzekerde rien ons, was men er steeds in geslaagd c'.e productie op te voeren, maar op een gegeven moment zat men vast; het ging eenvoudigweg niet meer! Toen viel het besluit tot uitbreiding, en in het begin van dit jaar is men met de bouw begonnen. Enige tijd geleden kwam de nieuwe machinehal klaar. Bij de bestaande 1000 m2 vloeroppervlakte van de productieruimte, was 550 m2 ge voegd. Nu kan men weer vooruit, nu kan men weer gaan trachten de productie die 2500 paar per week bedraagt (waar van een kwart volgens het good-year- welt-systeem) op te voeren; inderdaad, gaan trachten, want met een uitbreiding heft men de personeelsproblemen niet op! Wat vroeger de fabrieksruimte was, wordt nu ingericht als schoenenmagazijn; met de inrichting hiervan is men nog doende, een groot magazijn heeft men vandaag de dag niet nodig, want de schoenen vliegen het magazijn door. Een klein gedeelte van de oude fabriek if. nu keurig ingericht als schaftlokaal, als garderobe, als toilet- en wasgelegenheid. En terwijl men vroeger met de schoe nen de trap op moest, met alle schoenen, omdat toen het magazijn boven was, een magazijn dat veel te klein en te onover zichtelijk was, heeft men thans een prak tische, veel economischer geleg'en ruimte, vlak bij de finish afdeling. In een ander gedeelte van de oude fabriek is de stanzerij ondergebracht. De nieuwe hall wordt geheel in beslag genomen door de onderwerk afdeling; het is een prachtige ruime en overzichtelijke hal, dat kunt II op de foto wel zien. En wat ons vooral frappeerde, was de prachtige verlichting. Deze is aange bracht op speciaal advies van Philips, en is volkomen schaduwloos. Niet voor niet'! zal Philips deze bedrijfsverlichting opne men in de nieuwe catalogus. Niets dan lichte kleuren zijn verwerkt in deze hall, de vloer bestaat uit heldere geïe tegels, kortom het moet een lust zijn i neen dergelijke nieuwe afdeling te wer ken, vooral als men het eerst zo heel an ders genoemd is geweest. Twee banden staan hier opgesteld, een voor de gelijmde en een voor de good- year-schoenen; alle machines zijn voor zien van stofkasten van perfecte Neder landse makelij; het dak met talrijke be- ton-ramen is een zgn. „flessendak dat naar men ons verzekerde uitstekend vol doet. Op de verdieping van het oude fa brieksgebouw vinden we nu de stikkerij, de snijderij, de afdeling voor de modeieur ea het overleermagazijn. Door het ver dwijnen van het schoenenmagazijn is ook hier een prachtige ruimte vrijgekomen; men is druk doende nu alles hier te re organiseren en efficiënt op te stellen, zodat er een prachtige lijn kan ko men in het productieproces, dat zich nu zo economisch mogelijk voltrekt. Ook op de verdieping zijn toilet- en wasgelegenheden aangebracht. De uitbreiding en verbouwing is ge schiedt onder architectuur van de heer A. van Hulfen; de aannemers zijn de fa. s van Huiten en Coppens; de fa. Schelde kens zorgde voor het schilderwerk en cic prachtige verlichting werd aangebracht door de fa. H. v. d. Heuvel. NOG MOGELIJKHEDEN. Er zijn nog uitbreidingsmogelijkheden voor deze met 150 man personeel wer kende fabriek, die nog plaats heeft voor een even grote fabrieksruimte als nu is bijgebouwd. Bovendien zijn er plannen in voorbereiding voor de bouw van een nieuw kantoor. Men is voorlopig nog niet uitgewerkt bij de N.V. Schoenfabriek A. en J. de Kort; maar het verschil met vroeger is, dat men nu veel economischer en veel prettiger kan werken en dat is zeer be langrijk voor een bedrijf. Deze vernieuwing is dus zeker een welgemeende gelukwens waard, aan wel ke wens we graag de verwachting kop pelen, dat het de N.V. in alle opzichten goed moge gaan in de nabije en verre toekomst. „In het land v"an witte steden en zwarte tenten". Voor allen die graag een aardige reis beschrijving lezen heeft de Zuid-Holland se Uitgeversmaatschappij te Den Haag een nieuw boek doen verschijnen van Ir C. H. J. Maliepaard, getiteld: ,,In het land van witte steden en zwarte tenten' Het handelt over Jordanië, waar de au teur een jaar lang