VffiALWYK Maler Amabilisschool vierde Kerstfeest 9 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 30 DECEMBER 1955 9 DE HEER J. A. VERDOORN TEN GRAVE GEDRAGEN. w. s. c. ZONDAGSDIENST 25 December 1955 Arts: H. Langemeijer Apotheek: Geers. NED. HERV. KERK WAALWIJK Zaterdag 24 December 10 uur: Kerstnachtdienst. Ds. L. Schellevis. Onderwerp: „Stille nacht, heilige nacht". Zondag 25 December (le Kerstdag) Vanaf 9.45 uur: Zang van 't jeugd koor. 10 uur: Ds. L. Schellevis. Onderwerp: „Komt allen tezamen". Maandag 26 December (2e Kerstdag) 4 uur: Kerstviering van de Zon dagsschool voor kinderen en ouders. Maandagmiddag is onder grote deel neming de heer J. A. Verdoorn, in leven lid van de raad der gemeente Waalwijk, op het Protestants Kerkhof in v.m. Be- soijen ter aarde besteld. Na in het sterfhuis een korte dienst te hebben bijgewoond, begeleidden fa milieleden, veie vrienden en collega's uit het kerkelijk en maatschappelijk leven de overledene op de gang naar zijn laatste rustplaats. In de stoet merkten we op de voltallige kerkeraad van de Gereformeer de (Kerk van Sprang, wethouder van Heeswijk, de gemeente-secretaris N. Vlaar en de leden van de raad der ge meente Waalwijk. Aan de geopende groeve sprak wet houder van Heeswijk woorden van troost en bemoediging. „De heer Ver doorn was een bijzonder nobel mens, voor wiens woord en daad eenieder respect had." De heer Wachtels van den Berg sprak namens de Antirevolutionaire Kiesver eniging, aan welke vereniging de heer Verdoorn lange jaren zijn beste krachten had gegeven. Spreker gewaagde van de diepe ontroering, die niet alle'en door de leden van de kiesvereniging maar door de ganse Waalwijkse burgerij moet zijn gegaan bij het vernemen van het ver scheiden van de heer Verdoorn. „Hij heeft gezwoegd, zolang het dag was." De heer A. Meijs sprak namens de ge meenteraadsleden, voor wie de overle dene steeds een ware vriend is geweest en die door allen in elk opzicht zeer werd gerespecteerd. Als vriend van de overledene sprak de oud-predikant van de kerk van Sprang, Ds. Mulder, die de heer Verdoorn een man noemde met uitzonderlijke kwali teiten en begiftigd met bijzondere gaven van de H. Geest. Ds. van den Hout tenslotte sprak naar aanleiding van Mattheus XIII 43: „Dan zullen de rechtvaardigen stralen als de zon in het Koninkrijk van de Vader." Een van de familieleden van de over ledene dankte allen hartelijk voor de grote bewijzen van medeleven. GESLAAGD. De heer P. Valentijn, chef-badmeester van het gemeentelijk zwembad ,,'t Hoefs- ven" alhier slaagde voor het te Utrecht gehouden examen voor aantekening van meerdere bekwaamheid op het zwemon derwijzersdiploma (bedrijfsleider). Het examen werd afgenomen door de K. N. Z. B. op 7, 14 en 18 December. Van harte proficiat! PRIESTER-JUBILEA. In ons vorig nummer hebben we een aantal priester-jubilea in 't a.s. jaar ver meld. Tot onze grote spijt werd daarin niet vermeld de geboren Waalwijker de Zeer- eerw. heer H'enri Hens Gzn., oud-con rector van Mariënburg en thans pastoor te Esch, welke fout hiermee is hersteld. BONTE FILMPRACHT VOOR DE KUNSTKRING. Veel maar niet genoeg Kunst kringleden hebben Dinsdagavond in Mu sis Sacrum kunnen genieten van de Ita liaanse Film „Carosello Napolitano"; ze hebben hiervan kunnen genieten, maar of ze het allemaal in