UW llillli! Uitbreidingsplan „De Braken", Drunen Ver. Lederimporteurs 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MEI 1956 3 bevolking; in cijfers. Provinciaal Nieuws vierde 40-jarig bestaan met drukbezochte receptie A Minister van Thiel bezochten en Dr. Veldkamp Waalwijk tegen de bedoeling van de partij, die hierin echter moest volgen om 1 groter onheil te voorkomen. Wethouder Reerens uit Kaatsheu vel sloot zich bij de vraag van wet houder Verharen aan en noemde 't niet juist, dat het woningbezit met belasting gedrukt wordt. Hij stelt voor hiervoor ontheffing te verle nen. Dr. Veldkamp zegt, dat hier mede een moeilijke weg betreden wordt. Zeker, hij erkent wel de wenselijkheid in het belastingstel sel enige prikkels te leggen tot stL muléring van de bezitsvorming, doch hier moet de grootste voor zichtigheid betracht worden, want het eigen woningbezit is niet de eni ge manier van bezitsvorming. Hier in een oplossing te brengen, zal wel een diepgaande studie vergen. Een tweede kwestie, door weth. Beerens aangesneden, was het pro bleem van de woonwagenkampen, dat de plattelandsgemeenten steeds meer zorgen en moeilijkheden baart. Minister v. Thiel merkt in de eer ste plaats op, dat de woonwagen bewoners zwervers zijn, die men niet kan binden aan 'n vaste woon plaats. In samenwerking tussen ds gemeenten is echter meer te berei ken dan momenteel bereikt is. Hij denkt hierbij aan regionale kam pen, zoals er reeds enkele in het land zijn, met eigen kerk en school, met een maatschappelijke werkster en een karripbeheerder, die in sa menwerking verband leggen tussen het ene en het andere kamp. Het rijk wil hierbij gaarne met subsi diëring steunen, ook wat betreft waar de lasten over armenzorg door de gemeenten ingediend wor den. De heer Snels uit Dongen roert iiet middenstandsvraagstuk aan. Hij vindt de vestigingseisen in verschil lende takken veel te zwaar. Er zijn gevallen bekend dat meer dan 70% van de gegadigden voor de vesti gingseisen zakten. Hij zag daarin gaarne verbetering gebracht en vraagt hoe de minister daarover denkt. De situatie door de heer Snels ge schetst, is de minister bekend. Hij merkt echter op, dat deze eisen door de bedrijfstak opgeschroefd zijn. Erger vindt hij het, dat er zo veel beunhazerij schuilt in de op leidingscursussen. Hierin moet ver betering komen. Het middenstands- onderwijs moet aansluiten aan het school-onderwijs en daarmede in verband gebracht worden, dan kan controle plaatsvinden door de in spectie en 'n subsidieregeling steu nend werken. Als de heer Wennekes opnieuw terugkomt op het bejaardenpro bleem en opmerkt dat de exploita tiekosten niet te dekken zijn, merkt de minister op, dat de hoge kosten van inrichting hiervan vaak de oor zaak zijn, waarvoor maatstaven moeten gevonden worden om over schrijding., te voorkomen. Pater Frederiks van de Paters van de H. Familie stelt de minister op de man af de vraag, of de K.V.P, na de verkiezingen weer zou stre ven naar een samenwerking met de P.v.d.A., ofwel naar een coalitie met de confessionele groepen zou uitzien, zoals vroeger. De toenemen de ontkerstening zou hij een reden vinden in deze richting samenwer king te zoeken. De politieke hemel zou er z.i. zuiverder en helderder door worden. Even talmt de minister met zijn antwoord, doch dan komt het er spontaan uit, dat de K.V.P. dat moet doen wat het meest in het be lang van het Nederlandse volk is. Met dat voor ogen, staat prof. Rom- me, die tot heden de beproefde lei der van de partij mag worden ge noemd, op het standpunt van de breedst mogelijke basis. En met voldoening moet erkend worden, dat dit in het laatste verleden het meeste effect gesorteerd heeft, waarom prof. Romme nog dit stand punt voorstaat. De komische noot van de middag bracht ten slotte kapelaan Hoek, die een oplossing vroeg voor de moei lijkheid waarin een klein-fabrikant alhier