KaAIüHEUiJEL VOETBALSPORT KORFBALSPORT ten L00N-0P-ZAND CAPELLE ALGEMENE BERICHTEN SL 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DECEMBER 1955 2 KERSTNUMMER AAA VfR VVRMVfHVVf Vflf V V u éfe&oaAië&yfjtttrg U wèA Fa. M. C. SMIT en Zn. overhemden, fietsmandje met twee overhemden, shawl, vulpen, porte- monnaie met inhoud, fietspompje, kraalsnoer, een paar regenpijpen, doublé armband. AGENDA. Donderdag 8 uur repetitie Dames koor „Oefening en Vermaak" in Ho tel Verwiel. Zondag 12 uur Kerstmatinée Lie dertafel „Oefening en Vermaak" in Musis Sacrum. Toegang vrij. Maakt U TIJDIG Uw advertentie gereed - voor ons aanstaand dat Vrijdag-ochtend verschijnt. Administratie. ATTENTIE. Wanneer advertenties, verslagen, berichten enz. steeds meer Donder dag-ochtend worden ingezonden, zullen wij in1 de toekomst deze plaatsen zover er tijd en plaats is en de rest tot een volgend nummer laten liggen. Red. en Adm. LOONOPZAND. Uno AnimoSarto. Dat het voor Uno nog steeds moeilijk is om doelpunten te ma ken, bleek ook weer in de wed strijd tegen de Tilburgse 2c klas- ser Sarto. Menigmaal wist Uno fraai door te breken, maar even- zovele keren faalde men in de afwerking. Sarto bracht de hal aan 't rol len en had het voordeel van de vrij harde wind in de rug. Door de laagstaande zon werd 't voor de Uno achterhoede niet gemak kelijker de hal steeds goed weg te werken en reeds in het begin van de wedstrijd kreeg Sarto en kele kansen om de score te ope nen. Spoedig bleek echter dat de voorhoede der gasten ook niet met de geboden kansen wist om te gaan en mocht er eens gescho ten worden, dan was keeper Lichtenberg op z'n plaats. Uno zat echter ook niet stil en trok menigmaal ten aanval. Daar de beide buitenspelers vandaag in goede vorm waren, moesten de doelpunten via de beide vleugels komen. Zo gebeurde het enkele malen dat er prachtige kansen kwam om te doelpunten, maar door te lang aarzelen en slecht schieten gingen ook deze kansen verloren. Met dubbelblanke stand ging men rusten. - Na de rust weer hetzelfde spel, met dit verschil echter, dat het veld erg glad werd door 'n flink regenbuitje. Uno nam steeds meer het heft in handen, maar doel punten bleven uit. Steeds trok de gehele Uno-ploeg ten aanval, en zelfs de spil en beide backs .za ten geregeld voor het doel van Sarto, totdat de scheidsrechter floot voor zichzelf. Nu was er geen speler geblesseerd, maar de grote baas liep zelf hinkend over het veld. Spelers en trainers snel den toe om hem te helpen met zijn onwillige knie en na enkele minuten werd het spel weer her vat. Zowel de vaart van het spel als die van de scheidsrechter was echter verdwenen en doelpunten bleven uit. VLIJMEN. Never Down. Zondag 18 December was het voor de Dames Korfbalclub Ne ver Down een grote dag. Het nieuwe sportterrein achter het Patronaat werd ingezegend en geopend. Om 1 uur had deze plechtigheid plaats. Kapelaan Hendriks, geestelijk adviseur van Never Down, sprak 'n welkomst woord en bracht dank aan de medewerkers voor 't vele werk dat ze gedaan hadden om 't ter rein in orde te maken en vervol gens ook aan de heer v. Engelen die de grasmat gratis had ge schonken. Spreker bracht dank aan de burgemeester en de raads leden, die het goede van deze sport inzagen en voor