Grootse huldiging van Pastoor v. d. Brekel BIUARTEN a» defctr'"8 hier; LAATSTE BERICHTEN Een kei van een Pastoor DB ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 FEBRUARI 1956 R&&msd!onksve@r Waspik 6.09 44 T ■2. br. Slaats, 't Zwaantje ron" van Joh. Strauss ten gehore waren gebracht, besloot 't koor zijn optreden met „Rozen uit 't Zuiden", eveneens van Joh. Strauss. De uit voering der diverse nummers vond bij de aanwezigen veel bijval en na ieder nummer oogstten werkende leden, pianiste en directeur een har telijk applaus. Het tweede gedeelte van het pro gramma werd verzorgd door de aan de vereniging verbonden toneelaf deling, die de klucht in drie bedrij ven naar Arnold Bach, in de Neder landse bewerking van Will Braken- berg „De rare familie" (Hoera, 't is een jongen) voor 't voetlicht bracht. De verschillende rollen werden, niettegenstaande enkele krachten voor de eerste maal optraden, ver dienstelijk vertolkt en veel heeft men genoten van de opvoering dezer klucht en herhaaldelijk werden de lachspieren bij koddige momenten danig op de proef gesteld. De regis seur, de heer de Bas, de speelsters en spelers werden werden na ieder bedrijf en vooral na het halen voor het laatste bedrijf, stormachtig toe gejuicht. Aan het eind van iedere avond dankte de voorzitter in hartelijke bewoordingen werkende leden van het gemengd koor met hun directeur en pianiste, waarop zij beide avon den het programma hadden ver zorgd. Dat spreker met zijn dank woorden de gevoelens der aanwezi gen eveneens vertolkte, bleek over duidelijk uit het applaus, waarmee men zijn instemming betuigde. Gezinsverzorging. Donderdag 1 Maart zal met de ge zinsverzorging, uitgaande van de diaconie der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse, een aanvang wor den gemaakt. De gezinsverzorgster, mej. Adrie v. d. Schans, zal dan haar werkzaamheden beginnen. Coöp. Boerenleenbank. Naast de gewone wekelijkse zit tingsuren op Woensdagavond en Vrijdagmiddag, zal de kassier van de Coöp. Boerenleenbank ,,'s Gre- velduin-Capelle" in de loop dezer week in verband met de jaarlijkse controle van lopende rekening- en spaarbankboekjes, tevens zicting houden op de navolgende dagen en uren: Maandag van 25 uur 's middags en tussen 7 en half 9 's avonds en wel speciaal voor hen, wier familie- ïaam begint met letter A t/m H: Jinsdags van 's middags 2 tot half 5 in 's avonds van 7 tot half 9, letters I t/m N; Woensdag 's morgens tus sen 10 en half 12 en 's middags van half 2 tot 4 uur, letters O t/m R; Donderdag van 2—5 uur 's middags en van 7 tot half 9 's avonds, letters S t/m U en tenslotte Vrijdag 's mor gens van 10 tot 12 uur en 's avonds van 7 tot half 9, letters V t/m Z. Het bestuur vertrouwt dat men zich zoveel mogelijk aan de vastge stelde dagen en uren zal houden. Slechts in zeer bijzondere gevallen kan op verzoek van de vastgestelde regeling worden afgeweken. De Luchtvaart. i r Zaterdagavond 8 uur komt de postduivenvereniging „De Lucht vaart" in haar clublokaal, café Co- vé-v. d. Haart aan de Nieuwevaart in jaarvergadering bijeen. Behalve de gewone agenda-punten voor een jaarvergadering, komt ook nog aan de orde de bespreking van een plan in het komende seizoen constateurs als extra-prijs te laten vervliegen, teneinde zodoende de gelegenheid te scheppen, alle leden een eigen constateur te verzekeren. Vooral met het oog op deze bespreking hoopt het bestuur, dat de leden aan de oproep tot bijwoning dezer bij eenkomst gevolg zullen geven. Opdracht. Aan Gebr. Spierings is, naar we vernemen, opgedragen het bouwen van een woning te Vrijhoeve-Capel- le voor rekening van de heer W. A. M. Heijmans. chiistenen, katholieken of prote stanten, omdat de ware liefde als er nood te lenigen