Waalwijkse en Langstraatse Courant Uit de Langstraat De Kustmijnenveger „Drunen" te water. 79e JAARGANG No. 24 Bureaox GROTE STRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002. Dr tui BEURDEN STRAAT S, OPGERICHT 1S7I TELEGR -ADRES „ECHO" Drunen Elshout Haarsteeg Heusdien Vlijmen Sprang Waspik WERELD ROND Wij hebben u reeds bij herha ling gezegd dat ge niet vrij bent. Ge leeft dan wel niet onder Mos- kouse terreur, zodat ge u vergele ken bij de mensen die daar wel onder leven en sterven, inder daad vrij moogt noemen, maar echt vrij bent ge niet, alle demo cratische leusjes ten spijt. Ge moogt niet zonder licht fietsen als ge daar zin in hebt; ge moogt uw zuurverdiende loon niet hele maal in eigen zak steken, want de staat neemt een groot deel er van zonder meer in beslag zon der zich overigens erg druk om u te maken; ge moogt lang niet overal met uw lief in het gras zitten; ge moogt uw huis niet daar bouwen waar ge dat het liefste hebt; ge moogt geen au to's verkopen voor vijf cent per stuk als ge daar lust toe voelt; ge moogt de erfenis van uw dier bare tante niet voor uw eigen genoegentjes gebruiken, want op zo'n ogenblik doet de staat zich plotseling voor als een dierbaar familielid; ge moogt geen leeuw houden in uw tuintje; ge moogt zo maar niet verhuizen naar Vroomshoop omdat ge het daar leuker vindt dan in Waalwijk of Drunen. En hoe meer ge over de ze dingen nadenkt,, hoe meer ge tot de conclusie komt dat ge ei genlijk niets moogt, dat ge daar eigenlijk aan handen en voeten gebonden zit op 'n democratisch en vrij stukje grond. Ge bent mis schien wat vrijer dan elders, maar daarvoor moet uw beursje dan ook flink bloeden, en wat betekent vrijheid als men u al uw centjes afpikt. Geen snars, vinden wij, en daarom maken wij ons wat de vrijheid betreft niet zo druk over de aanstaande ver kiezingen omdat het toch eigen lijk niet zoveel verschil maakt wie er met onze centjes aan de haal gaat. Wij zijn ze kwijt en daarmee is al een hoop aardig heid van het spelletje af. Daar om verlangen wii. en gij met ons, daar zijn we wel zeker van, dik wijls naar echte vrijheid, naar een vrijheid waarin we kunnen doen wat we willen, waarin we ons echt helemaal kunnen uitle ven en al onze wrokjes uit het enge tilletje van ons hart kunnen laten wegfladderen. En na lang zoeken hebben wij dan eindelijk iemand gevonden die ons be grijpt. Het is de psycholoog van de psychologie moeten we het hebben, niet van Dulles Gyula Dernes en hij heeft in New York een „Sudio voor Vol ledige Vrijheid" geopend. Dat is voor ons en voor u de ideale plaats, want als ge hoort wat ge daar allemaal moogt, likt ge uw vingers af. Wij mogen daar a) zoveel borden stuk smijten als we maar willen; b) zoveel meubelen tot de grond toe afbreken als we maar wil len; c) zö hard en zo lang gillen als we maar willen; d) zo vaak potverdorie (en an dere dingen) zeggen als we maar willen; e) zoveel stenen door ruiten gooien als we maar willen; f) zo vaak schreeuwen; „wij ver tikken het langer!" als we maar willen; g) alle lelijke wroorden tegen de buurman zeggen die we al twee jaar lang hebben opge spaard. Dat mogen we daar allemaal doen. En dat is vrijheid menen wij. Hoeveel deze vrijheid kost weten wij echter niet. 4s Zoals ge misschien wel weel wordt de ondraaglijke spanning in feuilletons en stripverhalen op kunstmatige wijze tot stand gebracht. Het verhaal wordt veelal juist afgebroken op hel punt, waarop een of andere on verlaat zijn vinger om de trekker van de revolver legt, of het meis je tot haar minnaar zegt: „Het lijkt me beter dat ik het eens met Jan