hun steun en goedkeuring. Na de competi tieleider een welkom te hebben toegeroepen, zegende :de Zeer- Eerw. heer pastoor het veld in. Na deze plechtige inzegening werd door het hijsen der vlaggen het sportterrein geopend. De Edelachtbare heer burge meester sprak hierna een kort woord en zei dat hen dit grote gebeuren op hoge prijs stelde. Hier wordt een groot werk ver richt voor de jeugd, zei snreker. Na woorden van lof te hebben gericht tot de geestelijke advi seur, kanelaan Hendriks, die de t'id heeft begrepen en zich bij zonder inspant voor de jeugd, werd het veld ingespeeld met de competitiewedstrijd Never Down 1OKC 2, waarvan wii de uit slag in ons volgend nummer zul len vermelden. Ondanks het gure weer was er grote belangstelling. EINDELIJK HERREZEN. 17 December 1944! Een der fatale da gen na onze bevrijding! Onheilspellend bromde weer een V I in de richting Kaatsheuvel en juist mid dernacht, vijf minuten voor half één, zaaide hij vernieling en verwoesting op de Vaart. De cafés van v. Heesch en v. Berkel; de boerderij van Jos v. Rooij, het Molenhuis van Robben, de vier wo ningen in de verbouwde looierij, destijds van v. Disseldorp en het winkelhuis van Fijneman werden in een moment met de grond gelijk gemaakt. Wonder boVen wonder waren slechts twee doden, n.l. vader Fijneman en het jongste kind te betreuren, doch overigens was de verwoesting totaal. Nog slechts een paar dagen van te voren was het café en woonhuis van de fam. v. Berkel weer glasdicht gemaakt. De ontploffin gen op de M.A.St. op 17 September daaraan voorafgaande hadden toen hun vernielend werd reeds eenmaal verricht. De tijd van heropbouw ging zijn be kende slakkengang en de officiële instan ties eisten zoveel formaliteiten, dat er geen kijk voor de getroffenen bestond, wanneer eens de tijd zou aanbreken, dat weer een „huis gebouwd kon worden. Hoe het gelopen heeft, kan niemand po sitief verklaren, maar een feit is het, dat eerste op 30 December 1950 het pand v. Berkel in het grootboek van Wederop bouw werd ingeboekt. En toen zou alles gesmeerd lopen? Dan had Wederopbouw de zaak niet in handen moeten hebben. Nog jaren gingen heen eer een beslissing zou vallen. Verrees er in 1945 een nood- café, dat zijn tweede lustrum dit jaar vierde, 't werd 1955 vooraleer v. Berkel zijn vergunning binnen had, om einde lijk tot heropbouw over te gaan. Op de plaats waar eerst het Café woonhuis stond was een bouwverbod ko men liggen 'en in verband met de steeds stijgende verkeersdrukte, die een roya lere entree ook bij deze noordelijke in gang naar de kom der gemeente noodza kelijk maakte, kon geen vergunning ver kregen worden om opnieuw aan de Noord westzijde te bouwen. In overleg niet de burgemeester, die alles in t werk stelde om een oplossing te krijgen, die beide partijen voldeed, verkreeg de heer v. Berkel e'en bouwterrein aan de Zuid oostzijde van de viersprong Prov. weg v. Haestrechtstr., dat na bouwrijp te zijn gemaakt een oplossing bracht. In snel tempo werd toen aangepakt. Onder architectuur van de heer v. Stokkum uit Waalwijk bouwden Gebrs. Brekelmans een ruim café-woonhuis met een volume van 1000 m3. De heer van Berkel voer de zelf het gehele timmerwerk uit en Vrij dag a.s. zal deze nieuwe zaak onder de naam van