WAALWIJK KAATSHEUVEL ORANJE SLEEPTE 0-1 ZEGE UIT HEL VAN DEURNE. r"N J Wim Soeterboek geplaatst in de finale. FORMIDABELE PARTIJ VAN COR v. d. HART. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 APRIL 1956 2 JAARMARKT Loonopzand VERDIENSTELIJK TONEEL SPEL VAN „DOOR EENDRACHT STERK". Er schijnt bij amateur-toneel gezelschappen 'n duidelijke voor keur te beslaan voor de zwaar dere stukken. Enerzijds is dit verheugend, omdat daaruit blijkt dat men zichzelf zwaardere eisen wil stellen, doch anderzijds loopt men gevaar stukken te kiezen die de toets van een logischerwij ze ook zwaardere kritiek niet ge heel kunnen doorstaan. Dit moet ons van het hart na het zien van het stuk „Nacht en Morgen" door Joh. Blaaser en Henk Fedder, dat zondagavond door de Raamsdonksveerse to neelvereniging „Door Eendracht Sterk" in het Gemeenschapshuis voor 't voetlicht werd gebracht. Het is zonder meer een langdradig en hier en daar nogal larmoyant geval. De dialogen zijn niet alleen op vele plaatsen zwak, doch ook te veel uitgesponnen, waardoor de spanning voor een groot deel verloren gaat en bo vendien te veel geëist wordt van het uithoudingsvermogen van de spelers. De gebeurtenissen wor den uitentreure herverteld en er wordt zo breedsprakig gemorali seerd, dat de toeschouwer de zaal rustig enige ogenblikken kan verlaten om bij zijn terugkeer te bemerken dat hij niets gemist heeft. Dit alles is natuurlijk niet de schuld van de acteurs en actri ces. Zij doen hun best en maken er van wat er van te maken is. En „Door Eendracht Sterk" heeft dit op verdienstelijke wijze ge daan voor een overigens slecht bezette zaal. Dit laatste is na tuurlijk bijzonder onprettig maar men moet dit euvel maar'nemen voor wat het is. De rollen waren goed bezet. Een tekortkoming was het dat er geen programma's beschikbaar waren, zodat uw re censent in het duister tast ten aanzien van de identiteit van de acteurs en actrices. Het meest bekoorde ons de rol van Dolf, de zoon, en van de'heer Bruuskens. Het zwakst vonden wij de vertol king van Leni, het meisje waar tenslotte alles om drgait. Daar tussenin bewogen zich de ande re medewerkenden op verdien stelijke wijze. De enige aanmer king is eigenlijk dat de rolken- nis niet overal even goed was, hetgeen soms aanleiding gaf tot een te sterk op de voorgrond tre den van de souffleur. Resumerend mogen we zeggen dat „Door Eendracht Sterk" zich verdienstelijk heeft gekweten van een o.i. niet bijzonder dankbare taak, die hun werd opgelegd door een betrekkelijk zwak stuk. fit-- «i KATHOLIEKE GEZINSZORG WAALWIJK. De plaatselijke postduivenvere niging „De Postduif", die als ge woonlijk deelneemt aan de jaar lijkse kring-duivententoonstellihg te Kaatsheuvel, van welke de net to opbrengst voor liefdadige doeleinden wordt aangewend, schonk haar aandeel in deze ba ten, evenals na beide vorige jaar tentoonstellingen, aan de plaat selijke afdeling van katholieke gezinszorg ter besteding voor het sociale gezinszorgwerk. Deze herhaalde loffelijke geste in de vorm van een niet onbe langrijke gift werd door het be stuur van Gezinszorg zeer ge waardeerd. Het is de vereniging „De Postduif" zeer erkentelijk geveest voor deze mooie daad van liefdadigheid. KERMIS VREDESPLEIN. De kermis op het Vredesplein ten bate van het uniformenfonds van St. Crispijn heeft niet over belangstelling te klagen gehad. Er heerste