verkeert, die voor zijn gezin, bestaande uit 13 kinderen met een dienstbode, alles bijeen dus 16 per sonen, geen architect kan vinden die een oplossing weet te scheppen om dit gezin in een 500 m:! woning onder te brengen. Lachend belooft zijne excellentie deze kwestie vol gende week persoonlijk te zullen bespreken met minister Witte, die hiervoor zeker wel een oplossing zal vinden. Met een kort woord van dank, sluit drs. Bresser de bijeenkomst met de christelijke groet. Het aantal inwoners van Ne derland bedroeg op 1 april van dit jaar 10.851.797. Dit wordt me degedeeld in hel statistisch bul letin van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dit bureau heeft ook berekend dat in de pe riode van 1 januari tot en met 31 maart van dit jaar in Neder land 10.118 huwelijken werden gesloten, 59.075 kinderen levend werden geboren, 25.047 personen overleden, 10.803 personen zich in Nederland vestigden en 14.199 uit Nederland emigreerden. De heer Gerard Verwiel, voorzitter van de jubilerende vereniging. Donderdag jl. vierde de Vereni ging van Lederimporteurs haar 40- jarig bestaan. Tijdens een receptie, welke werd gehouden ten kantore van het Secretariaat, Stationsstraat 19 te Tilburg, mocht het bestuur, bestaande uit de heren G. Verwiel, voorzitter, W. Verwoerd, vice-voor- zitter, J. Bernards, J. v. Oosterum, N. Pessers en Mr. Th. Taminiau, se cretaris, talrijke gelukwensen in ontvangst nemen. Onder de aanwe zigen bevonden zich de burgemees ter van Tilburg Mr. E. H. J. Baron van Voorst tot Voorst, de burge meester van Waalwijk J. L. P. M. Teijssen, de burgemeester van Loon op Zand R. J. Th. v. d. Heijden, te vens in zijn hoedanigheid van se cretaris van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Noorde lijk Noord-Brabant, J. v. Heesbeen, voorzitter dezer Kamer, de secreta ris van de Nederlandse Huiden- en Lederbeurzen Mr. W. v. d. Loo, de voorzitter van de Tilburgse Kamer van Koophandel H. Mannaerts, de secretaris van de Federatie van Verenigingen van Nederlandse Le derfabrikanten Mr. J. W. Taminiau, de voorzitter van de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten Aug. Man naerts, en verder vertegenwoordi gers van de Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten, de Bond van Ned. Lederfabrikanten, het Ver bond van de Nederlandse Groothan del en een groot aantal industriëlen uit Tilburg, de provincie en de rest van het land. Er waren zeer veel bloemen en geschenken en er werden vele har telijke woorden van gelukwens ge sproken. Bestuur en leden verenigden zich daarna aan een prettig diner. KERKNIEUWS. Z. H. Exc. Mgr. W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch, heeft benoemd tot kerkmeester der parochie Heusden de heer Gijsbertus Pijnenborg, idem van de parochie St. Jan te Kaatsheu vel de heer Norbertus Johannes Jansen, idem van de parochie St. Jozef te Kaatsheuvel de heer Christianus B. Hendrik. De ZeerEerw. Heer H. v. d. Biggelaar, pastoor te Heusden, is wegens een armbreuk opgeno men in hel l*.k. Binnenziekenhuis te Eindhoven. Zijn toestand is naar omstandigheden bevredi gend. STAMBOEK-KEURINGEN WARMBLOED MERRIËN. Op de te Haarsteeg, Genderen, Meeuwen, Almkerk en Oosteind gehouden stamboekkeuringen v. warmbloed-merriën werden o.m. de merriën in 't stamboek inge schreven van: H. Klerx, J. M. v. Beurden, Kinderen Jan van Bok hoven en Adr. Eekels te Vlijmen; A. W. Verhoeven te Herpt; F. v. Beijnen en H. van Esch te Haar steeg; J. J. Kleijn te Waalwijk; M. J. de Bruijn te Heesbeen; J. W. Schreuder te Genderen; Gebr. J. en A. Branderhorst te Eethen; H. Vos te Drongelen; J. A. van der Schans te Sprang-Capelle; Familie v. d. Schans te Dronge len; Antoon Kommers, J. van Woerden en C. J. de Bruijn tc Raamsdonksveer; F. J. van den Broek, W. Th. de Wit en Wed. A. G. de Jongh te Raamsdonk; W. H. Zijlmans te Waspik; A. in 't Groen te Kaatsheuvel, C. P. v. Bavel