r- KaATSHEUVEL I A A A A A. WAALWIJK BERNDIJK 100N-0P-ZAND LANDBOUW Tfft RWTTFTTTTM BIOSCOOP-PROGRAMMA ■uéuÉHuiiy v Het Gouden feest der arbeiders. VROOM A DREESMANX 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 9 DECEMBER 1955 6 AXX 0 V V Fa H. F. Dekkers-v d. Vliet gesp. pt. gesp. pt. gesp. pt. KOOPJE VAN BE WEEKi Alleen geldig 9 en 10 December Snijworst eerste soort, 100 gram Gedroogde abrlkoosjes een grote schaal vol heerlijk fruit, 250 gram Java Thee huishoudmelange, 200 gram Gesorteerde Kerstkransjes ook met zachte vulling, 200 gram Galet Glacé het veel gevraagde mocca glacé koekje, 250 gram Uit eigen bakkerijs Cocosbanket altijd weer lekker, 250 gram DÉN BOSCH EINDHOVEN GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Maandag had er in de Kloris V-laan, in de buurt van de Kerk straat, een nogal gecompliceerde botsing plaats; drie auto's waren hierbij betrokken. B. de V. uit Tilburg wilde inet zijn bestelwagen links de Kerk straat inrijden, toen hij moest stoppen om een tegenligger voor rang te verlenende achter hem rijdende luxe wagen, bestuurd door H. S. uit Waalwijk, moest eveneens stoppen; de achter de ze luxe wagen rijdende vracht wagen echter, bestuurd door H. J. uit Tilburg, merkte te laat dat de voor hem rijdende wagens stopten en botste tegen de luxe wagen, die op zijn beurt toen weer door school tegen de be stelwagen. De vrachtwagen kreeg pmc- tisch geen schade en de bestel wagen slechts lichte, maar de luxe wagen werd aan de' voor- en achterkant zwaar beschadigd en moest worden weggesleept; per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. UITREIKING LANDSTEINERPENNING. Aan 21 personen die reeds vijf maal hun bloed ter beschikking hebben gesteld aan de bloedtransfusiedienst van het Ne derlandse Roode Kruis zal a.s. Dinsdag 13 December in Hotel Verwiel de Landsteinerpenning worden uitgereikt. AGENDA, Zondag 11 December a.s. vergadert om 12 uur de Spaarclub in het café van de heer Ko de Nijs. MUSIS SACRUM t DE ONDERWERELD VAN MONTMARTRE Vrijdag t.m. Zondag wordt er in Mu sis Sacrum een film gedraaid die in de soort der thrillers een opvallende plaats inneemt. Het is de film „De onderwereld van Montmartre", met Jean Gabin in de hoofdrol van misdadiger Max, die een goudschat heeft ontvreemd. Maar zijn compagnon praat zijn mond voorbij tegen een schone danseres, en dan komt dit feit ter ore van een bende leider, wiens streven er nu op is gericht de schat in handen te krijgen. Het wordt een spannend sensationeel verhaal, dat U brengt naar de onderwe reld en de nachtclubs van Mont Martre. De film vraagt voorbehoud voor vol wassenen. KAPITEIN KIDD EN DE SLAVIN. Dit is een avonturenfilm die Maandag en Woensdag wordt vertoond en waarin een van de beroemdste vrijbuiters der wereld op het w»«e doek verschijnt. Kapitein Kidd, die aan de galg ont snapte, dank zij de tussenkomst van een graaf wiens bedoelingen echter niet even nobel waren als zijn daad zou doen ver onderstellen. Het is hem te doen om de schat van Kapt. Kidd en zijn minnares Judith zal zijn spionne zijn. Zegevierend komt kapitein Kidd echter uit de strijd, waarin zich ook nog piraten meng'en. Toegang 18 jaar. LUXORt voor bret eerst cinemascope HEBZUCHT. Voor het eerst zal er in W aalwijk een cinemascopische film te bewonderen zijn. Zoals we immers al berichtten, heeft de directie van Luxor onlangs besloten in haar theater aan de Putstraat een breed scherm aan te laten brengen, zo dat voortaan de vertoning van cinemas copische