YIRALW7K Massale belangstelling tijdens de receptie. 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 JANUARI 1956 2 Ook de junioren hadden een genoeglijke middag. Nog meer cadeaux De actieve veteranenvereniging liet zich ook allerminst onbetuigd. De voorzitter van deze vereniging, de heer P. Pot sprak namens de veterarien alsook na mens de oud-leden. Het was hem een groot genoegen aan het bestuur een ca deau te kunnen overhandigen in de vorm van een chequé ter waarde van f 500. Hij meende dat de kosten van de jubi leumwedstrijd, de komende Zondag te gen Zeeburgia te spelen, hier wel gro tendeels mee gedekt zouden kunnen wor den. Ben speciaal cadeau namens het be stuur van WSC kreeg de heer Spijker man in de vorm van een waardevol voorzittershamertje met inscriptie. ,,Ik wil niet veronderstellen, aldus de heer Pot, dat we weer rumoerige vergaderin gen gaan krijgen, zoals dat een jaar of dertig geleden nog wel ^ens voor kwam, niet in het minst. Deze hamer zal voor U een symbool zijn van Uw dertig-jarig voorzittersjubileum." Ook Mevrouw Spij kerman werd in deze hulde betrokken, „want, zo vervolgde de heer Pot, als U niet voor 100 WSC genegen was ge weest, had Uw man nooit zoveel goeds voor onze vereniging kunnen doen". De heer Pot durfde Mevr. Spijkerman de Moeder van heel WSC te noemen. Haar werd een zilveren schaaltje en een fraaie bloemenruiker aangeboden. De voorzitter zei dat hij er beduusd van werd Hij zegde allen ontzaggelijk hartelijk dank en betoogde, dat deze ca deaux steeds een vreugdevolle herinne ring zullen blijven aan dit gouden jubi leum. Zeer gewaadeerd werd ook de sym- pahieke geste van de heer de Negro, de man die het terrein van de vereniging in orde houdt. Hij bood het bestuur aan gedurende een maand gratis dit onder houd te verrichten, waarop de voorzitter antwoordde, dat het bestuur zeer gevoe lig is, wanneer het op geld aankomt. Tweemaal het clublied. 'Men was op het idee gekomen het clublied op de band op te nemen, opdat iedere'en zou horen hoe het precies ge zongen moest worden, maar iedereen kende het forse lied, zoals bleek toen het door alle leden werd gezongen. „Zie Uw naam staat diep in ons hart", het werd met grote overtuiging gezongen. 't Moet de vriendschap zijn De geestelijk adviseur, de ZeerEerw. Heer Pastoor Verbiesen vroeg zich af wat 50 jaar geleden het Driekoningen feest te maken heeft gehad met de op richting van e'en voetbalclub. Vroeger was Driekoningen nog; een feestdag,, die vermoedelijk behoorlijk gevierd zal zijn en geïnspireerd door geestrijk vocht zal men toen het begin gemaakt hebben van een roemvolle carrière. Hoe het ook zij, WSC is een voortreffelijke vereniging. Maar wat is het dat WSC maakt tot de vereniging zoals ze nu is? Er leeft een kracht in WSC die onverwoestbaar is. Het moet daarom de vriendschap zijn, aldus de geestelijk adviseur, die het hem doet en daarnaast de vaste wil sportief te vechten voor de naam van de ver eniging, geleid door de voorzitter, die de vader van alle WSC-ers is. Pastoor Ver biesen sprak de hoop uit, dat de voorzit ter nogi lang en met dezelfde bekwaam heid de vereniging zal mogen leiden en dat alle leden zullen zijn als kuikens, die de kloek gewillig volgen. Hij hoopt voorts, dat de vriendschap nog meer be stendigd zal worden en dat het daardoor ook zal worden de grote vereniging van Waalwijk. Voettbal met inscriptie. De visclub Het Puiloog bood met de beste wensen een wedstrijdbal aan, waar op met gouden letters de markante data van de vereniging waren geschilderd. De wens van Het Puiloog was dat deze bal gebruikt zou worden bij de wedstrijd van de komende Zondag tegen Zeeburgia, en dat deze bal de aanleiding zou Zijn tot de overwinning op deze club. Via de band-recorder bereikten het bestuur de beste wensen van e'en 'WSC- er, die momenteel in het Ziekenhuis ver blijft. Het was aller vriend Heintje, die tevens van de gelegenheid gebruik maak te. 