valt, dit onderscheid niet kent. In de laatste maanden kwamen nog meer dan 10.000 van alles be roofde vluchtelingen naar het Wes ten. Het is voor een christen niet meer mogelijk om zich dit probleem van hun medemens niet aan te trek ken of zich hiervan onwetend te houden zonder schuld op zich te ne men. Bovendien mogen wij gerust bedenken dat we zolang het tragi sche drama der vluchtelingen voort duurt, voor onze eigen kinderen niet op een veilige toekomst kunnen ho pen. Deze week komt voor Waspiks in gezetenen de gelegenheid om hun aandeel in de hulpverlening daad werkelijk bij te dragen. Donderdag 1 Maart wordt om 7 uur 's avonds de kapelwagen op de Markt tentoongesteld. Om 8 uur (van dezelfde avond) brengen de vertegenwoordigers van de actie in de zaal van Hotel H. v. Iersel het programma „Verjaagde kudde", een boeiende film en een ontroerende voordracht over het vluchtelingen probleem. De toegang is gratis voor ieder boven 18 jaar. Pater Richard Stoffels S J„ geestelijk leider van Oost-Priesterhulp, verzorgt de avond in samenwerking met de voor drachtkunstenaar Kees Griffoen en propagandaleider Wim Kuiper Op Vrijdag 2 Maart zal de Sint Maartenwagen door het dorp trek ken om kleding, schoeisel, (duur zaam houdbare) levensmiddelen en geld in te zamelen. Begin van brand. Zondagavond om kwart voor 7 werd Waspik opgeschrikt door het plotselinge loeien van de brandsire- ne. Bij de familie C. Schmitz-de Wit op de Havendijk (naast café J. Ak kerman) was n.l. een vrij ernstige schoorsteenbrand ontstaan tenge volge waarvan boven de gehele Ha vendijk een dichte rook hing. Precies twee minuten na 't alarm waren de goed opgekomen brand weerlieden ter plaatse. Op vakbe kwame wijze werd de brand in de kiem gesmoord. Molen „Zeldenrust" uitgebrand. In Raamsdonksveer is Donder dagmiddag de eeuwenoude molen „Zeldenrust" geheel uitgebrand. Het was de laatste molen die Raamsdonksveer nog rijk was. Het vuur greep zö snel om zich heen, dat aan blussen niet viel te denken. Om kwart over twee stortte het binnenwerk van de molen in. Alleen de zwart ge blakerde stenen, met de er 'on hangende wieken, staan nog overeind. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend, hoewel er op het ogenblik van het uitbreken van de brand in de molen werd gewerkt. De rijkspo litie stelt er een onderzoek naar in De molen was omstreeks 1800 gebouwd. Men moet wel een heel bijzondere pastoor zijn om het klaar te spelen dat de thans zo onvermurwbare Koning Winter zijn cen timeters dikke ijsmuts op één oor zet. Maar men moet wel een kei van een pastoor zijn om het voor elkaar te krijgen dat de zon zo'n verrukkelijke glimlach laat zien, dat zelfs voornoemde koning de dooitranen over de wangen lopen. Aan zo'n pastoor heeft uw verslaggever, bij alle reverentie die hij overigens jegens parochie herders aan de dag legt, ook nooit geloofd, want reeds in zijn prille jeugdjaren was St. Nicolaas voor hem een zeer dode bisschop. Maai hij heeft zich vergist, en ge moogt dit wel geloven: met vreugde en grote deemoed heeft hij zich achter St. Thomas geschaard en klopt zich berouwvol op de borst. Er bestaat zo'n pastoor, en niei eens ver weg, hetgeen bewijst dat ook ten aanzien van pastoors 't geluk naast de deur ligt. Pastoor v. d. Brekel van de St. Clemens- parochie is zo'n bijzondere pasioor. Hij is zelfs een kei van een pas toor, want de zon was gisteren verrukkelijk en de dooitranen fluis terden inderdaad langs de daken en door de goten. En zegt u nu niet dat De Bilt dit toch ah voorspeld had, want als uw verslaggever er gens helemaal niet in gelooft, an is het in dit bureau. Maar als ge concreter bewijzen wilt van de bijzondere plaats die pastoor v. d. Brekel in Waalwijk inneemt, d; n mag uw verslaggever u wijzen op de overweldigende belangstelling die de herder van de St. Clemens- parochie bij zijn 12 ((.