werkelijkheid ge daan hebben is een tweede. Want we kunnen ons voorstellen, dat er mensen zijn wie dit soort film nu niet zo bij zonder ligt. Het is ook éen heel ander geval dan de speelfilms, die men in onze bioscopen te zien krijgt. Men mag deze film immers geen speelfilm noemen; hoe dan? Een revuefilm? Een show-film? Niet wanneer men onder revue en show ver staat wat er door de bank aan revue en show te zien wordt gegeven. Men kan deze film eën beweeglijk kleurenfeest noemen, een film om de film. een film om het levensblije rhythme, van een leven zoals dat in Napels heet geleefd te worden. Het is een zwierige, charmante film geworden, soms wordt men ietwat bedolven onder een te veel, e'en teveel aan bewegen, een te veel aan kleur, een teveel aan blij geluid, maar altijd blijft de film boeien, altijd blijft hij U toch meeslepen in een wervelende vaart. In deze film loopt men niet maar danst men, inen spreekt niet maar men zingt. En we zijn weldadig warm de kou van de vries-avond ingegaan. NEDERLANDSE VERENIGING VAN WOLFHONDBEZITTERS. Namens deze vereniging verzoekt men ons mee te delen, dat er eerstdaags in Waalwijk een huis-aan-huis-bezoek zal worden gehouden om de ingezetenen aan te sporen lid te worden van deze vereni ging. Deze vereniging exploiteert te Dord recht de blindengeleidehondenschool en zij wil er nadrukkelijk op wijzen, dat zij met geen enkele, in de publicaties van de stichting „Het Nederlandse Blindenwe zen" genoemde stichtingen enig contact heeft en van een van deze stichtingen af hankelijk is. Deze vereniging zal, ondanks andere publicaties, de gratis aflevering van ge leidehonden aan daarvoor in aanmerking komende blinden onverminderd voortzet ten 'en graag rekent zij hierbij op de steun van het Nederlandse volk. Degenen in Waalwijk die zich spon taan als lid wensen op te geven kunnen terecht bij de propagandistde heer A. L. van Brunschot, Baardwijksestraat 123. WALA-CORSETTERIE VAN DIJK. Wala-corsetterie Van Dijk in de Stationsstraat, heeft enige tijd ge leden een bescheiden, doch zeer nuttige uitbreiding ondergaan. En kele paskamers hebben n.l. plaats moeten maken voor een ruimte, waarin de heer Van Dijk thans een grote collectie vesten en truien heeft geëtaleerd. De verandering wekt de idee dat de winkel een heel stuk groter geworden is; dit is echter niet zo, het geheel doet thans veel prettiger aan. Wala-corsetterie Van Dijk kan nu aan haar klanten een nog grotere service bieden. DIERENBESCHERMING. Bij de afdeling Waalwijk van de Dierenbescherming is binnenge bracht een klein grijs hondje (teef), met halsbandje. Inlichtingen zijn te bekomen bij het secretariaat van de afdeling: Markt 11, Waalwijk. ONDERLINGE VOGEL TENTOONSTELLING. Op 24, 25 en 26 December zal de ver eniging „Vogellust" in het café van de heer E. van der Pluijm, Hugo de Groot straat, Waalwijk een onderlinge vogel- tentoonstelling houden. Op Zaterdag 24 December om 4 uur zal de tentoonstel ling officieel worden geopend, en daar na en de komende kerstdagen zal zij veel vogelliefhebbers naar van der Pluijm trekken, om daar te bewonderen wat de mannen van Vogellust weer hebben ge- exposeerd. We herinneren ons van vo rige jaren deze tentoonstelling als een heel mooie en uitstekend verzorgde ten toonstelling; met prachtige vogels in een prachtige omgeving. Dit