L00N-0P-ZAND PLUIMVEE GRATIS een fijn-katoenen HERENZAKDOEK ofmëZcca De verhouding tussen de Man en de Vrouw in de huidige maatschappij. iVOMOL: De Tandpasta van standing ANDERHOOG DUITSE HERDER HUIS, ERF EN TUIN PUBLIEK VERKOPEN 10 DB ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 JANUARI 1956 10 Te koop de Gebr. KUIJS leuke vriendin HOUTVERKOPING Pessaert en Klinkaert. mijn kruidenier! msmm De Katholieke Jeugdraad te Kaatsheu vel, die zich ten doel stelt te trachten de proüieinen, die de opgroeiende jeugd ontmoet, mede op te iossen, heett een onderwerp laten behandelen, dat de grote belangstelling van de gehele ge meenschap hebben moet. Jtiet bestuur zond een circulaire uit, gericht tot de ouders en toekomstige ouders, waarin het schrijtt Wij zijn er alien geheel mee ver trouwd, dat de mens als man en vrouw is geschapen, die, met het huwelijk als grondslag, geroepen zijn de samenleving te vormen en op te bouwen. Aan deze roeping gaat een ontwikke ling voorat, die daarop voorbereidt. De ze ontwikkeling vindt plaats in de jaren der jeugd. Elke tijd stelt aan de opgroeiende jeugd weer zijn eigen eisen, teneinde zich tot gave mannen en vrouwen te ontwik kelen en later in het huwelijk de door God bedoelde harmonie tussen de beide geslachten te ontwikkeien. Om ons nu eens in openhartige sfeer op de hieraan vastzittende problemen te bezinnen, hebben wij een bekend spre ker uitgenodigd over dit onderwerp met U van gedachten te wisselen. Dr. A. J. M. bmulders, arts te Bergeijk zal in een tweetal voordrachten de pro blemen bespreken, die de jonge mens ontmoet in zijn groei naar de volwas senheid en de rol aangeven, die de ouders daarbij moeten vervullen. Dit was de inleiding van de circulaire gericht tot ouders 'en toekomstige ouders en het resultaat was, dat een goede 250 dames en heren opgekomen waren in het Apollo-Theater, om Dr. Smulders te be luisteren. En we mogen gerust zeggen, dat het een goede en gelukkige gedachte van de Katholieke Jeugdraad te Kaatsheuvel ge weest is, om Dr. Smulders uit Bergeijk uit te nodigen het onderwerp „De ver houding tussen de man en de vrouw in de huidige maatschappij" te behandelen. Dr. Smulders verstaat hieronder echter veel meer, dan men op het eerste ge zicht denken zouook de verhouding tussen die kinderen van verschillend ge slacht, tussen de jongen en het meisje, tussen de man en de vrouw, behoren tot dit thema. 1 1 i Na een kort welkom uitgesproken door de voorzitter Drs. A. Hoyinck van Papendrecht, begon Dr. Smulders zijn voordracht met een inleiding op het eigenlijk onderwerp, waarin hij de toe nemende belangstelling van de moderne wetenschappen, zoals de wijsbegeerte en de psychologie belichtte, voor de mens, de man en de vrouw en hun onderlinge verhouding. Hij memoreerde hierbij de, sedert het begin van deze eeuw zeer ge wijzigde positie van de vrouw in de samenleving en de daarmee verband houdende gewijzigde houding van de man ten opzichte van de vrouw. Domineerde 60 jaren geleden de man nog zo zeer, dat van een „mannen maatschappij" kon gesproken worden, thans is de vrouw gelijk berechtigd en doet zij in feite niet voor de man on der. De man verwacht dan ook dat de vrouw op de voorgrond treedt in de maatschappij. Het sexe-verschil, aldus spreker, kan onderscheiden worden in een lichame lijk en een geestelijk verschil. Aanvankelijk als kind is de mens sexueel ongedifferentieerd. Er is louter een lichamelijk onderscheid, doch de geslachtsorganen zijn sluimerend; zij