LAATSTE BERICHTE! l£i Ss UW MENING Wintermode te Turijn. I Uit de Langstraat TAFELTENNIS SSS?et?fftta en S5SS3G bne°sfflJteikd °m t0'heenïS 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 6 Baard wjjkTaxandria. Als Zondag a.s. Koning Win ter niet regeert, zal bovenge noemde wedstrijd plaats vinden. De üisterwijkers beschikken over een goed elftal, want op de ranglijst nemen zij de vierde plaats in. De Juliana-lui kregen m Oisterwijk een flinke neder laag te slikken. Zal deze neder laag gewroken worden? Juliana- speiers, ge weet wal er van jul lie verlangd wordt; als ge het 2e klasserschap wilt behouden, zal er uit een ander vaatje getapt moeten worden. Uw aanhang wacht met ongeduld op 'n over winning. Dus doe je best. Scheidsrechter is de heer F. H. van Duppe. Aanvang half drie. Het 3e elftal speelt om 12 uur thuis tegen KWB 3. Denk er om lui, het is een plaatselijke ont moeting, laat U dus niet verras sen en denk om de bovenste plaats. Het 4e lftal gaat naar Haar steeg 2 en speelt daar om 12 uur. We verwachten hier toch wel 'n puntenverdeling. Het 2e elftal is vrij. R. W. B. Wat zal het-a.s. Zondag zijn? oetballen of schaatsenrijden Zoals de toestand van de velden momenteel is, zal de KNVB er zeer verstandig aan doen om het gehele programma af te gelasten. Voor RWB zijn vastgesteld: Hero-RWB, eventueel vertrek 1 uur. RWB 2—Boxtel 2. RWB 4Dongen 3, 12 uur. Baardwijk 3RWB 3, 12 uur. WAALWIJK. TTV RKC. Het zou deze week een pech- week worden voor de vereniging. De eerste teams van de dames en heren, beide kampioenspreten denten, moesten elk met een in valler spelen. Bij de heren was dit de heer Jurkiewicz. Gelukkig speelde KTC maar met twee man zodat er bij dit ongeluk toch ook een meevaller was. Het ongesla gen record werd zodoende ge handhaafd. Bij de dames is het echter slechter afgelopen. Mej. van Baardwijk moest door ziekte haar plaats afstaan aan Mej. Ee kels. En al wist deze een wed strijd te winnen, het moreel van het team was en bleef aangetast. Gelukkig is de kans niet geheel verkeken en wanneer men met hetzelfde elan blijft spelen als tot nu toe, dan zal het geluk ook wel eens aan jullie zijde komen. Het tweede tetifn van de heren speelde, wat twee man betreft, een prima partij. Het was daar om zo jammer dat de invaller niet één wedstrijd wist te win nen. Een 50 stand ging nu ver loren in een gelijk spel. Maar ook hij heeft alles geprobeerd, maar wanneer het eenmaal niet wil, dan kun je dit niet forceren. Uitslagen Dames Were DiRKC (54 RKC 3—TOS 2 4—6 Heren KTC 2—RKC 3—7 RKC 2—Luto 2 5—5 DOS 4—RKC 3 10—0 SINDS 1945 IN NEDERLAND VOOR 456.000 GEZINNEN WONINGEN GEBOUWD. In 1S55 zijn 00.819 woningen gereed gekomen tegen 68.487 in 1954. Gerekend tot en met De cember 1955 zijn sedert de becrij- ding 439.877 woningen gebouwd. Hiervan zijn er 16.759 als duplex- woning ingericht, zodat er se dert Mei 1945 voor 456.636 ge zinnen nieuwe woonruimte is ge sticht. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek, dat deze cij fers geeft, werd in het gehele jaar 1955 begonnen aan de bouw van 76430 woningen tegen 61254 in het gehele jaar 1954. Aan het eind van 1955 waren 76.122 wo ningen in uitvoering. Eind 1954 60.709. TWEE INBREKERS SLOEGEN BEJAARDE VROUW NEER. Woensdagavond omstreeks half negen vond het bejaarde echt paar J. Dirkmaat aan de Leus- derweg te Amersfoort na 'n kort bezoek in de buurt de deur van zijn winkel open. Twee dieven, die op heterdaad werden betrapt namen snel de vlucht, waarbij zij de 70-jarige mevrouw Dirk- maat neersloegen. Zij viel met 't gezicht tegen een ijzeren fietsen rek. De béide mannen verdwe nen in de duisternis. Last van zenuwen MIJNRAMP IN BELGIE EIST ACHT DODEN. In de kolenmijn „Rieu du Coeur" in de buurt van Bergen België) heeft zich een mijngas- ontploffing voorgedaan, Waar door acht mijnwerkers om het leven zijn gekomen. Het ongeluk deed zich Woens dagmiddag voor. In een