Waaiwijkse en Langstraatse Courant tie Langstraat Jaarvergadering R.K. J.B. MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 Uitgever VVaalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 per week. 79e JAARGANG No. 16 Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 Dr van BEURDENSTRAAT 8, KAATSHEUVEL TEL. 28«2. OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Elshout Drunen DE WERELD ROND Wij hebben allen, vrienden, in onze baldadige jeugdjaren dik werf bet hoofd gebogen bij het aanhoren der ouderlijke beris ping: waar moet dat met jou naar toe, vroeger in onze dagen gebeurde zoiets niet. Dat waren niet alleen zeer netelige, maar Ook ogenblikken van een diepe knagende twijfel, die nog toenam door de stelligheid waarmee ons geschiedenisboek beweerde dat onze voorouders allesbehalve brave broeders en zusters waren geweest. En deze twijfel werd al lengs tot zekerheid naarmate ons argeloos kinderoor bedrevener werd in het tussen de woorden door luisteren. Toen begrepen wij pas welk een fictieve braaf heid onze ouders met een wel haast aandoenlijke ernst hoog hielden. Wij hebben nooit aan leiding gevonden om hen in hun grote-mensen-spel te storen en £een haar op ons hoofd heeft er aan gedacht om dan ook maar de ondeugd in ons hart te laten binnen marcheren. Wij hebben ernstig getracht een gulden mid denweg te bewandelen, door deugd"en ondeugd te mengen, waarmee wij echter nimmer al ler instemming hebben verwor ven en dat er toe geleid heeft dat ook wij tegen onze bellentrek- kende zoon zeggen: jongen, zo iets deed je vader vroeger niet, waar moet dat met jou naartoe? Waar dat in Amerika naar toe gaat, is onlangs gebleken uiteen worden*1 gesprokën~Hij spoorde dan ook j onderzoek, dat een onderwijzer de aanwezige ouders aan, 'hun kinderen "it New Yersev heeft ineesteld. Haarsteeg uit New Yersey heeft ingesteld. Deze optimistische man wilde zich een beeld vormen van de zorg van de ouders voor hun schoolgaande kinderen. Hij belde de ouders od om hun de vraag te stellen: „Weet u waar uw kin deren op het ogenblik zijn?" In de meeste gevallen kreeg hij. o bittere ironie, de kindéren zelf aan de lijn, die niet konden ver tellen waar hun ouders waren. Nimmer hebben wij een be langrijker argument gelezen om geen telefoon te nemen. Als wij nu ergens zouden wil len zijn, dan is dat wei in het Amerikaanse stadje Weston. Wij zouden daar na onze talloze om zwervingen in Beetsterzwaag en Valparaiso, in Tehuantepec en Beek en Donk, in La Goruna en Odiliapeel, willen zitten op een bankje in het park, samen met de burgemeester van Weston. Met de zon op ons bolletje en met een goede sigaar zouden wij daar willen zitten glimmen van genoegen samen met de burge meester, die de enige man is die wij begrüpen en deswege zouden willen decoreren. Wij zouden ons i broodje met kaas met James I Morgan willen delen, omdat hij j heeft ingezien dat arbeid 90k j heilloos kan werken en niets doen derhalve heilzaam. Het I goede, zonderlinge Amerika kent zoveel speciale weken, dat James deze week zijn burgers heeft ver- j zocht niets iiit te voeren. Deze i „Niets-Doen-Week" heeft hij in- f; esteld om de mensen te laten erstellen van de vermoeienissen van al die speciale weken. Wij j zouden daarom onze hand op de schouder van James Morgan wil- len leggen en zeggen: „Dat hebt ge oed gedaan, James". Want wie het grote nut van het niets- doen inziet, is toch wel 'n groot man. hij erkent de volmaakste I tijdelijke bestemming van de mens: het paradiiseliike „dolce j far niente". En daarom zouden wij met James willen zitten op een hankie in het park van Wes- ton tegenover de kerk, terwijl de witte duiven klaDwiekend