films mogelijk is. Vrijdag, Zaterdag. Zondag en Maan dag zal de eerste dusdanige film worden vertoond. En het is natuurlijk een film die zich bijzonder leent voor een' cine mascopische weergave. De titel van de ze film is „Hebzucht", en we ontdekken deze kwade eigenschap in de rijke vee boer Wilkinson (Edward Robinson), die door een niets ontziende terreur al veel kleine boeren tot verkoop van hun land heeft gedwongen, zijn vrouw Martha (Barbara Stanwyck) spoort hem tot steeds groter terreur aan, en schenkt haar gunsten aan een zwager, om een meer valide voorvechter te hebben. Kolonel John Parish (Glenn Ford) weet dat de veeboer ook op zijn bezit tingen aast en als er op een gegeven moment een knecht van hem wordt ver moord, schaart deze jonge man zich aan het hoofd van de ontevreden boeren die zich keren tegen de dictator en zijn vrouw. De boeren zaaien dood en ver derf onder de mann'en van Wilkinson, zaaien paniek in diens kudden en ste ken zijn huis in brand. En dan komt Wilkinson de ware aard van zijn vrouw aan het licht en dan ontdekt hij ook hoe zijn dochter aan de zijde staat van John de eerlijke dappere voorvechter van de belangen der kleine boeren. En de rust keert weer in de vallei. DE ONVERGETELIJKE MELODIE. Woensdag wordt in Luxor-theater de bekende film A Song to Remember De onvergetelijke Melodie, vertoond. Het is het levensverhaal van Frederic Chopin, de beroemde Pools-Franse com ponist. die in Frankrijk de vrijheidsstrijd der Polen voortzet, al houdt de invloed van de raadselachtige George Sand hem wel enige tijd van die strijd af; maar jij onttrekt zich aan haar invloed en hij schrijft zijn prachtigste werken, waarin het verlangen naar vrijheid jubelt en zijn heimwee nafar Polen schreit. Cornel Wildé is Chopin, Merle Obe- ron George Sand. BURGERLIJKE STAND. Geboorten Gerarda M C dv A Leijtens-v Herpt Pierre J H A zv P Va- lentijn-Mekenkamp Johanna M M dv C A J Roeslenberg-Eij- kens Johanna H H M dv A M Steenbergen-van Brunschot Adrianus J J zv J Sanner-Lank- haar Leonardus P M zv L Fij- neinan-van Dreumel Cathari- na C M dv P C Marks-v 01- denbeek Marie-L I dv C F Ita liaander-van Leeuwen Corne lls M M zv C A van der Sanden- van Gelder Anna E I. dv W A Smits-Gubbels te Drunen. Overlijden: Gene. Huwelijksaangiften: Gene- Huwelijken: J C Biekens 21 jaar en C E M Lammers 18 jaar beiden alhier G van Disseldorp 33 jaar en L M de Kloe 32 jaar beiden al hier. Ingekomen J C Verwijs van Andel L Sikkens en gezin van Harderwijk G W J B Otten van Amers foort --J J Martens en gezin van Eindhoven C M J Meijer van Weesp J en H J Aerts van Drunen. Vertrokken A J Hordijk naar Tilburg A M P Couwenbergh naar 's Her togenbosch P J Dalmaijer naar Apeldoorn H J van den Broex naar Rijswijk ZH LA J van der Wiel naar Houten. De oorlogstoestand duurde nog 9teeds voort, met als gevolg ook voor Neder land een werkloosheid, waaraan ook de schoenindustrie niet ontkwam. Vanzelf sprekend leed daar ook het verenigings leven onder en werden er weinig verga deringen gehouden. Intussen was de Wel- eerw. heer P. Hoekx, kapelaan van St. Jan, door de Bisschop van den Bosch benoemd als geestelijk adviseur van de vereniging, die nu was omgezet in een R.K. Werkliedenvereniging. De nieuw benoemde geestelijke adviseur was te vens belast met het adviseurschap over het R.K. Ziekenfonds, dat zijn vergade- nngen voor het betere onderlinge con tact en voor betere samenwerking voor taan combineerde met die van de R.K. Werkliedenvereniging. Met de