'alle leden te bedanken voor hetgeen ze voor hem tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis deden. „WSC doet niet alleen aan sport, zei Heintje, maar vooral aan echte vriendschap". De voorzitter wenst hem vanzelfspre kend van harte beterschap. Stoelen aan de kant En dan gaan de stoelen aan de kant en begint een van de twee balavonden tijdens dit feest. Een boerenkapel onder leiding van Karei Jansen verzorgde de muziek en het werd een geweldig succes. Er waren verschillende zeer attractieve wedstrijden ingelast, zoals het spel 2 x 1 !l. De sfeer werd als maar genoeg lijker en de wijnbar in een van de hoe ken van Musis Sacrum had aller belang stelling. Het was al laat, toen de feest vierende WSC-ers huiswaarts togen, al len echter zeer voldaan. De feestelijkheden, ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van de Waalwijkse Voetbalvereniging W.S.C., hebben Zaterdag, na dat ze Vrijdagavond geopend waren met een feestvergadering en een groot bal, hun voortgang gevonden in een massale receptie, die het bestuur hield in Hotel „De Twee Kolommen". Het was daar een komen en gaan van autoriteiten, zowel geestelijke als wereld lijke, alsook uit de voetbalwereld. En zij hebben het bestuur van W.S.C. niet alleen geluk gewenst met hun zeldzaam jubileum, maar hen vooral gecomplimenteerd om het grote aandeel dat de vereni ging in de loop der jaren heeft gehad in de opvoeding van de jeugd. Er heerste een gezellige sfeer tijdens de receptie, die nog slechts een afstraling was van de sfeer die tijdens de feestelijkheden voor de leden zelf heeft geheerst. ZEER NUTTIGE VRIJE TIJDSBESTEDING. De voorzitter van de K.N.V.B. Af deling Noord-Brabant, de heer Toon Schroder, was de eerste die zich ter receptie presenteerde. In zeer hartelijke bewoordingen sprak hij het bestuur toe, waarbij hij kwam te spreken over de vol doening die het bestuur van de ver eniging en in het bijzonder de voor zitter, de heer Spijkerman, moest hebben over al het vaak zware werk, omdat zij dit werk hadden verricht in het belang van de op voeding van de jeugd. In een voet balvereniging die goed geleid wordt, aldus de heer Schroder, vindt de jeugd een aangename, maar vooral ook nuttige vrije-tijdsbesteding. Zo wel lichamelijk als geestelijk pluk ken de jongens daarvan de vruch ten, waardoor ze een voorbereiding krijgen op het latere leven. Hon derden Waal wij kers zijn U dank verschuldigd, aldus de heer Schro der. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat het bestuur onder de leiding van haar eminente voorzitter nog lang de kracht zal mogen blijven vinden om mee te werken aan de groei van de jeugd van Waalwijk, van Brabant, en daardoor aan de jeugd van Nederland. VEEL BIJGEDRAGEN AAN DE VOORUITGANG VAN HET WAALWIJKSE SPORTLEVEN. Vervolgens kwam het gemeente bestuur van Waalwijk haar geluk wensen aanbieden. Aanwezig waren burgemeester Teijssen, wethouder v. Heeswij k en de gemeente-secre taris Vlaar. In zijn toespraak zeide de burgemeester dat hij zich graag voegde bij al degenen die het be stuur van W.S.C. hun erkentelijk heid