zaterdagavond een druk vertier op het Vredesplein en er werd een druk gebruik ge maakt van de diverse attracties. Ook zondagmiddag was het een gezellige drukte en vooral de kin deren hebben toen hun hart op gehaald aan het altijd weer bij zondere festijn dat een kermis voor hen is. Vanavond draait het spul voor het laatst en wij hopen dat de deuren zullen sluiten met een goed succes, ook voor de ex ploitanten. UIT LUCHTSCHOMMEL GEVALLEN. Tijdens het kermisvertier op het Vredesplein is zaterdagavond een zekere M. uit Waalwijk uit de lucbtschommel gevallen. Hij werd met 'n zware hersenschud ding, inwendige kneuzingen en een gebroken neusbeen in het St. Nicolaasziekenhuis opgenomen. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden Diverse handschoenen en wan ten; bruine middelgrote hond; 2 paar witte damesschoenen; au- towiel met band; kinderjasje met bontkraag; kinderrijwiel; rubberlaars; 'n militaire baret; bruine glacé herenhandschoen; pakje sigaretten; damespolshor loge. Verloren: Bankbiljet van 25.-; regen jas met diverse papieren; rode step; diverse handschoenen en wanten. te Waalwijk op donderdag 12 april a.s. JAARVERGADERING WAALWIJKS BELANG Wij herinneren hiermee aan de voorjaarsvergadering van Waal- wijks Belang, die hedenavond om 8 uur in Hotel Verwiel wordt ge houden. AGENDA. Maandag 9 April Hotel Verwiel 8 uur: Voor jaarsvergadering Waalwijks Be lang. Patronaatsgebouw Besoijen om 8 uur Gemengde Zangvereni ging „Amphion". L Vredesplein Kermis ten bate van het uniformenfonds van „St. Crisoijn". Musis Sacrum De Rode Speer, 14 jaar. Luxor Het Meisje en de Cow boy, 14 jaar. Dinsdag 10 april Wijkgebouw Wit-Gele Kruis, 8 uur Algemene vergadering. Patronaatsgebouw Besoijen om 8 uur Gemengde Zangvereni ging „Amphion". Woensdag 11 april Patronaatsgebouw Besoijen om 8 uur Gemengde Zangvereni ging „Amphion". Hotel Vertviet 7.30 uur: repe titie vöór gehele Waalwijks Os- kest Hotel Twee Kolommen 8 uur repetitie dameskobr Oefeningen Vermaak. Musis Sacrum De Rode Speer, 14 jaar. Luxor Het Meisje en de Cow boy, 14 jaar. Donderdag 12 april Musis Sacrum 8.14 uurWaal- wijkse Kunstkring: „Het Bra bants Kamerorkest" met werken van Stamitz. Handel, Locatelli, Geminiani, Roussel, Reger en Grieg. Biljartminnend Kaatsheuvel heeft drie dagen kunnen genieten en heeft deze gelegenheid ook gretig te baat genomen om een sportevene ment mee te maken dat de hoogste verwachtingen niet beschaamd heeft. De voorwedstrijden om het kampioenschap van Nederland, hoofdklasse anker kader 38/2 klein hebben een belangstelling gehad die niet groter had kunnen zijn en waarbij vele liefhebbers de teleur stelling van „geen plaats" moesten accepteren. En zoals we reeds schreven: zij die zo gelukkig waren eeh plaatsje te kunnen veroveren, hebben de sport op het groehe la ken in perfectie mogen genieten. Kwamen slechts drie spelers uit in deze voorwedstrijd, de spanning is er niet minder door geweest. Wan neer we bij de laagst geklasseerde speler beginnen, dan mochten we toch constateren dat de heer v. Lies hout uit Rotterdam een alround sterke biljarter is, die zich de laat ste drie maanden uitsluitend op het driebandenspel heeft toegelegd, wat tot gevolg heeft gehad dat zijn kun nen óp de kleine tafel in verdruk king kwam, maar eenmaal voorbe reid, een gevaarlijke tegenstander blijft voor de sterkste deelnemer, wat zijn hoogste