het blauw van de hemel zoeken en alle mensen niets lemen te doen. Wij beiden. James en wij. Met. een sigaar in het park. Maar wij kunnen dat hier niet doen, vrienden, omdat hier ieder weekje weer een ander weekje is. Wij kunnen hier niet in het park gaan zitten. Met de burge meester en een goede sigaar en de zon en de witte duiven en het nietsdoen. Want de burgemeester ziet ons aankomen Omdat wij een bijzonder zwak hebben voor paarden al was het alleen maar omdat zij Sinter klaas op het dak brengen wil len wij voor eenmaal een adver tentie in onze redactionele ko lommen opnemen. Voor een enigszins bemiddeld paard of een spaarclubje van paarden weten wij een in goede staat verkerende partij hoefijzernagels te koop. Het zijn er precies 12.000.000 en zij zullen door het Engelse leger in openbare veiling worden ver kocht. Men heeft tot deze verko ping besloten, omdat het Engel se leger nog slechts 900 paarden en muilezels telt, die al deze na gels wel niet meer zullen verslij ten, Het is triest, vrienden-paar den, maar' men heeft jullie trou we voeten niet meer nodig, men Vertrouwt koninkrijken tegen woordig toe aan rupsbanden. Wy kunnen daar ook niets aan doen, wij kunnen alleen maar zeggen dat wij liever één paard hebben dan 80.000 tanks; Mis schien is dit een troost voor jul lie als jullie daar zo staan te mijmeren in de warme winter- stal. Mochten er dus nog paarden zijn De emancipatie der vrouw volgt zoveel vreemde wegen, dat de grote levensweg slechts nog door een maximum aan knipper lichten begaanbaar blijft. Was tot op heden cfe autorijdende vrouw hiervan het beste bewijs, thans kunnen wij hier ook nog de pijprokende vrouw bijvoegen. Hoe da vrouwen tot het pijpro ken gekomen zijn, weten wij niet, te onduidelijke psychologische factoren spelen hier een rol. Misschien heeft een of andere modekoning onlangs een deux- pièces gelanceerd in' combinatie met een echte lange Goudse doorroker. En dat is natuurlijk genoeg, want brengt zo'n man zoiets, dan wordt er een pijp ge rookt, lekker of niet lekker, zwaar of niet zwaar. Zelfs in bed worden er dan nog pijpen ge rookt, tenminste door mevr. Mar- garetha Sundstroem in Stock holm. Dezer dagen wilde zij voor het slapen gaan nog gauw een paar trekjes doen en vatte der halve de kaars van het nacht kastje om de brand in de geuri ge tabak te steken. Haar trek- techniek was evenwel nog wat zonderling, want haar slaapmuts vloog in brand. Toen haar doch ter met enige emmers het vuur gedoofd had, zei het vrouwtje: „Dit was de zwaarste pijp van mijn leven." Wij hebben het allemaal nog eens nagekken, maar wij komen er niet op voor. En gij komt er evenmin op voor, vrienden. Nie mand van ons behoort momen teel tot de mooie jongens, waar van duizenden mooie plaatjes boven het bedje van duizenden mooie en niet mooie meisjes han gen. Wij weten wel dat dit droe vig is en dat ge daar niet gemak kelijk overheen komt, maar ge zult het moeten nemen, evenals wij. Weet ge wie nu het mooiste jongetje van de wereld is? Tony Curtiss. En na hem komt het al weer wat ouder jongetje Clark Gable, die wij juist nooit zo erg hebben gemogen om zijn gezicht met de zuurtjeskraamglimtach. Daarna komen er nog meer jon gens, die ge misschien allemaal wel eens in het donker van een bioscoopje hebt gezien. Maar nergens gij en nergens wij. Dit is voor ons het zoveelste verdriet van dit weekje. Maar ge moet maar denken, dat onze tijd ook nog wel eens komt. Dan zullen wij het mooie jon getje zijn. En we zullen in 't park zitten. Met een sigaar. Met de witte duiven en de zon. Met het nietsdoen. En misschien met de burge meester. Vlijmen „DE ECHO" geeft U voor Waalwijk, Kaatsheuvel en de Lang