W&ALWYK ELECTRA grootste keus Waalwijkse en Langstraatse Courant GEMEENTERAAD HEUSDEN. Algemene Berichten RADIO EN TELEVISIE O O WASMACHINES VRIJDAG 9 DECEMBER 1955 Uitgever ïVaalwijkse Stoomdrukkerij An teen Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Vaststelling gemeente- en bedryfsbegrotingen 1956. „DE GR A AU WE HENGST" ATTLEE TREEDT AF ALS PARTIJVOORZITTER. GUNSTIGE OMZETONTWIK KELING VOOR TEXTIEL EN SCHOEISEL. Uit de gegevens, welke door het Economisch Instituut voor de Middenstand zijn gepubliceerd betreffende het omzetverloop in liet midden- en kleinbedrijf ge durende October 1955, kan wor den afgeleid, dat over liet gelieel genomen de ontwikkeling van de geldomzetten ten opzichte van de overeenkomstige maand in 1954 bevredigend was. Met name in de detailhandel in textiel en die in schoeisel kan de omzet in de verslagmaand gunstig worden genoemd. De prijsverlagingen, welke in eerst genoemde branche per 1 Sept. j.l. werden doorgevoerd, blijken dus niet alleen in September, maar ook daarna nog stimulerend op de aankopen van het publiek te hebben gewerkt. CONFERENTIE MET INDONESIË BEGINT ZATERDAG A.S. De Indonesische en de Nederland se regering hebben besloten een conferentie te beleggen, welke Za terdag a.s. in Den Haag zal begin nen, aldus is verklaard in een com muniqué van de Nederlandse en de Indonesische regering. Kortgeleden heeft, aldus wordt in het in Den Haag gepubliceerde com muniqué gezegd, de Indonesische gemeenschap betoonde speciale verdiensten. Het initiatief van I deze bloemenhulde gaat uit van dc Vereniging de Nederlandse Bloemisterij, die van oordeel is dat 14 Februari Valentijndag1 zich bijzonder voor een der- gelijke manifestatie' leent. De waarde van deze manifes- tatie wordt verhoogd, indien de bloemenhulde namens het gehele Nederlandse volk wordt gebracht, j Dit zal mogelijk zijn, wanneer iedereen, die uit zijn naaste om- geving voorbeelden kent van personen, die zich in verdienste lijke zin tegenover de gemeen schap hebben onderscheiden, de Vereniging de Nederlandse Bloe misterij, Koninginnegracht 192, Den Haag, hiervan vóór 10 Janu ari 1956 schriftelijk in kennis stelt, met opgave van naam en adres van de betrokkene en een korte omschrijving van zijn (haar) verdienste. De opgaven zullen ter beoor deling worden voorgelegd aan een jury, bestaande uit een ver tegenwoordiger van het Minis terie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, een journa list en een vertegenwoordiger van de Vereniging de Nederland se Bloemisterij. Kon dc jury in 1954 slechts 48 personen aanwijzen, in 1955 wa ren het er reeds 82, die voor een bloemenhulde vanwege de Ne derlandse Bloemisterij in aan merking kwamen. Het is aan het publiek om te hewiizen, dat er onder dc ruim 10 millioen Nederlanders thans honderd „goede burgers" zijn DJAKARTA WIL NIET OVER ARRESTANTEN PRATEN Het voor-overleg voor een Ne derlands-Indonesische ministers conferentie tussen ambassadeur mr. Oetoyo en de regering in Den Haag is thans in een beslis send Stadium gekomen. Het ka binet in Djakarta beraadt zich nog steeds over het aannemen van de concept-agenda, waarover de heren Luns en Oetoyo tegen het einde van de vorige week overeenstemming hadden be reikt. Volgens berichten uit de Indo nesische hoofdstad heeft de re gering aldaar bezwaren tegen 't enige punt dat de Nederlandse regering op die agenda heeft ge plaatst. Volgens welingelichte kringen heeft dit punt ten doel op de