serie 212 in deze ontmoeting bewijst. Jan Franken is een bekende, sympathieke figuur. Wat Jan laat zien, is in één woord fantastisch. De manier waarop hij zijn spel speelt, is zo simpel en ge makkelijk, dat de kijker de indruk krijgt dat het biljartspel helemaal geen moeilijkheden oplevert. Een genot voor het publiek om er naar te kijken. En dan onze favoriet, de heer Wim Soeterboek. Naar onze mening kan Wim nog veel meer dan hij zelf weet. Hij mist nog steeds de rust en het zelfvertrouwen van. een Fran ken en meer andere biljartgroot meesters, die echter op deze man uit de zakenwereld voor hebben, dat zij élk vriji ogenblik in eigen huis kunnen trainen of de bezoeker par" tij kunnen geven. Doch „Wim" heeft zijn supporters heus niet teleur ge steld.en het hoge gemiddelde, waar mee hij geëindigd is, heeft hem een verdiende plaats in de finale om 't kampioenschap van Nederland be zorgd, dat op het einde van «leze maand in Amsterdam verspeeld wordt. En wanneer we hierbij op dit gemiddelde wijzen, dan mogen we daarbij wel opmerken dat in de twee andere voorwedstrijden op de zelfde dagen elders gespeeld, "deze moyennes bij geen stukken gehaald zijn, waardóór de hospes Vah K.O.T., de heer Piet v. Dun, zeker Wel een dankwoord toekomt, want het is een verklaring geweest van iedere biljartsportbeoefenaar, dat het ma teriaal in topvorm was en dit heeft ongetwijfeld veel bijgedragen om deze moyennes te bereiken. Donder dag werd de laatste van de negen partijen gespeeld. Franken was weer in prima vorm en sloot zijn ongeslagen overwinningenreeks af met 400 in 10 beurten, waaronder weer 2 series van boven 100. Wim was deze avond in zijn minste vorm en mocht slechts 198 laten aanteke nen. De eindstand werd hierdoor: 1 Jan Franken 5 gew. 1 gelijk, 11 pnt. 2400 car. 63 brt. 38.09 gem., 169 hoogste serie. 2 W. Soeterboek 3 gew., 1 gelijk, 6 pnt., 2101 car., 66 brt., 31.83 gem., 174 hoogste serie. 3 J. v. Lieshout 0 gew., 1 gelijk, 1 pnt., 59 brt., 24.98 gem., 212 h.s. Met de heer Soeterboek is natuur lijk ook de heer Franken in de fi nale geplaatst, die van alle deelne mers de meeste matchpunten en 't hoogste aantal caramboles en bet hoogste gemiddelde behaald heeft. De voorzitter van K.O.T., de heer Jan v. d. Kaa, sprak na afloop van de wedstrijden een kort dankwoord, waarbij hij op de allereerste plaats dank bracht aan het hoofdbestuur van de K.N.B.B., voor de gelegen heid aan K.O.T. geboden deze voor wedstrijden te mogen organiseren. Hij vertrouwt dat de K.N.B.B. niet teleurgesteld is het vertrouwen in deze aan K.O.T. gegeven, want hij draagt de overtuiging in zich, dat hier alles gedaan is om de organi satie aan alle eisen te doen beant woorden. In verband hiermee brengt hij hartelijk dank aan dhr. Piet v. Dun. Hij mag niet anders dan vol lof zijn over het materiaal, hier beschikbaar gesteld, dat aan de hoogst te stellen eisen volkomen voldaan heeft. Dan dankt hij het pu bliek voor zijn drukke opkomst, daarnaast voor zijn keurige sportie ve houding, die de spelers reeds een voor de volle 100% te geven. De ar biters sluit hij in zijn dankwoord in, bijzonder de heer v. d. Hout, die, alhoewel geen K.O.T.