straat DE BESTE RECLAME Heusden Kermis. Voor de kermis, welke van 10 t.m. 14 Mei a.s. alhier zal wor den gehouden, zijn aan de navol gende kermisexploitanten een staanplaats toegewezen: Gebakkraam, Suiker-nougat- kraam, Kunstglasblazerij, Entos- sport (balspel), Miniatuurtrein, Zweefmolen, Kinderpaleis (baby- sport), Autoscooter, Bumper- spel, Bal-coroter, Eendenhengel- spel, Schiettent, Viskraam, Brie- vensport en een Speelgoedkraam. Burgerlijke Stand over Jan. 1956. Geboren: Maria Johanna Hu- berta dv M G v Hooft en J H Th v d Staak Petronella Josephi- na Theodora Maria dv Th B J Geurtz en W G Witlox Phi lippine Helena dv Ph Nieuwkoop en A v Diemen. Gehuwd: Antonius Fitters 32 jaar en Razewina Gerdina Lucia van Bladel 24 jaar beiden alhier. Jacobus Gerarduk Maas 21 jaar te Waalwijk en Maria Cor nelia Beijersbergen 19 j. alhier. Overleden: Geen. Gapet Ie Uitvoering 't Rozeknopje. Ondanks bittere koude, grote belangstelling. De uitvoering, die de gemengde zangvereniging ,,'t Rozeknopje" Woensdag- en Donderdagavond in Stationskoffiehuis Pruijssers voor donateurs en introducé's gaf, is èn wat de belangstelling èn wat de af werking van het programma be treft, schitterend geslaagd. Zeer ve len hadden aan de uitnodiging tot bijwoning der jaarlijkse uitvoering gevolg gegeven en v.ooral de eerste avond was de zaal meer dan vol, waardoor meerderen zich een staan- plaatst moesten getroosten. De beschermvrouwe, mevr. Ger- lach-PIuijskens, die steeds in alles hartelijk met de vereniging mee leeft en die slechts bij hoge uitzon dering ter gelegenheid van een uit voering verstek laat gaan, gaf ook nu weer door haar aanwezigheid Woensdagavond van haar belang stelling blijk. De Edelachtbare Heer Burgemeester Smit, dié eveneens tot de geregelde bezoekers der uit voeringen van 't Rozeknopje be hoort, was dit keer tot zijn spijt ver hinderd. Beide avonden opende het koor, na een begroetingswoord van de voorzitter, dr Gerlach, onder lei ding van zijn dirigent, de heer Louis Sarts uit Waalwijk, en geaccompag neerd door mevr. Foldervaart-Col- lee het programma met „Tic e tic e toe", een Italiaanse volksmelodie in de bewerking van J. Goudappel, waarna achtereenvolgens uitgevoerd werden „Die zwölf Rauber" van H. Steen, met solo-partij, vertolkt door de bariton Sjef v. Breemen, en het koor der landlieden uit „Cavalier!» Rusticana" van P. Mascagni. Nadat nog gedeelten uit „Der Zigeuner!»»- DE ECHO WHET ZUIDEN -■» Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal f 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per a.m. Contract-advertenties speciaal tarief. In café C. Klerks hield de RKJB afd. Elshout haar algemene jaarvergadering. Lie voorzitter, de heer J. Muskens Az. opende met de chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder de geestelijke adviseur, de ZeerEerw. Heer Pastoor G. Versteeg, de heer H. van Herpt, assis tent tuinbouwconsulent en de heer A. Pulles Hz. als afgevaardigde van de NCB hartelijk welkom. Er waren circa SO leden aanwezig. De notulen der laatste vergadering werden zonder opmerkingen onder dank goedgekeurd. A Daarna kreeg de secretaris, de heer A. Pulles Mz. het woord voor het jaarver slag. Daarvan valt het volgende te mel den: Op technisch gebied werden twee cursussen georganiseerd, n.l. een cursus rundveekennis, gegeven door de heer v. Laarhoven, Rijksveeteeltconsulent, waar aan door 15 leden werd deelgenomen, en eén cursus Voeder- en weidebouw, ge- geven door de heer A. Kamp, met twaalf deelnemers. Aan de Rundveebeoorde- lingswedstrijden werd door 19 leden deelgenomen.?. Vermeer werd eerste, Sj. Muskens Mz. tweede. Tien leden deden mee aan de Aardappelkostprijsbereke- ningswedstrijd. Eerste