rond trok als gevolg van een opdracht van de Verenigde Na ties. Wie zijn vorige reisbeschrijving las („ZwerVend tussen Arabieren en Koer den"), zal ook zeker weer met genoegen dit jongste boek lezen. Maliepaard is een geestig verteller, wiens werk men graag leest. Foto's van de schrijver en een aan tal oorspronkelijke tekeningen van Auke Tadema begeleiden de tekst. Een mooi verzorgde uitgave. „Gejaagd door <fe wind". Een werk van geheel andere aaid, eveneens versch'enen bij de Zuid-Hol landse Uitgeversmaatschappij in Den Haag, is de beroemd geworden roman trilogie van Margaret Mitchell: „Gejaagd door de wind". Een schitterende roman, groots van opzet en in kleurrijke schilde ring uit de vorige eeuw, toen de oorlog uitbrak tussen de Noordelijke en Zuide lijke Staten van Amerika. Hoe scherp weet de schrijfster de hoofdpersonen als mede de andere figuren te verbeelden en hoe fantastisch weelderig is het „de cor", dat zij weet te creëren om de le vensgeschiedenis van enkele mensen tot een brok levende werkelijkheid te ma ken. Zó boeiend, zó vol sfeer en actie is deze roman, dat het terecht een best seller werd, ja, naar men schrijft, 's we relds meest gelezen roman. Twaalf jaar had Margaret Mitchell nodig voor de voltooiing van haar creatie. In 1936 kwam haar roman in New York van de persen. Er verschenen uitgaven in 19 ta len en één in Braille-schrift. In 1939 ver kocht men in Amerika liefst twee mil- lioen exemplaren, terwijl ook in Neder land „Gejaagd door de wind" vele malen werd herdrukt. De nieuwe een-delige filmeditie, die men ons ter bespreking zond, telt 632 bladzijden en is gedrukt chet van ongeëvenaarde schoonheid, op fraai machine-coated illustratiedruk. De opgenom'en foto's naar de gelijknami ge kleurenfilm verlenen dit boek een ca- „De Wereldboogrefcks". Van de Wereldbibliotheek te Amster dam ontvingen wij verder een 3-tal weik- jes uit de goedkope maar qualitatiel hoogstaande „Wereldboogreeks". Het zijn „Over bevalling en geboorte", door Dr. G. J. Kloosterman, „Het leven der dieren", van de hand van Prof. Dr. Kon rad Guenther en „Middelen en mogelijk heden der meteorologie" van J. F. den Tonkelaar. „Over bevalling en geboorte" is een werkje dat de problemen der aanstaande moeders behandelt en wat erg belang rijk is verkeerde ideeën kan wegne men. Derhalve zeer aanbevolen. „Het leven der dieren" geeft ons ee.i goed inzicht in de harmonie der natuur en bindt ons de noodzakelijkheid op het hart van natuurbescherming. Het boekje biedt boeiende lectuur, die bovendien zeer leerrijk is. De vertaling is van Rin- ke Tolman. „'Middelen en mogelijkheden der me teorologie" is voor vakman en leek een waardevol geschrift, waaruit men een voorstelling krijgt van de moeilijkheden en mogelijkheden der meteorologie. Ook krijgt men een duidelijke voorstelling van de grote verantwoordelijkheid die de mannen van de weerdienst hebben te Onze Waalwijkse Schoenindustrie maakt de laatste jaren een gunstige ont wikkeling door, 'n ontwikkeling, die zich onder meer demonstreet in de talrij ke uitbreidingen van bestaande en vestigingen van nieuwe fabrieksgebou wen, waarvan wij regelmatig gewag kunnen maken. Dezer dagen heeft de N.V. Schoenfabriek A. en J. de Kort in de Stations straat weer een nieuwe machinehal in gebruik kunnen nemen en wij' wa ren in de gelegenheid de prachtige uitbreiding van deze bekende fabriek van luxe damesschoenen te bewonderen. Een prachtige, maar een even noodzakelijke uitbreiding. De laatst jaren zat men in de oude fabriek als in een keurslijf, men slaagde er niet meer in de steeds hoger wordende productie stijgend te houden; de interne be drijfsorganisatie liet noodgedwongen veel te wensen over. Toen besloot men tot de uitbreiding van de fabriek, een uitbreiding, die op de eerste plaats de N.V. de hard nodige armslag gaf, maar ook, en dat is ook heel voornaam, de leiding van het bedrijf in staat stelde, het productieproces zo rationeel en efficiënt mogelijk te doen zijn.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 16