Waalwijkse en Langstraatse Courani Kerst- en Nieuwjaarskaarten W. TIMMERMANS ZONEN Assurantiën op elk gebied. Gemeenteraad Drunen Waalwijke Stoomdrukkerij Antoon Tielen Gemeenteraad Vlijmen Kasgeldlening Landverpachting Begroting 1956 Verlaag de pijn en ellende van Bheumatiek. Zuiver Uw bloed! Met Kruschen Salts. H H. Fabrikanten en Handelaren! W A A L W IJ K Ernstig* critiek op de B.B.A. Verzoek aan weerspannige gemeente naren in verband met de trottoirkwestie MAANDAG 5 DECEMBER 1955 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Ticlen Hoofdredacteur JAN T1ELEN Dit klad versehijat 2 x per week. DE ECHO m I ZUIDEN i 8e JAARGANG No. 98 Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwaï taal f 2.70 franco p. ,p. Adver»entieprijs 10 cent per m.m. Ceetract-adverteeties speeiaal tarief. Bureaux GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8. KAATSHEUVEL TEL. 2002. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES ..ECHO' De raad der gemeente Drunen was Donderdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester Snels. De raad was voltallig De notulen werden na een kleine opmerking door het lid R. van Dru nen goedgekeurd. De ingekomen stukken betroffen goedkeuringen van Ged. Staten van raadsbesluiten. Allereerst was aan de orde het voorstel tot het aangaan van een kasgeldlening, alsmede het voorstel tot vaststelling van het crediet in rekening-courant voor 't jaar 1956. Het bedrag der benodigde finan cieringsmiddelen voor reeds uitge voerde en nog uit te voeren objec ten, zal in 1956 pl.m. 2.845.000.— bedragen. Het saldo van de reeds afgesloten vaste geldleningen en de eigen financieringsmiddelen, zoals saldi-reserve enz., zal rond de 2.164 000.liggen, zodat in de loop van 1956 een tekort aan finan cieringsmiddelen zal ontstaan van ongeveer 681.000.-. Dit tekort zal, daar het een gevolg is van inves teringen, die deels in 1955, deels in 1956 zullen geschieden, moeten wor den opgevangen met kasgeldcrediet. Dit is n.l. de goedkoopste wijze van financieren, aangezien slechts een rentepercentage van lVz wordt aan gehouden. Mocht in de loop van 1956 de ka pitaalmarkt gunstig zijn, dan zal. voor zover mogelijk en noodzake lijk, consolidatie van de vlottende schuld plaats vinden. Voor financiering van uitgaven van de gewone dienst in de loop van 1956, wordt een bedrag van 85.000.— voldoende geacht. In to taal is derhalve nodig een bedrag van afgerond 750.000 Naar aanleiding van het boven staande stellen B. en W. dan oik voor het rekening-courant-crediet voor 1956 vast te stellen op 85.000.- gulden. De raad keurde dit goed. Het voorstel tot toekenning van premie op voet van premie-regeling woningverbetering, werd eveneens goedgekeurd. Het gemeentelijk aan deel bedroeg 466.67. Het voorstel tot toekenning van een perceeltje gemeentegrond en 't niet verlengen van de pacht van een perceeltje voor A. v. d. Sanden, was aanleiding voor een uitvoerige discussie over de pachtzaken en al wat daar aan vastzit. Het prae-advies zegt hierover het volgende: a. Door J. Verhoeven, Kerkstr. te Elshout, is per 11 November '55 de pacht opgezegd van perceel nr. 4b van de Nieuwe Heide, groot 0.25.80 ha. In verband met de ge ringe grootte van het perceeltje, hebben wij gehoord de Pacht- commissie gemeend, dit in afwij king van de gebruikelijke gang van zaken, niet tot publicatie hiervan te moeten overgaan. Waar de behoef ten van de belanghebbenden de Pachtcommissie in het algemeen meer dan voldoende bekend zijn, heeft deze B. en W. geadviseerd 't betreffende perceeltje toe te wijzen aan C. Brok, Wolfshoek. Waar betrokkene een zeer inten sief tuinbouwbedrijf heeft en hij met perceel 4a van de Nieuwe Hei de aan het vrijgekomen perceel grenst, hebben B. en W. de eer de raad voor te stellen perceel 4b toe te wijzen aan C. Brok, voornoemd, dit te meer, omdat betrokkene over niet veel grond beschikt en hij door toewijzing hiervan een betere be staansmogelijkheid verkrijgt. b. A. v. d. Sanden, Hogeweg nr. 8, heeft van