jaar zal er nog meer te zien zijn. Immers, het vorig jaar moesten we be richten dat het niet toegestaan was de wildzangvogels te exposeren, en dat heeft de vogelliefhebbers zeer teleurge steld, maar nu zijn er de prachtige vo gels van deze categorie weer bij en dit zal natuurlijk een attractie te meer vor men. Wildzang, Bestaarden, Kanaries en Exoten zull'en er te zien zijn en we kun nen iedereen die interesse heeft voor de „gevleugelde vrienden" van de mannen van „Vogellust" aanraden er eens te gaan kijken. SCHAAKCLUB WAALWIJK. Zaterdag j.l. speelde bovengenoemde vereniging haar tweede competitiewed strijd van dit seizoen. Verzwakt door ve le invallers moest het Waalwijkse tien tal ditmaal de eer laten aan haar tegen stander, het sterke O.S.V. uit Oss. De gedetailleerde uitslag luidt Waalwijk IO.S.V. I M. C. GoudbergTh. Sanders Yix/i P. H. KuijstenDr. P. G. Prinsen Geerlings 10 PullensIr. A. Vulsma 01 C. HornL. v. d. Valk 10 C HornR. v. d. Valk 10 G. SmitsD. Smeele 01 P. de HoopDr. D. A. van Dorp 01 F. A. v. Tiënhoven Jr. C. Grintjes 01 E. de VriesG. van Dijk 01 G. HilhorstTh. v. d. Heijden 10 A. de MunnikF. Hes Yix/i Totaal 46 BURGERLIJKE STAND. Geboorten Cornelis zv A Dercksen-Gras- Sylvia dv E G L Soffner- Simons Arnoldus C J A zv J P. Willemse-Pullens. Overlijden: Adriana H. Vos 40 jaar Spran- Capelle Jan A Verdoorn 59 iaar> echtg. van H. Branderhorst Willielmina A Groenen 79 jaar, weduwe van G J Goutière Huwelijksaangiften J M F Schalken 27 jaar en J H Y Hilst 22 jaar beiden alhier. Huwelijken: C J van iïerpt 27 jaar en G J AI de Munnik 23 jaar beiden al- i eiF C E van Osch 28 jaar en J J ermeer 29 jaar beiden al hier. Ingekomen: F E M Vercauteren van Eist - W J van Wel en gezin van Drunen P Broeders van Den Bommel F P de Vaan van Amersfoort ALS Wijne van Nijmegen J Schapers en echt- gen van Waspik J Sijens en gezin van Amsterdam AL Verschuren en gezin van Was- P*k C Minnema van Leersum 7 J J M de Beer en echt van Tilburg F M van Loon, echtg Schipper en gezin van Alphen a d Rijn. Vertrokken: J W van Assen naar 's Hage B iM Burgers naar Heeswijk G J Boxelaar naar Ede M J Jonker naar Avereest W Sa muels en gezin naar Vlijmen. De Mater Amabilisschool heeft Woensdagavond in de zaal van de Gecroonde Leersse een; prachtige Kerstavond verzorgd, en een volle zaal heeft zeer geboeid deze kerst viering meegemaakt. Ieder had de grootste lof voor wat de meisjes van deze school presteerden, vooral voor de vertolking van het kerst spel van Henri Ghéon „Kermisvolk op Kerstmis", en, wat meer zegt, ieder onderging mee de sfeer van 't Kerstgebeuren, dat deze meisjes in woord en lied bezongen. De talrijke belangstellenden die de zaal geheel vulden, werden wel kom geheten door de voorzitter van het schoolbestuur, de Edelachtbare Heer Burgemeester J. Teijssen, die zeer verheugd was over deze grote belangstelling, omdat hieruit kon worden opgemaakt dat het Mater Amabiliswerk weerklank vindt in brede kringen. Burgemeester Teijssen wees op de grote betekenis van deze school en op de goede invloed die van 't hier gegeven onderwijs op de meisjes uitgaat. Slechts enkele jaren bestaat de school, maar ze telt nu reeds een 120 leerlingen, die met de toewij ding en enthousiasme de lessen vol gen aan deze school, die op een ge heel eigen wijze vorming geeft aan de