van de bakker probeer." En daar zit ge dan als lezer of leze res, terwijl ge verwoed de vellet jes van uw vingers bijt en het bloed in uw hals bonkt. Op zo'n ogenblik denkt ge er niet over om uw abonnement op te zeggen hoewel er verder in het blad mis schien geen snars te lezen staat. Ge wacht in koortsachtige span ning op het volgende nummer. Later, als het verhaal uit is, zegt ge misschien: „Gut, is dat het nou!" maar ondertussen bent ge negen maanden of langer abonné geweest door een redacteuren handigheidje. Wij willen hiermee alleen maar zeggen dat de feuil leton- en strip-psychologie een slim gebruik maakt van uw zucht naar sensatie, waardoor ge er lelijk in kunt tuinen, en dat de Echo u op deze manier niet bij de neus zal nemen omdat wij hoe genaamd niets van psychologie af weten. Hetzelfde handigheidje wordt natuurlijk ook bij vervolghoor- spelen toegepast, zodat ge over een week weer vol spanning aan uw toestel zult gaan zitten. In Canada doet men dit natuurlijk ook, want de mensen daar zijn al even nieuwsgierig naar de afloop als wij. In een bijbels vervolg- hoorsDel dat wij onlangs over 'n Canadees station hoorden, brak de sensatie-stem van de omroe per het eerste deel af met de woorden: „Zal Kain werkelijk zijn broer Abel doden?Dat kunt u de volgende week op de zelfde tijd horen!" Zonder het tweede deel gehoord te hebben kunnen wij dit nu al wel met grote zekerheid zeggen: „Kain zal zijn broer Abel werke lijk doden!" Daar staat ge nu wel even van te kijken, Canade zen, maar dat weten wij nü al, sterker zelfs, we kennen nü al alle vervolgen die er nog zullen komen. Mozes zal het Beloofde Land nief binnengaan, David zal Goliath verslaan en Samson de Philistijnen met een ezelskake been. In Bethlehem zal Christus geboren worden, niet in een luxe tiotel maar in een stal, in Cana zal het water in wijn veranderen en de jongeling van Nairn zal op staan uit de dood. Judas zal zijn Meester verraden voor dertig zil verlingen (hoeveel dollars dat is weten wij niet), de Joden zullen Zijn Bloed eisen en Hij zal ster ven op Vrijdag omstreeks het ne gende uur. Ja, ja, dat weten wij nu al. En wij willen u, Canadezen, wel heel zacht in het oor fluis teren hoe wij dat weten: „Wij hebben dat boek al eens gelezen".' Zo zit dat. Hoewel de tegenwoordige jeugd bij het lezen van het gou den boek van onze rechtschapen jeugd meermalen de indruk moe Krijgen dat er om paedagogische redenen bladzijden uit verwij derd zijn, durven wij toch wel te verklaren, dat wij in onze tijd ook niet met de school weglie pen. De vele juffrouwen en mees ters die ons onder handen heb ben gehad, stonden ook niet bo ven aan het lijstje van onze dier baren, en alles wat zij ons tot vervelens toe voorhielden, acht ten wij dermate onbelangrijk dat wij vaker ziek waren dan me disch vast te stellen was. Wij beschikten in die dagen over een uitgebreid arsenaal van redenen die schoolbezoek juist op die zon nige morgen of middag in de weg hadden gestaan. Helaas wa ren ook toen de juffrouwen en meesters niet op hun achterhoofd gevallen, zodat wij meestal door de mand vielen en daarvan een pijnlijk zitvlak over hielden, met het gevolg dat wij het onderwij zend personeel als beulen en beu linnen en de school als een mar- felplaats "gingen beschouwen. Honderdduizend maal hebben wij ons afgevraagd waarom wij moes ten weten dat Claudius Civilis op zijn tanden had staan knarsen, dat er zwaard- en spillebenen wa ren, dat de Ob en de Jenissei en de Lena in Siberië stromen, dat het meervoud van dictee dictees wras en nooit dicteeën, dat 35 plus 5 alleen bij de kruidenier