noodza kelijke stijging der lonen, werden ook de uitkeringen en daarmede in verband ook de premies voor het Ziekenfonds ver hoogd. In 1920 bedroegen de uitkeringen, verdeeld in 13 klassen vanaf 50 ct. tot f 3.50 per dag en de premie per week van 5 tot 35 ct. Had de R.K. Werklie denvereniging, ook door minder vlotte contributiebetaling te spartelen om rond te komen, het Ziekenfonds mocht 31 De cember 1919 een balans overleggen met een reserve van f 3527,25, een voor die tijd reeds beduidend bedrag. De Coöperatieve vereniging Broeder hulp, in het achterste gedeelte van de ge bouwen van de vereniging gevestigd, groeide voortdurend, doch het bestuur ken een verzoek om verbouwing en uit breiding niet inwilligen, daar geen mid- j delen aanwezig waren om de kosten hiervan te financieren. Nu de oorlog voorbij was ontplooiden de werkliedenverenigingen weer grotere actie. Kaatsheuvel werd voor het jaar 1920 ingeschakeld voor een van de vijf Openluchtmeetingen van de Bossche dio cesane Werkliedenbond. De volgende afdelingen waren bij Kaatsheuvel inge deeld: Kaatsheuvel Loonopzand Udenhout Tilburg Hilvarenbeek Zevenbergen Zevenbergsenhoek Made Dussen Geertruidenberg Raamsdonksveer Raamsdonk - Waal wijk Baardwijk Drunen Nieuw- kuijk Haarsteeg Heusden en Goir- le. Medewerking werd verleend door de harmonie Apollo Kaatsheuvel de Har monie Euphonia en de Harmonie van de R.K. Werkliedenvereniging uit Waal wijk. Om half drie werd een stoet ge formeerd. die eerst een propagandatocht maakte door het Westelijk gedeelte van Kaatsheuvel om naar de Markt te trek ken, waar naar schatting 3500 man bij een warén, om te luisteren naar de spre kers, die voor deze gelegenheid waren uitgenodigd. Na een kort inleidend woord door de heer Eykenmans, hoofdbestuurslid van de Diocesane Bond. trad Rector van Liempt uit Helmond als eerste spreker op met het onderwerp „Rooms Leven". Als tweede spreker voerde de heer A. v. Rijen, wethouder uit Tilburg het woord over „De organisatie van de R.K. Arbei der". De zeer goeS geslaagde meeting werd besloten met een plechtig lof op gedragen door Mgr. Völker, waarin hij een dankwoord richtte tot de arbeiders en de adviseurs der verenigingen. In de vergadering van 5 Mei 1921 werd het voorzitterschap der vereniging in handen gelegd van de heer Jan Pols. Ter gelegenheid van het kermis-ma tinee. dat voor de leden in de eigen zaal gegeven werd, werd de heer C. Roesten- berg gehuldigd met de ontvangen pause lijke onderscheiding „Pro Ecclesia et Pontifice". In 1922 werd begonnen met de feest dag van St. Jozef, als bijzondere dag voor de vereniging te vieren. Met een H. Mis én een algemene H. Communie werd deze dag, waarop de jaarvergadering verplaatst was, ingezet. In de gecombi neerde vergdaering met het Ziekenfonds gehouden trad de Eerw. Kap. Nuijens als spreker op. Uit het jaarverslag bleek, dat in dat jaar de Koninklijke goedkeu ring op de statuten verkregen werd, doch dat het vooral zowel in het begin als op het einde van het jaar treurig gesteld stond met de industrie en vele gezinnen met werkloosheid te kampen hadden. Gevolg hiervan was weer opnieuw een verflauwen van de propaganda-actie, een slecht bezoek van de ontwikkelingscursus en daardoor minder belangstelling voor de instellingen van de vereniging. Ook in 1923 was de toestand weinig beter geworden. In 1924 werden de gebouwen verkocht aan de Coöperatieve Vereniging Broe derhulp en werd er weer wat meer acti viteit ten toon gespreid. Op initiatief van de R.K. Patroons