Binnen- en Buitenland VOORTREFFELIJK CONCERT BEGROTINGEN DER BEDRIJVEN VAN DE GEMEENTE WAALWIJK VOOR HET DIENSTJAAR 1956 DE DRIE ANKERS ieuwe oorjaar óóto\Jew m 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 26 MAART 1956 2 OUDERDOMSPENSIOEN AANGENOMEN. ZAAK-JUNGSCHLEGER EIS DOODSTRAF GEHAND HAAFD. Heuvelstraat 45 Tilburg van Waalwijks Orkest en Liedertafel Oefening en Vermaak" bouw in de particuliere sector, is 't noodzakelijk ten oosten van de Thorbeckelaan een nieuwe straat aan te leggen. 22. Reconstructie Hertog Janstraat. Nu de aanleg van de Provinciale weg in 1956 een feit gaat worden, dient tegelijk ter hand te worden genomen de reconstructie van de Hertog Janstraat, die de hoofdtoe gangsweg vormt vanaf de genoem de provinciale weg naar het een trum der gemeente. 23. Doorbraak Hoekeinde. Hiervoor is door de raad een kre diet toegestaan dd. 26 januari 1956. Het is de bedoeling de Grotestraat na bij het Hoekeinde in oostelijke richting door te trekken tot aan de Thorbeckelaan. 24. Openbare school voor g.l.o. Het gebouw voldoet niet aan be hoorlijke eisen. Nieuwbouw ligt reeds geruime tijd in het voorne men. Plaatsing op de urgentielijst 1956 is aangevraagd. In het partieel uitbreidingsplan Waalwijk-noord is een nieuw ge bouw geprojecteerd. 25. Rouw van een 7-klassige meis jesschool in Besoyen. Hiervoor werd door de raad reeds medewerking verleend dd. 11 augus tus 1955. Het bestaande gebouw zal bij de r.k. jongensschool worden ge trokken. Beide scholen hebben reeds gebrek aan lokalen. 26. Alsvoor van een tweede r.k. jongensschool St. Antoniuspa- rochie. De school zal op de urgentielijst 1956 worden geplaatst. De wettelij ke medewerking is door de raad reeds verleend dd. 26 januari 1956. 27. Nuts' ulo-school. Hieromtrent geldt geheel dezelf de toelichting als bij de openbare school. Beide scholen zijn thans in hetzelfde gebouw ondergebracht. 28. R.K. meisjes ulo-school cen trum. De bouw werd reeds geplaatst op de urgentielijst 1954. Deze school is wellicht het slechtst gehuisvest van alle scholen in deze gemeente. De nieuwbouw is geprojecteerd in het partieel uitbreidingsplan Waalwijk noord. 29. Nieuwe r.k. jongens ulo-school »,St. Michaël". Deze is thans gehuisvest in een te klein gebouw. Het natuurkunde-lo- daal is reeds ingenomen voor een klasse. Plaatsing op de urgentielijst- 1956 van een nieuw gebouw is aan gevraagd. Het bestaande gebouw zal een be stemming voor 't onderwijs behou den (voor handenarbeid, natuur- kundeklas e.d.). 30. R.k. school voor b.l.o. De bouw is geplaatst op de urgen tielijst-1954. Het bestaande gebouw voldoet niet aan behoorlijke eisen. 31. Christelijke school voor b.l.o. Deze school is geopend 1 septem ber 1955 en tijdelijk ondergebracht in verspreid liggende lokaliteiten, welke niet permanent beschikbaar blijven. Plaatsing op de urgentie- lijst-1956 is aangevraagd. 32. Bouw r.k. kleuterschool Besoy en. Door de raad is bij besluit van 23 februari 1956 reeds medewerking verleend voor de bouw dezer school. De school staat op de urgentielijst scholenbouw 1956. 33. Inrichting Christelijke kleuter school Besoyen. Opmerking alsvoor. Voor de bouw dezer school is tevoren reeds een krediet verleend. De bouw is inmid dels voltooid. 34. Bouw r.k. kleuterschool St. An- toniusparochie. Door de raad is bij besluit van 23 februari 1956 medewerking ver leend voor de bouw dezer school. De school zal op de urgentielij st- 1956 geplaatst worden. 