wel eens 44 was en dat we daarvoor dan moesten uitkijken en dat St. Antonius altijd verloren porte monnees terugbracht, hetgeen later helemaal niet waar bleek te zijn. Al deze dingen hebben wij toen in ons kleine bolletje over dacht en ge kunt dus begrijpen dat wij toen reeds menig slape loos nachtje doorgemaakt heP- ben en ons best vermaakten als wij droomden dat de school af brandde. Desalniettemin hebben wij dit alles over ons heen laten gaan, lijdzaam en vol berusting De school die wij bezochten staat er nu nog en de juffrouw leeft ook nog en ze zal ongetwijfeld nog dikwijls aan ons denken als ze 's avonds bij haar kacheltje zit. Wij kunnen ons dus wel inden ken dat de tegenwoordige jeugd evenmin aan de lippen van de juffrouw of van de meester hangt. Maar de gang van zaken in het Duitse plaatsje Nienburg kunnen wij toch niet goedkeuren. Daar waren een aantal jongelie den de martelingen van het on derwijs dermate moe dat zij met een kar vol stenen en cement naar school togen om de poort dicht te metselen, maar de poli tie vond het niet goed. Als bezadigd mens die 't grote nut en de onschatbare culturele waarde van het onderwijs kent, moeten wij zeggen: „Jongens, dit kan zo niet, dat loopt mi's!" Maar ergens in ons hart zit 'n klein duveltje dat hoera roept Eerlijk is eerlijk. In New York drongen gang sters met feestneuzen op het kantoor van een bouwbedrijf binnen en eisten de kas op (20.000 dollar). Zij kregen de kas en gingen weer weg, met de feestneuzen op. Reeds lang hebben wij op de intrede van de vrolijke noot in de misdadigerswereld gewacht, want waarom zou men met een somber gezicht gaan inbreken als er alle reden is om zich te ver heugen op 't nabije honorarium. Proficiat jongens! MAANDAG 26 MAART 1956 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week. HEI ZUIDEN Abonnement 19 cent per week f 2.45 per kwartaal I 2.70 franco p. p. Advertentieprijs 10 cent per m.m. Contract-advertenties speciaal tarief. „Ik doop U Drunen". Met deze woor den verrichte Mevr. Snels, echtgenote van de Burgemeester van Drunen, de doopplechtigheid van een van 'die 32 kustmijnenvegers, ni. die welke de naam „Drunen" draagt. De gebruikelijke fles champagne spatte tegen de boeg uiteen en even later gleed het schip statig het Maaswater in, onder de tonen van het Nederlandse en het Amerikaanse volks lied. Deze plechtigheid vond zaterdagmid dag om half vier plaats op de werf Gusto, v.h. de fa. Smulders te Schiedam, in tegenwoordigheid van vele autoritei ten :en genodigden met hunne dames. Onder de aanwezigen merkten wij op Burgemeester A. C. Snels namens de ge meente Drunen, verder Schout bij Nacht M. J. Kruijs van de Kon. Marine, Kap. Huijk 'Webster en Kap. James Shaw, namens de U.S.A. Navy. Verder waren aanwezig de pl.v. vlagofficier Kol. 'Rie del, Commandeur A. M. Valkenberg van de Kon. Marine afd. Mijnenvegers en Mr. J, W. Peek, Burgemeester Van Schiedam, aismede directie en staf der fa. 'Gusto en vele genodigde dames 'en heren. Na de plechtigheid, welke werd op geluisterd door de muziekvereniging der fa. Gusto, had in de ontvangzaal idter fa. een druk bezochte receptie plaats. Hier werd het woord gevoerd door de president-directeur der fa. 