Café-Restaurant „De Vier sprong" geopend worden. Het zal dra blijken, dat deze heropbouw in een be hoefte voorziet. Eens bezat de Vaart twee bekende za ken op dit punt en met de Eftelingdruk- te, die nog steeds crescendo loopt, kan de heer van Berkel erop rekenen, dat ook „De Viersprong" hierin zijn aandeel zal krijgen. - GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor Wiskun de M.O.K.V. de heer Wim Vrinten, al hier, leraar te Weert. Rubber-Tocbtband Tochtlatten Plastic-Tochtband (zelfklevend) Woninginrichting Tel. 2181 Kaatsheuvel AANBESTEDING. Vrijdag had op het gebouw van Ge meente-werken de aanbesteding plaats van 20 woningwetwoningen te Loonop- zand 'en 2 aan de Loonsedijk voor reke ning van de gemeente. De uitslag der in schrijving was: Fa. Snoeren Tilburg (20) f 291.993 Fa. A. v. Hest en Zn. Loonopzand (20) f 307.659 Fa. S. J. Pepping en Zn. Kaatsheuvel f 309.990 A. J. Doevendans Tilburg f 314.800 Fa. v. d. Meijden Enschot (20) f 312.00 (2) f 33.900, massa f 345,900 J. A. de Kort Kaatsheuvel (20) f 312,780 i(2) f 34,260 massa f 347,840 Fa. v. d. Schoot Tilburg f 314.000 P Vekemans Goirle f 314.440 Wed J. M. Smolders Tilburg f 321.000 Fa. Hoefnagel Sprang-Capelle (20) f 322,220. (2) f 32,3% Fa. A. Lips Tilburg f 329.580 J. Smeulders Tilburg f 330,500 Maatsch. Tilbouw Tilburg f 332,950 P. Kramer, Waalwijk f 336,000 Gebr. Vervoort Zevenbergen f 336.000 Jor, Vriends Tilburg f 337,000 J. W. 'Suykerbuyk Breda (20) f 346.000 (2) f 34,600 massa f 380,600 Fa. de Kok Tilburg (20) f 348,050 J. C. Vermolen Dongen (20) f 371,000 (2) f 33,900 Aann. Bedr. Donders Tilburg massa f 361,222 M. J. v. Nieuwenburg Tilburg massa f 334,600 Gebr. v. Willigenburg Sprang (2) f 36.910 A. G. Kramer Gendefen massa f 338,269 N.V. Lutex 's-Bosch massa f 350,000 J. C. v. d. Sande 's Bosch massa f 340,000 P. v. Doorn en Zn., Tilburg (20) f 341.000 massa f 381,950 W. Nieuwenhuizen Sprang (2) f 38,322 Laagste inschrijvers 20 woningen Fa. Snoeren Tilburg: 2 woningen Fa. Hoef nagel Sprang-Capelle en massa M. J. v. Nieuwburg Tilburg. K.R.O.-UITZENDING LEVENSSCHOLEN. A.s. Dinsdag, 20 december, zal de K. R O. wederom een programma wijden aan de Katholieke Levensscholen voor jonge arbeiders Dit programma wordt uitgezonden om 6 uur 's avonds. Ongetwijfeld zullen vele ouders 'en werkgevers in Kaatsheuvel met bijzon dere belangstelling luisteren, als zij we ten, dat deze uitzending is samengesteld uit een reportage van de Levensschool te Rotterdam en de Levensschool te Kaatsheuvel. J. 1. Donderdag was Tom Bouws met zijn assistent in de Levensschool, geves tigd in „De Gildenbond", om het pro gramma op te nemen. Er is o.a. een vraaggesprek met 4 leerling'en van de school, jongens, die in een schoenfabriek te Kaatsheuvel werken. Verder is opgenomen een gesprek met het Bestuur van de school en met de leiders. Ieder die zich voor de Levensschool interesseert, zal dus a.s. Dinsdag willen luisteren! „KERMISVOLK OP KERSTMIS", gespctld door leerlingen van de Levensschool. Op Vrijdag 23 December a.s. zal in de grote zaal van café „De Gildenbond" het bekende Kerstspel van de Franse to neelschrijver H'enri Ghéon: „Kermisvolk op Kerstmis" gespeeld worden door de leerlingen van de Levensschool. Deze avond is bestemd voor alle