ministersconferentie te spreken over aangelegenheden, welke door een der partijen van belang worden geacht voor de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië. Het is in Den Haag wel duidelijk geworden, dat men van Nederlandse zijde niet van plan is dit punt te laten vallen. theater morgen, Zaterdag 10 De cember om half drie in Musis Sacrum een kindervoorstelling. Zij zal met haar vermaarde pop pen een opvoering geven van „Timpetee" en „Tafeltje dek je". Voor nadere bijzonderheden om trent nlaatshespreken en kaart verkoop verwijzen we graag naar een in dit blad voorkomende ad vertentie. t/> oc Ui N h- heeft de Grotestraat 207 Waalwyk HOLL. ELECTRO BUTON EXCELSIOR CO O X T3 T) CIA VAN BOORT S POPPENTHEATER. Onder auspiciën van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen Departement Langstraat geeft Cia van Boort met haar Poppen- ECHO m HEI ZUIDEN 7Sa JAARGANG No. 99 Abonnement 19 cent per week 2.45 per kwartaal 2.70 franco p. p Advertentieprijs 10 cent per m m. Contract-advertenties speciaal tarief. BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr van BEURDENSTRAAT S, OPGERICHT 187F TELEGR.-ADRES „ECHO' In een voltallige vergadering kwam de raad der gemeente Heusden Dinsdag 6 December j.l. bijeen. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzitter, de Edelachtbare Heer A. van Delft, mede, dat namens B. en W. een schrijven was uitgegaan naar de Prov. Waterstaat betreffende het aanleggen van een verkeersweg over de voormali ge Demer, alsmede een schrijven naar de C.T.D. te Almkerk betreffende het toe zicht cp gemeentewerken hier ter plaatse. Punt 4. Ingevolge het verzoek van het R.K. Schoolbestuur om beschikbaarstel ling van gelden ex art. 72 der Lager On derwijswet 1920 voor de aanleg van een speelplaats bij de Bijz. Meisjesschool, ging de Raad accoord met het voorstel van B. en W. om hiervoor f 6800.be schikbaar te stellen. Punt 5. Door het Departement Heus den der Maatschappij tot Nut van 1 Al gemeen was een verzoek ingediend om beschikbaarstelling van gelden ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 in verband met wijziging van het leerplan. Het be drag dat hiervoor was aangevraagd, be droeg f 111.—. De inspecteur van het onderwijs, die de begroting had ingezien, bad echter opgemerkt dat met f 88. zou kunnen worden volstaan. Dienovereen komstig werd op voorstel van B. en W. een bedrag toegezegd van f 88.dat door de Raad werd aanvaard. Punt 6. De Raad ging accoord met het voorstel van B. en W. tot verhuring van een gedeelte van perceel Sectie A num mer 1593 aan de >N.V. fabriek van Melk producten der V.Z. te Rotterdam voor de prijs van f 8 per jaar (groot 200 m2). Punt 7. Op voorstel van B. en W. be sloot de Raad voor de eerste drie maan den van 't volgende jaar een kasgeldle ning aan te gaan groot f 200.000. Punt 8. Een kleine wijziging van de Kindertoelageverordening werd door de Raad goedgekeurd. Punt 9. De Raad verklaarde zich ook accoord met een wijziging van de bouw verordening, dit in verband met 't schuil- piaatsenbesluit. Punt 10. