SPORTSPIEGEL DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 MEI 1956 JAN DE NIJS HEEFT GROTE PLANNEN. n?H<f i?r\,met 32'25 pnt' een 1ste ^trgank6lljk waren> getuige de goede bezetting van de balcons rond de zaal, begonnen om 2 uur en wa len om 5 uur beëindigd. De voorzitter van het Veteranen Provinciaal Nieuws KATH. NATIONALE BOND VOOR E.H.B.O. VERGADERT IN DEN BOSCH. Aan de Ouders! GRAFISCHE BEDRIJF, thnK rv,rHik ga[ deze afwisselde met publiek dansen. Het openingswoord werd gespro ken door de heer Rzemieniecki, de secretaris der Poolse Katho lieke Vereniging, die in liet kort het doel van deze avond uiteen zette. De heer Kempka, voorzit ter der Waalwijkse afdeling, heet te het gezelschap van harte wel kom, dankte de P.K.V. voor haar spontane medewerking en hoop te dat deze avond een succes mocht worden. Het is inderdaad een vrolijke en gezellige avond geworden, tij dens welke de aanwezigen hijzon der hebben genoten van de in Poolse nationale klederdracht uitgevoerde volksdansen. Verder bracht hejt gezelschap een aantal nationale volksliederen, declama ties, accordeonsoli en een be kwaam gespeeldePolonaise in As-dur van Chopin. Ienslotte werd in de vorm van steun bonnen een loterij gehou den, die zeer veel aftrek vond. Een zeer geslaagde avond. Zoals wij reeds mededeelden is Ko de Nijs naar Oosterhout te ruggekeerd om daar van een wel verdiende rust te gaan genieten en daarmee is de leiding van de Gecroonde Leersse overgegaan J?- ionkere handen van Jan de Nps. De heropening van dit ge zochte en verfraaide café vond vrijdag j1zonder ceremonieel vertoon overigens, plaats. Van een nieuwe leiding verwacht men altijd nieuwe plannen en Jan de Nijs heeft deze dan ook inder daad. De toneelzaal zal 'n aantal voortreffelijke verbeteringen on dergaan.^ T ussen het café en de zaal zal n geluiddempende muur worden opgetrokken, terwijl het toneel zelf van nieuwe gordijnen en bijzetstukken zal worden voorzien. Verder gaan de gedach ten van Jan de Nijs naar een ge heel nieuwe en moderne interi eurbeschildering en naar een fraaiere meubilering en een am- phithealersgc wijze verbouwing van de zaal. Ook het steeds toe nemend toerisme zal bij Jan de Nijs in de toekomst een voortref felijk onthaal kunnen vinden, waarvoor de keuken een grootse uitbreiding zal ondergaan. Wat de uitvoeringen betreft is hij van plan om in het winter seizoen eerste klas gezelschappen naar aalwiik te halen, waar voor, naar hö meent, zeer zeker belangstelling zal bestaan. Er is geen spoor van aarzeling of on zekerheid in de woorden'van Jan de Nijs te bespeuren als hij daar zo zijn toekomstdromen uitstalt En wij geloven dan ook wel dat deze bekwame zakenman, die het hakken met dit bijltje wel kent, de Gecroonde Leersse een geheel nieuw aanschijn zal geven. En mocht de toneelzaal te klein worden, wel, de achterwand kan altijd nog Zo n 12 a 13 meter ach teruit. Wii wensen Jan de Nijs gaarne alle sukses toe in zijn belangrijke activiteiten voor het Waalwijkse amusementsleven en het toeris me in dit gebied met zijn gere nommeerde vakantiecentra. HOE LAAT IS HET GEMEENTEPARK open? Een wandelaar, die zondag tegen half 10 een ochtend-wandeling in ons onvolprezen gemeentepark wil- de gaan maken, vond de poorten toen nog gesloten. Op de vraag, hoe laat het park geopend moet zijn, kunnen wij van bevoegde zijde meedelen dat dit is om 8 uur, al kan het in de winter natuurlijk wel eens iets later zijn. Nu wij hier toch over schrijven, mogen we er wel op attenderen dat een beetje meer toezicht nodig zal zijn, vooral op de zondagen, wil men met dat de mooie gazons weldra in speelweiden worden