de gemeente in pacht perceel nr. 6 van de Honderd Bun- derd, groot 1.91.45 ha. De pacht hiervan loopt af per 11 November 1956. Door hem is binnen de gestel de termijn (1 jaar vóór de beëindi ging van de pachtovereenkomst) verlenging van pacht gevraagd. Ten aanzien van bovenstaand geval is het de raad bekend, dat als regel geen gemeentegrond wordt toege wezen aan personen, die in loon dienst zijn. Van der Sanden is als opperman reeds jaren in loondienst en als zodanig komt hij feitelijk niet in aanmerking voor gemeentegrond. Gezien het feit derhalve dat v. d. Sanden als opperman een volledig weekloon geniet met de volledige daaraan verbonden kindertoeslag, is het naar de mening van B. en W. bij het huidige tekort aan cultuur grond voor bonafide land- en tuin bouwbedrijven onverantwoord de grond bij betrokkenen in gebruik te laten. De heer Pijnenburg was tegen 't ontnemen van de grond aan A. v. d. Sanden, alleen om die reden dat de man in loondienst werkt. Spreker kon verschillende voorbeelden aan halen, waarbij wel grond was toe gewezen. Deze man zou best nog eens aan het boeren willen gaan; bovendien was het een groot gezin. De voorzitter was van mening dat dit van geval tot geval moet wor den bezien en meende te weten dat dit ook door de Pachtcommissie was gedaan. Bovendien had deze man zes jaar geleden ook de aanzegging gehad dat zijn grond zou worden ontnomen als hij geheel in loon dienst zou blijven en er geen ande re vooruitzichten waren dat hij bin nen afzienbare tijd zich weer meer op de land- of tuinbouw zou gaan toeleggen. De heer v. Sprang was tegen het toekennen van het perceeltje aan C. Brok. Het vorig jaar pas had de heer Brok een perceeltje toegewe zen gekregen, bovendien had hij nog grond gekocht. Vorig jaar had Brok zelfs nog tegen Verhoeven ge roepen: het volgend jaar heb ik dat stukje van jouw. De heer Ploegmakers, lid van de pachtcommissie, lichtte dit geval toe. Het betrof hier slechts een onbe duidend stukje dat aan het land van de heer Brok grens. Deze zal net zeker twee jaar moeten bewerken om er voldoende rendement uit tc halen.- De heer v. Sprang vond deze toe kenning echter niet redelijk. Eo- vendien had de heer Brok een mid denstandsdiploma en dreef hij een kolenhandel. Al was het stukje dan ook maar 25 ha., het ging ook om het principe, dat de Pachtcommis sie had hoog te houden De heer de Veer zei, wanneer het over de pacht ging, meermalen te hebben gemerkt dat er personen ge noemd worden en zaken besproken, waar vele leden van de raad geen inzicht in hebben. Spreker vroeg de zaak op te schuiven, zodat de leden gelegenheid zouden hebben de zaak eens verder te onderzoeken. De voorzitter wees er op dat dit om verschillende redenen niet mo gelijk was, en verder, dat men als als leden van de raad ook een pachtcommissie had gekozen, die toch het vertrouwen van de raad moest hebben. Wethouder v. d. Wiel, voorzitter van de pachtcommissie, belichtte de twee gevallen nog eens uitvoerig. Het geval van de heer Brok was zó, dat het logisch was dat deze man dit stukje zou toegewezen krijgen. Het aan een ander toewijzen „ou versnippering betekenen. Het geval lag zelfs zó, dat er gevraagd was moeten worden of de heer Brok dit ben. Wat het geval v. d. Sanden be trof, dit was van alle kanten be keken en het verwonderde spreker dat Pijnenburg kwam pleiten voor iemand die geheel in loondienst was, terwijl hij toch wist dat zoveel boeren op grond zitten te springen. De heer Lommers wees er op dat men konsekwent moet zijn als het gaat over grond aan mensen toe wijzen die in loondienst zijn, anders zou men in de raad hierover altijd van mening blijven verschillen. De heer v. Sprang was van me ning dat, als straks de ruilverkave ling er zal zijn, deze gevallen van zelf wel opgelost zullen zijn. De heer R. v. Drunen merkte op dat het, als het over pachtzaken gaat, het dikwijls in de raad botst, omdat er leden waren die het als propaganda-middel gebruikten. De heer Fortuijn, lid van de Pacttcommissie, wees