men sen die nauw bij het werk van de school betrokken zijn. Dit zijn dusde ouders van de leerlingen, hun werkgevers en last but not least de leerlingen zelf. Dit fraaie spel is enigszins omgewerkt, cm een betrekkelijk groot aantal jongens de gelegenheid te kunnen geven, mee te spelen De directeur van de school, dhr. J. C. B. Annegarn, gaat n.l. van de gedachte uit, dat de repetities, die aan dit spel be steed zijn, minstens zo belangrijk zijn als de uitvoering zelf, omdat ze de moge- li:kheid bieden, de jongens te laten er varen, wat nuttige vrijetijdsbesteding is, en tevens een gelegenheid scheppen tot een groeiend persoonlijk contact, waar van uiteraard een grote invloed op de jongens kan uitgaan. DUI VENTENTOONSTELLING. De Postduivenclub De Vredesduif, in 't Hoventje gevestigd, hield Zaterdag in haar clubtehuis een tentoonstelling, waarop bijna 200 duiven waren ingezon den, die Zaterdag zeer deskundig be oordeeld waren door de heer Tiny v. d. Steen uit Tilburg. De uitslag dezer keu4 ring, die over zes klassen verdeeld wasil gaf als resultaat: p Doffers van 3 jaar 'en ouder: 1 Mt, Brokx; 2 en 3 L. Hamers: 4 Chr. van Heeswijk; 5 C. Moreval. Duiven van 3 jaar en ouder: 1 L. Ha mers: 2 Chr. van Heeswijk: 3 en 4 C: Labee en 5 J. Zeebrechts. Doffers van 1953 en 1954: 1 en 3 W. Molenschot: 2 C. Moreval: 4 J. Zee-i bi-echts: 5 H. Klis; "6 M. Brokx; 7 L,; Hamers. Duiven van 1953 en 1954: 1 Chr. v. Heeswijk: 2, 4, 7 W. Molenschot: 3, 5 M. Brokx; 6 A. Priems; 8 L. v. d. Ven; 9 H. Klis. Jonge Doffers12 L. Hamers; 3. 4 en 5 C. Labee; 6 L. v. d. Ven; 7 B. v. Heesch; 8, 9 Chr. v. Heeswijk. >9' Jonge duivfen 1 M. Brokx; 2 L. Ha mers; 3, 8, 9 V/im Molenschot; 4 H. Klis; 5 Chr. van Heeswijk; 6 C. Labee; 7, 10 C. Moreval; 11 B. v. Heesch. Algemeen gemiddelde over 10 duiven: 1 L. Hamers 477 pt.; 2 Chr. v. Hees wijk 473J/2 pt.: 3 M. Brokx 473 pt.: 4 W. Molenschot 473 pt.: 5 C. Labee 472Yt. pt. en 6 B. v. Heesch 469 pt. INZEGENING KAPEL ROSAGAERDE. Het gemis aan een rector heeft gerui me tijd de inzegening van de Kapel van het Bejaardenhuis der Stichting Rosa- gaerde tegen gehouden. Nu de Zeereerw. Pater G. J. H. M. Verheggen van het Missiehuis St. Antonius van de Paters van de H. Familie met deze eervolle taak belast is kan eindelijk tot deze lang verwachte plechtigheid worden overge gaan. Op Woensdag 21 December om kwart over acht zal de Hoogeerw. Heer Deken van het dekenaat Waalwijk, Dr. B. J. R. M. v. d. Hurk, de seremonie verrich ten 'en de kapel toewijden aan O L. Vr. van Altijddurende Bijstand. Na de plech tigheid zal het Allerheiligste in de Kapel worden overgebracht en zal deze tot ge bruik worden opengesteld voor de bewo ners der Stichting. Dagelijks om kwart over acht zal er een H. Mis gelezen worden en op de Zondagen om 9 uur en om kwart voor vijf een Lof. Ook voor het Communie- uitreiken 'en biechthoren zijn de uren vastgesteld, terwijl de kapel voor de be woners van de Stichting tevens de ge hele dag voor bezoek openstaat. Behalve de bewoners der Stichting zijn verschillende autoriteiten, zowel wereld lijke als geestelijke op de plechtigheid van Woensdagavond uitgenodigd. DESK 4—DONGEN 3, 4—3. In een harde wedstrijd is het Desk 3 gelukt het nog ongeslagen Dongen een nederlaag toe te