m LGON-QP-ZAND dERNDUK „EUPHONIA" KAATSHEUVEL C 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 10 Si p THE 5 RHYTHME BROTHERS GERRY EN FERRY OPGEDRAGEN ORKEST EDDY KELTON „2>e 2) zie l^al cutezs HORST 7 KAATSHEUVEL tanden Wit adem Fris V erenigingsdrukwerk Familiedrukwerk Handelsdrukwerk speciaal aan de bestuursleden en de scnacxers, die reeds zo veie jaren in de onKieuKoaarste eeriijKnerd en onparaj- digneia ae Deianyen der vereniging en der leden gediend neanen. ttij hoopt nat diezende geest het sieiaad van ae vei- 'eniyuig zaï hnjven. loe secreiaris-pen- nmyiaeester de heer Vuyrs wii hij bier Dij name noemen als een voorbemu van correcte pnchtsoetracnting be trouwbaarheid en vakkennis, che hij noemt ue juiste man op ae rechte plaats. L/an weipt ae voorzitter een teiuycmk in het verieaen en het is zeker voor de jongeren mteiessant, hoe deze grote vereniging eens tot stand gekomen is. 't Vvas in de winter i9u3ïyuö, dat een der boeren zijn paard ontviel, i oen e'en zwaar verhes, dat op geen enkele Wijze gedekt was Men deed een verzoek aan buiyemeester van uesouw, om een collecte te mogen houden onder de paar- denbezitters, 0111 zodoende de nodige gelden bijeen te krijgen voor de aan koop van een ander paard voor de ge- troxren boer. biet resultaat was prachtig. Er kwam een nieuw paard, doch te- vtns ontstond het plan een vereniging op te richten om in de toekomst t.gen dergelijke rampen gedekt te zijn. Drie mannen nemen het initiatie!, de heren 1. Lombarts, Br. Dallue en C. Vugts, en het succes was groot, want al aanstonds sloten zich een dertigtal boeren aan, om een vereniging te stichten met het doel e'en blijvend londs te vormen, waaruit zo nodig de gelden konden geput worden, om bij eventueel verlies van een paard een ander te kunnen bekostigen. Een der initiatiefnemers, de heer I. Lombarts, is nog in leven, en het spijt de voorzitter, dat deze door ziekte niet meer in de ge legenheid is deze leestvergadering mede te maken. Hij hoopt, dat de hulde 'en dank der feestvergadering nog tot in zijn ziekenkamer zal doordringen HET 75-JARIG BEST AAN VAN DE K.P.V. HEERLIJK OM TE ROKEN VOORNAAM OM TE PRESENTEREN De jonge vereniging groeide snel uit en in x9iu werd de Koninklijke goedkeu ring op ae statuten verkregen, boon op Zand en de Moer werd met succes be werkt en ook uit bprang-Capelle en Vv aalwijk tra'den verschiLende paarden- bezitters tot de veremg.ng toe. lyoor een actie van de im L.ij. scheidden zich later de meeste leden uit Loon op Zand en de Moer weer at, doch het is de voor zitter een behoeite nu nog hulde te bren gen aan de oud secr.-penn., de' Imer v. d. r roven voor de correctheid en be trouwbaarheid, waarmede hij zovele ja ren zijn ïunctie vervu.d beert, bp, eker sluit met de hoop uit te spreken dat de vereniging zal mogen blijven g.oeien en bioeren en in dezeuue eensgezindheid en trouw het tweede halve eeuwxeest zaï tegemoet gaan. iben hartelijk applaus bracht spreker dank voor zijn uitvoerig betoog. Dan kreeg de heer z\. Vugts, secr.- pennrngxn het woord. Ook hij wierp nog een terugblik op het veneoen en in nauwkeurige voigorde liet hij de vele bestuurderen en schatters de revue pas seren. Interessant waren de cijters, die hg hierbij overlegde. Stonden bij de oprich ting een 35-tal leden ingeschreven met een 43-tal paarden, voor een verz.kerde waarde van I 8000.in 1910 stonden reeds 108 leden ingeschreven met 130 paarden tegen een waarde van f 30.000. In de mobilisatie 19141948 steeg het ledental tot 182 met een verzekerd be drag voor de ingeschreven paaroen van f lbd.