-lid zijnde, zich spontaan beschikbaar gesteld: heeft om correct en nauwgezet te tellen, terwijl zijn 9-jarige oudste meermalen als perfecte dienaar van het scoringsbord optrad. Al met al een sportevenement dat een belofte voor K.O.T. inhoudt eens waardig bevonden te worden, om ook eens de kampioenschappen te mogen ver zorgen. Geslaagd. De jongeheer J. Elsbout alhier, slaagde met het hoogste aantal pun ten op een na voor het einddiploma van de 2-jarige Algemene Tuin- houwcursus van de R.K. Tuinhouw- vereniging van Vught en omstre ken. K.A. J.-NIEUW S. Op het op de 2e Paasdag te Tilburg gehouden tafeltennistournooi van de K. A. J. wist de afdeling Kaatsheuvel, me nige prijs in de wacht te slepen. Zij legde niet alleen beslag: op vier van de elf individuele prijzen, doch wist tevens beslag te leggen op de grote beker als ttamprijs. De donderdagavond-groep is weer ge reorganiseerd en begint, zoals uit de agenda van de vorige week blijkt a.s. donderdag weer om half 8 onder leiding, van A. v. d. Velden en J. Dekkers. Te vens zijn er plannen ontworpen om een zeer groots opgezette KAJ-Vacantie-in- hchtings-dienst 1956 in het leven te roe pen. KEGELCONCOURS. De Kegelsport gaat weer 'hoogtij vie ren in Kaatsheuvel. De Natte Spons, één van 'het vijftal kegelclubs, in Euphonia thuis, viert zijn derde lustrum en doet dit vanzelfsprekend met de organisatie vac een kringconcours van de T.K.B., waarvoor het bestuur gaarne zijn volle goedkeuring heeft gegeven. Zaterdag oin 6 uur had de officiële opening van dit kegelfestijn plaats. Voorzitter W. Pepping heette in zijn openingsspeech 't bestuur van de T.K.B. welkom en bracht het dank voor de toestemming op de ba nen van het kegelhuis Euphonia een kringconcours te mogen organiseren. Ook de heer Harry van Dun bracht hij reeds bij voorbaat dank voor de keurige res tauratie van het Kegelhuis, waar het de kegelbroeders zeker weer aangenaam zal zijn hun sport te beoefenen. De heer Franken, voorzitter van,de T.K.B. opende daarna officieel het con cours. Het T.K.B. heeft gaarne goed gunstig op. het verzoek, van De Natte. Spons, dit concours te mogen organise ren, beschikt; op de eerste plaats,, orn aat het weet,, dat de organisatie in goede handen is en op de tweede plaats, om dat zijn eigen club „Vereniging", zeer aangename relaties met De Natte Spons onderhoudt. Met een woord van. geluk wens aan dejubilerende club en de wens van een succes in de organisatie ver klaart hij dit kringconcours voor ge opend.. t Heeft er de twee eerste dagen niet aan gezelligheid ontbroken, die za terdag reeds een toppunt bereikte, toen de heer Vloemans het presteerde om „acht om 'dé lange" te smijten, WIT-GELE KRUIS. Er was,, we zouden kunnen schrijven, traditiegetrouw, slechts weinig belang stelling, op de jaarvergadering, die Zon dag-morgen in de bovenzaal van Eu phonia door het Wit-Gele Kruis gehou den werd. Uit de verslagen door de se cretaris-penningmeester de heer v. Op stal uitgebracht bleek, dat in het afge lopen jaar 22 kinderen uitgezonden- zijn naar het vacantie-oord Eersel. De wijk verpleging verpleegde 779 personen, waaronder 206 zieken in 6363 bezoeken, wat neerkomt op 8 verplegingen per dag per verpleegstr. 