bond werd weer een cursus in patronen maken begonnen, die van de zijde van de R.K. Werkliedenorganisatie alle steun kreeg. Ook de ontwikkelingsavon den kregén meer bezoek; er werd een agentschap gesticht van de Coöperatieve Levensverzekering Mij. „Concordia" en van de Centrale Volksbank als spaar bank. Ook de pogingen om te komen tot stichting van een afdeling „Eigen Huis" werden met succes bekroond. Op 13 November 1926 hield de ver eniging voor de eerste maal een feeste lijke bijeenkomst in de zaal van het pa tronaat en ook de feestvergadering van iS April 1927, waarop de Vaandelwij ding plaats vond. werd in de patronaats zaal gehouden. De Zeereerw. Pater Da- masus uit 's-Bosch sprak hierbij de Vaan- dclrede uit. ST. NICOLAAS OP DE FABRIEK. Voor de terugreis naar Spanje te aan vaarden, wipte St. Nicolaas Maandag avond nog eVen binnen in de fabriek van de Fa. Schalken-van Vugt. om per- soondlijk ieder personeelslid een verras sing aan te bieden, vergezeld van een toepasselijk woordje. Geen enkele em ployé had tegen dit kleine intermezzo voor sluitingstijd bezwaar en opgeruimd ging men huiswaarts om daar in goede stemming de avond voort te zetten. Voor Keukengeyzers en Douche installaties Hoofdstr. Ill KAATSHEUVEL Tel. 2205 BEZOEK OP ROZAGAERDE. Laat dan het St. Nicolaasfeest oor spronkelijk speciaal voor de kinderen gedacht zijn, momenteel rekenen de ou deren zeker niet minder op zijn verras singen. De bejaarden van Rosagaerde werden daarin dit jaar niet teleurgesteld, want Maandagavond verscheen de H. Man in vol ornaat vergezeld van de di rectrice en de nieuwe rector de Zeer eerw. Pater Verheggen in de grote zaal, waar alle bewoners van het hoofd gebouw bijeen waren. Het deed St. Ni colaas goed de bewoners de nieuwe rec tor voor te kunnen stellen. Hij was over tuigd daarin de man op de juiste plaats gevonden te hebben. Hij liet de bewoners in zijn rijke gaven delen, wat weldra de stemming in goede banen leidde. Deze stemming werd niet weinig verhoogd, door de keurige muziek, welke de jeug dige accordeoniste, mej. de Vries, ten beste gaf. 't Was een leuk Sinterklaas avondje in het bejaardenhuis. KAATSHEUVELSE BILJARTBOND. Na de deze week gespeelde wedstrij den voor de competitie van de Kaatsheu- velse Biljartbond is momenteel de stand Poedelvrees 2 8 gespeeld, 51 match- punten; Dreef 1732; Ons Genoegen II 524; Ons Genoegen 1522; Poe delvrees I 617; Dreef II 612; Altijd Raak: 7—12. ST. WILLIBRORDUS. De Afdeling Kaatsheuvel van de Ne derlandse Katholieke Bond van Werkne mers (sters) in Industriële Bedrijven ,.St. Willibrordus" houdt op Zaterdag 10 De cember in de grote Gildenbondszaal een zeer belangrijke ledenvergadering, vooral belangrijk in verband met de opzegging van het collectief arbeidscontract in de schoenindustrie. Over dit onderwerp zal het hoofdbestuurslid, de heef Geurts op die avond het woord voeden en een na dere verklaring geven, waarom de C. A. O. is opgezegd. Na deze bespreking zal de toneelgroep St. Jan uit Berndijk het prachtige toneel spel „Vlammende Vleugels" opvoeren. De avond is gratis toegankelijk voor de leden van de afdeling en hunne dames. HELDERZIENDE DIJKSHOORN. Zoals uit een advertentie in dit num mer blijkt, treedt de helderziende Dijks- hoorn Zondag 11 December om 8 uur 1 andermaal in de zaal van Hotel Smit als helderziende op ten bate van „De Zon- i nebloem", de katholieke nationale stich ting ter bevordering van het welzijn van de zieken. We geloven niet, dat we een aanbeveling