36. Bouw r.k. kleuterschool cen trum. Deze school staat op de urgentie lijst scholenbouw 1955. 37Gymnastieklokaal centrum (g.l.o. en u.l.o. De bouw is reeds geplaag frp de urgentielijst voor 1955. Daar het voornemen bestaat voor de open bare school een nieuw gebouw te stichten, zal ook de daarbij beho rende gymnastiekzaal verdwijnen. Ook deze voldoet niet geheel aan de eisen. Ze wordt gebezigd voor di verse scholen. Verschillende buitengewone wer ken, hiervóór nog niet genoemd, lig gen wel in het voornemen, doch zijn nog niet voldoende voorbereid, zo als o.m. de eerste phase van uitvoe ring van het havenplan. B. en W. hopen hiervoor spoedig een afgerond plan te kunnen voor leggen. Zo ook hopen zij binnenkort me dedelingen te kunnen doen over uitvoering van nieuwe plannen in zake bouw van woningen. Het is de raad voldoende bekend dat het woningvraagstuk de specia le aandacht heeft van B. en W. In de begroting is ook een be perkt krediet opgenomen voor een gemeentelijke sociale werkvoorzie ningsregeling voor handarbeiders, beperkt omdat gelukkig hier slechts een paar personen daaron der vallen, terwijl de tewerkgestel- den uit 's-Hertogenbosch korte tijd geleden zijn teruggetrokken. Ook in de werkplaats aan 't Laag einde zijn bijna uitsluitend perso nen van elders tewerk gesteld. Hoofdarbeiders zijn ten gemeen tehuize een 2-tal tewerk gesteld en wel voor speciale werkzaamheden. Ook deze personen komen van bui ten de gemeente. Uit het 188 pagina's tellende Begrotingen der bedrijven van de gemeente Waalwjjk voor het dienstjaar 1956. boekdeel, waarin de begrotingen van de 9 gemeentelijke bedrijven zijn omschreven, geven wij 'kort samengevat, èn de eindresultaten van elk der bedrijven èn de meest belangrijke cijfers van di verse posten. De tussen haakjes geplaatste cijfers hebben betrek king op het dienstjaar 1955. 1. Vleeskeuringsdienst. De raming van baten en lasten van de vleeskeuringsdienst zijn in totaal 60512.65 45747.61) met daarin begrepen een uitke ring van de gemeente tot dekking van het verlies van 8508.92 4110.09). Aan keurlonen is ge raamd 47140.— 38255.—). Vooral door de toetreding van Raamsdonk en Waspik tot deze dienst, is het bedrag aan keur lonen belangrijk hoger. Eveneens daardoor en mede door de stij ging der salarissen is de post jaarwedden ook belangrijk hoger 36470.28) 27235.84)., 2. Waterleidingbedrijf Aan inkomsten en uitgaven sluit het waterleidingbedrijf op een totaal bedrag van 108752. 101050.met als batig sal do-uitkering aan de gemeente een bedrag van 9730- 10900.-). Bij dit meest constante bedrijf geeft geen der 43 posten belang rijke afwijkingen met het vorig jaar. De opbrengst uit waterlé- vering blijft steeds crescendo gaan 96900.— 93350.—). De kapitaal skosten door de regelma tige investeringen blijven stijgen 29215.— 25385.—). 3. Slachthuis. De eindcijfers van het slacht huis zijn aan inkomsten en uit gaven geraamd op een bedrag van 40621.— 36220.—) met een nadelig saldo van 1850. (memorie). Aan slachtrechten is een bedrag van 27340. 25710.—). 4. Badhuis. Zweminrichting. De exploitatie van het badhuis geeft aan baten en lasten een eindcijfer v. 25970.- 23348.-) waaronder opgenomen een ge raamd^ nadelig saldo v. 15650.- 12813.—). De verhoging van het nadelig saldo vindt zijn oor zaak in het stijgen van de 'meeste uitgaafposten, terwijl de ont vangsten nagenoeg gelijk bleven. De exploitatie van de zwem inrichting sluit aan inkomsten en uitgaven op een totaal bedrag van 52055.