'Gusto de heer p. Smulders, die de mijnenveger over droeg aan de (Schout bij Nacht M. J. Kruijs. De heer Smulders dankte Mevr. Snels dat zij het schip had willen dopen eu te water laten en bood haar (als her innering aan deze gebeurtenis een aar dig souvenir aan. De Schout bij Nacht Kruijs aanvaardde van dte fa. Gusto deze mijnenveger en feliciteerde de gemeente Drunen met deze mijntenveger welke haar naam Het woord werd ook gevoerd door Eurgemeester Snels, die er op wees dat, ondanks dat Drunen wel duinen maar geen haven heeft, zich met het verbin den van haar naam aan de Kon. Ma rine zich hiermede nu ook nauwer ver bonden weet. Plannen worden dan ook beraamd om de band tussen de beman ning van het schip en de gemeente Dru nen straks nauwer aan te halen en ver moedelijk zal de bemanning in de toe komst, ondanks dat de mijdenveger zelf niet naar Drunen kan komen, toch Dru nen nog 'aandoen en de gast worden van de gemeente. 1 Nader vernemen wij nog dat door de gemeente Drunen, wanneer het schip in de vaart zal komen, een scheepsbel zal werden aangeboden met het Wapten van Drunen. Voor de officierscantine zal de gemeente Drunen een ertstekening schen ken van het centrum van Drunen, terwijl in de manschappenverblijven een schil derij zal worden aangeboden van de Drunense duinen. Vermoedelijk zal het schip in augustus gereed zijn. VEE VERZEKERING ST. ISEDORUS. De Veéverzekering St. Isedorfus hield in café Klerks haar algemene jaarvergat- dering, Het jaarverslag maakte melding van een goed' jaar. Er waren maar 26 gevallen geweest, waarin moest worden uitgekeerd. De totale som van uitkering voor deze 26 gevallen was f '11960.—. Er behoefde maar 3 x M premie te worden opgebracht en men sloot het jaar met een batig saldo van 'f 3130. Gemiddeld waren 1303 stuks vee verze kerd tegenover gemiddeld 1290 in 1954. De vereniging, telt thans 140 leden. In het bestuur werden bij acclamatie herkozen C. van Drunen en A. Pijnen burg. I LEZING MET LICHTBEELDEN. Voor het R.K. Vrouwengilde, de K. A V. en de Boerinnenbond za'l a.s. dins dag 27 maart Deken Rooyackers een le zing met film geven over de 'Goede Week-viering. Deze avond wordt ge houden in het dorpshuis. Aanvang 8 u. BALAVOND. Tweede Paasdag zal in de zaal van café Elshout e'en Bal avond worden ge geven. LEZING VOOR DE VOLWASSEN JEUGD. A.s. woensdagavond zal in het dorps huis de derde lezing worden gehouden door de heer v. d. Zanden. Voor deze derde avond is het onderwerp „De Ver kering". Deze voorlichtingsavonden, vier in totaal zijn belegd' door de Kath. Jeugd raad Drunen. R. K. J. B. Voor de Jonge Boeren en Boerinnen hield Kapelaan van Berkel uit Helmond donderdagavond een causerie over per soonlijkheidsvorming. Deze avond' was voor de jonge boeren en 'boerinnen uit Drunen 'en Elshout en was druk bezocht. DE EERSTE SPINAZIE. Deze week werd op de veiling te Dru nen de eerste spinazie aangevoerd. De aanvoerder was tuinder v. d. Berk uit Haarsteeg. De handel betaalde voor deze eerste aanvier f 1.50 per kilo. TAFELTENNIS. In de zaal van het parochiehuis wer den de clubkampioenschappen van de T.T.V. De Smashers verspeeld. De voorronde bracht meteen al een verrassing. De kampioen van vorig jaar de heer A. Willems werd door de veel lager geklasseerde P. van Hulten uitge schakeld. Laatstgenoemde speelde een zeer goede partij en was volkomen ver diend. De uitslagen warten 2117, 22 24 en 21—17. Hierna werden de winnaars en ver- hezersrondlen 'gespeeld. De heer A. [Wil lems wist de verliezersronde zonder veel moeite te winnen. De winnaarsronde zat van het begin tot het einde vol spanning. Hierin kwa men door hun poule overwinningen de heren H. Willems, P. Brok, P. van Hui- teil, A. v. d. Besselaar, J. v. d. Hoven en J, Janssen. De wedstrijden tussen de ze spelers stonden op hoog peil. Toen alle partijen verspeeld waren hadden P. I>ok en H. Willems nog geen verlies- punterl, alhoewel beiden verschillende malen door het oog van een naald ge kropen warten resp. tegen