werd J. Pullens Gz., tweede J. Robben. Aan de tuin- bouwgewassenwedstrijd spruiten deden 8 leden mee. Eerste werd A. Kolmans, 2e J, Pullens Gz. Aan de aardappelop- brengstwedstrijd met 125 struiken deden alle leden mee. Opbrengst voor de kas. Gebr. Klijn Jz. werden eerste met 271/2 kg., J. v. Logten 2e met 266 kg. In kringverband tuinbouwwedstrijd be treffende aardbeien behaalde H. Klijn jz. de 2e pr, G. Moonen de 7e pr. W. Klijn jz. nam deel aan de kringbedrijfswed- strijd grasland. Lopende is nog een stalwedstrijd met 8 deelnemers. Het godsdienstig sociaal terrein 'had ook zijn activiteiten. Deelgenomen werd aan een retraite en aan de kringbede vaart. Voor de Oostpriesterhulpactie werd een graaninzameling gehouden die f 450.opbracht. De wed. Klerks werd geholpen met oogstwerkzaamheden. De Lourdes-actie, oud papier en ijzer, bracht de eerste keer f 52.60 op. Ook op cultureel gebied liet de afde ling zich niet onbetuigd. Op de Kringdag te BerUcum behaalde de onlangs opge richte zangclub de 2e prijs, terwijl het duo C. v. Wijk- G. v. Huiten een le prijs behaalde. In de declamatiewedstrijd wist G. v. Huiten Gz. en H. v. Huiten Pz. resp. de 7e en 8e plaats te bezetten. Het financieel verslag gaf een batig jaarsaldo aan van f 40.67. De penning meester werd dank gebracht voor zijn Zuinig en accuraat beheer. Besloten werd om in de contributiere geling geen wijziging aan te brengen. De aftredende bestuursleden de heren J. Muskens Az. en Sj. de "Wit werden herkozen. Het program voor het a.s. zomersei zoen werd besproken en vastgesteld. Voor de tuinbouwgewassenwedstrijd aardbeien op de z.g. vermeerderingsveld jes met 100 planten gaven zich 10 leden op. Voor de tuinbonenwedstrijd juitge- plant) 7 leden. Voor de bedrijfswedstrijd in afdelingsverband suikerbieten met kostprijsberekening 11 leden. Op de kringwedstrijden zal W. Klijn Jz. de af deling vertegenwoordigen met de kring- proef suikerbieten: J. Pullens Gz. in de bedrijfswedstrijd aardappelen en kost- pdijsberekening; Al Kolmans, H. Klijn Jz. en M. Smits in de tuinbouwwedstrijd. Met de kermisdagen zal men een oriën- teringsrit en een veebeoordelingswedstrijd houden. Ook zal men op 3 Juni te Vin kei en op 15 Juli te Haarsteeg aan de kring sport dagen deelnemen. Ook aan de kringbosloop en aan het volleybaltour- nooi zal worden deelgenomen. Daarna werden door de voorzitter de diploma's uitgereikt aan de deelnemers van de werktuigencursus. De ZeerEerw. Heer Pastoor sprak daarna een opwekkend woord, beval de kerkboeken „Kruis en Ploeg" aan en fe liciteerde de voorzitter met dient benoe ming tot kringvoorzitter. De heer H. van Herpt werd dank ge bracht voor 't vele goede voor de afde ling gedaan en feliciteerde met zijn pro motie. Nadat in de rondvraag vele leden een afdoiend antwoord hadden gekregen, sloot de voorzitter onder dank deze zeer geanimeerde vergadering. Kerkelijke Fanfare. Door bestuur en leden van de Kerke lijke Fanfare zal in de komende dagen weer bij de parochianen worden aange klopt voor de jaarlijkse financiële bij drage als erelid, donateur of begunstiger. Benoemd. De heer J. Muskens Az„ tot nu toe secretaris van de RKJB Kring 's-Herto- genbosch, is nu benoemd tot voorzitter van de kring. Een mooie promotie, wakr- op de afdeling Elshout trots kan zijn. Avondmis. A.s. Vrijdag zal ter gelegenheid van de Eerste Vrijdag om half 9 een plechtige Avondmis worden opgedragen. De Smashers, Hat 2» teBm va n De 'Smashers speel- -1. de tegen PJS 1 uit Vught 5>5. Smashers 3Anima 6, Vught 9- Smashers 5De Zwaantjes 3, St. Mi chielsgestel 91. Rikocmeours. Op Zaterdag en Zonudag 10 en 11 Maart organiseert de biljartclub Nooit