— 39287.—) met een geraamd nadelig saldo vaii ,t 26700.28077.De pos ten opbrengst van zwemgelden 13755.8200.en 'de op brengst stalling 4100 (f 1725) zijn betekenend hoger geraamd. Daartegenover vraagt de post loonkosten personeel ook een hoger uitgaaf 11000- (ƒ7970.-) 5. Hypotheekbank. Aan inkomsten en uitgaven sluit het hypotheekbankbedrijf °P een totaal bedrag van 4712.- 3135.-). Door de verstrekking van enige hypothecaire leningen in vorige jaren kwam de rente van bouwvoorschotten op 4256 2955) 6 Woningbedrijf. De raming van baten en las ten van het woningbedrijf belo pen in totaal 528881 '421834) Aan huren is geraamd 337449.— 251424.Ónder het woning bedrijf ressorteren 833 woningen waarvan enige met winkel, 101 duplexwoningen, 1 speeiaal-win- kel en 7 boxen. Aan rijksbijdra ge wordt geraamd '1685Ó0. 147.796.Voor storting in het onderhoudsfonds is uitge trokken 56699.— 45811.—). Aan rente is_ geraamd 319253.- -0/915.-) in een 8-tal bijlagen worden alle details van de diver- se woningblokken uitvoerig toe gelicht. 7. Gemeentewerken. In overeenstemming met het organisatieplan van het bedrijf geven wij hier weer de hoofdin deling der begroting, de vergelij kende posten: v Personeelskosten 401200. 315665.Deze stijging is ontstaan door de 6 procent èn 3 procent verhoging in 1955, die nog niet in de begroting van '55 was opgenomen; personeelsuit breiding; bevorderingen; stij ging sociale en pensioenlasten enz. Kapitaalkosten, rente en af schrijvingen 36990.- 25275.-) Administratie 34770 27630). waterbouw 62400.— 54890. Burgerbouw 48400 39400) f"™:™ woningtoezicht 41600 {j iioOUU). Hulpafdelingen, met name ge noemd magazijnbeheer, centrale werkplaats, timmerwinkel, schil derswinkel, metselaar, bestratin gen tractie, kwekerij, plantsoe nendienst, meetdienst, lichtdruk inrichting, reinigingsdienst, di- yer/oeoo?"d"h0udswerken totaal 422250 (door een andere op- stelling is vergelijking niet mo gelij kL. Uitvoering gewone werken voor d gemeente, de bedrijven en derden 543645.— 463670.—.) VIII. Electriciteitsbedrijf. Aan inkomsten en uitgaven sluit deze begroting op een to taalbedrag van 586740. 500538.—), met een geraamde winstuitgeringg aan de gemeente 50400.— 31340 en 10.000 fonds voor bijzondere voorzie ningen) Opbrengst uit stroomlevering 502125.— 427.000.—). Er is 'n afgifte geraamd van 4.170.000 kWh (3.180.000 kWh). Openbare verlichting vraagt 57800. 52540.—). IX. Gasbedrijf, waarin opgeno men de Centrale Administratie voor de gemeente-bedrijven. De iotaalcijfers van baten en lasten van de begroting van het gasbedrijf zijn 439305.— 390883.met als geraamd winstcijfer 17337.— 6015.— De geraamde opbrengst uit gas levering bedraagt 37872Ó.— 347750.—). De Centrale Administratie, af deling boekhouding en incasso, sluit in eindcijfers op een totaal bedrag van 117500. 84618.—) De wet op de ouderdomsverzeke- ring is in de Tweede Kamer aange nomen met op 2 na algemene stem men (de staatkundig gereformeer den). Minister Suurhof werd van alle zijden gelukgewenst. 