Uit de 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 MAART 1956 19 L/itmaal vragen wij niet Uw aandacht voor de grote mode van japonnen, mantels, deux-pièces etc.v Deze keer zijn het de kleine accessoires, een hoedje, een tasje, handschoenen en shawls. Het is de mode in miniatuur. Maar zij is onmisbaar en niet te verontachtzamen. Denk om de „finishing touch", het is de bekroning van Uw toilet. in dAe,rse 1O*o DEN BOSCH EINDHOVEN TILBURG HEkMQNOl te volgen, hetgeen wij constateer den in de „Petite Suite Moderne" van Popy. Maar dit is dan ook het enige niet geheel feilloze dat in het uitstekende musiceren voor de pauze te bespeuren viel. Na de pauze was tie beurt aan „Euphonia" uit Kaatsheuvel, dat o.a. twee veeleisende werken op het programma had staan, te we ten de dramatische ouverture „Caesar, en Cleopatra" van G. Boedijn en „Orpheus in de On derwereld" van Offenbach. Voor al aan de houtblazers worden hier als solo-instrumenten hoge eisen gesteld. En dit is o.i. niet het sterkste onderdeel van „Eup honia", althans Zaterdagavond niet, want het stemde niet hele maal. En dit was temeer jammer omdat deze beide werken overi gens zeer bevredigend werden uitgevoerd, waarbij vooral onze aandacht viel op de sublieme be zetting der trompetten, die een prachtige zuivere en vaste toon te voorschijn brengen. Directeur H. Gowie is een voortreffelijk di- digent, die de afwisseling der di verse tempi graag een wat ron der gestalte geeft en het contras terende meer zoekt in een sterke tegenstelling tussen piano en forte, waardoor zijn weergave een zeer sterk expressief, maar ook minder emotioneel karakter heeft. Samenvattend kunnen we zeg gen dat de aanwezigen genoten hebben van een prettig 'en zeer geslaagd concert, waarbij beide muziekgezelschappen op 'bekwa me en eigen wijze tot zeer goede prestaties zijn gekomen. We ho pen dan ook dat zowel „St. Cris- pijn" als „Euphonia" in het ko mende seizoen nog eens gelegen heid zullen vinden een gezamen lijk concert te verzorgen om nog maals en dan voor een hopelijk nog talrijker gehoor blijk te ge ven van hun bijzondere kwali teiten. DE ECHO UW BLAD Cape Ho Iets aparts in fantasie stro is dit hoedje^ met een leuke garnering, in kleuren, passend bij Uw voorjaars- 4 en zomertoilet La ligne Champignon, noemde de ontwerper zijn voorjaars hoedje, in fantasie stro, dat iets voorover gedragen moet wor den en in alle mode- Q75 kleuren voorradig is Chique voorjaars- en zomerhoed, in een fijne kwaliteit sisal, met een zeer aparte bloemgarne- r'ing, in contrasterende, modieuze kleuren Vrolijk voorjaarshoedje, in fijn geweven laine, in de uitgespro ken modekleuren als ficelle, hazel, rose, mimosa en bleu, met gespgarnering 1190 Wat zegt U van dit charmante koffermodelletje, met geplooide zijkanten en groot lushandvat, geheel in soepel nappa plastic. De grote spiegel in de deksel is ook zeer handig 890 U voelt zich zo vrolijk als de lente zelf met zo'n leuke stro tas, uit het zonnige Italië. Deze tas heeft handige, grote plastic handvatten en is verkrijgbaar modekleuren I \J Deze leuke simplex Dames handschoen, is verkrijgbaar in alle modekleuren, U kunt dus zeker de kleur, passend bij Uw toilet, vinden. De prijs is zeer aantrekkelijk, - nr per paar slechts J Sportief voorjaarsr bandschoentje, in mousse nylon, in de kleuren: zwart, rood, geel, koren, blauw, bleu, rose en goud jS Modieuze nylon handschoen, met geborduurd takje gegar neerd, in 7 vooraanstaan- de modekleuren 3 Dit is een geheel nieuw beugel model, in glad wit plastic, niet van leder te onder- ■70ft scheiden Een werkelijk finishing touch aan Uw toilet is deze chique, geheel geperforeerde nappa handschoen, van het Franse Hui., „Jonguet". Zeer practisch daarbij is, dat deze handschoen gemakkelijk