omgetoverd. TURNWEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Aan deze turnwedstrijden, die op zondag 27 mei in de Turnhallen te Amsterdam werden gehouden on der auspiciën van het K.N.G.V. en waaraan werd deelgenomen door turnverenigingen uit Aalsmeer, Lei- \nn' ^.rn'iem' Haarlem, Zaandam, Vlaardmgen, Zwolle en Dordrecht werd ook deelgenomen door de be kende Dames- en Heren-Veteranen Gymnastiekvereniging „Ons Huis uit Waalwijk. De Damesafdeling van „Ons Huis wist met 31,75 pnt. een 1ste prijs te behalen, terwijl ook de heren van prijs behaalden. De wedstrijden, die een zeer vlot verloop hadden en ook voor het pu- KNGV e".de, voorzitter van het K.NG.V. die beiden een propa gandistisch woord spraken voor de turnsport, niet alleen voor de ion- geren, maar ook voor de grote waar- hpefT K- lichamelijke oefening h^eft bij de ouderen, spoorden hen, die nog geen lid waren van een turnvereniging, aan, om aan te sluiten en mee te werken voor de lichamelijke gezondheid voor ieder- een. >,Ons Huis" heeft een prachtige en leerzame dag meegemaakt en kan straks haar prijzenkast weer met twee tropheeën verrijken. Litzroth, die bij genoemde firma werkzaam is als drukker-zetter, zal op die dag door de patroon en per soneel gehuldigd worden. ACTIEVE WAALWIJKSE WINKELIER. Vrijdag jl. 's morgens om 6 uur arriveerde de reder C. Vrolijk te Scheveningen als winnaar van de jacht op de eerste nieuwe hollandse haring. Direct daarop, ongeveer half zeven, begon de afslag van de 13 aangevoerde kantjes. De heer Willy v. d. Lee, vishan del alhier, kocht daarvan een partij en spoedde zich er mee naar Waal wijk, waar reeds om kwart voor 10 begonnen werd met de verkoop van dit lekkere zeebanket. Dat er veel belangstelling was van de kant van het publiek bewees wel, dat deze eerste partij reeds 's middags was uitverkocht. Zie verder advertentie in dit num mer. SUPPORTERSCLUB DRÉ De VRIES. Gisteren reed Dré in de Ronde van Goirle. Hij wist in deze ronde verschillende premies te behalen en in de eindsprint een 3de plaats te bezetten. Zaterdag reed hij in Etten voor de kampioenschappen van Brabant. Ook in deze cours wist hij zich weer als 5de te plaatsen. A.s. zondag start Dré in Tilburg, in de Ronde van de Besterd. AVONDVIERDAAGSE START 5 JUNI. Ook dit jaar zal in onze gemeen te weer een avondvierdaagse wor den gehouden. De Wandelkring Til burg heeft deze dit jaar gerogani- seerd op 5, 6, 7 en 8 juni. Dit zomer se sportevenement bij uitstek staat open voor deelnemers van 10 t/m 13 jaar en voor deelnemers(sters) van 14 jaar en ouder. Door geldelijke bijdragen van een aantal Waalwijk se firma's heeft men het inschrijf geld voor de jeugd kunnen reduce ren tot 0.50. De afstanden voor de jeugd bedragen 4 maal 10 km. (start O.L. School, Stationsstraat). De ou deren zullen 3 maal 15 en 1 maal 26 kilometer moeten afleggen (starts: Burg. v. d. Klokkenlaan). Inlich tingen en inschrijvingen bij P. M. Heurter, Grotestraat 377, tel. 3096. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: bruine herenportemon- naie met inhoud; kinderschoentje; rose rozenkrans; rode portemonnaie met inhoud; groene vulpen; jonge hond; 3 kanaries; blauwe blouse; gouden trouwring; zwart-witte kat; muntbiljet van 2.50; zilveren kin derringetje met steentje; zwem broekje, badhanddoek en duiker bril; bril; zakhorloge; meisjesarm band; rode step; bril. Verloren: bos sleutels; bril; kerk boek; militaire baret; jonge zwart grijze airedaleterrier; zwemabonne ment; zilveren armbandje; plastic aktetas; zilveren armband; blauw badpak; herenpolshorloge; rode step; vuilnisbak; duits studieboek' muntbiljet van 2.50. A. VAN