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegroting 1955. Oorspronkelijk was hierin een bedrag uit getrokken van f 15.000.dit moest nu worden verhoogd met f 48.719.waar mede de Raad zich kon verenigen. Punt 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de legesverordening. Dit betrof de legesheffing op jachtacten. Tot op heden kón hiervoor leges geheven worden van f 15.f 10.en f 7.50 volgens de nienwe jachtwet thans alleen maar f 7.50 en voor bijzondere jachtac ten f 2.50. De Raad ging met deze wijzi ging accoord. Punt 12. Vaststelling gemeente- 'en be- drijfsbegrotingen 1956. De voorzitter deelde mede dat door een commissie van onderzoek deze begrotingen zijn onder zocht en in een gehouden commissiever gadering hierover verslag is uitgebracht. Aan de leden van de Raad is dit verslag toegezonden .alsmede het antwoord hier op van B. en W. De leden van de Raad die niet in de commissie zitting hadden gehad, kregen thans alsnog gelegenheid eventuele opmerkingen naar voren te brengen. Als eerste vroeg de heer Verschuur t woord. Deze had in de begroting opge merkt dat de salarissen van het secreta- riepersoneel in 1956 een hoger bedrag uitmaakten dan in 1955. Spreker vroeg of dit soms met uitbreiding van personeel te maken had. Volgens de voorzitter was dit niet het geval, doch dit kwam door dat in de loop van 1956 een salarisver hoging heeft plaats gevonden, welke thans in de salarissen inbegrepen. Verder vroeg dc heer Verschuur of 't niet wenselijk zou zijn in de bebouwde kom van Heusden een maximum snelheid vast te stellen. De Voorzitter zei echter hiertoe niet meer bevoegd te zijn. Dhr. Verschuur vond dit jammer 'en hoopte dat dit spoedig wel weer 't geval zal zijn. Verder vroeg spreker of het soms mo gelijk zou zijn dat nu het bejaardenhuis niet meer in gebruik was, voor de bejaar den uit onze gemeente een aantal kleine woninkjes gebouwd zou kunnen worden. Door de Godshuizen, zei spr.. is vroeger ook zo n drietal woningen ge bouwd, welke altijd erg in trek geweest zijn. De voorzitter zag hiertoe momen teel geen kans. Hoeveel onbewoonbaar verklaarde wo ningen Heusden telt, wou spreker graag weten, en hoeveel er binnenkort nog on bewoonbaar verklaard zouden worden. Hoeveel onbewoonbaar verklaarde wo ningen Heusden nu telt, kon de voor zitter thans niet zeggen, maar dat er bin nenkort nog meer woningen onbewoon baar verklaard zouden worden, zou wel niet het geval zijn. Dit mist volgens de voorzitter toch elk effect, daar door de woningschaarste de huidige bewoners er toch in zouden moeten blijven wonen. Op de vraag van de heer Verschuur of het torenuurwerk voor het nieuwe ge meentehuis reeds besteld was en of dit verlicht zou worden, kon de voorzitter bevestigend antwoorden. Verder zei spreker dat hij had verno men dat de vijftig woningen voor de Scheepswerf nu zeker gebouwd werden; daaromtrent vroeg spreker of er reeds verdere plannen klaar waren voor het uitbreidingsplan, om bij een eventuele laagconjunctuur te kunnen genieten van voorbereidings-subsidies. Hierop antwoordde de voorzitter be vestigend; verder wees de voorzitter op het vernieuwingsplan voor de riolering in de binnenstad. Hiervoor is de gemeente ook reeds een extra rijksbijdrage toege zegd, wanneer hierbij werkloze arbeiders v. orden ingeschakeld. Omtrent het rijwielpadenplan (Oister- wijk—Heusden) betreurt de heer Ver schuur het, dat dit nog niet is uitgevoerd en nog niet uitgevoerd kan worden. Wat de subsidie aan Het Brabants Or kest betreft, zag spreker dit graag tot de helft teruggebracht en het restant toege zegd aan het Brabants beroepstoneel misschien dat dit wel een bezoek aan Heusden zou brengen. De heer Rijke stelde een vraag om trent de subsidie aan de Kruisverenigin gen; hiervoor zag spr. op de begroting een post vermeld van f 3308. De vcorzititer zei dat dit conform de prov. regeling geregeld was; het betrof hier het 'salaris van de wijkverpleegster, he' consultatiebureau, t.b.c.