leerlingen, om hen voor te berei den op de taak die hen wacht in de maatschappij als vrouw en moeder. .Een van de eigen wijzen waarop de school de meisje vormde, bleek uit een avond als deze, waarop de meis jes de verhevenheid van het Kerst feest zouden uitbeelden. Dan dankte de burgemeester al len die op enigerlei wijze mee ge werkt hadden aan de totstandko ming van dit Kerstfeest; bijzonder noemde hij de leidster van de school Mej. M. Hoffmans en de regisseur van het Kerstspel, de heer Tiny van der Heyden. De ouders verzocht hij de Mater Amabilisschool ook in in de toe komst te blijven respecteren, waar door de goede naam en faam van dit onderwijs-instituut verder zou worden verspreid. Een dameskoortje, gevormd uit leerlingen van de school, zong toen, onder leiding van de heer Jo Ver hoeven, en met pianobegeleiding van Mej. Margot Knepflé, een aan tal mooie kerstliederen, terwijl Nel ly Broers en Lucie Elias het duet „De sneeuw lag op de velden" van Flor Peeters zongen en Lucie Elias „Kerstliedeke" van Lodewijk de Vocht. En dan kwam het hoogtepunt van dc avond, de vertolking van Ghéons Kerstspel „Kermisvolk op Kerst mis", welk spel door de aanwezigen met intense belangstelling werd ge volgd. We zijn al eerder in de ge legenheid geweest onze complimen ten te maken voor de manier waar op de meisjes van de Mater Ama bilisschool toneel weten te spelen en voor de buitengewone wijze waarop de regisseur, de heer Tiny v d. Heijden, zijn voortreffelijk ma teriaal weet te voegen naar zijn be doelingen. en dit compliment is thans weer volkomen op zijn plaats. Ook nu weer lieten de leerlingen de talrijke aanwezigen genieten van een voortreffelijke ontroerende ver tolking van dit goede spel, en we mogen dit zeggen zonder enige re serve en zonder ons te laten leiden door de clementie, die de burge meester aan het begin van deze avond had ingeroepen voor de ama teur-tonelisten. In een eenvoudige, maar zeer ge slaagde enscenering bracht men een kerstspel, dat in zijn vertolking een prima compliment is voor deze school en de daar gegeven vorming. De meisjes: Tiny Dumoulin, Rike IJpelaar, Toos de Bont, Toke Du- quesnoy en Laura van den Broek, komt, met natuurlijk op de eerste plaats de regisseur de heer van der Heijden, de eer toe van deze voor treffelijke vertolking. Decor en costumes waren eenvou dig, maar zeer wel verzorgd en Eg- bert v. d. Hammen kweet zich op bijzondere wijze van zijn taak als geluidtechnicus. Deze buitengewoon geslaagde kerstavond werd besloten met een gezamenlijk gezongen „Nu syt wel- lecome". Het was een avond die door nog meer mensen waard is genoten te worden. AANRIJDING. Woensdagavond had ter hoogte van Hotel Verwiel een lichte aan rijding plaats tussen een personen auto, bestuurd door A. D. te Waal wijk en een rijwiel, bereden door J. S. te Waalwijk. De autobestuur der verleende geen voorrang aan de wielrijdster. De schade was ge lukkig gering en persoonlijke on gelukken waren er ook niet. HARDLEERS. Hardleers, dat blijkt 'n groot deel van het Waalwijks publiek te zijn, wanneer het gaat over het in orde laten brengen van de verlichting van hun rijwiel. Niet minder dan 4 weken oefent het gehele corps van de Waalwijkse gemeente-poli- tie een zeer verscherpte controle uit op de rijwielverlichting, maar er valt helaas nog geen verbetering