der gan gen, waar enkele tientallen mijn werkers aan de arbeid waren, kwam plotseling mijngas vrij. Het ontplofte niet, doch wel sleepte het een kolenmassa mee, waaronder drie arbeiders werden bedolven. Het gas verspreidde zich daarna door de galerij, waar een tiental andere arbeiders aan het werk was. Tenminste vier van deze mijnwerkers vonden de verstikkingsdood. Hijn lijken zijn al geborgen. Aangenomen wordt, dat zich in de galerij, die door de neerge storte kolenmassa is afgesloten, nog mijnwerkers moeten bevin den, doch of zij nog in leven zijn kan men niet zeggen. Woensdag avond meende men, dat er nog urie mensen in de galerij moes ten zijn. Koning Boudewijn heeft zich onmiddellijk naar de plaats van de ramp begeven. AUTO DOOR TREIN AANGE REDEN OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Dinsdagmorgen is op een on bewaakte overweg op de Verein- strasse te Gronau een auto door een trein aangereden. Van de vier inzittenden zijn er drie om het leven gekomen, n.l. twee in Gronau wonende Nederlanders, de 55-jarige wagenmaker C. van Eissen, die de auto bestuurde en de 57-jarige timmerman G. Ven- nink, die enkele uren later over leed; 's avonds overleed de der de, de 20-jarige A. Valk. De toe- i a2« ,va.n de ymrde inzittende, de 22-jarige H. Buss, is zeer ern stig en men vreest voor zijn le ven. De beide laatstgenoemden woonden in Gronau. GROOTSTE MEUBELBEURS IN NEDERLAND. MODERNE MEUBEL OVERHEERST. Momenteel wordt in de Jaar beurshallen aan de Croese" laan te Utrecht de grootste Vak beurs voor Meubelen en Woning textiel gehouden, die ooit in ons land te zien is geweest. Er zijn exposanten op een ruimte van 12.000 M2. Groot nieuws en ingrijpende veranderingen breng' deze beurs niet. Over het alge meen valt het echter wel op, dat net moderne meubel terrein wint en dat in de woninginrichitng de vrolijke, heldere tinten overheer sen. Tussen al het fraaie dat deze Vakbeurs te zien geeft, bevindt zich echter ook veel „kitsch", zo dat men er gogd^an zal doen een en ander met een kritisch oog te bezien Opvallend is, dat zwart en anthraciet-grijs veel toepas sing vinden. p De officiële opening werd vre- richt door drs. J. H. D. Kast di- recteur-generaa1 yan Handel en li} «n i6 k waarbij deze wees op \r a ^e'angstelling van het rirhtfn» G §ubIiek voor de in lichting van de woning. Deze be langstelling houdt niet alleen ver- ivitiiV10 6 verkoogde bouwac- iJi t .maar 00.k met de groei ende belangstelling voor interi eurvernieuwing, die dubde bil blijkt uit het feit, dat de omzet met 10 ™teubelin.dustrie in 1955 met 10 pet. was toegenomen. De ze stijging van de omzet is niet alleen het gevolg van een geste gen welvaartspeil, maar ook van publiek Verandering bij het lichte houtsoorten1'en'"'vrolifké heldere kleuren, doch ook zware banken, imposante driedeurs oressoirs treft men aan op deze zoeker enkel belan«s tel lende be schenkt. 6 aangename UI'en DE CONFERENTIE TE GENEVE. De besprekingen van Woens dag lussen de Nederlandse en In- heErS' d"ega"es 'n Oenève hebben de partijen de overtui ging gegeven, dat de grootste besluit te komen het verschil van mening over de geschilten- regeling is. Het gaat hier om het armtreren m mogelijke geschil- *"ssen Nederland en Indone sië op een wijze welke, althans am r„ f W?ns der Nederlandse delegaite, tenslotte de gelegen heid moet bieden om een beroep te doen op een internationale rechter, Nederland heeft gemeend een concessie te doen door deze hetr«küenreSeIing a,leen maarte betrekken op de oude Nederland se rechten in Indonesië, die een aflopend karakter hebben. Maar wat naar Nederlandse opvattin gen verlichting voor de Indone siërs zou moeten zijn, wordt door nen juist aangevoeld als 'n ver zwaring van de wensen der te genpartij. De delegatie uit Dja karta meent, dat zij in haar land met voor het voetlicht kan tre den met een geschillenregeling van internationaal karakter, om dat