-jarig jub: leum als pastoor heeft ondervonden. Een belangstelling, die getuigde van een diepe genegenheid en een grote waardering, niet alleen van Baardwijkse zijde, van de gehele Waalwijkse bevolking. Toch was pastoor v. d. Brekel gis terenmorgen niet meer dan een heel bijzondere pastoor. De ijsmuts van koning Winter stond wel op één oor, maar van dooitranen was nog niets te bespeuren. En daarom kon er van een erehaag van bruidjes en turnsters niets komen en werd hun plaats ingenomen door de stoere Kajotters-Drumband. De bruidjes gingen wel voorop toen de jubilaris de kerk betrad, gevolgd door zijn familieleden en de leden van het feestcomité. In de feestelijk versier de kerk werd een plechtige Hoogmis gecelebreerd, waaronder een feest- predicatie werd gehouden door de Weleerw. Pater Ehlert, die op hel dere wijze de betekenis en de luis ter van 't priesterschap uiteenzette. Onder de voortreffelijke leiding van zijn directeur, de heer Jos. Lom- barts, zong het zangkoor de missa choralis van Refice. Bij het verlaten van de kerk kon uw verslaggever niet alleen consta teren dat pastoor v. d. Brekel een kei van een pastoor was, maar te vens dat de St. Clemens geen 12 jaar meer op een verwarmingsin stallatie kan wachten. Waar zü van daan komt, komt ze vandaan, maar dit is werkelijk een te zware peni tentie, zelfs voor de meest verstokte zondaar. Maar goed, daarover pra ten we nog wel eens. Biljarten. Hedenavond om 8 uur zullen in café Th. Snels te 's-Gravenmoer de biljartwedstrijden worden gespeeld om het individuele kampioenschap van de Waspikse biljartbond. Vol gens een in onze vorige editie ge plaatste rooster, zullen tegen elkaar uitkomen de winnaars der verschil lende deelnemende biljartvereni gingen. Stille Omgang. In de nacht van Zaterdag 3 op Zondag 4 Maart a.s. zal de jaarlijk se H. Sacraments-bedevaart naar Amsterdam weer gehouden worden. Waspikse mannen die aan de Stille Omgang te Amsterdam wensen deel te nemen, moeten zich zo spoedig mogelijk opgeven aan het adres van mevr. Brokx-Smits in de Raadhuis straat. De kosten hieraan verbon den, bedragen in totaal ƒ5.35 per persoon (inclusief busreis). Oost-Priesterhulp. ÜèiSÏ' In de tweede helft van deze week zal de Sint Maartenwagen, die van wege de actie Oost-Priesterhulp door Nederland trekt om op te wek- ^.en naastenliefde en barmhar tigheid, Waspik aandoen. In West-Europa leven nog altijd talloze vluchtelingen. Reeds meer dan zeven jaar helpt Oost-Priester hulp in de kampen waarin deze ont heemden "Vorden ondergebracht, naar de mate van het mogelijke met kleding, schoeisel en levensmidde len. Daarbij wordt geen onderscheid gemaakt voor christenen of niet- HEILDRONK OP BEATRIX EN HAAR GENERATIE. Tijdens een belangwekkende toe- spraak tot „de Benjamin aan deze tafel heeft Koningin Juliana Za terdagavond een heildronk uitge bracht op haar oudste dochter prin ses Beatrix en haar in kennis ge bracht met de hoogsten in den lan de. De Koningin heeft bij deze ge legenheid voor het eerst in 't open baar de gedragslijn van het Konink- ijk Paar aangaande de opvoeding van de vier prinsessen verklaard. Zij deed dit aan het gala-diner ter ere van de achttienjarige prinses in net paleis op De Dam, in tegenwoor digheid van prinses Wilhelmina en P^ms Bernhard en van 59 genodig- Het diner begon om 8 uur in de Troonzaal van het paleis. Koningin Juliana, in een avondrobe van oud- rose met goud, was gezeten naast prinses Wilhelmina die een licht grijs avondtoilet met struisveren droeg Tegenover prinses Wilhelmi na had prins Bernhard plaats geno men en aan zijn rechterzijde, tegen over haar