kwamen aanbieden. Hij com plimenteerde de vereniging van heler harte met haar 50-jarig be staan en gewaagde van de beteke nende bijdrage, die W.S.C. in de loop der jaren heeft gehad in de vooruitgang van het sportleven in Waalwijk. „Gij hebt belangrijke ge ledingen in Waalwijk de voetbal sport doen beoefenen", aldus de burgemeester, en hij sprak de hoop uit dat de vereniging nog tot in lengte van dagen haar nuttig werk voor de gemeenschap zou mogen blijven verrichten. NAMENS 'T HOOFDBESTUUR VAN DE K.N.V.B. Ir Hopster, de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, kwam persoonlijk namens het Bondsbestuur de gouden vereniging gelukwensen. Dat een vereniging als W.S.C. in de loop der jaren iets gepresteerd heeft, blijkt alleen al uit het feit dat ze in staat is zo'n voortreffelijk jubileumboek uit te geven, dat niet alleen getuigt van veel smaak, maar vooral van dé goede geest en de grote wilskracht die er in de vereniging schuil gaat. Het moet bijzonder prettig zijn te weten, dat men in een vereniging mensen achter zich weet, die de goede zaak ook financieel weten te steunen. Hij sprak voorts zijn grote waardering uit voor het vele werk, door de vereniging, en in het bij zonder door de voorzitter van deze vereniging, in het belang van de Waalwijkse jeugd gedaan. Want dat is de hoofdzaak, aldus Ir Hopster, dat ge zeer veel mensen in Waal wijk door en voor de sport hebt ge vormd tot degelijke katholieke va derlanders. Aan de spelers van het eerste elf tal kon hij niet nalaten te zeggen, dat ze er een schepje bovenop moes ten doen en de bondsvoorzitter sprak daarbij de hoop uit dat deze spelers zullen begrijpen dat zij ook verplichtingen hebben aan hun ver eniging. WIJ ZULLEN ALLES IN HET WERK STELLEN Dat was de schone belofte van de spelers van het eerste elftal, uitge sproken door de aanvoerder, de heer Jacq. Muskens, dat ze alles in het werk zouden stellen en hun aller beste krachten zouden geven om te komen tot het kampioenschap van de afdeling en daarna tot promotie naar de tweede klas. „Als jullie al les doen om in de tweede klas te komen", antwoordde hen de voor zitter, „dan hebt ge daarmee aan 't bestuur het schoonste cadeau aange boden wat het zich maar denken kan". En dan wensten de spelers van het eerste en van het tweede elftal de bestuurderen van hun ver eniging geluk met het gouden feest. De onderafdelingen van W.S.C. waren ook present. Namens de Sup portersvereniging sprak de heer H. v. Engelen zeer hartelijke woorden aan het adres van de voorzitter en het was hem een bijzonder groot ge noegen het bestuur een geschenk 1 HET HUIDIGE BESTUUR VAN HET GOUDEN W.S.C. Zittend v.Ln.r.: Th. Verhoofstad, secretaris; Pastoor J. Verbiesen, geestelijk adviseur; Jac. Suijkerman, voorzitter; Chr. Aarts, vice-voorzitter. Staande v. 1. n. r.: P, v. Engelen, commissaris; N. v. Loon Jr., commissaris; J. v. Kempen, commissaris; H. Snijders, penningmeester; P. Pot, commissaris; H. Westenburger, commissaris. onder couvert te kunnen aanbieden. Dit geschenk zou dienen te worden besteed voor de aanleg van een betere verlichting op de sportvelden van de vereniging. Voorzitter Spijkerman was de supporters zeer erkentelijk voor dit schone cadeau en hij dankte hen zeer hartelijk voor de financiële steun die zij altijd boden, maar vooral ook voor de morele steun. De Dames Handbalvereniging van W.S.C. bood het bestuur een gouden bal aan, een geste die door allen zeer op prijs werd gesteld. Ter receptie waren voorts gekomen de