wasbaar is. Verkrijgbaar in de kleuren zwart, rood, geel, beige 4 en olijfgroen g U Zeer chique is deze soepel- val lende rhodia shawl, met fijn ajour motief, die ook in alle kleuren >400 verkrijgbaar is Vlot tasje, voor Little Lady, in sierra plastic, met trek- sluiting, in de modekleuren wit, rose, bleu, etc. A. 90 De mode lanceert dit voorjaar de grote kraag. Met zo'n losse grote kraag maakt U van dat leuke japonnetje van het vorige seizoen, een modieus 1956-model, dat U en Uw kennissen zal verrassen. Losse kragen, in alle kleuren en dessins 12.50 In broderie 000 Grote ronde 4 AQQ met V-hals broderiekraag I Bijpassende manchetten, per paar 4.75 Uit Italië, het land van zon en zomer, brengen wij deze char mante nylon carré, in de nieuwste modetinten nnQ en aparte dessins Jm GROTE BELANGSTELLING VOOR OUDERAVOND KON. JULIANASCHOOL. In een lokaal van de O.L. school, Ko ningin Julianaschool, werd doensdag- avond half 8 de jaarlijkse ouderavond gehouden, die zich in een drukke be langstelling mocht verheugen. Naast de vele ouders gav'en ook de edelachtbare heren burgemeester A. Smit en wethou der J. Waverijn van hun belangstelling blijk. De voorzitter van de oudercommissie, cfe heer Joh. Rosenbrand Azn„ heette de aanwezigen hartelijk welkom, meer in het bijzonder burgemeester Smit en wet houder Waverijn, alsmede het onder wijzend personeel. Hij sprak er zijn vol doening over uit, dat zoveel moeders en vaders aan de oproep tot het bezoeken van de ouderavond gevolg hadden ge geven. De notulen van de vorige ouder bijeenkomst werden voorgelezen door de secretaresse, mevr. Gerlach-Huijskensen na voorlezing vastgesteld. Het financieel verslag over de periode 16 maart 1955 tot 21 maart 1956, welk overzicht was opgemaakt door de pen ningmeester, de heer W. Evertse, werd, in verband met het vertrek van de heer Evertse naar Tilburg, voorgelezen door mevr. Poldervaart-Collee. Het bleek dat het nadelig saldo, waarmee vorig jaar de kas sloot, geheel was weggewerkt en dat de rekening over het voorbije boek jaar sloot met een mooi overschot. Uit 't verslag bij monde van dhr. T. Waarts die met de heer G. Sanders de rekening en verantwoording met daarbij behorende bescheiden had nagezien, bleek, dat een en ander keurig in ordie was en de boek houding op voorbeeldige wijze was bij gehouden. Tot leden van die kascon trolecommissie voor het nazien der re kening over het lopende boekjaar werden de heren C. van Baardwijk en C. Scha pendonk benoemd, die zich deze benoe ming lieten welgevallen. De verkiezing van een tweetal leden van de oudercommissie wegens perio dieke aftreding van de heer P. Vain Vuu- ren, die voor een herbenoeming niet in aanmerking wenst te konten, en ter aan vulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer Evertse, had tot resultaat, dat tot lid werden gekozen mevr. W. Haverhals-Rozenbrand en de heer T. Waarts. Beiden namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hun benoeming aan. 'Met het oog op de vlotte afwerking van het eerste gedeelte der agenda kreeg het hoofd van de school, de heer L. Pol dervaart, in afwijking van het program ma, gelegenheid nog voor de pauze zijn lezing te houden over ,,Het onderwijs aan de school". In het eerste gedeelte Van zijn betoog vertelde spr. breedvoerig over het onderwijs zelf in zijn diverse scha keringen in verband met nieuwere op vattingen. Uitvoerig sprak spr. vervol gens over de leerlingen om ten slotte nog even de taak van de ouders en het werk van het onderwijzend personeel te belichten. Met belangstelling volgden de aanwezigen de spreker in zijn gedach- tengang. Tijdens de pauze, die daarna werd gehouden, was er even gelegenheid on der 'het genot van een kopje chocolade melk met versnapering, wat te praten over de interessante