men in Indonesië van mening d<if ook ten behoeve van de oude Nederlandse rechten voor zieningen in de eigen nationale wetten voldoende kunnen zijn Voor Nederland is dit onaan vaardbaar. (Buiten verantwoordelijkheid der j Redactie). j Geachte redactie. Ik rijd Dinsdagmorgen op mijn fiets door de Grotestraat naar Baardwijk. In Baardwijk aange komen, stond ik verstomd, zo mooi de weg was schoongemaakt en goed berijdbaar. Ik vraag me af: kan zoiets ook niet in het centrum van de stad gebeuren? Daar is nog veel meer verkeer en de verbinding met de Langstraat. Als het nu gaat dooien, is de el lende nog veel groter, terwijl in Baardwijk dan in een ommezien niets meer te zien is. 't Is ook geen reclame voor het V.V. in Waalwijk. Als men er Zondag even met de driehoek door was gegaan, was dit een kleine moei te geweest en had men er veel gemak van gehad. Ik schrijf hier uit naam van alle fietsers. Hoogachtend, Een Wijkverpleegster. Waalwijk, 8 Febr. 1956. Geachte Redactie, Gaarne zag schrijver van on derstaand artikel, dat dit in Uw blad werd opgenomen. Hopende op plaatsing daarvan, dank ik U bij voorbaat. L.S. U zult ongetwijfeld deze cou rant van A tot Z lezen, dus ook het volgende onderwerp „Bal Ma ter Amabilisschool". Er is een nieuwe wijze van vorming voor de jeugd. Een heel klein, doch zeer belangrijk onderdeel in deze opgroei naar de volwassenheid is de jeugd gelegenheid geven el kaar te treffen, derhalve ook in een dansgelegenheid. Aldus de aanhef over dit artikel. Naar aanleiding daarvan, en waarover nog meer jeugdopvoed- kundigen vallen, ben ik in de pen geklommen. De hierboven genoemde bal avond is naar alle wens verlopen en alle lof voor de betreffende organisatoren. Maar niet voor de leraar, die een danscursus gege ven heeft alhier en het blijkbaar nodig vond om de leerlingen per bus naar hun eigen woonoord te laten terugkeren en het op deze manier Zondagnacht 1 uur is al vorens de desbetreffende kinde ren thuis gearriveerd zijn en het minstens 1.30 uur geworden is vooraleer zij te slapen gaan. Het spijt mij, maar de jeugd hoeft het nachtleven niet te leren. Tevens bezit de stad Waalwijk een vereniging, welke zich KJMV noemt. 1. Bestaat deze vereniging wer kelijk uit nazaten van de mid denstand alhier? 2. Vindt het bestuur het dan zo noodzakelijk om een vergade ring om 12 uur middernacht te laten beëindigen? 3. Heeft 't betreffende bestuur bij de betrokken ouders wel eens geïnformeerd, hoe deze daarover denken? 4. Ziet het bestuur toe op wat er en hoeveel er verteerd wordt De eerste vraag wil ik toelich ten met een voorbeeld. Een fa brieksarbeider enz. behoort bij de KAB georganiseerd te zijn. Èen onderwijzer of leraar enz. bij de middengroep. Een middenstander bij de RKMV b.v. De nazaten derhalve dienen ondergebracht te worden in de afd. jeugd en on derverdeeld naar groepen. Op vraag 2 zou het bestuur al leen kunnen antwoorden: „ja" (ook met dansavond). De ver antwoording ziet men blijkbaar niet zo zwaar, dunkt mij, of mo gelijk heeft men absoluut geen idee van opvoedkunde, enz. Daar schrijver dezes practisch heel Nederland doorkruist heeft (op 3 provincies na) en niet al leen met jeugdproblemen te ma ken heeft gehad, doch ook bestu deert, keur ik deze en met mij vele anderen gang van zaken met goed. De jeugd moet geleid worden naar het goede, het vindt vanzelf de weg naar het kwade. Met grote bewondering heb ik ter plaatse het gouden feest van de R.K. voetbalvereniging WSC zien verlopen. Ik kan niets an ders zeggen dan keurig; geen vechtpartijen enz. Jammer echter en nu spreek ik als jeugdlei der dat de jeugd niet eerder werd verwijderd. Aangezien ik hier ter plaatse langs de weg timmer, zoals men dat pleegt te noemen, moet ik uit zakelijk oogpunt eindigen zon der mij bekend te maken. Bent U het met mijn zienswijze eens of heeft U ook interesse voor de be langen van de jeugd, zo kunt u bij de redactie van dit blad