133 kraambedden wer den verzorgd, waarvan 48 intern en 85 1 in wijkkraamverpleging, waarbij deze dienst 1542 bezoeken aflegde. In 1639 gevallen werd gebruik gemaakt van het consultatiebureau voor zuigelingen. Aan de moedercursus werd door 40 dames deelgenomen. Het bestuur eerst bestaan de uit 9 personen werd beperkt tot 7 le den. Drie leden stelden hun bestuurs functie bescsikbaar. In de openstaande vacature werd mej. Mies Kiesijing geko zen. De functie van secretaris en pen ningmeester werd in een hand gesteld. De heer Mar. v. Opstal kreeg, deze taak toebedeeld. V.V.V. KAATSHEUVEL. Het VW Kaatsheuvel hield Zondag- ncrgen een vergadering, waarop het re sultaat van de actie pensiongelegenheid te krijgfen ter tafel kwam. Alhoewel nog mag worden geconstateerd, dat meer be reikt kan worden, mocht het dagelijks bestuur toch met voldoening constateren, dat reeds meer ingezetenen beginnen te begrijpen, dat de gelegenheid in het zo merseizoen pension aan te bieden aan de vele vreemdelingen die De Efteling in Kaatsheuvel brengt, een zaak is, die economisch de volle aandacht waard is. Het VVV beschikt thans reeds over meer dan 100 bedden en dit aantal kan, wanneer de interesse daarnaar uitgaat, nog veel hoger worden. In overleg met de besturen van de muziekgezelschappen zal getracht worden deze zomer een rooster op te magen voor volksconcer ten. Het beltuur van het Kon. Muz. Gez. Euphonia zal het eerste concert op 30 april a.s. koninginnedag verzor gen. Tevens zal op deze dag door de schoolvoetbalclubs «Ie strijd voortgezet worden om de wisselprijs, het vorig jaar door de jongensschool van Berndijk ge wonden. K. J. M. V. Zondagavond hield de K.J.M.V. een bal in hotel Smit, als een der .agenda punten van het winterprogramma. 't Was een gezellige contactavond tussten de da mes- en heren afdeling, waarop het zeer geanimeerd toeging. De oud-K.JM.V.-le den de heren Brekelmans van de firma „De Horizon" en „Ra<iiant" en de firma Jac. Klerkx wisten die stemming te ver hogen door ieder een paar damesschoe nen beschikbaar te stellen voor een on- derlinge verloting. AGENDA. Maandag 8 .uur nam. repetitie Har- monie Apollo. i Dinsdag 7.30 uur nam. repetitie R.K. Par. Zangkoor St. Jan. 8.30 uur nam. repetitie Mannenkoor Semper Vivens. Woensdag 8 uur nam. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia. 8 uur nam. Apollo Theater: Om het goud der Incas. Toegang 14 jaar. Donderdag 7.45 uur nam. repetitie dameskoor Bel Canto. 8.30 uur nam. repetitie Gemengd Koor Bel Canto. Woensdag 2 uur nam. Sehooltoneel in de Gildenbond voor de jongens; Het To verboek van de rode heks". donderdag 2 uur nam. Sehooltoneel in de Gildenbond voor de meisjes; program ma als woensdag. 2000 BABIES. In. het jaar 1933 werd Zuster J. v. d. Aboird alhier benoemd als broedvrouw voor bet Wit-Gele Kruis voor onze plaats. In deze periode van 23 jaar heeft zij menige moeder bijgestaan ten de hel pende hand geboden. Op 2 april jubi leerde zij in deze functie, namelijk niet het heugelijk feit «lat door haar hulp vaardige bemiddeling ij de familie B. Cle- mensJMeijer alhier, een baby werd ge boren. Het betreft hier de 2000ste baby welke zij mee ter wereld mocht brengen. Een felicitatie is dit waard, vanwege haar trouwe, zorgvuldige toewijding, die zij telkens weer de moeders biedt bij de geboorte van een kind. Veel hulpvaar- dighei«i heeft zij gedeeld met Dr Smals en thans met Dr de Vries. De beiden laatstee delen dan ook niet minder dn dit jubileum. Moge het gegevten zijn, dat zij voor Loonopzand en St. Joachimsmoer nog lang de helpende hand zal kunnen bieden aan onze moeders en onze babies, want in htm handen ligt immers de toekomst van onze plaats. Ten huize van Dr de Vries is dit ju bileum intiem gevierd. Bij