-bestrijding. uitzending van kinderen naar vacantie- oerden, enz. Door de Kruisverenigingen wordt dit alles betaald, waarvan zij ge deelten in rekening brengen bij de ge meente. Vorig jaar, zei de voorzitter, is een subsidie verstrekt van f 600.voor het aanbrengen van kleedhokjes en gaas e.d. Daar de kleedhokjes echter niet helemaal voldeden en mogelijk nog meerdere re paraties noodzakelijk zullen zijn, is hier voor een post op de begroting geplaatst. Hierna kwam de heer te Vruchte nog eens terug op de bouw van de 16 wonin gen, waarbij hij werd bijgestaan door de heren Verschuur en Brink., welke sy steembouw voorstelden. 'Hierin zag de voorzitter echter geen oplossing, maar hij beloofde al het moge lijke te zullen doen om tot de bouw hier van te komen. De heer te Vruchte kwam met n vraag over de kermis: hoe of de inschrijviung hiervoor geschiedt, daar er de laatste ja ren vooral voor de kinderen zo weinig vermakelijkheden komen. De voorzitter zei dat de kermis in on ze gemeente in enkele vakbladen (ker- miskranten) bekend wordt gemaakt, en de exploitanten kunnen daarop inschrijf formulieren aanvragen. Aan de hand van deze formulieren wordt aan die gegadig den, welke het hoogst hebben ingeschre ven een standplaats toegewezen. De voorzitter zei toe rekening te zullen houden met eventuele vermakelijkheden Houdt citroen Het beste paard van (de Schiedamse) stal. Verder vroeg de heer Rijke waarom op de begroting geen post was vermeld voor krotopruiming en hoe het stond met de 16 gemeentewoningen, welke onlangs waren aanbesteed. Dat er geen post voor krotopruiming op de begroting is geplaatst, zei de voor zitter, komt, doordat er toch al gewoe kerd is moeten worden om de begroting sluitend te krijgen. Wat de bouw van de 1.6 gemeen tewoningën betreft, zei spre ker dat deze nog steeds boven de Rijks norm liggen, zodat ze nog steeds niet ge bouwd kunnen worden. Dit is, zei spr., niet alleen hier het geval, doch meerdere plaatsen hebben met deze moeilijkheid te kampen, o.a. Schijndel, Waspik, Made en nog vele andere. De Vborzitter zei nog onderhandelingen te hebben gevoerd met andere aannemers en het met andere bouwplannen te hebben geprobeerd, doch men bleef f 30.0000.boven de norm. Verder had de heer de Rijke op de be groting een post gezien van f 10.000. voor bestrating. Spreker vroeg of dit nieuw aan te leggen straten betrof. Dit bedrag, zei de voorzitter, is enkel bestemd voor herstelwerkzaamheden aan bestaande straten; hieraan moesten veel herstelwerkzaamheden worden verricht. Op de vorige begroting waren enkele kapitaalswerken opgenomen, zei de heer de Rijke. Is hierover nog iets naders ver nomen De voorzitter zei dat na indiening daarvan vragenlijsten hierover zijn ont vangen, welke in 4-voud moesten wor den ingediend. Deze lijsten zijn aan Ged. Staten toegezonden, maar tot op heden was hiervan verder nog niéts vernomen. De heer Geerlings vroeg wat de be doeling was«van de post van f 500. welke was uitgetrokken voor subsidie aan de bad- en zweminrichting. voor de kinderen, mits hiervoor ten minste wordt ingeschreven. De heer v. Herpt vroeg of het n'e* wenselijk zou zijn dat alle leden van de Raad in 't vervolg de begroting thuis zouden krijgen en deze in hun bezit mochten houden. De voorzitter zei dat dit heel bezwaar lijk is en ook hoge kosten met zich zou brengen, vooral