behoeven te schrijvën om het goede doel, waarvoor de heer Dijks hoorn een geheel seizoen werkt uit een te zetten, "t Gaat hier meer speciaal voor de langdurige zieken, waarvoor onze steun gevraagd wordt. Honderden ver pleegden in ziekenhuizen, sanatoria, psy chiatrische inrichtingen enz. hebben naast de zorg van verpleegsters, doktoren én helpers, nog iets nodig, dat vooral de verveling verjaagt. Deze „Derde Wel daad" brengt de Zonnebloem door de Wel fare-werksters, die dagelijks aan de bedden der patiënten staan. Wat het werk van de heer Dijks hoorn betreft, hierover niet anders dan Ga het zien en U zal verbaasd staan over de wijze, waarop deze para-psy choloog alle mogelijke kwesties oplost zonder een ander contact dan zijn wi chelroede. 't Geeft U een avond van verbazing envoldoening. AGENDA. Zaterdag 8 uur nam. Apollo Theater „Mensen zoals jij en ik"; toegang 14 j. Zaterdag 7.30 uur nam. Zaal Gilden bond, Ledenvergadering St. Willibror dus, spreker de heer Geurts. Zondag 6 uur nam. én 8.30 uur nam. Apollo Theater: „Mensen zoals jij en ik" toegang 14 jaar. Zondag 2.30 uur nam. Voetbal Desk Dongen. Zondag 8 uur nam. zaal W. Smit, Hel derziende Dijkshoorn. Maandag 8 uur nam. K.J.M.V. Spre ker Dr. Kooijmans: „Mijn overgaan naar de Kerk". Maandag 8 uur nam. repetitie Harm. Apollo. i Ledenvergadering „Poedelvree®". De biljartvereniging „Poedelvrees" houdt -a.s. Zondag haar algemene ledenvergadering om 11 uur v.m. in zijn clublokaal van de Wed. van Dinteren. Daar er enkele belangrijke pun ten op de agenda staan, worden al le leden dringend verzocht aanwe zig te zijn op deze vergadering. Wat het wedstrijd-programma be treft, Zaterdag a.s. speelt Poedel vrees 1 thuis tegen Ons Genoegen 1. Heren, houdt de punten ook nu weer thuis. Poedelvrees 2 is vrij, zo dat die in staat zijn het eerste met hun supporters sportief aan te spo ren tot een overwinning. Geslaagd St. Nicolaas-bal. Jong en oud was er Zaterdag j.l. op uitgetrokken om St. Nicolaas te begroeten in café Th. v. Boxtel. Om half 9 ariveerde de Sint met twee van zijn knechten. Groot was het enthousiasme waarmee hij ontvan gen werd. In een korte toespraak dankte de H. Man allen voor de grote belangstelling; ook richtte bij een speciaal dankwoord aan de fir ma v. Boxtel voor de hartelijke ont vangst en de gulle gaven uit eigen banket-bakkerij, die het mogelijk maakte de kleinere onder de aan wezigen en al de dames te tracte- ren. Verder bracht de H. Man de groeten en de beste wensen over aan vrienden en bekenden van de - familie v. Son, v. Boxtel uit Karat- sie (Pakistan), die de meesten on der hen goed kende. Daarna werden er nog enkele St. Nicolaas-liedjes gezongen door de kleintjes, waarna een denderende potpouri van St. Nicolaas-liederen de Sint vergezelde bij zijn vertrek. Natuurlijk bleef er de verdere avond de St. Nicolaas-stemming in. Het geheel werd opgeluisterd door het dansorkest „The Muziek Slays" uit Dongen, onder bekwame leiding van de heer J. Jansen. Toneelvereniging Maria Goretti. Op de Woensdag j.l. gehouden bijeenkomst van de Toneelvere niging Maria Goretti werd be kend gemaakt dat zij haar repe tities moeten beëindigen in ver band met gebrek aan school ruimte, daar het Patronaatsge bouw, waarin de vereniging is ondergebracht, omgebouwd zal worden in een jongensschool. Men bad vastgesteld het to neelspel „De Blauwe Vogel", wat Maria Goretti in studie had ge nomen, half Januari ten tonele te brengen. Doch het nijpend te kort aan schoolruimte is zo ver