te bespeuren. Het aantal processen- verbaal in dit verband gedurende de laatste week opgemaakt, is even groot als het aantal in de eerste week van de verscherpte controle. En de controle wordt voort gezet. We zouden iedereen wil len aanraden, toch vooral een en ander eens na te kijken in het be lang van henzelf, maar vooral in 't belang van de verkeersveiligheid. Het is toch beter geringe onkosten te betalen voor reparatie aan Uw rijwiel, dan nog met stukken te blij ven rijden en bovendien nog een proces-verbaal te betalen. KERSTPROGRAMMA DER WAALWIJKSE BIOSCOPEN. MUSIS SACRUM. Der Zigeunerbaron. Vrijdag, Zaterdag en Zondag (le Kerstdag) vertoont Musis Sacrum een film, die ongetwij feld heel veel bezoekers zal trek ken, liefhebbers van een goede avonturenfilm, maar ook de be wonderaars van. een goede ope rette-film, want „der Zigeuner baron", de beroemde operette van Johan Strauss in deze mo derne verfilming is beide, zowel avonturen- als operettefilm. Men beeft de beperkte ruimte tussen de toneelcoulissen verruild voor de wijde poesta's, waar 't char mante verhaal zich afspeelt. De beroemde melodieën wor den gezongen door Margit Saad, Gerhard Ricdmann, Paul Hörbi- ger, Oskar Sima en vele anderen. Medewerking wordt verleend door bet Ballet van het Natio naal Theater te Belgrado en bet Berlijns Philbarmonisch Orkest. De eerste kus. Maandag (2e Kerstdag) en Woensdag kunnen de bezoekers van dit theater dc beroemde tweeling Isa en Jutta (Louise Lotte) Giinther in de film „De eerste kus" bewonderen. De twee Lotjes, bakvissen geworden, ko men nu in aanraking met dc vervoering en de teleurstelling van dc eerste liefde. Een liefde die in bet leven van de ene komt in de persoon van een jong en knap boord-mecha- nicus, maar ook in het leven van de andere, want heide meisjes zijn bijna niet van elkaar te ón derscheiden en dat geeft natuur lijk verwikkelingen, verwikke lingen die er tenslotte toe leiden dat de jongeman, dank zij de verstandige houding van de twee meisjes, zijn werkelijke liefde te rugvindt. Een charmante film, die even- als de vorige, toegankelijk is voor alle leeftijden. LUXOR THEATER. Attila. Vrijdag, Zaterdag, Zondag en Maandag (le en 2c Kerstdag( en Woensdag zal in dit theater in „wide screen" worden vertoond de film „Attila". Het is bet bekende verbaal van de grote, wrede aanvoerder der Hunnen, die de hele Westerse „beschaving" bedreigen en op rukken naar het Romeinse Rijk. Dat verkeerde toen in een per verse decadentie; de keizer was zwakzinnig, zijn moeder die voor hem regeerde, was een obscuur wezen en zijn zuster Hanoria streefde naar dc macht in bet keizerrijk. Eerst trachtte zij, ge bruik makend van haar schoon heid. Generaal Ezio voor haar plannen te winnen; dan, wan neer deze weigert, stelt zij zich in verbinding met Attila, de aan voerder van do naderende Hun nen, wie zij zich aanbiedt als vrouw, dan zal bij heerser wor den over het Romeinse Rijk; al leen haar schoonheid imponeert hem, maar zijn plannen wil bij ten uitvoer brengen met de wa penen. Paus Leo I echter weet dit verpletterende geweld 'n balt toe te roepen en Rome voor de vernietiging te sparen, maar dan is er al heel veel barbaars gc^") schied. J Deze film. waarin Anthony^ Quinn (Attila) en Sophia I.oren (prinses Honoria) de hoofdrol len spelen, is toegankelijk