1 januari 1957 is de datum van ingang. NIEUWE MOEILIJKHEDEN IN „STICHTING". Vrijdag is 't bestuur van de Stich ting van de Arbeid het onderling niet eens kunnen worden over de uitleg, die het moet geven aan de vergunning tot loonsverhoging, die de regering op 19 maart heeft ver leend. De interpretatie van het re geringscommuniqué is zo'n omstre den punt geworden, dat de werk gevers en werknemers besloten heb ben zich opnieuw tot de regering te wenden. De meningen van werkgevers en werknemers lopen uiteen over de vraag: moeten de kleine sociale ver beteringen, die de werkgevers en werknemers in hun nieuwe collec tieve arbeidsovereenkomsten plegen op te nemen, in mindering komen op de zes percent toegestane loons verhoging? Ja, menen de werkge vers; nee, zeggen de werknemers. In zijn repliek op het pleidooi van mevrouw Bouman in de zaak- Jungschleger, heeft de officier van justitie Soenarjo zijn eis tot de doodstraf gehandhaafd. Hij verde digde zijn bewijsvoering op alle punten tegen de aanvallen van de verdedigster, waarbij hij het zich zelf tegenspreken van de door hem voorgebrachte getuigen trachtte te verklaren met de opmerking, dat „wijzigingen, die de grote lijn van de getuigeverklaringen niet aantas ten, in de rechtszaal dagelijks voor- komen". Daartegenover achtte hij de verklaringen van de Nederland se getuigen a decharge niet te ver- ü°UWen' s^e>Ring van mevrouw Bouman, dat men niet in het ge heim Indonesië kan verlaten, be streed hij door te zeggen, dat het In donesische controle-systeem te wen sen overliet. Mevrouw Bouman zal op vrijdag 13 april op Soenarjo's be toog antwoorden. Rechter Maeng- kom zal waarschijnlijk eind april uitspraak doen. NED. STRAALJAGER VERONGELUKT. Een straaljager van de vliegbasis Eindhoven is Vrijdagmorgen tijdens schietoefeningen in Duitsland ver- _ongelukt. De vlieger, de 23-jarige v,L. - 4 FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden door: PIKE NORTON WILL'S 43). „Maar dan bent u ook journalist" zei het meisje nu ineens. „Boven is ook een meisje dat journaliste is. Ze vertelde me dat en ze is ook Ze zweeg ineens abrupt en keek Peter angstig aan. Niet-begrijpend keek Peter haar een ogenblik aan. Dan drong ineens de betekenis van haar woorden tot hem door. In een stap was hij naast haar. „Wat zeg je? Is er boven ook een meisje dat journaliste is? Hoe ziet ze er uit? Is ze ook Nederlandse?" Het meisje knikte even vaag en Stond toen snel op. „Ik had beter dat andere kun nen zeggen", zei ze met een snik. „Nu ontslaan ze me vast", zei ze half huilend. „Welk andere?" vroeg Peter, kal merend zijn hand op haar schouder tje leggend. „Wees maar niet bang. Ik zal aan niemand iets vertellen". „Ik moet gaan", zei het meisje ge jaagd en met een angstige blik op de deur. „Ik ben klaar. U zult toch aan niemand iets zeggen?" Ze keek Peter zo smekend aan, dat deze haar wel moest laten gaan. „Goed", zei hij. „Ik zal niemand iets vertel len, maar eerst moet je me vertel len hoe ze heet. Milly van Zanten? Is het niet?" Zonder antwoord te geven op zijn vraag, verliet het meisje echter de kamer. Verwezen keek Peter haar na. Allemensen, dacht hij dan ineens. Milly is hier. Hier, in hetzelfde ho tel als ik. Hij sloeg met zijn handen tegen zijn voorhoofd. „Ik moet na denken", dacht hij gejaagd. „Ik moet een plan opstellen om haar te be vrijdenHoe bereik ik haar?" Voor de zoveelste maal plofte hij weer neer in een stoel.. „Milly", fluisterde hij in gedachten. Beneden wachtten Dufresque en „le Patron" met ongeduld op de terugkomst van Marion. Toen t meisje eindelijk beneden kwam, vuurden zij onmiddellijk een waar spervuur van vragen op haar af, ,.Wat ben je teweten gekomen? Is hij er in gelopen?" Marion weerde de vragenstel lers onverschillig