lezing van het hoofd der school en namfen enkelen, die daar toe nog niet in de gelegenheid waren geweest, deze korte spanne tijds te baat om de gerestaureerde school te bezich tigen. Na het pauzeren werden allereerst een •tweetal filmtrips vertoond, en wel de maandelijkse filmtrip, waarin de gebeur tenissen worden verteld, die in de afge lopen maand hebben plaats gevonden, en eten prachtige kleurenstrip over ge schiedenis, n.l. de verovering van de Zilvervloot door Piet Hein. Na een al gemene inleiding onder het motto „Veer tien dagen slenteren door Parijs", een beschouwing over een vacantietrip van de heer en mevr. Poldervaart naar en in Parijs, werd een filmstrip over de Frans hoofdstad vertoond met tot slot een filmpje over hetzelfde onderwerp. Na de rondvraag, waarvoor misschien ook door het late uur, weinig belang stelling bestond, werd deze goed ge slaagde ouderbijetenkomst, waarop ouder commissie en personeel met genoegen kunnen terugzien, onder dankzegging voor de flinke opkomst en de geanimeer de afwerking van de agenda gesloten. Voor de aanvang van de ouder avond was er van zeven uur af gele genheid geweest inzage te nemen van het schriftelijk werk van de leerlingen en van de door de meisjes gemaakte hand verken. Van deze gelegenheid werd den dankbaar gebruik gemaakt en vooral de handwerken, welke in een der lokalen waren uitgestald, hadden de speciale aandacht van de moeders. Met de onder wijzeressen en de onderwijzers werd door meerderen van gedachten gewisseld over gedragingen en vorderingen van hun kind (eren). CHR. LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. Op de cursus „Fijne Keuken", welke dinsdagsavonds van 7 uur tot half 10 aan de Chr. Landbouwhuishoudschool gegeven wordt, kunnen momenteel nog leerlingen geplaatst worden. De cursus, waarvan het lesgeld f 10 bedraagt, duurt tot eind juli 1956. Men kan1 zich voor het volgen dezer cursus opgeven bij de directrice dezer school, mej. P. J. Rijken, iedere dag in de school aan de Nieuwevaart tussen s morg'ens half negen en 's avonds half vijf, benevens elke avond, behalve op vrijdag, van zeven tot negen uur. OPBRENGST COLLECTE. De tijdens de bidstond in de Ned. Herv. Kerk gehouden bijzondere collecte ten behoeve van de kerkvoogdij bracht ruim f 567 op. TREKKING GROTE VERLOTING BAZAR GROENE KRUIS VOOR SPRANG-CAPELLE. Onder opmerkelijk grote belangstelling had tijdens de sluitingsavond, maandag 18 maart 1.1., van de in de periode van donderdag '15 tot en met maandag d.a.v. in een tent aan de Julianalaan bij het Bruggetje gehouden bazar ten bate van do stichting en inrichting van een wijk- gebouw voor de vereniging Het Groene Kruis, de trekking plaats van de aan de bazar verbonden verloting. De eerste prijs dezer verloting, waarvan de uitslag: van de trekking elders in dit blad is vermeld, viel op nr. 444, waarvan die gelukkige bezitter, naar we vernemen, de heer C. van der Schans te Kaatsheuvel (Loonsedijk) bleek te zijn, die daardoor verrijkt werd met een bromfiets of radio toestel of wasmachine, zulks naar keuze. Deze trekking besloot de zo prachtig geslaagde bazar, 'die, zowel wat het be zoek betreft/ als wat de omzet bij de verschillende stands en de grote belang stelling, gepaard gaande met gunstige financiële resultaten, voor de vele at tracties aangaat, alle reden tot tevreden heid geeft. Dit. schitterend slagen zet de kroon op het werk van het werkzame en actieve bazar-comité, dat deze bazar met zoveel zorg voorbereid en ingericht heeft en ook tijdens de bazardagen zo onnoemelijk veel werk heeft verricht, werk, dat door de gemeenschap hoog ge waardeerd en zeer op prijs gesteld wordt en waarvoor de dames en heren leden van het comité op deze plaats hartelijk dank wordt gebracht. In dit dankwoord willen wij