brengen. Vanaf het be gin was het Dongen, die de toon aangaf en Desk moest alle zeilen bij zetten om het doel schoon te houden, wat dan ook met succes lukte. Toen er 30 minuten ge speeld was, maakte v. Oostrum in het beruchte gebied hands, doch doelman Dingemans redde keurig. De bal die ech ter bij de toegelopen midvoor van Don gen belandde werd alsnog een doelpunt voor Dongen. Toen echter kw^en de Dessers los, en hielden feitelijk het ge hele spel in handen. Juist voor de thee was h'et Kemmeren, die de gelijkmaker inschoot. Na de rust bief de thuisclub de leiding houden. Uit een strafschop scoorde eerst Groenendael en 10 minuten later was het Oerlemans die tweemaal het net vond. Met nog 10 minuten voor het einde was toen de stand 41Nu dacht Desk goed te doen met te gaan verdedigen. Twee fouten van de Desk-verdediging met het gevolg van twee doelpunten van de be zoekers. Eindstand 43. AGENDA. Maandag 8 uur nam. Repetitie Har monie Apollo. Dinsdag 7.30 uur nam. Repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Fez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De Zwar te Desperado. Toegang 14 jaar. Donderdag 7.45 uur nam. repetitie Dameskoor Bel Canto. 8.30 uur nam. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. VERKEERSONGEVAL. Vrijdagmorgen te ongeveer 8.15 had op de Provinciale weg bij de bocht nabij dc- Lederwarenfabriek der firma Dekkers een verkeersongeluk plaats. Op genoemd tijdstip reed ter plaatse een vrachtauto in de richting Tilburg, gevolgd door een luxe personenauto, welke laatste de vrachtwagen ter plaatse wilde passeren. Juist kwam uit de richting Lonopzand een luxe wagen. De personenauto eerst genoemd heeft blijkbaar zijn tegenligger niet tijdig bemerkt en wilde zich nog ach ter de vrachtauto houden. Met grote snelheid schijnt hij echter tegen de aan hangwagen van de vrachtauto te zijn gebotst, waardoor hij slipte en met de kop in de wegberm terecht kwam. De auto werd danig vernield en de.^oórruit geheel verbrijzeld. Een der inzittenden liep een dubbele beenbreuk op. terwijl de twee andere inzittenden met de schrik vrij kwam'en. Dr. de Vries was spoedig ter plaatse, evenals de plaatselijke en de verkeerspolitie, die een onderzoek in stelden. Het slachtoffer werd met de ambulan- ccwagen van de Geneeskundige Dienst r.aar het St. Elisabethsziekenhuis te Til burg vervoerd. JUBILEUM S.K.O. Het bekende amusementsorkest, dat onder de naam „Sophia's Klein Orkest" befaamdheid heeft gekregen in de verre omgeving zal op Tweede Kerstdag zijn zilveren bestaansjubileum vieren. Het is bekend, dat dit orkest een on derdeel is van de nog meer beroemde Koninklijke Harmonie Sophia's Vereni ging. Het jubileum zal worden gevierd met een groots jubileumbal. Maar het is niet alleen het orkest dat zijn zilveren jubileum viert, ook een aan tal orkestleden vieren dit jubileum mee, namelijk de heren A. en C. Dankers en "*M. en C. van de Nieuwenhuizen. Het ontstaan van SKO is heel merk waardig geweest. In 1930 namelijk had het circü's „Aiftanda Roberti" zijn tenten in Loon opgeslagen. Vlak voor de eerste voorstelling édhter kwam de directeur zonder circus-orkest te zitten. Hij deed teen een beroep op de heer E. Ververs, dtze zocht nog een aantal collega's bij elkaar en zo kwam