mijn naam en adres verkrijgen. Laat de desbetreffende vereni gingen van bovenstaande in houd iets overnemen in gunstige zin, waarbij dan zeer zeker de belangen behartigd worden en 't moraal niet geschaad van onze jeugd. Immers zij moeten de fundamenten vormen voor een nog gezondere 1 maatschappij waarvan eenieder afhankelijk is. Fr. Is Turijn een modestad? Het is dat waarschijnlijk vroeger ge weest, toen zijn vooraanstaande couturiers, rijk aan scheppende energie, elk seizoen collecties konden uitbrengen, welke op een hoog peil stonden en naast de sobere en beheerste smaak, wel ke zij ook nu nog ten toon sprei den, vermoedelijk ook beschik ten over een rijke keus van ori ginele en nieuwe ideeën. Dat is tegenwoordig niet meer in die mate het geval. De bekend ste Turijnse modehuizen werken uitsluitend voor hun priv. cliën- tèle en maken elk zeizoen om vangrijke mozaiek-eollecties ge reed, waarin men authentieke Parijse modellen aantreft naast talrijke uitstekende copieën, en dat alles nog gemengd met han dige „bewerkingen" van andere Franse modellen, die te gewaagd worden geacht om het in hun originele gedaante in de collectie te kunnen „doen", en daarom zijn aangepast aan de Turijnse smaak. De „goede smaak, waar voor de Turijnse vrouw bekend staat, bestaat nog altijd, maar het is een goede smaak die niets gewaagds doet en geen risico neemt en sedert jaren zichzelf gelijk gebleven is. Daar zij uit sluitend gericht is op de Parijse voorbeelden, valt zij in het ka der van de Italiaanse mode enigs zins uit de toon. Ten onrechte verwondert men zich in Turijn over het interna tionale succes van de grote cou turiers van Rome, Florence en Milaan die ieder seizoen opnieuw bereid zijn ieder risico te nemen, mits zij iets nieuws kunnen schejypen, dat de Italiaanse mode van jaar tot jaar sterker en le- venskrachtiger maakt. Eigenlijk zou men eerder verbaasd moeten staan over de afzijdigheid van de Turijnse couturiers, die de Itali aanse mode geheel over 't hoofd zien en voortgaan modellen en copieën te betrekken uit Parijs, zonder zich er rekenschap van te geven, dat er ieder seizoen te Ro me of Florence modellen worden getoond, welke minstens even in teressant zijn als de Franse. Toch zijn er ook te Turijn cou turiers met een vooruitstrevende geest SOLARO, NAIDE en PANIÉ namelijk die met de perfecte kleermakerskunst, wel ke te Turijn traditioneel is, ook Italiaanse modellen verwerken. Hun gemeenschappelijke najaar show was een groot succes. NAIDE gebruikte zachte, hari ge wolsoorten voor ruime man tels met een nieuwe, mooi afge ronde schouderlijn. Voor de tail leurs van bijna-rechte lijn met la ge, even aangeduide taille, kiest hij verschillende .soorten Shet- lands en visgraat tweed. De mid dagjaponnen van dun, fluwelig laken of met precieuze Chinese motieven bedrukte jersey, heb ben een smal toelopende lijn en charmeren door hun eenvoud. Een van de origineelste mo dellen heeft „Ochtend te Turijn". Het is een ensemble in Italiaan se stijl. De mantel van citroen gele Shetland geeft de taille aan op borsthoogte en wordt naar de zoom toe geleidelijk wiider; de nevelgrijze japon van dunne wol vertoont de moderne empirelijn. SOLARO heeft een voorkeur voor middeldikke zachte, warme wollen stoffen, waarmee hij zijn geklede tailleurs nog nauwslui- tender en nog smaller van rok maakt. Deze modellen volgen een klassieke lijn, die op persoonlij-, ke wijze is geïnterpreteerd metï behulp van pinces in lengterich- ting, die de rechte lijn van het jasje handhaven en toch het bo venlijf smal maken. Driekwart en vooral zeven/ achtste jasjes zijn talrijk in deze collectie, die uitermate sober van lijn is, doch gekenmerkt wordt door opvallend mooie visgraat- stoffen, bouclé's en gemêleerde stoffen, waarin donkerblauw, roest- en hazelbruin overheersen. Voor de morgenensembles wordt enig tweed gebruikt, maar voor het overige overheersen effen en