er op dat men eerlijk moest zijn. Waarom zou U kreunend en zuchtend in de kwellingen van rheumatische on gemakken berusten? Doe iets Neem Kruschen Salts! Kruschen is samenge steld uit zes minerale zouten die stuk voor-stuk bevatten wat Uw bloedzuive rende organen nodig hebben om Uw bloed zuiver te maken én... te houden. Lever, nieren en ingewanden, in de loop der jaren wat verslapt, worden opnieuw, de actieve zuiverende organen, die de onzuiverheden uit het bloed verwijderen. De circulatie van het gezonde, zuivere bioed wordt krachtig gestimuleerd. En waar „zuiver" bloed stroomt krijgt rheu- matiek geen kans. Na lang praten kwam men tot stemming. Het voorstel van B. en W. kreeg met meerderheid van stemmen de goedkeuring. Voorstel a: 1 tegen; voorstel b: 2 tegen; 2 blanco. Aan de orde was verder het voor stel tot beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van 34 wo ningen. Hierover zegt het prae- advies: De grondkosten zullen 37.451.- bedragen en de bouwkosten zijn thans bepaald op 443.807.in clusief architectenhonorarium, kos ten toezicht onvoorziene uitgaven, aansluitingskosten en renteverlies tijdens de bouw. B. en W. stellen voor het beno digde bedrag ad 481.268.be schikbaar te stellen en de gemeen tebegroting 1955 en de begroting van het gemeentelijk Woningbedrijf 1955/1956 dienovereenkomstig te wijzigen. De voorzitter deelde, naar aan leiding van dit punt, mee dat reeds goedkeuring ontvangen was van de directie der Wederopbouw en dat vermoedelijk over pl.m. 10 dagen met het werk begonnen zou kun nen worden. De heer v. Sprang vroeg hoeveel woningen er in Elshout zouden ko men. Van deze 34, aldus de voorzitter, geen. Maar er hangt nog iets in de lucht van migratie-woningen, zodat Elshout ook nog wel aan zijn trek- i ken zal komen. Op bepaalde vragen deelde de voorzitter mee, dat er arbeiderswo ningen zullen worden gebouwd met een inhoud van 300 kubieke meter en dat het 5 blokken zouden wor den van zes, en één blok van 4 wo ningen. De raad keurde het voorstel goed. De heer M. v. Huiten werd her kozen als lid van de commissie van toezicht voor de gemeentelijke vak school. Over deze vacature werd 3 maal gestemd. Bij de laatste stern- behaalde J. Lommers 4 stemmen en M. v. Huiten 6 stemmen. De heer H. J. v. Huiten, directeur van de Zuivelfabriek, werd met 4 stemmen herkozen als lid van de in stelling Maatschappelijke Zorg Het voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting hield in, het toekennen van 100.in verband met het vrijwillig beschikbaar stel len van woonruimte. Voor Uw relatiewensen ter gelegenheid van KERSTMIS EN NIEUWJAAR hebben wy een prachtsortering Vraagt tydig zonder enige verplichting, inzage van onze uitgebreide collectie. Aan de orde was verder de be handeling en vaststelling der ge meentebegroting 1956. De voorzitter gaf een korte toe lichting op de begrotingen 1956. Bij ministeriële beschikking moeten de begrotingen der gemeente sluitend zijn, en administratief, aldus de voorzitter, doet dit onze begroting ook. De post onvoorziene uitgaven mag echter worden opgevoerd tot 9000.en waar dit bedrag slechts kan worden geraamd op 872.34, is er in wezen een begrotingstekort. Maar waar wij, aldus spreker, mo menteel in de uitbreiding zitten, die grote uitgaven met zich mee brengt, mogen we niet klagen en kunnen wij zonder al te grote zorgen de toekomst tegemoet zien. Aangaan de de algemene regeling betreffen de het uitvoeren van verschillende openbare werken, wees de voorzit ter er op dat de toekomst moet le ren of deze regeling wel juist zal blijken. Het prae-advies geeft een korte toelichting op de begrotingen: Lieten B. en W. t.a.v. hoofdstuk VI openbare werken, het vorig jaar zeer optimistische geluiden horen, thans kunnen wij niet nalaten eni ge bezorgdheid te uiten t.o.v. de nog uit te voeren verbetering van we gen etc. Dit naar aanleiding van de reeds genoemde aandrang van re geringswege om de kapitaalsuitga ven te beperken. Dit heeft immers vooral voor de openbare