Sophia's Klein Or kest tot stand. Het orkest kreeg langzamerhand steeds grotere bekendheid; bij alle mogelijke feestelijke gebeurtenissen, niet alleen in eigen plaats maar ook in de verre omge ving werd de medewerking van het or kest ingeroepen. Het orkest trad zelfs op in andere pro vincies, zoals Gelderland en Limburg en ging zelfs naar België. In 1952 boekte heel heel veel succes in een uitzënding van de K.R.O. Er is dus wel alle reden om 'ns een gezellig feest te vieren. KERSTWIJDINGSDIENST. Dfifi Onder overweldigende belangstèlling werd Zondagavond in de Geref. Kerk aai. het Bruggetje een Kerstwijdingsdiens1 gehouden met een uitgebreide liturgie onder het motto Van Vrees tot Vrede. Het leven in vrees wordt door dc komst var. de Grote Bevrijder van de vrees om gezet in een leven in vrede. Enthousiast werden de lofliederen samen gezongen, afgewisseld door Schriftlezing en decla matie, terwijl het jongenskoor onder lei ding van de heer M Rijken op treffende en voortreffelijke wijze enige kerstliede ren ten gehore bracht Ook het orgelspel van de heer J. Waverijn verdiende alle lof. Drs Blokland uit Waalwijk, die een korte meditatie hield, betoogde, dat ons leven vastzit in de greep van de vrees, een vrees waar je overheen kunt leven, maar die je ook diep kunt beleven zoals b.v. de dichter Marsman. Ook dit laatste brengt echter geen oplossing. Het geheim is het hart openstellen voor het „Weest niet bevreesd" van het Evangelie, het steeds terugkerend refrein van de Kerst geschiedenis. Dan beseffen wij wel, dat de vrees zijn greep op ons leven nog niet verloren heeft, maar toch mogen wij ze- kei weten, dat het de greep is van een tei- dode gedoemd monster. Het Vrede rijk is immers begonnen en in een ad- ven tsle ven moeten wij zorg dragèn voor de doorwerking van het Rijk van de V redevorst. Met voldoening kan men weer terug zien op deze wijdingsavond, waarin zo veel mensen van allerlei kerkelijke groe peringen samen zongén ter ere van de Vredevorst en die door dit samenzingen zich nader aan elkaar verbonden wisten. „DE ECHO" geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME WESTEN BIEDT 70 MILLIOEN VOOR BOUW VAN STUWDAM. De Amerikwaanse regering wenst in het komende belastingjaar de hulp aan het buitenland vrijwel te verdubbelen. Het hulpprogramma zal worden verhoogd van 2.700 tot 5.J46 millioen dollar, mits 't Con gres daartoe zijn toestemming zal gtëven. De maatregel dient om de Russische hulpprogramma's, waar mee het Kremlin nieuwe vrienden hoopt te winnen, te overtreffen. Voorts hebben de Verenigde Staten, tezamen met Engeland, Egypte 70 millioen dollar in de vorm van schenkingen en leningen aangebo den voor de bouw van de grootste dam ter wereld bij Assoean. Eerder had de Sovjet-Unie aangeboden de bouw van deze dam te financieren door middel van een lening. Het aanbod werd Zondag bij monde van de Russische ambassadeur in Cairo hernieuwd. Diplomatieke woord voerders in Washington verklaar den, dat Amerika zijn plannen de Russische uitdaging tot een koude oorlog op economisch front in feite heeft aanvaaj$,, AUTO SLAPTE EN VLOOG IN BRAND. DRIE DODEN. Op de rijksweg Den Bosch-Utrecht onder de gemeente Empel is Zon dagavond een personenauto als ge volg van de gladheid van