ÜOO.Toen in 1939 opnieuw de mobilisatie werd afgekondigd we. den verschillende viervoeters voor het Hol landse leger gevorderd, doch ruim schoots betaald. Erger was het echter, toen de bezetter ons land binnenviel en al direct begon met een vordering van de beste dieren, waarvoor niet de minste vergoeding ge geven werd. Voor deze schade kon ech ter de vereniging niet borg blijven Toch groeide in d'.ze bezettingstijd het leden tal en het aantal verzekerde paarden, want per slot van rekening was alles op paardentractie aangewezen, zodat toen het ledental tot 269 steeg met een ver zekerde waarde voor de ingeschreven paarden van bijna f 400.000. Momenteel telt de vereniging 154 le den met 160 paarden, trgen e'en verze kerd bedrag van f 127.800. Vanaf 1914 tot heden van voor 1914 zijn geen cijfers aanwezig wer den opgeruimd 288 paarden, waarvoor is uitbetaald ruim f 150.000. Momenteel bestaat het bestuur uit de heren C, Snoeren, voorzitter; A. Vugts, seer-penningm.; A. v. Rooij, A. van Mensvoort en J. Hamers, terwijl als schatters fungeren A. in 't Groen, A. Stam, H. Sprangers, P. v. Beek en Th. van Loon. De secretaris sluit zijn overzicht met een warm woord van hulde aan het adres van de heer C. Snoeren, een man, die met hart en ziel voor de vereniging werkt en de grote kunst verstaat een vergadering met tact te leiden. Hij brengt hem namens de gehele feestvierende vergadering hartelijk dank voor alles wat hij gedaan heeft en spreekt de hoop uit nog vele jaren van zijn beleid te mogen genieten, (applaus) En ten slotte memoreert hij het feit, dat de heer A. van Rooij 32 jaren be stuurslid en P. van Beek eenzelfde pe riode schatter van het fonds is. Ook voor deze heren vraagt hij een drief- werf hoera, waarmede de vergadering spontaan instemt. Eerst toen kon de feestvergadering voorgoed aanvangen. Dat de koffietafel alle eer werd aan gedaan behoeven we niet te zeggen. Men liet het zich smaken, want het was een programma-nummer, dat niet te versma den viel. Het viertal op het podium zorgde ver der wel voor opvoering van de gezellige stemming, die in zang en dans al was het dan ook op kleine ruimte dra tot volle uiting kwam. Ondanks het winterweer en de verre afstanden, die velen moesten afleggen, draaiden de kleine uurtjes al, toen men aan huisgaan dacht. y»-§ Het bestuur van d- Postduivenvereniging K.P.V. te Kaatsheuvel, wel ke vereniging op Zondag 5 Februari haar 75-jarig jubileum vierde. Nu we in de gelegenheid zijn de foto te plaatsen van liet vol tallige bestuur van de jubileren de KPV, komen we nog even te rug op de feestviering van Zon dag j.l., waarop van'alle zijden belangstelling geuit werd voor deze bloeiende vereniging. Naast de vele telegrammen, bloemen en geschenken, die binnenkwamen, mocht het bestuur de volgende dag nog bericht ontvangen van verschillende deputaties die door het slechte weer gestrand waren of verhinderd hun tocht naar xvaatsheuvel te volbrengen. Tijdens de grote feestvergade ring kwam het bestuur nog met een verklaring die voor verschil lende liefhebbers een grote ver rassing