DOMBURG IN HET ZILVER. De filmcriticus A. v. Domburg, bekend door zijn besprekingen op schrift en via radio, zal binnenkort zijn zilveren jubileum vieren als filmmedewenker van de K.R.O. De heer v. Domburg, geboren te Oud- Gastel, heeft zich vroeger ook in Brabant op het terrein van het on derwijs en journalistiek terrein be wogen. Hij was een paar jaar leraar Nederlands aan de Hogere Handels school, later H.B.S. alhier. AGENDA. Maandag- en woensdag 8 uur: Musis Sacrum: „De charge van de wilde brigade", 14 jaar. -Luxor: „Het laatste vuurgevecht" 14 jaar. Maandag, woensdag en donderdag om 8 uur in de Gecroonde Leersse: Verkeersavond, toegang gratis. Dinsdag om 8 uur in Gemeenschaps huis: Verkeersavond, toegang gratis. Woensdag 7.30 uur in Hotel Ver- wiel: Repetitie gehele Waalwijkse Or kest. In „Casino" te 's-Hertogenbosch kwam de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., met haar afgevaardigden van de 400 afdelingen over het ge hele land, bijeen om haar jaarver gadering te houden. Om 10.15 uur werd de werkvergadering gehou den: onder presidium van de voor zitter van de Bond, de heer A. M. Bergers, die een inleiding gaf om trent het werk van de Bond. Notulen en verslagen werden nor maal behandeld en voor akkoord gearresteerd. De installatie van nieuwe bestuursleden had plaats, terwijl werd meegedeeld dat de volgende Bondsvergadering 1957 in Zwolle zal plaats vinden. Ook werd de plaats voor de Nationale wed strijd bekend gemaakt. In 't noor den, van het land heeft de K.N.B. voor E.H.B.O. het „aktiewerk" on der de katholieken overgenomen, onder de hoge leiding van Mgr. Nierman, Bisschop van Groningen. Op de kathedraal van Groningen zal een neon-lichtkruis worden ge plaatst. Bepaald is, dat aan de leden van de afdelingen (en ook anderen) identiteitsplaatjes kunnen worden verstrekt met gegevens voor Eerste Hulp en Geestelijke E.H.B.O., in samenwerking met de actie „voor God". Bij de rondvraag werden diverse onderwerpen aangesneden en be sluiten genomen. Na de lunch, ving om 2 uur het officiële gedeelte aan, waarbij even eens de voorzitter, de heer Bergers, het woorde voerde en de vele auto- ïiteiten op E.H.B.Ö.- en artsenge- feied welkom heette. Dr. de Klein behandelde breed voerig de „kunstmatige ademha ling", hetgeen voor de Eerste Hel pers een zeer duidelijke uiteenzet ting was, hoe snel het toedienen van een kunstmatige ademhaling gewenst is. Met voorbeelden en cij fermateriaal werd de lezing geïl lustreerd. Eveneens besprak hij de diverse methoden, en ook gaf hij een inzicht hoe een en ander in het werk gaat in ziekenhuizen, om de levensgeesten terug te brengen. Het geheel wordt gepubliceerd in „Eer ste Hulp". Dr. Cornelissen gaf een inleiding omtrent de stichting „Sterke Hel pende Handen" voor het invalide It* »-» +.\m kind, waarover zich gaarne de Ka tholieke Nationale Bond voor E.H. B-O. zal ontfermen en deze in een aktie zal betrekken. Over een komende organisatie vertelde Mr. Jan Derks, journalist, iets over een op te richten monu ment voor Zijne Eminentie Kardi naal de Jong z.g. De heer Bergers zou hiervoor reeds het voorzitter schap op zich nemen met Prof. Ro gier. Dit officiële deel besloot met een dankwoord aan voorzitter Bergers. Direkt hierna had een demonstra tie plaats met de automatische zuurstofkoffer. Om half 5 had in het Stadspark bij de parade een vendel-demon1 stratie plaats als een serenade aan Zijne Exc. Mgr. Nierman, Bisschop van Groningen en aan het Bonds- bestuur van de E.H.B.O. De vendeliers, hoofdlieden en ko ningen van de gilden St. Catharina en St. Barbara uit Vught, brachten een „echte Brabantse" gildegroet