en A. de Kort te Loonop- zand en Kinderen v. d. Hoven te St. Joachimsmoer. IJSBALLET MAXI ERNST BAIER KOMT TE TILBURG. Het ijsballet van het werëldkam- pioenspaar Maxi en Ernst Baier zal tijdens de grote Nederlandse tour nee te Tilburg van 5 t/m 10 juli a.s. voorstellingen geven in 's werelds grootste transportabel ijstheater, dat zal worden opgebouwjd op het Stui- vesantplein. Dit is na het sluiten van de kunstijsbaan het eerste gro te ijsschouwspel, dat Tilburg komt bezoeken. Maxi en Ernst Baier zijn vele ja ren achtereen wereld- en olympi sche kampioenen op de schaats voor paren geweest en als zodanig noch geslagen noch overtroffen. Zij be sloten hun kennis en kunst, die een omwenteling bracht op het gebied van kunstrijden, over te dragen op de jongeren, die na hen kwamen. Na jaren van voorbereiding en har de training, ontstond het nu inter- DE MIDDENSTAND EN HET RECREATIE-GORD „DE KLINKAERT". In Uw blad van 1 mei 1956 is een uitvoerig artikel opgenomen over het recreatieoord „De Klin- kaert". In dit artikel komt een alinea voor over de Middenstan ders ter plaatse. Hierin wordt o.m. gezegd dat men, wat de Mid denstand betreft, een zeer geluk kige oplossing heeft gevonden. Voorts wordt gesproken over de wijze van bevoorrading van de kampwinkel, over de indirecte belangen van de Middenstanders en tot slot wordt er aan toege voegd, dat met geluk en 'mooi weer de Middenstanders slapend rijk kunnen worden. Met verba zing vragen wij ons af, van wie deze uitlatingen zijn. Naar aan leiding van bovenstaande menen wij het volgende te moeten op merken. Door te spreken over 't vinden van een oplossing, zou men van gedachte kunnen zijn, dat er inderdaad naar een oplos sing in het belang van de Mid denstanders ter plaatse gezoch' is. Wij stellen vast, dal zulks ons tot op heden in geen enkel op zicht is gebleken. Voorts is het ons niet duidelijk hoe de Middenstand indirect ba ten kan genieten van het recre atieoord, ook al zijn in deze geest reeds eerder uitlatingen gedaan. De opmerking, dat'de midden stand slapend rijk kan worden, kan allerminst worden gewaar deerd. Slapend rijk worden is be neden de standing van een recht geaard middenstander. Indien deze opmerking als grap bedoeld is, is deze naar onze mening vol komen misplaatst. Aangezien in de bedoelde ali nea niet gesproken wordt over de wijze, waarop de leveringen van de inventaris-objecten heb ben plaats gevonden, willen wij daar niet nader op ingaan, hoe wel hier voor de Middenstanders werkelijk directe belangen aan wezig waren. Wij danken uw redactie voor de ter beschikking gestelde plaats ruimte. Het bestuur van de R.K. Middenstandsbond afd. DrunenEishout. Naar aanleiding van 't boven staande merken wij op, dat be doelde uitlatingen arkomstig zijn van zeer bevoegde zijde en ge daan zijn tijdens een Persdag op ,,I)e Klinkaert" op 25 april j.l. Ile opmerking, dat „de midden stand slapend rijk kan worden'' kwam uit de pen van onze ver slaggever, die niet vermoed heeft dat iemand van de Drunense Middenstand zich hierdoor ge kwetst zou voelen. Iedereen weet immers maar al te wel, dat de Middenstand ook de Drunen se klaar wakker moet zijn om de welvaart binnen de deur te houden, zodat „slapend rijk wor den" niet zozeer beneden de stan ding van de middenstander ligt als wel buiten de mogelijkheden van zijn positie als middenstan der. Deze opmerking is ook niet als „bon mot" gebezigd. Onze verslaggever heeft daarmee bo vengenoemde gelukkige oplos sing alleen maar zij het mis schien op een wat joyeuze wijze nader willen accentueren. nationaal bekende „IJSBALLET MAXI ERNST BAIER", waarin bijzonder veel prominente schaats sterren tot een hecht team zijn sa mengebracht. Het echtpaar Baier heeft het kunstrijden op de schaats op een niveau geplaatst, dat het klassieke ballet enerzijds benadert, anderzijds op een bepaalde wijze overtreft omdat het