af. „Ik weet niet of hij comedie speelde. We praatten wat en ik diste een ver haal op als was ik een meisje van het platte land ik sprak met een normandisch accent en nog pas twee maanden aan het werk hier. Toen ik heel voorzichtig iets losliet over het meisje, dat hier boven is, werd hij ineens klaar v/akker. Ik deed toen alsof ik te veel had gezegd en nu bang was voor ontslag. Daarna ben ik weg gegaan. Hij zei zelf de naam van het meisje." Dufresque vloekte ongegeneerd. „Dat weet hij dus ook al. Sterker nog: hij wist dat ze hier in het hotel was! Hij liep woest op en neer. „Het is allemaal de schuld van die Perpagos! Hij wilde door drijven, dat het meisje meegeno men werd. omdat ze teveel wist. Nu zitten we met de gebakken peren. Door haar is in Amster dam alles aan het rollen gebracht en nu hier weer." Het was nu „le patron", die het woord nam. Zoals veel men sen, die bang van nature zijn, werd hij bij de nadering van het gevaar moedig en doortastend. „Perpagos is dood en hem iets verwijten heeft geen zin meer. Hij heeft overigens goed werk ge daan. Ik stel voor om het meisje zo gauw mogelijk hier vandaan te brengen en dan verder met die knaap af te rekenen. Het is te gevaarlijk om hem zonder meer rond te laten lopen". Dufresque knikte: „Het meisje moet allereerst buiten de stad ge bracht worden". „Waarschuw Jacque, dat hij een auto voorrijdt. Jij gaat mee en ik reken wel af met die Hol lander." „Le patron" verdween en waar schuwde de chauffeur. Dufresque ging samen met een der kellners naar boven. Peter zat op zijn kamer nog steeds in „nadenkhouding" en wist niets van hetgeen er zich beneden afspeelde en er over Milly en hem beslist werd.. „Ik moet de gok maar wagen", dacht hij uiteindelijk, nadat hij zijn hersens vergeefs afgepijnigd had op een andere oplossing. ,,Ik moet boven in het hotel een on derzoek instellen. Ze zal wel be" waakt worden, maar per slot van rekening ben ik ook nog gewa pend." Hij stond op en opende behoedzaam de deur. Er was nie mand op de gang. Snel liep hij naar de trap, die naar de vol gende verdieping voerde. Juist wilde hij zijn voet op de eerste trede zetten, toen hij beneden zich gerucht hoorde, Er kwamen men- jsen de trap op! Geen risico ne mend, keek hij uit naar een schuil plaats. Zijn kamer was te ver en He voetstappen kwamen al nader. sergeant G. Haver uit Haarlem, kwam om het leven. Het slachtoffer was ongehuwd. Het ongeluk gebeurde tussen Nordhorn en Lingen, waar in het Elbergermoor op ongeveer tien kilometer over de Nederlandse grens bij Denekamp een oefen terrein ligt. Een van de beide Thun der jets, die daar herhaaldelijk do ken naar de doelen op de grond werd niet tijdig uit een duikvlucht opgetrokken. Het toestel raakte de grond en vloog in brand. SEROF IN ENGELAND VIJANDIG ONTVANGEN. Het hoofd van de Russische ge heime dienst, generaal Iwan Serof, is donderdag in een vijandig gezind Londen aangekomen met een nieuw type sovjet-vliegtuig, dat tot dus verre in het westen nog niet gezien was. Hij zal met Scotland Yard en de Britse geheime diensten bespre kingen voeren over de veiligheids maatregelen voor het komende be zoek van Boelganin en Kroesjef. Vele Britten en vooral de 150.000 in Engeland wonende vluchtelingen van achter het IJzeren Gordijn ne men het de Russen hoogst kwalijk, dat zij de man, die de deportatie van miljoenen anti-communisten heeft georganiseerd, met deze taak heb ben belast. Het