moeder, prinses Beatrix, gekleed in een avondjapon van crè me damast met witte bontstola. De a?nzittenden waren in ambtskledij of m rok. De vorstelijke personen werden ter tafel geflan keerd door dr Drees, dr Beet, mr Jonkman en de heer Kortenhorst. BEKLAAGDEN UIT PROCES- MINDSZENTY VRIJ. T,1Df..?0"gaarse regering heeft mgr defn f ™an/ay' tweede beklaag de in het Mmdszenty-proces en acht fpn0/6 f?e1fst.eli'ken- op grond van Mffr Pn ln vrliheid gesteld. Mgr Baranyay was indertijd tot 15 Karrf ^eViaUS5njsstraf veroordeeld. Kardinaal Mindszenty, die tot le venslang werd veroordeeld, is niet lar,Jl l V/ Uit genoemd. On langs kreeg hij toestemming de ge vangenis te verlaten en zijn intrek te nemen m een klooster in het Zuiden van het land. ADENAUER ZEKER VAN MEERDERHEID. Nu kanselier Adenauer en de lei- OlLTif1 West-Duitse socialisten, ?e/kf 8en accoord hebben be reikt, is de weg vrij voor de wijzi- verband1 de .^estduitse grondwet in Wïn herbewapening van est-Duitsland. De socialisten zul len in de bondsdag vóór deze wijzi ging stemmen. De kanselier is daar mee verzekerd van een meerderheid GELUKWENSEN, |n het nieuwe Gemeenschapshuis werd de feestelijke dag voortge zet met een goed geblazen aubade door de Harmonie St. Jan en daar na met een ere-saluut door de Ka- I j otters-Drumband, waarbij bleek dat de muren van dit fraaie gebouw hecht gebouwd zijn. In beide corp sen viel de strakke discipline op. Daarna is er veel en goed gespro ken, teveel om het hier allemaal letterlijk en in extenso weer te ge ven. De rij van sprekers werd ge opend door de voorzitter van de Harmonie St. Jan, de heer Jac. v. Mierlo. Hij noemde het een ere- Plicht als eerste Pastoor v. d. Brekel te huldigen en geluk te wensen met dit familiefeest van de parochie. Namens St. Jan bood de heer v. Mierlo de jubilaris en zijn moeder zijn hartelijke gelukwensen aan en sprak de hoop uit dat pastoor v. d. Brekel nog vele jaren de herder van de parochie en de ere-voorzitter van de Harmonie zou mogen zijn. „Wij hopenzo besloot de heer v. Mier lo, „dat wij hier over 12% jaar weer aanwezig mogen zijn om uw zilve ren jubileum te vieren". Namens de Kajotters-Drumband sprak de heer Burmanje een geluk wens uit. Hij dankte de jubilaris voor het vele dat hij voor K.A.J. en Drumband had gedaan. Kapelaan de Kroon zei in zijn toe spraak: „Het is een grote vreugde voor mij U hartelijke gelukwensen aan te bieden. In de eerste plaats namens mijzelf, als uw gedurige huisgenoot, als degene die met U mag samenwerken en als deelgenoot m het Priesterschap". Spreker legde er de nadruk op dat het goed is ka pelaan in Baardwijk te zijn en was er van overtuigd dat zijn voorgan gers hiervan zouden kunnen getui gen. „Kapelaan zijn in Baardwijk wil niet zeggen: herdershond zijn onder een herder". Ook namens een groot aantal ver enigingen bood kapelaan de Kroon gelukwensen aan. „Met grote vreug de presenteren zij U deze cadeaux, omdat hiermede het hart getroffen wordt van Uw herderschap. Al deze geschenken wijzen naar het Offer van Christus, waarin Uw herder schap zijn voltooiing vindt. Als deze binding met het Kruisoffer vervuld wordt, zal Uw herderschap een gro te zegen zijn". De voorzitter van 't actie comité, de heer C. Pullens, schetste in een fraai gestelde rede het wel en wee van de St. Clemensparochie tijdens het pastoraat van pastoor v. d. Bre kel. Hij legde daarbij allereerst de nadruk op de bewonderenswaardige tact van de jubilaris, waarmee deze het vertrouwen van de parochianen gewonnen had en die het hem mo gelijk hadden gemaakt de steeds veranderde geest van de tijd aan te voelen. Spreker wees op 't vele dat de jubilaris ondanks moeilijke fi- nantiële omstandigheden had weten te verwezenlijken en noemde