zoveel meer mogelijkheden heeft dan dit klas sieke ballet. Zonder enige overdrij ving kan het ijsballet van Maxi en Ernst Baier het beste worden ge noemd dat op dit gebied bestaat. Zo er tenminste al vergelijking mo gelijk is, want het brengt geen losse show-scènes, maar het beeldt in gracieuze lijnen verhalen uit, die voortdurend boeien en dikwijls ont roeren. De Nederlandse tournee begon in november 1955 reeds in Utrecht en Amsterdam, waar het Jaarbeursge bouw, resp. de Apollohal wekenlang achtereen uitverkocht waren. De te levisie zond een deel van het pro gramma uit en Polygoon bracht er opnamen van in het bioscoopjour naal. Deze Nederlandse tournee moest worden onderbroken, omdat 't IJs- ballet in Berlijn enige maanden moest optreden. Thans komt 't grote ijsballet wederom naar Nederland voor een tournee van ongeveer vier maanden, waarbij in 19 grotere ste den voorstellingen worden gegeven. ATTENTIE. Wanneer advertenties, verslagen, berichten enz. steeds meer Donder dag-ochtend worden ingezonden, zullen wij in de toekomst deze plaatsen zover er tijd en plaats is en de rest tot een volgend nummer laten liggen. Red. en Adm. P r '1 n 8 Hendrikstraat J v Drur N m Prlnaca Ireneatrsat i to CU <D «yH tO f-« C bOC •r-i t-t tA D CU D (U Sr-t CU PRINS BERNHARD3TRAAT PrtnBaa MarlIkeatraet K o n. Emmastraat 1naatre6f~ Deze week, kwam de vlag op de eerste blok van de 34 woningwet woningen, welke in 't uitbreidings plan De Braken worden gebouwd. Het werk, dat wordt uitgevoerd door de firma Hens, vordert snel, evenals de andere werkzaamheden die in het kader van het uitbrei dingsplan moeten geschieden. Zo zijn de vier premiewoningen in de Prins Bernardstraat ook reeds on der de kap, en de acht woningen die do.or de Stichting Lips' Wonin- genbouw in dezelfde straat worden gebouwd, vorderen bloksgewijze. De verschillende straten en plei nen die in dit uitbreidingsplan zijn geprojecteerd, kregen reeds in de laatst gehouden raadsvergadering de verschillende namen. Van deze straten zijn reeds gereed de Julianastraat en een gedeelte van de Prins Bernhardstraat, zijnde de straat die uitmondt op de Sta tionstraat, tegenover de Burgem. v. d. Heijdenstraat. Vanuit de Ju lianastraat in oostelijke richting achter de huidige jongensschool, komt de Koningin Emmastraat, waarvoor de riolering reeds is ge legd. Verder naar het oosten komt dan de Koning Willem Ill-straat, die parallel loopt met de Julianastraat; tussen de Julianastraat en de Ko ning Willem Ill-straat is dan weer de Prinses Marijkestraat geprojec teerd. Ten noorden van de Prins Bern hardstraat, tegenover de Juliana straat, komt dan de Prinses Beatrix- straat, die, parallel lopende met de Stationstraat, uitmondt op de Prins Hendrikstraat, welke vanaf de Sta tionstraat ten noorden van J. van Drunen in oostelijke richting is ge projecteerd. Verder in de Pr. Bern hardstraat komt dan het Prinses Margrietplein, dat in het noorden weer verbonden wordt met de Prinses Beatrixstraat door de Prin ses Irenestraat. Aan de Beatrixstraat, de Irene straat en het Margrietplein worden de 34 woningwetwoningen ge bouwd. Verwacht wordt dat de eer ste woningen in september zullen worden opgeleverd. Vrijdagmiddag bezochten de Excellenties Minister F. van Thiel, Minister van Maatschap pelijk Werk, en Dr. Veldkamp, Staatsecretaris van Economische Zaken, Waalwijk om in zaal Tha lia met belangstellenden van ge dachten te wisselen over de par tijpolitiek der KVP en het door hen gevoerde regeringsbeleid. Deze bijeenkomst werd geleid door de heer Smolders, voorzit ter der plaatselijke KVP-afdeling. De heer van Oss bracht aller eerst het kartelbesluit ter sprake, waarop door dr. Veldkamp uit voerig werd ingegaan. Met een aantal voorbeelden illustreerde hij de vele goede zijden der kar tels. Kwade kanten zijn er vol gens dr. Veldkamp niet aan, wel pijnlijke. De heer Kobben bracht in