dit gebeuren mogen wij onze felicitatie aansluiten na mens alle inwoners en tevens de hoop uitspreken dat Zr. v, d. Avoird onze moeders ten babies nog lang zal mogen helpen. (Van onze speciale verslaggever) |n een periode waarin wellicht iedereen zat te wachten op 't doel- punt dat uitdrukking moest geven aan het ongetwijfeld betere Belgische aanvalsspel, gebeurde plotseling1 datgene waarvoor elke tegenstander van Oranje altijd beducht is: een flitsende aanval van de op een kans loerende Nederlandse voorhoede- Toen de zoveelste Belgische aanval in laatste instantie met koele zekerheid, door v. d. Hart was gekapt, schudde de Fortunla-man met enkele korte rukken de Belgische terriers van zich af en overzag op hetzelfde ogenblik de situatie. En nog voordat de geharde Belgische poort wachters naar hun posten hadden kunnen terugsnellen, sneed een pass van puur goud langs de opening die de verbijsterde Huys mans en Diricx in hun overmoed hadden gelaten. De op volle snel heid liggende Moulijn flitste de Belgische verdediging binnen. Vlak voor de toeijlende v. Kerkhoven tikte hij dé bal naar de naar buiten gezwenkte Debruyckere, die gnuivend zijn beste pass lan ceerde naar de van ongeduld trappelende KoopaL De V.V.V.-er ving de bal met zijn borst op, draaide zich om en loste een vrese lijk schot dat Gernaey alleen maar tegen het net hoorde zwiepen; 0—1 na 11 minuten spelen in de tweede helft van een wedstrijd, die zich niet kenmerkte door hoogstaand spel en waarin de beidé verdedigingen duidelijk de meerdere waren van de aanvalsiinies. fjm drie uur bracht De Wael de u de bal voor België aan het rol len en de eerste aanval der Rode Duivels resulteerde meteen al in een hard schot van Jef Mermans, dat echter ruim overging. De uittrap van De Munck bracht de bal bij Moulijn, die echter niet verder kwam dan Dries. En meteen waren de Belgen weer weg. Een misser van Klaassen gaf Jurion een schiet kans, doch Kuys wist het schot nog bijtijds te keren. De Belgen bleven echter aandringen en in zeer snelle combinaties stichtten zij grote ver warring in de Nederlandse verdedi ging, die nog duidelijk naar zijn vorm liep te goeken. Een aarzeling in onze achterhoede bracht opnieuw de Belgische schutters in schietpo sitie, doch het harde schot van De Wael ging rakelings over. Even la ter moest De Munck zijn capacitei ten tonen bij een zeer effectvol schot van de snelle Orlans. Het zag er deze beginperiode werkelijk naar uit dat Oranje de beide punten in Deurne zou moeten laten, want de Belgische voorhoede lanceerde snel le aanvallen en sloten deze af met harde schoten, die voorlopig echter nog de juiste richting misten. En achter deze slagvaardige aanvals- linie opereerde het hechte Belgische verdedigingsblok, dat langzamer hand het middenveld in bezit nam. En de Nederlanders? Waren zij ge ïmponeerd door deze Belgen, die de Duitse topploeg Kaiserslautern met 63 naar huis hadden, gestuurd? Dat niet, maar zij wisten toch nog. niet het antwoord te vinden op dit overrompelende Belgische aan" vangsoffensief. Ons rechterverdedi- gingsblok was in deze fase bepaald zwak en de aanvallen van onze voorhoede waren vooralsnog door zichtig om de achterhoede der Rode Duivels werkelijk in moeilijkheden te kunnen brengen. Langzaamaan echter werkte de Oranjeploeg zich los van de Belgische druk. De ver dediging hervond haar