zijn aanwezig doch verrichten geen enkele functie. De groei in de kinderjaren, van de jongen tot de man en die van het meisje naar de moeder, is slechts van geestelijke aard. Pas met de ontwikkeling van de ge slachtsorganen, wordt het kind jongen of meisje; wordt het sexueel bepaald. De hiermede samengaande hormoon werking doet het meisje tot vrouw en de jongen tot man uitgroeien. In deze jaren van sexuele differentiatie krijgt het begrip „kuisheid" zijn betekenis. Om de stormen van deze jaren te kun nen doorstaan is een sexuele opvoeding vanaf de jongste kinderjaren noodzake lijk. Spreker legde hieromtrent de nadruk op twee dingen de sexuele opvoeding staat niet los van de totale opvoeding; zij kan niet afzonderlijk bedreven wor den, nóch uitsluitend opzettelijk. Ze moet met de totale opvoeding één geheel Vormen. Eerlijkheid ten overstaan van het kind is een onschatbare waarde niet alleen, wanneer het op dit punt vragen stelt, maar ook wanneer het voorlichting no dig heeft. Spreker sprak met waardering over de plaats, die de „kuisheidleer" sedert eni ge jaren in de lering van de Kerk in neemt en waarschuwde voor de ver keerde opvatting, als zou de kuisheid de eerste en voornaamste plaats inne men onder de deugden. Dit is een mis kenning van het, volgens Christus zelf, voornaamste gebod der Liefde. Dr. Smulders ging nog dieper in op de gevolgen van het ontbreken van, of te late voorlichting, die al begint bij een kind van 3 Yi jaar, dat weten moet dat kinderen niet door de ooievaar gebracht, doch door God gegeven worden. Het jonge kind moet ook weten ten gezien hebben, dat jongens en meisjes lichamelijk anders zijn. Elke onwetendheid uit zich vroeg, of laat in nieuwsgierigheid, die op ver keerde wijze bevredigd wordt en aldus de mogelijkheid tot een harmonische uit groei belemmeren. In verband met de eerlijkheid ten op zichte van het kind merkte spreker nog op, dat de liefdesverhouding tussen de ouders niet voor het kind verborgen mag blijven. Het moet, als het ware, met het ouder worden uit de liefdesverhouding kunnten afleiden, dat deze iets met het geboren worden te maken heeft en dat het kind daarvan de vrucht is. Als huisarts behandelde spreker op discrete wijze de hygiënische maatrege len, die vooral ten behoeve van het meisje getroffen moeten worden. Een juiste hygiëne verhoogd het gevoel van eigenwaarde en maakt het leven aange namer. Het is, 'aldus spreker, paedagogisch onjuist om de jongen 'en het meisje ge scheiden te vormen. Het voorzichtig en in de juiste omstandigheden, onder goe de leiding samenbergen van de oudere jongens en meisjes is van onschatbare waarde. Hij sprak dan ook de hoop uit, dat de personen, die zich met de vorming van de jeugd in Kaatsheuvel bezig hou den, in de toekomst samenkomen van jongens 'en meisjes zouden organiseren, Dr. Smulders besloot om half elf zijn betoog met een lyrische ontboezeming van een verloofde, die in de taal der poëzie zijn liefde geheel uitte. De aanwezigen dankten spreker har telijk met een spontaan applaus en bij monde van de voorzitter met enkele wel gekozen woorden. I Dr. Smulders komt a.s. Vriida-g 27 Ja nuari voor dezelfde genodigden nog eenmaal naar Kaatsheuvel. Op deze avond zal hij ingaan op problemen van verloving en huwelijk 'en bovendien vra gen beantwoorden. EUPHONIA. Zaterdagavond is het groot familie feest bij de harmonie van het Koninklijk Muziekgezelschap Euphonia. De jaarlijk se statiedag krijgt dan een wel zeer bij zondere