Gedacht, gevestigd in caté v, d. Geld, ui haar clubhuis een groot rikconcours, waarvoor tal van fraaie prijzén beschik baar zijn. De aanvang is beide avonden om 7 uur. Forumavond KAB. In het kader van haar ontwikkelings programma 1955-1956 houdt de KAB op Woensdag 6 Maart een forumavond. Filmavond. Voor de leden van de R.K. Midden standsbond met hun huisgenoten zal op Dinsdag 28 Februari in de zaal van ca fé Elshout een filmavond worden gege ven, die verzorgd wordt door de film centrale van de Middenstandsbond. Aanvang 8 uur. CïA-A b i J, van Wezel voorzitter van de Coop. Zuivel vereniging Drunen en Omstreken. iA.lsl^ALil u. u. Op een bestuursvergadering van de Coöperatieve Zuivelvereniging alhier werd de heer J.van Wezel benoemd tot voorzitter, dit vanwege het feit dat de heer M. van Halder door het bereiken van zijn hoge leeftijd zijn functie heeft neergelegd. De heer van Halder is mede oprichter der zuivelfabriek en reeds meer dan 50 jaar bestuurslid. Vanwege zijn grote verdiensten voor de zuivelfabriek werd de heer van Halder benoemd tot erevoorzitter. Oudersavond. De welpen van de Dr. Ackermans- groep hielden deze week in de zaal van Gez. Elshout een zeer druk bezochte ou dersavond. Onder leiding van de leid sters werden de verschillende toneelstuk jes met veel succes opgevoerd. Alles was tot in de puntjes verzorgd 'en het geheel werd op een onbevangen en prettige wij ze gebracht. In de pauze kwam er nog een kopje koffie en een verloting ter be strijding van de kosten; deze had veel succes. De aalmoezenier kapelaan van Boxtel, vroeg in een kort woord het jeugdwerk in al z'n vormen te blijven steunen en deed een beroep op de jeugd leiders en leidsters zich voor de jeugd te blijVen inzetten. Stille Omgang. De jaarlijkse Stille Omgang zal dit jaar voor Waalwijk en omstreken ge houden worden in de nacht van 3 op 4 Maart. De reis gaat als andere jaren per bus. Opgave voor Drunen kan geschie den bij de broedermeester J. Merkx, Sta tionstraat, voor 2 Maart. Jaarvergadering Tuinbouwver, Drunen. De Tuinbouwver. DrunenElshout houdt deze middag in café v. San haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt: jaarverslag en bestuursverkie zing, alsmede bespreking waarschuwings dienst én excursie. Tevens zal op deze vergadering een demonstratie worden ge geven met een motor-nevelrugspuit. Jaarvergadering KAB. In café Elshout houdt de KAB afd. Drunenop Woensdag 29 Februari haar algemene jaarvergadering. De agenda vermeldt: Jaarverslagen, bestuursverkie zing jen mededelingen. T oneeluitvoering. De toneelclub van de KAB „Ont spanning Na Arbeid" geeft op Zondag 11 Maart een toneelavond. Men komt voor het voetlicht met het blijspel „Het Spook van de Vrijburcht" van M. Jan sen en G. Nielen. Dit toneelspel wordt gespeeld in 't werkverband van het ka tholiek amateurtoneel en ingestudeerd mede onder leiding van Kees Spierings. Deze toneelavond is voor iedereen toe gankelijk. i boogsport in het algemeen hebbén ge daan en stelde hun ten voorbeeld aan de andere leden. Hij "spelde beiden een herinneringsmedaille op de borst en over handigde als blijvend aandenken een aardig cadeau. Beide jubilarissen dankten de leden voor deze hulde 'en beloofden in de toe komst te trachten de vereniging op een nog hoger peil te brengen; tevens spoor den zij de jongeren aan de vereniging trouw te blijven om tezijnertijd de ou deren te kunnen vervangen. Na deze huldiging werd de Vergade ring gesloten Jen bleef men nog lang ge zellig bijeen. Ontwikkelingsavond. In café J. Siegers hield de plaatselijke afdeling van de KAB wederom een ont wikkelingsavond. Als «preker trad op Pater Arnoldus van het klooster Marië-n- kroon met