voor personen boven 18 jaar. DONGENSEWEG WORDT VOLGEND JAAR VERBETERD. Na jaren is het peM voor reconstructie beschikbaar. De Donqenseweq, onderdeel van de streekverbindinq RijenDongen, ver keert in zper slechte toestand, zo bericht de A.N.W.B. De gemeente Gilze-Rijen heeft reeds jaren lang het plan deze weg grondig te verbeteren. d«ch tot nu toe waren er steeds moeilijkheden van fi nanciële aard. De A.N.W.B. kan thans echter berichten, dat de credieten voor reconstructie van de Dongenseweq zijn verle'end, zodat in het beoin van voloend jaar de werkzaamheden kunnen worden aanbesteed. PROV. STATEN STFT,T,EN FINANCIËLE COMMISSIE IN. De afgelopen dagen hebben de Provinciale Staten van Noord-Bra- i bant vergaderd en de begroting '56 behandeld. Met name door Mr F. v. Kemena- de is critiek geuit op het financiële beleid van Ged. Staten en de finan- ciëlg positie van de provinciën. Ook burgemeester Teijssen van Waalwiik heeft gesproken over het financiële beleid. De suggestie van de Staten om een financiële commissie in te stel len, werd door Ged. Staten graag overgenomen; op voorstel van de voorzitter, Prof. Dr de Quav, wer den in deze commissie ad boe be noemd de heren: P. Coppens, F. v. d. Eerenbeemt, J. Kloezen, Mr F. v. Lanschot, Th. Panken, burge meester J. Teijssen en J. Vermeu len, terwijl van de zijde van de Ge deputeerde Staten in deze commis sie zitting zullen nemen de heren Ir v. Haaren en Mr J. v. Hasselt. Op voorstel van de K.V.P.-fractie- voorzitter Mr Sassen, werd tenslot te Mr F. v. Kemenade als tiende lid JulianaVeloc- Maandag a.s. (2e Kerstdag) komt bet Eindhovense Veloc bij Juliana op bezoek. De eerste ontmoeting eindigde in een ge flatteerde 31 overwinning voor de Eindbovenaren. Zullen de geelzwarten voor een revanche zorgen en de Eindhoven mensen met een nederlaag naar buis zen- ^enY.00r Veloc betekent deze wedstrijd alles, d.w.z. als zij bun kleine kans op de bovenste plaats willen behouden. Dus alle facto ren zijn hier aanwezig om een spannende wedstrijd ie verwach ten. Juliana-lui, 'zet je beste beentje voor en laat uw tegen stander en het publiek zien dat de wedstrijd van Zondag j.l. geen uitschieter was. Bij een overwin ning gaat ge weer een plaats om boog op de ranglijst. Dat voor deze wedstrijd veel belangstel ling bestaat, is vanzelfsprekend. Scheidsrechter is dhr. Kuipers. Aanvang half drie. .Het 3c elftal speelt om 12 uur bij SC/ 3 en het 4e elftal speelt om 12 u. thuis tegen Hcusden 2. Juliana-lui, veel succes. Na de moeilijke wedstrijd van verleden Zondag tegen Veerse Boys, welke wedstrijd WSC ge decideerd verloor en waardoor haar ongeslagen record sneuvel de, hebben dc Oranjezwarten a.s. Maandag weer een moeilijke klip te omzeilen, nu WSC te gast is bij VES uit Oudenbosch. Deze tegenstander bezet mo menteel op dc ranglijst de derde plaats en wel voornamelijk door de nederlaag, die zij Zondag p.l. De Schutters toediende. De thuiswedstrijd beeft WSC wel op overtuigende wijze ge wonnen, doch een bekend feit is dat WSC in thuiswedstrijden veel beter voetbalt als in uitwed strijden. Daar VES bij een eventuele overwinning nog volop kansen op de bovenste plaats beeft, zal j zij alles in het werk stellen om een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Wij hopen daarom dat de WSC-ploeg zich a.s. Maandag zal