aan deze autoriteiten. Mgr. Nier man liet zich omtrent deze gilden voorlichten door de heer J. van de Mortel. Op de sonore roffel der trommen werden, de vendels ge zwaaid, gezamenlijk op klassieke wijze, terwijl enige vendeliers nog akrobatische figuren vertoonden. Een indrukwekkende plechtigheid en een waardig slot aan dit goed geslaagd congres. Tegen 5 uur trokken allen naai de St. Jacobuskerk, waar Mgr. Nier man een pontificale H. Mis cele breerde voor de levende en over leden leden van de Kath. Nationale Bond. Na de H. Mis werd in Hotel Cen traal een diner gegeven, waar velen aanzaten. De voorzitter van het or ganiserend comité der E.H.B.O. van Den Bosch, bood de heer Bergers namens zijn vereniging een prach tige ets van de Basiliek St. Jan aan. Aan Mevr. Bergers werden bloemen geoffreerd. Het geheel is als Bondsdag-con gres goed geslaagd. De Kath. Natio nale Bond voor E.H.B.O. groeit ge stadig uit en geniet zeer veel waar dering door onze geestelijke en we reldlijke overheid. De afdelingen Waalwijk, Loon op Zand, Kaatsheuvel, kortom de ge hele Langstraat, waren aanwezig op deze zo belangrijke bijeenkomst, Het moge gegeven zijn dat dit werk, dat belangeloos verricht wordt, in alle opzichten goed zal blijven gaan, want hiermee zijn immers alle men sen gebaat. WSCGudok 71. 35 JARIG DIENST JUBILEUM. Woensdag a.s. zal de heer C. Litz- roth te Waalwijk 35 jaar in dienst zijn bij drukkerij Vérwiel. De heer Ondanks het feit dat WSC in de bovenste regionen en Gudok in de onderste staat, is het een zeer interessante wedstrijd ge worden. Gudok was inderdaad de mindere, maar de blauwzwarten bleven voetballen tot de laatste minuut. Fris waren de WSC-ers gestart en met open aanvallen hadden ze de Gudok-defensie op de proef gesteld. Een ingooi van Muskens naar v. d. Anker was de aanlei ding tot het eerste doelpunt. De linksbuiten zette de bal rechts voor het doel en Pulles schoof de bal naar Blijlevens, die onhoud baar scoorde, 10. Vlak daarop was het al 2—0, toen Piet Blijlevens goed werk leverde en op tijd de' bal aan Muskens afstond. Wat er voor de rust nog aan goede aanvallen te zien was' werd jammer genoeg niet voldoende in doelpunten uitgedrukt want WSC wist nog maar één keer, door Jac. Muskens, te scoren. Daar mee was 't voorlopig genoeg, 3-0. Toen de Waalwijkers zich na de rust weer lieten gelden, was het door Pulles 40. Dat de oud-Noad speler van Heeswijk tegenscoorde, vond zijn oorzaak in het feit, dat de ach terhoede te veel rekende op haar eigen snelheid. Van Heeswijk was vlugger, 41. Een geheide handsbal binnen het beruchte gebied gaf Muskens de taak om via de toegewezen penalty 51 te maken en toen de WSC-aan- voerdcr er zelfs (i1 van maak te met een harde schuiver, was er voor Gudok de lol af. Piet Blijlevens scoorde op onnavolg bare manier het laatste doelpunt van de wedstrijd 71. WSC heeft hiermee de „finale" bereikt. SPRANG. NEO 3—Wit Zwart 3 3—1. NEO 3 kampioen. Met nog een wedstrijd voor de boeg heeft het derde elftal van NEO beslag gelegd op het kam pioenschap in een harde wed strijd, waarin alles op alles werd gezet om de overwinning te be halen. Verrassend kwam de thuisclub in het begin van de wedstrijd voor de dag. Met snelle open aanvallen werd de Wit— Zwart veste belaagd en in de 5e jjynuut wist de rechtsbuiten van NEO een goede voorzet van de linksbuiten met een fraai doel punt af te ronden. Nog geen 10 minuten later was het de links buiten, die uit een goede pass van de midhalf onhoudbaar in- knalde, 20. Na 5 minuten was het weer de linksbuiten die door brak en zijn schot was weer hard en raak, 3—0. Toen zag Wit-Zw. in dat zij haar