J. Jansen en P. van Hulten. De finale tussen P. Brok en H. Wil lems gaf een enerverende strijd te zien. In drie sets nl. 2146, 1521 en 21 17 wist P. Brok de kampioenstitel met de daaraan verbonden wisselbeker te be machtigen. De standenlijst van de winnaarsronde is als volgt1 P. Brok, 2 H. [Willems, 3 J. Jansen, 4 P. v. Hulten, 5 J. v. d. HoVen, 6 A. v. d. Besselaar. Vermeldenswaard is nog het spel van de 14-jarige Th. Grimsbergen, die in die verliezersronde de 2e plaats voor Zich opeiste, door van (verschillende craks te winnen. VROUWENGILDE. Voor de leden van het R.K. Vrou wengilde zal morgen, dinsdagavond om 8 uur in het dorpshuis een lezing met lichtbeelden worden gegeven over de Goede Week en Paasviering in krek en grzin, door de Hoogeerw.. heer Dekten L. Rooyackers. CULTURELE AVOND. Voor de laatste culturele avond van dit seizoen, die door de Culturele Ver eniging Onzenoort zondag j.l. in de aula van het klooster Mariënkroon te Nieuw- kuiik werd gehouden, bestond weer een buitengewoon grote belangstelling. Dat was ook te verwachten, want het pro gramma vermeldde een spreekbeurt van Drs. Visser, eertijds Gereformeerd pre dikant te Bunschoten-Spakenburg, over ,,de geschiedenis van zijn bekering tot het Katholicisme''. Als naar gewoonte werd spreker in geleid 'door Pater ArnoldUs, die er zijn voldoening over uitsprak dat de be langstelling voor de culturele avonden steeds zo groot is. Drs. Visser zette in een gloedvol be toog, dat ruim een uur in beslag nam, de redenen uiteen die 'hem er toe hadden doen besluiten over te gaan naar de katholieke kerk. Spreker nam zijn gehoor mee tot even na de tijd van de reformatie, toen Luther een grote scheuring in de kerk had we ten te veroorzaken en velen hem volg den. Vervolgens schetste hij hoe die vol- gelingen in de loop der tijden steeds weer in andere groepen uiteen vielen. Het protestantisme dat uit die scheuring is voortgekomen kent dan ook verschillen de kerken. Geboren als zoon van een gerefor Éieerd predikant voelde hij zich tot de zelfde taak geroepen. Bijna 20 jaren heeft hij als predikant van de Geref. kerk te Bunschoten-Spakenburg de ge meente gediend, maar zijn uitgebreide studies in de theologie ten zijn verrijkte kennis van de H. Schrift hebben hem, naar drs. Visser zeide, doen inzien, dat het protestantisme niet de juiste weg is cm het gestelde doel te bereiken. Met tal van voorbeelden toonde drs. Visser aan, hoe de weg van zijn overgang naar de ware kerk van Christus zich lang zaam maar zeker voltrok en hoe hij na rijn opneming in de Katholieke kerk in de beste verstandhouding afscheid! had genomen van al de leden van zijn ge meente. 1 Met een woord van <fenk aan de spre ker van de avond, maar ook aan alle leden van de vereniging werd deze laat ste culturele avond door Pater Arnol- dus gesloten. VOLKSTUINTJES. 'De zg. volkstuintjes, gelegen aan de scheepswerf alhier, zullen a.s. donderdag 29 maart ten gemeentehuize worden verpacht. Aangezien de scheepswerf een gedeelte van dit terrein heeft aangekocht, zijn er thans minder perceeltjes beschik baar dan voorgaande jaren. GEMEENTERAAD. Optenbare vergadering van de Raad der gemeente Heusden op 28 niaart 4956 des avonds 8 uur. Agenda 1Opening. 2. Notulen vergadering 47 fetbr. 4956. 3. Mededeling ingekomen stukken. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling ,,'Bouwcre- dietregeling bedrijfspanden". 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van perceel Sectie A nr. 1197, gelegen aan de hoek PutterstraatZustersteeg. - 6. Benoeming leden commissie we ring schoolverzuim. 