herstellen, waarvoor noodza kelijk is dat dc halflinie beter in vorm is als verleden Zondag. Waarschijnlijk zal WSC met twee invallers spelen, daar zowel de links- als de rechtshalf tegen Veerse Boys geblesseerd zijn. Wij vertrouwen er echter op dat eventuele invallers zich van hun beste zijde zullen laten zien en dat de WSC-ploeg als zodanig voor een overwinnig al hun en thousiasme in de strijd zullen werpen. Het tweede elftal beeft door de overwinning van Zondag j.l. nog een klein kansje op de bo venste plaats behouden en zal bij Willem II dus moeten winnen om deze kans te behouden. Wij rekenen intussen op een over winning van de reserves. Het derde elftal, dat Zondag wederom verloor, krijgt Baard wijk 3 als tegenstander. Deze wedstrijd moet gewonnen worden willen de derde elftallers hun kans behouden. Het 4c en 5e elftal zijn vrij van competitie en spelen Zondag te gen elkaar om bun onderlinge kracht te beproeven. WSC-ers, veel succes R. W. B- 2c Kerstdag moet RWB een volledig programma afwerken. RWB 1 gaat op bezoek bij Veerse Boys. Zeer zeker 'n moei lijke opgave, hoewel RWB in het begin van het seizoen op 't RWB- terrcin Veerse Boys beeft kun nen kloppen. RWB komt in de zelfde opstelling uit als de laat ste twee wedstrijden; haar deug delijkheid kan nu bewezen wor den en de spelers zullen dit ze ker trachten te bewijzen. RWB heeft reeds dikwijls tegen Veerse Boys gespeeld en deze ontmoetin gen hebben §teeds een sportief verloop gehad, zodat men op 2e Kerstdag een goede sportieve wedstrijd kan verwachten. Vertrek 1.30 uur vanaf het clublokaal. RWB 2 speelt ook uit. De laat ste wedstrijden zijn de reserves uitstekend uit de striid bekomen, laten we honen dat dit in Tilburg ook zal gebeuren. Aanvang 12 uur, vertrek BBA l>;ndienst om 10.30 uur aan de overweg. RWB 3-VIijm. Boys 3, 12 uur. RWB 4 gaat op bezoek bij Waspik 3. Aanvang 12.15 uur, vertrek 11.30 uur met lijndienst 22 h" halte Faro, Besoijen. RWB-ers, veel succes en een sportief slot van 1955. KAATSHEUVEL. DESK. DESK 1 kan dan weer uitko men. Na de weken rust en de slechte wedstrijden daaraan voor al gaande, gaan wij ons niet aan een voorspelling wagen, boe het tiaar zal gaan tegen Rood Wit. Doch het gaat hoog tijd worden dat alle zenen worden bijgezet, om toch minstens boven de' streep te blijven. En we kunnen ons dan wei eens het voorbeeld voor ogen halen, dat Willem II in Tilburg geleverd heeft, door in zes wedstrijden slechts één winstpunt te behalen, doch daar mede zijn wij niet uit de brand, is, evenals bij Willem II het zelf vertrouwen weg? Is daardoor 't verband zoek? Wordt daardoor bet schot onzeker? Denk terug aan het begin van de competitie; toen is bewezen dat bet er in zit. Laat het er nu weer eens onuieuw uitkomen. Twee winstpuntjes ziin er voor een DESK dat vertrouwen bezit om te winnen. Ook DESK 2 beeft een uitwed strijd. We hebben hier alle hoop op eenzelfde succes als Zondag tegen Alliance 2, dat met 4u onder ging. DESK isUno Animo 2 moet moet een zege worden op het El'* telingterrein en DESK 4 zet na tuurlijk zijn overwinningenreeks voort te^en DVVC, dat ook een bezoek brengt in ons natuur park. BERNDIJK. BERKDIJK—BROEKHOVEN 11—1. Emmers maakte een dubbele hattrick. Ondanks de uitslag, was het toch nog een matige wedstrijd in de Berkdijk, waarmede het wel duidelijk