verdediging niet mocht verwaarlozen, doch het was te laat. De aanvallen gingen nu snel op en neer, doch de ver dedigingen bleven meester van het terrein. Verwoed probeerde Wit Zwart de bakens te verzet ten. doch de thuisclub nam de verdediging terecht het zwaarst op. Zeventien minuten voor het ^nde wist de middenvoor van it Zwart met een schitterende goal de stand op 31 te bren gen. Meer stond NEO niet toe, zodat met deze stand het einde kwam wat tevens het kampioen schap bracht aan de ploeg die er uiteindelijk ook het meeste recht op had. Scheidsrechter v. d. Vel den leidde deze wedstrijd, die ze ker moeilijk mocht heten, op voortreffelijke wijze. NEO 1Bolnes 41. In deze laatste wedstrijd van de competitie heeft NEO op over duidelijke wijze revanche geno men op de 10 nederlaag te Bol nes. Spanning heeft déze wed strnd niet gebracht. Gemoedelijk heid maakte deze wedstrijd tot een wat saaie vertoning. In de eerste seconde nam Bolnes reeds de leiding na een misser in de achterhoede. Het duurde nog 20 minuten eer men door had dat men te veel binnendoor speelde om succes te hebben tegen de Bolnes stopper, hoewel de twee de aanval over de vleugel reeds de gelijkmaker opleverde door 'n goed doelpunt van de linksbui ten. In het verdere verloop van de wedstrijd werden nog 3 doel punten gescoord, doch, deze wed strijd kon ons, hoewel verdiend gewonnen, niet bekoren, daar voor werd te mat gespeeld. Scheidsrechter Vos bleek een bekwaam arbiter. Firma BoschESMI. Donderdag j.l. had een voetbal wedstrijd plaats tussen elftallen van de firma's Bosch en Esmi. Direct na de aftrap zagen we een gelijk opgaande strijd. Beide doelen kwamen in gevaar, doch de keepers wisten van geen wij ken, zodat de rust met blanke stand in ging. Na de rust werd er direct beter gespeeld en het duurde dan ook niet lang voordat Esini 10 liet aantekenen. Toen kwam ook de aanval van Bosch ojizetten, wel ke door haar rechtsbinnen een doelpunt opleverde. Wc zagen nog een paar prachtige schoten, jammer genoeg zonder resultaat. Beide ploegen scoorden nog twee maal, waarmede een gelijke stand 33 bereikt werd. Hiermede kwam het einde van deze span nende wedstrijd. De leiding was in goede han den. Na afloop was er nog een gezellig samenzijn, zodat een en ander buitengewoon geslaagd is. KAATSHEUVEL. DESK 1Middelburg 1 62. Van Good en Chabot, de goal- getters. van DESK. schijnen hun vorm terug te hebben gevonden. Zagen we maandag j.l. een klas se—spelend DESK tegen de Duit se Ball-Spiel-Verein aan 't werk, zondag hebben we niet minder genoten van het productieve spel van de DESK-ploeg, waarin we een vijftal reserves zagen opge steld, die bovenal de lof verdie nen enthousiast gewerkt te heb ben. Voor de rust was het spel van veel beter gehalte dan we de laatste maanden gewoon waren. Middelburg presenteerde daaren tegen een stevig spel, met vele gevaarlijké doorbraken, die kee per Damen met zijn helpers me nigmaal voor zwaar werk stelde. Na de thee was 't spel van DESK minder van kwaliteit, ofschoon nog even productief Zes goals in in een uur tijd is geen slechte prestatie. v. Gooi opende de score al na 8 minuten met 'n pracht schot. Hij en Chabot schenen elkaar zon dag goed te verstaan, want geen drie minuten later stormde deze op doel af en wist beheerst de doelman van Middelburg te pas seren om nummer 2 in te koge- 4en. Middelburg kwam toen aan Weldra breekt de tijd aan dat uw kinderen de school gaan verlaten en u voor de keus staat welk vak zij zullen kiezen en in welke richting zij hun levenstaak zullen vinden. Mogen wij uw aandacht vestigen op het waarin zij als zetter, drukker of binder een