eveneens betrekken de uitge breide staf van medewerksters en mede werkers, die het comité gedurende de openstellingsuren van de bazar daadwer kelijk steun verleende. NED. HERV. MEISJESVER. HIELD HAAR JAARVERGADERING. De Ned. Herv. Meisjesvereniging „Bidt en IWerkt" hield donderdagavond half 8 in het gëbouw Elthato onder lei ding van ds. L. Trouwborst haar 30ste jaarvergadering, waarvoor een vrij goe de belangstelling bestond. Na de gebruikelijke opening volgde een afwisselend programma, dat naast de verslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse, welke beide verslagen van een opgewekt, bloeiend verenigings leven getuigden,enkele inleidingen over bepaalde onderwerpen vermeldde, afge wisseld met zang en declamatie. 'Met be langstelling volgden de 'aanwezigen de afwerking van het gevariëerd program ma, dat enigszins een inzicht gaf van het werk ener meisjesvereniging. 40-JARIG HUWELIJKSJUBILEUM. De echtelieden F. Minnaard en J. Lo- kerse, wonende op 't Hof De Esdoorn aan de Hoofdstraat, herdachten 1.1. vrij dag de 'dag, waarop zij 40 jaar geleden in het huwelijksbootje stapten. De be langstelling was overweldigend, niet al leen van de zijde der familie, maar ook van de vele kennissen, die de jubilaris sen, die zich ruim vijf jaar geleden te dezer plaatse vestigden, zich in die tijd, mede door hun belangstelling voor en medeleven met het plaatselijk vereni gingsleven, hebben gemaakt. Tijdens de receptie 's namiddags was het een voortdurend komen en gaan van belangd stellenden, die hun gelukwensen kwa men aanbieden. Ook tal van schriftelijke felicitaties, mooie cadeaus en talrijke bloemstukken werden hun aangeboden. Het is voor hen 'en hun kinderen, als mede de kleinkinderen, een blijde, stra lende feestdag geworden, die voor hen allen een lieve herinnering zal blijven. Moge het hun geschonken worden in ge luk en voorspoed een volgend jubileum tegemoet te gaan. NOG EEN JUBILEUM. Onze ou'd-dorpsgenoot, de heer 1W. Rosenbrand Mzn. hoopt woensdag 28 maart de dag te herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam Van het vervoersbedrijf, thans autobusbedrijf n.v. Alad te Wijk en Aalburg. Het Zal Wij nand deze dag niet aan belangstelling ontbreken en ook meerderen uit zijn ge boorteplaats zullen hem zeker van hun medeleven met dit zilveren jubileum blijk geven, zulks te meer, omdat de ju bilaris ieder jaar tijdens de zomermaan den nog vaak met een Alad-touringcar een vacantietrip vn een Capels gezel schap verzorgd'. JHR VAN WEEDE NAM AFSCHEID IN ROME. Jhr mr M. W. van Weede en zijn echtgenote hebben zaterdagavond in Rome een afscheidsrede gegeven. Hij heeft Nederland vele jaren als buitengewoon gezant en gevolmach tigd miniser bij de Heilige Stoel vertegenwoordigd. Honderden hebben de receptie be zocht. Onder hen waren kardinalen en de leden van het corps diploma tique. De ambassadeur van Frank rijk overhandigde jhr Van Weede namens het diplomatieke corps een geschenk. HONGAARSE PRELAAT VRIJGELATEN. Volgens het Weense katholieke blad „Kleines volksblatt" heeft de Hongaarse regering mgr Josef Grösz, die in 1951 tot 15 jaar gevan genisstraf werd veroordeeld wegens „samenzwering", vrijgelaten. Twee priesters, die samen met de aarts bisschop werden veroordeeld, zijn eveneens in vrijheid gesteld. Het blad schreef, dat mgr Grösz, die in de Hongaarse kerkelijke hië rarchie volgde op de primaat Josef kardinaal Mindszenty, thans in het dorp Solymar bij Boedapest woont en bezoek mag ontvangen. De aarts bisschop is 69 jaar oud. Op 25 fe bruari heeft de Hongaarse regering de vrijlating bekend gemaakt van professor Justztin Baranyia, een medebeklaagde van kard. Mindszen ty en van nog acht kerkelijke hoog waardigheidsbekleders.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 10