het onderwerp: „De noden van de hedendaagse jeugd". De belang stelling voor deze ontwikkelingsavond had wel wat groter mogen zijn, toen om circa 8 uur de voorzitter van de afdeling de heer L. v. d. Heijden, de bijeenkomst opende. i Pater Arnoldus, die hierna het woord verkreeg, zette op zeer duidelijke wijze de noden uiteen, waarin de hedendaagse jeugd als gevolg van de veranderde tijdsomstandigheden is komën te verke ren. Hij ging terug tot de tijd van voor de eeuwwisseling en schetste zijn gehoor de toestanden waarin het opkomende geslacht toentertijd verkeerde. De jonge mensen leefden toen in een veel rustiger sfeer, omdat men er een strengere leef wijze op na hield én vooral het gods dienstig leven een zeer voorname plaats innom. Als gevolg van twee opeenvol gende oorlogen en de grote vooruitgang die er is geboekt op technisch gebied, is de jeugd in een geheel andere situatie komen te verkeren. Doordat met al deze vooruitgang het geloof enigszins in het gedrang is gekomen en de jeugd de groot ste moeite heeft om in de storm des tljds staande te kunnen blijvén, meende spr. dat er gerust van de jeugd in nood kan Vergadering. Onder voorzitterschap van de heer M. v. Ravenstein hield de krulsboogvereni- ging Onderlinge Vriendschap Donder dagavond in café W. v. d. Loo haar jaarvergadering. Na de gebruikelijke opening werden door de secretaris de notulen van de vo rige vergadering, het jaarverslag en het financieel verslag voorgelezen. Uit het laatstgenoemd verslag bleek dat er een batig saldo aanwezig was. Het door OV te geven nationaal concours werd vast gesteld op 12 en 13 Mei e.k. Tevens werdén tijdens deze vergadering twee jubilarissen gehuldigd, n.l. de voorzitter M. van Ravenstein en het lid Th. van Gestel, die beiden 25 jaren onafgebroken lid zijn geweest. Zij werden hartelijk toegesproken door de keizer van de ver eniging, de heer Sj. v. Bijnen. Hij dankte beiden voor het vele wat zij in het be lang van de vereniging en voor de kruis- vooral te leren bidden en bun voor te houden dat het cristelijk geloof de bron j is, waaruit zij de kracht moeten putten j om staande te kunnen blijven. Daarnaast adviseerde hij de ouders, indien moge- j lijk, er voor te zorgen dat hun kinderen die de school hebben verlaten, een gede gen vakopleidine ontvangen, omdat zij dan later beter in staat zullen zijn op eigen benen te staan. Met een dankwoord van de voorzitter werd deze ontwikkelingsavond gesloten. Ruilverkaveling. In de grote zaal van café J. van Oijen alhier heeft op een middag in de afgelo pen week een vergadering plaats gehad die voor de agrarische bevolking van ge heel ons gewest van verstrekkende bete kenis kan zijn, indien tenminste aan het einde va n dit jaar, als de diverse con tactcommissies hun plannen gereed 'heb ben, de stemming over het al of niet verkavelen van een groot gebied van de Langstraat gunstig uitvalt. De inleidende conferentie die daarvoor nodig was en die geleid werd door Ir. J. F. Krugers, heeft in de afgelopen week alhier plaats gehad. De belangrijke rede die Ir. Krugers over het belang van een ruilverkaveling hield, kwam hierop neer, dat in 'het volgend jaar de beslissing moet vallen over het al of niet doorgaan van een verkavelingsobject van maar liefst 10.000 ha., omvattende het gebied geleaen ten "Westen van Den Bosch tot voorbij Waalwijk en dat hij noemde het ruilverkavelingsplan Vlijmen-Heusden. Om de belanghebbenden een duidelijk j beeld te geven, zal hun een plan wordën j voorgelegd, waardoor het mogelijk wordt j de consequenties van de beslissing die van hun zal worden gevraagd, te over zien. Om het geheel op tijd klaar te krij gen, bepleitte Ir. Krugers het