betekenis, want de Euphonia- familie gaat in eigen kring die avond het 80-jarig bestaan vieren. We hadden bijna geschreven herdenken doch heus, deze avond wordt geen herden kingsfeest, doch echt de intieme viering van een 80-jarig bestaan door bestuur en werkende leden met hunne dames. Dit fees t in eigen kring zal op de wijze, waarop het programma is samengesteld zeker niet weinig er toe bijdragen, dat de onderlinge verenigingsband, die er nu éénmaal moet bestaan voor een goede onderlinge samenwerking, en die echt kentekenend is voor het koninklijk ge zelschap, nog verstevigd zal worden. In de verzorging van het programma wordt het permanente bestuur geassis teerd door een jeugdbestuur, dat vorige week zijn grondslag gekregen heeft in de benoeming van de heren P. Vloe- mnas Czn., A. van Pastel Pzn. en A. v. Riel en verder nog op uitbreiding wacht. Zeker zal dit jeugdbestuur ook in de verdere groei van het gezelschap spe ciaal op propagandistisch terrein en als contactorgaan tussen de werkende leden en het bestuur, goede diensten kunnen bewijzen. PEL GRIM-driegaats-kachels Alleenverkoop voor Kaatsheuvel H. P. Dekkers-v. d. Vliet Hoofdstraat Hl - Kaatsheuvel JAARVERGADERING R.K. PAR, ZANGKOOR. Het Kerkkoor St. Jan hield Dinsdag avond in Euphonia zijn jaarvergadering, zoals gebruikelijk met jaarversltgen en overzichten, die de toestand over het afgelopen jaar in herinnering brachten. De aftredende bestuursleden de heren L, Nieuwenhuijsen en J. Emmers werden herkozen; de functie van penningmeester werd in handen gelegd van de heer Em mers. Er werden verschillende bepalin gen herzien en aangepast aan de veran derde omstandigheden. DE K.P.V. BESTAAT 75 JAAR. De postduivenvereniging is al oud en Kaatsheuvel is zeker niet de laatste plaats geweest, waar deze sport zijn vrienden vond. Het ligt feitelijk voor de hand, dat, waar een industrie beoefend wordt, die destijds nog uitsluitend als huis-industrie werd uitgevoerd, een die- rensport, zoals die van postduiven en kanaries, vele beoefenaars kreek. Vaak^ recht boven de werkstoel zaten de vogels op zolder gehuisvest, waar ook de kleine peuters 's avonds in hun bedjes gestopt werden. Nauwlettend werden de bewegingen van de vogels gevolgd; hun koeren en paren, hun nestelen en broeden, hun op fokken en uitgroeien enhun vlieg- capaciteiten. De prestaties op dit gebied waren in de aanvang nog zeer beperkt, want gelegenheid tot verre verzending bestond er nog niet. Als eens iemand de gelegenheid kreeg e'en afsttad van 20 a 25 km af te leggen, dan werden vaak de duiven meegegeven en belangstellend stond men op de uitkijk of de vogel Zijn weg naar zijn hok weef vond. Toen echter de geleg'enheid tot een ver dere verzending met het „spoor" mo gelijk was geworden, ging men in na volging van andere plaatsen er toe over om een vereniging te vormen met het doel grotere vluchten te organiseren. En zo zagen we drie kwart eeuw geleden ook in Kaatsheuvel de eerste postduiven vereniging ontstaan, gevestigd in de toten bekende herbergen: De Steenbakker, Ho- te lv. d. Assem, Frans Snoeren en Berg mans. t Waren onderlinge clubs, die ieder op zichzelf een verzendgelegen- heid moesten opzoeken en in de aan vang niet verder gingen dan e'en paar plaatsen in België. Mechelen was daar van een der meest bekende vluchten. Een kwarteeuw later kwam er meer organisatie in deze sportbeweging en de bezitter van een prima vogel, al beoor deeld naar oog en vleugel, waagde het al eens een paar vogels mee te