werken bijzondere bete kenis, aangezien de kapitaalslasten hiervan steeds en vooral de laatste jaren een behoorlijk bedrag van de beschikbare dekkingsmiddelen voor zich hebben opgeëist. B. en W. wijzen hier slechts op 't feit dat het hogere nadelig saldo van dit hoofdstuk ongeveer gelijk is aan de verhoging van de kapitaals- lasten. In vergelijking met 1954 zijn deze lasten zelfs verdubbeld. In de komende jaren zal derhal ve bij de uitvoering van de kapi taalslasten de grootste soberheid in acht moeten worden genomen. Dit neemt echter niet weg, dat B. en W. er vanzelfsprekend zoveel mogelijk naar zullen streven tot uitvoering te komen van die werken, die drin gend nodig zijn. Wel verheugt het B. en W. dat de geraamde kosten wegens onder houdswerken niet behoefden te worden verlaagd, zodat op 't voor genomen betere onderhoud niet be hoeft te worden teruggekomen. Begroting 1955/1956 Gemeentelijk Woningbedrijf. Het totaal geïnvesteerde bedrag voor de woningbouw bedraagt per 1 Januari 1956 1.158.324.01. Deze uitgave zal echter bij een afzonderlijke wijziging op de be groting worden gebracht. Begroting 1955/1956 Instelling Maatschappelijke Zorg. Het geraamde tekort op de be groting 1956 voor de Gemeentelijke Instelling voor de Gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg, bedraagt 25.690.—. In 1955 bedroeg deze raming 20.331. Momenteel worden 12 personen on dersteund en verblijven 12 perso nen in een inrichting van ouden van dagen. Vanaf 1 November 1955 werden de uitkeringen zoveel mogelijk ge baseerd op de Sociale Voorzienings regeling voor werklozen. De voorgestelde subsidies zijn ge lijk aan die van he vorig jaar, met uitzondering van de R.K. Middel bare Handelsschool Waalwijk 25 per leerling) subsidie 1955: ƒ200. geraamd 1956: 625. R.K. H.B.S. en R.K. M.M.S., Chr. H.B.S. Waalwijk en M.M.S. Etten, Lyceum 's-Bosch 100.per leerl. afd. H.B.S., subsidie 1955: ƒ3300. geraamd 1956: 4500. St. Janslyceum 's-Bosch, Canisius College Nijmegen, Gymnasium I. C. Venray 100.per leerl., subsidie 1955: 500.-; geraamd 1956: ƒ600.-; Stichting Kath. Gezinszorg (ƒ2.25 per dag) in laatste raadsvergade ring verhoogd, ook over 1955, sub sidie 1955: ƒ1350.geraamd 1956: 1800.—; Fok- en Controle-vereniging „De- Vooruitgang", subsidie 1955: 800.-; geraamd 1956: 950. De heer v. Sprang was van de le den de eerste die over deze begro ting het woord voerde. Na een kor te inleiding over de betekenis van de begroting, die als richtsnoer moet leiden voor het beleid, kwam spreker al vlug met zijn opmerkin gen. Het zwembad had een nadelig saldo van 2000.wat spr. niet erg vond. Maar wel vond de heer v. Sprang het erg dat men met zes jaar lang praten, plannen en begro tingen maken, misschien met een nieuw zwembad wel wat verder ge komen was, maar in ieder geval nog ver van huis was. Spreker had ook een bedrag van 50.gezien voor de ijsbaan, hoewel hij niet wist dat die er een was. Wat openbare werken betreft, hierop komen grote plannen voor. Spr. wilde eens even de aandacht vragen voor de bermen van de Duinweg. Voor de weg had hij alle lof, maar hij had graag wat beplan ting gezien. Verder vroeg de heer v. Sprang of het niet dienstig was om, als er straks meer gazons en parken komen, een maaimachine met motor aan te schaffen. De voorzitter wees er op dat de plannen voor het zwembad thans begroot worden op de kosten. Wat de ijsbaan betrof, deze was op het zwembad, en wat de beplanting be trof van de Duinweg, ook dit had de aandacht; dezer dagen waren juist grondmonsters genomen. Wat de maaimachine betrof, dat is reeds een punt van overweging bij het gemeentebestuur, maar nog geen urgent geval. Voelbal en Jeugdzorg. De heer Brok wees in verband met de behandeling van de begro ting er op dat de voetbalvereniging met haar sportvelden bij de ge meente nog maar stiefmoederlijk bedeeld is. Spreker wees op het nut van deze sport als goede tijdsbeste ding voor de jeugd, die anders bij na nergens kan worden onderge bracht. De oude patronaatsvereni