bijsterend groot, dat men 't nood zakelijk acht deze maatregel te nemen. De bedoeling is om reeds begin Januari twee klassen in 't Patronaat onder te brengen. De leden van Maria Goretti waren diep teleurgesteld door deze mededeling; het is hen nu dit seizoen niet mogelijk een uit voering te geven. Laten we hopen dat volgend jaar de nieuwe jongensschool zal zijn verrezen, zodat de diver se verenigingen dan weer ge bruik Van hun parochiehuis kun nen maken. Vlammende Vleugels. Reeds Zaterdag a.s. zal onze toneelvereniging Don Bosco in de Gildenbond te Kaatsheuvel 't toneelspel „Vlammende Vleu gels" onder regie van de heer T. de Haar, voor de leden van de KAB ten tonele brengen. Vorige week mochten zij hiervoor een uitnodiging ontvangen. Ongeval. Woensdagmiddag stak plotseling het 6-jarig dochtertje José Verduyn uit de Sweensstraat aldaar, achter een auto vandaan de weg over en werd door een motor gegrepen. Met beenbreuk en verwonding aan het hoofd werd het kind naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg vervoerd. Dokter Raaij makers uit Kaatsheuvel verleende de eerste hulp. Postduivententoonstelling. Nadat Zaterdagnamiddag de post duiven van de leden van De Lucht bode aan een keuring waren onder worpen, had Zaterdagavond en Zon dag in het clublokaal bij de heer M. v. Onzenoord een duivententoon- stelling plaats, die zeer druk be zocht werd. De uitslag van de keu ring was als volgt: alles per zestal gerkend: 1. M. Maas 286%: 2. P. en J. Ver schuren 284%; 3. Jos van Dongen 283%; 4. G. v. d. Dries 282: 5. J. de Weijer 282; 6. K. v. Esch 282%; 7. A. J. v. Dongen 281%; 8. W. Hui- bregts 281%; 9. G. IJpelaar 280%; 10. A. Berendonk 280%; 11. P. v. Noijen 280%; 12. J. v. d. Velden 280%; 13. C. Maas 280; 14. M. Goutf- siers 280; 15. G. IJpelaar 279%; 16. F. Krol 279%; 17. M Vera 279%; 18. A. Spapens 279%; 19. J. Snoe ren 279%; 20. Engel Bresser 279%; 21. A. Aarts 279%; 22. H. van der Linden 279; 23. A. Leermakers 279; 24. C. v. Dongen 279; 25. G. Ver meer 278%; 26. C. v. d. Ven 278%; 27. P. v. d. Velden 277%; 28. Ger. Schoenmakers 277; 29. G. v. Com pel 277. Als keurmeesters fungeerden de heren H. v. Iersel en Tiny Steen, die zich naar het oordeel zowel van het bestuur der vereniging als van leden op uitstekende wijze van hun taak kweten. Agenda. Vrijdag 8.30 uur repetitie voor 't parochieel zangkoor St. Saecilia; 7.30 uur repetitie voor de Toneel vereniging Don Bosco, van Vlam mende Vleugels in het Patronaat. Zondag 11 Dec. om 11 uur leden vergadering voor de Biljartvereni ging Poedelvrees; van 11.30—12.30 uur Leesbiblio theek. KAATSHEUVEL. KNBB District Kaatsheuvel. De standen in de diverse klas sen zijn na de wedstrijden van 28 November 1955: In de le klas: 1. KOT A 8 47 2. KOT B 8 41 3. DVS 7 32 4. HGL 7 21 5. KTO 7 19 6. HKS 7 16 Hoedje af voor HGL, dat van de laatste plaats in één wedstrijd naar de vierde plaats opklom. Maar nu nog hoger op mannen. De titelstrijd gaat hier span nend wórden tussen de beide KOT-viertallen, waarvan A uit 2 wedstrijden nog 11 punten moet halen om zich kampioen te kunnen noemen. In de 2e klas. 1. Euphonia 6 32 2. HKS 2 6 29 3. NAS 1 6 26 4. DVS 2 5 25 5. HGL 2 7 20 6. KTO 2 6 18 7. 