geven op de grote vlucht naar Bordeaux. En 't was toen al e'en hele prestatie als de vogel na drie of vier dagen, vaak acht of meer, zijn hok nog terugvond. Toon Hendriks, Jos Snaphaan, Jan Opper- mans, de gebr. de Wit, Thomas iLigt- voet en meer anderen waren toen de matadors, die een naam hadden tot ver buiten Kaatsheuvel. De versnippering in verschillende clubs begon hoe langer zo meer zijn nadelige kevolgen te doen ge voelen 'en het was vooral de heer Jos Vrinten, die een 40-tal jaren geleden tot he tidee kwam van een combinatie en Kaatsheuvel kan hem, met als helpers de mannen hierboven genoemd, de eer ge ven te zijn gekomen tot een grote ver eniging, die onder de naam van „Com binatie" de gehele Kaatsheuvelse post duivensport heeft wet'en saam te bun delen. In Café Jan van Dun kwam deze combinatie tot stand en jaren lang was hier het centrum van de sport, nu uitge breid tot een beweging waarvoor zich velen interesseerden. Toen kwamen ook de constateurs in gebruik, die het oorspronkelijk „lopen" naar het clublokaal met de thuisgekomen vogel, gemakkelijker maakte. En toch was dit oude gebruik juist het meest ty pische van de vlucht. De jongeren kunnen Zich deze „sport" niet meer voorstellen, doch het was mo gelijk nog wel eens een attractie, als de tegenwoordige Kaatsheuvelse Postdui venvereniging, de K.P.V. zoals we de vereniging met hare 175 leden tegen woordig noemen, nog eens een vlucht hield ter herdenking van het 75-jarig be staan. zoals in de jaren voor dat de constateurs bekend waden, organiseerde. Zodra de vogel het hok binnen tippel de werd hij gevangen, in een zakje met als bodem een houten plankje gestopt en op de kousenvoeten met het zakje tussen de tanden werd dan de ren aanvaard naar het clublokaal, waar het bestuur zitting' had om de aangekomen vogel in te schrijven. Was de afstand van huis tot lokaal te groot voor een „loper" dan stond op eën bepaald punt van de route een tweede, soms zelfs een derde „ren ner" opgesteld, die bij wijze van esta fetteloop de duif overnam. Toen later de gummi-ringen in zwang kwamen, be hoefde alleen de ring overgebracht te worden en 'het is wel eens voorgekomen, dat de ring tijdens het lopen werd inge slikt, en daardoor de prijs werd gemist, t Was een sport met prestaties van duif 'en man. A.s. Zondag' 22 Januari NIEUWE DANSCURSUS SPECIAAL VOOR BEGINNELINGEN Aanvang; 6.30 uur n.m. zaal „Euphonia" Dansschool Heer en Mevr. Van Rijswijk De tijden zijn veranderd; de vogels zijn door meer kennis van een fok- systeem verbeterd; de constateurs hebben een oplossing gebracht voor het zware loopwerk, dat vaak de prestaties van de vogel drukte; er zijn hokmetingen ge komen en afstandregisters, die de be rekening vergemakkelijken, kortom deze sport is geheel aangepast aan de moder ne techniek en wetenschap, maar is nog een sport gebleven, die zeer veel lief hebbers heeft in alle kringen. De duiven- liefhebbers wet'en het allen; Z.K.H. Prins Bernhard is een verwoede puist- duivenliefhebber. En als we nu terugkomen op het feest dat de K.P.V. gaat vieren op Zondag 5 Februari a.s., dan mogen we niet on vermeld laten, dat het juist de postdui vensport is, die naast haar „sport" nog iets anders beoefend, waar de gemeen schap niet weinig mede gebaat is. We doelen hierbij op de „Charitas". En het is weer de heer Jos Vrinten geweest die destijds het initiatief nam voor de eerste TBC-vliuchten, waarin de K.P.V. een naam gekdegen heeft, die vaak in de grote pers genoemd én geroemd