ministerie van bui tenlandse zaken is er ook niet ge lukkig mee. Een officiële woord voerder zei: „Wij vroegen de Sov jet-regering een functionaris te stu ren om voorbereidingen te treffen. Het Kremlin koos Serof en was zich zonder twijfel bewust, wat de pu blieke reactie er op zou zijn". De publieke reactie kwam tot ui ting in de grote dagbladen. Zij le verden ongewoon fel commentaar op de aankondiging van Serofs komst. De generaal werd daarin uit gemaakt voor: „Eerste moorde naar", „Iwan de verschrikkelijke", „Jahals", „Het monster", „Schurk", „Bandiet" en „Beul". Gezien deze stemming is het niet vreemd, dat voor de aankomst van Serof uitge breide veiligheidsmaatregelen wa ren getroffen. RUSSEN TRAINEN EGYPTISCHE OFFICIEREN IN POLEN. >*r- Tweehonderd officieren van het Egyptische leger en de Egyptische marine ondergaan op het moment in het geheim een intensieve trai ning op een sovjet-basis bij de Pool se Oostzeehaven Gdynia (bij Dant- zig). Zij worden daar door Russi sche instructeurs vertrouwd ge maakt met het gebruik van radar, luchtdoelartillerie, onderzeeboten, en waarschijnlijk ook met amfibi sche wapens. Iedere drie maanden wordt de helft van de groep, die on der commando staat van een Egyp tische kolonel, afgelost door nieuwe manschappen. Daarnaast vindt de communistische training van de Egyptische luchtmacht plaats op en kele zwaarbewaakte vliegvelden bij de Egyptische havenstad Alexan- drie, waar Tsjechische officieren als instructeurs optreden. Al deze in structieve activiteit vloeit voort uit de wapenovereenkomst van 't vorig jaar, krachtens welke Nassers strijd krachten onder meer reeds de be schikking gekregen hebben over 40 Russische Iljoesjin straalbommen- werpers en 35 Mig straaljagers. Daarnaast verwachten de Egypte- naren nog 300 „Stalin"-tanks van 't type T34, zes onderzeeboten van 250 ton, 165 Migs en een tiental Iljoes- jm-machines. Tot welke voortreffelijke prestaties men door een sa- roenbundelmg van krachten komen kan, is duideliik gebleken tqdens het gezamenlijk concert dat donderdaa- LiedertIarfefUrft aCrum het Waalwijks Orkest en de Liedertal el „Oefening en Vermaak werd gegeven Het was conpert dat op hoog peil stond, zowel in het gezamen- als m het afzonderlijk optreden der beide gezelschan- rra'l Sar? fpf.s h.eeft de bekwame directie van de he- I L. Sars en J. Plinsinga weten te bereiken dank zü de bijzondere vocaie en instrumentale capaciteiten van ?esp koor en orkest. Het solistisch optreden tenslotte van Nei Dupont, sopraan, en Willy Schreurs, obligaat clarinet gaf dit concert de voorname allure, waarmee de niet overgro te belangstelling o.i. wel sterk contrasteerde overgro Dat men desondanks op d eze voet zal doorgaan, is niet al- ImY a vurige w,ens van de opgetogen toehoorders, maar ook de voorwaarde om Waalwijk en omgeving cultuur-eve- V;enl^n|en,^ blijven schenken die kunnen wedijveren met die in dankbaarder en gerenommeerder muziekcentra. Het programma werd geopend met de ouverture „Alceste" van Christoffel Willibald Glück. De ze z.g. Franse ouverture met de daaraan eigen drie tempi lang- zaam-snel-langzaam werd op een voorbeeldige wijze ten gehore ge bracht, al mogen we hierbij aan tekenen dat het snelle tempo de strijkers beter ligt dan het lang zame, dat ons hier en daar iets te gerekt voorkwam. Twee madrigalen van Hendrik Andriessen werden uitgevoerd door gemengd koor en strijkor kest. Twee muzikale