7. Sluiting. VERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 24 maart hield de Postdui- venvereniging de Zwaluw een vergade ring in café De Braai. iDe opkomst op deze belangrijke vergadering was zeer groot. Mededeling werd gedaan van 'die B.C.C.-vergadering; de eerste africhtings- viucht wordt gehouden op 2e Paas dag vanuit Hilvarenbeek; '8 april de 2e africhtingsvlucht en 15 april de eerste wedvlucht vanuit Duffel. Deze vlucht wordt de jubileumvlucht in verband met het 40-jarig bestaan. Het feestcomité is reeds druk in de weer om deze vlucht te doen slagen; prachtige prijzen komen reeds binnen. 'Bekend werd gemaakt dat zaterdag 31 maart de feestvergadering zal worden gehouden met receptie van 2 tot 4 uur. j Hierna 'kwam aan de orde het vlieg- rc-glement. Besloten werd de onderlinge vluchten onder het reglement van de BCC te houden. Bekend werd gemaakt aat in de klokken originele glazen moe ten staan, anders kan niet aan officiële en BC'C-vluchten worden dleelgenomen. „LOOFT DEN HEERE". De Chr. Gemengde Zangvereniging Looft dien Heere alhier houdt heden avond, maandag 26 maart, haar jaar vergadering, die een enigszins feestelijk karakter zal dragen. CHR. KLEUTERSCHOOL. A.s. dinsdag 27 maart en donderdag 29 maart, telkens des middags om half twee, zullen in de Chr. 'Kleuterschool alhier, resp. voor de eerste klas en de tweede klas, openbare lessen worden ge geven, waartoe de ouders van de school gaande kleuters worden uitgenodigd. JAARVERGADERING VERENIGING HET GROENE KRUIS A.s. donderdagavond half 8 komt de Vereniging Het Groene Kruis te Sprang- Gapelle in de zaal van de Ghr. Volks bond alhier in algemene vergadering bij een. De agenda vermeldt 1 Opening; 2 Notulen; 3 Jaarverslag secretaris; 4 Financieel verslag van de penningmeester over 1955; 5 Verslag van de financiële controlecommissie over '55; 6 Benoeming van een controle-commissie voor het naziten der boeken over 1956; 7 Vaststelling begroting 1956; 8 Verkie zing van bestuursleden wegens: a. perio dieke aftreding van de heren H. Kerst, W. J. v. 'Nieuwenhuizen en J. Waverijn, die zich wederom herkiesbaar stellen; b. in de vacatures ontstaan door het ver trek van mevr. Ten Ham en mevr. van Hoogstraten beveelt het bestuur aan resp. J. W. Genuit en mevr. v. d. Laan-In Veld en de heren A. v. Campen !en H. Michaël; 9 'Rondvraag; 10 Vertoning vanwege het Zuid-Hollands Fonds voor Moeder en 'Kind van 'Cia van Boort's poppenspel „Zó of Zó"; 11 Sluiting. Deze vergadering is alleen toeganke lijk voor leden. GOEDEN VRIJDAG. A.s. vrijdagavond ('Goede Vrijdag) om half acht zal in de Ned. Herv. Kerk en in de 'Geref. Kerk alhier Dienst des Woords gehouden wordlen, waarin resp. hopen voor te gaan Ds. C. Streefkerk en Ds. N. W. v. d. Hout. A R. KIESVERENIGING. De A.R. Kiesvereniging alhier hield j.l. donderdagavond in' het gebouw van de Chr. Volksbond e'en openbare verga dering onder leiding van haar voorzitter de heer C. H. van Caem. De belangstel ling was niet groot. Als spreker trad op de heer H. van Eijsden uit Rotterdam, lid van de Tweede Kamer, die sprak over 'het onderwerp: Het behoud van ons bestaan. De spreker besprak breedvoerig de sociaal-economische toestand van ons land en wees daarbij op de zegeningen die waren verkregen en de welvaart voor he t gehele volk, als gevolg van de gezamenlijke krachtsinspanning van het volk, waardoor de goederen die door de industrialisatie in grotere mate worden geproduceerd kondten worden geëxpor teerd. Hij wees daarbij op de noodza kelijkheid van blijvende en verhoogde export om deze welvaart blijvend te doen zijn. Een aantal vragen