werd en door de K.R.O. vaak werd omgeroepen. Recettes van meer dan f 2000,op een vlucht zijn geen zeldzaamheden geweest en mede in verband hiermede, mogen we veronderstellen, dat de viering van het 75-jarig bestaan, niet tot de kring van de K.P.V. beperkt mag blijven. Zijn wij goed ingelicht, dan zal het bestuur van de K.P.V. op Zondag 5 Februari tus sen 2 en 4 uur in de zaal van Café „De Sportwereld" recipieren, terwijl de leden op de avond van diezelfde dag met hun ne dames hun 75-jarig bestaan herden ken. Nu we het over „herdenken" hebben, moeten we nog even vermelden, dat de familie Vrinten, ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der vereniging, deze zo mer een grote „TBC-herdenkingsbeker" geschonken heeft, die op de grote Na tionale Bordeauxvlucht glansrijk gewon nen werd door 'de 'heer A. Muizelaar. HONDENSPORT. Op de Zondag 15 Januari gehouden Cockersdag in de Dierentuin te 's-Hage, waar 84 Cockers aanwezig waren, be haalde de heer A. van Mosselveld, ken nel „Amo" te Kaatsheuvel met zijn bij- n 3-jarige teef Spelbound Bracken v. d. Heijspronck de 7e prijs uitmuntend, on der het strenge keurmeesterschap van de heer Loyd uit Engeland. AGENDA Zaterdag 7 uur nam. Avondwake le den K.A.B. in de Parochiekerk St. Jan. 3 uur nam. Statiedag en feestavond Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: De Afval lige. Toegang 18 jaar. 12 uur2 uur Receptie K.A.B. in de K.A.B.-Gildenbond. 2.30 uur nam. voetbalwedstrijd Desk I-Moe, in De Efteling. 6 uur en 8,30 uur nam. Apollo Thea ter: De Afvallige. Toegang 18 jaar. 7.30 uur nam. Grote herdenkingsbij eenkomst K.A.B. in de R.K. Gildenbond. Spreker Rector Bekkers. Maandag 7.30 uur nam. Grote KAB- revue in de R.K. Gildenbond. Zondag-artsen-dienst KaatsheuvelLoonopzand. Arts: R. Raaymakers. Hoofdstr. 68 a, tel. 041672050. EEN ZONDAG-ARTSEN-DIENST. Met ingang van Zondag 22 Januari zal er voortaan in Kaatsheuvel en Loon- op-Zand een Zondag-artsen-dienst wor den ingesteld, waarbij afwisselend een der artsen R. Raaijmakers, A. de Vries of P. Wijtenburg dienst zal hebben. 't Is de bedoeling dat op Zondag de hulp van de diensthebbende arts uit sluitend voor dringende gevallen inge roepen wordt, zoals tot nu toe 's Zon dags altijd gebruikelijk was. Dringende boodschappen moeten bij de dienstdoende arts aan huis of telefo nisch worden afgegeven: R. Raaymakers, Kaatsheuvel, Hoofd str. 68 a, tel. 041672050. A. de Vries, Loonopzand, Rijckevor- selstraat 6, tel. 04166250. P. Wijtenburg, Kaatsheuvel. Hoofd straat 4, tel. 041672550. HET GOUDEN FEEST DER K.A.B. In verband met het gouden feest van de K.A.B. zijn de diensten in de Pa rochiekerk St. Jan op Zondag a.s. ge wijzigd. Ter intentie van de K.A.B. wordt om 9 uur een solemnele gezongen H. Mis opgedragen, terwijl om 10,45 uur de gewone gezongen Hoogmis doorgaat. De receptie vangt aan om 12 uur, ter wijl de grote Herdenkingsbijeenkomst voor de K.A.B. leden om 7.30 uur be gint, met als spreker de bondsaidviseur Rector Bekkers. DE GOUDEN VIJZEL WIM MUSTERS Kaatsheuvel Noord-Brab. Chr. Boerenbond. Donderdag vierde de Noord- Brab. Chr. Boerenbond afdeling Loonopzand haar jaarfeest. 's Morgens werd een H. Mis op gedragen tot intentie van de le den, waarna de jaarvergadering werd gehouden in de zaal van de heer B. Wijtvliet. 