was. In eike vereniging, die voor de beoefening van de sport voorschriften moet vast leggen, moeten ook strafbepalin gen gemaakt worden, wanneer overtreding geconstateerd wordt. Bij een groot jubileum past een spontaan amnestiegebaar. Nu, tijdens de avondfeestvergadering kondigde de voorzitter af, dat alle opgelegde straffen voor over treding van de reglementen wa ren kwijtgescholden, en verder, dat zonder inleggeld het lidmaat schap van vader op zoon kan overgeschreven worden tot aan het einde van de volgende leden vergadering. Als bijzondere attractie werd op de feestvergadering de grote her- inneringsbeker uitgereikt, door de familie Vrinten in het afgelo pen seizoen uitgeloofd voor de Kaatsheuvelse winnaar van de t.b.c.-vlucht op Orleans. De heer J. Muizelaar, die ook nationaal een goede plaats innam, wist met de twee eerste duiven, die bij de KPV binnenkwamen, deze prach tige beker te winnen. Voorzitter v. Heeswijk wijdde bij de uitrei king woorden van grote waarde ring aan de nagedachtenis van de man, die niet alleen de initia tiefnemer is geweest van de com binatie van de diverse kleine clubs tot een grote combinatie, doch daarnaast ook de grond legger was van de t.b.c.-vluchten en Kaatsheuvel daarin 'n plaats wist te bezorgen, die in 't gehele land als model kon dienen met in opvolgende jaren een recette, die in radio en pers genoemd en geroemd werd. Wilt U beschaafd en gezellig Carnaval 1956 vieren dan naar op 12, 13 en 14 FEBRUARI Zondag 12 februari 0 P EN INGSM ATI NÉ E TOEGANG VRIJ ENSEMBLE en „DE ZINGENDE DWAZEN". Feeërieke Zaalverlichting Groot „WIJNCARNAVAL", Speciale SNACKBARinde BAR Aanvang 7.80 u. n.m. Entiée F 1.30 Het bouwen van een woonhuis voor de heer J. Siemons te de Moer is opge dragen aan de firma P. Wiilemse te Oosterhout, onder architectuur van de heer Hub. Prins te Kaatsheuvel. CARNAVAL KAATSHEUVEL. arnaval 1956 staat weer voor de deur! Het feest der dwaasheid, dat ook hier zo ingeburgerd is, dat het moeilijk zijn terrein prijs zal geven, ook nu door de jongste vastenregeling, de ware ach tergrond is verloren gegaan. Hoe het ook zij; Kaatsheuvel gaat weer carnaval vieren en Euphonia blijft natuurlijk niet achter, om zijn gasten in een ware carnavalsstemming te brengen. Zoals vorig jaar heeft Piet Borsten de zaalversiering in handen en wordt er druk gewerkt om het in een aangenaam verblijf om te toveren. Als straks hier het licht van Frans Reinhardt bij komt zal het er aan uitwendige sfeer niet ont breken. De kegelbaan wordt omgetoverd in een specifieke unieke wijnbar, die al leen te bereiken is door de snackbar! Dus de inwendige mens kan op elke manier versterkt worden! Voor orkest is dit jaar gecontracteerd The Rhythm Brothers uit Groningen, die er op gebrand zijn Euphonia op stelten te komen zetten Bij het matinée dat zondagmiddag wordt aangeboden krijgen zij versterking van de zingende dwazen Gerry en Ferry, die de gasten zeker wel in stemming zul len brengen voor de volgende balavon- den, die het nu al bij voorbaat in Eupho nia zullen doen. Ook Apollo gaat zijn bezoekers niet teleurstellen. Niet alleen in het grote theater, doch daarnaast in de intieme keine zaal met de aangrenzende compar timenten zal het feest der dwazen gele genheid geboden worden zijn zotheid bot te vieren. In de grote zaal treedt „Jack Wilson" de