ook daar de leden van de raad de begroting zeer uitgebreid ter inzage krijgen. Spreker betwijfelde het dat in andere gemeenten de raadsleden zoveel stukken in de begroting thuis krij gen. Daar ook de andere leden van de raad er geen prijs op stelden een begro ting in eigendom te krijgen, werd hiertoe nog niet overgegaan. /De voorzitter deelde t'cn overvloede nog mede dat in de begroting was opge nomen een lening van f 6000.te ver strekken aan de Harmonie ,,De Een dracht" te Herpt. af te lossen in 15 jaar. en een lening van f 1900.te verstrek ken aan de „Heusdense Fanfare", wan neer deze in het nieuwe jaar soms weer werd opgericht, af te lossen in 10 jaar. De geme'ente- en bedrijfsbegrotingen 1956 werden hierna door de raad vast- gcstelid. Op een verzoek om toekenning van een vergoeding ex art. 13 der Lager Onder wijswet werd op voorstel van B. en W. aan A. A. Bax een vergoeding toegekend van 100 van de kosten. Verder stelden B. en W. voor in prin cipe te besluiten aan de Scheepswerf N V. alhier 3000 m2 grond te verkopen, gelegen in het uitbreidingsplan, voor de vastgestelde prijs van f 11.50 per m2. Hiertoe werd besloten. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. sche Zaken en van Justitie, alsmede de regeringscommissaris voor Indo nesische aangelegenheden. Clement Attlee is afgetreden als voorzitter van de Britse socialisti sche partij, aldus is officieel te Lon den bekend gemaakt. De volgende maand wordt Attlee, die 20 jaar lang de leiding van de „Labour- Partij" had, 73 jaar. De mogelijke opvolgers van Attlee bestrijden el kaar om de begeerlijke leidersfunc tie. Men is in het algemeen geneigd om aan te nemen dat Hugh Gaits- kell de beste kansen heeft om hem op te volgen. Ook de 68-jarige plaatsvervangende partij - voorzitter, Herbert Morrison, zal zich echter vermoedelijk candidaat stellen. ONVEILIGE WEG ZEVEN DODEN. Het wegverkeer eiste opnieuw 7 dodelijke slachtoffers. Drie van hen waren jonge mensen, die door au to's werden gegrepen toen zij op de weg fietsten. Op de weg Den Bosch-Nij megen raakten onder de gemeente Den Bosch twee fietsers elkaar met de sturen. Een van hen, de 16-jarige A. Nuijten uit Nuland, viel en werd door een passerende vrachtauto ge dood. In Ten Arlo werd op de weg Hoo- geveen-Zuidwolde de 13-jarige scholier Haveman door een vracht auto gegrepen en gedood, toen hij zich per fiets te ver naar links be gaf. Te Breukel-Enschot werd de 50- jarige schilder W. v. Broekhoven uit Oisterwijk gegrepen door een bestelauto, toen hij per fiets de weg Tilburg-Den Bosch overstak Hij overleed enkele ogenblikken na het ongeval. De 65-jarige G. Boeve uit Oud- Milligen stak onoplettend de Amers- foortseweg te Amersfoort over. Hij werd door een militaire vrachtauto gegrepen en op slag gedood. In Meyel stak de 73-jarige E. M., die zich per fiets naar de kerk be gaf, de Heidense Dijk over. Een personenauto uit Blerick greep hem. De man werd op de motorkap ge slingerd. Hij overleed kort daarna. De 75-jarige metselaar C. Kamp, die op de Brielselaan te Rotterdam mét zijn fiets linksaf wilde slaan, werd aangereden door een bestel auto. Hij werd zeven meter meege sleurd en overleed tijdens overbren ging naar het ziekenhuis. Eveneens in Rotterdam stierf het 16-jarige meisje A Mast, dat op het Zuid plein fietsend, Dinsdag door een auto werd gegrepen. GEMEENSCHAPSZIN OP VALENTIJNDAG BELOOND MET BLOEMENHULDE. Op 14 Februari 1956 zal aan honderd landgenoten