ging, aldus spreker, is indertijd wel kapot gemaakt, maai* men heeft er nog niets anders voor in de plaats gesteld. Spr. vond het verschrikke lijk dat voor kort nog een korfbal vereniging moest verdwijnen, om dat men geen veld had. Het wordt, aldus spr., zeer hoog tijd dat er aan de sportvelden meer aandacht be steed wordt. De voorz. bestreed de bewering als zou de sport, inzon derheid de voetbalsport, stiefmoe derlijk bedeeld worden; de gemeen te doet wat zij kan om te helpen en de goede afrastering van 't nieuwe terrein zal ook straks weer door de gemeente geschieden. Doch de voor zitter wees er op dat de vereniging zelf ook haar beste beentje moest vooruitzetten en zelfsupporting moest spelen; en vraagt men ons, aldus de voorz., om terreinen, dan moeten wij zeggen: het spijt ons, maar we hebben ze niet. De heer Lommers kwam ook de lans breken voor de voetbalvereni ging en was het niet geheel met de voorzitter eens over het zelf heel wat meer moeten doen door de ver eniging. De voorzitter had n.l. van te voren verschillende voorbeelden aangehaald hoe het vroeger en hoe het nu was. De tijden zijn veran derd. De heer Lommers vroeg de aandacht niet alleen voor 't voetbal, maar voor de gehele jeugd tussen 12 en 18 jaar. De voorzitter wees er op dat jeugdzorg een geheel andere afde ling is, waarvoor het gemeentebe stuur een open oog heeft, maar laat de wind maar eens uit de andere hoek komen, aldus de voorz., op ons kan men rekenen. De heer de Veer had met vreugde geconstateerd dat voor de t.b.c.-be- strijding 3000.— was uitgetrok ken. Het had spr. wel verbaasd dat er geen subsidie is toegekend aan de Prot. Chr. Bewaarschool. De voorziter wees er op dat deze niet was gevraagd. Hiermee sloot de discussie en kwam het einde van deze vergadering. Dit was voor de heer v. Bok hoven en ook voor de heer v. d. Meerendonk aanleiding tot het geven van critiek op de normen die hiervoor waren vastgesteld. Alleen de inkomsten van de be- j treffende persoon gelden hier als norm, niet echter zijn vermogen. In dit verband vonden zij 't ver- j zoek van een van de twee ge meentenaren zeer bedenkelijk'. We zitten eigenlijk in 'n soort dwangbuis, antwoordde de voor zitter, omdat het geval binnen 't kader van de door de Hoofdin specteur gegeven normen ligt. Men ging overigens met het voorstel accoord. Ten behoeve van het uitbrei dingsplan ,,Üe Vliedberg" zullen een drietal percelen land worden aangekocht van de heren E. A. van den Dungen, Jac. Kuijs en P. Th. van Beurden te Vlijmen. In openbare vergadering bijeen, heeft de raad van de ge meente Vlijmen Vrijdagavond ernstige critiek doen horen op de manier waarop de BBA meent service te verlenen. Een en ander stond in verband met een voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een crediet voor de bouw van een drietal wachthuisjes ten behoeve van 't open baar autobusvervoer. Enkele raadsleden waren van mening dat het plaatsen van wachthuisjes op rekening van de busonderneming dient te komen, doch de raadsleden keur den het voorstel van B. en W. toch goed, omdat de huisjes uiteindelijk niet voor de BBA, maar voor de eigen ge meentenaren werden gebouwd. werk zou stellen om deze uit spraak van de bevoegde instan ties te doen herroepen, er niet op hoefden te rekenen nog ooit voor dergelijke gevallen toewijzing voor andere bouwvolume te krij gen. De krotopruiming dient krachtdadig aangepakt te wor den, aldus de voorzitter, en laat dit dan een twijfelgeval zijn, we moeten consequent zijn, wan neer eenmaal de besluiten zijn genomen. Het eerste voorstel van B. en W. dat op de agenda voorkwam, was het voorstel tot toekenning aan een tweetal ingezetenen van de gemeente van een vergoeding ill de reiskosten van hun kinde ren, die een ULO-school in Den Bosch bezoeken. 