bekendheid bij „Apollo" met zijn jongens op, terwijl de A.B.C. Jazz-band in de kleine zaal de stemming zal brten- gen. Aan aankleding wordt ook hier weer alle zorg besteed. Parijse terassen, gezellige bars waaronder de „Ali Ba ba" gecostumeerde bals met vele at tracties zullen het hunne er toe bijdragen om echt „Carnaval" te beleven. En ook Apollo geeft met een Zondag matinée gelegenheid eens een voorproefje te ne men van wat komen gaat. Ook in Hotel-Café-Restaurant „De Drie Kabouters" kan men tijdens de carnavalsdagen het hart ophalen aan de welluidende Cabaretmuziek van het or- kest Eddy Kelton. Er is dus heel wat te beleven! j Piet van Dun doet het in zijn stem- mingsvolle Bel Canto-zaal met de jon- I gens van het Kaatsheuvelse Revue Or- kest. Goede wijn behoeft geen krans en is de K.R.O. niet de meest gevierde band van het Zuiden? Wat hier te snacken valt, weet ieder, die nog terug denkt aan de SLEM: „Zij, die het we ten, gaan bij, P. van Dun eten!" Zondag wordt ook daar met een ma tinée geopend. Ook de andere gelegenheden blijven zeker niet achter. We willen nog noe men café „De Viersprong", waarvan we eveneens in dit nummer de annonce le zen. Daar wordt de gezelligheid ge kweekt door stemmingsvolle muziek in een intieme sfeer van kaxneraadschap en vrolijkheid. 1 Met de Carnavalsdagen Zondag, Maandag* en Dingdag CABARET - MUZIEK van Hotel, Café-restaurant Agenda. Zondag 12 uur matinée in de zaal P. van Dun door het K B orkest. Zondag 12 uur matinée in de zaal Euphonia, The 5 rhythme Brothers en Gerry en Ferry. Zondag 12 uur Apollo theater. Matinée Ensemble Jack Wilson. Zondag 7 uur nam. Carnaval in zaal P. v. Dun, zaal Euphonia, Apollo theater. Muziek café-rest. „De Viersprong". Maandagavond 7 u.: Program ma's als Zondag. Doktersdienst. De Doktersdienst Kaatsheuvel Loonopzand worüt Zonuag waar genomen door P. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, Telefoon 041672050. Concordia. De Carnavalsfeesten in de zaal van de Kon. Erk. Harm. Concor dia zijn geiijk vorige jaren we derom groots van opzet. Zaterdagmiddag zuilen de fees ten worden ingezet met 'n grote optocht, waaraan medewerken de harmonie Concordia met haai Drumhand en een stoet vol van verrassingen. Na de opiocht door de straten van het dorp volgt te 7.30 uur in de fantastisch aangeklede Con- cordiazaai 'n openingshal, waar van de muziek wordt verzorgd door „The Sweet and Swing Boys" onder leiding van de heer C. van Oort, welk orkest de mu zikale leiding der bals voor alle vier de dagen van Carnaval is opgedragen en welk bal wel in staat zal zijn de aanwezigen in de juiste carnavalstemming te bren gen. Zondag 12 Februari wordt wederom een groot bal gegeven, dat om 7.30 uur aanvangt en zo ook Maandag- en Dinsdagavond. Maandagavond zal een bont Carnavalsfeest worden geboden tegen entree van 2.50 per per soon, terwijl op die avond carna- yalscostuum verplichtend is. Ook zal die avond een sprook jesachtige intieme bar aanwezig zijn. Hoewel het dragen van mas kers ten strengste verboden is, wordt er toch op gerekend dat iedere avond gecostumeerde da mes en heren zullen aanwezig zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus M., zv. L. Kroot-v. Woensel; Josephus H. M. C., zv. C. Heijs-v. Engelen; Angeli na M. C., dv. J. v, Esch-Beerens; Dionysius