's Avonds om 7.30 uur werd door de toneelver eniging van de RKJB voor de le den van genoemde vereniging opgevoerd „Als een opgejaagd dier", stropersdrama door v. d. Klugt. Vrijdagavond had de her opvoering plaats voor de uitge nodigden door de RKJB. Bal. Zondagavond geeft de Rijvere- niging ROS een bal in de zaal van de heer B. Wijtvliet. CARNAVALSVIERING. Evenals reeds meerdere jaren het ge val geweest is, zal ook deze maal de Kon. Erk, Harmonie Concordia de Car navalsfeesten te Loonopzand verzorgen. Bovengenoemde vereniging heeft de Carnavalsviering in onze plaats ingang doen vinden en het was met dit doel, dat het Carnavalscomité reeds meerdere malen bijeen kwam, om het een en an der te bespreken. Zaterdag 11 Februari begint de zotternij met een grote op tocht, terwijl de eigenlijke feesten des avonds gegeven worden in de zaal Con cordia. De plannen zijn zo ver uitge werkt. dat de vastenavondfeesten zeker niet zullen onderdoen voor die van vo rige jaren, doch nog groter zullen wor den. In Loonopzand weten we nu wel wat Carnaval vieren is, en dat dit niet te veel gezegd is, bewijst wel het feit, dat vele bezoekers uit andere, reeds lang bestaande Carnavals centra, zoals Den Bosch, Breda, etc., die bij Concordia ge weest zijn, unaniem van oordeel zijn: „Zoals hier vindt men het nergens. Zo'n zaal, die zó fantastisch aangekleed is, dat moet iemand in de echte stemming bren gen". En om eten voorproefje te geven van het feest, zullen de Sweet and Swing Boys, die op 11, 12, 13 en 14 Febr. hun muziek zullen doen klinken bij Concor dia, Zondag 22 Januari a.s. een bal ver zorgen in Concordia. KENNIS VAN PLUIMVEE. In elke bezigheid of beroep moeten wij niet alleen studie ma ken van het artikel dat wij aan bieden, maar wij moeten ook de nodige kennis bezitten willen wij zeker zijn dat wij er een succes van zulien maken. Was het vroeger niet zo, dat iemand, die niet goed kon leren of niets bereikte, de raad kreeg: ik zou maar pluimveefokker wor den? Men dacht dat hiervoor zo goed als niets nodig was; elkeen kan dat doen. En dit is zeker een der grootste oorzaken geweest, waarom zovelen er een hopeloze mislukking van gemaakt hebben. De pluimveeindustrie is niet het werk van iedereen; men behoort er niet alleen een studie van ge maakt te hebben, maar als men het als een handelsvak wil opne men, moet men ook een zekere kennis van de handel bezitten. Vroeger heeft men meestal pluimvee aangehouden om voor eigen gebruik steeds verse eieren te hebben, een ander uit pure liefhebberij voor mooi pluimvee en een derde heeft er misschien wel winst uit verkregen. Van daag is het geheel anders. De kennis van pluimvee is vermeer derd; op de boerderij wordt niets beter betaald dan pluimvee en pluimveeproducten. De pluim veeindustrie is een vak gewor den, waar meer kennis voor no dig is dan kapitaal, om er een succes van te maken. En zo be hoort dan ook elkeen die er een bestaan in zoekt, behoorlijk toe gerust te zijn. Indien gij dus van daag wel het kapitaal bezit om u in te richten en gij mist de no dige kennis, dan tien tegen een dat gij het zult gaan beschouwen als een hopeloze zaak; in theo rie goed, maar zonder enig voor deel. Het is volstrekt mijn bedoe ling met om iemand af te schrik ken integendeel ik wens u veeleer aan te moedigen, als gij de nodige dosis zelfvertrouwen bezit, aan uw plannen uitvoering te gevenvastbesloten om het geheel anders te doen dan uw buurman, voor wie het op mis lukking uitliep! Kennis van pluimvee is nodig, indien gij op succes rekent. In dien dit niet nodig was, zouden er over de gehele wereld geen opleidingsscholen opgericht zijn met tienduizenden studenten, ter wijl er vandaag honderden