zekerheid; hoewel de Belgen door Mermans en De Wael nog herhaaldelijk tot ge vaarlijke schoten kwamen, die ech ter öf. niet zuiver gericht öf op be kwame wijze door De Munck wer den gestopt, en de voorhoede werd nu "vaker aan het werk gezet. Van Kerkhoven, die zeer bevredigend debuteerde, en Dries en Van Brandt wisten echter de situatie meester te blijven en slechts éénmaal moest doelman Gernaey neer voor een venijnige schuiver van Moulijn, die echter rakelings naast ging. Het spel ging snel op en neer, waarbij het grootste gevaar echter kwam van de Belgen, die blijkbaar het consigne hadden zoveel mogelijk te schie ten. De Nederlandse aanvallen wa ren in deze periode veel minder ge vaarlijk, vooral ook omdat Koopal meestalin Van Kerkhoven zijn meerdere moest erkennen en de Belgische backs een listig gebruik maakten van de buitenspelval. Toch was de eerste: hoekschon voor Ne derland, toen Van Brandt bij een hard schot van Moulijn niet beter wist te doen dan de bal over eigen doel te koppen. Moulijn plaatste de hoekschop echter achter. Toen, iTa 25 minpten spelen,, trok" ken de Belgische strijders hun rug gen recht voor de beslissende slag. Met nog resoluter passen namen Huysmans en Mees bezit van het middenveld, terwijl v. Kerkhoven met de allure van een v. d. Hart de razendsnelle Koopal in bedwang hield. De scherpschutters van An- derlecht zetten zich in postuur en meteen moest De Munck een formi dabele sprong maken om een zie dend schot van De Wael uM zijn doel te stompen. Daarna knalde Jef Mermans rakeling over de lat en in dezelfde minuut probeerde De Wael het nogmaals, maar De Munck was in grootse vorm. Even kwam Ne derland los, doch de kopbal van Bosselaar ging naast. Koopal slaag de er in om aan de bewaking van Van Kerkhoven te ontkomen; doch zijn schot werd door Dries corner gewerkt, die echter door Moulijn te laag voor het doel werd geplaatst, zodat de Belgen gemakkelijk de aanval konden overnemen. Doch juist in deze ogenblikken hervond het Nederlandse verdedigingsblok zijn balans. Met de koelheid van een scherprechter kapte v. d. Hart de steeds minder strakke Belgische aanvalslijnen. Kuys en Wiersma stonden Jurion en de snelle Orlans steeds minder toe en de felle No- termans en de onvermoeibare Klaassens drongen Mees en Huys mans verder terug ini de eigen li nies. Het spel golfde in deze fase zeer snel op en neer ene aam beide zijden vielen schoten, dia; echter; te licht van kaliber waren om Gernaey en De Munck in; ernstige- moeilijk- heden te. hrengen.. Door het voor treffelijke speL van de Nederlandse achterhoede, ere middenlinie kregen de aanvallen van onze voorhoede steeds meer stootkracht,, terwijl het spel van de Belgen soms de indruk wekte, alsof men niet meer in. een doelpunt geloofde. Na 35 minuten kwam Dries in botsing met de schoen van Debruyc kere en moest vervangen worden door Diricx; hetgeen geen verzwak king bleek, want hij zettê met een strakke pass De. Wael aan 't werk, wiens félle schuiver echter naast ging. Even later probeerde Mër- mana het nog.eens;, maar zijn harde schot zeilde ver naast. Aan de an dere kant .deed Dèbrpyekere het zelfde, terwijl Koopal even later weer in de listige buitenspelval tip pelde, waarmee de. rust aanbrak- Hok de tweede helft begon met een Belgisch overwicht, dat bijna het verdiende succes kreeg toen een fel schot van De Wael via de paal