M., zv. A. Couwenberg- v. Es; Margaretha M., dv. M. de Jong-Voermans; Cornells G., zv. J. Leemans-v. d Leest; Josephus N., zv. N. v. Boxel-Voogd; Johanna C. M., dv. J. Aarts-van den Broek; Jo hannes A. M., zv. J. van den Nieu- wenhuizen-v. Rooij; Martinus L. J. Czv. J. Hamers-Brekelmans; Ma ria G., dv. G. Hooijmaijers-Damen; Marinus L. C., zv. C. v. Boxtel-La- ros; Gerarda E. A., dv. M. Kuis- Meeusen; Maria A., dv. A. Groot- swagers-Zwanenberg; Paulus J. M., zy. J. Saxet-v. Gelder; Johannes H. G., zv. J. van der Ven-Muijzelaar; Adriana P. W. J., dv, A. v. Beers- de Brouwer; Jacoba J. M„ dv. J. Meijer-Hamers; Petronella M. M., dv. A. Bruurs-Beerens; Josephus P. M., zv. A. Broeders-v. Beek; Dirkje, dv. A. v. Campen-Spuijbroek; Cor nells P. S. M., zv. C. Rombouts-Zijl- mans; Pierre M. A., zv. A. Moolen- i schot-Lebon; Johannes E. P. M., zv. E. Ligtenberg-v. Groenendaal; Hen- rica A. M., dv. A. Vrienten-v. Don gen; Johanna A. G., dv. J. Snoeren- v. Gorkum; Wilhelmus J. A., zv. J. v. Best-Verhoofstad; Antonetta W. J., dv. J. v. Best-Verhoofstad; Loui sa H. M., dv. A. de Kort-v. Noije; Antonius W., zv. A. Brouwers-Nieu- wenhuizen; Marinus W. W. B., zv. W. Rosenbrand-Vrinten; Johanna P. M., dv. A. Klijn-v. Gorkum. Overleden: Petrus B. Cleijn, e.v. E. Smulders, 83 jaar; Johanna Roes- tenberg, e.v. J. Pols, 79 jaar; Adria- nus J. van den Brekel, 79 jaar; Cor nells Spapens, e.v. E, Dekkers, 87 jaar; Johanna M. de Jong, e.v. P. A. y. Wezenbeek, 76 jaar; Johannes Konings, e.v. E. v. d. Lèij, 76 jaar. Huw.-aangiften: F. H. Gelevert 37 jaar en J. C. A. v. Veldhoven 36 j., beiden te Loon op Zand; A. M. Ver vers 23 jaar en P. H. v. Laarhoven 21 jaar, beiden te Loon op Zand; C. H. Th. Bergmans 26 jaar en A. P. Damen 24 jaar, beiden te Loon op Zand; M. G. Klijn 35 jaar en J. P. Smulders 38 jaar, beiden te Loon op Zand; J. C. van de Ven 24 jaai en M. G. Schellen 28 jaar, beiden te Loon op Zand; A. de Man 31 jaar en A. v. d. Mierden 24 jaar, beiden te Loon op Zand; H. J. Snijders 32 jaar te Sprang-Capelle en D. C. Rijken 23 jaar te Loon op Zand. Gehuwd: A. M. Ververs 23 jaar en P. H. v. Laarhoven 21 jaar, bei den te Loon op Zand; E. Bilous 34 jaar te Oldenzaal en L. W. M Beek mans 32 jaar te Loon op Zand; F. H. Gelevert 37 jaar en J. C. A. v. Veldhoven 36 jaar, beiden te Loon op Zand; C. H. Th. Bergmans 26 i. en A. P. Damen 24 jaar, beiden te Loon op Zand; P. L v. Duppen 34 jaar en C. J. Ligtvoet 38 jaar, bei den te Loon op Zand; M. J. van Leeuwen 40 jaar en W. J. v. Onzen- oord 31 jaar, beiden te Loon op Zand; M. H. F. G. Akkermans 24 j. en A. M. Groenendaal 27 jaar, bei den te Loon op Zand; J. J. Peeters 35 jaar te Nijmegen en A. Dinge- mans 26 jaar te Loon op Zand. Ingekomen: L. Sips van Uden; A. Hamers van Tilburg; C. Biekens, e.v. Hamers, van Waalwijk; J. Kem- meren van Breda; A. Damen van Rosmalen; M. Schellen van Tilburg: A. van Broekhoven van O. W. en Middelbeers; A. Roza van Gilze ra H. Kolk van Arnhem; E. de Jong, e.v. Kolk, van Noord-Oostpolder Emmeloord; P. v. Iersel van Goirle; H. Stans en gezin van Best; L. v. d. Linden van Afrika; J. Raad en gezin van Emmen; A. van den Nieuwen- hof, wv Wüllenkemper, van Hel mond; C. Vesters van Veldhoven; W. Siekman en gezin van Emmen; J. Siekman van Emmen; E. Beettjer en gezin van Emmen; B. v. d Aa van Emmen; H. de Njjs van Etten