Hoogeerw. Heer Deken Van den Hurk, de Eerw. Kapelaans Wassen- berg en Knaapen, de Eerw. Broeder Overste, de voorzitter van de Scheidsrechters Commissie Zuid-L., de heer Joh. Metz, en verder bestu ren en deputaties van tal van zus terverenigingen en verenigingen uit Waalwijk, waarvan we noemen het bestuur van Waalwijks Belang, van het Nederl. Roode Kruis Afd. Waal wijk, van de Veteranen Gymnas tiekvereniging „Ons Huis", van de Waalwijkse Zwemclub en Reddings brigade, van de Gymnastiekvereni ging „O.W.S.", van de Liedertafel „Oefening en Vermaak", het voltal lig bestuur van de Voetbalvereni ging Juliana te voorm. Baardwijk, dat een wedstrijdbal aanbood, een afvaardiging van de Kegelclub „D.I.G.", van de Visclub „Visschers- lust" en tal van Waalwijkers, die W.S.C. een warm hart toedra gen. Ook veel voetbalverenigingen uit de verre omtrek hadden hun af vaardiging naar deze receptie ge zonden. We zagen o.m. afgevaar digden van S.C.B, uit Best, Wilhel- mina uit 's-Hertogenbosch die bo vendien nog een wedstrijdbal aan boden, van R.A.C. uit Rijen, R.K. D.V.C. uit Drunen, Willem II uit Tilburg, D.E.S.K. uit Kaatsheuvel en van de voetbalvereniging Heus- den. Willem II bracht als cadeau 'n gebrandschilderd raam mee, voor stellende een voetballer in actie. Namens het diosecane bestuur van de Nederlandse Katholieke Sportbond, sprak de voorzitter, de heer v. d. Werf, en de geestelijk ad viseur van deze bond, rector Mi- chielse, en zij boden tevens een oor konde aan van de N.K.S. Tientallen bloemstukken, tele grammen en brieven getuigden van de sympathie, die men allerwege voor W.S.C. heeft. OOK DE JUNIOREN KREGEN HUN DEEL. En terwijl de receptie gaande was, genoten de junioren van een heer lijke feestmiddag, die werd gehou den in de zaal van „Musis Sacrum". Bij de aanvang van de middag had de voorzitter, de heer Spijkerman, de jongens hartelijk toegesproken en hen nog eens gewezen op het grote belang van de vriendschap en kameraadschappelijke geest, die in de vereniging heerste en die door de junioren verder zou moeten wor den uitgedragen. Ze hebben geweldig genoten van een paar leuke films, die speciaal voor hen gedraaid werd en ze had den allemaal deel aan 'n grote ver loting die gehóuden werd, en enkele jongelui wisten op zeer originele wijze de gouden vereniging te feli citeren. Er waren verschillende tractaties, die bijzonder goed in de smaak vielen en tot slot stak de voorzitter van de jeugdcommissie de jongelui nog eens een hart onder de riem. Het was een echte feestmid dag geweest voor de jongens en te gen zes uur gingen ze pas naar huis. CABARETAVOND. En op de Zaterdagavond was er in Musis Sacrum een cabaret, dat verzorgd werd door de gebroeders v. Engelen, Ton en Joop. Het caba ret had tot titel ,,'t Zal je gebeu ren", een non-stop-programma dat bij de wel zeer talrijke aanwezigen bijzonder in de smaak is gevallen. Er waren leuke sketches door de gebroeders v. Engelen en Corry Marinee gespeeld, Ben Venmans en Mien de Jongh zongen, Henk van Rijswijk bespeelde het accordeon en dan werkten er verder nog mee Frans Verweij, Cris v. Leeuwen en Jan Leenders, die de zang aan de vleugel begeleidden. Ook Drik van Engelen gaf zijn medewerking aan dit programma. Zeer geslaagd was ook het optreden van de meisjes van de Handbalclub van W.S.C., die verschillende baletten uitvoerden en aan het programma nog een groter elan gaven. Uit de succes-revue van het Veertig-jarig jubileum van W.S.C. kwamen nog enkele succesnummers op de proppen, zoals „De