't Centrum 2 6 18 In de 2e klas blijft de stand nog steeds onzeker om voorspel lingen te doen. Euphonia staat nu weer eens bovenaan, terwijl nr. 4 DVS 2 minder vcrliespun- ten heeft dan de leidér. HKS 2 en NAS 1 zijn de andere twee kampioensgegadigden en hebben zeer zeker nog volkomen gelijke kansen als Euphonia en DVS 2. In de 3e klas. 1. t Centrum 7 36 3. NAS 2 7 29 2. NAS 3 7 33 4. HKS 3 7 26 5. HKS 4 7 22 6. HGL 3 7 22 NAS 3 heeft de leiders uit Loonopzand tot op slechts 3 pun ten benaderd, waardoor ook hier de eindfase van de kampioens- strijd nog een spannend karak ter zal kriigen. Zelfs NAS 2 heeft nog redelijke kansen naar de ti tel, maar of 't Centrum 2 zich nog van haar leiderspositie zal laten verdringen staat nog te be zien. Verder nog nieuws van onze kampioen van de 5e klas libre, Chr. van Wanrooij van HKS. J.l. Zaterdag en Zondag is in Tilburg n.l. de finale verspeeld van de óp klas, waarin Christ onze kleuren moest verdedigen. En a! werd *t dit jaar dan geen .kampioenschap toch mogen we uiterst tevreden zijn over de prestatie die hier geleverd werd. Na de partijen van Zaterdag stond hij stevig op de tweede plaats met 3 gewonnen partijen en 1 remise. Zondags werd ech ter verloren van de uiteindelijke kampioen in 'l Groen uit Don gen. B ouwman uit Vlissingen dwong Christ eveneens een re mise af, waardoor onze afgevaar digde in het eindklassement de eervolle derde plaats bezette met een gemiddelde van 1.84. De kampioen in 'l Groen no teerde een eindresultaat van 2.26 gem. Christ was zelf ook uiterst te vreden over zijn prestatie, maar nog meer over do gewestelijke kampioenschappen. Zeker nu de ze wedstrijden een nog betere fi nanciële armslag ge\en dan vo rig jaar. De gewestelijke kampi oenschappen behoeven volgens Christ van Wanrooij geen cent meer te kosten, want voor alles is ruimschoots gezorgd. WIST U DAT. liet spuitseizoen dit jaar wéér slachtoffers heeft geëist, omdat men zonder voldoende bescher mende kleding bespuitingen uit voerde? De gevaren, verbonden aan het werken met vele giftige bestrijdingsmiddelen, als b.v. het gevaarlijke Parathion, zijn groot. Laat men er daarom bij de na jaarsinspectie van de bedrijfsin- ventaris acht op slaan, dat goede kleding gereed ligt voor het vol gende seizoen. Rubber kleding, bestaande uit volledige hoofdbedekking, hand schoenen met kap, en laarzen zijn hier onmisbaar. Ook het ge bruik van een mond- en neus be dekkend masker is aan te beve len. Stelt U vooral alles in het werk om dit gevaar te bezweren! AMBONEES KRIJGT TWAALF JAAR. Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de zaak tegen de Ambonees B. S. uit het woonoord „De Oude Molen te Well (Limburg), en hem wegens moord op de tuinders vrouw H. te Wellerlooi veroordeeld tot c engevangenisstraf van 12 jaar met af trek van het voorarrest, en ter beschik king stelling. De eis luidde 15 jaar. Zowel S. als de officier van Justitie waren in beroep gekomen tegén het vonnis van de Roer- mondse Rechtbank, die S. wegens dood slag tot een gevangenisstraf van 8 jaar had veroordeeld. RUSSEN WERKEN AAN ENORME VLOOT VAN BOMMENWERPERS. Volgens de jongste uitgave van het bekende Britse handboek over militaire vliegtuigen „Jane's All the Worlds Air craft" zullen de Russen „zeer binnen kort" beschikken over een geweldige vloot bommenwerpers. In dit verband worden gegevens ver strekt over de viermotorige straalbom- menwerper van het „type 37", die een maximum-snelheid van 900 km heeft en een actieradius van 11,400 km. De twee- motorige straalbommenwerper van het „type 39" zou dezelfde snelheid hebben en een actie-radius van ongeveer 7000 km. Ook wordt gesproken over een nieuwe straaljager, de „Mig 17", die een belangrijke verbetering van de „Mig 15" zou zijn.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 2