dit verband ook de vele kor- tels in de bouwwereld en met na me de opzetregelingen ter tafel. Dr. Veldkamp, die zekere afspra ken in deze veroordeelde, kon hierin geen definitieve uitspra ken doen, daar deze materie nog in studie is bij een daartoe in het leven geroepen commissie. De heer Smits sneed het Am- bonezenvraagstuk aan en met name de overbrenging van deze mensen naar Nieuw-Guinea. Mi nister van Thiel ging uitvoerig op deze kwestie in. De onlangs ingevoerde zelf verzorgingsrege ling, die overigens reeds 1*4 jaar geleden door de minister was aangekondigd, heeft deze situatie nog toegespitst. Zoals bekend, werden de Ambonezen, voordat deze regeling van kracht werd, geheel door de regering onder houden. Van het loon, dat zij daarnaast nog verdienden, moest een zeker deel worden afgedra gen. Hiervan is evenwel niets te recht gekomen, omdat het al dan niet werken van deze mensen niet te controleren was. Thans is het zo, dat aan hen passend werk geboden wordt, terwijl de kosten van huisvesting, water, licht, gas onderwijs e.d. geheel door de re gering worden bekostigd Deze nieuwe regeling heeft dus vooral een zeer sterke ethische kant, omdat niets doen voor iedereen ten slotte funest is. De Ambone zen, die zich overigens zeer cor rect gedragen, verwijten de mi nister nu, dat hij tracht hen ge lijk te schakelen met het Neder landse volk en hun strijd voorde vrije renubliek onmogeiiik tema ken. Het is evenwel zonder meer duidelijk, dat deze nieuwe rege ling niet de assimilatie der in ons land verblijvende Ambone zen betreft, zij is getroffen in 't belang der Ambonezen en beoogt in de eerste plaats hun een gro ter verantwoordelijkheidsgevoel te geven. Het is jammer, aldus minister van Thiel, dat zij de maatschappelijke verzorgings kant verweven met nolitieke as pecten, hetgeen het wederzijds begrip niet altijd ten goede komt, temeer omdat er onder de Ambo nezen vele groeperingen bestaan, die zichzelf ten koste van alles willen handhaven. De overbrenging der Ambone zen naar Nieuw-Guinea achtte de minister voorlopig onmogelijk, omdat dit land nog niet in staat is mensen op te nemen. Overi gens is dit vraagstuk uitgegroeid tot eep nieuw uitzichtloos pro bleem, dat met het groeien der Ambonese bevolking in ons land onder het bewind van minis ter van Thiel is hun aantal ge stegen van 12.000 tot 16.0(H)' groter vormen aan gaat nemen. De heer Smolders bracht de Langstraatse gezinsverzorging ter tafel. Gezien de bijzondere vorm 1 uitgestrekte ravon), die door een bijzondere vorm van samenwerking tot stand geko men is, achtte de heer Smolders ook een bijzondere subsidie van overheidswege gewenst. Hoewel minister van Thiel, die een open oo» had voor dit SDecifiek Lanp- straatse 'wobleem, dit op de eer ste plaats een gemeentelijke aan gelegenheid achtte, wilde hij zich ten departemente toch gaarne na der laten inlichten. Ten aanzien van de huisarbeid in de Langstraat stelde de minis ter enerzijds, dat de conjunctuur momenteel zodanig is, dat de in dustrie zelfs met een 24-urige werkdag gediend zou zijn. Een normale huisarbeid, die boven dien nog geschiedt op vrijwillig heidsbasis, veroordeelde hij dan ook niet. De zaak wordt echter geheel anders wanneer deze huis arbeid excessieve proporties gaat aannemen (achteruitgang van 't gezinsleven hierdoor, het in vrije tijd gaan werken voor de concur rentie e.d.L In het algemeen wil de hij het zo stellen, dat de so ciale belangen prevaleren boven de economische. Met een uiteenzetting over de door de KVP voorgestane vrijere loonvorming werd deze bijzonder interessante bijeenkomst geslo ten. Dr. Veldkamp noemde de vrijere loonvorming de meest ge zonde zaak in onze economische huishouding. Het thans bestaan de verschil tussen de verschillen de bedrijfstakken was z.i. geen onbillijkheid, omdat de economi sche waarde en de bedrijfspro- ductiviteit van de ene