oude Ter reinknecht". Het geheel mag zeer geslaagd genoemd worden. Na afloop van het cabaret was men nog tot 2 qu,r gezellig samen. SCHOORSTEENBRAND. In het woonhuis no. 16 aan de Winterdijk te Waalwijk was Don derdagmiddag een schoorsteen brandje uitgebroken. De geallar- meerde brandweer was binnen en- k.le minuten ter plaatse en bracht met zich mee de grote brandladder wagen. Het vuur was vrij spoedig geblust en de ladder bewees weer eens zijn grote bruikbaarheid. De schade is niet noemenswaard. WANDELKRING. De derde tocht van de Winter- serie 1955/'56, welke door de Wan delkring Tilburg wordt georgani seerd, heeft plaats op Zaterdag 14 en Zondag 15 Januari 1956. Start plaats: Het Wapen van Dongen, Hoge Tam 105, Dongen. Start: Za terdag 3 uur en Zondag 12 uur. Af stand: 20 km. Inschrijfgeld 1per tocht. N.W.B.-leden hebben op vertoon van geldig N.W.B.-diploma 0.50 reductie. Deze reductie wordt ook verleend aan dienstplichtige mili tairen beneden de rang van ser geant of daarmee gelijk te .stellen rangen. Adspiranten (10/12 jaar) betalen ƒ0.35. Inschrijvingen aan P ,M. Heurter, Grotestraat 377 te Waalwijk, tel. K 4160 - 3096, of op de wandeldagen aan het startbureau. De gehele serie bestaat uit vijf tochten, waarvan men er tenminste 4 met goed gevolg moet hebben vol bracht om in aanmerking te komen voor een extra-herinnering. Ieder, die één of meer tochten volbrengt, ontvangt een diploma. De volgende tochten van deze serie zullen worden georganiseerd op: 4e tocht: 11 en 12 Februari 1956 in Udenhout; 5e tocht: 10 en 11 Maart 1956 in Tilburg. VERGADERING MIDDEN STAND S VERENIGING. De Kring Waalwijk van de Ka tholieke Middenstandsvereniging houdt morgen, Dinsdag 10 Januari om 8 uur een buitengewone leden vergadering in de zaal van Theater „Miisis Sacrum". Op deze bijeen komst zal het woord gevoerd wor den door de heer L. J. A. v. Doorn uit Rotterdam over het onderwerp „Waar moet het heen met de Mid denstand in 1956? En in de toe komst?" Het bestuur zegt in haar convo catie aan de leden: „de heer Van Doorn uit Rotterdam is één van de beste sprekers op Middenstandsge- bied in Nederland. Zoals 't met vele sprekers gaat, zijn ze in de meeste gevallen niet te krijgen. De heer v. Doorn heeft bovendien door zijn drukke werkzaamheden weinig ge legenheid om spreekbeurten te ver vullen. Door zijn connecties met en kele van onze bestuursleden, is het ons echter gelukt hem naar Waal wijk te laten komen". Na de spreekbeurt van de heer v. Doorn zal de Edelachtbare Heer Burgemeester J. L. P. M. Teijssen van Waalwijk nog het woord voe ren. HEDENAVOND TONEELAVOND KUNSTKRING. Vanavond (Maandag) gaat voor de leden van de Kunstkring „De dochter van de bronnenmaker" van de bekende Franse toneelschrijver Marcel Pagnol. Na de première te Arnhem, is het stuk drie dagen in Groningen gespeeld en heeft Waal wijk de première voor Brabant morgen volgt Eindhoven, de vol gende week Tilburg. „De dochter van de bronnenma ker" is een vijfbedrijvige comedie, die een groot succes belooft te wor den. Uit de zeer gunstige persstem men die zijn verschenen, citeren we „De Maasbode": men kan, gezien de hartveroverende wijze waarop „Theater" onder regie van Hans Tilmeijer, die tevens als gast de hoofdrol vertolkte, tevreden zijn met deze keuze. Pagnol weet zijn publiek blij en levenslustig gevan gen te houden in de ban van zijn eenvoudige noblesse. „Theater" heeft met grote spon taniteit deze comedie, waarin de blijdschap het steeds wint van de droefgeestigheid, over