boe ken en tijdschriften verschijnen om onze kennis te vermeerderen. De pluimveehouder behoort er steeds op uit te zijn om alles op de beste manier te doen; hij moet zichzelf niet bedriegen veel minder zijn naaste. Hij moet we ten wat hij doet, anders zal het saldo op de verkeerde kant van de balans uitkomen. Hoe dikwijls hebben wij niet gehoord dat b.v. een beginner een broedmachine aanschafte en kostbare eieren in de nazomer liet uitbroeden. On kunde Want uit deze kuikens (als men voor voordeel werkt) is geen voordeel te maken. Wij moeten weten wanneer te broe den en wanneer wij moeten op houden. De pluimveehouder, die op grote schaal werkt, moet ken nis van de markten hebben, ken nis van voeder; hij moet weten wanneer de beste tijd is om voer op te slaan, enz. enz. Tenslotte nog een woordje over boekhouden. Iedere practi- sche pluimveehouder heeft een boekhouding. Hij behoort aan te tekenen het getal eieren, dage lijks verkregen; 'n boekje waarin hij alle uitgaven en inkomsten opschrijft; opschrijven het aan tal eieren in de broedmachine of onder de hennen geplaatst; het aantal verkregen kuikens en het aantal hiervan grootgebracht. Zó verkrijgt men dan het gemiddel de aantal eieren per hen en per jaar. KIPPENVRIEND. TE KOOP (teef) met stamboom, 7 maanden oud. Heikant 5, Kaatsheuvel groot 17.30 are Te bevragen bij G. KUIJS, Srrangse Vaart 6, Kaatsheuvel. Op gemakkelijke betalings condities leveren prima H.- en D.-REGENJASSEN, COSTUUMS, BEDDEN, TEXTIEL en MEUBELEN onder garantie en coulante prijzen. WIELSTRAAT 4a ('t Hoekje) en SPRANGSE VAART 6 KAATSHEUVEL R.K. Middenstandsmeisje leeftijd 16 jaar zoekt Kaatsheuvel of omgeving. Brieven onder no. 7460 Bureau van dit blad Waalwijk of Kaatsheuvel. op NOTARIS SCHREURS te DRUNEN zal op Dinsdag 24 Januari 1956 des v.m. 16 uur ter plaatse ong. 140 kopen, gekapte en staande mast, geschikt voor allerlei gerief, alsmede schaar hout en lindebomen, alles ge legen op en nabij Pessaert, ten verzoeke van Graaf D'Oultre- mont, de Gemeente Drunen en particulieren. Breder bij biljetten omschre ven. bij aankoop van 3 stukken VéGé- toiletzeep a 32 eert per stuk EN: nog 18 geldzegels óókl DIT HEBT U DEZE WEEK TOCH NODIG! VéGé-Dessert koffie Koffie op z'n best! Zó geurig, zo fijn hebt U ze zelden gezet. Probeer het kleine pakje eens. 100 grams pakje 96 ct met 19 geldzegels Kloeke pot VéGé-Bijenhoning Gezond op de boter ham vooral nü, in de winter. 't Is bijna snoepen! 145 cent met 29 geld zegels Fikse Ontbijtkoek Gezellig, U kunt bljj. ven snijdenvoor on. telbare goedbelegde boterhammen en voor plakken „zomaar" met boter bij de koffie. 50 cent 10 geldzegels UITSLAG VéGé-ST.- NICOLAAS PRIJSVRAAG Hoofdprijs: S. Horjus Letdseweg 56 bis, Utrecht Tweede prijs: A. Th. Hofland- Bot, Gcudenregenstraat 46, Den Helder Derde prijs: C. Witberg. Rembrandtlaan 12, Schiedam De winnaars van de lepel tjes ontvangen bericht van ons. Blik Erwten metge- sneden wortelen degelfjke Hollandse kost, smakelijk en goedkoop. 65 cent per blik met 13 geldzegels Toffee - melange de luxe 4 héérlijke smaken: vanille - koffie - ad vocaat of amandel. Neem er wat méér, ze vliegen het zakje uit! 30 cent per 100 gram met 6 geldzegels Eet eens op «z'n Italiaans" hiermee maakt U een originele Italiaanse schotel: MACARONI 250 gr. pak 28 cent met 5 geldzegels GEHAKTBALLETJES 130 gram In blik 90 ct met 18 geldzegels TOMATENPUREE 30 cent per blikje met 6 geldzegels

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10