is, dat Berk dijk op alle linies sterker was. Nauwelijks was de bal aan het rollen, of linksbuiten J. van Wanrooij scoorde met een diagonaal schot in de uiterste hoek, uit een prachtige voorzet van rechts. Dat was het.begin van de goal regen. Na wat over en weer middenveld spel, nam Emmers nummer twee en drie voor zijn rekening. Broekhoven kwam ook wel eens opzetten, maar door hun verzwakte aanvallen, kon Berkdijks ver dediging gemakkelijk opruimen. In Berk dijks voorhoede vlotte het al wel zeer goed, wat ook geen twijfel is aan de goed spelende rechtervleugel. Door mooi samenspel, door genoemde vleugel, kon N. Netten het scoren verhogen, waar Emmers geen genoegen mee nam en er nog eentje bij in de touwen joeg. Na een misverstand in Berkdijks verdediging, maakte Broekhoven hun enigste doelpunt nog voor de rust. Na de hervatting werd het voor de bezoekende club nog erger, 'en toch ble ven ze sportief doorvechten. Zij bouwden nogal eens prachtige aanvallen op, maar was het niet de achterhoede, dan was het Berkdijks deputant keeper de Wit, die een grote struikelblok voor hen was en daarvoor is hij wel een compliment waard. De voorhoede van Berkdijk draaide op volle toeren, het was niet bij te houden, met goals op de lopende band. Emmers scoorde nog driemaal, waarvan e'en met een mooie kopstoot. N. Netten nam er nog een voor zijn re kening en daarom kon rechtsbuiten M. v. d. Linden ook niet achterwege blij ven. Over de wedstrijd valt niet breed voerig te schrijven, in ieder geval Berk dijk kon doen wat ze wilde, vanwege hun technisch overwicht. Ook in deze wedstrijd hebben ze laten zien dat zij toch zeker de kampioens-candidaten zijn. Berkdijk 2 stuurde DVVC met een 31 nederlaag naar huis, dus onze re serves blijVen ook in de bovenste rij. Wedsbjijdprogram voor Maandag Tweede Kerstdag: Berkdijk 1 is dan vrij. Berkdijk 2 gaat op bezoek bij Uno Animo, terwijl Berkdijk 3 Dongen op be zoek krijgt. Jongens allen veel succes. DRUNEN. Indien bet weer bet toelaat, zullen op Tweede Kerstdag weer vier elftallen van RKDVC in het veld moeten komen. RKDVC 1 zal op bezoek gaan bij GW 1 in Geldermalsen. Inde eerste competitiewedstrijd thuis werd hiertegen een gelijk spel behaald. Voor de DVC-ers zou 'n overwinning een mooie positie verbetering kunnen zijn. Dit zal tegen deze sterke tegenstander niet zo gemakkelijk gaan. RKDVC 2 ontvangt St. Mi chielsgestel 2. Dit is een wed strijd waarvan de uitslag moei lijk te voorspellen is. RKDVC 4 gaat op bezoek bij Tico en zal daar trachten haar ongeslagen record te behouden, wat overigens niet mee zal val len. RKDVC 5 heeft weer 'n thuis wedstrijd en zal schotvaardiger moeten zijn om tot een goed re sultaat te komen. VLIJMEN. Vljjm. Boys 1Blauw Geel 1. Tweede Kerstdag is er weder om een thuiswedstrijd voor de Boys. Blauw Geel '38 uit Veghel komt op bezoek. In Veghel werd enkele weken geleden gelijk ge speeld. Wanneer met dezelfde wilskracht wordt gewerkt als verleden Zondag tegen Zaltbom- mel, kunnen de puntjes in Vlij men blijven. Vlijm. Boys 2 gaat naar Wil lielmina 3, een lastige uitwed strijd. Willielmina klopte Zon dag de leiders. Een gelijk spel zou een mooi resultaat zijn. RWB 3—Vlijm. Boys 3. Aangemoedigd door het succes van Zondag, kan een gelijk spel worden verwacht.

Echo van het Zuiden | 1955 | | pagina 6