goede toe komst kunnen hebben. Voor jongelui met goed of normaal rapport en met ambitie, ligt hier interessant en variërend werk met daarbij goede lonen en arbeidsvoorwaarden volgens de C.A.O., dat één der beste is in den lande. Niet alleen uw zoons, maar ook uw dochters, vanaf 16 jaar, kunnen er een prettige werkkring vinden. Wij raden u aan eens tijdig met ons te komen praten, ook al is uw zoon nog op school, dan kunnen voorbe reidende maatregelen als leerlingen-contract, school bezoek e.d. reeds thans genomen worden. WAALWIJKSE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Grotestraat 205 - Waalwijk het woord en maakte het de ach terhoede van DESK gedurende enige tijd niet gemakkelijk. De DESK achterhoede stond echter haar mannetje. In de 24e minuut schoot v. Gooi de bal via een back on Chabot en het was weer raak, 30. Zo kwam de rust. Na de thee stond het spel op een minder hoog peil, doch was het eerste kwartier nog even productief. De buitenspelval, die door de Zeeuwen listig werd ge hanteerd, kostte hen na 10 minu ten weer een goal, toen Chabot in een snelle ren alles passeerde en zijn ren met een goed schot bekroonde, 40. Nog geen drie minuten later was het weer de zelfde speler, die nummer 5 in de touwen schoot uit een goede voorzet van rechts. Middelburg kwam daarna gevaarlijk ojizet- ten, doch alleen met als resul taat dat de bal de paal trof, doch niet het net. En weer kwam het succes aan DESK-zijde, toen v. Gooi een solo-rennetie met een mooi tikje besloot langs de ont hutste Zeeuwen-keeper, 60 Hiermede had DESK liaar kruit verschoten en we kregen al het idee, dat ondanks het har de zwoegen der Middelburgers deze 60 overwinning het heer lijke slot zou zijn van veel teleur gestelde thuiswedstrijden. Het liep echter nog even anders. Toen bij een gevaarlijke door braak de bal gevaarlijk dicht bij het doel van DESK kwam en de keener was uitgelopen, speelde de DESK-sjiil de bal wat slordig terug enin eigen doel, 61. I'ien minuten later volgde er weer een felle doorbraak der Zeeuwen en.oü 25 meter afstand knalde midvoor de Bruiin langs keeper Damen, 6—2. Met deze stand kwam het einde, de arbiter nam vele dubieuze beslissingen KAJ voetbalwedstrijd KaatsheuvelNieuwkuijk. Zaterdag j.l. speelde de KAJ 'n voetüaiweüsmja tegen de tvA.t uit meuwKuijK, weute als return- match gold voor de drie weKen geleden gespeelde wedstrijd tus sen deze neuie ploegen te meuw Kuijk. Het was werkelijk een ge nor de beide ploegen bezig te zien, al waren er vooral bij Kaatsheuvel niet zulke grote uit blinkers. Toen stonden onze jon gens keurig nun mannetje. Wel was het jammer dat men niet liet sterkste elftal kon opstellen, waardoor de linkshatfplaats on voldoende bezet bleef en de lin kervleugel vooral na de rust niet tot een volledige ontplooiing van haar spel kon komm. Over de wedstrijd het volgende: Om pl.m. 3.3U uur Iaat de scheidsrechter aftrappen en zien we Kaatsheuvel at direct in het ottensief. Na pl.m. 5 minuten heeft Nieuwkuijk echter succes, wanneer uit een voorzet van links een schot gelost wordt, dat de keeper van Kaatsheuvel in eerste instantie weet te keren, doch de van de lat terugspringen de bal stuit via het lichaam van een Nieuwkuijk-speler in 't doel 01, in welke stand geen der partijen voor rust nog'verande ring weet te brengen. De rust schijnt de spelers goed te hebben gedaan en uit een van de vele aanvallen weet M. Hoe- venaars de gelijkmaker te sco- hen. Direct na de aftrap weet Nieuwkuijk een doorbraak te forceren en zet de hierdoor ont stane kans keurig om in een doelpunt 21. Tien minuten la ter maakt de rechtsback van Kaatsheuvel