het voetlicht gebracht, waardoor men de hele avond een verwarmend beeld te koesteren heeft gekregen. „Theater zal met dit stuk onge twijfeld in den lande succes heb ben". Tot zover „de Maasbode". Voor de uitvoering van vanavond zijn nog kaarten verkrijgbaar, ook voor niet-leden van de Kunstkring. KERSTVIERING VAN DE KAV. Nadat op 8 December een ge zellige surprise-aVond was ge houden, vond op 3 Januari de jaarlijkse Kerstavond plaats. Er werd om 7 uur begonnen met een Lof in de kapel bij de Eerw. Zusters, opgedragen door de Eerw. Adviseur, kapelaan Wassenberg. Na het Lof gaf de Eerw. Adviseur een mooie kerst gedachte mee. Hierna ging men gezamenlijk naar Thalia, waar in de stemmig versierde zaal de ver dere feestavond werd doorge bracht. De voorzitster, Mevrouw Hamers-Leijsten, opende met een gebed voor de zieken en heette de Eerw. Adviseur en de leden hartelijk welkom. In haar ope ningswoord sprak zij over het kerstgebeuren. „Laat ons vrien delijk zijn voor elkaar en als KAV-leden op onze eigen be scheiden wijze het Kerstfeest vie ren. Laat vrede en vreugde ons deel zijn", zei spreekster. Verder wenste zij allen een zalig en ge lukkig nieuwjaar en sprak de hoop uit dat allen in 't komende jaar met Gods hulp en Maria's voorspraak hun best zullen doen om goede leden te zijn. Hierna werd aan het feestelij ke gedeelte begonnen. Na 't zin gen van een kerstlied werd kof fie met worstebrood geserveerd en allen lieten zich deze tractatie goed smaken. Toen werd overge gaan tot plundering van de kerst boom; na loting mocht ieder een cadeautje in ontvangst nemen. Verder werden nog enkele prij zen verloot a 10 cent per lot. Dank werd gebracht aan bak ker v. d. Water en slager Trom melen voor de mooie prijzen die deze beschikbaar hadden gesteld en deze werden gratis verloot. Tot slot spoorde de voorzitster aan wat meer aandacht te schen ken aan de busjes van de Vrien den van de Arbeidersjeugd en met het feest van Christus Ko ning speldjes te kopen, daar dit geld voor een gedeelte besteed mag worden om eens iets te doen voor de kinderen van de KAV- leden. De collecte die gehouden werd voor een nieuwe kerststal voor de KJMV bracht 13.20 op. r Na het zingen van een kerst lied sloot de voorzitster deze bij eenkomst met de chr. groet. BILJART-KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET DISTRICT WAALWIJK VAN DE K.N.B.B. De biljartwedstrijden om 't kam pioenschap van het District Waal wijk van de KNBB werden voort gezet in klasse C en D. In klasse C ontving de biljartvereniging Cen traal haar zustervereniging ,,'t Zwaantje 1". In deze ontmoeting was M. v. Bracht van ,,'t Zwaantje" bijzonder op dreef en wist met een gemiddelde van 20 en een hoogste serie van 74 gedecideerd te winnen van A. Teurlings van „Centraal", die met een gemiddelde van 4.33 en 'n hoogste serie van 13 in v. Bracht zijn meerdere moest erkennen. Ook Piet v. Huiten schijnt zijn inzinking te boven te zijn, en hoewel hij dit maal genoegen moest nemen met remise tegen M. Teurlings van „Centraal", was een gemiddelde van 11.73 en een hoogste serie van 54 toch een prestatie van klasse en een bewijs dat Piet zijn vorm her wint. Cor Verhagen bleef beneden de verwachtingen en ook André Hamers verloor zijn partij tegen resp. C. Teurlings en F. v. d. Gouw, zodat de overwinning terecht kwam bij „Centraal", die met 53 de zege voor zich opeiste. De uitslag van de gespeelde par tijen was als volgt: „Centraal 1" A. Teurlings 145 65 15 13 4.33 M. Teurlings 130 130 23 19 5.65 