fantasie laken, lichte en zware jersey, wollen satijn, vigogne en crepe. Een van de meest geslaag de modellen van een ochtend-en semble bestaande uit een rechte japon, die van boven tot onder op de rug is dichtgeknoopt, aan gevuld met een 7/8 mantel van vrijwel klassieke coupe, met dubbele sluiting en lange, platte revers. De japon is gemaakt van nootbruine dap frappé, de man tel van dunne blonde loden. PANIÉ schijnt zich gespeciali seerd te hebben in een zeer jeug- dig genre, dat het midden houdt tussen boutique op een hoog neil en haute couture. De eenvoudige ochtendtailleurs maken gebruik van schotse ruiten in wintertin- ten, om de nadruk op het jeug dige te leggen, dat eveneens ge accentueerd wordt door de vele tijn gephsseerde rokken. Sport- ensembles en mantels van soe pele wollen stoffen tonen 'n voor keur voor de eenvoudige rechte lijn. Een reeks elegante middag- japonnen van jersey toont nog maals de voortreffelijke kwali teiten van deze stof voor dit soort modellen. Drunen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. ojLue! N.C.B. DRUNEN—ELSHOUT, De N.C.B. DrunenElshout hield j.l. Maandagavond in het Dorpshuis een algemene ledenvergadering, waarop en kele belangrijke besluiten werden geno men. O.a. werd besloten over te gaan tot het aanschaffen van een vrachtwa gen voor de CHV. 'Dit in verband met de steeds stijgende omzetten en de steeds hogere vrachtkosten. De voorzitter licht te de reden, waarom men een vracht wagen wilde aanschaffen, zeer uitvoerig toe en achtte in het raam van een eco nomische bedrijfsvoering het aanschaffen van een vrachtwagen verantwoord. Ook zal met deze aanschaffing het personeel moeten worden uitgebreid met een chauf feur, waarvoor het bestuur schriftelijke sollicitaties inwacht Er bestaan ook plannen tot het op richten van een winkel in bestrijdings middelen en technische artikelen. In ver band hiermede werd het bestuur ge machtigd de huidige gebouwen aan de Stationsstraat uit te breiden met een winkel, plus kantoortje. Machtiging werd gegeven tot een bedrag van f 15.000. Van het oorspronkelijk plan om een winkel-woonhuis te plaatsen in de Julia- j nastraat, werd om verschillende redenen door het bestuur afgezien. De heer Kamp wees er bij de bespre kingen nog eens extra op, dat op gebied van opslag en verkoop van bestrijdings middelen, verdere wettelijke regelingen worden verwacht, in het licht waarvan deze plannen tot 't stichten van 'n win kel wel bijzonder belangrijk kunnen wor den genoemd als de CHV de verkoop in 'handen wil houden. Bij deze nieuw te bouwen winkel werd met de even tuele uitbreiding der wettelijke regelin gen reeds rekening gehouden. Bij de mededelingen deed de secreta ris een beroep op de leden medewerking te verlenen bij de inningsregeling van de contributie. Verder werd mededeling ge daan dat op 23, 24 ten 25 Februari een retraite zal worden gehouden. Opgave kan geschieden bij het bestuur en op de pastorie van beide parochies. De heer A. Kamp, technischm advi seur der N.C.B.-afd. Drunen—Elshout, gaf deze avond nog, een uiteenzetting over ruilverkaveling en wat daaraan vastzit. Het vorige jaar machtigde de afdeling Drunen-Elshout het bestuur de nodige stappen te doen, welke de ruil verkaveling in dit gebied zouden kunnen bespoedigen. Het resultaat van dït besluit was ge weest dat het bestuur e'en uitvoerige ge dachten wisseling heeft gehad met het Gemeentebestuur en met de Rijks- en Provinciale diensten, welke met de ruil verkaveling te maken hebben, met de waterschapsmensen en vele anderen. Het resultaat van deze besprekingen is geweest, dat bij al deze instanties en diensten welke met de ruilverkaveling te maken hebben, de gedachte aan ruil verkaveling in dit gebied meer levendig is geworden, wat, aldus spreker, al een belangrijk winstpunt is. De heer Kamp had veel lof voor al deze mensen, welke

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6