totstandko men van een vijftal contactcommissies, die dan belangrijk adviserend werk moe ten verrichten. Dit 10.000 ha. grote ruil verkavelingsplan kenmerkt zich n.l. door speciale moeilijkheden. Zo ligt er een naar verhouding hoog percentage zeer kleine boerenbedrijven; er wordt vooral veel tuinbouw beoefend en t aantal wa terschappen, dat zijn zorg over deze 10.000 ha. uitstrekt, bedraagt minstens vijftien. In genoemde commissies zouden plaatsen moeten worden ingeruimd aan vertegenwoordigers van waterschappen, gemeenten, boerenorganisaties en groot grondbezitters. Dit verkavelingsplan, waarmede, als de stemming aan het einde van dit Jaar gunstig uitvalt, reeds in 1957 zal worden begonnen, voorziet in een tijd van 10 jaar; de totale kosten inclusief aanleg van waterlopen en wegen, worden ge schat op 20 mlllioen gulden. Onder de aanwezigen bevonden zich de burgemeesters van de belanghebbende gemeenten, de landbouwconsulent Ir. Crijns, de watergraaf mr. Vosters en ver tegenwoordigers van Prov. Waterstaat, Staatsbosbeheer en Planologische Dienst. Tot slot wees Ir. Krugers er nog op dat er naast een technische sanering van dit plan eveneens een sociale sanering noodzakelijk is, terwijl de bevolking zich eveneéns aan de gewijzigde omstandighe den zal moeten aanpassen. Wielerclub De Zwaluw. Het bestuur van de wielerclub De Zwaluw kwam In vergadering bijéén. Besloten werd, wanneer de wegen weer goed zijn, terstond te beginnen met de trainingswedstrijden. Verder werd besloten medewerking te verlenen aan het Comité Ouden van Da gen door het houden van een wielerwed strijd te Haarsteeg met medewerking van de R.K. Bossche wielerclub Gerrit Schul- te. Voor dit liefdadig doel rijden alle grote Vlijmense en Bossche favorieten en andere populaire renners. Grote opkomst van het publiek wordt zeker verwacht Voor dit mooie doel. De volgende ren ners hebben reeds toezegging gedaan: Tinl Wolfs, B. v. Ven, Fr. Libregts, v. Baardwijk, L. Pardoel, Rutten, Tim mermans, P. v. d. Veen, Goossens, J. v. Dal, K. Kuijs, J. Kivits; H. Kooien, van Engelen, L. Toebak, Solaro, S. v. d. Wiel, Walraven en de bekende Waai wijkse nieuweling A. de Vries. Verder nog verschillende goede renners. De da tum is Zondag 11 Maart te Haarsteeg, aanvang 1 uur. Vergadering Bouwvakarbeiders, In café P. v. Eggelen werd een verga dering gehouden, waarop alle georgani seerde arbeiders waren uitgenodigd. Als spreker was aangezocht de heer J. Spoor uit Vught, districtsbestuurder, die uit voerig de rechten en plichten van de ar beiders naar voren bracht. Over de loon politiek gaf hij een uitvoerige uiteenzet, ting. Alle aanwezigen waren zeer vol daan over vele uiteenzettingen, die nog al eén» fel waren. 1 IJspret Van bet weinige ijs waarvan de Vlij mense schaatsliefhebbers kunnen genie ten, werd dezer dagen weer druk gebruik gemaakt. Jammer dat het organiseren van wedstrijden uitgesloten was door de te kleine ljsoppervlakte. Postduivenvereniging De Zwaluw. Zaterdagavond kwamen de besturen van Nieuwkuijk, Drunen en Vlijmen bij- e'en in café v. et. Hout voor het bespre ken van de regeling voor het seizoen 1956. De voornaamste punten waren •amen africhten van oude en jonge dui ven, in combinatie vliegen, de vluchten die niet in BCC verband worden vervlo gen, de regeling voor gezamenlijk ver zendén. Er werd besloten deze punten in de komende ledenvergaderingen te be handelen. Brand; Zondagmiddag om ongeveer 6 uur loeide de sirene; er was brand uitgebro ken in de woning van Nol v. Kuijk. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon onverrichtèrzake terugkeren, Want t vuur was reeds geblust.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 1