ca.; J. van den Broek, e.v. v. Beij- nen van Waalwijk; H. de Haas van Goirle. Vertrokken: F. Dirksen naar Ois- terwijx; I. Dirksen naar Oisterwijk; A. de Kok naar Hoogland; P. Stef- fen naar Nijmegen;; A. Swaans naar Tilburg; F. Vioemans naar Groesbeek; J. v. Duin naar Gilze ca; J. Kxijn naar Nijmegen; M. Smet- sers naar Tilburg; L. Abrahams naar Tilburg; I. van de Wouw naar Oosterhout; C. v. Balkom en echtg. naar Udenhout; A. Dingemans, e.v. Peeters, naar Nijmegen; A. Snoeren naar Txlburg; M. Janssen naar Til burg; G. xvuppenveid naar Rome; J. de Jong naar Dongen; J. v. Din- ter naar Megen; J. Janssen naar Horst; G. Paans naar Zaandam; M. Akkermans naar Waalwijk; J. de Graal naar Berkel ca; C. Brabers naar Tilburg. Statiedag Biljartvereniging „De Dreef". Zaterdag j.l. kwamen de bil- jartliefhebbers van de B.V. ^,De Dreef' byeeiï, om hun teerfrvond in te zetten. Er werd gezellig ge babbeld en vermaak gezocht aan T biljart en de kaarttafel tot half 6. Toen kwam de „klucht" binnen, dat waren al de dames en zij waren reeds in een echte feeststemming waardoor de band al direct werk kreeg. Al gauw zat er de stemming in, dié on derbroken moest worden toen er gebak geserveerd werd. Tijdens de koffietafel nam de voorzitter, de heer A. Snoeren, bet woord. Hij heette in zijn ope ningswoord al!en van harte wel kom, ook het muziekgezelschap dat deze avond zou opluisteren. Spreker dankte ook de heer en mevrouw Groenendaal voor hun groot medeleven met de vereni ging, dat zeer bleek uit hun ac tiviteiten voor de vereniging en hun financiële bijstand. Spreker richtte ook tot de leden een pro pagandistisch woord en hoopte dat allen deze avond in een ge zellige sfeer mochten doorbren gen. Zeer belangrijke mededelin gen werden lot de ledenvergade ring uitgesteld. Na zich te goed te hebben ge daan aan tafel, werd de verdere avond algewisseld met zang en muziek. Velen traden op, vooral W. Laros had met zijn „Dreef'- nummer veel succes. K. Hoeve- naars en zijn zoon lieten zich ook niet onbetuigd, evenals onze Frans. Het duo Zijlmans-Laros viel wel in de smaak met het apa chelied, waarna Nelly v. d. Hout de Zwaluw liet vliegen. Om 9 uur kwamen de lachspie ren los, toen er gebarakt moest worden. Mej. Jo Koreman be haalde de le prijs met 16 punten, doch niemand ging met lege han- 1 den naar huis. Ken kleine loterij werd gehouden, waarvan de op brengst goed was. De heer Groe nendaal schonk anderhalve liter geestrijk vocht en de winnaars daarvan waren de heren Laros, Hoevenaars en W. Laros. Nu be gon de pret voor goed en te vroeg was het 12 uur. Het muziekgezel- sciiap onder de correcte leiding van de heer Mook uit Ooster hout kwam wel een woord van lof toe, hetgeen de voorzitter in z n sluitingswoord dan ook deed. Ook kregen alle aanwezigen een woord van dank voor de goede medewerking, speciaal de 'fami lie Groenendaal, voor alles wat men deze avond voor de vereni ging had gedaan. Dit was zeker wel een compliment waard. Agenda. Vrijdag 10 Febr. 8.30 uur re petitie zangkoor St. Cecilia. 