de weg geslipt en in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting komende personenauto en in brand geraakt. Bij dit ongeval zijn 3 per sonen gedood. Eén persoon werd ernstig en één licht gewond. De chauffeur J. v. d. P. uit Oss werd uit de wagen geslingerd en liep ernstige verwondingen op. De andere drie inzittenden van de au to zijn verbrand. Een hunner kon nog niet worden geïdentificeerd, de twee anderen zijn de gebroeders v. d. E., eveneens uit Oss, die resp. 18 en 19 jaar zijn. Een dame uit Breda, die in de auto zat die door de slippende personenwagen werd aangereden, werd licht gewond. Kort na het ongeluk reed nog een derde personenauto tegen de ver brande wagen op. ZWOLSE AMATEUR REDDE OOSTENRIJKS MEISJE. De gemeenschappelijke hobby van een Oostenrijkse dokter en een Zwollenaar heeft een meisje 't ge neesmiddel bezorgd, dat zij nodig heeft om in leven te kunnen blij ven. De Oostenrijkse dokter, Hans Kérbler, had Zaterdag nog maar voor enkele dagen aminopterine over om het meisje, dat lijdend aan een gevreesde bloedziekte, in het ziekenhuis in Gmünden ligt, te hel pen. Nergens in Oostenrijk bleek nieuwe voorraad te krijgen. Daar om 2ette dokter Kérblér zich achter zijn radio-zendinstallatie en stuurde in eindeloze herhaling een noodop roep de lucht in, waarin hij andere zend-amateurs verzocht contact te zoeken met Amerika, waar aminop terine gefabriceerd wordt. De op roep werd Zaterdag tegen zes uur ontvangen door de Zwolse amateur IJ. L. Feitsma en Zondag was de eerste zending al in Oostenrijk, maar niet uit Amerika, doch uit Amsterdam. ARTSEN ZONDEN MINISTER FEL PROTEST-TELEGRAM. Het bestuur van de Landelijke Huisartsen Vereniging heeft tele grafisch geprotesteerd tegen de uit latingen die minister Suurhoff zich Woensdag in de Tweede Kamer ver oorloofd heeft over Het tot stand ko men van de nieuwe honorarium regeling der huisartsen. In 't felle protest-telegram geeft het vereni gingsbestuur uitdrukking aan zijn bevreemding en verontrusting als gevolg van deze voorstelling van zaken. BLOEDIGE BOTSINGEN IN JORDAANSE STEDEN. - Bloedige relletjes en betogingen ln Amman en vele andere Jordaan se steden, gewapend optreden van militaire een^den om de orde te handhaven, e'en regeringsverbod van alle vergaderingen en samen scholingen, diplomatieke protesten van andere Arabische staten, dit al les kenschetst de uiterste spanning, die het Jordaanse besluit tot toetre ding tot het Bagdadpact in en om 't land heef opgeroepen. In Amman zelf vielen dén dode en zeven ge wonden toen de politie een demon stratie uiteenjoeg. Het kabinet kwam Zondagavond bijeen voor een spoedzitting, waaraan ook de opper bevelhebber van het Arabische le gioen, de Engelsman sir John Glubb deelnam. C.D.U. WON VERKIEZINGEN IN SAARGEBIED. Bij de Zondag gehouden verkie zingen voor de Saarlandse Landdag zijn de Duitsgezinde partijen er niet in geslaagd de drie-vierde meerder heid te behalen die nodig is om het Saargebied grondwettelijk bij West- Duitsland te voegen. De Duitsgezin de Christen-Democratische Unie, daags vóór de verkiezingen open- "iij'k: gesteund door de Westduitse "kanselier Adenauer, veroverde het grootste aantal stemmen, op de voet gevolgd door de Saarlandse Demo cratische Partij van de