in dit verband de stijlvolle beschildering van het kerkinterieur en de ver nieuwing der zitbanken. Het nieu we Gemeenschapshuis, waarvoor de heer Pullens het gemeentebestuur dank bracht, noemde hij een belang rijke bijdrage tot verrijking en ver dieping van het parochieel leven Alvorens zijn toespraak te beëindi gen, bood de heer Pullens de jubi laris de geschenken aan, waarvoor zo velen met vreugde hebben bijge dragen: een geluidsinstallatie voor de kerk, een 7-tal fraaie wandver sieringen in het priesterkoor en een enveloppe met inhoud. De inhoud van deze enveloppe was echter be doeld als persoonlijk geschenk en da®f°m noemde spreker het bedrag: T ouO. bestemd voor de aanschaf fing van een radio met pick-up. De Rubens besloot zijn toespraak: >>Wij hopen dat God U nog vele ja- ren moge sparen en dat alle goede wensen met Gods zegen in vervul ling mogen gaan". Tonny v. Hees en Sjaantje van de Meijdenberg boden namens de school in een alleraardigst versje de jubilaris een nieuwe loper voor de pastorie aan. Namens het gemeentebestuur van Waalwijk, dat was vertegenwoor digd door burgemeester Teijssen, de Wethouders v. Heeswijk en Smol ders en de gemeente-secretaris, de heer Vlaar, sprak de burgemeester In zijn toespraak legde de burge meester vooral het accent op het on noembaar vele dat pastoor van den Brekel in persoonlijk contact had tot stand gebracht. Verder wees de burgemeester op het vele dat de ju bilaris verricht had, niet alleen'op godsdienstig terrein, maar ook op veel terreinen daaraan annex. Hij beklemtoonde in dit verband de gro te relatie die er bestond tussen gees telijk en burgerlijk bestuur. Pastoor v. d. Brekel had zich immer beij verd om deze relatie meer inhoud te geven, om er meer dan een for meel contact van te maken. Burge meester Teijssen besloot zijn toe spraak: „Het gemeentebestuur heeft grote waardering voor alles wat gij voor Baardwijk deed. Wij zullen U altijd met veel begrip terzijde staan en hopen dat God U nog vele jaren van zegenrijk pastoraat moge schen ken". Namens het Vrouwengilde wenste Mevr. v. Loon-de Jong de jubilaris geluk en sprak daarbij de hoop uit dat hfj nog lang als geestelijk advi seur van het gilde zou mogen op treden. De heer H. Kolster wenste pastoor v. d. Brekel geluk namens het Baardwijks Toneel en overhan digde tevens een bos fraaie bloemen aan de moeder van de jubilaris. Op het toneel waren de fraaie ge schenken uitgestald, die de vele ver enigingen aan de jubilaris hebben aangeboden: een tweetal kazuifels, enkele alben en andere paramenten. Deze verenigingen met name ge noemd zijn: de Missienaaikrans, het Vrouwengilde, de Bond van Brand- stoffenhandelaren, de Bond van Kasteleins, de Boerenbond, de Boe renleenbank, de Bakkersvereniging en de Jonge Boerenstand. Afzonderlijk werden geschenken aangeboden door: het Zangkoor, de Liedertafel „Tot Bloei der Toon- Kunst de Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht", 't Baardwijks Toneel, de Harmonie St. Jan en de Kaj otters Drumband. „Met ononderbroken, angstige be zorgdheid zoeken wij aan de hori zon naar tekenen dat de duisternis voorgoed zal opklaren; maar ziet, aan onze blik vertoont zich integen deel het grauwe beeld van een nog altijd onrustig Europa, daar dat ma terialisme, waarover wij spraken haar fundamentele problemen niet alleen onopgelost laat, maar zelfs nog op de spits drijft". Dit zijn woorden van een tachtig jarige, die de verantwoordelijkheid voor heel een mensheid op de schou ders voelt. Toch is deze man met zijn witte rijzige gestalte, zijn vrien delijke, doordringende blik, deze Paus op het keerpunt der tijden dat wij beleven, volstrekt geen pessi mist. Hij meent zichzelf te mogen noemen: „de heraut van een betere