binnen het straf schopgebied hands en uit de hierdoor ontstane penalty weet Nieuwkuijk opnieuw te scoren, 31. Vijf minuten later een open aanval over de linkervleugel, waaruit B. v. Beek keurig het tweede doelpunt voor Kaatsheu vel weet te scoren.. Het laatste half uur kwam vooral het gebrek aan een goede kanthalf aan het licht en we mo gen zeker van geluk spreken dat onze ploeg in deze periode niet door de knieën is gegaan, wat nu verhinderd kon worden door met man en macht met de rug tegen de muur te verdedigen. Zo eindigde deze uiterst faire en sportief gespeelde wedstrijd, die door scheidsrechter de Kort keurig werd geleid, in een 32 overwinning voor de ploeg uit Nieuwkuijk. LOONOPZAND. Uno AnimoDe Spechten. Met de wedstrijd tegen de af- delingskampioen l)e Spechten neett Uno de competitie afgeslo- j oordat begonnen werd werden de kampioenen door dé voorzitter van Uno gefeliciteerd niet bet behaalde kampioenschap en werd hen zeer veel succes toe gewenst in de komende j)romo- tiewedstrijden. Zoals gewoonlijk werd de aanvoerder der kampi oenen een bloemetje aangeboden en nadat deze een dankwoordje had gesproken, werd met dewed strijd begonnen. Natuurlijk was Uno er op ge brand de kampioenen met een nederlaag naar huis te sturen en omdat deze wedstrijd een goede oefenpartij was voor de Spechten voor de nog te spelen promotie wedstrijden, ontwikkelde zich di reet een aardige partij. Jammer was het voor Uno, dat de Spech ten na enkele minuten spelen al de leiding namen. Met een on houdbaar schot werd de reserve keeper van Uno, Leermakers ge passeerd, 0—1. Uno heet echter lel van zich al en drukte de Spechten in de verdediging, maar doelpunten maken schijnt voor n° zeer moeilijk te zijn en ook nu weer kon het overwicht niet in goals worden uitgedrukt. De voorhoede van de Spechten die ontzettend snel was, probeerde met snelle uitvallen de achter hoede van Uno te passeren, maar thuis. De Spechten hadden een beetje pech, toen hun linksbuiten met een hard schot de lat trof '°nenI/ulst vo,or mst de keeper van Uno reeds gepasseerd was en de bal in de richting van het verlaten Uno-doel rolde, blies de scheidsrechter voor lijd en was de stand nog steeds 0—1 Na de rust hetzelfde spelbeeld maar Uno-doelpunten bleven uit' Na pl.m 10 minuten spélen werd' de stand op 0—2 gebracht dooi de razendsnelle middenvoor van de Spechten. Uno bleef door vechten, maar eenmaal voor hel doel van de Spechten gekomen ontbraken de schutters. De Spechten konden na pl m minuten .spelen de zege vei lie stellen door voor de derde maal de roos te treilen, 0- 3. Spil Meijer trok nu ook mee naar vo ren en eindelijk wist hij tenmin ste de eer nog te redden voor Uno, 1—3, en met deze stand kwam het einde van deze faire wedstrijd en werd tevens de Com petitie besloten. Gedurende de rust werden de toeschouwers nog verrast met 'n rondwandeling over hel terrein door de Loonse jeugddrumband. Natuur Ink hadden deze jongens succes met deze aardige geste. i J DRUNEN. RKDVC verloor zondag haar laatste thuiswedstrijd tegen de kampioensploeg van haar afde ling Reusel Sport met 1-3. Mooi voetbal heeft men deze middag niet kunnen zien. Dé gasten straften in de eerste helft al spoedig een misverstand in de DVC-verdediging af. DVC kreeg voor de rust nog vele opgelegde kansen, maar tot doeljiunten kwam het niet. Na de rust wist DVC in een bliksemoffensief de eerste goal te maken. Hierna golfde het spel op en neer. Even voor het einde kende de scheids rechter een buitenspeldoelpunt toe en nog tijdens het proteste ren kwam de laatste goal en le vens het einde met 13,

Echo van het Zuiden | 1956 | | pagina 6