een bloe menhulde worden bereid op grond van hun in 1955 jegens de VOOR ELKE LEEST EEN PASSENDE BINNENZOOL. De heren Dumoulin van de Contrefort- fabriek DUMCO te Waalwijk hebben dezer dagen dc Nederlandse schoenin dustrie een goede dienst bewezen met hun nieuwe vinding! Ze hebben het aangedurfd, om naast de bekende contreforts, voor iedere leest ook een passende binnenzool te gaan fabriceren. We laten hierover graag de deskun dige medewerker van Misset s Vakblad voor de Schoenmakerij en de Schoen- handel, aan het woord: De binnenzolen zijn voorzien van een prima cambjeur met ingewerkte staic-n veren en deze zijn er op vastgelijmd, zo dat het geval geheel spijkerloos is. Hier hebben wij dus een stevige verbinding van cambreur en binnenzool, die onder flinke druk geperst wordt en zo is er een stevige en veerkrachtige brug geslagen tussen hiel en balpartij. Ook de hak zal zich nu beter aan la ten sluiten, terwijl het zoolvlak mooier wordt afgewerkt. Immers nu de binnen zool en cambreur de juiste vorm der leest hebben, kan ook de zool zo worden af gewerkt, waarbij een mooiere geleng ronding verkregen wordt. Behalve de betere en mooiere schoen zijn er voor de fabrikant zeer belangrijke andere voordelen. Men krijgt nu een snellere productie in de overhalerij en zwikkerij, want alles is kant en klaar. De personeclsbcsparing bereikt men hierdoor op twee plaatsen en wel in de stanzerij en zwikkerij. Uit de enkele voorbeelden, welke wij hier noemden, ziet U dat hiermede de schoen kwalitatief en qua uiterlijk er op vooruit kan gaan. Hulde dus aan dit voor de schoenindustrie zo mooie initia tief. Wij vernamen verder nog. dat ,.Dum- co" deze binnenzolen gaat maken in elke gewenste materiaalsoort. Zo werd ons genoemd: leder, crouponsplit, chroom- split. Wij zagen ook binnenzolen van een prima kwaliteit kunstleder. De heren Dumoulin verzekerden ons bij de binnen zolen van hetzelfde standpunt te zullen uitgaan als bij de contreforts voor iede re leest een passende binnenzool. En wie de „Dumco" contrefort kent, zal begrij pen, dat ook dit bij deze firma in goede handen is. regering de ambassadeur in bijzon dere missie, mr Utojo Ramelan, naar Nederland uitgezonden, ten einde voorbereidende besprekingen te houden over het beleggen van deze conferentie. Deze besprekin gen hebben tot gunstig resultaat ge leid. De volgende agenda-punten voor de conferentie zijn overeenge komen: 1. Bespreking van het Indonesi sche voorstel tot vervanging van 't op 10 Augustus 1954 tussen Indone sië en Nederland gesloten protocol en daarbij behorende briefwisseling door een nieuw protocol en andere overeenkomsten. 2. Bespreking van het Indonesi sche voorstel tot vervanging van de •bestaande financieel-economische overeenkomst door een of meer nieuwe overeenkomsten en de me thoden die daartoe zouden kunnen leiden. 3. Bespreking van bepaalde vraag stukken betreffende Nieuw-Guinea met dien verstande, dat ten aanzien van de souvereiniteit iedere partij haar eigen standpunt handhaaft. 