wereld". Heel de maand Maart bidt de christenheid voor zijn „algemene en bijzondere intenties": dat is n.l. de maandintentie van het Apostolaat des Gebeds voor deze maand. Pauselijke maandintentie van het Apostolaat des Gebeds voor de maand Maart 1956: 1. de INTENTIES voor de Paus. 2. Afrikaanse MISSIES grenzend aan MOHAMMEDAANSE lan den. DANKWOORD. wor van twee derden, die hiervoor een vereiste is. ZUID AFRIKAANSE POLITIE" MANNEN VERMOORD. Drie Zuidafrikaanse politie mannen, twee blanke en een in heemse, zijn Donderdag door in heemsen gedood tijdens een raz zia bij Bergville in Natal. Hun Hl ken zijn deerlijk verminkt. 1 wee politiemannen, een blanke en een inheemse, worden nog vermist. De slachtoffers behoorden tot een groep politiemannen, die Woensdag uit Ladysmith waren vertokken naar het dorp Engoba op zoek naar verdovende midde len. Na de nacht in het veld te hebben doorgebracht, splitste de groep zich Donderdag in tweeën voor de razzia. Een groep keerde na enige uren in het kamp terug na een aanzienlijke hoeveelheid i {farhuana in beslag genomen te hebben. De tweede groep werd echter door circa 40 inheemsen overvallen. DOODSTRAF VOOR JUNGSCHLEGER. Zoals wij nog in ons vorig nummer hebben vermeld, is in dit proces de doodstraf geëist. De openbare aanklager bij het landgerecht te Djakarta, Soena rio, heeft Donderdagmorgen de doodstraf geeist tegen de Neder lander Junschleger. Soenario, die nooit een juridische opleiding genoten heeft, hield een requisi toir. dat vier uur duurde en dat 107 pagina s besloeg. In en bui ten het gerechtsgebouw was gro te publieke belangstelling. De woorden van Soenario waren via luidsprekers buiten te horen, loen de openbare aanklager de doodstraf eiste, hief het publiek een gejuich aan. Jungschleger hoorde de eis onbewogen aan. Mevrouw Bouman, de verdedig ster, werd rood. De doodstraf werd geëist we gens owstand in oorlogstijd, steunverlening aan de vüand, be zit, ontvangst en verzending van vuurwapens en munitie en het lidmaatschap van een illegale or ganisatie. Soenario zei alle "etuigen a de charge onbetrouwbaar te achten. De getuigen a charge (die door de verdediging herhaaldelijk op jn een bijzonder hartelijk en gees tig dankwoord heeft pastoor v. d. Brekel zich gericht tot allen cue deze dag voor hem onvergetelijk hebben gemaakt, niet alleen door de overweldigende geschenken, maar vooral door de diepe warme belang stelling. Een belangstelling die voor al bleek tijdens de receptie, waar van een zeer druk gebruik werd ge maakt om de jubilaris geluk te wen sen. Onder de vele vooraanstaande personen merkten wij o.m. op d'j Hooreerw. Heer Deken, de Pastoor van Besoyen, de Plebaan van de St. Jan te Den Bosch, Ds. Hofman, ka pelaan v. Laarhoven, oud-kapelaan der St. Clemensparochie, Broeder Overste en de Eerw. Zusters. De Harmonie en de Drumband werden nog bedacht met een be scheiden enveloppe met inhoud wat kunt ge van zo'n arme pastoor verwachten en wij geloven wel dat de Harmonie in het nieuwe Ge meenschapshuis gezellig bijeen ge zeten heeft om een gedeelte van deze gift in vloeibare vreugde om te zetten, zoals ook door de jubilaris uitdrukkelijk was bepaald. En 's avonds tijdens de Vasten- oefenmg, herhaalde de pastoor zijn dankwoord. „Dit feest", aldus pas toor v. d. Brekel, „moet zowel voor geestelijkheid als parochianen een bezinningsdag zijn. Dit feest is pas geslaagd als wij allen daardoor dich ter bij God komen". En zo is dit feest dan weer ten einde, mijnheer pastoor. Het is voor U een drukke, heerlijke dag ge weest, maar ook hij die dit schrijft, heeft zich te goed gedaan aan dit hartverwarmende feest. En evenals gij clementie en begrip hebt ge vraagd van allen die ge misschien ooit ergens hebt