7 uur ontspanningsavond voor toneelver. Maria Goretti. Zondag 12 Febr. van 11.80— 12.30 uur leesbibliotheek. Maandag 18 Febr. om 8 uur re petitie Kon. Erk. Harm. St. Jan. HOUT, KURK, STRO Machinale Houtbewerkers Meubelmakers L.l. meubelmakers METAALNIJVERHEID Machine-bankwerker Stempelmakers Halfwas monteurs L.l. constructie-bankwerker L.l. Automonteur L.l. plaatwerker Zandvormers Metaalsmelters Metaalponsers Metaalsjouwers HANDEL L.l. winkelbedienden mnl. en vr. VERKEER Loopjongen CantinejuffroUw VRIJE BEROEPEN Magazijnbediende voor schoen- 1 ahriek Magazijnbediende voor leder- warenl ahriek. Administrateur voor Horeca bedrijf Magazijnbediende voor Hore- ca-bedrijf. Mannel. kantoorbedienden Steno-typiste Typiste 16 jaar Vr. kantoorbedienden 16-18 jr. HUISH. DIENSTEN Dagmeisje (halve dagen) Dienstbode (dag en nacht) VY erkster voor schoonhouden van kantoor Bieden zich aan BOUWNIJVERHEID Schilders Opperlieden Timmerlieden Metselaars Grondwerkers REINIGING Dameskapster vorderd. enigszins ge SCHOEN EN LEDER Ass. bedrijfsleider lederfabriek Ass. Stikmeester Modeleur BOUWNIJVERHEID Werkster voor schoonhouden Van winkel, kantoor en moga- zijn (4 dg. p. w.) VRIJE BEROEPEN Kantoorbediende vr. geh. voor de namiddag. HUISH. DIENSTEN Huishoudster (extern) Aanmelden dadelijks tussen 9 en 12 uur v.m. op het Arbeids bureau Waalwijk. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Waalwijk verstrekt ook inlich tingen aan adspirant-emigran- ten. DE 13e BRABANT-GRENSRIT. Nieuwe strafpuntenrerjelimg ontworpen Bij de 13e Brabant-Grensrit, die op 16 en 17 maart wordt gehouden, zal een nietiwe strafpuntenregeling toegepast worden. De R.A.C.-Zuid, die deze rit organiseert heeft een gedifferentieerde strafpuntenregeling ontworpen. Tot nog toe gold, dat voor iedere ge miste controle eenzelfde aantal strafpun- ten werd gegeven. Daar de ene controle moeilijker is dan de andere, schonk deze regeling weinig voldoening. Het systeem dat nu zal wonden ge volgd, komt in het kort op het volgende neerHoe gemakkelijker de controle ls, des te groter wordt het aantal strafpun- ten dat een deelnemer, die deze post mist, ontvangt. Omgekeerd geldt natuur lijk- ook, dat een moeilijke controle, die niet wordt aangedaan, slechts een klein aantal strafpxmten oplevert. Ingewikkeld systeem. Het criterium of een controle moeilijk dan wel gemakkelijk is wordt, na afloop GEWESTELIJK ARBEIDS BUREAU WAALWIJK. Worden gevraagd KLEDING-REINIGING Naaisters Stiksters Volslagen dameskapster SCHOEN- EN LEDER Overleersnijders Bijtuigers Mach in e-zwikkers Overhalers Doorzetters Aankloppers Zool leer stanzers Ophalers Stikkers Hulparbeiders voor de gehele onderwerkafdeling Jeugdigen ter opleiding in hel lederwarenvak Jeugdige schoenfabrieksarbei- ders voor alle afdelingen Schoenstiksters Handschoenstiksters Handschoenencoupeurs Looierij-sjouwers van de rit bepaald aan de hand van het aantal rijders dat een controle heeft ge mist Uiteraard brengt dit ingewikkelde systeem meer werk voor de wedstrijd leiding mee. Daarom zal de voorlopige uitslag van de 13e Brabant-Grensrit niet onmiddellijk op zaterdag 17 maart na afloop bekend worden gemaakt, doch pas op zondag 18 maart. De deelnemers in de categorie A rijden 650 km met een gemiddelde snelheid van 45 km: de categorie B moet 450 km af- ku^n (hier is het gemiddelde 36 km). De Brabant-Grensrit telt mee voor het kampioenschap van Nederland betrouw- baarheidsritten. Er zijn reeds aanmeldin gen binnengekomen uit België en Enge land. in het BETERE GENRE Waalwijkse Stoomdrukkerij An toon Tielen - Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10