4. Andere aangelegenheden dan in de voorgaande agenda-punten genoemd, welke door een der par tijen van belang worden geacht voor de betrekkingen tussen beide landen. De Nederlandse delegatie zal wor den voorgezeten door de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns en verder bestaan uit de mi- j nisters van Financiën van Economi- ZONDAGSDIENST 11 December 1955 Arts: L. van Daal Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zondag 11 December 1955 10 uur: Ds. L. Schellevis. Biediening H. Doop. Extra collecte voor „Geestelijke Belangen". GESLAAGD. Dezer dagen slaagde te Rotterdam voor herencoupeur de heer P. van Oud- heusden, alhier. Hij genoot zijn opleiding aan de Rot terdamse Snijschool. KUNSTKRING PROGRAMMA 2e helft. Het volgende programma is door de leiding van de Waalwijkse Kring voor Kunst en Wetenschap voor de tweede helft van dit seizoen voorlopig vastge steld li' Maandag 9 Januari: Toneelgroep „Theater Dinsdag 24 Januari: Film „Les Belles de nuit" van René Clair. Vrijdag 10 Februari: „De Toneelver eniging" o.l.v. Ko Arnoldi. Dinsdag 28 Februari: Het Brabants Strijkkwartet. Dinsdag 13 Maart: Film „De verove ring van de Mount Everest". Dinsdag 10 April: Het Brabants Ka merorkest. Dinsdag 8 Mei: Toneel „Het nieuwe Comedia" o.l.v. Guus Hermus. FILMAVOND KUNSTKRING. Dinsdag 20 December om kwart over 8 wordt onder auspiciën van de Waal wijkse Kring voor Kunst 'en Wetenschap in Musis Sacrum vertoond de bekende film „Carosello Napoletano"; bekende Napelse volksliedjes, worden in deze charmante Italiaanse film verbeeld. De fiim geeft de mensen van Napels en hun stad in een tumultueus leven van onge veer vier eeuwen, gecomprimeerd in een paar uur. 'Het is een feest van kleur en zang en mouvement, dat volop film ge noemd mag worden, schreef Domburg over dit filmisch evenement dat de leden van de Kunstkring te wachten staat. M. KUYS 25 JAAR BIJ GEMEENTEWERKEN. De Heer M. Kuys was op 1 Decem ber 25 jaren werkzaam bij de dienst ge meentewerken te Waalwijk en daarom werd hem Dinsdag ten gemeentehuize een hartelijke huldiging bereid. Aangezien1 ons hiervan niets bekend was en we hierbij niet aanwezig konden zijn dus, moeten we volstaan met een korte samenvatting van wat er gebeurde. De heer Kuys, die om half twaalf, vergezeld van zijn echtgenote in de raad zaal werd ontvangen door het gemeente bestuur, werd toegesproken door Burge meester Teijssen, die hem huldigde en prees namens het gemeentebestuur van Waalwijk 'en hem een geschenk onder couvert aanbood. Hij werd voorts toegesproken door de LL PHIL1SHAVE UNIC BRAUN-REMINGTON B B KATHOLIEK VROUWENGILDE. Gisteravond zou voor de afdeling Waalwijk van het Katholiek Vrouwen gilde zijn opgetreden de dichter Gabriël Smit; deze avond echter is wegens om standigheden enige weken uitgesteld moeten worden. In samenwerking met de ARKA wordt op Donderdag 22 December in zaal Tha lia een avond georganiseerd, die zal worden verzorgd door de bekende God fried Bomans, die als onderwerp heeft Van de hak op de tak, een tocht door het rijk van humor en satyre. heer Kobben, de directeur van gemeen tewerken, die namens deze dienst zeer prijzende woorden sprak, en hem een cadeau in de vorm van sigaren aanbood, en aan Mevrouw Kuys bloemen gaf; de heer J. van Heeswij k, wethouder van Openbare werken, voerde ook 't woord, waarna de heer Snijders de jubilaris na mens de KABO gelukwenste en een ge schenk onder couvert aanbood, terwijl de heer van Well hetzelfde deed na mens de arbeiders van gemeentewerken. Onder het genot van verversingen bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Uit het bovenstaande blijkt hopelijk wel, dat m'en de heer Kuys een zeer hartelijke huldiging heeft bereid en dat men zeer veel waardering heeft getoond voor al hetgeen hij in deze kwart eeuw voor de gemeente Waalwijk heeft ge daan.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 9