ex-nazi dr Schneider. Voor 'n verrassing zorg de de oude Christelijke Volkspartij van ex-premier Hoffmann. Deze partij, die steeds een „Europese" op lossing van de Saarkwestie heeft voorgestaan, bezette met bijna 22 percent van het aantal uitgebrachte stemmen, een goede derde plaats. GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd BOUWNIJVERHEID: Timmerlieden Metselaars KLEDING-REINIGING Naaisters Stiksters Volslagen dameskapster SCHOEN- EN LEDER Overleersnijders Bijtuigers Machine-zwikkers Zvvikmeester Overhalers Doorzetters A an kloppers Zoolleerstanzers Ophalers Stikkers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdigen ter opleiding in hel lederwarenvak Jeugdige schoenfabrieksarbei ders voor alle*afdelingen Schoenstiksters Handschoenstiksters Handschoenencoupeurs Looierij-sjouwers HOUT, KURK, STRO Machinale Houtbewerker Meubelmakers L.l. meubelmakers METAALNIJVERHEID Machine-bankwerker Stem pelmakers Halfwas monteur L.l. constructie-bankwerker L.l. Automonteur L.l. plaatwerker Zandvormers Metaalsmelters Metaalponsers Metaalsjouwers HANDEL L.l. winkelbediende, mnl. VRIJE BEROEPEN Magazijnbediende voor Hore- ca-bedrijf. Administrateur voor Horeca bedrijf Mannel. kantoorbedienden Mnl. administratieve kracht voor overheidsdienst. Tvniste Steno-typiste Vrouwel. kantoorbedienden HUISH. DIENSTEN Dagmeisje (halve dagen) Dienstbode (dag en nacht) Werkster voor huish. Werkster voor schoonhouden van kantoor Bieden zich aan SCHOEN EN LEDER Werkmeester (finish) Werkmeester onderwerkafde ling of controleur. Modellenmaker Ass. bedrijfsleider lederfabriek HANDEL Winkeljuffrouw (levensmiddelen) Winkeljuffrouw (Textiel- of schoenenzaak) VERKEER Serveerster Buffetjuffrouw VRIJE BEROEPEN Telefoniste j IIUISH. DIENSTEN Huishoudster (extern) Aanmelden dadelijks tussen j 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids- bureau Waalwijk. Deze bekendmaking is geldig vanaf 19 December tot en met 24 December 1955. Het Arbeidsbureau Waalwijk verstrekt ook inlichtingen aan adspirant-emigranten. MOORD BIJ ARNHEM 1944. Duitser veroordeeld tot 10 jaar dwangarbeid. Karl Gustav, een voormalige Duitse SS-er, die tijdens de slag om Arn hem een Britse krijgsgevangene een officier doodschoot, is in Munchen veroordeeld tot 10 jaar dwangarbeid met aftrek van twee en een half jaar voorarrest. Lerche heeft destijds kapitein Brownscombe doodgeschoten, nadat hij met enkele andere SS-ers zwaar had gedronken. Hij vertelde alles aan zijn vriendin, die hem enkele jaren later bij de politie aanbracht na een twist met Lerche. Snikkend bekende Lerche voor de rechter dat hij „stomdronken" was geweest toen hij de Engelsman had doodgescho ten. Tevoren had Lerche een vroe gere verklaring ingetrokken, vol gens welke hij de officier had ge dood, toen deze wilde ontsnappen. ZWERVENDE TSJECH SPRINGT IN ZEE. Een politieke vluchteling uit Tsje- cho-Slowakije is Zondagmiddag voor de pieren van IJmuiden over boord gesprongen van het Neder landse motorschip Amstelland. De Katwijkse logger KW 35 heeft de drenkeling, die een zwemvest bij zich had, uitgeput en verkleumd, lange tijd later aan wal kunnen brengen. De man wordt in een zie kenhuis te IJmuiden verpleegd.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 3