'n Onverklaarbaar onbewoon baar verklaarde woning Het was bij de behandeling van de ingekomen stukken, dat ter sprake kwam het geval van het onbewoonbaar verklaren, van een woning. Verschillende raads leden, o.a. de heren Vorsten- bosch en v. Bokhoven meenden, dat de betreffende woning nog zeer goed bewoonbaar was en waren er van overtuigd dat de gemeente heel wat slechtere wo ningen „rijk" was. De voorzitter, burgemeester v. Hout, antwoordde hierop, dat de raad eertijds zelf het besluit tot het onbewoonbaar verklaren van deze woning genomen had en dat ze, wanneer ze pogingen in het De trottoirkwestie weer ter sprake. 7. hup <-*) Mi>m Bij de behandeling van t voor stel van B. en W. tot het bij openbare inschrijving doen ver kopen van de Canadabomen, staande langs de „Gemeentjes- weg" en tot het doen maken van een plannetje voor nieuwe aan plant ter plaatse, vroeg de heer Vorstenbosch of het niet moge lijk was veel meer bomen le plan ten in heel Vlijmen, dat toch al zo arm is aan natuurschoon. De voorzitter betoogde blij te zijn met deze stem uit de raad, omdat ze voor B. en W. 'n steun zal zijn bij hun streven om Vlij men meer natuurschoon te ge ven. In Haarsteeg kan. aldus de heer van Oijen, op dit gebied ook veel gedaan worden en hij is er van overtuigd, dat de bewo ners van Haarsteeg graag hun medewerking zullen verlenen. De heer v. d. Meerendonk komt dan te spreken over het trottoir in Vlymen. Hij heeft een com pliment voor de eigenaren van die gronden, waarover door de ge meente een trottoir kon worden aangelegd. Aan de weerspannige gemeentenaren zou hij toch graag het verzoek willen richten, om ook toestemming tot het plavui- ben van hun grond te geven. Niet alleen het aanzien van de ge meente zal dit zeer ten goede ko men, ook de verkeersveiligheid De voorzitter onderstreept dit volkomen en vraagt zich af hoe het mogelyk is dat er in de ge meente mensen zijn, die hun ei gen belang, maar ook dat van hun medebewoners niet begrij pen. Hij zou heel erg graag zien dat ook deze mensen hun mede werking gaven. De woning plaatselijk gemerkt Nieuwkuijksestraat 80, eigendom van W. Coppens en bewoond door H. Kivits, zal onbewoon baar worden verklaard. Op de desbetreffende vraag van de heer Vorstenbosch, of de gemeente hiervoor zeker bouwvolume te rugkrijgt, antwoordt de voorzit ter bevestigend. De raad ging vervolgens ac coord met het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een twee tal rekening-courant overeen komsten voor het jaar 1956 resp. met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten te 's-Graven- hage en met de Boerenleenbank te Vlijmen. Punt 8 van de agenda was de aanbieding van de begrotingen der gemeente; van het woning en gasbedrijf en van de Gemeen telij ke instelling voor maatschap pelijke zorg, allen voor het jaar 1956. Ontwerp nieuw gemeentehuis. Het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting had be trekking op een post van 5000, benodigd voor het ontwerp van een nieuw gemeentehuis. Staat het wel vast dat we een nieuw gemeentehuis mogen bou wen? vroeg de heer Vorsten bosch en de voorzitter antwoord de daarop bevestigend, welke be vestiging hij baseerde op een ge sprek dat hij enige tijd geleden gevoerd had met een bevoegd persoon van de bevoegde instan tie. De heren van der Ven en Vorstenbosch vroegen zich af of het niet mogelijk was een plaat selijk architect hiervoor in te schakelen, eventueel er 'n soort prijsvraag van te maken, zoals dit vaker gebeurt. Onze keuze van de architect is reeds gevallen en is zeer verant woord, antwoordde de voorzit ter. Het betreft hier een archi tect met een West-Europese ver maardheid en voor Vlijmen is 't beste nog niet goed genoeg. Vooral van de zijde van de Haarsteegse deputatie in de raad kreeg het voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbe sluit van 22 Juli j.l. inzake de verharding en verbetering van de Hoevensestraat en tot het ne men van een beginselbesluit in zake een plan tot doortrekking van de Hoevensestraat naar Els hout nogal critiek. Nu zou er dan eindelijk eens iets voor Haar steeg gedaan worden en nu kom! er nog niets van terecht, was de mening van de heer v. Oijen.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 1