extremitei ten in een bijzonder aanspreken de vorm geschreven. Het eerste „Che debbo far", een klaagzang over een teleurgestelde liefde, kenmerkt zich qua compositie door een o.i. wat te passieve ge dragenheid, die overigens op een voortreffelijke wijze tot uiting werd gebracht. Sprankelend van vitaliteit en fonkelend van toon zetting stond daartegenover het „Evviva Bacco", een drinklied ter ere van Bacchus. Het werd met eenzelfde bruisende levens lust en ritmische blijdschap ten gehore gebracht. De Symfonie no. 85 in Bes van Josef Haydn sloot het gedeelte voor de pauze af. De uitvoering van dit charmante en gemakké- lijk aansprekende werk bekoorde ons het meest in de twee laatste delen, Menuet en Finale Presto. De strijkers die in het adagio wat moeilijk op gang gekomen waren, kwamen hier tot een bij zonder fraai stuk concertante muziek met de blazers, die met de celli tot het beste deel van het orkest behoren. Het gemengd koor opende het tweede deel van het concert met het „Jubilate" van Mozart en het deed dit op een waarlijk jube lende .wijze. Het orkest kweet zich hierbij opvallend goed van Hij probeerde een der deuren tegenover de trap. De deur bleek toegang te verlenen tot een klein berghok, dat als opslagplaats voor schoonmaakmateriaal diende. Vlug stapte hij naar binnen ien trok de deur toe. Net op tijd. Hij hoorde de voetstappen nu vlak bij. „Zouden ze mij komen bezoe ken?" vroeg Peter zich af. Nee, ze gingen de trap op, die hij ook op had willen gaan. Gespannen luisterde Peter. Het konden gasten zijn. maar iets in zijn binnenste zei hem, dat het zijn tegenstanders waren. Einde lijk waren ze boven aangekomen. Hij hoorde nu voetstappen klin ken op de gang boven hem. Ge ruisloos opende hij de deur weer en liep op de trap toe. Boven hoorde hij vaag rumoer van stem men. Een deur werd geopend en weer dicht gedaan. Hij sloop de trap op. Tree voor tree klom hij naar boven, voorzich tig elke trede proberend of zij niet kraakte. Weer hoorde hij boven zich gestommel, een snauwende mannen stem, en daneen luide kreet een snerpende angstkreet! Er voer een hevige schok door Pe ter heen. Dat was Milly's stem! Geen twijfel mogelijk! Hij zou die stem uit duizenden herkend hebben. Zonder zich een seconde te beden ken, nam hij in een paar enorme sprongen de laatste treden van de trap. Hij keek om zich heen. Daar, rechts van hem, was een groepje personen. Hij rende door, bereikte het vechtsterrein, zag Milly en met een grauw van woede wierp hij zich op haar belagers. Een ogenblik wa ren deze verrast door die onver wachte aanval. Ze herstelden zich echter snel en concentreerden al hun krachten op hepi. Peter greep een der mannen om zijn middel en slingerde hem van zich af alsof het een pop was. De tweede greep Pe ter van achteren aan en sloeg een arm om zijn hals. De man drukte door en Peter voelde hoe hem de adem werd afgesneden. Hij trapte woest in het rond en scheen dan in eens doel te treffen. Met 'n schelle kreet van pijn liet de man los. De eerste was echter weer overeind ge krabbeld en viel hem opnieuw aan. Toen Peter met hem af wilde reke nen, voelde hij opeens de koude loop van een revolver in zijn hals. „Sta stil of ik schiet", zei een stem, die aan duidelijkheid niets te wen sen overliet. Verzet was verder nut teloos. Peter gaf zich over. Lang zaam stak hij zijn armen omhoog. (Wordt vervolgd,)

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2