uit de vergadering werden door de 'heer van Eijsden taaar genoegen der vragenstellers beantwoord. Met een dankwoord voor de duidelijke voorlichting van de voorzitter en dank gebed door de heer van Eijsden werd deze geanimeerde bijeenkomst gesloten. UITVOERING CHR. GEM. ZANGVER. EXCELSIOR J.l. zaterdagavond gaf de Chr. Gem. Zangvereniging „Excelsior" alhier haar jaarlijkse uitvoering in de zaal van dte Chr. Volksbond, met medewerking van het Jeugdkoor „Jong Excelsior'*. Door de voorzitter de heer W. Tim mermans werd de avond geopend met een woord van welkom, terwijl daarna gezongfen werd Ps. '150 1. Hierna werd begonnen met het afwer ken van het vrij groot programma. Als eerste trad het gemengde koor op, dat onder leiding staat van de heer Jac. Groen uit Heusden, en zong een 4-tal nummers. Het koor beschikt over goede krachten, vooral over een goede tenor partij, die enige malen duidelijk naar vo ren kwam, vooral in het nummer .Ho sanna" van Koos Otter, dat keurig werd vertolkt. 'Ook „Avondrust" van H. W. Wolff werd gevoelig en fijn van toon gezongen. Het jeugdkoor, voor de kleinste meis jes, gaf daarna vier nummertjes, niet pianobegeleiding van de heer Groten Jr. De liedjes werden in een vlot tempo ge zongen en de jeugdige zangeresjes zaten er echt in. j i Daarna volgden, door enige meisjes gespeeld op dé banjo, verschillende lie deren, die af en toe door zang en be wegingen werden opgevrolijkt. 'De lei ding hiervan had mej. C. v, d. Hoven. In de pauze werden loten verkocht om de kas van het Jeugdkoor wat sterker te maken. De grotere meisjes van het Jeugdkoor zongen vervolgens enige nummers twee stemmig, waaruit bleek, dat onder hen goede krachten schuilen voor de toe komst van Excelsior. Daarna kwam het gemengde koor an dermaal op 'het podium, en zong de laat ste vijf nummers, die tevens een goed slot vormden van deze avond. Het was erg jammer dat er nog ver scheidene lege plaatsen in de zaal ble ven, maar zij die deze uitvoering hebben bezocht, hebben kunnen genieten van de christelijke kunst, zoals die door Excel sior beoefend wordt. De avond werd op de gebruikelijke v ij ze gesloten. ZILVEREN JUBILEUM NED. HERV. MEISJESVERENIGING Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der iNed. 'Herv. Meisjesvereniging alhier zal op Donderdag 5 april in de Ned. Herv. 'Kerk een samenkomst wor den gehouden, waarin Ds. J. Fokkema, bi de oprichting predikant alhier, een gedachtenisrede 'hoopt uit te spreken. UITSLAGEN GROSLIJSTSTEMMING K. V. P. Gisteren werd de stemmingen gehou den voor de groslijst van de Katholieke Volkspartij. Er waren in Waspik twee stembureaus gevestigd, één in het pa tronaat en één in de kleuterschool te W aspik-Boven. 1 De opkomst was niet ongunstig te noemen, hoewel deze niet dendertend was. Van de kleine 500 leden in de ge meente Waspik (de leden van de plaat selijke afdeling Capelle niet meegere kend) was nl. 71 opgekomen. Het aantal uitgebrachte stemmen over de beide stembureau's bedraagt 363, waarvan 1 ongeldig. De specificatie luidt als volgt Totaal W.-Ben. Bov. C. P. M. Romnie, Bloemen da al 269 168 101 A A. Kamp, Drunen 41 26 15 M. A. M. van Heivoort, Boxtel 11 11 N. H. L. v. d. Heuvel, 's-Bosch 12 l'l 1 C. J. van Meel, Hilvarenbeek 7 6 1 F v. Vliet, Eindhoven 9 5 4 H. H. v. d. Zanden, Eersel 5 5 M. Athmer, Eindh. 2 2 F J. F. M. van Thiel, Helmond! 4 1 B. J. van Buel, Oss 1 1 W. G. J. A. Jacob, 's-Bosch 1 1 i W. L. M. P. de Kort, Goirle 1 1 C. G. A. Cosijn, Breda 1 1 J. J. A. A. Gielen, Berghem 1 1 Ongeldige stemmen 1 1 363 238 125

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 5