C. Teurlings 100 100 14 29 7.14 F. v. d. Gouw 100 100 27 12 3.70 ,,'t Zwaantje 1" M. v. Bracht 300 200 15 74 20 P. v. Huiten 270 270 23 54 11.73 C. Verhagen 200 121 14 43 8.64 A. Hamers 160 136 27 31 5.03 Eveneens in klasse C ontving de vereniging B.S.V. 1 (de club van Ad v. Cromvoirt) „Nooit Volleerd 1", gevestigd bij L. v. Cromvoirt. Bij zondere prestaties werden hier niet geleverd. Ad v. Cromvoirt won overtuigend zijn partij tegen zijn broer L. v. Cromvoirt, doch deze topspeler had 24 beurten nodig om zijn partij (360 car.) te beëindigen, terwijl een hoogste serie van 55 en een gemiddelde van 15 voor Ad nu "jet direct denderend te noemen zijn. P. Timmermans en P. van der Mee wonnen hun partijen van resp. Ad Slaats en Cor Elshout, zodat al leen Fr. Slaats, de oude rot in de biljartsport, de eer van „Nooit Vol leerd" redde, door zijn partij te winnen van G. de Kroon van BSV 1. De uitslag van deze wedstrijd was: B.S.V. 1 Ad v. Cromvoirt 360 360 24 55 15 G. de Kroon 130 124 37 13 3 35 P. Timmermans 90 90 35 15 2.57 P. v. d. Mee 85 85 34 11 2.62 „Nooit Volleerd 1" L. v. Cromvoirt 180 122 24 21 5.01 Fr. Slaat 160 160 37 16 4 32 Ad Slaats 160 155 35 27 4.43 C. Elshout 130 96 34 12 2.95 B.S.V. 1 behaalde derhalve een 6—2 overwinning op „Nooit Vol leerd 1. In klasse D. ontving „Nooit Vol leerd 2" ,,'t Zwaantje 2". In een har de, doch buitengewoon sportieve wedstrijd wist ,,'t Zwaantje 2" ten slotte de overwinning te behalen met 62, door overwinningen van P. Hesselberth, Tom Burmanje en P. Kools. Alleen J. de Kuijper van „Nooit Volleerd 2" wist zijn partij tegen Jos. Duquesnoy te winnen en de eer te redden. De uitslagen waren: „Nooit Volleerd 2" H. Pullens 130 112 42 12 2.66 E. v. Herpt 115 103 54 8 1.88 J. de Kuijper 100 100 40 11 2.50 W. Swinkels 100 83 50 8 1.64 ,,'t Zwaantje 2" P. Hesselberth 90 90 42 12 2.14 Tom Burmanje 85 85 54 8 L57 A. Duquesnoy 85 59 40 8 1.47 P. Kools 85 85 50 8 1.70 Eveneens in klasse D had de ont moeting plaats tussen de biljartver eniging Ons Genoegen 2 en Nooit Volleerd 3. Ons Genoegen 2 trok ge weldig van leer en wist alle par tijen te winnen. Een dissonant was in deze ontmoeting het protest van „Ons Genoegen" teh aanzien van de partij tussen Cor Rombouts en A. van de Water, die volgens „Nooit Volleerd" geschreven zou zijn door een niet-lid van de K.N.B.B. De voorlopige uitslag is thans 8—0 in het vooüdeel van Ons Genoegen 2, en de stand der partijen is als volgt: Ons Genoegen 2 J. Swinkels 85 85 37 21 2.29 J. Fhilipart 100 100 29 19 3.44 C. Rombouts 115 115 34 15 3.38 C. v. d. Zanden 115 115 32 18 3.59 Nooit Volleerd 3 H. de Munnik 100 53 37 6 1.43 L. Slaats 100 65 29 13 2.24 v. d. Water 100 75 34 9 2.20 J. Pullens 100 61 32 12 1.90 De spanning zowel in klasse C als in klasse D blij ft er volop in, vooral in klasse D is het een nek-aan-nek- race tussen Ons Genoegen 2 en 't Zwaantje 2. Over het algemeen heb ben de wedstrijden een uiterst spor tief verloop en wanneer we volgen de week de stand publiceren, zal dit sportief verloop zeer zeker tot uit drukking komen. Biljarten. SPORTIEVE, SPANNENDE STRIJD OM HET PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 3e Klas Libre, van de Afdeling Waalwijk van de K.N.B.B. A. van de Water van: „Nooit Volleerd" kampioen. Aan de biljartvereniging B.S.V. (Ad v. Cromvoirt) was de organi satie opgedragen van de biljart wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre van de afdeling Waalwijk van de K.N.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2