gekwetst, zo vraagt uw verslaggever het mededogen van allen die hij hier misschien verge ten heeft te noemen. En over acht jaar, mijnheer pas toor, als ge 40 jaar priester bent, dan zijn we weer present om U nog meer te danken voor het onnoeme lijk vele dat ge iedere dag weer doet voor uw parochie, sine fine dicen- tes Hij heeft toch maar een pracht van een parochie met een heerlijk verwarmde kerk! leugens werden betrapt) vond de openbare aanklager betrouw baar. Hij weidde uitvoerig uit over de rol, die mr. Bouman in het proces heeft gespeeld en leg de verband tussen de opstandige beweging de Darul Islam en de wens van de Nederlandse „reak- tionairen, kapitalisten en mili- tairen om Indonesië weer on- der Nederlandse overheersing te brengen. Als verzachtende om standigheid zag Soenario, dat be klaagde waarschijnlijk niet op eigen initiatief heeft gehandeld, maar als oud-militair gemeend heeft een opdracht van hoger hand te moeten uitvoeren, in het belang van Nederland. Persoonlijke kampioenschappen Hoofdklasse Iibre van het District Waalwijk van de KNBB. In het clublokaal van de B.V Gen°esen (Jac. Passier) dal 9Q°iP Pinsda£ 28 en Woens- Yf-sa. i i en op Donderdag 1 Maart a.s. de biljartwedstrijde gespeeld met als inzet .r'' ^Duuuiuci^ i ait a.s. de biljartwedstrijden hot ^speeld met als inzet vaï' Y%haSen ?n André Hamers n rlpWa'llt,e' M- de Ruijter len n fassier van Ons Genoe- fo U \en*te der Partijen is 250 caramboles. Er zal als volgt ge speeld worden: S Dinsdag 28 Februari: 8 3nU,n,ranrPvSSler"M- de Ruiiter. li) uur A Ij V erhagen-A. Hamers 10 uur A. Hamers-Jan Passier. 11.30 uur G. Verhagen- M. de Ruijter. Woensdag 29 Februari: 7 uur C Verhagen-Jan Passier. 8-ó0 uur A. Hamers-M. de Ruijter 1 3nUr Passier-M. de Ruijter iwi V?rhagen-A. Hamers Donderdag 1 Maart. I ^ftur M- de Ruijter-C. Verhagen. li) unrUA AH a,ner?;Jarl Passier. n in Hamers-M. de Ruijter. 11.30 uur C. Verhagen- Jan Passier. Persoonlijk kampioenschap le klas hbre van het District Waalwijk van de KNBB. M. de Ruijter van Ons Genoegen kampioen. In de clublokalen van Ons Ge- noegen en 't Zwaantje zijn in de afgelopen dagen de wedstrijden gespeeld om het biljartkampi oenschap le klas libre van het district Waalwijk van de KNBB Er is sportief gestreden en tot de laatste partij M. de Ruijter— brans Slaats bleef de spanning er volop in. De kampioenstitel kwam absoluut terecht bij de meest constante speler in dit tournooi, de heer M. de Ruijter van Ons Genoegen, hoewel men grote bewondering moet hebben anr't z 74"jarige Frans Slaats t Zwaantje, die de kampi- BELEEFD VERZOEK. Wö mogen noffmaalg een drinffend beroep doen op onze adrerteerders, corresponden ten e.a. hun advertenties en büdraffen ZO TUDIG MOGELIJK V te zenden, in elk ffeval vóór 9 uur op MAANDAG en DONDERDAG maar zo moffel Uk ZONDAG en WOENSDAu Bij voorbaat dank van oen vlak op de "hielen zat en al leen door het verliezen van de laatste partij het hoofd moest ouigen. Drukke werkzaamheden op verschillend terrein zijn er waar schijnlijk de oorzaak van dat nont'Jrnef.s ™et 0 gewonnen sloot riJ deelnemers Al met al is het een prettig' tournooi geworden, waarvan de uitslag is als-volgt: 1. M. de Ruijter, Ons Genoegen gem. h. s. match- 9 T r 4'ï2 30 6 L- v. Cromvoirt, Nooit Voll. at T-. 5-84: 36 4 4. Jan Passier, Ons Genoegen 5.50 32 4 A- Teurlings, Centraal 4.55 23 2 o. Jac. Passier, Ons Genoegen 3.87 21 2 7. G. Slaats, Nooit Volleerd A tt 358 25 2 o. A. Hamers, 't Zwaantje 4.— 230 TAFELTENNIS. WAALWIJK. Tafeltennisver. RKC. Het vorige weekend heeft zich gekenmerkt door koude reizen en zalen. Dit heeft gelukkig niet nadelig gewerkt op de resultaten. Het eerste team van de heren

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2