naast het doel sprong. Dat was echter het laatste wat een for midabel spelende v. d. Hart de Bel gische middenvoor toestond. Bij een volgende Belgische aanval schudde hij De Wael, Mermans en Orlans met enkele korte rukken van zich af. In enkele seconden voltrok zich toen het reeds geschilderde drama, 01. Nog eenmaal kwamen de Ro- de Duivels fel terug. Nu was het Jef Mermans die alleen in een ra zendsnelle dribbel het Nederlandse strafschopgebied binnenrukte, maar op het ogenblik dat de Anderlecht- man de partijen op gelijke voet zou brengen, dook De Munck met een pantersprong op zijn voeten. Toen begon een Nederlands offensief, dat menigmaal paniek zaaide onder de ervaren Belgische verdedigers. Bos selaar knalde een vliegend schot op Gernaey af, dat deze slechts met moeite wist te stoppen. Daarna was het Debruyckere die scherp voor langs het doel schoot. De Belgen trachtten het offensief over te ne men, doch v. d. Hart dirigeerde zijn verdedigers zo bekwaam, dat alleen v. d. Bosch nog eenmaal tot een goed schot kwam, dat door De Munck even bekwaam werd ge stopt. Onze achterhoede, waarin vooral v. d. Hart schitterde, groeide naar een vorm die de Belgische aanval volkomen lam lègdè. Alleen Jef Mermans, gehard en geslepen m zoveel derbies der lage landen, kwam' nog tot gevaarlijke acties^ maar zijn medeschuttèrs vermoch ten niet meer te profiteren van de kansen die- hij hun bood. Het Bel gische aanvalsspel werd traag en miste in deze beslissende fase elke inspiratie. Als een magiër stond daar Cor v. d. Hart, die elke bal naar zich toe scheen te trekken. Steeds vaker drongen Moulijn en Appel tot schotsafstand door tot Gernaey, doch hun schoten waren te onzuiver en hun combinaties te onsamenhangend om de zege veilig te stellen. Vijf minuten voor het einde de den de Belgen door Diricx nog een vertwijfelde poging dit gevecht in de hel van Deurne onbeslist te doen eindigen, maar v. d. Hart wierp zich koel en beheerst in de baan van het strakke schot. Het laatste Belgische wapenfeit was een hoekschop, die weer door v. d. Hart werd onder schept. Toen floot de straf en precies lei dende Engelse scheidsrechter het einde. DE SPELERS. Deze 82ste derby is geen hoog staande wedstrijd geweest. Af én toe zagen we zeer goede combi naties en fris en aantrekkelijk voetbal, maar intelligent was het toch maar zelden. Over het alge meen zijn de Belgen meer in de aa?V"i Sjeest en zij hebben on getwijfeld meer geschoten dan de o™, doch vooral in de tweede Vent miste hun spel de overtui ging dre hun aanvallen moest be kronen. In de Belgische voor hoede was Mermans-ongetwijfeld de beste man, die een zeer goede techniek paart aan een scherp spelinzicht en daardoor onze verdediging meermalen voor pro blemen stelde. De Wael kwam voor de rust enkele malen tot goede schoten, doch na de rust werd hij door v. d. Hart volko men uitgeschakeld. De gevaarlij ke Orlans was na de 'rust be paald zwak en kon het Wiersma geen ogenblik meer moeilijk ma ken. Hetzelfde geldt voor Jurion en v. d. Bosch, die in de eerste helft bevredigende prestaties le verden, doch in de tweede helft m de algemene misère deelden. De middenlinie der Belgen hrëeft voldaan. Vooral van Kerck- hoven heeft bekwaam gedebu- teerd tegen de snelle Koopal. Huysmans en Mees speelden zo als men van hen kan verwach-

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 2