bedrijfstak nu eenmaal hoger ligt dan van de andere. Overigens zal in deze re kening gehouden moeten worden met de conjunctuurswisseling. Minister van Thiel liet in deze nog een ernstige waarschuwing horen, waarbij hij wees op de in het bedrijfsleven zeer sterk heer sende mobiliteit, die ernstige be zorgdheid wekt. Deze vrijere loonvorming vereist een zeer grote mate van zelfdiscipline. Hij waarschuwde de werkgevers om niet door overbiedingen arbei ders weg te kopen, en de arbeiders om niet voor een klein gewin van werkgever te veranderen. Ten slotte wees de minister op het ernstige gevaar der pendelbewe ging, die zorgwekkende propor ties gaat aannemen. In West Brabant kent men al een soort luxe pendelbeweging, waarbij de arbeiders ner taxi worden ge haaid en weer thuisgebracht. Met dat al was het zes uur ge worden en minister van Thiel veronderstelde dat de aanwezigen wel zouden willen opbreken. („Ik wil nog wel de hele avond blij ven zitten."). Hij sprak de ver wachting uit dat de aanwezigen in brede kring zouden spreken over de deze middag behandelde onderwerpen. Met een dankwoord van de heer Smolders werd deze biizondere en gezellige bijeenkomst gesloten, waarbij wij onder de aanwezigen o.m. -opmerkten de HoogEerw, Heer Deken B. v. d. Hurk, de ZeerEerw. Heer Pastoor Lam, de gemeentesecretaris de heer N. Vlaar, wethouder .1. v. Heeswijk, de directeur van het Gewestelijk Arfbeidsbureau te Waalwük, de heer v. Est. en een aantal verte genwoordigers uit het bedrijfsle ven, zowel groot- als kleinbedrijf en winkeliers. Het was een zeer geslaagde middag. Mr. SCHOKKING OPNIEUW AANGEKLAAGD. Jakob Pino, die met zijn gezin in 1942 te Hazerswoude werd ge arresteerd in opdracht van Mr. F. M. A. Schokking, thans bur gemeester van Den Haag, is niet door de Duitse bezetters ver moord, maar hij heeft zich in zn cel te Scheveningen van 't leven beroofd door ophanging, nadat hij ernstig door de Duitsers was mishandeld. Dit bid kt uit een der verzoeken, die thans bij de officier van justitie zijn inge diend, om alsnog een vervolging tegen Mr. Schokking in te stellen. Dit verzoek is van mevrouw de wed. Fanny Adler-Heinernan, de in Brazilië wonende moeder van wijlen mevrouw Pino. Zij schrijft in haar verzoek dat haar dochter en kleindochter in een concentratiekamp tengevolge van dezelfde arrestatie zijn vermoord. Zij heeft pas enkele weken gele den kennis genomen van de'toe dracht van de zaak. Zij heeft ook een civiele procedure tegen Mr. Schokking aanhangig gemaakt. De klacht bij de officier van justitie geldt niet alleen 't over leveren aan de Duitsers van haar familieleden, doch ook de per soonlijke belediging, haar door Mr. Schokking aangedaan, een belediging van de Joodse volks groep, beledigingen, die zijn ge legen naar haar mening in de mededeling dat Mr. Sch'okking tiet gezin als provocateurs be schouwde. T enslotte is aangevoerd dat de Pino's reeds in de cel te Hazers woude een poging tot zelfmoord hebben gedaan, wat aan Mr. Schokking gemeld is. Dit zou ie dere gedachte van een valstdik of provocatie uitsluiten, zodat er in het bijzonder geen aanleiding was de S.D. voor de tweede keer op te bellen. Mr. Schokking zou wel dcmliik twee keer de S.D. op gebeld hebben. De tweede aanklacht tegen de heer Schokking is ingediend door de heer Slui, destijds onderduik- gastheer van het gezin Pino. Hij stelt, dat hij rechtstreeks door de maatregelen van dhr. Schok king is gearresteerd en met zijn leven bedreigd. Dat hij er het ïe- v enheeft afgebracht, dankt hij aan de heldhaftige houding van een van de Pino's. Hij voegt er onder meer aan toe, dat hij de politieman Pliazier bij herhaling gevraagd heeft hun kans te ge ven te ontsnappen, door de dèu- r enopen te laten, wat Plaizier zou hebben geweigerd met een beroep op een ambtelijk bevel van Mr. Schokking.

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 3